Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1835 postów 1881 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Subiektywny przegląd prasy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

(a tak naprawdę mediów internetowych ... i pomyśleć, że z przyszłą żoną spotykałem się był nie przez internet, a za internatem).

László (=Władysław) Toroczkai, lider nowo powstałej partii nacjonalistycznej „Nasza Ojczyzna” (Mi Hazánk) zadeklarował, że jego formacja popiera wprowadzenie na Węgrzech kary śmierci, jak również porozumienie z Federacją Rosyjską w sprawie wynajmu miejsca na… Syberii dla więźniów z Węgier. Zdaniem polityka, utrzymanie skazanych na dożywocie będzie dla węgierskich podatników tańsze, jeśli spędzą oni resztę swoich dni w koloniach karnych na Syberii aniżeli w węgierskich więzieniach.

POPIERAM oraz POPIERAM (źródło: https://polskaniepodlegla.pl)

 

Informacje z Kresów (czyli serca polskości)

Postawy Ukraińców były różne i różne są obecnie. Jedna z „wołyńskich dziewczyn” powróciła do swojej miejscowości kilka lat temu. Przywitał ją młody Ukrainiec, który nie mógł zrozumieć, dlaczego jego rodacy zachwyceni nazistami, uzbrojeni w siekiery, chcieli wymordować naród polski w imię wolnej Ukrainy. Niestety w tej samej miejscowości spotkała się z atakami. Znamienne słowa usłyszała od jednej ze starszych kobiet, która zamieszkiwała jej dawny dom. Kobieta żałowała, że banderowcy nie dokończyli swojego dzieła. (…)  [zapewne niespodziewana wizyta dawnej właścicielki przypomniała tej kobiecie, że jest jak wielu jej rodaków beneficjentem zbrodni wołającej o pomste do nieba. McG]

W tym roku Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod jednym z krzyży, które postawili Polacy na Ukrainie i mówił, że ma nadzieję, że nasi sąsiedzi pozwolą nam na uczczenie pamięci wszystkich ofiar. Nadzieję? W takich sytuacjach i przy takich słowach Prezydenta to nadzieję tracą właśnie Rozalia, Zofia i wielu innych…

(źródło: "Dziewczyny z Wołynia" - wstrząsające wspomnienia)

Pisałem już o tym, ale moja mama miała serdeczną przyjaciółkę w pracy, równie uczynną co pobożną, tyle, że z akcji „Wisła”. Zapytała ją kiedyś, dlaczego mordowali Polaków w czasie wojny i dostała od przemiłej kolezanki odpowiedziedź, że wtedy tak trzeba było. A jakby dzis trzeba było, to tez zabijalibyście? Odparła bez wahania, że tak.

Nie znam przypadku, żeby jacyś rodowici Rosjanie (rodowici, nie mówimy o „narodowości prawniczej-wyznaniu handlowym”) żałowali kiedykolwiek, że zbyt mało wymordowano „pszeków” w czasie wojny.

Skoro już zeszliśmy na temat upadłego państwa zwanego krainą U, polskojęzyczni giedroyciowcy nie mogą bez niej żyć i za przysłowiowym cyganem, który dla towarzystwa dał się powiesić, postanowili przyspawać Polskę to tonącego truchła banderlandu.

Przykłady:

"Rzeczpospolita": Polska namawia USA na sankcje za Nord Stream 2

Jest to oczywiste prowdzenie wojny z Niemcami i Rosją jednoczesnie i wystarczy mała korekta polityki USA, żebyśmy na własne życzenie znaleźli się w sytuacji z wrzesnia 1939 roku. I jeśli wtedy „Rest-Polen” nie ulegnie likwidacji w ciągu miesiąca, to tylko dlatego, że mamy obecnie inne czasy i szczególnie w Europie mocarstwa posługują się miękkimi środkami w miejsce czołgów.

A dlaczego Polska namawia na sankcje? Czyżby chodziło o zagrożenie polskich interesów? Bynajmniej:

„- Uważamy, że #NordStream2 ma wymiar geopolityczny, nie dywersyfikuje dostaw gazu do #UE i stawia w trudnej sytuacji #Ukraina.”

