Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1835 postów 1881 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Tym razem musimy być „last to fight”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Proszę mi wybaczyć polsko-angielski makaronizm, czego skądinąd nie znoszę (w pismach dla głupich cip powszechnie stosuje się kalectwa językowe typu „twój must-have, bądź trendy i cool” itp),

 ale jest to oczywiste nawiązanie do plakatu „Poland First to Fight” z września 1939 roku, autorstwa mieszkającego wówczas w Londynie polskiego malarza i grafika, Marka Żuławskiego. Mogę się mylić, ale plakat powstał na zamówienie brytyjskiego ministerstwa obrony w ramach kampanii rekrutacyjnej do wojska i jako taki skierowany był do Brytyjczyków.

W sumie świetni z nich kolesie: najpierw wepchnęli Polskę prosto pod nadjeżdżającą, niemiecką ciężarówke z gruzem (copyright Grzegorz Braun), a potem jeszcze kłuli tym obrazkiem swoich cywilów w oczy:„Polacy już walczą, a wy na co czekacie?”

Media mają dzis kolejny powód do podsmiechujek, albowiem na dużym banerze szczecińskiego IPN w Szczecinie, nawiązującym do wspomnianego plakatu,  jest literówka (pomylono kolejność liter G i H) – nic wielkiego, ale warto byłoby poprawić. Szydera w komentarzach jest straszna i wali w szyderców rykoszetem, bo gimbaza zupełnienie nie kojarzy pierwowzoru, stąd masa komentarzy typu:

- w Polsce obowiązuje język polski, a nie angielski, tekst jest niegramatyczny, powinno być ‘Poland fighted (sic!) first’, tak to jest jak się tłumaczy translatorem itd, a nawet jeden dureń przypomniał sobie stary, żydowski slogan  z czasów pierwszych rządów PiS czyli „wstyd mi, że jestem Polakiem” (a mi wstyd być Żydem, albowiem widząc to, co widzi, każdy Żyd się wstydzi!).

Jako żywo przywodzi to na pamięć podobną sytuację po słowach Kaczyńskiego, że „inni szatani byli tam czynni”. Warto przypomnieć za Wiki:

[Cytatem z „Chorału” Ujejskiego] posłużył się premier Jarosław Kaczyński 30 czerwca 2007 roku w swoim przemówieniu na konwencji PiS w Radomiu. Odniósł się w ten sposób do trwającego w Warszawie protestu pielęgniarek sugerując zewnętrzną inspirację protestów. Cytat nie został jednak rozpoznany przez większość publicystów i polityków, którzy słowa o „szatanach” potraktowali bądź jako obrazę inteligencji (Jerzy Szmajdziński) czy przykład paranoi (Stefan Niesiołowski), bądź jako zwykły w tych okolicznościach chwyt retoryczny (Aleksander SzczygłoRoman Giertych). Tymczasem, w swoim tekście Kornel Ujejski w sposób zawoalowany obarcza odpowiedzialnością za rzeź galicyjską nie tyle powstańców, co kanclerza Cesarstwa Austriackiego Klemensa von Metternicha, któremu ta rzeź była na rękę i który nie zrobił nic, by jej zapobiec.

Angielski lingwista C.K. Ogden opracował w 1930 roku wersję angielskiego, uproszczoną do 850 wyrazów i nieskomplikowanej gramatyki (tzw. Basic English) – myślę, że przydałaby nam się taka polska wersja języka „pa prostu” w której należałoby mówić dużymi literami do KODerastów, ofiar reformy oświaty i innych półgłowków.

A propos mikrocefali:

„Na błąd, który pojawił się na banerze Instytutu Pamięci Narodowej zwróciła uwagę jedna z czytelniczek ‘Gazety Wyborczej’, a prywatnie nauczycielka języka angielskiego”.

No jakżeby inaczej, wszak Naje Fraje zawsze na posterunku! I jeśli prywatnie nauczycielka angielskiego, to zawodowo zapewne czytelniczka „Wyborczej” i stały element „anonimowej ankiety telefonicznej” tejże.

No,ale to są wszystko drobnostki.

Najwazniejsze jest, żeby wreszcie na tyle dobrze przerobić lekcję z polskiej tragedii 1 września 1939 roku, ażeby jej już nie musieć powtarzać.

Oddam głos młodemu historykowi, którego akurat specjalnie nie lubię (jego książka „Skazy na pancerzach” to, jak wykazał Leszek Żebrowski, kompromitacja, zapewne podyktowana chęcią zarobienia łatwej kasy), czyli Piotrowi Zychowiczowi.

Spośród rozlicznych wad Becka, które doprowadziły do katastrofy jego samego i powierzone mu państwo, jedna w zdecydowany sposób wysuwa się na plan pierwszy i okazała się najbardziej fatalna. Była to słaba pamięć. Szef naszej dyplomacji zapomniał bowiem o przestrogach i radach, jakie dawał mu jego mistrz Józef Piłsudski. Swoją politykę prowadził jakby na złość Marszałkowi. Dokładnie na opak.

