Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1820 postów 2006 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Jak wyjść z czarnej dziury.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czarna dziura to przenośne określenie sytuacji, w której się obecnie jako Polska znajdujemy, bez sięgania po słowa powszechnie uważane za wulgarne.

Z kosmicznej czarnej dziury nawet światło nie byłoby w stanie uciec, ale póki co nasza czarna dziura jest ledwo na miarę ciepłej wody w kranie, więc wciąż mamy szansę.

Podczas pisania poprzedniego tekstu dopadł mnie słowotok i polałem wody jak na tradycyjnym, wiejskim dyngusie, dlatego już odcedzam i pokazuję, co pozostało.

Jednym z podstawowych problemów trapiących naszą politykę od 1989 jest postkolonialna (neokolonialna) mentalność elit, czyli nieumiejętność nawet wyobrażenia sobie prowadzenia samodzielnej polityki, bez zewnętrznej protekcji, organiczna niezdolność do sformułowania własnego interesu państwowego itp. Stałym elementem politykopodobnych działań takich elit jest zabieganie o zewnętrzną aprobatę.

Mechanizm ten opisała m.in. pani profesor Ewa Thompson w 2007, w artykule W kolejce po aprobatę: Kolonialna mentalność polskich elit. Pisze tam m.in.:

Polska cierpi na typowe dolegliwości postkolonializmu. Króluje w niej samobójczy pesymizm, skarżypyctwo i niedostatek kapitału. Podczas gdy ten ostatni jest nieunikniony i będzie jeszcze długo doskwierał, pozostałe są tworem skolonizowanych umysłów, które nie potrafią sobie poradzić bez hegemona.

Jednocześnie Autorka zwróciła uwagę na być może nieporadne i dalekie od dyplomatycznej elegancji, ale jednak podejmowane wówczas przez będących u władzy braci Kaczyńskich próby zerwania z kolonialną mentalnością.

I konkluduje:

Nad Polską wciąż krąży widmo - nie komunizmu, lecz permanentnego skolonizowania. Wszystkie siły, które chciałyby utrzymać Polskę na poziomie kraju wasalnego, zawarły już jeżeli nie święte przymierze, to przynajmniej rozejm: zgodnie potępiają braci Kaczyńskich. A jeżeli tak się dzieje, znaczy to, że rząd Kaczyńskich stara się coś dla Polski robić. Jest on pierwszy, który stara się wyciągnąć Polskę z postkolonializmu. Co nie oznacza, że nie popełnia błędów i że wszystkie inicjatywy, które popiera, mają sens. Starałam się w tym artykule pokazać, że krytyka braci Kaczyńskich wykracza daleko poza ramy normalnej krytyki rządu i że forma, którą przybiera, jest odzwierciedleniem kolonialnych przyzwyczajeń najbardziej światłych skądinąd warstw polskiego społeczeństwa.

Naiwnie (co w moim przypadku nie może być rozgrzeszeniem), w sposób życzeniowy rozumiałem „dobrą zmianę” jako zapowiedź ostatecznego zerwania z kolonialną mentalnością przez PiS własnie, ale niestety, mimo inercji umysłu i kurczowego trzymania się nadziei wbrew skaczącym do oczu faktom, diagnoza może być i jest tylko jedna: PiS nie dał rady i co tragiczne, z dumą noszony przez nich na szyi kolonialny powróz jest grubszy i cięższy niż kiedykolwiek. I jak kasandrycznie przepowiada Pan Nikt ( właść. Tomasz Gryguć): kiedy juz opadnie kurz bieżących zawirowań, a nam uda się przeżyć, to po „dobrej zmianie” pozostanie nam tylko ... RP (= rzeczpospolita przyjaciół) POLIN, żeby idąc z postepem użyć postępowego określenia na starą, dobrą Judeopolonię, a która w planach pruskich sztabowców miała przytłoczyć Polskę kamieniem grobowym już ponad sto lat temu.

