Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1813 postów 1789 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

24 marca – kolejne bezsensowne święto.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W minioną sobotę po raz pierwszy obchodziliśmy Narodowy Dzień Polaków ratujących Żydów pod niemiecką okupacją.

Nowe święto przypada 24 marca, w rocznicę zamordowania przez Niemców w 1944 roku Józefa i Wiktorii Ulmów, ich dzieci oraz ukrywanych przez nich Żydów.

Marcin Skalski pisze na fb:

Dzisiaj obchodzimy święto Polaków ratujących Żydów - mimo że jedynym właściwym miejscem do takich celebracji jest Izrael, ewentualnie Stany Zjednoczone. Niemniej, Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej wcale nie powinni być dla nas wzorem do naśladowania. W sytuacji, gdy za ukrywanie Żydów groziła kara śmierci dla całej rodziny ukrywającego, przedstawianie takiej postawy jako "wzór" jest równoznaczne z komunikatem, że warto i należy ryzykować biologiczne trwanie własnego narodu w imię ratowania z beznadziejnej sytuacji innego narodu. Taki heroizm nie jest czymś, co powinno być praktykowane przez całe społeczeństwo, powinno być tylko wyjątkiem. Nie "chlubnym wyjątkiem", lecz wyjątkiem po prostu. Za ratowaniem Żydów stały bowiem motywacje, których powszechne praktykowanie doprowadziłoby do zagłady już nie tylko naród żydowski, ale też naród polski. Motywacje, które mają przede wszystkim wymiar indywidualny, polegające na utożsamianiu się z mordowanymi sąsiadami, w tym wypadku żydowskiego pochodzenia. Nie powinno być jednak tak, że w imię wyższych wartości poświęca się własny naród. Państwo Polskie upadło w 1939 roku, więc z Polaków jako zbiorowości spadł już obowiązek zabezpieczania życia obywateli narodowości żydowskiej.

Dlatego w ten dzień apelujmy wszyscy:

Ani jednego zaryzykowanego polskiego istnienia dla choćby jednego Żyda bądź pozostałych innoplemieńców.

Kto ratuje przed ryzykiem śmierci własną rodzinę, ten również jest Sprawiedliwym wśród narodów świata, a przede wszystkim jest Sprawiedliwym we własnym narodzie.

Zaś tym, którzy mimo tego wszystkiego rzucali na szalę istnienie swoje i własnych rodzin, należy się wielki szacunek.Wszak kto ratuje jedno życie, ten ratuje cały świat.

Źródło: Marcin Skalski,fb

Niewykluczone, że naszymi judeoidealistami kierowały pobudki tyleż szlachetne, co jak zawsze nierealne. Zapewne mniej inteligentna część naszych Umiłowanych Przywódców szczerze wierzy we własną propagandę, m.in. w potrzebę „dialogu z Żydami”, którzy „upokarzają Polskę na arenie międzynarodowej” z niezawinionej ignorancji i jak tylko poznają prawdę o bohaterskim altruizmie Polaków, to zmienią zdanie, zrezygnuja z etyki plemiennej i przestaną się domagać 65 czy 300 mrd dolarów za mienie bezspadkowe.

Tymczasem gramy zarówno na boisku, jak  i w grę wyznaczone nam przez naszych największych wrogów (tak, wrogów, bo nawet Niemcy póki co nie domagają się od Polaków takich kwot). Nowe święto ma być naszą odpowiedzią na nagłaśniany zarzut, że Polacy, jako naród mniej wartościowy, w niedostatecznym stopniu poświęcali się w czasie ‘nazistowskiej’ okupacji za naród bardziej wartościowy, czyli żydowski.

Tak więc, podczas gdy mniej spostrzegawczy, a może po prostu niewtajemniczeni, licytują się z Żydami na ofiary i zasługi, ci bystrzejsi przechodzą do kolejnych etapów konkursu na członków Polenratów (przez porównanie z Judenratami w gettach) przyszłej republiki „przyjaciół”

  

KOMENTARZE

 • @Autor
  Polecam.Pozdrawiam. https://www.salon24.pl/u/wawel/854138,narodowy-dzien-pamieci-jakiego-narodu
 • kolejne bezsensowne święto.
  - komuś się wydaje że do miłości można zmusić siłą .
  Ale .. ,,Izrael ma polskie korzenie.,,
  http://nowahistoria.interia.pl/aktualnosci/news-izrael-ma-polskie-korzenie-o-zrodlach-wspolczesnego-panstwa-,nId,2559201
 • @Repsol 21:17:39
  Żydzi robią antysemitę z żyda Kornela Morawieckiego za jego ostatnią wypowiedź o żydach, Niemcach. A przecież Kornel Morawiecki powiedział ogólnie znaną prawdę. W czym problem, senior powiedział prawdę i nikt temu nie zaprzecza bo to są fakty. A takie "Lisy" tylko są oburzone, na fakty nie ma się co oburzać, tylko przyjąć do wiadomości lub udowodnić że tak nie było. Dziwi mnie pierdolenie niejakiego Dawida Bluma...ponieważ niejaki Kornel Morawiecki jest też żydem (przechowanym z 2 siostrami przez Polaków w ZOO w Warszawie)... Kornel Morawiecki mówi więc, to co widział i co słyszał od bezpośrednich osób...wszystko to co mówi Kornel Morawiecki jest prawdą ... może stąd te skamlenie żydów, którzy nigdy w Polsce nie byli lub są potomkami tych żydów co innych żydów bili pałami...
 • @Repsol 21:17:39
  Zabójstwo na tle antysemickim we Francji. Brutalnie zamordowano żydówkę ocalałą z holokaustu. [Francuscy komentatorzy zwracają uwagę na podobieństwa do dokonanej przed rokiem zbrodni, której ofiarą również padła 85 letnia żydowska emerytka Sarah Halimi. Do jej mieszkania wdarł się sąsiad i torturował ją, krzycząc "Allahu Akbar" (Bóg jest wielki), po czym wyrzucił ją przez okno. Według świadków wezwani przez sąsiadów policjanci, bojąc się wejść na górę, stali bezczynnie na ulicy. Mordercę najpierw uznano za niepoczytalnego. Zbrodnię, dokonaną na krótko przed pierwszą turą wyborów prezydenckich, starano się wyciszyć w obawie, że zabójstwo bezbronnej starej kobiety przez islamistę przysporzy głosów kandydatce skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen.] Całość pod linkiem

  http://niezalezna.pl/220918-zabojstwo-na-tle-antysemickim-we-francji-brutalnie-zamordowano-zydowke-ocalala-z-holokaustu

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031