Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1829 postów 2195 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Czy polskość jest antypolska?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie wadzi mi niczyja megalomania czy mitomania, ale trudno nie zareagować, kiedy na samej górce promowany jest artykuł, który może nie łaje i nie straszy, ale z pewnością tumani.

(chodzi o Kongres RN; czy RN jest antypolski?).

Generalnie nie atakowałem wcześniej Autora inkryminowanego wpisu, bo jak mawiają Rosjanie (a ja wiadomo, agent [et]ruski, mimo, że oskarżany jestem też o bycie agentem niemiecko-watykańskim ... szkoda, że bezpodstawnie): „każdy durak po swojemu s uma schodit” (każdy wariat wariuje po swojemu). Szkoda tylko, że ta nienachalna intelektualnie publicystyka nie tylko niczego nie porządkuje, ale zaciemnia i miesza pojęcia. A jak pomieszamy pojęcia, zmienimy czy wręcz odwrócimy ich znaczenia, to zamiast sensownego wywodu robi się bełkot bo blekocie. A wtedy to możemy co najwyżej jak gęś z prosięciem.

Pomijam obraźliwy tytuł („Czy RN jest antypolski” ), wszak na tej samej zasadzie możnaby pytać, czy Hitler był katolikiem, czy rodzice to zguba własnych dzieci, czy małżeństwo jest antyrodzinne itp.

Potem mamy zarzut szowinizmu czy etnicznego ekskluzywizmu endecji. Otóż jeśli chodzi o klasyków polskiej myśli narodowo-demokratycznej, to jedyną ważną książką, która ledwo zbliża się do ówczesnych nacjonalizmów francuskiego czy angielskiego (pruskich prymitywów nie wspominam, żeby nie zniżac się do tego poziomu) to broszura Zygmunta Balickiego „Egoizm narodowy wobec etyki” z 1903 roku, z miejsca potępiona przez polskie duchowieństwo katolickie (za możliwość interpretacji tej książki jako zalecającej etykę nieuniwersalną – popatrzmy, jaka przepaść dzieliła duchowieństwo katolickie od szowinistycznych prymitywów z cerkwii ukraińskiej). Balicki w późniejszym okresie (być może skutkiem tego potępienia) zreinterpretował swoje stanowisko w duchu etyki uniwersalnej (czyli katolickiej). No ale żeby to wiedzieć, to trzeba czasem sięgnąć po jakąś książkę, do źródeł, a nie wypisywać androny na zasadzie „misie” (tzn. mi się wydaje).

Wpis naszego mitomana skonstruowany jest wg zaleceń Hitchcocka, tzn. najpierw trzęsienie ziemi, a potem to już tylko napięcie rośnie.

„Jakie zagrożenia występują (i występowały) dla opcji narodowej?

Powiązanie z katolicyzmem. Katolicyzm jest ideą cywilizacyjną o charakterze hierarchicznym dostosowaną do zakresu działania Cesarstwa Rzymskiego, a gdzie obecnie rolę hegemona sprawują Niemcy”

 

Jaka jest obecnie oficjalna religia niemieckiej Unii Europejskiej? Katolicyzm czy marksizm kulturowy?

Dobra, jedziem dalej:

"Drugi element – to powoływanie się na tradycję szlachecko - ziemiańską."

Każdy, kto uważał na lekcjach historii w gimnazjum będzie wiedział, że to właśnie endecja zerwała z POLITYCZNĄ tradycją szlachecko-ziemiańską i współtworzyła nowoczesny naród polski, przyprowadzając do niego rolników, robotników, rzemieślników. To właśnie endecja zerwała ze szlachecką tradycją insurekcyjną, na rzecz organicznego wzrostu wspólnoty narodowej (przy jednoczesnym odrzuceniu polityki ugodowej).

Tak jak każdy może śpiewać, choc nie każdy powienien, tak każdy może pisać, ale żeby chociaż bez tumanienia – przecież podstawowe fakty tak łatwo jest dziś sprawdzić, choćby w internecie.

Jak mawia pan Michalkiewicz w swojej anegdocie o Arystydzie Briand’zie „wiele od nich nie wymagam, żeby chociaż nie srali w gacie podczas audiencji, a i tego  nie mogę się doprosić”.

  

KOMENTARZE

 • Polskość jest antyżydowska
  Tu prof. JR Nowak czyta list swojego przyjaciela/znajomego skierowany do Dudy. Człowiek ten w marcu popełnił samobójstwo: https://www.youtube.com/watch?v=vHmKZs3jI5Q&t=28s
 • Polskość zostala zawłaszczona przez Watykan
  A Watykan spenetrowany przez globalną mafię żydowską.

  Polak Katolik to zaprzeczenie patriotyzmu
  To oznacza to samo co Polak Watykańczyk
  Ale Watykan jest przeżarty przez globalną mafię żydowską
  i wyznaje żydowskiego Boga.
  Czyli Polak Katolik to w istocie żydowski wasal, żydowski sługus, żydowski niewolnik biorąc po uwagę pozycję "owieczki Polskiej" względem urzędników Watykanu czy żydowskiego Boga.

  Polak Katolik to zaprzeczenie Polaka patrioty Polski... to patriota żydowskiego Boga i z automatu z obowiązku katolickiego Watykanu i tych którzy Watykanem rządzą .

  To czysta logika.

  Honor Tak. Ojczyzna Tak, ale żydowski Bóg już NIE.
  Tak powinno brzmieć zawołanie Polskich Narodowców.
 • @Oscar 19:12:10
  Polska nie doczeka się suwerenności do czasu gdy nie uwolni się od żydowskiego Boga.
  Nie żeby go zakazać ... wystarczy usunąć wzorem Francji ze struktur Państwowych, gospodarczych i z polityki na każdym szczeblu.

