Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1793 posty 1695 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

„Nie bądźmy hierozolimską, ale polską szlachtą”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poseł Jacek Wilk w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy” stwierdza rzecz tyleż oczywistą co przerażającą:

„To może być największy problem Polski od czasów II Wojny Światowej – podkreśla w rozmowie z DoRzeczy.pl poseł Jacek Wilk. Polityk partii Wolność, który odnosi się do podpisanej przez prezydenta USA Donalda Trumpa ustawy 447, wskazuje na ogromną bierność polskich władz w czasie prac nad nią. – To, co się wydarzyło w tej sprawie to absolutna kompromitacja – ocenia”.

[Jacek Wilk jest posłem na Sejm RP, członkiem partii Wolność. Był pierwszą osobą w Polsce, która osobiście przetłumaczyła ustawę 447 na polski.].

Cały wywiad   tu

Niestety, w języku ludzi kulturalnych nie ma słów na skomentowanie działań rządu warszawskiego w tej sprawie (piszę rządu warszawskiego, bo po gromkiej, wręcz ogłuszającej ciszy władz w tej sprawie nie można już ich niestety nazywać polskimi, co najwyżej polińskimi, od głoszonej przez też niepolskiego, a tylko belwederskiego prezydenta Judę „republiki przyjaciół” Polin).

Jacek Wilk ocenia, że roszczenia opiewające – według różnych szacunków na kwoty od 65 do 300 miliardów dolarów mogą stanowić dla naszego państwa „największy problem od czasów II Wojny Światowej”. Tymczasem zainicjowany przez niego apel do prezydenta Trumpa poparło… czterech posłów RP.

– Temat uchodzi za jakiś niepoprawny politycznie, niewygodny. Jest u nas obawa przed mówieniem czegokolwiek, co dotyczy kwestii związanych z restytucją mienia po obywatelach Polski narodowości żydowskiej. Posłowie po prostu się tego boją. Uważają, że ktoś ich od razu weźmie za antysemitów – stwierdził Wilk. (za  Bibula.com)

 

Zawsze w podobnych sytuacjach (jeśli chodzi o zachowanie Umiłowanych Przywódców) przyjmowałem za red. Michalkiewiczem dwa wyjaśnienia:

 

Wyjaśnienie uprzejme, że to banda skończonych durniów oraz

Wyjasnienie prawdopodobne, że to kupa gówna złożona z szubrawców, zdrajców i folksdojczów.

 

A tu nagle okazuje się, że tertium jak najbardziej datur, jest trzecie wyjasnienie, najbardziej prawdopodobne: że ci wszyscy Umiłowani Przywódcy to zwykli tchórze, walący w gacie ze strachu przed starszymi i mądrzejszymi, mający wobec nich postkolonialne kompleksy i nawyki postawy służebnej (które potem trzeba kompensować wobec miejscowego, polskiego plebsu, którym można pogardzać, skoro „za 6 tys. to pracuje złodziej albo idiota”, ale przed którym trzeba ukrywać swoje zobowiązania wobec starszych i mądrzejszych, bo przecież ten plebs raz na 4 lata będzie głosował). I że ten zapach przebijający mimo najdrożych perfum zakupionych na lotnisku to nie brak nawyków higienicznych, ale kupa w gaciach, ze strachu przed gniewem Prezesa (por. surowy zakaz wydany posłom PiS-u uczestniczenia w Marszu Św. Huberta – wszak wyrok na polską branżę futrzarską został już wydany) czy strachu przed oskarżeniem o antysemityzm, co w Polin tożsame jest ze śmiercią cywilną, a w szczególnych przypadkach (dr Dariusz Ratajczak) również fizyczną.

Po cholerę nam zatem takie cienkie bolki w Sejmie, zestrachane i zesrane dupki żołędne, lizodupy pokroju Marka Suskiego ([prezes PiS]Jest to polityk, który swoje dokonania, jeśli mówić o niwie politycznej, ma nawet większe od Józefa Piłsudskiego) czy Jarosława Sellina (Polska powinna poczynić jeszcze jeden wysiłek w ramach chronienia dziedzictwa kultury żydowskiej w Polsce i zbudować w przyszłości muzeum chasydyzmu polskiego).


