Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1793 posty 1695 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Konsul Ukrainy w Hamburgu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli „duch odwiecznej walki” na przykładzie banderowskiej służby dyplomatycznej.

Za portalem Kresy.pl:

Znany ukraiński bloger Anatolij Szarij poinformował w sobotę, że konsul Ukrainy w Hamburgu Wasyl Maruszczyneć od lat zamieszczał na prywatnym profilu na Facebooku nienawistne treści wobec Polaków, Żydów, Węgrów, Romów i innych narodowości. Reakcja ukraińskiego MSZ sugeruje, że doniesienia Szarija okazały się prawdziwe.

Szarij, posiadający dostęp do dwóch prywatnych profili osoby nazywającej się Wasyl Maruszczyneć (Василь Марущинець) zamieścił na YouTube film (posiadający polskie napisy), w którym prezentuje i komentuje treści znajdujące się na tych profilach. Wynika z nich, że właściciel profili jest dyplomatą – konsulem w Konsulacie Generalnym Ukrainy w Hamburgu. Świadczą o tym zamieszczane zdjęcia i komentarze odnośnie wydarzeń i uroczystości, w których brał udział Wasyl Maruszczyneć. Informacje o działalności konsulatu Maruszczyneć przeplatał jednak postami o skrajnie szowinistycznej treści.

 

 

Szarij pokazuje post Maruszczyńca, który 22. listopada 2017 roku zamieścił link do artykułu o utwardzeniu jednej z polskich dróg gruzem z rozebranego pomnika UPA w Hruszowicach. „To dla was, demokraci i toleraści, popatrzcie! Tylko siłą możemy wyzwolić swoje ziemie do Warty. Albo nawet do Odry-Nysy!” – napisał Maruszczyneć.

W poście z 7. grudnia 2017 roku Maruszczyneć skomentował węgierski postulat rozmieszczenia na Zakarpaciu stałej misji OBWE. „Jeszcze jeden skacze i wkrótce się doskacze. Ukraińska armia to nie kilkaset bezbronnych SS Ukrainy Zakarpackiej w 1939 roku.” – grozi właściciel profilu.

Szarij pokazał także post Maruszczyńca z 2015 roku, w którym komentował on pogarszające się stosunki NATO-Turcja. „W razie czego możemy wyzwolić naszą Galację, Anatolię Medię, Kapadocję, Mezję, Galatię i Rumelię – napisał Maruszczyneć, który najwyraźniej uważa, że krainy leżące w Turcji i na Bałkanach są ukraińskie.

 

Post z 12. grudnia 2014 wydaje się nieco wyjaśniać, dlaczego właściciel profilu zamieszcza na nim tak osobliwe treści. „Oryjczycy (Aryjczycy) to najbardziej starodawna nazwa dawnych Ukraińców, która jest nam znana. Pierwsi oracze świata. Udomowili konia, wynaleźli koło i pług. Pierwsi na świecie uprawiali żyto, pszenicę i proso. Swoje umiejętności uprawy roli i rzemiosła zanieśli do Chin, Indii, Mezopotamii, Palestyny, Egiptu, Północnych Włoch, na Bałkany, do Zachodniej Europy i Skandynawii. Z plemion Oryjczyków wywodzą się wszystkie indoeuropejskie narody” – napisał Maruszczyneć, dołączając do postu zaprojektowaną przez siebie flagę Oriany – przyszłego „imperium, które zjednoczy ziemie oryjskich (słowiańskich) narodów”. Na zdjęciu widać banderowską czerwono-czarną flagę ze swastyką w ukraińskich narodowych barwach.

 

Z niezweryfikowanych skanów profilu zamieszczonych w internecie przez jeden z rosyjskich portali wynika, że według Maruszczyńca „oryjskie” (ukraińskie) imperium graniczyłoby z Niemcami na ziemiach polskich. „Niech żyje teutońsko-oryjska (dzisiaj niemiecko-ukraińska) przyjaźń!” – napisał Maruszczyneć udostępniając mapę przyszłego imperium.

 

Według Anatolija Szarija profil Maruszczyńca jest także zapełniony „jaskiniowym antysemityzmem” i rewizjonizmem Holokaustu. W jednym z komentarzy miał on napisać, że „za jednym zamachem należy rozwiązać kwestię [żydowską – red.]”.

 

„Powstaje takie wrażenie, że on wszystkich nienawidzi – Polaków, Węgrów, Romów, on wszystkich nienawidzi i wzywa, by się z nimi rozprawić” – komentuje Szarij przeglądając profil Maruszczyńca.

 

Jak twierdzi ukraiński bloger, Wasyl Maruszczyneć posiada na Facebooku dwa profile, które co jakiś czas są blokowane z powodu skarg do administracji Facebooka na zamieszczane na nich treści. Z wideo Szarija wynika, że Maruszczyneć publikuje skandaliczne treści od wielu lat.