Piłsudski pozostawił mu cztery wytyczne:

1. Należy robić wszystko, aby Polska weszła do wojny jako ostatnia. Ten bowiem, kto wchodzi do wojny jako pierwszy, wojnę przegrywa.

2. Kombinacji politycznych nie wolno opierać na sojuszu z państwami zgniłego Zachodu [ Zachód jest parszywieńki]

3. Główne niebezpieczeństwo dla Polski stanowi jej sąsiad wschodni – Związek Sowiecki.

4. Całe wysiłki polskiej dyplomacji powinny iść w kierunku uniknięcia straszliwego scenariusza R + N, czyli wojny na dwa fronty z obydwoma potężnymi sąsiadami. „My na dwa fronty wojny prowadzić nie możemy – mówił Piłsudski swoim generałom. – Więc ja was wojny na dwa fronty uczyć nie będę. Wojna na dwa fronty to znaczy ginąć tu na placu Saskim z szablami w dłoni w obronie honoru narodowego".

Spójrzmy, co zrobił Józef Beck:

1. Wprowadził Polskę do wojny jako pierwszą.

2. Oparł się na sojuszu z Anglią i Francją.

3. Całkowicie zignorował zagrożenie sowieckie, swoją polityczną grę prowadził tak, jakby Sowiety nie istniały.

4. Wpakował Polskę w wojnę na dwa fronty, z III Rzeszą i Związkiem Sowieckim jednocześnie.

Źródło: Wielki blef Becka

(Gorąco polecam cały artykuł, a szczególnie fragment zatutyłowany „Angielska pułapka”, całkowicie uzasadniający treść hitlerowskiego plakatu propagandowego „ANGLIO / TWOJE DZIEŁO”).

Rządząca nami coraz lepsza zmiana nie tylko zmienia charakter etniczny Polski, wypychając Polaków zagranicę i zastępując ich banderowcami i Azjatami

(por. Fedorowicz: Multikulti+ czyli jak Prezes Kaczyński podmianę ludności Polski przyspieszył), nie tylko likwiduje polskość na Kresach w ramach realizacji utopii giedroycizmu (antyrosyjski sojusz militarny z takimi mocarstwami jak Republika Litewska), ale całkowicie opierając się na mocarstwie morskim na drugiej półkuli (za cenę całkowitej kapitulacji wobec Żydów i ich plemiennych roszczeń) ustawia nas w pozycji wojny z sojuszem rosyjsko-niemieckim czyli dokłądnie na dwa fronty.

PS

Żeby nie popaść w czarną rozpacz:

Moskwa, wydział "Dyplomacji". 5-ty rok studiów, w ramach pracy semestralnej, wykładowca kazał napisać odpowiedź na horrendalne żądania kacyka małego afrykańskiego państwa.
Po zapoznaniu się z wypocinami studentów wykładowca mówi :
- Generalnie to dobrze to ujęliście, tak fajnie i przejrzyście, ale mam jedną generalną uwagę do wszystkich prac. Jeżeli zaczynacie oficjalną odpowiedź od zdania "Posłuchaj, ty mały czarny, jebiący kozy skurwysynu" to powinniście pisać to z dużej litery!! Pamiętajcie, że piszecie do króla!!

 

 

KOMENTARZE

 • @
  //Źródło: Wielki blef Becka//


  To tak jakby los Polski zależał wtedy od tego jednego człowieka...kto w to wierzy?, ja nie.


  PS
  https://www.youtube.com/watch?v=Uy2ayAnpafA
 • @AgnieszkaS 23:34:38
  So far, Poland is first to fight, always....
 • "Angielski lingwista opracował wersję angielskiego, uproszczoną"
  .
  https://pbs.twimg.com/media/B4jhjktIQAAzMW8.jpg

  .
 • @Autor
  No to teraz oczekuję od Autora jaka powinna być "prawilna" polityka II RP? Niby z kim mieliśmy zawierać sojusze jak nie ze zgniłym zachodem Francją i Anglią?

  Ciągle powtarza się jak to Polska mogła uniknąć wojny ale tego nie zrobiła. A tak naprawdę Polska nic w tamtej sytuacji zrobić nie mogła. I tak wybrała najlepsze rozwiązanie-wciągnęła Zachód w wojnę.

  Polska głupota przy głupocie zachodnich "politykuff" tamtego okresu to naprawdę wyspa mądrości.
 • " To tak jakby los Polski zależał wtedy od tego jednego człowieka...kto w to wierzy?"
  .  http://m.neon24.pl/79dfb77c5e917f2f78bde1d77bf1d8f0,0,0.png  .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930