Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1821 postów 2009 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Pora na Telesfora z kresy24.pl

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie mamy dziś Prima Aprilis, ale co szkodzi odrobina humoru na tym smutnym jak ... portalu?

Zaglądam na dwa portale kresowe: regularnie na kresy.pl oraz sporadycznie na kresy24.pl

Ten pierwszy (nazwany onegdaj „pseudokresowym” przez Dawida Wildsteina, dziennikarza „pseudopolskiego”), prywatny i niezależny, utrzymujący sie z reklam i darowizn czytelników oraz sprzedaży zacnych, patriotycznych koszulek (jako jawno-reklamator zalecam i polecam!), reprezentuje interesy polskie i Polaków na Kresach, co wzbudza zrozumiały niepokój. Źródłem szczególnego niepokoju jest stawianie przezeń interesów polskich ponad żmudzińskie, banderowskie, żydowskie a nawet ponad demokratyzację i leberalyzm na Białorusi. Nie po to elity pookragłostołowe, nie po to prasa od Michnika po Sakiewicza pielęgnuje anachronizmy i zgnilizny po Giedroyciu, nie po to walczy o Wielką Ukrainę kosztem Polski i czystą etnicznie bałtolitewką Żmudź kosztem rdzennych Polaków, żeby teraz jakieś szwajne itd.

Drugi portal prowadzony jest – a jakże – przez organizację pozarządową „Fundacja Wolność i Demokracja”, przy finansowej pomocy Senatu RP, co pozwala łatwo odgadnąć „kto za tym stoi i komu to służy”. Jasnym wyjątkiem na tym portalu była do maja 2015 publicystyka pochodzącego ze Lwowa młodego historyka, Aleksandra Szychta, ale zapewne został on zdemaskowany jako „ruski agent” i dziś już żadnych ruskich agentów tam nie ma, są za to komunikaty banderowskiej bezpieki i jest Telesfor, którego cytuję poniżej:

 Ukraiński prezydent stwierdził dzisiaj (16 kwietnia 2018 r.), że ukraińska bije na głowę inne armie europejskie. Czy tak jest w istocie? Prosimy przeczytać niniejszy artykuł.

Najpierw twarde fakty. Pomijając dla wszelkiej pewności Turcję, Ukraina ma pierwszą pod względem gotowości bojowej armię Europy. Jej stan wynosi w tym momencie 255 tys. żołnierzy.

Jednocześnie Ukraina bije na głowę państwa centralnej Europy (w tym Niemcy) pod względem czołgów oraz wozów opancerzonych – wystarczy spojrzeć na dowolne zestawienie.

Jeszcze chwila, a to właśnie NATO będzie uczyć się od Ukrainy technik operacyjnych, zarządzania operacjami na dużą skalę oraz walki w trudnych warunkach.

 

Ja bym tego, chłopcy od Kukiza, nie bagatelizował.

Telesfor

(źródło: kresy24: Poroszenko: nasza armia jedną z najlepszych w Europie).

Nie wiem, co mają do tego chłopcy od Kukiza, zwłaszcza, że dla Telesfora chłopcy to raczej u szewca, ale miejmy nadzieję, że wszyscy inni w rodzinie są zdrowi.

Na tym samym portalu możemy też przeczytac rozmowę z Georgijem Tuką, wiceministrem ds „terytoriów okupowanych”. Wywiad całkiem rozsądny (link), ale nie bez elementów sci-fi, np.

Jaką widzi Pan przyszłość dla Donbasu?
Przywrócimy go Ukrainie, ale proces normalnej, cywilizowanej reintegracji będzie dość długotrwały. I bardzo kosztowny. Będzie to bolesny proces, bo wiele krwi przelano z obu stron. Za dużo tam rujnacji, zniszczona infrastruktura przemysłowa. Tamte tereny – to faktycznie wypalona ziemia.

No cóż, jest dokładnie odwrotnie, cały przemysł i kopalnie wegla koksującego znajdują się na terytorium Donbasu, zaś reintegracja jest jak najbardziej prawdopodobna, tyle że oznaczać ona będzie włączenie obszarów na wschód od Kijowa do politycznego projektu Noworosji (co zostałoby przyjęte z ulgą przez ich mieszkańców, ale i byłoby najkorzystniejszym rozwiązaniem z polskiego punktu widzenia, zdecydowanie lepszym niż utrzymywanie destabilizacji całego obszaru krainy na „U” z jej powolnym dryfowaniem w kierunku wschodnim).

I to byłoby na tyle.


 

KOMENTARZE

 • Armia ukraińska jest swoją drogą najlepsza w Europie, może nawet na świecie....ćwiczy wszak regularnie na ludziach w Donbasie.
  A wiadomo ,że "arbeit macht frei" zaś "ćwiczenie czyni mistrza".
  Poza tym, powiedzmy sobie szczerze że zbroi ją cały świat: USA, Izrael,Kanada, Polska, Niemiaszki,Szwecja,Francja,Anglia.
  Ćwiczą ją instruktorzy z tychże krajów.
  Marines odwiedzają braci i szkolą:

  https://youtu.be/guEhCfY4m70

  https://youtu.be/dI9XUpgRVj4

  https://youtu.be/l4FKAYee-uA


  https://youtu.be/gBnPDA7bzgk

  Nawet w ramach rozrywki zapraszają do ćwiczeń zamożnych obywateli "cywilizowanego świata"..... jak oznajmił ukraiński bloger wideo, który walczył po stronie wojska ukraińskiego, i sam brał udział w tak zwanej operacji antyterrorystycznej Aleksander Mediński,i dał szokujący wywiad dla kanału Otwarta Ukraina.