Pan Jacek Czaputowicz Міністрт закордонних справ України? (=minister spraw zagranicznych Ukrainy?):

W nagrodę za pokraczną karykaturę Reytana, Polska dostaje od Ukrainy raz po raz gołą dupą w twarz:

https://kresy.pl/wydarzenia/banderowskie-zawolania-i-hymn-oun-na-defiladzie-w-kijowie-w-obecnosci-polskich-zolnierzyvideo/

https://kresy.pl/wydarzenia/greckokatolicki-duchowny-ze-stryja-organizuje-marsz-pod-banderowska-flaga-video-foto/

[trafny komentarz pod ostatnią informacją:

„Przecież kościół greckokatolicki podlega papieżowi. Polski kler straszy dzieci jogą i Harrym Potterem, podczas gdy ten sam kościół, pod jednym zwierzchnikiem, oficjalnie uprawia satanizm”].

Patrz też: Gen. Skrzypczak: Ukraina wraca do retoryki hitlerowskiej

 

Sam tytuł:

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/rosja/putin-spotkal-sie-w-soczi-z-lukaszenka/

Po raz kolejny. Tak przy okazji: rozmowy dużych bandytów w sprawie dzielenia i szlamowania krainy U odbywają się zawsze nie w Warszawie, ale w Mińsku, z pominięciem rozkochanej bez wzajemnosci w „zielonej Ukrainie” Polski. Ciekawe zatem, które państwo jest bardziej suwerenne, Białoruś czy Polska, które ma lepszą armię, które jest szanowane, a które tylko poklepywane po plecach i w tym samym czasie dymane przez wszystkich wokoło? No tak, pytania retoryczne ...

 

Podczas gdy w zawsze wiernym mieście Lwowie kamienne lwy chowane sa w paździerzowych pudłach (każdy zachowany ślad polskości kole banderowców w oczy, bo przypomina o historycznej prawdzie)

 

to w Grodnie:

włądze Grodna instalują pokrywy kanałowe z polską nazwą miasta

 

Powraca zatem pytanie: kiedy wreszcie MSZ zaprzestanie finansowania antypolskiego i antybiałoruskiego Biełsatu, zaś całe to giedroyciowskie towarzystwo wzajemnej adoracji z głupią jak but i szkodzącą polskiej sprawie panią Agnieszką Romaszewską-Guzy, rozpędzi na cztery wiatry?

 

Na zakończenie informacja o naszych serdecznych przyjaciołach, będących rzekomo wyspą „cywilizacji zachodniej” na Bliskim Wschodzie:

Tylko w ostatnich dniach izraelskie siły okupacyjne zbombardowały centrum kulturalne Saida al-Maszala w Gazie, zabiły w bombardowaniu oblężonej enklawy m. in. ciężarną kobietę z jej półtoraroczną córeczką, a snajper śmiertelnie postrzelił kolejnego pracownika medycznego, 22-letniego Abd Allaha al-Katatiego. Kula trafiła mężczyznę, gdy ten niósł pomoc jednemu z wielu nieuzbrojonych cywilów, rannych w ramach protestów tzw. Wielkiego Marszu Powrotu.

Nic nowego pod słońcem

Żadne z tych wydarzeń nie było wyjątkowe – Izrael od lat, w powtarzających się cyklicznie napaściach na Gazę, pod pozorem uderzeń „odwetowych” w „siedziby bojowników Hamasu”, niszczy infrastrukturę kulturalną i edukacyjną w strefie Gazy, systematycznie zabija dzieci (ponad 500 w Operacji Protective Edge w 2014), a także dręczy kobiety w ciąży (np. utrudniając im na checkpointach drogę do szpitali).

Personel medyczny jest przedmiotem systematycznej przemocy ze strony izraelskich żołnierzy. Kilka tygodni wcześniej izraelski snajper zamordował wyraźnie oznakowaną jako sanitariuszka dwudziestojednoletnią Razan al-Najjar. Kanadyjski ochotnik, lekarz Tarek Loubani, który sam przeżył taki postrzał kulą snajpera, cudem nie tracąc ranionej kończyny (w przeciwieństwie do wielu innych przypadków kula, którą dostał, nie była eksplodująca), opowiadał po tym doświadczeniu, jak powszechne jest ono w ostatnich miesiącach dla medycznego personelu w strefie Gazy.

