Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1769 postów 1626 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Podręcznik dla dzieci w zerówce.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To nie jest podręcznik dla szkółki szabasowej, ale dla zerówki w publicznej szkole podstawowej roku szkolnego 2018/2019

 Pakiet „Olek i Ada” poziom B+ (dla 6 latków).

 

 

Poza fatalną polszczyzną uderza przedstawienie polskich kobiet jako żon dla Afrykańczyków, Arabów oraz Żydów.

 

Ciekawe, czy autorem tego tekstu nie jest czasem starszy sierżant sztabowy armii państwa położonego w Palestynie, nasz przyjaciel Jonny „Dyzma” Daniels (patrząc na poziom językowy nie można tego z góry odrzucić).

 

I jeszcze jedno. W opisie cyklu ‘Olek i Ada” (link jak wyżej):

Główną zaletą recenzowanego programu jest jego innowacyjna koncepcja, w której Autorki odwołują się do warstwicowej teorii wychowania i na niej budują strukturę treści w podziale na pięć warstw (biologiczną, psychologiczną, socjologiczną, kulturologiczną i duchową). Umiejętnie łączą również założenia teoretyczne z praktyką, odwołując się do koncepcji humanistycznej człowieka. Wskazują słusznie na potrzebę indywidualizacji w organizowaniu środowiska uczenia się dziecka. Program jest w pełni zgodny z nową podstawą programową.

prof. zw. dr hab. Bożena Muchacka
– wieloletni rzeczoznawca MEN, dyrektor Instytutu Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

 

Kiedy słyszę słowo „innowacja”, to odruchowo zwieram pośladki, a jak widzę te słowo w kontekście edukacji najmłodszych, to zapalają mi się wszystkie czerwone lampki alarmowe.

Autorki cyklu odwołują się do „koncepcji humanistycznej człowieka” (czyli „człowieczej człowieka” – masło maślane jak w „demokracji ludowej” czyli „ludowej władzy ludu”).

W wielkim skrócie:

Koncepcja humanistyczna – twórcami tej stosunkowo młodej koncepcji (rozwinęła się w latach 60. XX wieku) byli w głównej mierze Carl Rogers i Abraham Maslow. Jej głównym założeniem, jest postrzeganie człowieka jako całość, na którą składają się dwa czynniki „ja” i „organizm”. Siłami decydującymi o rozwoju człowieku są te znajdujące się wewnątrz jego samego, nie jest on uwarunkowany czynnikami zewnętrzni, mogą one jedynie hamować ten rozwój.

Ponieważ człowiek z natury dąży do nieustającego rozwoju, wzrostu a jego siłą napędową jest samoaktualizacja, samorealizacja, dodatkowo posiada on intuicje, jeżeli kieruje się nią, wewnętrznymi kryteriami oceny rzeczywistości jego zachowanie będzie spójne i będzie sprzyjało jego rozwojowi. Ponadto główną bodźcem energii życiowej jest motywacja.

Koncepcja humanistyczna zakłada, że człowiek nie jest jedynie biernym odbiorcą, ma bowiem własną wolę, wybór,  jest indywidualnością i na różnie sposoby odbiera świat, jego zachowanie warunkuje teraźniejszość, jego przeżycia, doświadczenia, także otoczenie, ale ono go nie determinuje. Koncepcja ta uważana jest za optymistyczną, ponieważ zakłada, iż człowiek nie jest zdeterminowany jedynie przez potrzeby, popędy i środowisko, a dzięki własnej sile wewnętrznej jest wstanie nieustannie się rozwijać.

Jest także z natury dobry, jeżeli zaś postępuje źle, to zachowuje się wbrew swojej naturze, czynniki zewnętrzne hamują jego naturalne pozytywne zachowanie.  

 

( za  https://eszkola.pl).

No cóż, przedszkolak wg tej koncepcji ma się jak czytamy ‘samoaktualizować i samorealizować’ oraz, co chyba najważniejsze:

„Jest także z natury dobry, jeżeli zaś postępuje źle, to zachowuje się wbrew swojej naturze, czynniki zewnętrzne hamują jego naturalne pozytywne zachowanie”.

 

A jakie to czynniki zewnętrzne hamują jego „naturalne pozytywne zachowanie”? Czy czasem nie „opresyjno-faszystowska” rodzina? 

 

Jak widzimy, „dobra zmiana” w edukacji ewoluuje w kierunku zmiany jeszcze lepszej.

