Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1832 posty 2204 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Jednak za 447 stoi Rosja ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

... albowiem Rosja stoi za wszystkim, zaś Rosja to stan umysłu.

Do dziś czuję wyrzuty sumienia z powodu mojego zachowania się w bodaj 2 klasie podstawówki. Jedna z dziewczynek z jakiegoś powodu zsikała się na lekcji i pani nauczycielce nie pozostawało nic innego, jak odesłać ją do domu (na szczęście miała bardzo blisko). Wydarzeniu temu towarzyszył powszechny śmiech innych dzieci, w tym niestety mój. Akurat w moim przypadku nie widziałem w tym nic śmiesznego, było mi jej raczej żal, ale oportunizm nakazał się dostosować.

[Dla uspokojenia czytelnika oraz własnego sumienia dodam tylko, iż wydarzenie nie pozostawiło na nikim żadnej traumy i że dziewczynka ta jest od dawna szczęśliwą mamą i babcią].

Piszę o tym, bo pan minister Macierewicz, człowiek skądinąd niezłomny i prawego charakteru, który nigdy uważam publicznie nie skalał się świadomym kłamstwem, od ponad dwóch dekad jest przedmiotem ataków ze strony ludzi miałkich, o giętkich kręgosłupach moralnych lub zgoła ich pozbawionych, różnych „kurwów, szujów i złodziejów”, UBywatelów i in.

No i teraz muszę niestety poniekąd w jakiś sposób dołączyć do tego godnego pogardy motłochu i choć z zupełnie innych powodów, ale razem z nimi zawołać: pan Antoni plecie androny jak chory umysłowo szlachcic Michał Piekarski na mękach. Pan Antoni jest niezłomny, tak jak Robespierre był nieprzekupny (l’incorruptible – co za przerażające słowo dla każdego PO-wca!), ale to nie wystarcza, ba, jego niezłomność pomaga dziś nas wpychać do dołu z wapnem.

Pan Antoni jest niestety zafiksowany na punkcie wrogiej Rosji i rzekomych, amerykańskich przyjaciół i nawet teraz, kiedy Amerykanie na mocy prawa uznali nas li tylko za skarbonkę dla żydowskiego przemysłu holokaustu, nadal upiera się, że wszystkiemu na świecie, w tym wszystkim naszym nieszczęściom winna jest Rosja, KGB, Putin itd.

W wywiadzie dla radia WNET potwierdza swoje fiksacje:

Macierewicz o pomniku katyńskim: "Fala antypolonizmu jest napędzana przez manipulacje, za którymi są interesy KGB"

(...)

Ten pomnik jednak ma być przeniesiony. (…) Byłoby dobrze, gdybyśmy tę dokumentację mieli, gdybyśmy mogli być pewni, że nic tutaj złego się nie dokona. Mówię o tym dlatego, że fala antypolonizmu nie zgasła, ona ciągle jest napędzana przez pewnego rodzaju manipulacje, za którymi stoją interesy KGB i dawnego reżimu sowieckiego

(...)

W wywiadzie pojawił się też wątek relacji polsko-amerykańskich. Antoni Macierewicz mówił o „trudnym momencie” w tych stosunkach. Polityk mówił o działaniach Donalda Trumpa dot. Korei Północnej i Iranu.

To spowodowało pogłębienie różnic zdań pomiędzy państwami UE i USA. Doszło do wspólnej deklaracji Niemiec i Rosji ws. podtrzymania stanowiska wobec Iranu. (…) Stanowisko Polski jest na tym tle bardzo istotne. Jestem przekonany, że Polska jednoznacznie opowie się po stronie USA, bo to jest w naszym interesie

Czyli wg pana Antoniego w interesie Polski jest jednoznaczne i aprioryczne opowiadanie się po stronie USA, mimo właśnie podpisanej ustawy 447.

