Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1821 postów 2009 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Wywiad ministra Czaputowicza dla rosyjskiego „Kommiersanta”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli znów popadłem w depresję.

Jestem, jak wiadomo, ruskim agentem i antysemitnikiem i tylko nie wiadomo, co w dziejszej Polin oznaczają te określenia. Sytuacja przypomina zgoła tę z humorystycznych powieści Douglasa Adamsa „Autostopem przez Galaktykę” – wprawdzie odpowiedź na pytanie o sens Wszechświata brzmi „42”,  ale nikt nie wie, jak właściwie brzmi to pytanie [Przy okazji: „Cyberiada” Lema jest sto razy zabawniejsza i inteligentniejsza, choć z racji używania takich skomplikowanych pojęć matematycznych jak „silnia”, może być dla wspólczesnego gimbazjalisty zbyt trudna].

Z jednej strony nie mylę rosyjskiego niedźwiedzia z misiem-przytulanką (ostatecznie jest to imperium o znaczeniu światowym), z drugiej nie zamierzam robić z siebie durnia na kształt czytelnika „Gazety Polskiej” (czyli psuedoprawicowej mutacji „Wyborczej”), wg którego to Rosja była, jest i będzie źródłem wszystkich naszych nieszczęść. W stosunku do Rosji, podobnie jak do braci strasznych, potrzebny jest nie idealizm, nie fobie, a realizm.

[Ciekawe, czy judeorealizm wykluczający ślepą żydofilię i szabesgojowanie w stylu PiS-u kwalifikuje sie jako zwierzęcy antysemitizmus? No, ale mamy zawodowych filozofów na uczelniach,  więc niech w ramach europejskich grantów rozbierają z uwagą te różnice między przodkiem a tyłkiem].

Powiem tylko tak: jeśli zaszłości historyczne nie przeszkadzają nam kochać się z Niemcami (już większą przeszkodą jest dziś ... specyficzna uroda Niemek, choć proszę mi wierzyć, może akurat tak tragicznie trafiłem, ale tubylczej żony ani kochanki w mej angielskiej okolicy bym nie znalazł), jeśli porąbane ukraińską siekierą kości polskich kobiet i dzieci, do dziś pochowanych jak zwierzęta w rowach i pod płotami, nie przeszkadzają naszym giedroyciowcom i pseudosanatorom poświęcać Polski w interesie „wielkiej Ukrainy”, czyli sztucznego tworu niemieckich sztabowców z lutego 1918 roku, to zupełnie nie rozumiem, dlaczego kradzione swego czasu zegarki czy gwałcone przez sołdatów kobiety (na terenach uważanych wówczas, częstokroć błędnie, za niemieckie!) miałyby uniemożliwiać dzisiejszą normalizację stosunków z Rosją?

Ja rozumiem, jesteśmy dziś wprzęgnięci do rydwanu mocarstw morskich (USA i ich brytyjskiego przydupasa), od tyłu zachodzą nas Judejczykowie, zaś skutkiem głupoty i bezalternatywnej polityki (jeśli odruchy na poziomie psa Pawłowa można nazwać polityką) nie możemy się doczekać, kiedy Amerykanie zaczną walczyć z Rosją w Polsce do ostatniego Polaka (póki co Amerykanie walczą z Rosją na terenie całkowicie przez siebie zdekonstruowanej krainy U do ostatniego Ukraińca – nic dziwnego, że co bystrzejsi z nich wolą pracę w Rosji albo u „polskiego pana”  - tylko tacy specjaliści jak Targalski czy Żurawski vel Banderowski nie mogą się doczekać, kiedy przyjdzie kolej na Polaków – wszak bez wojny i daniny polskiej krwi nie da się zupełnie oczyścić przedpola w Polin dla szykowanej nam szlachty jerozolimskiej. A w międzyczasie „elity” pisowskie w pocie czoła ... negocjują warunki przejścia Polaków do rezerwatu).

No ale dość smętnych dywagacji i przejdźmy do naszego ministra Pizdupowicza.

Za https://www.kommersant.ru/doc/3764288 (tłumaczył doktor Google, bo mój rosyjski, nad czym ubolewam szczerze, zardzewiał niczym szabla z pochwy nie wyjmowana)

PYTANIE: Czy może Pan pokrótce wymienić, co Polsce nie podoba się w rosyjskiej polityce?

ODP: Głównym problemem jest naruszanie przez Rosję prawa międzynarodowego w odniesieniu do Ukrainy. Dotyczy to aneksji Krymu, rosyjskiej interwencji w Donbasie. Pozostawia to piętno na stosunkach Rosji z NATO, Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi i doprowadziło do zachodnich sankcji wobec Rosji, które należy utrzymać, dopóki Rosja nie zmieni swojej polityki wobec Ukrainy.