  Kościół niech się zajmuje wiarą a nie ustawia Polakom życie doczesne materialne.
  Czyli klasyczny rozdział kościoła od Państwa...

  Chyba to dość dokładnie uzasadniłem.
 • @Oscar 19:15:40
  Oj Oskar, jak Ty mi proponujesz wrzozec Francji, to jak najdalej od Ciebie. Tam nie ma żadnego wzorca, a przeszłość haniebna.
 • @wercia 19:43:09
  Nie proponuje wzorca Francji tylko daje przykład rozdziału Państwa od Kościoła.

  A ty się wijesz jak piskorz by nie wypowiedzieć się wprost na temat tej moim zdanie słusznej zasady.
  A ty o tę zasadę chodzi.

  Ja proponuje racjonalne rozwiązanie.
 • @wercia 19:43:09
  Trochę to bez uzasadnienie napisałam. Pamiętasz o Wandei i krwawych mordach? W taki sposób nie wprowadza się rozdziału Kościoła od państwa.Wzamian sprowadzili sobie nachodżców z pomieszaną ideologią. I jedni i drudzy czują się żle. Jak wygląda teraz Paryż, jak czują się Francuzi- przecież mieszkają u siebie. Nawet inicjatorka tego mieszania Merkelowa przyznała ostatnio, że był to błąd. Jak byś się czuł, gdybyś musiał zamieszkać w gronie Papuasów, nieważne z jakiego powodu: czy z powodu obietnic złotych gór, czy z przymusu. W drugim przypadku musiałbyś to zdzierżryć z braku innego rozwiązania, w pierwszym mógłbyś zostać frustratem. Na siłę nikt nie może mieszać ludzi.
 • @Oscar 19:59:40
  Żadnym piskorzem nie jestem. Może jesteś mało poinformowany, ale w Polce obowiązuje rozdział Kościoła od Państwa- to prawna norma. Ale że przydupasy płaszczą się przed klerem po to, aby uzyskać poparcie, to inna sprawa. Niech Polacy wybierają ludzi niezależnych (o kodziarzach ani zielonych nie myśle, bo są zależni od jeszcze gorszych- od obcych)
  Ten Kościół uwiera Cię jak kamień w bucie, ale kto wie co z tego wyjdzie,
 • Jeszcze do Oskara
  Nie wiem czy on celowo to robi czy z innych przyczyn. Polska podpisuąc umowę z Watykanem podpisała jednocześnie umowy z wszystkimi przedstawiecicilelami religii mniejszści narodowych mieszkających w Polsce.To wszystko jest opublikowane w Dziennikach Ustaw a rozpoczyna się od ...o stosnku państwa.. do koścoła. Wszystkie te umowy są opublikowane, nie jest trudnością przeczytanie ich w internecie. Dodam, że podpisywali je ludzie chyba przed 2000r.,czytałam to kiedyś ale nie zamierzam nikomu podawać na talerzu.
 • Autor
  Dziękuję za tą notkę. Jako że mam bana, juz myslałem o swojej w podobnym duchu.

  Niemal wszystko tam można krytykować, ale zwłaszcza ten fragment:

  "Obserwując kierunki rozwojowe RN, zaczynając od Dmowskiego, a także jego i poprzedników i następców, widać, że nie ma zabezpieczenia przed przejściem na pozycje szowinistyczne.
  Budzenie świadomości własnej odrębności musi prowadzić do poczucia wartości własnych osiągnięć, a jeśli te osiągnięcia zostaną uznane za duże – łatwo o ekskluzywizm prowadzący do szowinizmu.

  "nie ma zabezpieczenia przed przejściem na pozycje szowinistyczne", ale jednak nikt nie przechodzi. A dlaczego, a dlatego ze takim zabezpieczeniem jest przede wszystkim tak głupawo tam krytykowany katolicyzm - jeszcze zresztą wspiera go i tutaj jakiś oscar. To się robi zaraźliwe.
  Po drugie zabezpieczeniem jest swiadomość tego czym jest naród. Narody nie są szowinistycznie nastawione - narody nie maja nic wspólnego z szowinizmem.
  Szowinizm to idelogia bandycka, antynarodowa, która buduje nie na chęci wywyższenia swojego narodu, a przywódców ideologicznych swojej bandyckiej grupy po to żeby działając w hierarchii mafijnej czy wojskowej zapewniło łupy do podziału tym co się w to włączą idąc na wojnę grabieżczą, czy kolonialne a może i imperialistyczną czy globalistyczna, ale zawsze ideologiczną. To że tam się włączają członkowie narodu nie robi z tego ruchu narodowego. To raczej elementy przestepcze.

  Narody działają odwrotnie. U nich dominuje idealizm i dalekowzroczność, a nie ideologia nastawiona na zysk na "tu i teraz" - "wyeksplatować pastwiska do ostatniego źdźbła", "spalić za soba mosty", a "jutro znowu coś się wymysli" jak w szowiniźmie.

  Narody żyją w przyjaźni między sobą i pragnieniu pokoju ze wszystkimi narodami pragnącymi pokoju. Narody w swojej zbiorowej duchowości są moralne i dalekowzroczne.
  Narody są zdolne do poświeceń i ofiar, do walki w obronie bratnich narodów, do walki "o wolność waszą i naszą".

  Narody owszem, mogą mieć swoje nieprzyjaźnie i nienawiści bazujące na rachunkach krzywd, ale jak to z braćmi, w obliczu wroga się jednoczą. Historia ruchów narodowych to historia ich wzajemnego wspierania się.

  Mają też mają wrogów, ale nie w narodach, a w tych co burzą ich pokój, co na nich nastają, co są agresywni, choćby przez wydumane, uzurpatorskie roszczenia.