Ja swojej wnusi kupiłem już reprint „Elementarza” Mariana Falskiego z 1971 roku, a zamiast o Kalimie, Abrahamie i Abdulu czytam jej o przygodach małpki Fiki Miki i Koziołka Matołka.

Wykorzystałem informacje podane na  https://twitter.com/AZdzitowiecki

PS

Stare, ale jare: wg niemieckiego podręcznika Kopernik był niemieckim astronomem. A ja zawsze myślałem, że to był rosyjski piekarz Kola Piernikow.


 

KOMENTARZE

 • PiS - wróg polskiego narodu!
  Czy ci PiS-wscy zdrajcy nie mają już żadnego wstydu?
  Retoryczne pytanie.
 • @MacGregor
  Za komentarz wystarczą słowa naczelnika .Salut. Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
 • 5*
  PiS - Partia interesu Syjonistycznego
 • @Rzeczpospolita 22:58:17
  WPS czyli
  Wierni Polsce Syjonistycznej
  shalom
 • Szokujące!
  Dawno temu, jeszcze w PRL, w Elementarzu umieszczono niewinny wierszyk "Murzynek Bambo". Oczywiście niektórym ludziom ten wierszyk bardzo się nie podobał. Właśnie ci ludzie są autorami pakietu dla dziecka "Olek i Ada".

  Jest to oczywiste promowanie "mieszanek rasowych" w Polsce. Tego rodzaju bezczelną indoktrynacją objęte już są sześcioletnie dzieci. W tym wieku pranie mózgu przynosi pożądane efekty. O wiele bardziej niż celowe "ideologiczne kształtowanie" szokująca jest polszczyzna w tym tekście zawarta. Autorki "pedagogicznego dzieła"; Małgorzata Kwaśniewska, Joanna Lendzion, Wiesława Żaba-Żabińska; mają kłopoty z gramatyką, składnią i budową prostego, polskiego zdania.

  "Tutaj własny dom, posiłki, zabawa." ?

  Czyż to nie brzmi jak typowa wypowiedź obcokrajowca, który polskiego jeszcze się dobrze nie nauczył?


  Jak wiemy, pomiędzy rządzącą partią PiS a Ministerstwem Edukacji Narodowej zaistniał poważny koflikt. Liberałowie z MEN nie przejmują się niezadowoleniem rządu i robią swoje. Widzimy to choćby na podstawie przedstawionego tutaj przykładu. Obwinianie PiS o liberalną indoktrynację polskich dzieci dowodzi braku obiektywizmu Autora notki.
 • @AgnieszkaS 23:52:29
  Oczywiści ma Pani rację.
  PiS potrzebuje 100% posłów ze swojej partii w parlamencie żeby wyrzucić "liberałów z MEN".
  W tej chwili są bezsilni mając własny rząd, większość parlamentarną i swojego prezydenta.
 • To juz jest zabor.Polacy bronmy Naszej Polski....
  Jestesmy malzenstwem nauczycielskim.To co tu widzimy wyzwala w nas nie tylko lzy,ale I nienawisc do tych plemion w Palestynie.
  Jak moze sierzant hazarski pisac nam podreczniki do indoktrynizacji naszych dzieci a szabos- Men to zatwierdza!!!!!!!!!!!
  To juz zabor Polski!.Polacy nie mozemy juz dluzej tego akceptowac-wogole.trzeba juz zabierac nasze dzieci ze szkol gdzie hazarowie nam pisza podreczniki I kaza sie nam z tego uczyc.To hanba.PiS opamietaj sie!!! ,my Polacy Was zdmuchniemy.Juz dluzej tego nie zniesiemy jak mozna pluc nam w twarz.Sierzant pisze ustawy plemienne,sierzant pisze ustawy co maja zabrac na Polakom po odbudowie Kraju,sierzant decyduje co my Polacy I jak mamy uczyc swe pokolenia .ten sierzant na salonach w kazdym inisterstwie z kazdym politykiem PISu.WON!!!!
  Co wy robicie! z Polski.Sa, to prawda ,pewne zaslony korzystne dla Polski,jak pomoc rodzinom ,ale to sa kotary dla waszego zaboru by nas uspic.Polacy bronmy Naszego Kraju.z jednej strony folkzdojcze,z drugiej hazarowie a z trzeciej ubecja sowiecka.Won z nimi z naszej Ojczyzny.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031