[ZWRÓĆMY UWAGĘ – wg Czaputowicza najważniejsza dla Polski w stosunkach z Rosją jest ... Ukraina. Należy podziwiać konsekwencję „polskiej” dyplomacji – wszak celem naszego członkowstwa w RB ONZ jest – wg słów bodaj czy nie Szczerskiego – reprezentowanie interesów krainy U właśnie].

Znalazło to odzwierciedlenie w pracach Rady Bezpieczeństwa: w maju, z naszej inicjatywy i pod naszym przewodnictwem, odbyła się debata na temat Ukrainy. W końcu uważamy, że należy dążyć do pokojowego rozwiązania problemu Ukrainy, uznając go w granicach dopuszczalnych przez prawo międzynarodowe. Przestańcie walczyć w rejonie Ługańsku i Doniecku i poprawcie sytuację humanitarną. Popieramy Ukrainę, ponieważ uważamy, że była ona przedmiotem agresji, a debata w ONZ pokazała, że ​​większość krajów podziela ten pogląd. Ale Rosja ma inny punkt widzenia.

 

PYT: W tym samym czasie, czy w polityce Kijowa, nic Panu nie przeszkadza?

ODP: Wspieramy Ukrainę i jej proeuropejskie aspiracje. To jeden z naszych głównych sojuszników, jesteśmy związani silnymi i miłymi związkami, uczestniczymy w szkoleniu ich urzędników i zapewniamy pomoc humanitarną [min. Czaputowicz zapomniało szkoleniu ukraińskich żołnierzy,ale również rezunów z korpusu „Azow” i in]. W Polsce jest ponad milion Ukraińców, 40 tysięcy ukraińskich studentów i cieszymy się, że czują się tu dobrze.

PYT: Ale Polska ma również problemy z Kijowem w związku z gloryfikacją OUN-UPA." Czy kampania wyborcza na Ukrainie nie doprowadzi do radykalnego dyskursu?

ODP: Jest pewien problem z interpretacją historii - dotyczy to rzezi wołyńskiej i problemów z dostępem naszych badaczy do miejsc pochówku, ekshumacji i uznania polskich ofiar. W czasach komunistycznych ukraińskie społeczeństwo nie miało okazji dobrze poznać swojej historii i jej ciemnych stron. Oczywiście na Ukrainie są radykalne głosy, które odrzucają wszelkie zarzuty. I kłócimy się z tymi ludźmi. Jest to trudny proces, wymaga czasu i cierpliwości, ale nadchodzi.

PYT: Zasadniczo, czy relacje między Rosją a Ukrainą są głównym problemem w stosunkach między Rosją a Polską?

ODP: Ale równiez stosunki Rosji z Zachodem jako całością

 

OK, dość tego horroru na jedno posiedzenie.

Powiem tak: nie dziwię się, że do rozmów nt. Ukrainy w Mińsku (tam, gdzie gospodarzem jest ten znienawidzony i wyśmiewany „tyran” Łukaszenka) nikt nie zapraszał Polski – jak mówi angielskie przysłowie „[I want to talk to] the organ grinder, not the monkey” – jak już rozmawiać, to nie z małpką, a z kataryniarzem.

 

PS

W ramach umacniania polskości w Szczecinie:

//palac.szczecin.pl/2018/03/pejsy-i-mycka-u-klezmera-icka-spotkanie-z-teatrem-i-muzyka/

Mnie byle co nie gorszy, ale żeby tak przy dzieciach ...

  

KOMENTARZE

 • Ukraina zarobiła najwięcej na eksporcie owoców do … Polski
  https://www.e-sadownictwo.pl/wiadomosci/ze-swiata/6663-ukraina-zarobila-najwiecej-na-eksporcie-owocow-do-polski


  https://www.e-sadownictwo.pl/wiadomosci/ze-swiata/6655-80-eksportu-ukrainskiej-mrozonej-maliny-znalazlo-sie-w-polsce


  https://to.com.pl/dlaczego-polska-wspiera-ukrainskich-plantatorow-pyta-samorzad-rolniczy/ar/13351129



  "Wspieramy Ukrainę i jej proeuropejskie aspiracje. To jeden z naszych głównych sojuszników, jesteśmy związani silnymi i miłymi związkami, uczestniczymy w szkoleniu ich urzędników i zapewniamy pomoc humanitarną [min. Czaputowicz zapomniało szkoleniu ukraińskich żołnierzy,ale również rezunów z korpusu „Azow” i in]. W Polsce jest ponad milion Ukraińców, 40 tysięcy ukraińskich studentów i cieszymy się, że czują się tu dobrze...........

  Znaczy pan minister określa ze silne i miłe związki, to drenowanie naszego budżetu i zmuszanie podatników pracujących ciężko również na jego pensję, do akceptowania danin i przysług dla Ukrainy , wyłącznie z naszej strony!!

