Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1820 postów 2006 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Dotacji na kulturę żydowską w Polin nigdy za mało.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ponieważ w miejsce Polski budujemy Rzeczpospolitą Przyjaciół POLIN, nie powinno dziwić, że Żydzi na urzędach i ich szabesgoje prześcigają się w rytualnych proskinezach i całkiem realnym okradaniu tubylców na rzecz nowej szlachty.

Dwa lata temu teatr Żydowski w Warszawie, po zamknięciu jego sceny przze właściciela terenu, został przytulony przez ... MON.

Decyzja o przekazaniu sceny klubowej do wykorzystania Teatrowi Żydowskiemu w najbliższym roku repertuarowym, była naturalna. (…) Było to naturalne dlatego, że mamy do czynienia z ważną, niebanalną, ciekawą inicjatywą teatralną, artystyczną, (…) to jest tą dziedziną sztuki, którą wszyscy znamy i podziwiamy, a Teatr Żydowski ma stałe miejsce w panoramie polskiej, nie tylko warszawskiej. (…) – powiedział wiceminister prof. dr hab. Wojciech Fałkowski podczas specjalnie zwołanej konferencji, mającej na celu umiejscowienie nowej siedziby teatru w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa oraz zaprezentowanie repertuaru na najbliższe miesiące. (...)

Drugą przesłanką, dla której ta decyzja została podjęta, jest jasna dyrektywa, że wojsko ma być związane z kulturą wysoką. To były dwa powody, dla których minister Antoni Macierewicz oraz osobiście i ja podjęliśmy tę decyzję. Chcieliśmy bardzo wyraźnie wprowadzić wojsko w perspektywę artystyczną, sztuki i kultury – wyjaśnił podsekretarz stanu.

(por. Teatr Żydowski otrzymał scenę w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa)

Wiadomo, że nic tak nie podnosi morale żołnierza polskiego, jak sztuka wystawiona w jidysz, zwłaszcza, że nie ma w Polin kultury wysokiej, poza żydowską.

Gminy zydowskiee w Polsce liczą około dwa i pól tysiąca członków i dostały od państwa w ramach łapówek zawanych „reprywatyzacją” pięc tysięcy nieruchomości, ale nadal są biedne jak mysz kościelna, a i ich zainteresowanie sztukami w jidysz zdaje się być zdecydowanie mniejsze od wykazywanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Dziś mamy kolejną odsłonę tej tragikomedii:

Jednak docelową siedzibą Teatru Żydowskiego ma być kamienica Wolanowskiego przy ul. Próżnej 14. Według wstępnych planów sala teatralna zostałaby dobudowana do budynku od strony podwórza.

Jak informuje portal warszawa.naszemiasto.pl, na ten cel teatr otrzyma 150 milionów złotych! Kwotę tę zapewni miasto Warszawa w ramach budżetu inwestycyjnego.

– Środki finansowe posłużą na wykonanie dokumentacji projektowej oraz realizację inwestycji, która przywróci świetność dawnej żydowskiej kamienicy. W jej wnętrzu znajdą się dwie sceny (duża i mała), a także zaplecze dla działań i promocji kultury Jidysz – czytamy na wspomnianej stronie.

– Teatr Żydowski to jeden z najważniejszych strażników kultury żydowskiej w stolicy, ale i całej Polsce. Stworzenie siedziby, na miarę XXI wieku, dla tej instytucji jest dla nas zadaniem priorytetowym. To nasze zobowiązanie, ale też i odpowiedzialność za kulturę, która była przed wojną stałym elementem krajobrazu Warszawy – powiedziała przed głosowaniem cytowana przez TVP Info Małgorzata Zakrzewska, radna i Przewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Miasta Rady m.st. Warszawy.

(por. Teatr Żydowski w Warszawie otrzyma dotację w wysokości 150 mln złotych)

Brawo Jasiu!

Dla porównania:

„W tym roku, po raz pierwszy od wielu lat wzrósł budżet Senatu (dawniej w kompetencji MSZ) na opiekę nad Polonią i Polakami za granicą i wynosi 100,5 mln zł.

(por. https://www.senat.gov.pl).

Jeszcze jedna kadencja PO-PiS-u (nie ma znaczenia, która agentura sprawuje oficjalne znamiona władzy), a nie poznamy własnego niegdyś Kraju, a trafnym prognostykiem może być dla nas dzisiejsza sytuacja Palestyńczyków w skradzionym im kraju.

