Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1868 postów 2449 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Rząd zdrady narodowej i nie tylko.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dla „polskiego” MSZ-u i jego szefa, ministra Pizdupowicza, jedna kobieta z dzieckiem, szukająca azylu w Polsce to problem.

Rzekomo w tle decyzji Pizdupowicza są interesy spółek gazowych, tak jakby Norwegia dawała Polsce gaz za darmo, a nie sprzedawała z zyskiem.

Powie ktos, że może dobrze, iż wreszcie przekładamy własny interes nad cudzy.

No cóż, rząd ma w dupie własnych rolników, zaś próbujący się samoorganizować chłopi wyzywani są przez pisowskie dupolizy z „GaPola” od ruskiej agentury, w tym samym czasie MSZ finansuje ukraińskich dostawców malin i producentów sera, zamierzając wprowdzić ich na rynek UE i oto nagle jedna kobieta z dzieckiem szukająca w Polsce bezpiecznego schronienia przed bandytami z norweskiego „jugendamt”-u (czy jak sie ten syf nazywa) zagraża polskim interesom gospodarczym.

A jeśli bezpieczeństwo Polaków pracujących za granicą stanie wpoprzek tymże „polskim interesom gospodarczym”?

Ostatnio nadużywam może tego sformułowania, ale w języku ludzi kulturalnych brak słów na skomentowanie działań tej pogeremkowskiej stajni w MSZ-ie i bez wymiecenia jej żelazną miotłą do gołej ziemi (oraz bez jej gruntownego odżydzenia)  nie mamy na cokolwiek liczyć.

Podsumowując, żeby uniknąć jakiegokolwiek niedopowiedzenia czy niezrozumienia: Pizdupowicz wypierdalać! ... a jego zwierzchnicy z PiS-u w pizdu, z Prezesem włącznie, bo wszystko wskazuje na to, że to taki sam polityczny słup, jakich mieliśmy wielu przez ostatnie 30 lat, jedynie firmujący decyzje starszych i mądrzejszych. 

KOMENTARZE

 • //w pizdu, z Prezesem włącznie//
  To nawet ja taki okrutny nie jestem :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:19:38
  dawno nie byłem tak wściekły - przed byle Żydem czy banderowcem składa się jak scyzoryk, a tu nagle bohater - ha! no właśnie, taki sam heroizm reprezentowali upowcy, też byli nieugięci wobec kobiet i dzieci
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:19:38
  odnośnie prezesa, uświadomił mi Tomek Gryguć (ps. Pan Nikt), że Prezes to tylko polityczny słup, realizujący politykę nie swoją, a tych, którzy nim kierują
 • w tym samym temacie
  http://prawy.pl/75709-iii-rp-czyli-zdrada-malodusznoscia/
 • @MacGregor 17:28:10
  //że Prezes to tylko polityczny słup, realizujący politykę nie swoją, a tych, którzy nim kierują//

  Starczyło moje notki poczytać, też tak uważam.
  Kaczor jakiś marginesik autonomii ma ale całkiem malutki.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:58:12
  Stosowny do postury.

  Dla Autora 5*

  Jestem pod wrażeniem, bo takiej reakcji po naszym Mak Grzegorzu się nie spodziewałam. :)
 • A może Kaczor to faktycznie ruska agentura ?
  Wszak odmowa azylu dla tej nieszczęsnej Norweżki to dbałość o to aby jedynym miejscem schronienia matek (rodziców,dziadków,ojców) uciekających z Norwegii przed hordami zboczeńców i dewiantów pragnących odebrać im dziecko (dzieci) ,była Rosja.
  Dzięki temu są.Rosja miejscem azylu http://zygumntbalas.neon24.pl/post/140228,co-nie-dzieje-sie-w-rosji-18-09-2017

  a Norwegia przedsionkiem piekła.Poni
  Poniżej spacer po parku Vigelanda
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Vigelanda a nie jak mogłoby się wydawać po dantejskim piekle.