Niestety, w polityce negatywne skutki mogą równie dobrze wynikac ze skrajnego łajdactwa jak i z głupoty i z głęboko zakorzenionego myślenia postkolonialnego osoby moralnie prawej. Wprawdzie pan Antoni został odsunięty na margines PiS-u, ale w zakresie geopolityki jest wciąż kwintesencją obecnego rządu: zero głębi geopolitycznej, samopozbawienie się jakiejkolwiek zdolności do manewru:

choćby Putin przyszedł na kolanach z pakietem umów gospodarczych, to rzuconoby mu w twarz Smoleńsk, Katyń i rzeź Pragi 1794; kiedy Tupecik-Zaczeska podpisuje antypolskie prawo sprzeczne z podstawowymi zasadami cywilizacji, to mamy ledwo „trudny moment”, podpisujemy w ciemno wszystkie weksle na nie naszą wojnę z Iranem (który tym nam zawinił, że uratował był ponad 110 tys. Polaków, w tym 13 tys. dzieci w czasie II wojny, a teraz oferuje nam dostawy taniej ropy naftowej) oraz na kolanach błagamy o więcej jankeskiego wojska w Polsce ... do ewentualnej pacyfikacji polskich antysemitników, bo przecież nie do obrony przed rosyjskimi partnerami Amerykanów?

Pan Antoni to zapewne prawy człowiek i będzie mu to wynagrodzone na tamtym świecie, ale na tym, obecnie, wraz z całą PiS-owską ekipą wpycha nas do dołu z wapnem.

PS

Odpowiedź na palące nas dziś leninowskie „szto diełat’?” jest uważam oczywista:

- oddolna organizacja narodu, np. SPiR SWOJAK (Swój do swojego po swoje), Unia Warzywno-Ziemniaczana (Michał Kołodziejczak nazywany chyba z pewna krzywdą dla niego „nowym Lepperem”), kluby narodowe, patriotyczne, niezalezne media internetowe itd

- polityczne wsparcie dla organizacji narodowych, współpraca z KUKIZ-15 oraz KRESOWIANAMI

- prezydent Polak żonaty z Polką bez teściów-polakożerców czy byłych ubeków, ze świadectwem chrztu minimum trzy pokolenia wstecz ergo Grzegorz Braun.

- wielobiegunowa polityka zagraniczna

- jeden naród ponad granicami (Jerzy Giedroyć anathema sit!)

  

KOMENTARZE

 • ustawa 447 nie wadzi korytowym,
  co uzasadnia przypuszczenie, że uzgadniali oni wcześniej jej wprowadzenie, niestety nie z KGB. Wskazują na to liczne przesłanki w polityce także w wypowiedziach przodujących w państwie osób, wygłaszanych przy różnych okolicznościach, plucie Polakom w twarz, przyjmowanie kłamstw żydowskich , tropienie antysemityzmu i faszyzmu, wprowadzanie wręcz terroru. Kto tu rządzi?
 • "Pan Antoni to zapewne prawy człowiek i będzie mu to wynagrodzone na tamtym świecie... "
  .
  wierzyć mi się nie chce, że jest Pan tak nieinteligentny, żeby wierzyć w to, co Pan napisał!

  dopóki Polaków nie będzie stać na uczciwe i odważne nazywanie wszystkich - bez wyjątku - kurew, kurwami, dopóty źle się z Polską będzie działo!

  uczciwość osądów jest podstawą wszystkiego!... bezwzględna uczciwość ocen jest konieczna, bo to fundament jakiejkolwiek struktury, czy to rzeczywistej, czy to myślowej...

  bez tego rozpływamy się w kadzeniu takim czy innym kanaliom, dzieleniu łotrów na kurwy większe i mniejsze oraz cieszeniem się z tych mniejszych, co jest zajęciem idiotycznym i prowadzącym do nikąd...
 • @RAM 15:42:23
  Dlatego też porównałem Antoniego do Robespierre'a - ten ostatni słusznie uchodził za nieprzekupnego, co nie znaczy, że nie był większym od innych bandytą (bodaj Jasienica sugerował, że Robespierre'a nie tak zajmowała żądza luksusu, co pożądliwość władzy).

  Min. Macierewicz dał się poznać jako człowiek niezłomny, choć gdzie kończy się niezłomność, a zaczyna ośli upór trudno czasem powiedzieć.

