Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1948 postów 2934 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Albercik dziękuje Stalinowi za cukierki.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W „Seksmisji” był sympatyczny i zabawny, teraz już tylko żałosny.

Powiadają, że meżczyzna dojrzewa z wiekiem (choć często jest to wieko od trumny). Dlatego też wyjątkowo żałosny jest widok starego durnia.

Za portalem polskaniepodlegla.pl

„Nieszczęściem polskich celebrytów, aktorów, piosenkarzy jest ich rozbudowane mocno ego. Tak bardzo, że nie zdają sobie sprawy, że staja się śmieszni ponad miarę i poza sceną. Dotyczy to głównie tych, którzy stali się kontestatorami politycznej rzeczywistość Polski

Wygłaszane przez nich teorie, które są projekcją podrzucanych im wizji, tym łatwiej przyswajanymi, że całe niemal dorosłe życie posługują się artyści cudzymi słowami i odtwarzają cudze wizje. Trudno jednak zrozumieć, dlaczego ludzie, których zawód polega na dawaniu innym radości, wzbudzaniu do refleksji, zaczynają drwić i publicznie głosić pogardę wobec tych, z których przecież żyją.

Były już teksty dziennikarek o hordach chamów nad morzem, prymitywnych i obrzydliwych. Opowieści aktorek o prześladowanej opozycji, wchodzeniu obywatelom do sypialni, państwie wyznaniowym”.

Wg red. Michalkiewicza, większość polskich aktorów znakomicie radzi sobie na scenie tudzież na planie filmowym, kiedy wygłaszają wyuczone na pamięć kwestie. Kłopot pojawia się poza sceną, gdy nie ma już scenopisu i trzeba powiedzieć coś sensownego od siebie. I tu niestety z obfitości serca usta mówią, jak choćby w przypadku pana Olgierda Łukaszewicza, byłego szefa Związku Artystów Scen Polskich, założyciela fundacji „My obywatele Unii Europejskiej”.

Za wiadomo.co/olgierd-lukaszewicz-wladza-pis-to-zdrajcy-interesu-narodowego/

W Niemczech spędziłem kilka lat, byłem niemieckojęzycznym aktorem i mam zaufanie do Niemców, ale oczywiście nie do wszystkich. Oni mają prawo, a nawet obowiązek być liderem w UE, nie z powodu gospodarczej mocy, ale tego, co ciąży na poprzednich pokoleniach. Czują się moralnie zobowiązani do tego, aby przewodzić, budować pokój i dobrobyt. (...)

UE jest przecież już w "Odzie do młodości" Adama Mickiewicza. Moja fundacja to tak naprawdę instytut wychowania obywatelskiego dla UE.(...)

Polacy są niedouczeni, wystaje im słoma z butów, są megalomanami, mają problem z porozumiewaniem się z innymi... (...)”.

Skoro Polakom wystaje słoma z butów, to aż korci zapytać pana Łukaszewicza, czy jak zamawia lemoniadę, to prosi o słomkę czy sam sobie wyciąga z gumiaków?

Zajrzałem na stronę jego fundacji pod znamiennym tytułem:

Dziękuję Ci Unio i nie ukrywam, że przecierałem oczy ze zdumienia czytając poniższe:

 

Szanowne Obywatelki i Obywatele RP i UE

Beneficjenci funduszy europejskich!

Nadszedł czas, aby powiedzieć Unii Europejskiej

,,DZIĘKUJĘ ZA DOFINANSOWANIE MOJEGO PROJEKTU… / INWESTYCJI… W MOJEJ OKOLICY”

Umieśćcie w Internecie Wasze krótkie filmiki lub zdjęcia. Pokażcie Wasze uśmiechnięte twarze. Zapraszamy do wspólnej budowy listy z podziękowaniami dlaUE.

 

Przykładowe wpisy dziękczynne:

Dzięki za wiele!

Dziękuję Ci Unio za inwestycję w mój rozwój – możliwość wyjazdu na staże, realizację cennych kursów, poznawania ciekawych ludzi, za nowe drogi, środki komunikacji miejskiej, za odnawianie łódzkich muzeów, uczelni, ośrodków kultury i kamienic, za rozwój lokalnych firm, za wsparcie szpitali, policji i straży pożarnej oraz wiele innych inicjatyw, które zmieniły mój region i sprawiły, że inni chętnie go odwiedzają.

Thank you very much

Thank you EU for helping Poland overcome hundreds of years of marginalisation and underdevelopment

We want to be at the heart of EUROPE despite our authoritarian government pushing us out of EU and in the arms of Russia. Please keep in mind most of Poles want to be European.