  http://3.bp.blogspot.com/-ZmF336p26uQ/Tz0MzBeCvaI/AAAAAAAAAUY/OC34zaWpXyw/s1600/3-babies-2.jpg

  http://1.bp.blogspot.com/-XNaiQp1JTOE/Tz0M0VeVsLI/AAAAAAAAAUk/xn9WWZU-z9g/s1600/Vigeland_Sculpture_Park_part_of_Frogner_Park_Oslo_2007_013.jpg

  http://blog.bluesky.pl/wp-content/uploads/2015/05/oslo-frogner-park.jpg

  https://st2.depositphotos.com/4472419/12254/i/950/depositphotos_122543414-stock-photo-the-vigeland-park-in-oslo.jpg

  https://wedrujzoczkami.pl/wp-content/uploads/2015/06/img_6370.jpg
 • "Niedaleko spadło jabłko od jabłoni"
  A czego można by się spodziewać po krewnych braci Świątkowskich? Mam oczywiście na myśli Kaczyńskich.
 • Ja też jestem wkurwiony...
  Ale bez przesady. Nie ma co się tak denerwować. Jej adwokat pomoże odwołać się do sądu. Może teraz sądy są bardziej sprawiedliwe.
  Prezydent przecież coś tam podpisał....
 • @Casey 21:17:46
  MSZ odmówiło Garmo i jej córce azylu. Powodem jest "zmieniona sytuacja prawna wnioskodawczyni". Jak podaje resort sprawa Norweżki została zamknięta w jej kraju, a także odstąpiono od wszystkich zarzutów, które były kierowane w stosunku do jej osoby. Ministerstwo podkreśliło, że kobieta wciąż może ubiegać się o udzielenie jej statusu uchodźcy w Polsce - poinformowało biuro rzecznika w specjalnie wydanym komunikacie.
 • Nie można drażnić norweskiej wrażliwości!!
  https://www.gosc.pl/doc/4893442.Polski-MSZ-odmawia-azylu-Norwezce-uciekajacej-przed-Urzedem-ds

  Rok temu Norweżka Silje Garmo uciekła ze swojego kraju, chroniąc siebie oraz swą trzymiesięczną córeczkę przed Urzędem ds. Dzieci (Barnevernet).

  W Polsce otrzymała wsparcie Ordo Iuris, a prawnicy Instytutu w jej imieniu złożyli wniosek o udzielenie mamie i córce ochrony azylowej. Sprawa spotkała się ze znaczącym zainteresowaniem mediów i polskiego społeczeństwa. Mimo tak szerokiego poparcia wśród Polaków dla ratowania norweskiej rodziny Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP odmówiło zgody na udzielenie azylu Silje Garmo i jej córce.

  Jeszcze w styczniu polski Urząd ds. Cudzoziemców formalnie uznał, że chronione prawem międzynarodowym życie rodzinne jest w tej sprawie zagrożone oraz „istnieją obiektywne przesłanki, aby zakładać, iż udzielenie azylu pani Silje Garmo oraz jej małoletniej córce Eira Garmo jest niezbędne dla zapewnienia ww. cudzoziemcom ochrony”.

  Wobec stanowiska Urzędu ds. Cudzoziemców udzielenie ochrony azylowej wymagało już tylko stwierdzenia przez ministra spraw zagranicznych, że ochrona matki i dziecka pozostaje „w interesie Rzeczypospolitej”.

  Jak wskazuje MSZ, ważnego interesu Rzeczypospolitej w udzieleniu ochrony matce i córce „nie można wywnioskować z postanowień wiążących Polskę aktów prawa międzynarodowego w zakresie ochrony praw człowieka.”

  „W sposób zaskakujący MSZ wiąże przy tym zasadność udzielenia azylu od wydania w danej sprawie wcześniejszych orzeczeń sądów międzynarodowych, warunek taki nie jest bowiem podnoszony w praktyce administracyjnej wydawanych licznych decyzji azylowych wobec przybyszów z Czeczenii, Ukrainy, Bliskiego Wschodu czy Afryki.

  Przyjęcie takiej praktyki czyniłoby instytucję azylu całkowicie pozorną gwarancją ochrony praw człowieka” – komentuje adw. dr Bartosz Lewandowski, dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Instytutu Ordo Iuris.