  No a żeby napisać, "ekskluzywizm prowadzący do szowinizmu" to już trzeba nie wiedzieć czym jest albo ekskluzywizm, albo szowinizm, bo logicznie wytłumaczyć tego przejścia z jednej pozycji na drugą się nie da.
  Ekskluzywizm jest jak najdalszy od pychy, a szowinizm od idei.
 • @
  Oscar proponuje „racjonalne rozwiązanie” tak, jakby był jakiś problem do rozwiazania. To samo proponował Michaił Siergiejewicz Gorbaczow – bezbożny anty-religijny marksista, którego komunistyczna kontynuacja walki z Kościołem doprowadziła do nędzy proletariatu, protestów społeczeństwa, aresztowań, i na koniec do upadku Związku Radzieckiego oraz samego Gorbaczowa.
  W ten sam sposób kończy się reżim kazdej orgnizacji bezbożnych prostakow-gnębicieli, półgłówków, ateistów, barbarzyńców, socjalistów, i komunistów. Wszyscy oni dumnie reprezentujący siebie pod pokrywka „racjonalista”.
  Ze zlepka podbitych przez w/w prymitywnych „racjonalistow” plemion i ziem, w których nie wygasły ani poczucie odrębności, ani tęsknota za samodzielnością, (świecki!) Karol Wielki zbudował imperium zwane „Europa”. Tak powstała nasza cywilizacja Białych Eurpojeczyków.
  Europa stała się najtrwalszym fundamentem jedności: wspólnotą wiary i kultury chrześcijańskiej.
  Chrześcijaństwo stało się strukturą kosmopolityczną , która dała nam najwyższy poziom rozwoju ludzkiej cywilizacji na tej Ziemi! Wszystkie uczelnie zostały utworzone przez Kościół Rzymsko Katolicki ( a potem przejęte przez Żydów).

  Jak napisał Naczelny RN 14.06.2018 16:05:45: „akurat katolicyzm jest fundamentem naszego polskiego Ruchu Narodowego. RN to podkreśla. I właśnie katolicyzm jest zabezpieczeniem przed szowinistyczną degeneracją nacjonalizmu”.

  Widzimy powyżej, nie zmienia to mentalnosci półgłówków. Wg nich „Bóg (który wg nich nie istnieje!) jest Żydem”, a „Polak Katolik to w istocie żydowski wasal, żydowski sługus”.
  Jako Polak Katolik powiem tylko, że są to oszczerstwa!
  Owszem, KK jest spenetrowany. Weszli tam tacy własnie jak Oscar, Gierek, Buzek, Tusk, Dziwisz, itp. w celu przejecia imperium Kościoła Katolickiego we własne ręce, i na wzór tego imperium utworzyli anty-religijną i beznadziejną Unię Europejską.
  Nie zmienia to ani boskości Boga, ani nie czyni „żyda” z Katolików.

  Dz 5:38-39: „Jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl czy sprawa, rozpadnie się, a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie jej zniszczyć”.
 • @Zdzich 00:12:01
  Jeżeli dla ciebie miarą inteligencji jest wiata w Boga a nie wykształcenie ..to brak mi słów na ocenę takiej postawy (to odnośnie epitetów o półgłówkach, prostakach..itp). W Boga wierzą raczej ludzie nie wykształceni, czyli prymitywni... mający szumy w głowie (choć nie tylko).

  Kościół uczy że ziemia jest płaska i kręci się dookoła słońca, że Darwin kłamie...Świat powstał 6 tys lat temu...a Ewa z żebra Adama...
  Nauka twierdzi co innego ...

  Zastanów się czyim niewolnikiem jesteś.
  Pozycja klęcząc przed księdzem jest pozycją niewolnika a ksiądz w HIERARCHII KK jest urzędnikiem Watykanu wykonującym rozkazy Watykanu. Klękając przed Księdzem klękasz przed Watykanem... przyjmujesz pozycję niewolnika Watykanu.

  Uczestnicząc w mszy uczestniczysz w symbolicznym akcie rytualnego kanibalizmu gdy urzędnik Watykanu publicznie spożywa krew i ciało Chrystusa.. co wszem ogłasza na każdej mszy... i co stanowi istotę każdej mszy. Przystępując do komunii na mszy stajesz się czynnym uczestnikiem symbolicznego rytualnego kanibalizmu (też spożywasz ludzkie ciało).

  Ty nie widzisz, nie rozumiesz tego co robisz...powtarzasz wyuczone, wpojone rytuały bez zrozumienia ich treści.

  No dobra nie będę dalej objaśniał co to jest KK i jaką jest rola ich "owieczek"

  Jedno muszę ze smutkiem stwierdzić że Polsce bardzo daleko do niepodległości a Watykan ma w Polsce fanatyczną V kolumnę przy pomocy której może skutecznie zniszczyć każdą próbą wyrwania się Polski na wolność.
  Trzeba czekać jeszcze wiele lat aż fanatyzm ciemnych mas w Polsce się roztopi, wymrze...
  To smutne bo pokazuje że Polska nie ma szans na wolność.
 • @Oscar 06:33:01
  Zdanie po zdaniu napisałeś kompletne brednie.
  Nie będę marnował swojego czasu na wyjaśnianie.
 • @Oscar 19:12:10
  "Polskość zostala zawłaszczona przez Watykan
  A Watykan spenetrowany przez globalną mafię żydowską.

  Polak Katolik to zaprzeczenie patriotyzmu"

  - naprawdę chciałem tego uniknąć, ale to jest własnie to,co Michalkiewicz (pewnie Żyd?) nazywa "ubeckimi rzygowinami".

  Roman Dmowski pisał:

  "Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie i w znacznej mierze stanowi jej istotę. Usiłowanie oddzielenia u nas
  katolicyzmu od polskości, oderwanie narodu od religii i Kościoła jest
  niszczeniem samej istoty narodu."