Teza być może dla wielu sporna, ale nie uważam, jakoby zasadniczym problemem PiS-u i naczelnika Kaczyńskiego był rodowód okragłostołowy czy nawet krępująca potencjał narodowy Polaków ślepa wiara neo-sanacji w socjalizm – tym problemem jest kolonialna mentalność i niemożność radzenia sobie bez zewnętrznego hegemona, wobec którego wewnętrzny „suweren” czyli naród polski nie ma jakiegokolwiek znaczenia poza dekoracyjnym (jak na rysunkach równie genialnego, co w sposób żenujący zakompleksionego na tle „polskości-nienormalności” Andrzeja Mleczki: krakuska na głowie i pawie piórko w doopie).

Wspomniany wyżej Pan Nikt zwraca uwage na rzadko dziś spotykaną i dlatego godną docenienia wyjątkową i krystaliczną wręcz UCZCIWOŚĆ elit PO, szczególnie widoczną na tle coraz większej rozbiezności między deklarowanymi celami „dobrej zmiany”, a jej obecną praktyką; otóż politycy PO od samego początku mają na miedzianych czołach jaskrawy neon z napisem ZDRADA, zdradę głoszą jawnie i jej się konsekwentnie oddają (niektórzy używają form obocznych i w miejsce zdrady mają wypisane: zaprzaństwo, jurgielt, przeniewierstwo, targowica, folksdojcz, ale to są szczegóły). I to trzeba docenić, zwłaszcza gdy wciąż tylu kryminalistów małych i dużych drapuje sie w szaty cnoty, a tymczasem elity PO gardzą taką hipokryzją. Chapeaux bas!

Podobnie do dziś niedoścignionym zarówno w formie jak i treści Manifestem Skolonizowanego Umysłu jest osławiony esej Donalda Tuska Polak rozłamany z 1987 roku:

„Polskość to nienormalność” – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić. Więc staję się nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam, gdzie inni mówią człowiek, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają się i umierają, my walczymy, powstajemy i giniemy. I tylko w krótkich chwilach przerwy rozważamy nasz narodowy etos odrobinę krytyczniej, czytamy Brzozowskiego i Gombrowicza, stajemy się normalniejsi.(...)

[Stanisław Brzozowski ganił m.in. Sienkiewicza za zaściankowość umysłu, a Gobrowicz to w istocie dekonstruktor polskości – Donek już wtedy wymiatał!]

Polskość w rzeczy samej jest nieadekwatną do ponurej rzeczywistości projekcją naszych zbiorowych kompleksów. Piękniejsza od Polski jest ucieczką od Polski tej na ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem.

[Słowem polskość to niechciany, przegrany, brudny i biedny gorset, który nalezy zrzucić jak najprędzej].

I jeszcze zacytuję gwiadę TVN-u, o charakterystycznych, chazarskich rysach twarzy, Marcina Mellera:

W następnych i jeszcze następnych wyborach wybierzemy, czy chcemy być Rosją czy Niemcami. W tym miejscu świata nie ma trzeciej opcji. Reszta, czyli tak zwane programy to sranie w banię. Ja chcę do Niemiec

[Słowa tego szczerego jak złoto – a w dzisiejszych czasach taka szczerość jest na wagę złota – cwelebryty stają się jeszcze bardziej zrozumiałe w kontekście jego wcześniejszej wypowiedzi:

Jestem z rodziny KOR-owskiej: nie chodzi o jakieś głębokie zaangażowanie, ale o sposób myślenia, w domu. Można by powiedzieć, że to rodzina lewicowo-solidarnościowa. Co więcej, żydokomunistyczna ze strony ojca, co też jest istotne w pewnych moich wyborach. Mój dziadek był typowym członkiem żydokomuny: KPP, ucieczka z Polski przed wojną, Resistance we Francji i Komunistyczna Partia Francji, bla, bla, bla. A po wojnie ruch komunistyczny. Działacz komunistyczny w MSZ-cie, bo znał francuski. Ojciec tam pracował, do 68 roku.

Źródło: „Agent popkultury”. Rozmowa z Marcinem Mellerem, Przeciąg, numer próbny, 2003].