  W ujawnionych w toku postępowania azylowego dokumentach MSZ podnoszona była argumentacja oparta główne na ocenie polskich interesów politycznych i ekonomicznych, z pominięciem wagi ochrony praw człowieka naruszanych przez norweski Barnevernet. Co sprawiło, że polski MSZ nie udzielił azylu Silje?

  Nawet w opiniach urzędników MSZ czytaliśmy: kwestią rzucającą cień na pozytywny obraz Norwegii w stosunkach dwustronnych jest norweska polityka wobec rodziny i opieki nad dziećmi oraz działania Urzędu ds. Opieki nad Dziećmi - Barnevernet (BV) wobec polskich obywateli i ich dzieci w Norwegii”. Mimo takich opinii dominował jednak pogląd, zgodnie z którym „w analizie zasadności wniosku obywatelki Królestwa Norwegii Silje Garmo o udzielenie azylu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej konieczne jest uwzględnienie rangi i znaczenia politycznych relacji Polski z Norwegią”.

  Urzędnicy resortu dyplomacji w dokumentach wskazywali na to, że „Polska zainteresowana jest tworzeniem nowych tras przesyłu gazu ziemnego z norweskiego wybrzeża, zwiększeniem importu norweskiego gazu …”. Jako argument przeciwko udzieleniu azylowej ochrony matce i dziecku pada stwierdzenie: „Na norweskim rynku obecne są polskie firmy. Spółki PGNIG Upstream International oraz LOTOS Exploration & Production Norge od kilku lat działają na Norweskim Szelfie

  Kontynentalnym i zwiększają swoją aktywność poprzez zakupy kolejnych udziałów w polach i udział w rundach licencyjnych”. Wskazuje się także na fakt, że Polska jest zaliczana przez Norwegię do „najważniejszych partnerów”, a przyjęta przez rząd norweski "Strategia współpracy z Polską” zakłada wzmocnienie współpracy polsko-norweskiej „także poprzez Mechanizmy Finansowe EOG i Norweskie”.

  „Potwierdziły się nasze obawy. Chociaż Urząd do spraw Cudzoziemców potwierdził naruszenia praw człowieka w sprawie Silje Garmo i jej córki, krytykę systemu Barnevernet wyraziło dwustu norweskich ekspertów, a Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy w specjalnej rezolucji jednoznacznie wskazało na skalę naruszeń praw dzieci i rodzin przez norweski system pieczy zastępczej.

  Polski MSZ nie znalazł odwagi, by wystąpić w obronie matki i dziecka przeciwko interesom norweskiej dyplomacji.” – komentuje prezes Instytutu Ordo Iuris i pełnomocnik Silje Garmo adw. Jerzy Kwaśniewski.

  „Kilka tygodni temu norweskie służby pokazały, że nie liczą się z polskimi partnerami, akceptując użycie siły przez Barnevernet wobec polskiego konsula. Zaskakujący wówczas brak reakcji polskiego MSZ na ten międzynarodowy incydent zbiega się dzisiaj z jasnym postawieniem gwarancji praw człowieka i ochrony życia rodzinnego poniżej interesów spółek skarbu państwa i norweskich funduszy” – dodaje prezes Ordo Iuris.
 • @MacGregor
  Wszystkim magdalenkowym zdrajcom .No pasaran .Salute Amigo . 5*
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:19:38
  //w pizdu, z Prezesem włącznie//
  Chciałbym nieśmiało zauważyć dyskretny urok takich rodzimych wyrażeń jak "paszoł w 3,14-zdu" albo "Q-rva" (nie mylić z "rva Q-lszowa") i zachęcić do ich używania w stosownym zapisie jako "wartości dodanej". Inaczej język cierpi i kultura – a może nawet Q-ltura – doznaje uszczerbku. Ale irytację obu Panów, oczywiście rozumiem i podzielam, zwłaszcza w kontekście uległości wobec "starszych i mądrzejszych".
  Pozdrawiam serdecznie BJ
 • @MacGregor 17:22:53
  Gdzie tu jest rząd zdrady narodowej?

