Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1813 postów 1789 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

„O wstydzie! że też mogło przyjść do tego!”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Młodzieńcem będąc zaliczyłem był ponad sto dób na otwartym morzu (dób od „doba”, proszę nie przeinaczać) w charakterze majtka pokładowego (Kto to jest: czerwony, spocony i uwija się między majtkami? Bosman!).

Otóż w jednym z egzotycznych, portowych hoteli doszło do większej rozróbki, podczas której nasz załogowy ciesiółka chciał po pijaku wyrzucić bosmana przez okno. Na szczęście okna nie dało się otworzyć, więc skończyło się jedynie na wzajemnym obiciu na kwaśne jabłko – autentycznie pierwszy i ostatni raz w życiu widziałem tak posiniaczonych chłopaków.  W końcu udało się ich rozdzielić i uspokoić, zaś jedyna, ale za to sroga kara nastapiła nazajutrz, kiedy alkohol wywietrzał z porozbijanych łbów, a wróciło czucie w członkach.

A jaka była przyczyna? Otóż zupełnym przypadkiem wyszło na jaw, że bosman, niejednokrotnie przyłapywany na pijaństwie w pracy, dostał był propozycję nie do odrzucenia i zgodził się donosić jakimś służbom (a może tylko kadrowemu, który w tamtych czasach chyba z definicji itd) na swoich kolegów, co kto robi, z kim śpi a przede wszystkim o nastrojach panujących wśród załogi. Donosy te nie miały rzecz jasna wielkiej wartości (np. o tym, że starszy marynarz napiwszy się ZAWSZE wyzywał kolegę będącego szefem POP-u czyli podstawowej organizacji partyjnej od czerwonych pająków) , ale co nieładnie, to nieładnie. Zaś ciesiółką powodowały nie tyle oburzenie czy względy moralne, ale przede wszystkim żal: był sierotą z domu dziecka, nigdy nie poznał swoich rodziców i teraz jeszcze, jakby nie dość było tego złego losu, zakwaterowano go razem z donosicielem.

Jaja jak ruskie arbuzy, ale dziś poczułem się nieco tak, jak ów ciesiółka (i tylko nie wiadomo, komu konkretnie mordę obić), kiedy przeczytałem o breweriach, pokładankach i innych popierdółkach w stylu „aborcjonistki wszystkich krajów łączcie się”. I naprawdę nie boli mnie to, że przed siedzibą arcybiskupów warszawskich, ani że aborcja, ani że zachowywali się jak trzoda, bo niby czego od trzody oczekiwać. Ale żeby „Studencki Komitet Antyfaszystowski” na Uniwersytecie Warszawskim? Ja rozumiem, że to wszystko  jakieś głupie cipy płci pięciorga, mikrocefale po „gender studies”, socjologiach, seksuologiach, astrologiach, parapsychologiach i stosunkach międzynarodowych (gdzie jedyne, czego się uczą, to 365 pozycji, po jednej na każdy dzień roku plus dodatkowa na rok przestępny), ale żeby w Polsce, w Warszawie, na UW, studencki komitet „antyfaszystowski”? Normalnie Stalin wrócił z piekła i ożył.

By wyrazić to, co czuję, zacytuję Hamleta:

Bogdaj to trwałe, zbyt wytrwałe ciało

Stopniało, w lotną parę się rozwiało!

 Lub bogdaj Ten, tam w niebie, nie był karą

Zagroził samobójcy! Boże! Boże!

Jak nudnym, nędznym, lichym i jałowym

Zda mi się cały obrót tego świata!

To nie pielony ogród, samym tylko

 Bujnie krzewiącym się chwastem porosły.

O wstydzie! że też mogło przyjść do tego!

(tłum. Józef Paszkowski).

 

Jak powiada pan Krzysztof Karoń, pół wieku PRL-u nie zdołało nas zaorać (m.in. dzięki wierzącym jeszcze wówczas w Boga biskupom, z prymasem Wyszyńskim na czele), ale wystarczyło 25 lat eurokomunizmu z jego odzianymi w garnitury od Armaniego i wyperfumowanymi prorokami, by polska, lewacka uniwersytutka przestała się różnić od amerykańskiego odpowiednika.