  Roman Dmowski - "Kościół, Naród i Państwo.", 1927 r.

  .... no ale on pewnie był Żydem i niczym się Polsce nie przysłużył

  PS

  Podziwiam odwagę młodego zapewne i wyuczonego w internecie Kolegi, że bez zmrużenia oka stawia takie tezy. I tu muszę się do czegoś przyznać: parędziesiąt lat temu tez taki byłem i musiałem sie niejednego douczyć, zanim mi przeszło (a i to nie do końca)
  Prosze się nie obrażać za ten uszczypliwykomentarz
  Serdecznie pozdrawiam z UK ;)
 • @MacGregor 10:06:18
  Zastosuj swoją ideologię do np. Indian z Ameryki Południowej.
  To też dzisiaj bardzo wierzący katolicy.

  Sytuacja analogiczna do Polskich Słowian.
  Tylko wydarzyła się 400 lat później.

  Też powiesz że istotą narodów Indiańskich jest katolicyzm ?
  Sam widzisz że nie jest ...

  Wmawiają ci że istotą Polskości jest katolicyzm ...i ty to kupujesz.
  Zastanawiałeś się nad tym kto ma w tym interes i kto ci to wmawia ?
  ... ksiądz na ambonie ? interes Watykanu ? "owieczki" to bardzo dochodowy interes.
  Dzisiaj już mniej w sensie materialnym ale ciągle duża jest wartość posiadania takiej V kolumny zniewolony mentalnie. To są dywizje Watykanu których Stalin nie "widział".
 • @Zdzich 06:45:38
  Zdzich sam wiesz że każde zdanie jest prawdziwe...
  Tylko wypierasz te prawdy ze swojej świadomości.

  Możesz dowodzić że 2+2=5 ale tak nie jest.
 • @Oscar 12:50:44
  "Sytuacja analogiczna do Polskich Słowian.
  Tylko wydarzyła się 400 lat później"

  - nie ma analogii, przyjęcie chrześcijaństwa JAKO RELIGII PAŃSTWOWEJ było świadomym wyborem (zwłaszcza z Czech zamiast od Saksonów) i służyło wówczas WZMOCNIENIU władzy książęcej Mieszka.
  Bardzo podobne (jeśli nie identyczne) procesy zachodziły w tym samym czasie i w Skandynawii, i na Węgrzech (nieco wcześniej) i na Rusi (nieco później, z Bizancjum)

  Jeśli "watykan" dokonał wg Kolegi okupacji "polskich Słowian" (anachronizm!) to tak samo podbił i wikingów i celtów i Rusinów i Etiopów.
  naprawde polecam choćby popularne książki,ale pisane przez fachowców (np. "Polska Piastów" Pawła Jasienicy, jest znakomity prof. Strzelczyk), a nie tylko "protokoły mędrców internetu"

  i jeszcze to takie lekceważące zaliczanie mnie do "strzyżonych owieczek" - że niby jestem głupi, nic nie rozumiem podczas Mszy Świętej co się dzieje, a proboszcz jako agent Watykanu dyma mnie z kasy.

  No bardzo Kolegę proszę o litość nade mną

  pozdrawiam
 • @Oscar 12:50:44
  "Zastosuj swoją ideologię do np. Indian z Ameryki Południowej.
  To też dzisiaj bardzo wierzący katolicy".

  Dalej same brednie Oscar. Indianie południowoamerykańscy dalej żyja jak zyli. Jest ich tylko dużo mniej, bo większość skoligaciła sie z bialymi, wymieszala geny i przyjęła ich religie. Wszystko świadomie i dobrowolnie.
  A ponadto czy wiesz, co tam było w czasach krótko przedchrześcijańskich? Otóż ich cywilizacja juz się całkiem zdemoralizowała. Krew ofiar z ludzi składanych ich bóstwom lała sie strumieniami. Nawet w czasach pokoju urządzali małe wyprawy wojenne na sąsiednie kraje, aby pozyskiwać jeńców z przeznaczeniem ich na krwawe ofiary.

  U nas było inaczej. Nikt do nas nie przyszedł, a swój Naród, Naród Polski organizowaliśmy od czasów Mieszka I od razu jako katolicki.
  Malo tego, unas też Lechia była już zdemoralizowana. "Kupcy zydowscy", czyli handlarze niwolników bezkarnie buszowali po terenach Lechii za niewolnikami nabywanymi za byle ciuch czy ozdobę dla lokalnego pogańskiego, lechickiego kacyka. - Kastrowanymi i sprzedawanymi Arabom na niewolników, a młode kobiety na nałożnice.

  Do czasów słowiańskich, pogańskich, lechickich powrotu już nie ma. One wtedy się skończyły, a teraz to już tym bardziej sensu nie mają. Szkoda czasu na odrealnione gdybanie.

  MacGregor bardzo słusznie tu przytacza cytat z Dmowskiego:
  ""Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie i w znacznej mierze stanowi jej istotę. Usiłowanie oddzielenia u nas katolicyzmu od polskości, oderwanie narodu od religii i Kościoła jest niszczeniem samej istoty narodu."

  Owszem, wdzierały się zawsze, i teraz się wdarły do Kościoła patologie. - Patologie na szczytach kościelnej władzy, ale to z nimi trzeba walczyć, a nie z Kościołem.
  Kościół stoi na dobrym, nawet najlepszym fundamencie. Kościół i tak zawsze przetrwa, nie masoneria, nie pogaństwo (co najwyżej jako patologia i margines życia społecznego).
 • @MacGregor 13:45:53
  Przyjęcie religii było świadomym krokiem ????
  Kogo ? Słowian ?? czy decyzja jednoosobowa najsilniejszego "terrorysty" w środowisku Słowian.
  Tak kiedyś rządzona "Państwami"

  Decyzje były jednoosobowe narzucane siła "władzy" i bezdyskusyjne.
  Takie były kiedyś realia. Demokracja była wcześniej .. demokracja plemienna... potem nastała dyktatura "terrorystów" kto miał więcej mieczów i lepszą strategię napadania na innych ten rządził ... zwykle żelazną ręka czyli krwawo.