 Po cholerę nam  tacy przywódcy, którzy na słowo „Żyd” albo stają na baczność albo srają pod siebie ze strachu i udają, że nie dostrzegają największego słonia w menażerii czyli np. ustawy 447.

 

Zacytuję fragment pamietników Jana Chryzostoma Paska z roku 1672, kiedy Rzeczpospolita trzeszczała już niestety w posadach, a łaskawy Czytelnik niech powie, czy nie ma wrażeniadéjà vu:

 

Posłałem ja tedy po owych swoich ludzi; przyszli tedy, w radę; a tymczasem po snopie zboża koniom położono. Jedni mowią: »Iść dalej«; drudzy: »Nie iść, wrocić się: pogubisz nas. Dość na tym, cośmy tu dotarli; nie wodź nas dalej«. Przecięż praevalui (przemogłem), żeśmy poszli. Idziemy milę i drugą; już tu vestigia (ślady) tatarskie, co to niektore rzeczy upuści, zgubi, niektore też i rzuca, kiedy mu się co lepszego trafi. Tchorz ich oblatuje; ja jednak cieszę, że to ludzie, uciekając, upuszczali, nie tata[rski podjazd]. Wtym szlachcic wyjechał do nas z lassa i ten dopiero prawi, że »tu, milę tylko pojechawszy, nabierzemy Tatarow, co chciemy, bo się włoczą po wsiach, nietrudno będzie o języka. Jam wczora między niemi jeździł, a nie śmieli się na mnie porwać; tak są obciążoni i konie mają pomordowane. Sam was poprowadzę ścieżkami, chrostami«. Po tych jego powieściach chwyciło się mnie tego serce bardzo i mowię: »Nu, Mści Panowie, teraz nam trzeba pokazać, że nas Bog i natura formavit (natura stworzyła)ludźmi, nie grzybami; będziemy mieli nad inszych, kiedy się z tym popiszemy krolowi, że przyprowadziemy języka. Sam to Bog podaje nam tę okazyą, tak snadną do nabycia dobrej reputacyej; pokażmy się, żeśmy ludzie«. O, Boże! kiedy to okrzyk na mnie: »Albo my to kwarciani? Albo my to Wołosza, albo ludzie służebni? Mamy my wojsko kwarciane, ktoremu płaciemy, żeby się za nas biło. Nie posłano tu nas dla języka, tylko dla wiadomości, ktorą już wziąwszy, nie pojdziemy stąd dalej. Mam ja żonę, mam ja dzieci; nie będę się tak szarzał (poniewierał), jak się komu podoba, bom nie powinien«. Perswaduję, jak mogę, że »to i my ludzie, jako i kwarciani;nie bądźmy hierozolimską, ale polską szlachtą; pamiętajmy na Boga i ojczyznę; wstydźmy się słońca tego, ktore nam świeci, gdy się ludzi nie wstydziemy«. Surdis fabula narratur (jak grochem o ścianę, do głuchych się gada); swoje oni prowadzą, że »nie powinniśmy, nie pojdziemy«. Pytam: »Kiedyście z domu wyjeżdżali, qua intentione (z jakim zamiarem)wyjeżdżaliście: czy jak na wojnę, czy jak na wesele?« Żadnym sposobem nie wyperswadowałem. Uczyniwszy votum (ślub) i wymowiwszy: »Poko żyw będę, nigdy się już takiej komendy nie podejmę i wolałbym paść świnie, niżeli z pospolitego ruszenia komenderowanych prowadzić na podjazd«, wrociliśmy się tedy nazad z owej wojny. 

 

PS

Poseł Jacek Wilk tak mógłby swoją historię Janowi Chryzostomowi opowiedzieć:

 

Perswaduję, jak mogę, że »to i my Polacy, jako i nasi wyborcy; nie bądźmy hierozolimską, ale polską szlachtą; pamiętajmy na Boga i ojczyznę; wstydźmy się słońca tego, ktore nam świeci, gdy się ludzi nie wstydziemy«. Jak grochem o ścianę; swoje oni prowadzą, że »nie będziemy interweniować w sprawie 447, to nie polska, ale wewnętrzna, amerykańska res i że Prezes-Naczelnik graviter vetuit (surowo zabronił)«. Pytam: »Kiedyście do Sejmu kandydowali, qua intentione: dla własnej prywaty, dla diet, biur i samochodów służbowych, czy na służbę i ku obronie Rzeczpospolitej? Frustra zaklinałem, ogon bowiem każdy pod siebie podwinąwszy, już to do sejmowego deversorium (hotelu), już to do swoich spraw prywatnych citissime (jak najprędzej) odbieżali.