Bodaj w 2007 roku przy okazji wyborów, tak zwani MWzWM (młodzi wykształceni z wielkich miast) nawoływali, by zabrać babci dowód, żeby nie mogła głosować wg wskazówek proboszcza. Już wkrótce potem trzeba było tej babci przynieść dowód w zębach, bo bez babcinej emerytury nie starczało wnusiowi na przeżycie, ale to jeszcze nic.

Dziś jedyną nadzieją na odrodzenie Polski okazują się często już emerytowani profesorowie, inżynierowie, nauczyciele zawodu, wychowawcy, specjaliści, rzemieślnicy i inni, którzy pracowali w okresie PRL-u właśnie, bo już tylko oni mogliby nauczyć zaoraną przez eurokomunizm dzisiejszą młodzież jakiegokolwiek społecznie użytecznego zawodu i samego etosu pracy. Bo nawet najlepsza i najbłyskotliwsza „Analiza analna Gombrowicza” (sfinansowana przez ministra Gowina) nie zastąpi choćby umiejetności wbijania gwoździ, zaś najgorliwszy i najszczerszy „antyfazizm” logicznego myślenia.

Link: Interia: Protest przed siedzibą Arcybiskupów Warszawskich

 

 

  

KOMENTARZE

 • W końcowej wyliczance osób, które przepracowały życie w PRL-u,
  a które są nam dziś tak bardzo potrzebne ograniczyłem się do przedmiotów zawodowych, czym mimowolnie skrzywdziłem polonistów, nauczycieli historii, geografii, języków itd - mea culpa, albowiem są ani tak samo potrzebni, jak ci pierwsi.

  Swego czasu zwróciłem uwagę na wyjątkowo wysoki poziom podręczników (zarówno do przedmiotów humanistycznych jak i ścisłych) wydawanych do końca lat 60-tych (czasem nawet we wczesnych 70-tych, jako kolejne wydania) - ich autorami była kadra przedwojenna.
 • Jeszcze jedno
  premeir Japonii, Shinzo Abe, zapowiedział bodaj rok czy dwa temu wygaszanie pewnych studiów humanistycznych na japońskich uniwersytetach. Podana informacja była dość, ale chodziło być może o nadprodukcję przelewaczy z pustego w próżne.

  U nas należałoby natychmiast wygasić - zanim zdążą dobrze zapłonąć ich "kaganki" - pseudonauki typu "gender studies"
 • I jeszcze jedna uwaga
  P.Krzysztof Karoń podał jako ostrzeżenie przykład Grecji: jeden z ich ministrów w chwili szczerości wyznał, iż zniszczono tam szkolnictwo zawodowe do tego stopnia, że nie ma już nauczycieli zawodu (budynek można wyremontować, ale kto będzie uczył???)
  Stąd przyszłość greckiej młodzieży w najbliższym dziesięcioleciu to bycie co najwyżej kelnerem, kucharzem, przewodnikiem wycieczek ... ewentualnie rzecz jasna bankierem, armatorem, graczem giełdowym itd
 • @MacGregor 18:04:55
  Chamstwo i prostactwo , bo jak można cie inaczej ocenić .

  Wlazłeś w butach gumowych na salony i wydaje cie się ze należysz do elity . Moherowa mądrość w całej okazałości .
  Więc panie Mac Gregor Ala Dyzma , czas no prysznic .