  To tak jakby dzisiaj Jarek zdecydował że przyjmujemy Buddyzm.. albo wiarę w świętego kota.
  Tak to było...
 • @Oscar 14:19:20
  Jeśli dobrze zrozumiałem, Mieszko zniszczył demokrację "Słowian" i wprowadził chrześcijaństwo mieczem i ogniem?
  To ile tam było tych śmiertelnych ofiar chrztu?

  Kolega tak serio czy się tylko droczy, bo ja nie za bardzo mam czas ...

  naprawdę proszę sobie doczytać wczesną historię, a jednocześnie warto zobaczyć, jak to wyglądało u sąsiadów

  PS
  Krawym wyjątkiem był rzeczywiście chrzest Saksonów przez Karola Wielkiego

  pozdr
 • @MacGregor 14:31:16
  Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś.
  Wiem że były wspólnoty plemienna również Słowiańskie gdzie decyzje podejmowano zbiorowo w rożnym trybie. Wiele plemion pierwotnych miało taką demokrację (Afryka, Indianie, Aborygeni, Słowianie..)

  Wiem że Mieszko miał silną armię najemników chyba skandynawskich co
  sugeruje że obawiał się ludów w śród których mieszkał.
  Wiem że wcześni królowie Polski wyżynali się wzajemnie (brat brata wyżynał)

  Potrafię sobie wyobrazić jak w takich warunkach mogli zachowywać się Słowianie wierzący w swoich Bogów.
  Tak jak wy gdyby wam kazano od jutra wierzyć w "świętego kota" (Jarka).
  I potrafię sobie wyobrazić co Jarek musiałby zrobić byście przeszli "ochoczo" na tę nową wiarę.

  Wy też to wiecie... to tylko czysta logika.
 • @Oscar 14:49:32
  "Wiem że Mieszko miał silną armię najemników chyba skandynawskich co
  sugeruje że obawiał się ludów w śród których mieszkał" - na Boga!
 • @MacGregor 14:51:36
  Władcy którzy chronią się najemnikami ... najpewniej nie są zbyt kochani przez lud wśród którego mieszkają.
  W historii świata jest wiele precedensów .

  Zresztą podobnie władcy Polski po 89r zwłaszcza ci z S... są dyskretnie chronieni przez "zaprzyjaźnione" służby np z Izraela.

  Mechanizm decyzyjny dokładnie taki sam.
 • @miarka 16:32:13
  Nie przesadzajmy - wystarczy, ze kol. Oscar zamiast 'protokołów mędrców internetu' poduczy się czytając jakieś dobre książki, bo póki co jest na etapie "misie" (tzn. Mi się wydaje)

  pozdr
 • Co do Autora inkryminowanego artykułu
  Właśnie dostałem tzw. bana, no, ale tak już jest "ultima ratio regum" czyli "ostatni argument królów" :)
 • @Oscar 14:49:32
  "Wiem że Mieszko miał silną armię najemników chyba skandynawskich..."

  Ani najemników, ani skandynawskich. Historia podaje że miał swoją drużynę. "Drużyna" od "drug", "druh", czyli przyjaciel, przyjaciel najbliższy, najwierniejszy, zaufany, swój, a do tego bezinteresowny, ideowy, podzielajacy system wartości, rozumiejacy się bez słów - na skinienie, na grymas, na brak reakcji.
  Druhów wiernych nie z jakiegoś zewnątrz, a przeciwnie, z wnętrza, l ludów które jednoczył.
  Czy nie odróżniasz "jednoczył" od "podbijał? - Tak, do podbijania najemnicy mogliby być wygodniejsi, bo najemnicy działają bez skrupułów i moralności, ale przecież on ludów tworzących Polskę nie podbijał, a je jednoczył.

  Albo tego nie rozumiesz, a więc nie umiesz mysleć i tylko nam zabierasz czas na jałowe dyskusje, które nigdy do niczego dobrego nie doprowadzą, a i Tobie rozumu nie przysporzą, albo jesteś świadomym destruktorem...

  I dzisiaj drużyną są ci co graja do tej samej bramki, co są zgranym, rozumiejącym się zespołem, co nie ma wśród nich elementów aspołecznych i egoistycznych czy obcych, wrogich i destrukcyjnych.

  Drużyna to zupełne przeciwieństwo do bandy najemników jaką bezlitośnie i bardzo złośliwie, przekręcając to co mówi historia chcesz przypisać naszemu wielkiemu i mądremu, dalekowzrocznie myślącemu oraz skutecznie i konstruktywnie działającemu księciu i ojcu Narodu Polskiego oraz ojcu królów Polski.

  Kłamiesz, a więc chcesz okraść tych co się dadzą okłamać.
  Porozmawiajmy o tym z czego chcesz okraść tych, których swoimi kłamstwami chcesz wywieść w pole?
  - I czy aż tak bardzo jesteś antypolakiem, że chcesz okraść wszystkich Polaków choćby z ich szlachetnej historii i tożsamości, z idei ich jednoczacych, z systemu wartości, z pokojowych intencji wyraźnych w narodzie Polskim już od jego początków, z dóbr wspólnych Narodu Polskiego gromadzonych przez naszych przodków już od wtedy, a na użytek organizacji życia potomnych, w tym naszego i naszych potomków dalekowzrocznie widzianego życia?
  Pobudek szlachetnych w tym co głosisz nie widać, a więc przyznaj się - jaki masz w tym interes?
 • @MacGregor 16:50:53
  "Nie przesadzajmy - wystarczy, ze kol. Oscar zamiast 'protokołów mędrców internetu' poduczy się czytając jakieś dobre książki, bo póki co jest na etapie "misie" (tzn. Mi się wydaje)"

  Wiem, już więcej o nim pisać tu nie zamierzam. Raz już go próbowałem korygować, i znów widzę że pisze swoje tak jakbym już mu nie tłumaczył. Jednak dla dobra innych czasami odezwać się trzeba choćby to był wyraźny trolling - byle dobitnie.

