Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1821 postów 2009 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Paralogizm Wojtka Cejrowskiego.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pejsbuk od dawna ma prawo w rzyci i cenzuruje kogo chce i jak chce podług swych zapatrywań.

Ostatnio pani Monika Bickert, szefowa globalnego zarządzania polityką Pejsa, bez owijania w bawełnę oświadczyła:

„Nie dopuszczamy krytyki polityki imigracyjnej ani argumentów ograniczających tę politykę”.

Od pewnego czasu zacząłem doceniać i szanować tego rodzaju szczerość u dużych bandytów i gangsterów, bo zaoszczędza to wielu nieporozumień. Z tego samego powodu zacząłem po niewczasie doceniać Platformę Obywatelską – przynajmniej nie stroją się w patriotyzm jak PiS, nie udają uczciwych i z dumą noszą wymalowane czerwoną szminką na czole słowo „zdrada”.

 Pejs cenzurował już chyba wszystkich, ostatnio profesora Bartyzela za wyrażenie opinii o angielskiej re- czy raczej de-formacji religijnej, nie ma zatem powodu, dlaczego WuCe miałby być wyjątkiem.

Zacytuję za Natenczasem (Jak miał na imię Wojski z „Pana Tadeusza”? Natenczas!):

Wojciech Cejrowski lubi krótkie i dosadne sformułowania. Jednym z nich podzielił się ze swoimi fanami na Facebooku. Jednak wpis nie spodobał się lewackim cenzorom z portalu Marka Zuckerberga i wpis został usunięty, o czym podróżnik poinformował na Twitterze.

Co takiego napisał znany komentator życia publicznego i podróżnik? Jak zwykle prawdę.

„Do wszystkich, którzy mnie nienawidzą, bo jestem niby „bezgranicznie pro izraelski”: NIE JESTEM.
Po prostu w tym konflikcie mamy do wyboru dwie strony:

Żydów, którzy chcą nas ORŻNĄĆ
lub
Arabów, którzy chcą nas WYRŻNĄĆ.
wc”

Wpis okazał się oczywiście zbyt drażniący dla lewackiego portalu.Facebook, handlujący danymi swoich użytkowników jak mięsem, wpis usunął.

Obrażanie się na Pejsa, że cenzuruje, to jak zarzucać coorvie seksualną niemoralność, nie za bardzo dostrzegam sens.

Zwrócę natomaist uwagę na co innego: wpis WC, jak niestety bardzo często mu się to zdarza, jest tyleż błyskotliwy (i dlatego chwytliwy), co BŁĘDNY ( w logice nazywa się to bodaj „paralogizmem”, czyli nieświadomie popełnionym błędem).

Ani Arabowie nie chcą nas wyrżnąć (syryjscy chrześcijanie to też Arabowie, swego czasu polscy inżynierowie pracowali w Libii i Iraku i nikt ich tam nie chciał wyżynać, wręcz przeciwnie, problem leży zupełnie w czym innym), ani nie musimy wybierać między Arabami i Żydami. Wojtek Cejrowski, mimo, że jest osobą bardzo inteligentną, najwyraźniej tak uwierzył w swój geniusz, że pozwala sobie na autorytatywne opinie na tematy, o których albo nie ma zielonego pojęcia, albo ledwo liznął i dlatego ślizga się po powierzni problemu, nie zadając sobie trudu, by go zgłębić. Nazywa się to ignorancja nieuświadomioną – nawet nie wie, że nie wie, a w takich sytuacjach zamiast Sokratesem jest się ledwo pajacem.

PS

Odnośnie wspomnianego wczesniej imienia Wojskiego:

„Natenczas Wojski chwycił na taśmie przypięty ...”