  ,, I naprawdę nie boli mnie to, że przed siedzibą arcybiskupów warszawskich, ani że aborcja, ani że zachowywali się jak trzoda, bo niby czego od trzody oczekiwać. Ale żeby „Studencki Komitet Antyfaszystowski” na Uniwersytecie Warszawskim? Ja rozumiem, że to wszystko jakieś głupie cipy płci pięciorga, mikrocefale po „gender studies”, socjologiach, seksuologiach, astrologiach, parapsychologiach i stosunkach międzynarodowych (gdzie jedyne, czego się uczą, to 365 pozycji, po jednej na każdy dzień roku plus dodatkowa na rok przestępny), ale żeby w Polsce, w Warszawie, na UW, studencki komitet „antyfaszystowski”? Normalnie Stalin wrócił z piekła i ożył. ,, .

  pięknie ..po katolicku .

  no ale dalej ... ,,pół wieku PRL-u nie zdołało nas zaorać (m.in. dzięki wierzącym jeszcze wówczas w Boga biskupom,,

  i znowu mamy odniesienie do kościółka .. a co teraz biskupi są niewierzący ? ..ciekawe stwierdzenie jak na mohera .

  ale jedźmy dalej ... ,, ale wystarczyło 25 lat eurokomunizmu z jego odzianymi w garnitury od Armaniego i wyperfumowanymi prorokami, by polska, lewacka uniwersytutka przestała się różnić od amerykańskiego odpowiednika. ,, .... nie wiem dlaczego umknęło twej uwadze to że ...
  na straży moralności Polaków już bez szykan komuny stoi Kościół Katolicki . To on już od przedszkola dba o wpajanie podstawy moralnej , oczywiście nie za darmo . Skoro jest coś nie tak z tą nauką ..to znaczy ze nasze publiczne pieniądze wyrzucane są w błoto .

  No więc wracam do ciebie strażniku moralności ... czego od ciebie można się nauczyć ....

  -ani że zachowywali się jak trzoda, bo niby czego od trzody oczekiwać..

  -jakieś głupie cipy płci pięciorga, mikrocefale po „gender studies”, socjologiach, seksuologiach, astrologiach, parapsychologiach i ... ,,

  ,, ja osobiście daję na tacę wg moich możliwości i nie narzekam.

  natomiast Franciszka (który nie lubi, jak go nazywać papieżem) uważam za głupiego jak but argentyńskiego komunistę i może nie, że życzyłbym mu śmierci, ale chciałbym, żeby ten jego nieszczęsny pontyfikat zakończył się jak najszybciej.
  Może Franciszek ma upodobanie do chodzenia na goło jak Gandhi, ale ja chcę, żeby widzialna głowa mojego kościoła jakoś wyglądała, a nie jak dziad kalwaryjski

  pozdr
  nadużycie link skomentuj
  MacGregor 20.03.2018 17:31:46

  Nie wiem kto dał ci te 5* .. widać ze chamstwo i prostactwo tez jest w cenie . z pozdrowieniem ..
 • @fabi 20:03:32
  Jestem chamem i prostakiem więc dałem 5*
  i nie mam twojego płaszcza.....
  8-)))

  ps.

  Jutro na ulicę wychodzą "nowocześni" zbrodniarze i będą krzyczeć o "dyktaturze kobiet". My weźmy do ręki Różańce i nienarodzone maleństwa otoczmy modlitwą.
  Wiara czyni cuda

  https://pbs.twimg.com/media/DY6jmyqX4AAHPp2.jpg
 • @Husky 20:20:28
  ,,My weźmy do ręki Różańce i nienarodzone maleństwa otoczmy modlitwą.
  Wiara czyni cuda ,, .. my to znaczy kto ... wiesz co chciałbym zobaczyć twoje zdjęcie z różańcem .

  Mówisz cuda .. cudem jest już to ze 99% katolików potrzebuje paragrafu by stał na straż ich grzesznych czynów .

  widzisz twój kolega nie może zrozumieć .. ,,komitet „antyfaszystowski” .
  Przeczytajcie definicje tego słowa zanim się kogoś uderzy .