 

Ogólnie rzecz biorąc, jest to przydatne wideo dla tego, aby zrozumieć, na jakie dno upadło dzisiejsze państwo ukraińskie. – komentuje Szarij.

 

Już w niedzielę ukraiński minister spraw zagranicznych Pawło Klimkin powiadomił na Facebooku, że ministerstwo sprawdza doniesienia o konsulu w Hamburgu.

 

Po kilku godzinach, już na oficjalnym koncie twitterowym koncie Klimkina ukazał się komunikat nie wymieniający Maruszczyńca z nazwiska, jednak potwierdzający swoją treścią, że wszczęto postępowanie dyscyplinarne w sprawie przejawów antysemityzmu i nawoływania do nienawiści między narodami przez pracownika ukraińskiego MSZ.

 

Dla antysemitów i tych, którzy rozpalają nienawiść między narodami, nie może być miejsca ani w cywilizowanym świecie, ani w MSZ. Sekretarz stanu MSZ Ukrainy wszczyna postępowanie dyscyplinarne. Wszystkie szczegóły gruntownie wyjaśnimy. – napisał Klimkin.

 

Źródło: kresy.pl (patrz też Консула Украины в Гамбурге проверяют на антисемитизм).

Mój komentarz:

Pomińmy ukraińską historiografię i jej dylematy typu czy pierwszym Ukraińcem był Kain czy Abel (Kain był niewątpliwie biblijnym prototypem banderowca), ukraińskość starożytnych Egipcjan, Buddy czy Pana Jezusa. Pomińmy przemówienie Walcmana-Poroszenki z okazji dnia zwycięstwa o ukraińskich patriotach walczących pod niebem Brytanii, na plażach Normandii i w piaskach Afryki Północnej.

Z naszego punktu widzenia istotniejszy jest ukraiński „duch odwiecznej walki”, który zgodnie z „Dekalogiem ukraińskiego nacjonalisty” nakazuje „dążyć do rozszerzenia siły, sławy, bogactwa i obszaru państwa ukraińskiego nawet drogą ujarzmienia cudzoziemców”.

Jak podaje w swojej znakomitej analizie Czesław Podlidecki:

Nasza naiwność w odniesieniu do celów i metod działania ukraińskich nacjonalistów („Będziesz dążył do rozszerzenia siły, sławy, bogactwa i obszaru państwa ukraińskiego.” ; „Nienawiścią i bezwzględną walką będziesz przyjmował wroga Twego Narodu[14]) może nam podpowiadać, że skoro utraciliśmy na rzecz Ukrainy wszystko, co sami postrzegamy jako ziemie ruskie (co nie znaczy, że są one ukraińskie), to zaspokojoną w swoich najdalszych żądaniach nację ukraińską satysfakcjonować będzie zachowanie terytorialnego status quo. A zatem – w myśl tych założeń – nie drażniąc Ukraińców przypominaniem polskości Lwowa i wypominaniem ludobójstwa którego ich rodacy dopuścili się na Kresach południowo-wschodnich zyskamy pewnego sojusznika do walki z Rosją.

Wnioskowaniu takiemu nie sposób jednak przyznać racji, biorąc pod uwagę cytowane powyżej przykazania Dekalogu ukraińskiego nacjonalisty, aktualną politykę historyczną Ukrainy w wykonaniu szefa Ukraińskiego IPN Wołodymyra Wiatrowycza oraz wpisanie do doktryny państwa ukraińskiego roszczeń terytorialnych do co najmniej 19 powiatów województw podkarpackiego, lubelskiego, krakowskiego i podlaskiego.[15]

Ukraińskie mapy prawdy – oficjalne roszczenia terytorialne Ukrainy wobec Polski – publikowane na stronach ambasad Ukrainy w USA i Niemczech.

Założeniom o zaspokojeniu apetytu ukraińskiego nacjonalizmu przez aneksję polskich województw położonych na wschód od Bugu przeczą również ustalenia Feliksa Konecznego, który zauważył, że „Rusin posiada pewną szczególną cechę dla nas niezrozumiałą – musi mu być ‘kriuda’, inaczej nie uważałby się za patriotę… W polityce ‘wielkiej’ Rusini proponują nam, byśmy się wynieśli ‘za San’; gdybyśmy to zrobili, byłaby im krzywda, żeśmy się nie cofnęli za Wisłok, potem za Wisłokę, i jeszcze za Dunajec, a nawet gdzieś za Popradem jeszcze by im była krzywda. Na to nie ma rady.”[16]; „Za daleko trzeba by zbaczać, żeby wyjaśniać ten stan umysłów. Przyjmujemy po prostu pomiędzy założenia naszych projektów fakt, że Letuwini i Rusini są nam zaciekłymi wrogami i że na to nie pomogą żadne dowody przyjaźni z naszej strony. Oni nienawidzą w nas cywilizację łacińską.”[17]

Stąd słowa konsula:

„Tylko siłą możemy wyzwolić swoje ziemie do Warty. Albo nawet do Odry-Nysy!”