  Bez jakichkolwiek ustępstw czy korzyści z drugiej strony!


  cytat:
  W Polsce jest ponad milion Ukraińców, 40 tysięcy ukraińskich studentów i cieszymy się, że czują się tu dobrze."

  Pytanie:
  JAK się czuje Polonia na Ukrainie?????
 • To tylko wywiad dla " Kupca"
  (kommersant to po rusku kupiec) ,więc przeczyta go ta część,od razu powiedzmy sobie-nieliczna część, odbiorców którzy sięgają po tego rodzaju lekturę (rynkowi liberałowie).
  I to co powiedział Ciaputowicz kommersantowi nie ma znaczenia dla tamtejszych czytelników.A dla nas owszem ma.
  Dokładnie w tym samym czasie kiedy minister udzielał wywiadu ukraińska rada najwyższa zatwierdziła słynne :„Sława Ukrajini! Herojam sława!” jako oficjalne pozdrowienie w Siłach Zbrojnych.
  to było wiadome już w sierpniu ale właśnie wczoraj zostało dopięte na ostatni "prawniczy guzik"
  http://dzienniknarodowy.pl/slawa-ukrajini-herojam-slawa-oficjalnym-zawolaniem-sil-zbrojnych-ukrainy-24-sierpnia-b-r/
  Ciaputowicz nawet sie o tym nie zająknął.Żałosna kreatura.Do ciekawych sytuacji będzie dochodziło w czasie oficjalnych wizyt.
  Chciałoby się powiedzieć "nie wyobrażam sobie tego" ale po tym jak Kaczyński wołał na majdanie "sława ukrainie" to już wszystko sobie wyobrażam.
 • O jakież miłe związki!
  Wołodymyr Wjatrowycz, dyrektor Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej udzielił wywiadu portalowi PolUkr, w którym m.in. wezwał władze Lwowa do usunięcia rzeźb lwów z Cmentarza Obrońców Lwowa.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/wjatrowycz-lwy-na-cmentarzu-orlat-to-prowokacja-trzeba-je-usunac/


  http://bi.gazeta.pl/im/22/aa/16/z23766306Q,Rosnie-liczba-cudzoziemcow-placacych-skladki-ZUS.jpg
  za:

  Na koniec drugiego kwartału tego roku składki do ZUS płaciło 403 tys. obywateli Ukrainy.

  http://next.gazeta.pl/next/7,151003,23766254,zus-jeszcze-nie-nigdy-mial-takich-danych-cudzoziemcow-placacych.html


  Poza tym co pan się obudził??ponad milion chyba ponad 3 mln!!

  https://interfax.com.ua/news/press-conference/501341.html

  Jak oznajmił pan Jacek Piechota z polsko ukraińskiej Grupy Gospodarczej...cytowany przez INTERFAX Ukraina :

  W Polsce wydano 1,7mln dokumentów zezwalających na zatrudnienie na terenie Polski.Razem z nielegalnymi to grupa ok. 2mln Ukrainców pracujących w Polsce."

  oraz pan Kuchciński:

  http://www.eurointegration.com.ua/rus/news/2018/03/13/7078715/


  Dop. mój:Składki płaci aż 403 tysiące!!
 • Eldorado dla Ukraińców.
  https://gloria.tv/article/9Wgu4hoHj8ar4HCiMsDan9ArX
 • ZRZUTKA.PL billboardy o ukraińskim ludobójstwie na Polakach | zrzutka.pl Indywidualny numer konta tej zrzutki: 84 1750 1312 6881
  https://zrzutka.pl/billboardy-o-ukrainskim-ludobojstwie-na-polakach#wplacili
 • Ad.Artyk.
  Z tym gwałtem to gruba przesada.To była czysta goebbelsowska propaganda,miała ona za zadanie zmobilizować i zaktywizować społeczeństwo,które pod koniec wojny było w kompletnej apatii,przeciw Rosjanom.Mieszkam od 1948roku na Śląsku,mam tu wielu znajomych,od wielu lat,ale osobiście nie znałam i nie znam osoby,która by tego doświadczyła,nie znam również rodziny w której taki przypadek miałby miejsce.Gdyby Rosjanie zajmowali się tego rodzaju uciechami,to nie zwyciężyli by i w takim tempie nie zdobywali by miasta po mieście.Na pewno zdarzały się tego rodzaju przypadki,jak to na wojnie,ale nie była to reguła,chciałam przypomnieć,że Niemcy też gwałcili,a często potem zabijali swoje ofiary.Z tym gwałceniem notorycznym przez Rosjan,to absurdy,takie jak pojawiają się dziś odnośnie Rosji u ciężko chorych na rusofobie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031