 

  

KOMENTARZE

 • Szlachta polska niestety nie sprawdziła się.
  A dlaczego tak myślę? Ano dlatego, że patrząc oczyma Wiary i rozumując logicznie musimy dojść do wniosku takiego, że skoro wszystko na tym świecie dzieje się z woli Pana Boga albo za Jego przyzwoleniem, to jak możemy zakwalifikować to że polska szlachta została wybita i to wybijanie skończyło się dopiero po Ślubach Jasnogórskich?
  Dlaczego Pan Bóg pozwolił na wybijanie polskiej szlachty?
  Czy dlatego że polska szlachta Panu Bogu się podobała, czy dlatego, że polska szlachta niestety nie sprawdziła się?
  Jak wiemy król Jan Kazimierz ślubował przez naszą Królową Matkę Boską Królową Polski Panu Bogu, że ulży w niewolniczej doli kmieciom.
  Wiemy też że polska szlachta nie zgodziła się na to a wręcz przeciwnie wprowadziła pomiędzy nią a kmieci pośredników i karczmarzy którzy dodatkowo jeszcze kmieci łupili z dramatycznymi i nieraz tragicznymi skutkami.
  Jak więc Pan Bóg mógł długo patrzeć na to spokojnie?
  Pozwolił najpierw zaborcom rozprawić się z polską szlachtą wywózkami na Sybir a gdy tego było za mało to dalszymi eksterminacjami , które zatrzymały dopiero wspomniane wyżej Śluby Jasnogórskie.
  Pan Bóg naprawił kmieciom szkody i wywyższył ich i przedwojennych niewolniczych robotników w kapitalistycznych zakładach, dał im w milionowych ilościach awanse społeczne, ale jak wiemy kmiecie i niewolnicy nie docenili tego, więc w 1989 pogrążył ich już totalnie.
  Na dodatek odebrał im rozum do tego stopnia, że myślą oni że odzykali wolność.
 • W Prawdziwie Wolnym kraju nie ma równych i równiejszych. Szlachtę nienależy przegnać, ale zaszlachtować! By nie bruździła!
  .


  Prezes Związku Szlachty Polskiej


  http://bi.gazeta.pl/im/1e/65/10/z17194014O,Slub-Henryka-Grocholskiego-syna-Piotra-i-Marii-Natalii.jpg  Jak na prawdziwą damę przystało, księżna Dominika Kulczyk-Lubomirska starannie dobiera kreacje do okoliczności, w których ma się w nich pojawić. Zero przesady, stonowana elegancja...

  http://4.s.dziennik.pl/pliki/2543000/2543468-otwarcie.jpg  .
 • Jutro Duda wraz z żoną leci do USA
  http://www.prezydent.pl/kancelaria/aktywnosc-ministrow/art,1204,prezydent-udaje-sie-do-usa-cel-debata-w-rb-onz-i-spotkania-z-polonia.html
  Nie spotka się z Trumpem, ale poprowadzi w ONZ otwartą debatę n/t roli prawa międzynarodowego w zapewnieniu pokoju i bezpieczeństwa na świecie.
  Wiadomym jest powszechnie, że prawo prawem, ale interesy na pierwszym miejscu. Oczywiście władze polskie nadgorliwie przestrzegają praw międzynarodowych, w szczególności już na wyrost unijnych, prócz własnej konstytucji.
  W ostatnich latach widać jak to prawo działa, więc po co zakłamywać rzeczywistość? Dudę wyznaczono pewnie, by chwalił zasadę nieingerencji w obce sprawy - po podpisaniu aktu 447. Ciekawe jak go przyjmie chicagowska Polonia.
 • @Krystyna Trzcińska 19:24:53
  Jedna wielka masoneria, powiązana więzami masońskimi z międzynarodówką masońską, tą prawdziwą Komuną.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728