  Na neonie powinna obowiązywać pewna kultura słowa.
  W związku z tym takie notki nigdy ni powinny się ukazywać na czołówce, lecz od razu winny być kasowane.
  Tak wysoce obelżywe w swej treści powinny być ścigane z urzędu.
  Ta pani na zdjęciu z dzieckiem wygląda bardzo sympatycznie, tylko co my mamy do niej i jej problemów życiowych.
  Jakiego aktualnie ma partnera, rudego Szweda narkomana, czy czarnego emigranta z Afryki, którego będzie chciała zaraz ściągnąć w ślad za sobą?
  Czy my w kraju nie mamy własnych problemów do rozwiązywania?
 • @Oświat 08:27:08
  //nigdy ni powinny się ukazywać, winny być kasowane,powinny być ścigane z urzędu //

  Cytujesz pan program wyborczy PIS ? czy jak.
  W tym miejscu pragnę przypomnieć że propagandowa PISowska prasa jest trybuną dla postaci tak ponurych jak:morderca,złodziej,hochsztapler i oszust Bill Brawder http://niezalezna.pl/220316-bill-browder-ujawnia-slaby-punkt-putina-on-nie-moze-oddac-wladzy-jego-sytuacja-jest-niepewna
  że o terroryście Zakajewie nie wspomnę http://niezalezna.pl/47867-tylko-u-nas-rosyjskie-sluzby-szykowaly-zamach-na-zakajewa-w-czasie-jego-wizyty-w-polsce
 • @Oświat 08:27:08
  Idź się leczyć człowieku???tak beznadziejnego typa to ze świecą szukać!!
  Ordynarnego i wielbiciela zamordyzmu!Beneficjenta pińset plus dla wnuków!!za to pińcset będzie obrażał wszystkich!

  cytata z "Oszwiate"
  "Na neonie powinna obowiązywać pewna kultura słowa"/

  =========================================
  też cytat z "Oszwiate".

  A tu mamy następny atak obłąkańców, chcących koniecznie wejść niemcom w dupę i zrujnować Polskę doszczętnie!


  Na tak zwanym „neon24”, ponoć portalu o jakimś zasięgu i jakimś znaczeniu, zbiegły się buce i urządzają szatańskie sabaty.

  Czy ten „robik” rozumie choć jedno słowo z tego, co sam(?) napisał? Gdyby Bóg się zlitował, to musiałby wytłuc takich „robików” bez litości.

  Danie i to solidnie po ryju takiemu „laurentp” byłoby rozwiązaniem i szybkim i skutecznym, a uchroniło by nasz kraj przed totalnym demontażem geopolitycznym.

  Wszystkich obłąkańców grających samozwańczą rolę opiekunów enigmatycznych ludzi pokrzywdzonych rzekomo przez rząd faktycznie należy lać po ryjach, bo dobrym słowem u nich niczego się nie osiągnie.
  nadużycie link skomentuj
  Oświat 27.07.2018 13:28:47

  Tak wg Oszwiate wygląda ktoś ,kto ośmiela się mieć inne zdanie niż Oszwiate".
  Zastanów się nad sobą bo masz 75 lat już czas na zastanowienie!
  Bez odbioru!!!
 • @ikulalibal 09:16:40
  To jest t a kultura słowa , ale w tym wieku to już wszystko możliwe!!
  Oszwiate będzie inaczej myślących niż On czyli Bóg, czy mających krytyczne uwagi do rządzących :
  a/lał po ryjach
  b/nazywał obląkancami
  c/bucami
  d/modlił się żeby Bóg ich :wytłukł"
  e/ ponownie lał po ryjach
  f/ścigał z urzędu

  Oszwiate to beneficjent wszystkich ustaw z ostatnich 3 lat!!reszta go nie interesuje, mogą szczeznąć byle Oszwiate MIAŁ!!!!!!!!!!!!!!
 • @trojanka 09:56:52
  "Czy ten „robik” rozumie choć jedno słowo z tego, co sam(?) napisał? Gdyby Bóg się zlitował, to musiałby wytłuc takich „robików” bez litości."

