Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1821 postów 2009 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Nieznajomość własnej historii a kompleks niższości.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pewien podskórny kompleks niższości pokutował wśród nas przez cały okres PRL-u.

 Przyczyny było dość oczywiste – status politycznej zależności od Sowietów, siermiężność bytowania powodowana m.in. dominacją przemysłu ciężkiego i zbrojeniowego z upośledzeniem lekkiego i konsumpcyjnego, wyidealizowany obraz „Zachodu” itd.

Rozbudowywanie i pogłębianie kompleksu niższości Polaków stało się oficjalną doktryną wojny prowadzonej z narodem polskim po roku 1989. W sumie „nihil novi sub sole” – o wyrabianiu poczucia zaniżonej wartosci u przeciwnika przeczytać można i w starochińskiej „Sztuce wojny”, ale my jako Polacy mieliśmy wątpliwy przywilej bycia ofiarą wyjątkowo kompleksowej i metodycznej agresji medialnej, czego symbolem jest zdychająca od lat i wciąż nie mogąca zdechnąć „gwiazda śmierci” czyli żydowska gazeta dla Polaków wydawana  na Czerskiej. Chodziło o doprowadzenie nas do stanu umysłowej i moralnej bezbronności, ażeby nas można było ograbić najpierw z dorobku materialnego pokoleń (co udało się Żydom i folksdojczom w 100%, pozdrawiamy tu pana profesora Balcerowicza, niedoszłego noblistę z ekonomii, pozdrawiamy Janusza Lewandowskiego, wybitnego pasera majątku narodowego, pozdrawiamy Wiesława Kaczmarka, Emila Wąsacza i in), a nastepnie z ziemi, bogactw naturalnych, wody (casus Palestyńczyków!) i na koniec z własnej tożsamości.

[Taka była jedna z przyczyn nagonki na o. Rydzyka i jego projekt geotermiczny – nie dość, że Pan Bóg brzydko zażartował i żydowskie zasoby wód geotermalnych umieścił w Polsce, to jeszcze goje zaczęły sobie z nich jak gdyby nigdy nic korzystać za darmo, co samo w sobie jest typowym dla Polaków antysemityzmem].

Prócz nowoczesnej, antypolskiej propagandy (niejednokrotnie za własne pieniądze, przypomnijmy testament ś.p. Lecha Kaczyńskiego i zbudowaną pod jego patronatem eksterytorialną Świątynię Holokaustu zwaną MHŻP Polin), zrujnowano całkowicie system edukacji dzieci i młodzieży (likwidacja szkolnictwa zawodowego, ale również humanistycznego z językiem polskim i historią na czele).

Dzisiejsza gimbaza nie potrafi się wysłowić z sensem, błędy ortograficzne są takie, że w pierwszej chwili wygląda to wszystko na odgrzewany żart (w stylu „Jednodńuwki futurystuw: Nuż w bżuhu”), zaś znajomość własnych dziejów i własnego dziedzictwa jest na takim poziomie, że uwierzą we wszystko, co im będzie pasować dla zaspokojenia bieżących potrzeb emocjonalnych (trochę jak w znanych powiedzeniach: kto nie słucha ojca, matki, ten będzie słuchać psiej trąby, a kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko inne; to ostatnie widzę szczególnie ostro na Wyspach Brytyjskich, gdzie wróżby, tarot, magia kryształów, harrypotteryzm i za przeproszeniem okadzanie waginy prawie zupełnie zastąpiły „zabobony średniowiecza”.

W tej sytuacji reakcje młodzieży na kolejne próby wdeptania nas w ziemię są różne. Do tych pozytywnych moim zdaniem należą kult „Żołnierzy Niezłomnych” (pomijając aspekt ‘Realpolitik”) czy odradzanie się ruchów narodowych i katolicko-narodowych, do negatywnych zaliczam pójście na lep lechickiej i słowiańskiej pseudomitologii, wylewającej dziecko z kąpielą czyli niejednokrotnie odrzucającej całe dziedzictwo narodu polskiego w ramach cywilizacji chrześcijańskiej na rzecz zupełnie sztucznych i najczęściej całkiem niedawnych konstruktów myślowych.