 

Gwoli sprawiedliwości i kompletności opisu wspomnę o jeszcze jednym, równie ciekawym co niebezpiecznym dla otoczenia ośrodku mentalności kolonialnej, na badaniu którego możnaby niejeden doktorat z psychiatrii klinicznej zrobić, a mianowicie o tzw. gazetopolakach/giedroyciowcach (Strefa Wolnego Słowa, Tomasz Sakiewicz et cons). Ich obłęd rozpięty jest między immanentną koniecznością uwielbienia dla zewnętrznego hegemona i bezwarunkowej agresji wobec demonizowanego  antyhegemona. Niewykluczone, że jest to przeniesiona w sferę polityki schizofrenia religijna, ale jakiekolwiek zburzenia psychiczne byłyby ich źródłem, dla zapewnienia sobie minimum bezpieczeństwa należy ich całkowicie odizolować od wpywu na politykę polską.

 

W takich okolicznościach przyrody, kiedy z jednej strony mamy kryształowo i do szpiku kości uczciwe elity PO/N, z dumą obnoszące się ze swoja ZDRADĄ i ZAPRZAŃSTWEM, a z drugiej PiS który niczym pies do wymiocin swoich powrócił do mentalności kolonialnej (zakładając, że kiedykolwiek z niech wychodził), zapytajmy zatem za wybitnym klasykiem demokracji, Włodzimierzem Eljaszewiczem Leninem: „Что делатьczyli co robić?

Zapytany na podobną okoliczność red. Michalkiewicz odparł niedawno, iż w wyborach parlamentarnych nadzieja w ugrupowaniu KUKIZ-15, które weszło do Sejmu na patencie „antysystemowości”. Na czym owa antysystemowość miałaby polegać, tego zapewne do końca sam Paweł Kukiz nie wie, no ale skoro ugrupowanie to nie ma programu, to możnaby im dobry program podpowiedzić, taki, który uwolniłby wreszcie potencjał Polaków, tak jak to miało miejsce przez rok-dwa po uchwaleniu tzw. Ustawy Wilczka, nim komunistyczny doktryner i słup Sorosa (scil. Balcerowicz) zdołał wszystko zdławić i rozprzedać.

Od siebie dodam, iż wielką nadzieją napawa mnie fakt, iż w tej przypadkowej zbieraninie jaką w Sejmie stanowi klub Kukiz-15, więcej jest normalnych, zdroworozsądkowych i samodzielnie myślących ludzi i polskich patriotów, aniżeli w klubach politycznych „.zawodowców”.

Nie jestem wszelko przekonany, czy powtórzenie tego samego patentu, wzorowanego na tradycji pospolitego ruszenia, daje gwarancję powodzenia w wyborach 2019.

Tymczasem wciąż niejako na marginesie głównego życia politycznego rozwijają się ugrupowania całkowicie wyzbyte mentalności kolonialnej, dla których polskość jest i dumą i zadaniem, tzn. środowiska narodowe (nie darmo delegalizacja ONR-u i przejęcie Marszu Niepodległości są jednym z politycznych postulatów naszych żydowskich przyjaciół) oraz wciąż politycznie niezorganizowane środowiska kresowe.

Np. komentator Accipiter (łac. jastrząb) tak pisze na portalu Kresy.pl:

Polsce i Polakom potrzebna jest nowa świeża siła polityczna, która wywodziłaby się wprost ze środowisk Kresowych. Ugrupowanie polityczne, z którym mogli by się utożsamiać ludzie odczuwający więź z utraconymi na wschodzie ziemiami oraz wszyscy Ci dla, których honor, prawda, patriotyzm i przywiązanie do tradycji narodowy są w życiu ważne.
Piszę to przy każdej okazji, bo dziwie się, że tak ogromna grupa ludzi ciągle daje się mamić i wykorzystywać przez kolejne partie polityczne.

[Narażę się wielu, ale uważam, że mający zawsze stuprocentową zdolność koalicyjną obrotowi ludowcy także są potencjalnym sojusznikiem].