Uderzenia w personel medyczny w ostatnich miesiącach stanowią przy tym ledwie cząstkę krwawej reakcji Izraela na obecną falę protestów w Gazie.Zginęło już blisko 170 osób, a 16 tysięcy zostało rannych.

 

( za https://strajk.eu/przemoc-izraela/)

Przeraża bezkarność snajperów strzelających do personelu medycznego i używanie kul rozrywających, no ale herrenvolkowi wolno. Dlatego też przy całym współczuciu dla mieszkańców największego getta na świecie czyli strefy Gazy, przede wszystkim trzymajmy naszych serdecznych izraelskich przyjaciół na odległość, minimum te cztery tysiące kilometrów, żeby w przyszłości nasze dzieci i wnuki nie musiały padac ofiarą „obrony koniecznej” wiecznie krzywdzonych Izraelitów.

 

Zdjęcie wprowadzające: Lisienko jak żywy.

 

  

KOMENTARZE

 • Koszty "pszyjaźni"z u Krainą rządu /tego i poprzedniego/rosną lawinowo.Zapłaci oczywiście polski podatnik.
  Polska wstała z kolan!
  A tu bal się dopiero zaczyna!!!!
  Ukrainiec zdemolował skład porcelany. Policji powiedział, że "bal dopiero się zaczyna"

  https://wiadomosci.wp.pl/ukrainiec-zdemolowal-sklad-porcelany-policji-powiedzial-ze-bal-dopiero-sie-zaczyna-6287553262639233a

  https://www.facebook.com/groups/120434925260509/?ref=group_header

  Rosną długi polskich szpitali z powodu leczenia , /bez zwrotu kosztów/cudzoziemców głównie Ukraińców.
  https://naszdziennik.pl/polska-kraj/200269,leczenie-na-kredyt.html

  https://www.prawo.pl/zdrowie/szpitale-traca-na-pokrywaniu-kosztow-leczenia-nieubezpieczonych,294757.html


  PS. ostatnio w mojej Rodzinie z powodu konieczności wykonania w ludzkim terminie badań diagnostycznych /USG i tomograf,/plus wizyta w specjalisty /w przychodni POZ płatna, podobnie jak do 3 innych specjalistów, w ramach składki NFZ termin w grudniu//wydano w ciągu miesiąca 1500 zł.Pacjent płaci sporą składkę na NFZ!!!
  W ten sposób odbywa się ukryta prywatyzacja służby zdrowia, oraz eutanazja tych co nie mają środków na badania i lekarzy!
  To dotyczy ludności polskiej, pracującej na budżet i NFZ!!
 • No i ten smaczek/ z notki/.Polscy żołnierze maszerowali w Kijowie w rytm hymnu UPA i przy okrzykach wznoszonych kiedyś przez UPA
  Jak informowaliśmy już wcześniej, zawołanie „Sława Ukrajini! Herojam sława!” („Chwała Ukrainie! Bohaterom chwała!”) — pozdrowienie ukraińskich nacjonalistów, które wraz z podniesieniem wyprostowanej prawej ręki zostało przyjęte jako organizacyjne przywitanie członków OUN i UPA w czasach II wojny światowej, stało się od 24 sierpnia czyli Dnia Niepodległości Ukrainy oficjalnym pozdrowieniem armii ukraińskiej.

  Dzisiaj zorganizowana została defilada wojskowa z udziałem delegacji sił zbrojnych innych państw, w tym Wojska Polskiego. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko rozpoczął paradę wojskową na kijowskim Chreszczatyku, cytując cztery pierwsze linijki z „Hymnu Nowej Armii” czyli zmienionej nieco wersji „Marszu ukraińskich nacjonalistów” – hymnu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów z 1932 r. przyjętego później przez UPA.

  http://dzienniknarodowy.pl/ukraina-delegacja-wojska-polskiego-ukrainskiej-paradzie-banderowskim-hymnem-haslami-wideo/


  Ale Obrońcy Birczy usunięci z tablicy na Grobie Nieznanego Żołnierza!!
  https://kresywekrwi.neon24.pl/post/145166,naciski-na-wojewode-piata-bitwa-o-bircze
  W Bydgoszczy ukraińcy /z małej/ nie życzą sobie w Polsce, ronda im.Obrońców Birczy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  POLSKA WSTAŁA Z KOLAN!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930