[Cywilizacja chrześcijańska, czy zwłaszcza po buncie Lutra katolicka w Polsce, mylona jest często z osobistą wiarą w Boga i katolickie dogmaty – mających problemy z tym rozróżnieniem „wolnomyślicieli” (w sensie myślących niezbyt szybko) odsyłam np. do wykładów świętej pamięci profesora Bogusława Wolniewicza, Polaka i polskiego patrioty „niewierzącego, ale praktykującego” oraz do widebloga esbeka dobrej zmiany czyli płk. Piotra Wrońskiego, niedawno obrzuconego w komentarzach nawozem przez ... turbolechitów rocznik 1981 i młodszy, bo wśród abolwentów szkół sprzed reformy Handtkego prawie ich nie ma].

Nie zamierzam wskazywac palcem, a tym bardziej cała ręką, kto i jakie lechicko-słowiańskie banialuki wypisuje na Neonie, bo nie o to chodzi.

Zauważmy tylko, że właściwie do połowy XX wieku nikt nie miał w Polsce jakichkolwiek kompleksów wobec kogokolwiek, nawet w okresie rozbiorów (bo słusznie odczuwaliśmy swoją wyższość cywilizacyjną nad rozbiorcami). Nasi przodkowie w różnych okresach uważali się za Sarmatów, Scytów, Rzymian czy nawet Ariów (utożsamianych ze starożytnymi Persami!, tak jak Szkoci za potomków egipskiej księżniczki Alby czy brytyjscy protestancji połowy XIX wieku za potomków 10 zaginionych plemion Izraela), ale po pierwsze nigdy w opozycji do katolicyzmu, nikt przy zdrowych zmysłach nie opłakiwał legendarnego mocarstwa Lechitów zniszczonego podstępem przez „Watykan i Niemców”. Byłoby to dość dziwne dla polskiego towarzysza pancernego z maryjnym ryngrafem na piersi, który własnie pod Kłuszynem rozgromił ponad 10-krotnie większe wojska Moskwy i ich niemieckich najemników, a szedł do ataku ze słowami „Jezus Maryja” na ustach. Słysząc dzisiejsze brednie „turbolechitów” skrzydzwonych przez „watykan i niemców” skrzydlaty Lechita-Sarmata kazałby swoim ciurom namoczyć ich w  dziegciu i wytarzać w pierzu.

[Prosze wybaczyć kąśliwość, ale czy skrzydła husarskie i indiańskie pióropusze nie są dowodem na to, że Apacze to potomkowie Lechitów?]

Znowuż XIX-wieczny panslawizm,skądinąd powstały w określonym celu politycznym w Czechach, został poźniej zaadaptowany przez Moskwę jako wygodne narzędzie rosyjskiego imperializmu, szczególnie skuteczne na Bałkanach (tu znów odsyłam do wspomnień płk. Wrońskiego).

W polskiej publicystyce „słowiańszczyzna” jako sztuczny konstrukt cywilizacyjny i kulturowy związany jest z okresem wiosny ludów i ówczesnym zainteresowaniem „rdzennymi kulturami ludowymi” (na obszarach Związku Niemieckiego podobne procesy doprowadziły do powstania sztucznego konstruktu „jednego narodu niemieckiego”, potrzebnego Prusom dla ich celów politycznych).

Jak komentował jeden w ówczesnych krytyków, prowadziło to w poezji nie dość, że do opiewania życia chłopów i kozaków, to jeszcze w ich własnym języku.

Oczywiście, budując na podrasowanej kulturze ludowej można tworzyć sztuczną tożsamość, por. dzisiejsza Lietuwa, zbudowana w opozycji do polskości i tradycji dawnej Rzeczpospolitej czy tworzona przez zaborczą administrację austriacką narodowość zachodnioukraińska. Na podobnej zasadzie próbuje się dziś wykreować świadomość słowiańsko-lechicką w opozycji nie tylko do katolicyzmu, ale i całego dorobku politycznego i cywilizacyjnego Polaków, co jest o tyle kuszące dla wykorzenionej i niewykształconej (lub jeszcze gorzej, oduraczonej przez pseudoedukację) młodzieży, że nie wymaga jakiegokolwiek wysiłku czy też dyscypliny intelektualnej.

