Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1821 postów 2009 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Polska jak cygan – dla towarzystwa da się spopielić.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po podpisaniu traktatu sojuszniczego w Wlk. Brytanią 25 sierpnia 1939, alkoholik Józef Beck powiedział „w końcu jesteśmy w dobrym towarzystwie”.

Owszem, znaleźliśmy się w towarzystwie wielkich bandytów, ale żeby od razu nazywać je dobrym? Szkoda, że w maju 45 roku już nas w tym towarzystwie nie było. Zresztą, wojenne losy Polski zostały przesądzone w kwietniu 39 roku, kiedy „dobrzy towarzysze” brytyjscy zwabili Becka do podpisania dwustronnych gwarancji w Londynie (6-kwietnia), a następnie dokonali kontrolowanego przecieku i poinformowali o nich Hitlera, zmuszając go tym samym do poprzedzenia wojny z Francją atakiem na Polskę.

Za wiki:

W 1939 roku pozbawiony zaplecza politycznego Władysław Studnicki napisał broszurę pt. „Wobec nadchodzącej drugiej wojny światowej”, która krytykowała ewentualne zawarcie paktu sojuszniczego z Wlk. Brytanią. Argumentował w niej, że Londyn zamierza wciągnąć ZSRR do koalicji, za co Anglia może „zapłacić” mu wschodnimi województwami Polski. Broszura ta, wydana jeszcze w czerwcu 1939 roku, została skonfiskowana przez polski rząd (SIC!). Słuszność tez postawionych przez Studnickiego odnośnie polsko-brytyjskiego sojuszu potwierdził jednak rozwój późniejszych wydarzeń.

Tyle wiki.

Jednym ze skutków ówczesnego wepchnięcia Polski w sam środek „dobrego towarzystwa” jest to, że duchowe i cywilizacyjne centrum Polski (m.in. Wilno, Grodno, Lwów) nazywamy dziś najzupełnej błędnie „Kresami” (prawdziwe kresy to  Dorpat, Berezyna i Kamieniec Podolski), zaś Żydzi, komuniści i folksdojcze, giedroyciowcy i neosanacja, PO i PiS, wspólnym chórem wujów każą nam o tych rzekomych „Kresach” zapomnieć. Znajdujące się dziś pod obcą i bezprawną okupacją Wilno i Lwów powrócą jeszcze kiedyś do Macierzy i jeszcze przeżyją swój wiek złoty, ale doznanych strat i darmo przelanej polskiej krwi nie wróci już nikt.

Po raz kolejny znaleźliśmy się w dobrym towarzystwie 11 grudnia 1941 wypowiadając wojnę Japonii.

Za „Interia – nowa historia”:

Po ataku Japonii na bazę amerykańskiej marynarki wojennej w Pearl Harbor na Pacyfiku 7 grudnia 1941 roku, alianckie państwa zaczęły wypowiadać wojnę sprzymierzonemu z Niemcami Cesarstwu. Pierwsza uczyniła to Wielka Brytania oraz jej dominia, a następnie okupowane przez Niemców kraje europejskie. Polski rząd na uchodźctwie uczynił to 11 grudnia 1941 roku w piśmie wystosowanym przez prezydenta Raczkiewicza.

 

"Wyzwania Polaków nie przyjmujemy. Polacy, bijąc się o swoją wolność, wypowiedzieli nam wojnę pod presją Wielkiej Brytanii" - komentował ówczesny japoński premier Hideki Tojo.

 

Z jednej strony premier Władysław Sikorski podpisywał układ z Sowietami, którzy zaatakowali Polskę w 1939 roku i dokonywali niezliczonych zbrodni na Polakach, z drugiej wypowiadano wojnę państwu nie mając w nim realnego wroga, a z którym przed wojną intensywnie współpracowano na niwie szpiegowskiej przeciwko Związkowi Sowieckiemu (SIC!).

 

Dodajmy, że formalnie wojna polsko-japońska trwała aż do 1957 roku, kiedy to ludowa Polska podpisała z Japonia układ o przywróceniu normalnych stosunków.

Tyle Interia.