 

  

KOMENTARZE

 • Zaraz,zaraz
  jak tak czytam to coś mi się przypomina choć dawno to było.
  Początek 90-tych,artykuł będący przedrukiem publikacji z jakiejś izraelskiej gazety.Autor uskarża się na zanik wszelkich kulturotwórczych odruchów.Boleje nad tym że kilkadziesiąt lat wcześniej własnoręcznie unicestwili kulturę ydisz ponieważ bardzo się jej wstydzili.Tak jak to mają we zwyczaju kiepskiej jakości ludzie;wstydzić się biednej,małomiasteczkowej,przeszłości.
  Dochodziło nawet do tego że izraelska młodzież lat 60-tych czy 70-tych,ciosała kołki na głowie swym nieszczęsnym dziadkom za to że mówią w ydisz a nie po (nowo)hebrajsku. Miano nadzieję że kultura ydisz zostanie skutecznie zastąpiona jakąś inną formą żydowskiej aktywności kulturowej ,niestety nic takiego się nie wydarzyło.Wyłącznie amerykańszczyzna,MTV i prażona kukurydza.
  Więc kiedy w 80-tych z wielką skruchą postanowiono ogłosić powrót do korzeni czyli kultury ydisz,okazało się że nie ma do czego wracać gdyż owo unikalne zjawisko umarło wraz z pokoleniem które było jego naturalnym nośnikiem.
  Czy zatem "rekonstrukcja kultury ydisz" nie jest aby projektem sprzężonym z mega projektem Polin ?
 • suweren dostrzegł
  https://www.timesofisrael.com/warsaw-gives-its-jewish-theater-41m-to-build-new-home/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter
 • Kultura żydowska absolutnie powinna być dotowana, oraz naśladowana.....
  zarówno w kraju jak i za granicą !!w końcu głownie po to płacimy podatki!!

  https://youtu.be/U8KwXVP3Xng

  https://youtu.be/VD0EMbw1498

  https://youtu.be/6IC6Do_x0hY
 • @ikulalibal 14:54:33
  Skoro planuja rekonstrukcje swiatyni Salomona, to jaki problem z jezykiem?
  Sa tez harcownicy / w Polsce"!/, ktörzy twierdza, ze to oni nauczyli Polaköw kultury i wszelakie dobra duchowe im udostepnili, zatem maja prawo do POLSKIEJ ZIEMI.
 • Nie mam nic przeciw temu, by do Polski przyjechał teatr z Francji, Madagaskaru, Wysp Marszala czy Izraela
  Jesteśmy narodem ludzi inteligentnych, różną kulturę chcemy poznawać.
  Prawda, również, byliśmy narodem otwartym na inne kultury, Starowierców, Olendrów i innych innowierców przyjmowaliśmy i jak bracia z nami żyli, wzbogacając naszą gospodarkę, naszą kulturę.

  Czy Lech Kaczyński musiał dotacje oraz kamień węgielny pod muzeum Historii Żydów Polskich musiał wmurować? Dziś realizujemy testament Lecha Kaczyńskiego. "Bez względu na to kto będzie rządził w Polsce interes Izraela w Polsce będzie zabezpieczony. I ten testament jest realizowany.
 • @Zawisza Niebieski 23:35:26
  //musiał dotacje // //musiał wmurować? // /musiał ,/musiał ,/musiał

  wmurować dotacje ?
  co za rozrzutność
 • @Husky 23:42:41
  pilnuj swojej budy!!!
 • Israeli President Shimon Peres Receives Honorary British Order of Chivalry From Queen Elizabeth II
  .


  Prezydent Izraela Shimon Peres otrzymuje honorowy brytyjski Order Rycerza od królowej Elżbiety II


  Jakieś wątpliwości kto służy komu ?????????


  Israeli President Shimon Peres, Rycerz Świątyni Salomona - Templar !!!


  https://unslaved.com/wp-content/uploads/2016/12/peres_stmichaelandstgeorge.jpg


  .
 • Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski !!! dostali od królowej Elżbiety II Honorowy Brytyjski Rycerski Ordery Łaźni i St Michael i
  St George.

  Nazwa odznaczenia pochodzi z rycerskiego ceremoniału, na który składały się post, modły !!!!! i kąpiel poprzedzające dzień pasowania.


  Order Łaźni otrzymują monarcha, książę Walii i dekorowani, w trzech klasach:

  Krzyż Wielki (GCB),
  Krzyż Komandorski (KCB lub DCB) i
  Krzyż Towarzyski (CB).

  Istnieją dwie kategorie orderu:
  cywilna (w formie owalnego medalionu) i
  wojskowa (w formie krzyża).

  Pomyślany jako odznaczenie za męstwo, nadawany jest również cywilom, mężczyznom i kobietom.  Zawołaniem orderu jest łacińska maksyma Tria iuncta in uno (trzy złączone w jednym).


  !!!!
  Drugim mottem jest staroniemieckie Ich dien (służę). - Ale komu??!!!!!!


  – Order Łaźni jest czwartym – jeśli chodzi o znaczenie – odznaczeniem brytyjskim, po Orderze Podwiązki, Orderze Ostu i Orderze Św. Patryka.

  Odznaczenie Orderem Łaźni połączone jest z uroczystością w kaplicy orderowej, którą jest kaplica Henryka VII w Opactwie Westminsterskim.