[Banderowskim odpowiednikiem „wielkiej lechii” jest sztuczny i zupełnie anachroniczny konstrukt „ukraińskich ziem etnicznych”, na ironię utożsamianych z granicami wymyślonej przez niemiecki sztab generalny Ukraińskiej Republiki Ludowej z 9 lutego 1918 roku oraz tradycją rusińskiej „kriudy”].

Kończąc, nie ma królewskiej drogi do prawdy, w tym historycznej.

Czekając na polskim lotnisku na samolot, wydałem 38,-PLN na kolejną publikację schodzącej na psy „Bellony” pt. „Słowiańskie dzieje” Bogusława Dębka (zapewne jakiegoś nauczyciela historii w Koziej Wólce, za przeproszeniem zacnych mieszkańców Wólki). Przemęczyłem te wypociny do połowy i wyrzuciłem do kosza (książka bynajmniej nie obrazoburcza, ale niechlujstwo i braki warsztatowe całkowicie ją dyskredytują). A mogłem dołożyć parę złotych i kupić normalną, rzetelnie napisana pozycję Benedykta Ziętary, Henryka Samsonowicza, Jerzego Strzelczyka   czy nawet eseje historyczne Pawła Jasienicy, które przeczytałbym nie tylko z pożytkiem, ale i z przyjemnością.

Zamiast czytać jakieś farmazony, lepiej poświęcić więcej czasu na lekturę bardziej wymagającą, ale uczącą myśleć i choćby tym samym zblizająca nas do prawdy – wiecej wysiłku, ale dającego za to prawdziwą satysfakcję.

PS

Z ciekawostkek przyrodniczych, podaję link do archiwalnego tekstu JKM (2007 rok), przypomnianego dziś przez redakcję NCzas-u:

Korwin-Mikke: Wierze w Słowian, choć może nie w turbo-słowian.

(Autor szybciej pisze niż myśli, ale kto raz był Krulem, ten na zawsze zachowuje majestat).

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  "ale my jako Polacy mieliśmy wątpliwy przywilej bycia ofiarą wyjątkowo kompleksowej i metodycznej agresji"

  To jest najlepsze potwierdzenie istnienia takiego kompleksu niższości! Tylko ktoś z takim kompleksem uważa się zawsze za czyjąś "ofiarę", w domyśle całkowicie ubezwłasnowolnioną.
 • A coś się pan tak czepił ty zwolenników turbosłowia
  jak pijany płota.Nic tylko kaprysy i kręcenie nosem nad turbosłowianami (a właściwie ich fanami) .A niechby sobie żyli-komu to przeszkadza.Panu?
  masz pan jakieś specjalne powody aby lękać się niszowych subkultur?

  // dla polskiego towarzysza pancernego z maryjnym ryngrafem na piersi, który własnie (...) a szedł do ataku ze słowami „Jezus Maryja” na ustach. //

  No to szybko im przeszło bo już w czasach wojen napoleońskich "towarzysze pancerni" słynęli z barbarzyństwa względem sacrum (rabunki kościelnych precjozów,zabijanie duchownych,palenie świątyń) .
  A wogóle to doszlusowali do awangardy światowej rewolucji mając na tym polu spore zasługi na które uwagę zwrócił sam Karol Marks.
  Więc po co to poza panie MacGregor.
 • @programista 15:15:41
  touché czyli trafiony-zatopiony!

  Może nienajlepiej się wyraziłem, ale chodziło mi o kompleksową obróbkę propagandową - wszak przez jakieś dwie dekady media były całkowicie zabetonowane i rząd dusz sprawowała michnikowszczyzna.

  Nie byliśmy ofiarami całkowicie ubezwłasnowolnionymi, ale wytoczone przeciw nam działa medialne poczyniły spore spustoszenia

  pozdr
 • @ikulalibal 15:24:43
  No to szybko im przeszło bo już w czasach wojen napoleońskich "towarzysze pancerni" słynęli z barbarzyństwa względem sacrum (rabunki kościelnych precjozów,zabijanie duchownych,palenie świątyń) .
  A wogóle to doszlusowali do awangardy światowej rewolucji mając na tym polu spore zasługi na które uwagę zwrócił sam Karol Marks.