 

Miało być zwięźle, a znów wyszło na sążeń, ale wniosek można sformułować niewielu słowy:

PiS nic już nie może, bo nie tylko w dyrdy musi spełniać wszystkie życzenia zewnętrznego hegemona (USA, amerykańskich Żydów oraz Izraela), to jeszcze traktowany jest jak czwartorzędowy zasób lokalny do zużycia (np. ministrowi Glińskiemu nie pomoże i dziesięć żydowskich muzeów za wyduszone z Polaków pieniądze – zostanie spuszczony w klopie jako jeden z pierwszych; minister Macierewicz nie takie miał chody w Waszyngtonie, a wystarczyła jedna kolacja przy szabasowych świecach i precz w ciemności zewnętrzne został wyrzucony). I jeśli tylko zdołamy przeżyć ten eksperyment, to jedynym spadkiem po „dobrej zmianie” będzie – poza wymianą 5 milionów Polaków na tyleż Ukraińców – używając określenia pana prezydenta Judy: Republika Przyjaciół POLIN.

Jedyna nadzieja w narodowcach, kresowianach i w Bogu. 

KOMENTARZE

 • Dobra notka, piątka.
  Ja to bym przestawił: Ojczyzna, Honor, Bóg.
  W takiej kolejności powinien być obowiązek każdego Polaka.
 • Pytanie jest takie;NA ILE nowe, patriotyczne ugrupowanie, partia nawet bardzo polska i patriotyczna w czynach , a nie w gębie,
  zdoła się wyrwać z okowów i kajdan i układów,posiadaczy weksli na 4 bln długu...którymi jesteśmy splątani?
  Gdzieś czytałam wypowiedź Pawła Kukiza mniej więcej z takim wydźwiękiem "wy nie wiecie w czym siedzimy"tzn.my jako Polacy i Polska.

  Oczywiście, że w służalczym zachowaniu niektórych "polityków",obecnie ich wylatywaniu przed szereg, jest ich własna służalcza natura i chęć wylizania hegemonowi butów, w oczekiwaniu poklepania po plecach i otrzymania ręki do ucałowania.Oraz "pokazanie się",zasłużenie sobie na lepszą synekurę teraz lub w przyszłości, ogólnie natura i mentalność lizusa i sługusa!


  https://youtu.be/11W-toNG3eU

  Takich należy przywrócić do właściwej pracy, czyli do sprzątania błota pośniegowego.
  Ale działanie innych jest zastanawiające,mówią rozsądnie np. w radio o twardej polityce w stosunku do nieprzychylnego nam sąsiada,/ który czci przywódców i ideologów band mordujących naszych Rodaków na Kresach i na ich ideę się powołuje/, potem wycofuje się rakiem.Jak i z innych działań.

  Zakładając, że powstanie partia " ostatniego ratunku" dla Polski , Kukiz plus Kresowianie plus nawet ten nieszczęsny PSL, plus narodowcy i paru zwykłych Polaków , którym nie jest wszystko jedno....jak ich wesprzeć żeby naprawdę dali radę, strząsnąć te kajdany, bo będzie im nielekko.
  Sepy, w czarnych kapeluchach krążą " jak lew ryczący , patrząc kogo by pożreć".Zakleszczają i obwiązują nas drutem kolczastym.
  No i mamy jeszcze samoloty do " załatwienia..ostrzegawczo!!!
 • @AgnieszkaS 19:38:15
  red. Michałkiewicz.......
  się rozchorował
  pzdr
 • @Husky 20:33:30
  https://www.youtube.com/watch?v=OQ98W3LFaoY
 • @AgnieszkaS NIE BREDŹ! Jak już musisz łgać i mącić, to najpierw wyryj napamięć "dzieła" twoich bogów - Frydyków, Hegla i Marxsa.
  .


  "Czy obecny prezydent Francji to też komunista?"


  - Wszyscy POLITYCY, są ZAWODOWYMI OSZUSTAMI-ŁGARZAMI I ZBOCZEŃCAMI - I TO BEZ WYJĄTKU !!!

  - I Wszyscy POLITYCY, są ZAWODOWYMI LIBERALNO-SOCJALISTYCZNYMI KOMUNISTAMI - BANDYTAMI - I TO BEZ WYJĄTKU !!!