  Chór kaplicy jest ozdobiony herbami kawalerów i dam wszystkich klas orderu, a odznaczeni wyższymi klasami są zaszczycani umieszczeniem w kaplicy ich klejnotów herbowych naturalnej wielkości, rzeźbionych w drewnie lipowym, polichromowanym i pozłacanym.  https://en.wikipedia.org/wiki/Order_of_the_Bath


  https://en.wikipedia.org/wiki/Order_of_St_Michael_and_St_George


  przywileje:

  !!!!!!!!!!!!!!
  Ponieważ przyznanie orderu równoznaczne jest z nadaniem szlachectwa, !!!!!!! taką reprezentacje heraldyczną otrzymują także odznaczeni nie posiadający wcześniej własnych herbów.! !!!!!!!!!!!!!

  http://www.replicaregalia.com/assets/images/Military-Order-of-the-Bath.gif  przywileje:

  Rycerze orderu mogą używać tytułu szlacheckiego "Sir" przed imieniem, a Damy tytułu "Dame". Żony Rycerzy mogą używać tytułu "Lady" przed nazwiskiem. Rycerze, Damy i Kawalerowie mogą używać po nazwisku skrótu oznaczającego klasę orderu: GCMG, KCMG lub DCMG i CMG. Z posiadaniem orderu wiążą się także inne przywileje honorowe i heraldyczne

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7a/Order_of_Saint_Michael_and_Saint_George_grand_cross_collar_badge_%28United_Kingdom_1870-1900%29_-_Tallinn_Museum_of_Orders.jpg/280px-Order_of_Saint_Michael_and_Saint_George_grand_cross_collar_badge_%28United_Kingdom_1870-1900%29_-_Tallinn_Museum_of_Orders.jpg


  Czciciele boga byka - Baal

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b4/Coat_of_Arms_of_Peter_Squire.svg/280px-Coat_of_Arms_of_Peter_Squire.svg.png  .
 • @morgan 23:14:01
  Kultura ydisz to coś więcej niż tylko język choć niewątpliwie język jest jej (kultury) centrum.

  // maja prawo do POLSKIEJ ZIEMI //

  Żydzi powołując się to na Stary Testament to znów na narodową mitologię roszczą sobie prawo do wszystkiego.Taka ich natura.
  Drapieżna obrona "monopolu na holokaust" też należy do tej kategorii.
  Ja to rozumiem i nawet nie mam do nich pretensji.Mam pretensje do "reszty świata" o to że pozwala na te żydowskie fanaberie.
  Sprawa finansowanie żydowski projektów kulturowych z naszych polskich pieniędzy jest tak oburzająca że aż brak mi słów.Choć w przeciwieństwie do Mojżesza jestem "człowiekiem wymownym".
 • Wow
  "jasna dyrektywa, że wojsko ma być związane z kulturą wysoką. To były dwa powody, dla których minister Antoni Macierewicz oraz osobiście i ja podjęliśmy tę decyzję. Chcieliśmy bardzo wyraźnie wprowadzić wojsko w perspektywę artystyczną, sztuki i kultury – wyjaśnił podsekretarz stanu. ... Wiadomo, że nic tak nie podnosi morale żołnierza polskiego, jak sztuka wystawiona w jidysz"
 • @ikulalibal 14:54:33
  "kilkadziesiąt lat wcześniej własnoręcznie unicestwili kulturę ydisz ponieważ bardzo się jej wstydzili"

  W hierachii snobizmu u Żydow, an pierwszym miejscu był i jest niemiecki, potem rosyjski, potem polski, francuski, angielski, nowo-hebrajski, jidisz, ladino. W takiej kolejności. Wiem o czym mówię.

  Jidisz jest kultywowany tylko przez bundystów (żydowskich ludowców) i "ultra-ortodoksów" (ci uważają, że hebrajski ma być językiem sakralnym).
 • Warto dodać
  Nieżyjący brat -bliżniak położył fundamenty po budowę muzeum polin obarczając haraczem tubylców, na których sam z lubością żerował. Pozostały bliżniak- po skonstatowaniu, że owe muzeum pomija jakże w praktyce istotną odnogę żydostwa tj. Chabad Libawitsch, postanowił wybudować dla nich drugie muzeum, oczywiście za pieniądze tubylców, na których sam żeruje.
  Nie przeszkodziło to wszakże protegowanemu Glińskiemu dalej szarżować pieniędzmi gnębionego Polaka na rzecz tego pierwszego antypolsiego projektu na przedsięwzięcia typu "epidemiczzny model pogardy" (2mln zł dla niejakiego Milewicza) albo 500 tys. zł dla Eklenging prpoagującej fanaberie, że obozy były jedynym miejscem chroniącym żydów przed Polakami.

  Warto obejrzeć poczynania kaczorskiego pisu w zakresie kultury w Polsce: https://www.youtube.com/watch?v=HeVrnirC97A&t=17s

  I jeżeli jeszcze jakiś jełop napisze, że pis jest propolski, to wystawia sobie świadectwo nie budzące wątpliwości.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031