 

  

KOMENTARZE

 • Kim jest Cejrowski?
  "Wojtek Cejrowski, mimo, że jest osobą bardzo inteligentną, najwyraźniej tak uwierzył w swój geniusz, że pozwala sobie na autorytatywne opinie na tematy, o których albo nie ma zielonego pojęcia, albo ledwo liznął i dlatego ślizga się po powierzni problemu, nie zadając sobie trudu, by go zgłębić"
  Nie sądzę żeby Cejrowski nie miał zielonego pojęcia na ten temat.
  On po prostu zwodzi mniej inteligentnych czytelników.
  To bardzo przebiegły i niebezpieczny człowiek.
 • @Robik 15:15:08
  Aż tak to nie, bardzo lubię gostka, a szczególnie jego opowieści z Ameryki Południowej tudzież Środkowej.

  Natomiast wydaje mi się, że jest cokolwiek przemądrzały, zawsze musi mieć rację i wydaje apodyktyczne sądy bez zastanowienia się, a ponieważ dla wielu jest autorytetem, stąd takie nieprzemyślane wypowiedzi maja większą wagę niż przeciętnego człowieka

  pozdr
 • następny niewolnik
  Tylko ludzie o myśleniu niewolnika nie mają wyboru lub jak w tym przypadku mają tylko dwa wybory i każdy jest podporządkowaniem
  Polski. W taki sposób kraju ze szpon wrogów się nie wyrwie lecz tylko
  osłabi. Dlaczego to tylko znikoma liczba ludzi myśli jak by tu Polskę wzmocnić, rozbudować, uniezależnić od obcych? Prawie wszyscy myślą komu to nadstawić tyłka i gdzie się najbardziej opłaca. Cejrowski jest ogółem który nic dobrego dla Polski nie wymyśla a wręcz przeciwnie.
  To jest straszne.
  Gdy "wolnemu człowiekowi" ktoś grozi, najpierw się wzmacnia, rozbudowuje swoją armię a potem pokazuje środkowy palec.
  W polskim przypadku to nie działa. Dlaczego?
 • @Stara Baba 15:46:02
  "W polskim przypadku to nie działa. Dlaczego?" - to wynika myslę z pewnej inercji naszego narodowego sposobu myślenia z czasów sprzed I wojny - z kim iść przeciw komu z Rosją przeciw Niemcom czy odwrotnie, a jeszcze wczesniej 'Bóg z napoleonem, Napoleon z nami" itd

  Ma Pani absolutna rację - tacy ludzie jak Paweł Gryguc nazywają to potrzebą polityki wielobiegunowej prócz USA, Izraela, Niemiec i Rosji jest jeszcze Białoruś, Iran,Chiny, ale dziś w Posce można trafic po sąsiedzku do dr Piskorskiego za taką "myslozbrodnię"

  Powinnismy się uczyć od Turcji,jak prowadzic takąpolityke wielobiegunową

  pozdr
 • Autor
  Dlatego, pierwszych strzelić trzeba po łapach, a drugich w mordę, by wiedzieli kto rządzi miedzy Odrą a Bugiem i Bałtykiem a Tatrami!
 • @MacGregor 15:51:41
  Może to nasz hymn podświadomie na nas działa:
  "Dał nam przykład Bonaparte, jak zwyciężać mamy"

  A przecież Napoleon nie zwyciężył.
 • @lorenco 21:16:45
  Dlatego ktoś wpadł na pomysł, aby zastąpić ten wers innym: Dał nam przykład król Sobieski, jak zwyciężać mamy. Co już dawno Polacy powinni wymusić.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @wiedzajestwksiążkach 21:49:26
  Polski hymn od dawna w całości powinien być zmieniony. Przedstawia Polskę jako naród zniewolony, pobity który jak niewolnicy chce wyrwać się
  z poddaństwa. Dodając w dodatku czasy napoleońskie które dla ludzi mieszkających w Rzeczpospolitej a szczególnie dla szlachty polskiej były prawdziwą zagładą wychodzi nam pieśń narodu który przegrał swój los chociaż wciąż się łudzi.
 • @wiedzajestwksiążkach 21:49:26
  To dobrze, że król Sobieski i jestem ZA ale się boję, że może tak:
  Dał nam przykład Lech Kaczyński jak zwyciężać mamy:)
  Pozdr.
 • @Stara Baba 23:00:51
  Mazurek ok, jednak słowa powinny być zmienione.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031