Please have patience and please keep putting more and more pressure on our useless government to stay true to core European values.

Warmest regards
Jacek

Podziękowanie

Za możliwość wyjazdu za granicę bez wizy i paszportu, dzięki czemu mogłem w tych krajach legalnie pracować i je zwiedzić. Poznałem tam fajnych ludzi.

marek europejczyk

za to, że zostaliśmy i powoli nas ucywilizujecie.

Głęboka wdzięczność

Lista tego, za co chciałbym Ci podziękować, droga Unio, jest bardzo długa. Na pewno na pierwszy plan wysuwa się to, że zapewniasz swoim obywatelom bezpieczeństwo i walczysz o poszanowanie praw człowieka oraz fundamentów demokracji także wtedy, gdy opresyjny reżim próbuje je niszczyć. Pragnę także podziękować Ci za przyznanie swoim obywatelom przywilejów, o których inne narody mogą tylko pomarzyć: program Erasmus+, ułatwienia w przekraczaniu granic, niskie opłaty roamingowe, transgraniczny ruch bezwizowy, czy dotacje wspierające szlachetne inicjatywy. Wreszcie, dziękuję Ci za to, że interesy mojego kraju jako członka wspólnoty europejskich narodów są jeszcze lepiej reprezentowane na arenie międzynarodowej.

Dziękuję, że jesteś i że mogę być z Tobą :)

Jako reprezentant polskiej oświaty chciałabym Ci podziękować, droga Unio, że dajesz możliwość nauczycielom i uczniom nawiązywania współpracy międzynarodowej w ramach programu Socrates/Comenius. Szczególnie przy tym cenię sobie bogaty zakres szkoleń dla kadry dydaktycznej.

Pragnę dodać, że jako obywatelka wychowana w realiach Polski socjalistycznej z wielkim wzruszeniem i szczęściem przyjęłam wiadomość o tym, że naród podjął tę historyczną decyzję o przystąpieniu mojego kraju do Unii Europejskiej. To stało się faktem! I z tego względu pragnę Ci podziękować, że mogę podróżować po krajach Europy bez paszportu, z poczuciem, że mając kartę EKUZ mogę liczyć na pomoc medyczną za granicą i cieszyć się ogólnie pojętą swobodą nieporównywalną z okresem sprzed wejścia do Unii.

Wreszcie, dziękuję Ci za to, że za Twoim wsparciem finansowym wzniesiono wiele nowych elementów infrastruktury oraz zmodernizowano już istniejące, co znacznie poprawiło komfort życia codziennego obywateli.

Tyle nasze unijne ‘Jarząbki” (od trenera Jarząbka z „Misia” ). Zamiast komentarza przytoczę wiersz polskiej noblistki, osoby, która wyprzedziła swoją epokę i była Europejką już we wczesnych latach 50-tych:

o Leninie (z wiersza "Lenin") 
Że w bój poprowadził krzywdzonych, 
że trwałość zwycięstwu nadał, 
dla nadchodzących epok 
stawiając mocny fundament - 
grób, w którym leżał ten 
nowego człowieczeństwa Adam, 
wieńczony będzie kwiatami 
z nieznanych dziś jeszcze planet.

A także:

Partia. Należeć do niej
Z nią działać z nią marzyć
Z nią w planach nieulękłych
Z nią w trosce bezsennej
Wiesz mi to najpiękniejsze
Co się może zdarzyć
W czasie naszej młodości
Gwiazdy dwuramiennej

Szkoda, że nie ma już Jej wśród nas, bo z pewnością wsparłaby dziś szlachetną inicjatywę podstarzałego Albercika z ‘Seksmisji’, a wdzięczność wobec „nowego człowieczestwa Adama”, który z Moskwy przeniósł się dzis do Brukseli, wyraziłaby wysmakowanym wierszem.

 

PS

Albercik ma rację, że PiS to zdrajcy interesu narodowego, ale nie dlatego, że są niedostatecznie prounijni czy proniemieccy, tylko z tego powodu, że jest wrecz przeciwnie, że są takim samy złem, jak PO. 

KOMENTARZE

 • @Arjanek 13:01:55
  Jprdl!!!

  nie do wiary po prostu ....

  dzięki za linka

  pozdr
 • @MacGregor 15:32:36
  Przyjęcie na 10 osób +3. Polecam. Tam młody Łukaszewicz gra młodego partyjniaka, jakby wyprzedził czas

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829