  Znajomi zawodowi oficerowie wyrażali często opinię, że Macierewicz działa tak, jakby był rosyjskim agentem, zaś w sprawie Smoleńska to de facto on właśnie zabetonował sprawę śledztwa (rzekomo Rosjanie byli gotowi wydać wrak, ale A.M. żądał, żeby przyznali się do "zamachu").

  Pisząc ten artykuł miałem na myśli rzecz taką: że choćbyśmy założyli, że A.M. jest człowiekiem osobiście uczciwym i prawym, to jego polityka spycha nas do dołu z wapnem.
  Trochę jak z przedwojenną Sanacją - Rydz-Śmigły dał się rzekomo poznac jako bardzo odważny i zdolny oficer, ale wraz z całą post-piłsudczykowską elitą wepchął Polskę (w sumie już w kwietniu 1939) pod rozpędzona ciężarówkę z gruzem (używając przenośni Grzegorza Brauna)

  pozdrawiam
 • @RAM 15:42:23
  Jestem tego zdania, że jak osoba chce być politykiem, MUSI być przebadana przez niezależny zespół psychiatrów.
 • @MacGregor 15:55:27
  .
  "...że choćbyśmy założyli, że A.M. jest człowiekiem osobiście uczciwym i prawym, to jego polityka..."

  niech się Pan nie obrazi, ale takie założenia mogą robić dzieci i nastolatki... dorośii ludzie powinni wiedzieć, że człowiek jest całością... powracamy tutaj do dyskusji o działalności pewnego plagiatora...

  nie ma tak, że człowiek w jednym kawałku jest uczciwy, a w drugim jest nieuczciwy!... to są jedynie mylące pozory, często budowane celowo!

  jeszcze raz powtarzam, człowiek jest całością i jakiekolwiek kurewstwo, kiedykolwiek przez niego popełnione jest ujawnieniem jego prawdziwego wnętrza, jego prawdziwego oblicza...

  dzielenie człowieka, na jego życie prywatne, zawodowe czy polityczne i traktowanie tych sektorów jako niezależne od siebie jest wielkim błędem!
 • @RAM 16:36:18
  Brawo RAM !!!
 • @RAM 16:36:18
  Ludzie w Polsce kończą studia w wojskowości na przykład. Trudne studia, dla zdolnych ludzi.
  Lecz pan Macierewicz dobierał sobie DORADCÓW, co im dopiero zarost zaczął rosnąć: aptekarza i szczyla z USA, co nawet jeszcze studiów nie ukończył!
  DORADCÓW!!!
  A nasi zdolni POLACY po kierunkach: wojskowość, dyplomacja na przykład, na zmywak do Londynu!
  Do tego on jako "fachowiec" po studiach historycznych został ministrem MON! Obrony Narodowej, historyk!
  Teraz nie wiem co on robi, ten Antoś policmajster, sądzę jednak, że po wyborach samorządowych znów powróci na stanowisko jakiegoś ministra!
  O Matko Bosko Częstochowsko!
 • Z innej (wcześniejszej) beczki:
  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/polskie-msz-nie-chce-komentowac-sprawy-ukrainskiego-konsula-neonazisty/

  Ambasada USA w Warszawiwie nie zdążyła poinformować nasz MSZ, co mają myśleć
 • @lorenco 17:52:01
  cyt.: "Ludzie w Polsce kończą studia w wojskowości na przykład. Trudne studia, dla zdolnych ludzi"