  Powiem ci że kiedyś się czepiałem ale teraz trzymasz fason .
  A Gregorek .. możne mieć swoje poglądy .. byle wyrażał się w miarę kulturalny sposób i bez takich uogólnień . Nie czepiał bym się gdyby wtrącił wulgaryzm by dodać pikantności .
  Wybacz kochany ... jesteście ciekawymi okazami wiernych Rzymskiego Kościoła Katolickiego . Było nie było papież jest głową kościoła i namiastką Chrystusa tu na ziemi . Mówienie o nim ,, uważam za głupiego jak but argentyńskiego komunistę .... więc nie bredź mi tu o różańcu .
 • I wszystko jasne
  https://pbs.twimg.com/media/DY63BIjXUAA_GPY.jpg
 • @fabi 20:51:52
  Przerywniczek

  https://pbs.twimg.com/media/DY5JCA4X4AEWwyL.jpg
 • @fabi 20:03:32
  Witam,

  Można mieć oczywiście zarzuty do zbyt frywolnego stylu tudzież do zawartych w tekście wulgaryzmów, ale myślę, iż irytacja bierze się z poważnego nieporozumienia:

  Chrześcijanina, a katolika w szczególności nie należny mylić z wiecznie uśmiechniętym, niedorozwiniętym półgłówkiem, który wszystko bierze za dobrą monetę.

  Sam Pan Jezus wobec swoich adwersarzy (szczególnie faryzeuszów) używał zwrotów "bardzo niekatolickich", np. plemię żmijowe czy groby pobielane - dzisiejsza żydowska Naje Fraje (scil. Gazeta Wyborcza) odsądziłaby Go za to od czci i wiary.
  Znowuż za wywrócenie stołów kupczących w świątyni Pan Jezus dostałby zapewne 6 miesięcy w zawiasach jak nie gorzej.

  nie wiem tez skąd sie bierze błędne przekonanie, że katolikowi nie wolno krytykować papieża, szczególnie w sprawach pozadogmatycznych. Sam Pan Jezus ledwo przekazał Piotrowi klucze Królestwa, a już za chwilę obrugał go ... jak św. Michał diabła słowami: idź precz szatanie itd.

  No ale tak to jest, jak się zna katolicyzm jedynie z dodatku religijnego w GW czy TVN.

  Odnośnie "kościółka", to słowo to oznacza w polszczyźnie mały budynek kościelny, najczęściej jednonawowy, zazwyczaj w małej miejscowości i dalibóg nigdzie się w tekście do takiego "kościółka" nie odwoływałem.

  Co do definicji faszyzmu, to historycznie była to doktryna przedwojennego włoskiego totalitaryzmu opartego na statolatrii, ale pozbawionego wątków rasistowskich. faszyzm jest bardzo często mylony przez rożne mikrocefale (równiez te na UW) z nazizmem, no ale to jest kwestia zwyczajnej ignorancji.
  Słowa "faszyzm" w innym znaczeniu używał Stalin, nazywając faszystkami wszystkich swoich przeciwników politycznych.
  Domyślam się, że "Studencki Komitet Antyfaszystowski" rozumie słowo "faszyzm" w tym drugim, stalinowskim sensie

  pozdr
 • Przejechał walec syjonizmu, przepraszam: demokracji i wyrównał
  Starsze pokolenie Polaków mogło się szczycić doskonałym wykształceniem w porównaniu do rówieśników z zachodu, niestety po transformacj młodzi Polacy nawet pisać poprawnie po polsku nie potrafią. Szkoły zamienione zostały w przechowalnie ogłupiające dzieci i młodzież, a uniwersytety z awangardowych placówek niezależnej myśli i nauki stały się wylęgarnią odmóżdżonych lewaków i ostojami poprawności politycznej. Lewaków, którzy nie potrafią mówić ludzkim językiem i potrafią tylko wyrzucać z siebie politycznie poprawne frazesy, jak na przykładzie poniżej.
  Jordan Peterson, psycholog i nauczyciel akademicki, zasłynął głównie z tego, że przeciwstawił się nowomowie narzucanej przez lobby gender, z czego wyniknęła ogromna awantura. Do tej pory wszystkie jego prelekcje są oprotestowywane przez odmóżdżone lewactwo; podobieństwo do kładących się pod siedzibą biskupów nasuwa się samo:
  https://youtu.be/ChcUMvo1x_A
  https://youtu.be/ZP3mSamRbYA
 • @Lotna 13:43:29
  To jednak chyba bardziej marksizm w wersji zachodniej aniżeli syjonizm jako taki?
  Ja mam pewien problem z ostrym zdefiniowaniem syjonizmu, bo jeśli oznacza on tylko tyle, że Żydzi są takim samym narodem jak każdy inny i chcą mieć własne państwo, to jestem za, byle to państwo było jak najdalej od Polski (szkoda, że nie wyszło z Madagaskarem ...)