 

Generał Sikorski, mason i agent francuski, błyskawicznie (w odróżnieniu od dzisiejszej agentury za własną wiedzą i entuzjastyczną zgodą) przewerbowany przez wywiad brytyjski, kiedy stał się przeszkodą w porozumieniu starego, dobrego małżeństwa czyli Anglosasów z Sowietami , został błyskawicznie zutylizowany 4 lipca 1943 roku w Dżebel Tarik. (Gibraltarze).

Za wiki:

Jak twierdzi w swoich publikacjach znany badacz katastrofy Gibraltarskiej Tadeusz Kisielewski, generał Sikorski najprawdopodobniej został zamordowany przez agentów radzieckich którzy byli obywatelami brytyjskimi. O możliwości zamachu wiedziały władze Wielkiej Brytanii, które kilkukrotnie próbowały odwieść generała od podróży, niestety najprawdopodobniej uległy naciskom Stanów Zjednoczonych, dla których polityka generała Sikorskiego wobec Stalina była niewygodna i w ten sposób mogły pozbyć się przeszkody w osobie generała Sikorskiego w układaniu się ze Związkiem Radzieckim. Prawdę o katastrofie poznamy prawdopodobnie 100 lat po zdarzeniu, gdyż akta dotyczące sprawy zostały utajnione przez Rząd Brytyjski do 2043 roku. Tyle wiki.

Biorąc pod uwagę podpisany w grudniu 2017 i utajniony polsko-brytyjski traktat obronny, akta zamachu w Gibraltarze mogą być dla nas w 2043 roku pozbawione jakiegokolwiek znaczenia, zwłaszcza jeśli nasze radioaktywne prochy będą użyźniać ziemię „Restpolen”.

Sanacja nie jest zdolna uczyć się na własnych błędach i dlatego jej dzisiejsza mutacja czyli PiS nie wyciąga najmniejszych wniosków z Gibraltaru, a być może również Smoleńska, nie rozumiejąc, iż będąc ośrodkiem pozbawionym jakiejkolwiek własnej suwerenności, są w każdej chwili do zużycia, albowiem ich obecna pozycja zasadza się nie tylko na bezalternatywnymn podwieszeniu pod USA, ale i na bieżącym, raczej powierzchownym konflikcie USA i Rosji.

Powyższy tekst miał być ledwie wstępem do ostatnich enuncjacji wiceszefa MSZ i orędownika interesów żydowskich i ukraińskich w Polin czyli Bartosza Cichockiego (stąd zdjęcie wprowadzające), ale nie mam już siły, więc tylko w skrócie:

Za portalem kresy.pl:

Geniusz Cichocki powiedział m.in.:

„Zestaw rakietowy Stokrotka do likwidacji dronów i lekko opancerzonych pojazdów to unikalny przykład współpracy przemysłów obronnych państwa członkowskiego NATO i państwa partnerskiego, szkolenia na poligonie w Jaworowie pod okiem polskich instruktorów, zaopatrzenie w sprzęt, broń i amunicję – to jest codzienność polsko-ukraińskiej współpracy”

[czyli finansowanie, zaopatrywanie i szkolenie ukrainskiej armii to codzienność polsko-ukraińskiej "współpracy"]

W Polsce żyje – pracuje, studiuje – od miliona Ukraińców do nawet dwóch [czyli nikt tego nie kontroluje!].

„bardzo cieszymy się, że to jest możliwe. Bardzo dobrze, że do Polski przyjeżdża coraz więcej Ukraińców, że mogą u nas pracować, mogą się rozwijać, studiować [za „darmo” czyli za pieniądze z polskiego budżetu!]. I to jest dla nas oczywiste”

Najlepsze na koniec:

„to właśnie Ukraina może być pośrednikiem Europy w relacjach handlowych z Chinami”.

 

Przedwojenna sanacja skutkiem swojej głupoty, podwieszenia się pod Anglosasów i swojego „zalożowania” doprowadziła nas do tego miejsca, w którym dziś jesteśmy. Po współczesnej neosanacji, mimo tak niewyobrażalnej okazji jak całkowita dekonstrukcja krainy U, pozostanie dziura w ziemi, popioły i co najwyżej polskojęzyczny rezerwat, podobny to tego w dzisiejszej Strefie Gazy.