  GOOGLE to KAPUŚ w GUŁAGU.


  http://m.neon24.pl/04f95264e09619016cff8d976aa42ec6,0,0.png
  .
 • Liberał komunista - FASZYSTA.
  .

  https://www.askideas.com/media/08/Funny-Obama-Smoking-Image.jpg
  http://gulagbound.com/wp-content/uploads/2010/08/Obama-communst-gesture1.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/B6yumGcCQAAy9eo.jpg


  .
 • @lorenco 18:53:55
  Ja bym zanegował trzecią część tego hasła pisząc je wyraźniej i dosadniej.

  "Ja to bym przestawił: Ojczyzna, Honor, Bóg.
  W takiej kolejności powinien być obowiązek każdego Polaka."

  Pisząc dosadniej dostajemy " ...Ojczyzna, Honor, żydowski Bóg".

  i już się robi nieprzyjemnie.... bo właśnie od żydowskiej dominacji chcemy się uwolnić jako Polski Naród.

  Cóś nie tak z tym hasełkiem... to gwałt na logice patriotów albo fałsz wewnętrzny hasełka.

  To tak jakby deklarować chęć rozwodu z żoną i uwielbiać ją w dzień i w nocy... tak się nie da...

  żydzi trzymają prostych przy kruchtowych Polaków za mordę (za duszę) przy pomocy ambony i swojego żydowskiego Boga.
  Z taką mentalnością nie ma szans na uwolnienie się od żydowskiej dominacji...bo żydowski Pan Bóg się nie zgodzi wraz ze swoimi urzędnikami (Boskimi namiestnikami...pracującymi przecież dla żydowskiego Boga i w jego a nie Polaków interesie)
  .. a żydowski Bóg umiłował żydowski naród... patrz pan jaki to przypadek..

  To nie lepiej stworzyć Polskiego Boga co by umiłował Polski Naród ?
  i wtedy ok "Ojczyzna, honor... i Polski Bóg"... a może szerzej .."Słowiański Bóg" też OK nawet bardziej OK.... ale żydowski ? w sytuacji okupacji żydowskiej...

  To tak jakby czcić Hitlera podczas okupacji a jednocześnie głosić potrzebę wyzwolenia spod okupacji Hitlerowskiej....

  No głupota aż jeży włos na karku.
 • @Krystyna Trzcińska 08:02:37
  Okres trzeba przeczekać a nie wyłazić z nie uporządkowanymi myślami na forum publiczne.

  Czuje się zgwałcony prymitywizmem wypowiedzi.
  To jak zobaczyć z zaskoczenia gołą 100 kilogramową 95latkę
  Szok i trauma..
 • @Krystyna Trzcińska 08:11:16
  Komuniści chcieli wszystkim po równo ...
  a liberałowie wręcz przeciwnie ...każdemu tyle ile zdoła ukraść... bez ograniczeń

  Tylko skrajny idiota patologiczny idiota może te dwa skrajnie przeciwne nurty utożsamiać jako to samo...

  To tak jakby twierdzić że białe i czarne to to samo, chłop i baba to to samo, mądry i głupi to to samo...
  skąd się tacy biorą .. spod ambony ?

  Przyznam że poziom głupoty mną wstrząsnął.
  przepraszam wszystkich że się uniosłem.
 • @AgnieszkaS 19:38:15
  5* - za komentarz

  Cóż, logika i racjonalne myślenie sprawiają autorowi tegoż postu nie małe kłopoty. Ale czy można wymagać więcej od umysłów zatopionych w religijnej otchłani żydowskiej filozofii -?
  __________________

  Moja polemika z Kukizem i Sanockim - https://www.youtube.com/watch?v=54J7mFvtdzs

  CZY NALEŻY PODĄŻAĆ ZA PAWŁEM KUKIZEM ? - https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/08/04/czy-nalezy-podazac-za-pawlem-kukizem/
 • @Oscar 'Komuniści chcieli wszystkim po równo' - A sobie ile? - ,a liberałowie każdemu tyle ile zdoła ukraść' Zyłeś ty za KOMYNY?
  .