  pozdr
 • @MacGregor 14:20:06
  Nie, syjonizm nie oznacza "tylko tyle". Syjonizm chce rządzić światem ze stolicy w Izraelu, do czego mają prowadzić te wszystkie ideologie. Naród "wybrany" chce panować nad wszystkimi nimi narodami świata, tylko tyle to oznacza. Innymi słowy, NWO, jeśli Ci to coś mówi.
  Żydzi, prawdziwi religijni żydzi uważają, że samo istnienie Izraela jest niezgodne z kanonami ich wiary, bo żydzi mają się tułać po świecie czekając na swojego mesjasza.
  http://lotna.neon24.pl/post/129222,izrael-to-wystepek-przeciwko-przykazaniom-tory
 • @MacGregor 14:20:06
  Nota bene, jak myślisz, jaki był cel marksizmu? Słyszałeś o tym, że ostatnim stadium radzieckiego komunizmu miał być imperializm, czyli podbicie tych krajów - niedobitków, których by nie zapędzono do sowieckiego łagra?
 • @Lotna 14:55:19
  A kto wymyślił, sfinansował, przeprowadził i wygrał krwawą rewolucję w Rosji, chyba wiesz i wiesz, kto stoi za zachodnim marksizmem dążącym do unicestwienia państw i narodow? Nie, oni nie zawsze się mienią syjonistami, ale jakimś cudem są najczęściej żydami. Przypadek?
  https://youtu.be/YKs3bbY7uZk
 • @Lotna 14:55:19
  podobnie dziś celem ostatecznym UE jest jedno państwo z jedną armią ... do utrzymywania porządku wewnętrznego (czyli dyscyplinowanie takich jak my, jeśli mogę się przyłączyć ;) )

  To prawda, że wg niektórych marksizm jest ideologią będąca wytworem cywilizacji żydowskiej

  pozdr
 • @Lotna 14:55:19
  //Słyszałeś o tym, że ostatnim stadium radzieckiego komunizmu miał być imperializm, czyli podbicie tych krajów - niedobitków, których by nie zapędzono do sowieckiego łagra?//

  Interesujące.Nic o tym nie wiem.Owszem wiem że projekt wszechświatowej rewolucji został zamknięty w 1929 r wysyłką Trockiego (i pogromem jego drużyny) ale o dalszych planach "podboju" nic nie wiem.
  To znaczy wiem że informacje o tym były elementem zimnowojenny.
  Nie nowym jako że "wszystko co jest już było".Na przełomie XVIII i XIX w modny był "testament Piotra Wielkiego" .Fałszywka polskiej produkcji https://en.wikipedia.org/wiki/The_Will_of_Peter_the_Great
  W okresie zimnej wojny powszechne były wszelkie "tajne plany podboju wolnego świata".Trzeba przyznać że były wielce sugestywne.Sam minister obrony USA James Forrestal sfiksował na tym tle i pewnego razu z okrzykiem "ruscy idą" rzucił się z okna . https://en.wikipedia.org/wiki/James_Forrestal
  Amerykanie bardzo się tego wstydzili a że sprawa była głośna nakręcili film o tymże tytule https://en.wikipedia.org/wiki/The_Russians_Are_Coming,_the_Russians_Are_Coming
  ZSSR jak większość państw miało liczne plany na wypadek rozmaitych zdarzeń ale jak dotąd nie ma ani jednego materialnego dowodu na to że istniały plany podboju świata w imię marksistowskich idei.
  Więc jeśli masz informację na ten temat chętnie się z nią zapoznam.
 • @MacGregor 10:29:12
  definicja faszyzmu -- daj spokój ,zwyczajnie naciągasz lub celowo omijasz to co najważniejsze .. a więc ...