  Ale żem się obśmiał z Twego stwierdzenia: chłe, chłe, chłe. Na nieszczęście z wieloma takimi miałem w życiu do czynienia (na obowiązkowym szkoleniu wojskowym, w szkółce podoficerskiej oraz na służbie w jednostce liniowej) i powiem Ci że nie chciałbym w wypadku wojny służyć pod rozkazami żadnego z nich. Po prostu pewna śmierć. Zawsze tak było, że do szkół milicyjnych i wojskowych szli młodzi ludzie którzy nie dostawali się do normalnych szkół z powodu małego IQ, lenistwa, schematycznego sposobu myślenia, dodatkowych przywilejów i tym podobnych powodów. Oczywiście mógł zdarzyć się jakiś wyjątek i trafił tam normalny młody człowiek, ale wtedy szybko spalał się w takim środowisku z powodu poczucia alienacji i absurdów na każdym szczeblu dowodzenia. Proszę o pozwolenie odmaszerowania :-) Czołem
 • Wierni naukom Marii, bo nie Jezusa. Ojcowie święci, czy chrzestni? -- Operacja Glemp 1996
  .


  https://i.ytimg.com/vi/JEqeHvC_BFc/maxresdefault.jpg
  https://img.sadistic.pl/pics/9e0f29aeafdd.jpg
  https://i.wpimg.pl/O/550x433/i.wp.pl/a/f/jpeg/24536/pap_20080904_182500_0001.jpeg


  .
 • @Nibiru 18:35:32
  Chciałem kiedyś jako młodzieniec iść na studia wojskowe, dokładnie do WOT.
  Wymagania dla kandydatów były ogromne.
  Ja przegrałem, bo miałem platfusa na prawej stopie.
  A na maturze z przedmiotów ścisłych same celujące.
  Zatem nie pieprz człeku!
  Dla Ciebie jakiś Misiewicz to autorytet. Może zresztą to Ty Misiu?
 • @lorenco 19:26:42
  To oszukali Cię. Podaj ich do sądu. Do WOT (Wojska Obrony Terytorialnej) można się było załapać z poboru bez egzaminu. Natomiast na WAT (Wojskową Akademię Techniczną) to trzeba było znać nawet tabliczkę mnożenia oraz skład osobowy komitetów centralnych ZSRR I PRL. :-)
 • @lorenco 19:26:42
  cyt "Może zresztą to Ty Misiu?"
  Jak Ci bardzo zależy to mogę być nawet Twoim Misiaczkiem, ale bez wzajemności :-)
 • @RAM 15:42:23
  uczciwość osądów jest podstawą wszystkiego!...

  właśnie...to my u siebie będziemy rozstrzygać na ile 447 nas dotyczy,
  jak na razie głosy rozsądne jak ten
  http://wprawo.pl/2018/05/06/katarzyna-ts-mega-hucpa-czyli-jak-zydzi-wyliczyli-gigantyczna-kwote-roszczen-wobec-polski/
  słabo się przebijają w potoku bystrze przewidującego nasze wielomiliardowe płacenie żydom skamlenia.
 • @RAM 16:36:18 Dokładnie i należy ....
  ..osądzać
  To nie osądzanie to zgoda na przestępczość.
 • @rymark 06:52:18
  Po freudowsku odczytałem "sądów"...ale na rzeczy.
 • @RAM 16:36:18
  "człowiek jest całością" - jak najbardziej, ale wielowymiarową, a nie płaską:


  Szaweł-Paweł czy nasz literacki Kmicic-Babinicz ;)

  pozdrawiam
 • @ Autor
  "Odpowiedź na palące nas dziś leninowskie „szto diełat’?” jest uważam oczywista"

  A ponadto:

  - likwidacja składek na ZUS i KRUS
  - likwidacja PIT
  - przejście z systemu składkowego na budżetowy
  - wprowadzenie Ustawy Wilczka
  - wprowadzenie suwerenności monetarnej
  - wprowadzenie wiążącej mocy referendum
  - wprowadzenie kontraktu wyborczego
  - wprowadzenie kary śmierci
  - wprowadzenie powszechnego dostępu do broni palnej
  - zakaz GMO
  - wyjście z UE
  - wyjście z NATO
  - ogłoszenie neutralności

  I to wszystko to robota papierkowa...

  Pozdro!

  5*
 • @ Autor
  "... albowiem Rosja stoi za wszystkim, zaś Rosja to stan umysłu."

  Zgadza się. Rosja to stan umysłu. Jej pojmowanie świadczy o tym czy jest się mośkiem lub szabas-gojem czy nie.