  - prawda szczera i dobrze zauważone, tyle, że nie byli to juz polscy towarzysze pancerni, ale szwoleżerowie czyli lekka jazda wyedukowana w zasadach rewolucji :(

  pozdr
 • @MacGregor 15:25:41
  Opisywany przez szanownego Autora kompleks niższości jest pośród narodów zjawiskiem dość pospolitym.
  Pech lub nieszczęście sprawiło, że narody europy zachodniej miały jakiś inny rozwój od wszystkich pozostałych i stały się dużo bogatsze od XVIII wieku. To budziło kompleksy u innych. Były tymi kompleksami dotknięte Niemcy szukający ucieczki w romantyzmie, byli nimi dotknięci Rosjanie próbujący się modernizować za Piotra I, byli nimi dotknięci Turcy przewodzeni przez Ataturka. Tak samo i my Polacy byliśmy nim dotknięci. W każdym przypadku kompleksy takie objawiają się zarówno poprzez ślepe entuzjastyczne naśladownictwo jak i poprzez poglądy antyzachodnie, anty kapitalistyczne.
  Ważne jest to, by zdać sobie z tego sprawę i ten fakt zaakceptować.
 • @
  // starochińskiej „Sztuce wojny”//


  Polscy nacjonaliści powinni przejąć instytucje kościelne zgodnie z ww chińskimi zasadami. Bo jak widać niżej zostały przejęte w dużym stopniu przez wrażą nację...

  //" Poznajmy też narodowość członków kierowniczej części Episkopatu, a co za tym idzie, dowiedzmy się, jaki naród w rzeczywistości reprezentują. "Niestety w Polsce, w ostatnim 50-cio leciu duchowieństwo katolickie zostało bardzo zażydzone, gdyż Żydzi niemal masowo wstępowali do seminariów, głównie do warszawskiego. Stąd też mamy obecnie w Polsce wielu księży i biskupów pochodzenia żydowskiego i to oni właśnie tak często używają zwrotu 'nasi starsi bracia w wierze' " - Ks. prof. Michal Poradowski - były profesor Katolickiego Uniwersytetu w Santiago de Chile.

  A tu lista:

  Arcybiskup Metropolita Warszawski, Prymas Polski Kardynał Józef Glemp - narodowość żydowska.

  Arcybiskup Pomocniczy Warszawski, Sekretarz Generalny Episkopatu Polski - Bronisław Dąbrowski - narodowość żydowska.

  Arcybiskup Metropolita Krakowski - Kardynał Franciszek Macharski - narodowość żydowska.

  Arcybiskup Metropolita Wrocławski - Kardynał Henryk Gulbinowicz - narodowość żydowska.

  Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński - Henryk Muszyński - narodowość żydowska.

  Arcybiskup Metropolita Gdański - Tadeusz Gocławski - narodowość żydowska.

  Arcybiskup Metropolita Katowicki - Damian Zimoń - narodowość żydowska.

  Arcybiskup Metropolita Białostocki - Edward Kisiel - narodowość żydowska.

  Arcybiskup Metropolita Lubelski - Bolesław Pylak - narodowość żydowska.

  Arcybiskup Metropolita Łódzki - Władysław Ziółek - narodowość żydowska.

  Arcybiskup Metropolita Poznański - Jerzy Stroba - narodowość żydowska.

  Arcybiskup Metropolita Szczeciński - Marian Przykucki - narodowość żydowska.

  Arcybiskup Metropolita Warmiński (Olsztyński) - Edmund Piszcz - narodowość żydowska.

  Arcybiskup Metropolita Przemyski - Ignacy Tokarczuk - narodowość ukraińska.

  Arcybiskup Nuncjusz Apostolski w Polsce - Józef Kowalczyk - narodowość żydowska.

  Biskup Polowy Wojska Polskiego Generał - Sławomir Leszek Głodź - narodowość żydowska.

  Biskup Ordynariusz Drohiczyński - Władysław Jędruszów - narodowość ukraińska.

  Biskup Ordynariusz Łomżyński - Juliusz Paetz - narodowość żydowska.

  Biskup Metropolita Częstochowski - Stanisław Nowak - narodowość żydowska.

  Biskup Ordynariusz Radomski - Edward Materski - narodowość żydowska.

  Biskup Ordynariusz Sosnowiecki - Adam Smigielski - narodowość polska

  Biskup Pomocniczy Sosnowiecki, Zastępca Sekretarza Generalnego Episkopatu Polski - Tadeusz Pieronek - narodowość polska. (?)