  - Totalitaryzm – system rządów, w którym państwo w pełni kontroluje społeczeństwo i stara się nadzorować wszystkie aspekty życia publicznego i prywatnego na tyle, na ile jest to możliwe. .. terror państwowy .

  -Faszyzm podkreślał wrogość wobec liberalizmu,
  Liberalizm – ideologia i kierunek polityczny, według którego wolność jest nadrzędną wartością, ma charakter indywidualistyczny i przeciwstawia się kolektywizmowi. Innymi wartościami cenionymi przez liberałów są wartości demokratyczne i prawa obywatelskie czy własność prywatna i wolny rynek.
  Co mam ci teraz powiedzieć , że pasujesz pod definicje faszyzmu .. w każdym z nas jest więcej tego lub mniej .

  Myślisz że znam katolicyzm jedynie z dodatku religijnego w GW czy TVN.
  To że zareagowałem na to poniżanie człowieka , przez człowieka który raczy się mienić katolikiem .. nie jest dowodem na to że wartości chrześcijańskie nie są mi obce .
  Nic do ciebie nie mam .. a nawet cię chętnie czytałem , podzielając często twoje racje .
  z Papieżem i tu teraz , bardzo mocno przegiąłeś , gdybyś nie deklarował związku z kościołem mógłbym to jakoś zrozumieć .
  I nie porównuj się z Jezusem by usprawiedliwić to co robisz .

  Trochę więcej wysiłku a napiszesz to samo bez takiego nienawistnego tonu , i pogardy ... . dla drugiego człowieka .
  Ja swoje powiedziałem , potrząsłem ... możesz się nad tym zastanowić , zawsze warto walczyć o bycie lepszym człowiekiem .
 • @ikulalibal 15:27:03
  Żeby dotrzeć do tej informacji należy przestudiować Dzieła Lenina. Nie nie studiowałam ich, ale zawsze sądziłam, że w głębokim PRLu to raczej było wiadome, choć nikt Dzieł nie cytował, ani się tym nie chwalił. Zawsze przecież chodziło o "pokój na całym świecie", równość, wolność i braterstwo.
  Choć z drugiej strony - gołym okiem było widać, że do imperializmu się to sprowadza, no bo skąd nagle jakieś socjalistyczne przepotwarzenia i rewolucje w Azji, Afryce czy na Kubie? Tak same z siebie? Jeśli masz wątpliwości, czy ZSRR planowało ekspansję swojej ideologii, to dotrzyj do źródeł, kto stał za tymi socjalistycznymi przeobrażeniami na całym świecie i zapewne się nie rozczarujesz. A to była tylko ta łagodniejsza, wstępna faza.
  Jest nawet doskonały wywiad z doświadczonym oficerem wywiadu radzieckiego, który dokładnie opowiada o tym, jak rozebrać kraje od środka, postaram się to znaleźć.
 • @ikulalibal 15:27:03
  https://youtu.be/lWIpFvGrNak
 • @Lotna 17:30:08
  No tu to już jazda po bandzie bez trzymanki .

  dorzucam i to .... sama prawda i tylko prawda..

  http://www.whatdoesitmean.com/index2515.htm
 • @Lotna 17:27:21
  //Jeśli masz wątpliwości, czy ZSRR planowało ekspansję swojej ideologii , to dotrzyj do źródeł//

  No mam,mam.I nie dlatego że "nie docieram" a wręcz przeciwnie-dlatego że "docieram".
  Przypominam że mówimy nie o zwyczajnych próbach rozszerzenia wpływów,co czyni każde w miarę silne państwo a o rozszerzaniu ideologii a to już inna kategoria.
  W ZSRR było mało marksizmu.Było dużo gipsowych popiersi,dużo Marksa na plakatach,dużo na bibliotecznych półkach ale w ideologii stosowanej go było mało.Tego "deficytu" "światowi marksiści" nie mogli darować Stalinowi i od wtedy do dziś,pod różnymi pozorami i pretekstami atakowali i ZSRR (teraz Rosję) i przywódców (teraz Putina).
  Centrum światowego marksizmy był i jest Waszyngton.