  Auuu!
 • @AgnieszkaS 08:01:44
  "źródło , z którego ów bloger tłumaczył, zostało przemilczane. A jest to przecież ten sam Sputnik tylko w wersji rosyjskiej."

  No to dwa fragmenty wpisu B.J. :

  "Przyczyną zaginięcia malezyjskiego Boeinga777-200 w marcu 2014 roku mogły być celowe działania pilota.Takie wnioski przedstawili eksperci na antenie australijskiej stacji telewizyjnej 9Now."

  "Opinię tę podzielają także eksperci rosyjscy. Na antenie radia Sputnik tak skomentował tę wersję zasłużony pilot wojskowy Rosji,..."

  Czyli, że jest odniesienie do australijskiej telewizji i radia Sputnik.
  Jest czy nie ma?
 • Autor
  Nie opluwaj, głupku jednego z największych patriotów i nie pisz BZDUR o targach w sprawie oddania wraku!!! Tu wyglądasz jak tajny zwolennik komisji oszusta Millera, który namawiał czlonków "komisji" , aby ich raport był zgodny z raportem oszustki Anodiny!!! Ten twój "tekst" tak ocenił by znany pisarz , W.Łysiak:"waszmości something pojebałoś"!!!
 • @zibi 14:42:51 Coś niedobrego dzieje się z tobą człowieku
  //Nie opluwaj, głupku jednego z największych patriotów i nie pisz BZDUR//

  Można było by pomyśleć że to przez nagły spadek pogody (muchy też są dziś upierdliwe) ale nie.Czytam twoje komentarze z ostatnich kilkunastu dni i co widzę?

  //Nie obrażaj, głupku WYBITNEGO POLAKA,..//

  http://antykomunista.neon24.pl/post/143713,83-rocznica-smierci-jozefa-pilsudskiego#comment_1461764

  //DEBIL i nic poza tym!!!//
  http://antykomunista.neon24.pl/post/143389,towarzyszu-donaldzie-wiecej-nie-trzeba#comment_1456579


  // Ty , bałwanie nie wiesz, że Polska //
  http://stan35.neon24.pl/post/143220,10-04-2010-harmider-czasow-zdarzen#comment_1453839

  //Nie obrazaj Prezesa PIS, bo nie jesteś godzien czyścić Mu butów i pewnie jesteś kurduplem z brodą!!!//
  http://oswiat.neon24.pl/post/143155,kaczynski-klasa-sama-w-sobie#comment_1452325

  To nie biomet,to typowy wyborca PIS.
 • @ikulalibal 15:18:30
  to czytaj od lewej do prawej a nie odwrotnie
  tyle.
 • @Husky 16:14:54
  "to czytaj od lewej do prawej a nie odwrotnie
  tyle."

  A dowodem na patriotyzm Antoniego jest szczera chęć odwojowania Krymu dla Ukrainy ;-))))
  Przyłączysz się razem ze swoim podwładnym Jonnym D. do patriotycznego odwojowania Krymu?
  Teraz robi za patriotę jak od jankesów dostał kopa w twarz, bo lobby chazarskie odwołało go ze stanowiska i przepchało 447. Teraz już nie szczeka jak debil na zawołanie robiąc kretyna z siebie i Polski. Teraz już jest patriotą. Ciekawe kiedy znów coś odpier....i.