 

 

 

 

 

  

KOMENTARZE

 • Bardzo dobrze, że do Polski przyjeżdża coraz więcej Ukraińców, że mogą u nas pracować, mogą się rozwijać, studiować
  https://www.se.pl/wiadomosci/polska/35-letni-ukrainiec-zaatakowal-siekiera-trzy-osoby-horror-w-otwocku-aa-3D1P-yTh6-GBAU.html
 • 5*
  "Generał Sikorski, (...) kiedy stał się przeszkodą w porozumieniu (...) Anglosasów z Sowietami , został błyskawicznie zutylizowany 4 lipca 1943 roku w Dżebel Tarik."

  Ale z tym się nie zgadzam, powody były inne:

  - sprzeciw Gen.Sikorskiego dotyczący tworzenia przez gen.Andersa (internowany w mieszkaniu Ł.Berii) żydowskiej armii dla nowego Izraela zamiast Wojska Polskiego (dopiero interwencja władz ZSRR wstrzymała nabór Żydów do WP),
  - AK podlegająca rządowi gen.Sikorskiego nie mogłaby dokonywać dywersji na tyłach Armii Czerwonej,
  - możliwość pojawienia się po II w. św. Polski jako niezależnego państwa (zarówno zachodni alianci jak i żydo-bolszewia nie dopuszczała takiej możliwości).
 • Bartosz Cichocki
  Ukończył studia w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Był zatrudniony w Ośrodku KARTA, Ośrodku Studiów Wschodnich im. Marka Karpia, Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych i Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Był pracownikiem Ambasady RP w Moskwie oraz doradcą szefa Agencji Wywiadu. W 2017 został podsekretarzem stanu ds. bezpieczeństwa, polityki wschodniej i polityki europejskiej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

  1 lutego 2018 premier Mateusz Morawiecki powierzył mu funkcję przewodniczącego zespołu ds. dialogu prawno-historycznego z Izraelem.
 • @trojanka 18:34:38
  No ale przecież nie porąbał rodziny pana ministra,ani innych ministrów ,a kto by się tam przejmował zwykłymi Polakami, porąbanymi siekierą przez przedstawiciela "pszyjaciół" niektórych Gazet i ich red naczów odznaczonych ukraińskimi orderami, oraz kilku redaktorów , posłanek i doradców ministrów.

  Teraz będziemy utrzymywać bandziora za 2000 zł miesięcznie w więzieniu, a może zresztą zostanie wypuszczony i dostanie odszkodowanie!
 • No ale przy takich nagrodach i apanażach z podatków "zwykłego "Polaka to owszem!
  https://finanse.wp.pl/ogromne-nagrody-dla-msz-ponad-29-mln-dla-podwladnych-waszczykowskiego-6215533135791745a


  Ale w czołówce nagradzanych zaleźli się też Bartosz Cichocki, który dostał 36,9 tys. zł .
 • Bardzo dobrze ???i z tego się pan cieszy???tysiące wygnanych Polaków za środkami do przeżycia jest o poniewieranych po świecie!!
  Bardzo dobrze, że do Polski przyjeżdża coraz więcej Ukraińców, że mogą u nas pracować, mogą się rozwijać, studiować [za „darmo” czyli za pieniądze z polskiego budżetu!]. I to jest dla nas oczywiste”

  https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/gorzej-niz-bydlo-polacy-w-holandii-spali-w,72,0,2417480.html

  "Gorzej niż bydło". Polacy w Holandii spali w magazynie. Za łóżka służyły... palety

  Jeden Polaków mieszkających w Holandii, który udostępnił wideo na Facebooku, przyznał wprost, że sytuacja przedstawiona na nagraniu "to nic szczególnego". - Ludzi, którzy obecnie mieszkają w podobnych czy gorszych warunkach, są setki - dodał.
  https://youtu.be/qgH-ZJdjkc4
 • Bardzo dobrze, że do Polski przyjeżdża coraz więcej Ukraińców, że mogą u nas pracować, mogą się rozwijać, studiować ........
  Bardzo dobrze, że do Polski przyjeżdża coraz więcej Ukraińców, że mogą u nas pracować, mogą się rozwijać, studiować [za „darmo” czyli za pieniądze z polskiego budżetu!]. I to jest dla nas oczywiste”