  // Jest nawet doskonały wywiad z doświadczonym oficerem wywiadu radzieckiego, który dokładnie opowiada o tym, jak rozebrać kraje od środka, postaram się to znaleźć.//

  Niczego nie musisz szukać.Jest doskonale znany "plan Dullesa"."Święta prawda" jak chcą jedni,"teoria spiskowa" jak twierdzą inni
  https://en.wikipedia.org/wiki/Dulles%27_Plan
 • @ikulalibal 18:36:01
  "Centrum światowego marksizmy był i jest Waszyngtn."

  Być może było, a z pewnością jest, co nie znaczy, że biuro wykonawcze było zupełnie gdzie indziej.

  "Przypominam, że mówimy o zwykłych próbach rozszerzenia wpływów (...)"
  Otóż w takim razie Ty i ja mówimy o zupełnie czymś innym, bo rozszerzanie wpływów na gospodarkę i politykę najbliższych sąsiadów to zupełnie inna sprawa niż zaszczepianie własnej ideologii na drugim końcu świata.

  W Związku Radzieckim było wystarczająco wiele marksizmu i wystarczająco wiele ideologii stosowanej, aby zostały wymordowane dziesiątki milionów ludzi, no ale jeśli Ty uważasz, że to się nie liczy i że żydosowiecka Rosja była tylko nieszkodliwym, acz potężnym państwem, to doprawdy nie mamy o czym tutaj mówić.

  Jak to mówią, jest wiele sposobów na to, aby obedrzeć kota ze skóry, ale Ty trzymasz się jednego i twierdzisz, że pozostałe są tylko strzyżeniem futerka. Zaraz się pewnie dowiemy, że sowiecka Rosja to było samo dobro dla całej ludzkości.
 • @Lotna 18:58:37
  //W Związku Radzieckim było wystarczająco wiele marksizmu i wystarczająco wiele ideologii stosowanej,//

  Nie nie było.Nie mam ochoty ciągnąć tej dyskusji (nic osobistego,po prosu mam inne ciekawsze zajęcia)
  Ale tytułem "dobrej rady" polecam prelekcje pana Karonia na temat marksizmu.Dowiesz się czym była,czym jest ta ideologia,jak się rozwijała,w jakim kierunku ewoluowała,po co to, na co to,itd.A kiedy posiądziesz wystarczającą wiedzę o FAKTACH wówczas możemy wrócić do tej dyskusji.
  (albowiem trudno jest dyskutować z kimś kto jako argumentów używa cytatów wyrwanych wprost ze świata propagandy.Wówczas to moja skromna osoba posługująca się wyłącznie faktami wypada na obrońcę marksizmu.A tak byś nie może)
 • @ikulalibal 19:19:53
  Cytaty ze świata propagandy? Kpisz sobie? Miliony zamordowanych w ZSRR to dla Ciebie propaganda? Tną tej samej zasadzie żydzi mówienie o mordowaniu Palestyńczyków nazywają antysemityzmem.
  Akurat muszę Cię rozczarować, bo słuchałam prelekcji Karonia. Karoń mówi głównie o marksizmie na zachodzie, co nie znaczy że marksizm się tylko do tego ogranicza. Poczytaj Sołżenicyna, to pogadamy o FAKTACH dnia codziennego ZSRR. No chyba że jego książki o tym, co sam przeżył to według Ciebie też tylko propaganda.
 • @Lotna 19:37:44
  Więc dobrych rad nie słuchasz.Brniesz dalej.Ejże;czy aby nie chodzi
  o to że szukasz potwierdzenia tego w co wierzysz ? coś mi na to wygląda że raczej gotowaś na ołtarze wiary poświęcić prawdę o która i tak nie bardzo dbasz
  .
  ////Cytaty ze świata propagandy? Kpisz sobie?? Miliony zamordowanych w ZSRR to dla Ciebie propaganda //