  Biskup Ordynariusz Pelplinski - Jan Szlaga - narodowość niemiecka.

  Biskup Ordynariusz Toruński - Andrzej Suski - narodowość żydowska.

  Biskup Pomocniczy Gnieźnieński, Delegat Prymasa Polski ds. Duszpasterstwa Polonii - Szczepan Wesoły - narodowość żydowska

  Biskup Ordynariusz Włocławski - Bronisław Dębowski - narodowość żydowska.

  Biskup Pomocniczy Włocławski, Kierownik Duszpasterstwa Rolników - Roman Andrzejewski - narodowość żydowska.

  Biskup Ordynariusz Gliwicki - Jan Wieczorek - narodowość żydowska.

  Biskup Ordynariusz Opolski - Alfons Nossol - narodowość niemiecka.

  Biskup Ordynariusz Bielsko - Żywiecki - Tadeusz Rakoczy - narodowość żydówka.

  Biskup Ordynariusz Kielecki - Stanisław Szymecki - narodowość polska

  Biskup Ordynariusz Tarnowski - Józef Życiński - narodowość żydowska.

  Biskup Ordynariusz Sandomierski - Wacław Świerzawski - narodowość polska

  Biskup Ordynariusz Siedlecki - Jan Mazur - narodowość polska

  Biskup Ordynariusz Kaliski - Stanisław Napierała - narodowość polska

  Biskup Ordynariusz Rzeszowski - Kazimierz Górny - narodowość ukraińska.

  Biskup Ordynariusz Lubaczowski - Jan Srutwa - narodowość ukraińska.

  Biskup Ordynariusz Koszalińsko - Kołobrzeski - Czesław Domin - narodowość żydowska.

  Biskup Ordynariusz Zielonogórski - Józef Michalik - narodowość żydowska.

  Biskup Ordynariusz Elbląski - Andrzej Sliwiński - narodowość żydowska

  Biskup Ordynariusz Elcki - Wojciech Zięba - narodowość żydowska.

  Biskup Pomocniczy Elcki - Edward Samsel - narodowość żydowska.

  Biskup Ordynariusz Warszawsko-Praski - Kazimierz Romaniuk - narodowość żydowska.

  Biskup Ordynariusz Łowicki - Alojzy Orszulik - narodowość żydowska.

  Biskup Ordynariusz Płocki - Zygmunt Kamiński - narodowość polska

  Biskup Ordynariusz Legnicki - Tadeusz Rybak - narodowość żydowska.

  Ksiądz Kapelan i Spowiednik w Kancelarii byłego Prezydenta (Wałęsy) Franciszek Cybula - narodowość żydowska. "//
 • Autor
  Zlamal Pan przyrzeczenie. Obiecal Pan zaprzestac rozdawania klapsöw "turbolechitom", ale widocznie temat znajduje Pan jako wdzieczny i na czasie.
  Zmylil mnie tytul notki i doczytalam do polowy.
  Chyba jednak nie wszystko wie Pan o PRL-u.Mialam zaszczyt zdawac mature w szkole sredniej im.Krölowej Jadwigi w W-.wie.Moja polonistka, jedna z wielu pedagogöw z tytulem dr.,rozbudzila moja ciekawosc polecajac lektury: Slowacki, Mickiewicz , Puszkin. Jej interpretacja DZIADÖW byla mocno niepoprawna politycznie, zaowocowala jednak moja pasja do wielokrotnego czytania powiesci piastowskich /K.Bunsch/, potem trudniejszych, naukowych opracowan na temat Slowianszczyzny.
  Zegnam wiec z zalem Panie MacGregor , ktöry to nick wyjasnia mi lekcewazenie dociekan prawdziwej historii SLOWIAN.
 • @ikulalibal 15:24:43
  Pozdrawiam.
 • @morgan 20:16:36
  Chyba doszło do nieporozumienia - akurat poziom liceow ogólnokształcących w PRL-u bywał bardzo wysoki, degrengolada zaczęła sie po reformie Handkego w 1999 roku.

  I wcale nie lekceważe dociekania historii Słowian -wręcz przeciwnie. Dlatego też zalecam dobre podręczniki i książki.