  3m się mocno.
 • @AgnieszkaS 16:05:57
  To po co się czepiasz człowieka?
 • @AgnieszkaS 17:01:35
  Ria i Sputnik to jest to samo.
  Rosyjski Media Group „Россия сегодня” w języku rosyjskim ''RIA Novosti'' 'agencja informacji gospodarczej ''Prime'', informacje sportowe agencja R-Sport agencja informacyjna ''RIA Nieruchomości'', agencja ratingowa ''RIA Ocena'', portal przetłumaczonych materiałów zagranicznych mediów ''InoSMI.
  Za granicą grupa medialna jest reprezentowana przez międzynarodową agencję prasową i radio z multimedialnymi centrami informacyjnymi Sputnik.
 • @AgnieszkaS 18:20:40
  //Na antenie radia Sputnik tak skomentował tę wersję//
  Jeżeli radio Sputnik jest tym samym co RIA to moim zdaniem źródło podane.
  https://vk.com/sputnik_radio?w=wall-13984605_95698
 • @ikulalibal 15:18:30
  A ty jesteś pewnie miłośnikiem ryżego matoła, który ze swoją bandą okradł Polskę na miliardy zł!!!Przeczytaj komentarze do wpisu autora, to zobaczysz, że został mocno skrytykowany!Gdyby nie Macierewicz, to do dzisiaj nie było by innej wersji katastrofy i opinie wybitnych ekspertów z różnych krajów mają swoją wagę. Nie martw się o moje zdrowie, bo mam jeszcze dobre i jestem patriotą, który będzie długopisał komentarze na durne teksty!!!
 • @zibi 19:50:08
  "A ty jesteś pewnie miłośnikiem ryżego matoła,"

  To się nazywa dualizm debilistyczny: jak ktoś widzi wady w PiS, to na pewno jest zwolennikiem PO.

  A kim trzeba być, żeby nie widzieć wad PiS odpowiedz sobie sam

  3m siem - mocno, oj mocno! ;-DDD
 • @Jasiek 16:36:34
  //od jankesów dostał kopa w twarz//

  co za bydło
 • @AgnieszkaS 19:46:53
  Ma Pani racje, regulamin regulamin i jeszcze raz regulamin, ....
  Ja jednak nie postrzegam p.Bogusława Jeznacha jako złośliwego złodzieja cudzych tekstów. Człowiek to nie tylko maszynka do czytania cudzych tekstów. To nie jest portal informacyjny tylko społeczny a Neon24 to jaka by nie była ale jednak społeczność do której Pani też należy i p. Bogusław również, te same gęby na co dzień w komentarzach.
  A tak na marginesie, czy nazwijmy to ''miksowanie'' różnych nie mających nic wspólnego ze sobą a czasem nawet sprzeczne ze sobą artykułów w jednej notce ale z podawaniem źródeł uważa Pani za w pożo?
 • @fretka 21:04:44
  Pewnie tak jest , jak napisałaś . Ave.
 • @Repsol 21:21:39
  Chyba mam prawo mięć własne zdanie? :)
  Po prostu mi się wydaję gdyba p. Jeznach jak bezmyślny parobek zwyczajnie linkował swoje tłumaczenia to nikt by go nie czytał.
  Patriotyzm, Stereotypy i Propaganda.
 • @fretka 21:46:08
  Kurna , ale jaki jest podobno niewygodny zobacz jak jego teksty POPISowych gamoni bolą , zajumać nic nie pozwala jak można takiego pochwalić . Do tego każe myśleć , a to przecież niewybaczalne . Ave :)
 • @AgnieszkaS 22:23:16
  Nie Pani AgnieszkaS (sic!) z nawiasem, nie czytuje. Nie mam na to czasu.
  Siedzę tera w chałupie przed kompem, wyciągnęłam kopyta i żłopie piwo po ośmiogodzinnej harówie w kołchozie i o dziwo zamiast czytać coś interesującego, czytam Pani wpisy do mnie, a jeszcze większą głupotą z moje strony jest to, że na nie odpowiadam.
 • @fretka 22:51:55
  Coś na rzeczy jest z Ameryki pisze , należy sprawdzić czy to nie ręce Putina . Ave . :)))))
 • @AgnieszkaS 23:21:35
  Zainicjowałam, ponieważ komentarze p. AgnieszaS ciężko nie zauważyć. Większość związana z p. Jeznachem.
 • @AgnieszkaS 00:04:24
  Po pierwsze p. Jeznach publikuje swoje tłumaczenia pod własnym imieniem co łatwo sprawdzić, gdyby się nazwał @ jedynytakid'artanian to już czerwona lampka ciach!
  Po drugie.. nie będę gadać o kimś kto nie bierze udział w dyskusji.
  Pozdrawiam i dobra noc.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031