  https://strajk.eu/bieda-polskich-seniorow-zadluzaja-sie-by-miec-na-leki/

  Z danych udostępnionych przez Biuro Informacji Kredytowej i Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor wynika, że osoby w podeszłym wieku są w Polsce najszybciej zadłużającą się grupą wiekową. Muszą pożyczać, żeby było ich stać na wydatki zdrowotne: leki i zabiegi medyczne. Niestety mają też coraz większe problemy z regulowaniem zadłużenia.  https://www.planeta.fm/Czarna-dziura/emerytury-500-i-zasilki-dla-ukraincow-w-polsce-placimy-miliony


  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ukraincy-w-polsce-zasilki-swiadczenia-500,199,0,2392007.html

  https://kresy.pl/wydarzenia/zus-potwierdza-polscy-podatnicy-sfinansuja-ukraincom-emerytury-lata-przepracowane-ukrainie-rzad-nabiera-wody-usta/

  http://ruch-obywatelski.com/polityka/coraz-wiecej-samobojstw-polskich-emerytow/
 • Zbieramy na listopadowe billboardy!! każda kwota mile widziana!!od 5 zł.
  https://zrzutka.pl/
  https://zrzutka.pl/billboardy-o-ukrainskim-ludobojstwie-na-polakach/wplac

  Indywidualny numer konta tej zrzutki:

  84 1750 1312 6881 9715 5747 6003

  Adresat: zrzutka. Pl, tytuł platnosci: wpłata na bilboardy


  Celem zrzutki jest zebranie funduszy na powstanie billboardów (wydruk, montaż, miesiąc wynajmu - listopad b.r.) na temat ukraińskiego ludobójstwa na ludności polskiej na kresach pd-wsch II RP w latach 1939-1947. Celem obecnej zrzutki jest:

  - dzierżawa za billboard przy autostradzie A4,

  - 2 billboardy w Lublinie (centrum miasta) o wymiarach 6 mb x 3 mb,

  - 1000 kompletów naklejek na samochód (w komplecie 2 naklejki o wymiarach 20x15cm i 13x10 cm) wydrukowanych na przeźroczystej folii, 200 znaczków poleconych i 200 szt. kopert kurierskich. Naklejki będę wysyłać do osób chętnych już oczywiście bez ponoszenia żadnych kosztów, gdyż również na nie zbieramy pieniądze:-). Poniżej projekt naklejki. Tło będzie przeźroczyste.

  https://zrzutka.pl/uploads/chipin/48pm3x/cover/cropped/6ee02ba5bab94d73befe346eaa3fceac_0-115-1501-520.jpeg
  Po zrealizowaniu projektu przedstawię Wszystkim faktury do wglądu.
 • @trojanka 10:12:56
  https://kresy.pl/wydarzenia/billboardy-o-ludobojstwie-na-wolyniu-we-wroclawiu-i-w-opolu-foto/
 • Widać
  Kolego , że filmy i lektura T. Grygucia przerobiona
  :)
 • Autor
  Dziwne, ze ten duren nie zauwazyl zanikajacego zainteresowania sprawami Ukrainy ze strony Zachodu.
  Ciekawe, co naplecie, kiedy w nadchodzacych wyborach Ukraincom wymieni sie Poproszenke na Przeproszenke.
  Z wygladu oblesny niechluj.
 • @morgan 16:20:23
  Wygląd czosnkowy
 • Ano taka historia i natura
  Za I RP czerń i szlachta ruska uciekała na tereny zachodnie przed zagonami tatarskimi i kozackimi a takoż kupami hajdamackimi kreowanymi w ostatnim stuleciu na buntowników chłopskich. A kto prawdy chce dociec niech zgłębi zwyczaje siczy zaporoskiej a dokładnie zasady dziedziczenia. Potem też co problem to na zachód . Teraz też łatwiej spierdalać na zachód niż wyprostować oligarchów jak to uczyniono w Noworosji.

  Pamiątką zeszłych jest mniemanie ukraińskie o zakerzoniu. Ciekawym co będzie po dzisiejszej ruchawce

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031