  Mówił o okropnościach wojny. Ale nie tylko to go uderzyło.Powiedział, że na samym początku konfliktu w Donbasie bogaci obywatele z krajów zachodnich przybyli tam za duże pieniądze. Mieli drogie karabiny i przybyli, by polować na ludzi w Donbasie. Medinsky wyjaśnił, że takie informacje zostały mu przekazane przez naocznych świadków tych strasznych wydarzeń i nie ma powodu, aby wątpić w autentyczność ich słów.

  https://zen.yandex.ru/media/votum/jivye-misheni-eksboec-vsu-rasskazal-chto-na-donbasse-delali-bogatye-inostrancy-v-2014-godu-5a814737256d5cc7e5a7742f

  Poza tym, nie ma co ukrywać i dlategoż otwarcie mówi o tym, prominentny ukraiński polityk i doradca w sferach rządowych niejaki pan Nowożeniec.......JEZUS był Ukraińcem.I to również może mieć wpływ na na potęgę tego kraju oraz jego armii.
  https://vk.com/video374076710_456239329

  Poza tym, są jeszcze dodatkowe bataliony Ukrainska Ochotnicza Armia pod dowództwem Dmitrija Jarosza /dawniej dowódca Prawego Sektora/w której prym wiodą rodacy pana Wildsteina.

  https://youtu.be/psjexPyRpPA


  No ale co jak co, trzeba przyznać,że w porównaniu z "naszymi"decydentami koszerne waadze Ukrainy mają przebicie w każdej dziedzinie, bez żenady i krępacji wywalają polskich producentów z rynku i skąd sie tylko da!!
  Tak że produkcja rolno przemysłowa także sie u naszych "przyjaciół" rozwija.W związku z tym, należy mieć nadzieję ,że kolejne utajnione transze darowizn z Polski będą już mniejsze!Co napawa również nadzieją, nasz umęczony naród, ze kolejne kredyty z MFW i banku Światowego też będą mniejsze.

  https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/drob-z-ukrainy-ceny/xy0ex9f?_ga=2.159159487.487551248.1523963494-1939741627.1523963494

  Chociaż..... w związku z utratą rynków zbytu, przez polskich producentów nie jest to takie pewne....z czego teraz będziemy wypłacać ich obywatelom emerytury i 500+????Polacy musza więcej pracować .koniecznie!Zarobić na roszczenia żydowskie, ukraińców i tysiące imigrantów którzy już są w Polsce od conajmniej od roku.......utrzymanie tych grup to nie lada wysiłek dla tubylczych dostarczycieli pieniędzy z podatków.

  Wracając do bezdyskusyjnej potęgi ukraińskiej już chyba śwaitowej armii, jest w tej beczce miodu i łyżka dziegciu.To sporo samobójstw i zabójstw i urazów psychicznych na froncie i po powrocie z niego.O tym alarmował sam główny prokurator wojskowy Ukrainy, Matios.
  No ale naród jest liczny, jeszcze mimo wyjazdu 3 mln do Polski i chyba tyle samo do Rosji.Tak że na tzw. rozkurz jeszcze mają sporo luda.
 • Telesfor usypia czy hipnotyzuje?
  Aż strach pomyśleć, jak liczna byłaby ta armia, gdyby wielu żołnierzy nie zdezerterowało przed wojną z Donbasem.
  A jeśli są tak liczni i tak świetnie wyszkoleni, to jakim cudem jeszcze ciągle Donbasu nie pokonali?
 • @Lotna 20:08:29
  255 tys. żołnierzy...hmmm, obie Republiki DRL i ŁRL na pewno mają razem ze 300 tys. żołnierzy w razie ofensywy upaińskiej: tych co służą teraz i tych w rezerwie w razie napaści, pełnych determinacji.
  Do tego dojdą na pewno ochotnicy z Rosji i innych krajów a nawet i z USA ( na wezwanie Texasa).
  Jest wielu ludzi na świecie, podziwiających waleczność Republik i jak przyjdzie upaińska nawałnica, na pewno pomogą.
  Pewnie ofensywa będzie w czasie Mundialu w Rosji.
 • @trojanka 14:26:18
  A któż tam rządzi na tej upainie z tylnego siedzenia? Pan Ihor Kołomyjski, z dumą nazywający się żydobanderowcem.
  http://newsbalt.ru/upload/medialibrary/484/484572b0034332c2ff094ca57c26c6cf.JPG
 • @lorenco 21:46:17
  Dlatego to, o czym pisze Trojanka jest tak obżydliwe:

  "Mówił o okropnościach wojny. Ale nie tylko to go uderzyło.Powiedział, że na samym początku konfliktu w Donbasie bogaci obywatele z krajów zachodnich przybyli tam za duże pieniądze. Mieli drogie karabiny i przybyli, by polować na ludzi w Donbasie. "

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031