  Ps. Tekst do którego się odnosisz musiałem od razu nieco skorygować - teraz, o parę zdań obszerniejszy, jest poniżej.
 • @MacGregor 16:52:53
  "Właśnie dostałem tzw. bana, no, ale tak już jest "ultima ratio regum" czyli "ostatni argument królów" :)"

  Witaj w klubie :-)
 • @miarka 17:08:48
  Witaj

  Kol. Wojtas jest naprawdę wyjątkowo nadętym bufonem - wymyślił słowo "polskość", Dmowski nie rozumiał wg niego różnicy między chrześcijaństwem a katolicyzmem, św. Paweł zniszczył chrześcijaństwo, no i jak pisałem w tym tekście, RN nawiązuje do tradycji szlachecko-ziemiańskiej - ja takiego palanta jeszcze w życiu nie spotkałem ;)

  Można by to zostawić w spokoju, ale facet niszcząc pojęcia mąci innym w głowach i uniemożliwia sensowną dyskusję

  pozdrawiam
 • @MacGregor 17:34:01
  "Można by to zostawić w spokoju, ale facet niszcząc pojęcia mąci innym w głowach i uniemożliwia sensowną dyskusję".

  Właśnie. A że sensowna dyskusja to jest taka, która wypracuje konstruktywne wnioski, które będą budowaly zgodne relacje, oraz będą wdrażane w życie, to jest to sprawa niesamowicie ważna.
  Jesteśmy najpierw ludźmi, dla nas najważniejsze są relacje wspólnotowe - bez tego albo sami sie wynaturzymy i zezwierzęciejemy, albo sami zostaniemy bestiami w ludzkiej skórze, które będą chciały stanowić wokół siebie zwierzęcy, pasożytniczy i antyludzki "ład".

  Niestety tu jak piszesz mamy do czynienia z "naprawdę wyjątkowo nadętym bufonem", który zawsze będzie próbował coś knocić po swojemu. To jego "co to nie ja" to nie tylko zarozumialstwo, ale i pycha - grzech szatana i jego demonów.

  - Jemu się wydaje, że wszystko można sobie wymyślać, i od razu stanowić i egzekwować, że to, w co się jako ludzie włączamy musi poprzedzać dobry duch, czym wpisuje się w najgorsze tendencje modernistyczne współczesnych czasów.
  - Wpisuje się w najgorsze patologie stanowione z mocy aktualnie silniejszego, stanowione odgórnie, w patologie typowe zwłaszcza dla socjalizmu i korporacjonizmu, patologie władzy stanowione ku "równaniu w dół" wszystkich, choćby tylko chwilowo słabszych, choćby wciąż zdolnych do prowadzenia życia odpowiedzialnego, dalekowzrocznego, konsekwentnego i samodzielnego, do życia społecznie użytecznego, w patologie "władzy dla wladzy".

  Takie jak jego podejście jest jak czołg "rewolucji kulturalnej", który rozjeżdża wszystko co mu staje na drodze choćby najszlachetniejsze "uprawy", choćby za nim miała zostawać pustynia.
  - Pustynia na której zamierza sadzić swoje wymantykowane definicje i ma nadzieje że coś mu z tego wyrośnie, jakieś "nowe GMO", jakiś "nowy człowiek".

  W ogóle to czy ma sens budowa organizacji społeczności zaczynana od budowy cywilizacji ? - Nie od tego aby zabezpieczać swój byt i swoją przyszłość zaczynając od zapewnienia sobie możliwości realizacji swoich powołań i życia wegług swoich ludzkich wartości i celów, a od tego czym byśmy się mieli różnić od innych?

  Mało tego, bo to od razu w wersji "równającej wszystko z wszystkim" - odgórnie, i to mimo oficjalnie głoszonej "polskości", jakieś cechy wyizolowanej z ducha Narodu Polskiego, za którą w powszechnym rozumieniu powinien iść Naród Polski jako gospodarz.

  To typowe u niego "równanie wszystkiego ze wszystkim", nawet ludzi ze zwierzętami, "braćmi miejszymi" stoi na idelogii oszukańczej, obłudnej i bardzo antyludzkiej, na myśleniu magicznym, myśleniu życzeniowym, myśleniu chciejskim.

  To nie zdolna do trwałego bytu społeczność, to nie cywilizacja jest u jego celu a imperializm, a nawet już komunizm, choćby i w formie korporacjonizmu-syjonizmu-globalizmu w wersji satanistycznej, degradującej człowieka.
  Wszystko na to wskazuje że "polskość" o której on pisze jest polskościa pustą, polskością bez Polaków.

  Ta jego "cywilizacja" to raczej ideologia życia zgodnego z naturą, ale naturą pogańsko rozumianą, a nawet zwierzącą. Tu już by się łatwiej dogadał z Żydami jak z Polakami.
  W tym kontekście nawet nie dziwi że zwalcza i katolicyzm i ruch narodowy w ogóle.

  Pytanie tylko dlaczego tego jasno nie tłumaczy, a zwalcza oponentów?
 • @MacGregor 17:34:01
  Większy i mądrzejszy od Boga Wojtas, oraz większy i mądrzejszy od Karola Wielkiego Oscar są po prostu wariatami z przerostem nienawiści do osób wierzących.
  Z ich przypadku dowiesz się że klęczymy z uwielbienia dla księdza, Mieszko mówił po szwedzku, zostaniesz Napoleonem, albo „musi co sk...nem" (Krzysztof J. Wojtas 12.06.2018 09:45:09)
  Nie marnuj ani minuty więcej.