  Tak.Ze świata propagandy.Jak mówię że "propagandy" to znaczy że z jakiegoś powodu tak mówię.
  O jakich "milionach" mówisz? czy o tych sołżenicynowskich? jeśli tak to mam dla ciebie złą wiadomość:to bujda na resorach.
  A przecież autor noblista ostrzegał już w podtytule swojego dzieła że
  "Archipelag GUŁAG: 1918–1956,PRÓBA DOCHODZENIA LITERACKIEGO"
  Uwierzyłaś w literackie wizje to już twój problem
  Rzeczywista liczba represjonowanych a konkretnie skazanych na śmierć jest znacznie skromniejsza.Nawet można powiedzieć,rozczarowywująca

  http://ic.pics.livejournal.com/ivan_ushenin/71197676/257861/257861_original.jpg

  Wedla Ministerstw Spraw Wewnętrznych 3.777.380
  Według uznanego historyka https://en.wikipedia.org/wiki/Viktor_Zemskov 3.854.900
  według żydowskiego Stowarzyszenia Memoriał 12.000.000
  Różnica między danymi msw histroyka zemskowa a memoriałem wynika z tego że Memoriał dołączył ofiary wielkiego głodu zaś tamci wyłącznie skazanych wyrokiem sądowy,
  Zaś z prawej strony tabeli są propagandyści.Oni nie opierali się na archiwach,nie wertowali kartotek,oni mieli inne zadania.

  PS
  w licznie rozstrzelanych jest 8.000 funkcjonariuszy NKWD którym udowodniono że w okresie "jeżowszczyzny" torturami i fałszerstwami wysłali na tamten świat niemało ludzi.
 • @ikulalibal 20:19:15
  Mówię o milionach, które zostały wymordowane i wyniszczone za czasów ZSRR, nie tylko o tych "sołżenicynowych". Ludzie, obywatele własnego kraju i innych państw byli mordowani na n. sposobów w czasach pokoju. Jeśli to nie ma dla ciebie znaczenia to mogę ci co najwyżej współczuć.
 • @fabi 17:54:30
  Szczerze mówiąc nie spodziewałam się wiele więcej, sądząc z twoich komentarzy. Takie linki możesz wciskać dzieciom w przedszkolu, bo w dzisiejszej dobie każdy ma klucz do tego "master planu", o którym mowa, nie tylko Chiny, bo dziś każdy średnio rozgarnięty człowiek dokładnie widzi w jaki sposób, jakimi metodami od lat rozkładane jest USA i wszystkie państwa tzw. Zachodu, choć nie tylko.

  Chiny natomiast wykupują nieruchomości. USA, Kanada, Australia i WB są rajem dla prania brudnych pieniędzy, bo przecież Chińczyk pracujący za grosze nie kupi sobie domu za kilka milionów dolarów. Rynek mieszkaniowy w Vancouver jest kompletnie nieosiągalny dla przeciętnego Kanadyjczyka, bo każda rudera - dosłownie rudera - kosztuje milion. Jak tylko rząd Chin zacznie się dobierać tym spekulantom i złodziejom do skóry - to nikt inny, a właśnie rząd Chińskiej Republiki Ludowej przejmie te nieruchomości zakupione przez złodzieji, co ostatnio miało miejsce z jakimiś posiadłościami w Kanadzie. Nie potrzebna ani wojna, ani master plan zerżniętym od żydów.
 • @Lotna 04:15:21
  //Mówię o milionach, które zostały wymordowane i wyniszczone za czasów ZSRR, nie tylko o tych "sołżenicynowych".//

  Coraz bardziej przypominasz niezdecydowanego klienta biura podróży który przygląda się globusowi potem oddaje go i mówi :proszę mi pokazać jeszcze jakiś inny globus.
  emu
  Jakie mogą jeszcze być inne ofiary systemu niż te spowodowane działaniem mechanizmów związanych właśnie z owym systemem ?
  Proszę mi konkretnie odpowiedzieć;jakie.
 • Dlaczego matka Filipa Libickiego nie usunęła ,,raka" ?
  Jakim prawem żyją i plują na Polskę?

  https://pbs.twimg.com/media/DZH5dQSW4AE_muV.jpg
 • Tylko miotły brakuje - i na sabat
  https://pbs.twimg.com/media/DZJtkSoWsAEX07T.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031