  Mój wpis:"Potrzebna pilnie ZMIANA DLA POLSKI!
  Boże zlituj się nad tym biednym, dogorywającym krajem i pogoń na cztery wiatry tych WSZYSTKICH okrągłostołowych politruków."

  Co w tym wpisie było tak trudne do zrozumienia?
  Dlaczego Bóg miałby "wytłuc takich „robików” bez litości"?
 • @Robik 12:44:23
  Bo beneficjenci czerpiący garściami z "przemian" i "ustaw"zarąbali by każdego kto ma choćby ciutkę krytyczne zdanie o ich idolach, którzy swoimi zabiegami, zapewniają im żłób!!
  Może poza tym, jest wielbicielem tamtych okrągłostołowych politruków????
  Ten pan ,przeprosiny za uchwalenie poprawki do ustawy o IPN i czołobitność przed "wybranymi,tez pochwalał!
  NIKT nie chce rozrób, ale Dobry Boże, eskalacja Polski trwa nadal ,mimo czołobitności i za chwilkę zacznie się ściąganie 300mld.
  Mam nadzieję, że z jego majątku malinowego!!!
  Oczywiście, wszystkie KODy i Sorosowe pucybuty, które chcą Majdanu i rozróby w Polsce, powinny być zamrożeni!!
  Ale na miły Bóg, jak ludzie chcą godziwej zapłaty za swoją ciężką pracę,jak azyl oraz comiesięczną wypłatę z naszych podatków, dostawał awanturnik wielbiciel UPA i prawego Sektora,a teraz szuka się wydumanych powodów dla matki z dzieckiem...... to chyba Polak płacący podatki na państwo, na rząd, na sejm i senat, ma prawo wyrazić swoją opinię!
  Jest to nawet zdrowe dla waadzy,żeby wiedziała gdzie odpala fuszerkę!!
  Ale pińcet plus zadziałało!!i mamy ....


  http://jeznach.neon24.pl/post/137954,azyl-dla-rezunow
 • @trojanka 09:49:56
  Tak sobie pomyślałem czytając autora
  ,,Dla „polskiego” MSZ-u i jego szefa, ministra Pizdupowicza"
  i twoje pod moim adresem nerwowe insynuacje w których przypisujesz mi słowa jakie nie napisałem lecz przekleiłem z innego forum, że tu na Neonie jednak towarzystwo nie dla mnie.
 • @Oświat 13:43:59
  Jeśli można zapytać to z jakiego "forum" pochodzą te wpisy?
  Czy Ty również nie zrozumiałeś mojego wpisu i dlaczego Bóg miałby "wytłuc takich „robików” bez litości"?
  Przypominam raz jeszcze swój wpis:
  "Potrzebna pilnie ZMIANA DLA POLSKI!
  Boże zlituj się nad tym biednym, dogorywającym krajem i pogoń na cztery wiatry tych WSZYSTKICH okrągłostołowych politruków."
 • @Robik 14:25:59
  W kolejnym wpisie na tym ,,forum” przeczytałem cytuję:

  ,, Powtarzam więc prostactwu: nie pozwalam na korzystanie z moich komentarzy bez mojej zgody i takiej zgody prostactwu nie wyrażę, żeby było jasne.”

  Więc komentarz jaki skopiowałem i wkleiłem u p. Jarka Ruszkiewicza, usunąłem.
  Sam też zdecydowałem się przestać pisać na Neonie.
 • @Oświat 19:48:04
  Pitolisz jak na najemnika przystało .
 • @Oświat 19:48:04
  /Sam też zdecydowałem się przestać pisać na Neonie./
  Słuszna decyzja, chociaż Husky też się ...
 • @Oświat 08:27:08
  Przepraszam za wulgaryzmy, poniosło mnie, a nie powinno
 • @Bogusław Jeznach 00:59:32
  Przepraszam raz jeszcze za wulgaryzmy - nie powinienem używać takich słów w ogóle, a już szczególnie na piśmie

  pozdrawiam serdecznie McG

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031