  Pozdrawiam,
 • @MacGregor 16:50:53
  ,, Nie przesadzajmy - wystarczy, ze kol. Oscar zamiast 'protokołów mędrców........... ,, .

  No dobrze ........... skoro kol. jest tak douczony może przełoży to z naszego na nasze.

  Takie o to słowa na wielkanoc powiedziane Watykanie .

  ,, Płomień Lucyfera świta nad jego dziełem stworzenia
  O Lucyferze , ogłaszamy wszystkim, którzy nie wiedzą ….. Chrystus Twój syn zmartwychwstał aby zbawić całą ludzkość , który żyje i króluje na wieki wieków .Amen ,,.

  Może @Zdzich pomoże .
 • @fabi 21:07:04
  A co tu tłumaczyć - to żaden współczesny wymysł, to typowe słowa modlitwy Exultet z liturgii Wigilii Paschalnej:
  https://youtu.be/K2Nm8JLJqco
 • @miarka 21:53:06
  Dobrze ...jeśli są...to typowe słowa modlitwy.... w którym momencie one są śpiewane w twojej wklejce .
 • @fabi 22:49:50
  Masz ok. 10 min 15 s i troszkę dalej. Jest w polskim tłumaczeniu raz świeca, a raz słońce tam gdzie w łacińskim jest lucifer.

  Dobrze to widać na zestawieniu tekstów łacińskigo i polskiego:
  http://sanctus.pl/index.php?podgrupa=528&doc=475
  - ostatni akapit.
 • @miarka 16:53:24
  Co na to Wikipedia ? O drużynie Mieszka.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dru%C5%BCyna_ksi%C4%85%C5%BC%C4%99ca

  Zwracam uwagę na funkcje które drużyna spełniała.
  Na końcu wzmianka o najemnikach skandynawskich.

  Natomiast ładnie wyjaśniłaś pochodzenie słowa drużyna od drug...
  mnie zawsze takie słowotwórcze analizy interesują bo pokazują głębię znaczenia danego słowa.
  Co nie znaczy że to znaczenie należy idealizować to słowo wczesnosłowiańskie i grubo przed chrześcijańskie, plemienne.
  Wtedy znaczenie drużyna jest głębokie (chłopcy z jednej wsi).
  W czasach Mieszka to już nazwa trochę zwyrodniała (to nie byli chłopcy z jednej wsi) i przed nimi Mieszko osłaniał się najemnikami.
  Czasy były krwawe a najkrwawszy był Mieszko... zjednoczycie.

  Zjednoczenie i podbój różni tylko jeden element...
  czy ludzie chcieli czy musieli... się zjednoczyć...

  Dla przykładu
  Krym chciał się zjednoczyć z Rosją... to było zjednoczenie..
  Abchazja chciała, Osetia pn chciała.

  Kosowo nie chciało zjednoczyć się Albanią i NATO., NATO wymusiło "zjednoczenie" czyli to był podbój.
  Libia nie chciała przejść na "wartości zachodnie " czyli na dolara ale musieli... NATO krwawo wymusiło...to był podbój...

  Austriacy za Hitlera chcieli zjednoczenia .. Hitler nie podbił Austrii ale ją zjednoczył...
  itd itp.
 • @fabi 21:07:04
  Pomogę: Jest to wdrażanie fałszywych doktryn do KK. Ruch Narodowy potępił tą „modlitwę” do Lucyfera. Fałszywych proroków nie brakuje (zwłaszcza tu, w NEonie).
  Sataniści uznają Lucyfera za swojego boga, a żydo-komuniści twierdzą, że Boga nie ma; no chyba że Żyd jest bogiem (jak piszą niektórzy z nich).
  Tego typu doktryny doprowadzają Katolików do niszczenia własnych Kościołów, i o to właśnie w/w chodzi. Tobie chyba też, czy nie?
 • @MacGregor
  Jak mozna bylo sie spodziewac, w artykule Wojtasa p.t. "Polskość i antypolskość" zostales wyzwany od "gowniarzy" i "kretynow" toz przed zbanowaniem.
  „musi co sk...nem" w nastepnej rundzie. Gwarantowane.
 • @Oscar 07:46:47
  Już się bardziej nie kompromituj. Nie można stosować żydowskiej wikipedii do polskiej historii, bo na pewno będzie zdradziecki fałsz.
 • @Zdzich 08:47:30
  "Pomogę: Jest to wdrażanie fałszywych doktryn do KK. Ruch Narodowy potępił tą „modlitwę” do Lucyfera".

  Tobie i "aktywistom" z RN też polecam linkowane powyżej porównanie tekstów Exultet łacińskiego i polskiego.

  Bez zrozumienia że tu nie ma żadnej moditwy do Lucifera, tylko używane jest wieloznaczne słowo "lucifer", które tak samo brzmi jak "Lucfer", ale znaczy co innego (tak jak nasze "pokój") robi się z tego chore zainteresowanie możliwymi faktycznym modlitwami do Lucyfera - wiadomo że w interesie wrogów naszej wiary.
 • @Zdzich 08:47:30
  ,,Tego typu doktryny doprowadzają Katolików do niszczenia własnych Kościołów, i o to właśnie w/w chodzi. Tobie chyba też, czy nie?,,

  ja tylko wskazuję że pewne zamieszanie .

  to w Watykanie padają te słowa ..... O Lucyferze , ogłaszamy wszystkim, którzy nie wiedzą ….. Chrystus Twój syn zmartwychwstał ......