  Widać odrazu że jesteś agentem niższego szczebla - Brakuje ci rozumu, i z tego powodu umiejętności poropagandowo-agitacyjnych.


  .
 • @Oscar, DARMOWE NIE TUCZY - Wielką kszywdę wyrządziła ci rządowa przymusowa edukacja.
  .

  http://retro.pewex.pl/uimages/services/pewex/i18n/pl_PL/201309/1378234966_by_agness1909_500.jpg
  http://pobierak.jeja.pl/images/a/8/5/252108_gleboki-prl.jpg


  PONIŻEJ


  .
 • @Oscar - W PRL dawali po równo KAPUSIOM KRAŚĆ, a robotnik (szary obywatel) musiał o wszystko żebrać, albo zdobyć.
  .

  https://d-pt.ppstatic.pl/kadry/k/r/10/0d/9b/50098bad7935f_o,size,272x170,q,71,h,515527.jpg
  http://cdn16.se.smcloud.net/t/photos/300914/czas-dziala-na-korzysc-prl.jpg
  http://i.iplsc.com/prl-tego-na-trzezwo-nie-dalo-sie-przezyc/0002M9I2ARXIOWIV-C317-F3.jpg
  https://i.ytimg.com/vi/GcbTaHQ1UT4/maxresdefault.jpg
  http://dzieje.pl/sites/default/files/styles/open_article_750x0_/public/201608/kartki_prl.jpg
  https://d-pt.ppstatic.pl/kadry/k/r/3/6a/de/4f47d736de6ed_o,size,1068x623,q,71,h,e66bdb.jpg  .
 • @Krystyna Trzcińska 18:22:24
  To daleko zbyt prymitywna propaganda by dyskutować... to poziom dla dzieci z przedszkola...je można takimi stylem zainfekować.
  Ja jestem starszy...to nie mój poziom.
 • @AgnieszkaS, 'Krytykami liberałów są tradycyjni konserwatyści i całkowicie im światopoglądowo przeciwni socjaliści/komuniści.'
  .

  http://www.renegadetribune.com/wp-content/uploads/2016/05/totalcontrol-800x430.jpg

  .
 • @AgnieszkaS 'Często ludzie kurczowo trzymają się swoich poglądów' - 'Oni nie zmieniają zdania nawet w obliczu oczywistych prawd'
  .

  https://videos.files.wordpress.com/MImM951K/new-world-order-the-rise-of-the-global-religion-2018_scruberthumbnail_0.jpg


  .
 • @AgnieszkaS 19:38:15
  Michalkiewicz nie jest związany z Kukizem ani ich ugrupowaniem, jego komentarz mozna rozumiec w kategorii charakterystycznego dla niego żartu.
  Zresztą uważam, że formuła Kukiz-15 była jednorazowa, nie do powtórzenia w 2019

  Ja nie obrzucam PiS-u błotem, kiedyś popierałem, w 2015 głosowałem na nich - niestety, okazali się ugrupowaniem mentalnie kolonialnym, od roku wręcz Partią Interesów Syjonistycznych w Polsce.

  PO nie jest skompromitowane - to partia szczerych ludzi ( co jest dzis rzadkością), któzy z miedzianym czołem zdradzają Polskę, jest to platforma zdrajców, folksdojczów i generalnie kryminalistów

  pozdr
 • @Oscar 11:00:24
  To nie lepiej stworzyć Polskiego Boga co by umiłował Polski Naród ?
  i wtedy ok "Ojczyzna, honor... i Polski Bóg"... a może szerzej .."Słowiański Bóg" też OK nawet bardziej OK.... ale żydowski ? w sytuacji okupacji żydowskiej...

  - strasznie Kolega bredzi

  Skąd takie informacje i podejście:
  "żydzi trzymają prostych przy kruchtowych Polaków za mordę (za duszę) przy pomocy ambony i swojego żydowskiego Boga"

  Jesli byłaby to prawda, że Bóg w Trójcy Jedyny to tylko plemienny bóg żydowski, to wówczas logiczne byłoby, że cała Polska to twór zydowski od ponad tysiąca lat - gratuluję w takim razie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031