Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1821 postów 2009 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Rozmowy małżeńskie Wielomskich 6: Der Onet.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Adam Wielomski: Przez ostatnie ćwierćwiecze liberałowie wszelkich odcieni, od establiszmentowych złodziejaszków po „konserwatywnych” idealistów, nauczali nas, że „kapitał nie ma narodowości”.

 Nauczali, że każdy kapitalista działa wedle zasady rynkowej, nie kierując się dobrem własnej ojczyzny, lecz indywidualnym zyskiem. Dlatego też, wedle tej opowieści, niemiecki czy amerykański inwestor jest tylko inwestorem, nigdy zaś nie jest Amerykaninem lub Niemcem. Tezę tę zawsze uważałem za obłudną i wynikłą z ideologicznego nominalizmu liberałów, odrzucających naród jako coś, co jest ponadjednostkowe i wspólnotowe, a zarazem służącą interesom zagranicznego kapitału. Fałszywość tej teorii nigdzie nie jest widoczna tak jak w mediach, gdzie narodowość właściciela rzutuje na linię politycznego stacji lub gazety. Media należące do Amerykanów są proamerykańskie (TVN), do Rosjan prorosyjskie (Sputnik), a do Niemców proniemieckie (np. Onet). O tym ostatnio wręcz pisze się w internecie jako o „Der Onet”. Zauważyłem, że często przeglądasz „Der Onet”. Jak oceniasz ten portal?


Magdalena Ziętek-Wielomska:
 Tak, rzeczywiście przeglądam, gdyż żywo interesuje mnie kwestia niemieckiej dywersji ideologicznej. „Der Onet” jest bardzo sprawnym narzędziem takiej dywersji. Wystarczy codziennie przejrzeć nagłówki materiałów prasowych tam publikowanych. Zawsze znajdziemy coś uderzającego w Kościół katolicki, Rosję i w aktualną ekipę rządzącą. Jest to stały zestaw, mający już długoletnią tradycję, kultywowaną już choćby przez III Rzeszę. Dalej umieszczane są materiały promujące tzw. ideologię poprawności politycznej, które stanowią klasyczny przykład dywersji ideologicznej, uderzającej w narodowe interesy Polaków. Obok tego pojawiają się materiały dotyczące jakiegoś pobicia, maltretowania, etc, czyli eksponujące patologie społeczne. I na koniec mnóstwo „śmiecia informacyjnego”, czyli newsy na temat wypadków samochodowych, życia gwiazd, itp.

AW: Przyznam, że ja też codziennie przeglądam „Der Onet”, acz rzadko klikam w zawartość. Ograniczam się do lektury tytułów. Prawie każde kliknięcie do poszczególnego tekstu kończy się na przeczytaniu kilku linijek, gdyż zawartość jest skrajnie przewidywalna i tendencyjna. Ostatnio portal ten wszedł w rodzaj sojuszu z amerykańskim lewicowo-liberalnym „Politico”, którego propaganda polityczna jest jeszcze prymitywniejsza, a sprowadza się do znajdywania wszędzie rosyjskich agentów i trolli, włącznie z Donaldem Trumpem, który jest przedstawiany niby rosyjska V kolumna w Stanach Zjednoczonych. Sojusz „Politico”-„der Onet” nie jest przypadkowy. Są to 2 media propagujące globalizm oparty na sojuszu amerykańsko-niemieckim. „Politico” to medium wyrażające światopogląd lewicowego otoczenia Hillary Clinton. Dzięki jego przedrukom na niemieckim portalu możemy zorientować się co planowali amerykańscy Demokraci. Byłaby to konfrontacja z Rosją na terenie Bliskiego Wschodu oraz w Europie Wschodniej, gdzie Polska miałaby być głównym polem ew. militarnej bitwy, ponosząc gigantyczne koszty ludzkie i materialne; ideologiczny zamordyzm „politycznej poprawności”, połączony z generalną rozprawą ze światem tradycyjnym, chrześcijaństwem (szczególnie katolicyzmem); wreszcie rozprawienie się ze śmiertelnym wrogiem globalizmu w postaci państwa narodowego. Wprawdzie mój sceptycyzm co do Trumpa powoli wzrasta, ale muszę przyznać, że jego koncentracja na sporze z Rosją o Bliski Wschód odsuwa zagrożenie militarne dla Polski.

MZ-W: Moim zdaniem antypatia „Der Onetu” dla Trumpa ma inne korzenie: Niemcy byli na dobrej drodze, by powoli osłabiać USA ekonomicznie, co było realizowane za cichym przyzwoleniem Obamy. Amerykańscy progresiści dążyli do osłabienia własnego kraju, aby go wmontować w nowy porządek świata, w którym to nie USA, lecz ponadnarodowe instytucje miały odgrywać główną rolę. To był pomysł niemiecki i Trump, ze swoim ciągłym podkreślaniem roli państwa narodowego, pokrzyżował im szyki.

Magdalena Ziętek-Wielomska
Adam Wielomski

Myśl Polska, nr 13-14 (25-31.03.2018)

Za //www.mysl-polska.pl

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031