  Inna rzecz, że czuję się wpierw Polakiem, a nie Słowianinem, tak jak moi bladawce czuja się Anglikami lub Szkotami, potem Brytyjczykami, zaś termin "anglosas" czy Celt jest dla nich najzcęściej abstrakcyjny
  (co innego w USA - tam WASP ma inne konotacje).

  Moje pseudo pochodzi z bajki beatrix potter ;)

  pozdrawiam
 • @morgan 20:16:36
  Karola Bunscha też uwielbiam.
  A propos, czy czytałe Pani cykl 'Bolesław Chrobry" Gołubiewa?

  pozdr
 • @MacGregor 21:19:09
  Tak, ale bylo to daaawno temu. Teraz poluje na kilka pozycji w Allegro.
  Kilka razy mialam szczescie, przesylki dotarly szybko.
  Chetnie przeczytam Golubiewa jeszcze raz, choc nie Chrobry jest moim bohaterem.
  Pozdrawiam röwniez, aczkolwiek chlodno.
 • Do @MacGregor 21:18:13
  To widać i czuć ze nie jest pan Polakiem Słowiańskiego pochodzenia ! i mam niemalże pewność że jest pan pochodzenia żydo-chazarskiego bo panicznie się pan obawia obudzenia się Słowiańszczyzny !!!

  Polska od 1945 r jest pod kuratelą żydów , najpierw żydów komunistów dziś żydów z mafii syjonistów czy żydów globalistów ! i dlatego każda inicjatywa rozbudzenia Słowiańszczyzny jest krytykowana ośmieszana prze żydów ! lub niszczona przy pomocy żydowskiej machiny opresyjnej jak policji prokuratury sąd i żydowskie mass-media !

  Słowianie ŁĄCZMY SIĘ BO W JEDNOŚCI JEST NASZA SIŁA !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • @ele 08:38:53
  Myślę, że jestem - wprawdzie po kądzieli jestem wilniukiem, więc trudno wykluczyć jakichś Bałtów wśród przodków, ale nie wiem.

  Żydzi jak najbardziej popierają rozbudzenie Słowiańszczyzny, a sa wrogami polskości i katolicyzmu.

  A poza tym epatowanie Słowiańszczyzną, zwłaszcza w Polsce, zaczyna trącic jakims rasizmem

  pozdrawiam
 • @ele 08:38:53
  I jeszcze jedno - współcześnie rozumiana "Słowiańskość" ma tyle lat, co "jeden naród niemiecki" czyli od połowy XIX wieku, albo i mniej.
  nie ma się czym podniecać takimi wymysłami.

  W rozmowie sympatyczna Rosjanka powiedziała m.in., że my jesteśmy bracia Słowianie - oczywiście, że tak, lubimy sie wzajmenie i możemy się dogadać (pod warunkiem,że znamy rosyjski), ale nie na tym zbudowana jest nasza tożsamośc narodowa

  pozdr
 • Do @MacGregor 09:31:46
  O ! Już rasizmem się podpierasz ? Słowianie to stara wypróbowana taktyka żydów na całym świecie ! zastraszać rasizmem !!!!

  Słowianie ! Nie dajmy się zastraszać żydom bo jesteśmy we własnym kraju imamy prawo i obowiązek mówić prawdę ! nawet jak ta prawda nie jest dla żydów nie miła !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach
 • @ele 09:56:58
  Polskość przynajmniej od czasów Rzeczpospolitej Obojga Narodów oparta jest na cywilizacji, a nie na "słowiańskim pochodzeniu"

  Byłem już oskarżany o bycie ruskim agentem, ale o bycie "eskimosem" chyba jeszcze nie ;)

  pozdr
 • @Arjanek 15:45:31 To są skutki porozumienia między PRL a Kociołem z kwietnia 1950r
  Bermanowcy za prawo opiniowania kandydatów na biskupów ( jak słupy prezessimusa obecnie sędziów w celu gwarantowania sądowej mocy kręgom podejrzeń) zgodzili się nie likwidować KUL, zakonów, seminarium,prasy i szkol katolickich i pielgrzymek w oczywistym celu długotrwalego opanowywania Watykanu tak jak opanowano konspirację Sawinkoiwa w ZSRR i polską konpirację po II wojnie.
  Jadnak "żydzi" to też ludzie i wiara w talmudyczną rasowość jako prawo i nadzieję pasożytnictwa po wsze czasy mocno się upowszechniła.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031