„W razie czego możemy wyzwolić naszą Galację, Anatolię Medię, Kapadocję, Mezję, Galatię i Rumelię”

Do tego dochodzi oczywisty (poza ekspertami-ślepakami prokroju Grajewskiego vel Żurawskiego czy innych popłuczyn po Giedroyciu) aspekt geopolityczny: w analizie horyzontalnej wschód-zachód Niemcy albo trwają w partnerstwie strategicznym z Rosją obejmującą swym wpływem ziemie obecnej krainy na U, dzieląc się wpływami w Polsce mniej więcej wzdłuż linii Ribbentrop-Mołotow, albo stworzenie na trupie Polski niemieckiego protektoratu w duchu traktatu brzeskiego z 9 lutego 1918, przyłaczającego do „Ukraińskiej Republiki Ludowej” „prastarych ukraińskich ziem Chełmszczyzny” (określenie piekłoszczyka-renegata Andrzeja Szeptyckiego) – tertium non datur!


 [W tej drugiej wersji stopniowa, ale systematyczna eksterminacja Polaków dokonałaby się rękoma Ukraińców – tak jak ludobójstwo Ormian (oraz Asyryjczyków) 1915-17 odbywało się w dużym stopniu rękoma Kurdów].

Stąd słowa banderowskiego konsula o przyjaźni i wspólnej ukraińsko-niemieckiej granicy:

Z niezweryfikowanych skanów profilu zamieszczonych w internecie przez jeden z rosyjskich portali wynika, że według Maruszczyńca „oryjskie” (ukraińskie) imperium graniczyłoby z Niemcami na ziemiach polskich. „Niech żyje teutońsko-oryjska (dzisiaj niemiecko-ukraińska) przyjaźń!” – napisał Maruszczyneć udostępniając mapę przyszłego imperium.

Skany może i nie są zweryfikowane, ale ulotki o wspólnej ukraińsko-niemieckiej granicy były masowo kolportowane przez banderowców na Majdanie oraz ukraińskich uczelniach.

Tymczasem gdyby dzisiejszą polską polityke wschodnią (która nie jest ani polityką, ani tym bardziej polską) oddać całkowicie w ręce banderowców, to doprawdy chwilowo nie musieliby niczego zmieniać, bo przecież sami, m.in. na złość Rosji, realizujemy wojenne plany niemieckie z czasów I wojny.


 

KOMENTARZE

 • @MacGregor
  PISda im więcej kasy i tak . Pzdr. Ps.link do filmu z napisami .https://www.youtube.com/watch?v=xiB_iQ5RNq4
 • @Repsol 16:32:51
  Dzięki za podlinkowanie.
  A swoją drogą p. Szarij sprawia wrażenie bardzo porządnego i sympatycznego człowieka - nie wiem, czy w sercu czuje się Ukraińcem czy Rosjaninem, ale cywilizacyjnie jest takim samy Europejczykiem i człowiekiem cywilizacji zachodniej tak jak my.

  pozdrawiam
 • NIESTETY!
  Choroba na Ukrainie postępuje a lekarzy nie widać.
  Chyba, że to już nieuleczalne, czego się niestety obawiam.
 • @MacGregor 17:11:53
  Anatolij Szarij na pewno czuje się Ukraińcem. Był dziennikarzem śledczym i za czasów Tymoszenko i Juszczenko zajmował się przestępczością zorganizowaną i jak to na Ukrainie, komuś się naraził i musiał uciekać.
  Jest on antymajdanistą, człowiekiem, który widziałby Ukrainę współpracującą zarówno z Zachodem jak i z Rosją.
 • @Autor
  Wielokrotnie pisałem: jak najdalej od Ukrainy w obecnym wydaniu.

  ażda dyskusja jest błędem. Należy ich totalni olać. Niech się smażą w e własnym sosie.
 • Oj tam, oj tam
  Minister Spraw Zagranicznych Kanady próbowała ukryć, że jej dziadek był nazistą i związany z obozem koncentracyjnym "Auschwitz".
  Freeland prawdopodobnie miała szczególnie trudne chwile w Oświęcimiu, ponieważ wiedziała, że ​​jej dziadek Mikhailo Khomyak był jednym z tych, którzy służyli nazistom podczas II wojny światowej, przyczyniając się do tego, co działo się w tym obozie koncentracyjnym.
  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=https://www.1tv.ru/news/2018-05-10/345295-ministr_inostrannyh_del_kanady_pytalas_skryt_chto_ee_ded_byl_natsistom_i_svyazan_s_kontslagerem_aushvits&prev=search
 • @Repsol 16:32:51
  Już mnie śmieszy ta "działalność" UPAiny jeśli chodzi o gazociąg północny 2.