  Miarka pisze mi ,,
  Jest w polskim tłumaczeniu raz świeca, a raz słońce tam gdzie w łacińskim jest lucifer.,,

  Wychodzi więc ..Bóg to Lucyfer, Świeca lub Słońce .
 • @fabi 11:05:13
  "Miarka pisze mi ,,
  Jest w polskim tłumaczeniu raz świeca, a raz słońce tam gdzie w łacińskim jest lucifer.,,
  Wychodzi więc ..Bóg to Lucyfer, Świeca lub Słońce".

  Nie. Tu nie ma zwrotności, Bóg to i "wyżej" i "więcej" jak Lucyfer, świeca lub Słońce.
  Bóg to wartość wyższego rzędu jak wszystko co jest przez Niego stworzone, i wszystko co może być ludzką wartością.

  Lucyfer w czasach kiedy był jeszcze wiernym Bogu aniołem nosił przed Bogiem światło.
  - Świeca jest typowym światłem do niesienia, więc i może być nazywana łacińskim słowem "lucifer".

  Po drugie dawniej kiedy nie znano jeszcze praw grawitacji wierzono że to aniołowie poruszaja ciała niebieskie - czy to Księżyc, planety, czy Słońce.
  Lucyferowi musiano więc przypisywać i nadawanie ruchu Słońcu.
  Nic dziwnego, że i Słońce kojarzyło się ludziom nie tylko z Bogiem, ale i z Lucyferem (który jako duch niesie go przed Bogiem).
  Stąd i łacińskie słowo "lucifer" ma znaczenie słońce.

  W polskim przypadki słów wieloznacznych w zależności od kontekstu są rzadkie, ale w innych językach znaczeń nadawanych jednemu słowu może byc wiele.

  Podkreślę jeszcze, że te znaczenia "świeca" i "Słońce" nawiązują do Lucyfera, który był jeszcze aniołem jak najbardziej wiernym Bogu. Rozumienie imienia Lucyfer dzisiejsze jest tu najzupełniej błędne, co znaczy że ta modlitwa w żadnym razie nie może być rozumiana jako "modlitwa do Lucyfera".
 • @miarka 10:56:50
  Zgadzem sie zupelnie.

  lucifer – gwiazda poranna, światłość, symbol Chrystusa oraz Marii (https://pl.wikipedia.org/wiki/Lucifer)
  Jezus jest Synem Światłości, a nie Lucyfera.

  „I rzekł Bóg: Niech będzie światłość; i stała się światłość.”
  „I widział Bóg światłość, że była dobra; i uczynił Bóg rozdział między światłością i między ciemnością.
  „Póki światłość macie, wierzcie w światłość, abyście byli synami światłości.”

  Luke, Lucjan, Łukasz to imiona męskie pochodzenia łacińskiego, które wywodza się od słowa „luc” (światło), a nie od Lucyfera!

  „fabi” - falszywy prorok, obłudnik, satanista-prowokator
 • @Zdzich 08:15:09
  -„fabi” - falszywy prorok, obłudnik, satanista-prowokator -

  ,, Płomień Lucyfera świta nad jego dziełem stworzenia
  O Lucyferze , ogłaszamy wszystkim, którzy nie wiedzą ….. Chrystus Twój syn zmartwychwstał aby zbawić całą ludzkość , który żyje i króluje na wieki wieków .Amen ,,.

  To wersja oficjalna w Watykanie

  A reraz twoje wypociny ....

  lucifer – gwiazda poranna, światłość, symbol Chrystusa oraz Marii (https://pl.wikipedia.org/wiki/Lucifer)
  Jezus jest Synem Światłości, a nie Lucyfera.

  widzsz tu sprzeczność ........ sam tymi słowami twierdzisz ze Jezus jest lucyferem . ,, lucifer – gwiazda poranna, światłość, symbol Chrystusa...,,
 • @fabi 20:50:00
  ",, Płomień Lucyfera świta nad jego dziełem stworzenia
  O Lucyferze , ogłaszamy wszystkim, którzy nie wiedzą ….. Chrystus Twój syn zmartwychwstał aby zbawić całą ludzkość , który żyje i króluje na wieki wieków .Amen ,,.
  To wersja oficjalna w Watykanie"

  Nieprawda. To jest tłumaczenie jakiegoś satanisty - zreszta od razu widać że fałszywe, bo niespójne. Nie wiesz dokładniej czyje?
  Już linkowałem poprawne.

  Po drugie też pisałem, że "lucifer" to nie Lucyfer, tylko słowo wieloznaczne o znaczeniach zależnych od kontekstu.
 • @fabi 20:50:00
  To nie moje „wypociny”, tylko definicja z encyklopedii.
  Do tego, jak ci „miarka” tłucze do pustego łba, wersja watykańska jest po łacinie, a nie po polsku.
  Bóg jest Światłością; Lucyfer jest Królem Ciemności – zawsze w ukryciu i zamaskowany.
  Prawidłowe tłumaczenie na j. polski brzmi:

  „Gwiazda Poranna świta nad Jego dziełem stworzenia,
  O Światłości, ogłaszamy wszystkim, którzy nie wiedzą ….. Chrystus, Twój syn, zmartwychwstał aby zbawić całą ludzkość , który żyje i króluje na wieki wieków .Amen ,,

  Nie ma tu żadnej sprzeczności ani z wersją watykańską, ani z tekstem Biblii.
 • @miarka 23:39:39
  To wersja oficjalna w Watykanie"

  ,, Nieprawda. To jest tłumaczenie jakiegoś satanisty - zreszta od razu widać że fałszywe, bo niespójne.,,

  Nie zależy mi na tym abym miał rację ,przedstawiam tylko fakty . Watykan 2011rok . Widzę że wiesz więcej od notabli z Watykanu.

  https://www.youtube.com/watch?v=kym7UbUDdyc

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031