  Hrojsman o celu istnienia Nord Stream 2

  Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman na spotkaniu z ministrem gospodarki Niemiec Peterem Altmaierem oświadczył, że „Gazociąg Północny 2” ma na celu wywarcie presji politycznej na Europę i Ukrainę, czytamy w komunikacie służby prasowej rządu Ukrainy.

  „Dla Rosji jest to korzystny projekt, który w perspektywie długoterminowej zapewni zależność całej Europy od Rosji. I do tego nie ma żadnej gwarancji, że «Gazociąg Północny 2» nie zostanie wykorzystany do celów politycznych” — powiedział Hrojsman.

  Jego zdaniem projekt gazociągu jest wyłącznie „geopolityczną konstrukcją, która ma wywrzeć nacisk polityczny na Ukrainę i Europę i stanowi bezpośrednie zagrożenie dla państwa ukraińskiego”.
  Jednocześnie gwarantuję, że ukraiński system rurociągowy jest i będzie wiarygodnym pośrednikiem i w 100% zapewni tranzyt gazu do europejskich odbiorców. Jesteśmy gotowi, wspólnie z naszymi międzynarodowymi partnerami, zarówno zmodernizować nasz system transportu gazu, jak i nim zarządzać — podsumował premier.

  Wcześniej MSZ Ukrainy oświadczyło, że realizacja projektu gazociągu pozwoli Niemcom kontrolować rynek gazu w Europie.
  Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/201805147957145-sputnik-ukraina-hrojsman-gazociag-polnocny-2-nord-stream/
  ---------------------------------------------------------------------------------
  Fakty są takie, że w 2019 roku, Rosja ma zamiar przestać tłoczyć gaz przez ukraińskie rury do Europy.
  Gaz ma popłynąć owym gazociągiem północnym 2, budowanym obok NS-1.
  Co traci na tym Ukraina?
  3 miliardy dolarów rocznie, kasowanych tylko za przesył, bez kiwnięcia nawet paluszkiem.
  Do tego ponoć, jak to mówią oszołomy, jak nie będzie rury, wtedy Rosja napadnie na Ukrainę (sic!) - wiedzą o tym, że nie napadnie, jednak UPAina straci na wartości i ważności jako kraj tranzytowy dla UE.
  Zatem ukraińscy przedstawiciele jeżdżą gdzie się da i przedstawiają coraz głupsze argumenty, nie rozumiejąc, że już nie będzie tak, że ktoś się będzie z tym państwem certolił i wiecznie im dawał, jak to przed 2014 rokiem czyniła Rosja.
  Pewnie i Polska w końcu się wypnie. Mam nadzieję.
  Zatem kraj, OKRAINA, który uważa Rosję za największego wroga, agresora, który co chwilę czyni Rosji na złość, musi sobie zdać sprawę, że nie będzie już 3 mld. dolarów od tegoż agresora.
  Jak coś się im nie podoba, niech sobie znów poskaczą na Majdanie, to umieją obecnie najlepiej.
 • @lorenco 21:08:54
  No i teraz jeszcze taki problemik mają . Pzdr. : https://biznesalert.pl/atom-ukraina-orano-francja/
 • @Repsol 21:39:44
  Amerykańskie pręty użyte w konstrukcji radzieckich elektrowniach atomowych na Ukrainie, utylizowane przez Francuzów.
  Obyśmy się jakiejś znów chmury radioaktywnej nie doczekali!
  Ale z innej beczki: zdziwiłem się bardzo, bo nowy premier Armenii, przywódca tej rewolucji ostatniej, pojechał do Moskwy spotkać się z Putinem. Potwierdził kurs sojuszu z Rosją...
  https://rueconomics.ru/uploads/2018/05/14/orig-1526300051ef28204f0c14123d0637b6e49597f5ac.jpeg

  https://rueconomics.ru/325919-podtverdil-politiku-armenii-na-soyuz-s-rossiei-znachenie-vstrechi-putina-i-pashinyana-obyasnil-ekspert?utm_source=amaidan&utm_medium=vk&utm_campaign=amaidan&utm_content=325919-podtverdil-politiku-armenii-na-soyuz-s-rossiei-znachenie-vstrechi-putina-i-pashinyana-obyasnil-ekspert
 • z ostatniej chwili
  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/polskie-msz-nie-chce-komentowac-sprawy-ukrainskiego-konsula-neonazisty/

  -nie ma jeszcze wytycznych z ambasady USA?
 • @lorenco 22:43:24
  Szaszłycznaja rewolucja.
  https://cdn.fishki.net/upload/post/2018/05/02/2587886/11454740.jpg
  https://cdn.fishki.net/upload/post/2018/05/02/2587886/11455047.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728