Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1813 postów 1789 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Mirosław Majkowski o podobieństwach z sytuacją w roku 1939.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdy będzie trzeba zawsze stanę w obronie moich bliskich, mojej ziemi, mojej Ojczyzny. Ale głównym naszym celem jest nie dopuścić do tego, aby powtórzyła się hekatomba naszego Narodu.

Śledząc ostatnie wydarzenia, wypowiedzi polskich polityków najwyższej rangi, nagonkę Izraela i Ukrainy na ustawę IPN, wzrost aktywności niemieckiej w Polsce ( w negatywnym tego słowa znaczeniu) mam wrażenie, że ostatnia chyba najkrwawsza w naszych dziejach wojna niczego nas Polaków nie nauczyła. Poruszę w tym poście krótko dwie kwestie:

1. Sytuacja Polski na arenie międzynarodowej przypomina już niemal całkowicie sytuację z roku 1939. Staliśmy się zakładnikiem wiary w sojusze z krajem położonym za Wielką Wodą, a najbliżej Kanałem La Manche. Wierzymy usilnie w NATO tak samo jak wierzyliśmy w pomoc Francji i Wielkiej Brytanii.
Składamy deklaracje poparcia i gotowości do stanięcia u boku sojuszników, którzy ...możecie sobie Państwo sami dopowiedzieć. 
Znowu machamy szabelką i brakuje tylko wypowiedzi któregoś możnowładcy w sejmie , że nie oddamy ani guzika. Będzie komplet.

2. Nie wiem czy zdajecie sobie Państwo sprawę z nie mniej groźnej sytuacji jaka wytworzyła się podczas nagonki Izraela na Polskę w sprawie o ustawie o IPN. Znane Wam jest powiedzenie, ze jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Pieniądze w formie "odszkodowań" za pozostawione mienie. Suma roszczeń stale wzrasta osiągając już poziom narażający bezpieczeństwo ekonomiczne Polski. Nie ma sensu, abym pisał o absurdalności tych roszczeń. Najbardziej czego się obawiam to uległość polskich polityków czego przykładów w ostatnim 25 leciu było aż nadto. Wszelkie ustępstwa w tej kwestii otworzą drogę do żądania "odszkodowań" za pozostawione mienie dla Ukraińców ( Operacja Wisła) oraz przede wszystkim Niemców ( przesiedlenia ludności z Ziem Odzyskanych). I tu pojawia się prawdziwy problem, bo oprócz pieniędzy pojawią się żądania zwrotu nieruchomości, których stan prawny do dziś nie został do końca uregulowany, a instytucja tzw. użytkowania wieczystego przyznanego komuś w roku 1945 wygasa w 2044 roku czyli za ...26 lat!!! A co potem? A potem przyjdzie dawny właściciel tudzież jego spadkobierca i zażąda zwrotu nieruchomości. 
Uwagę na to zwraca wybitny polski historyk profesor Marczak. 
Chodzi niemal o połowę terenów dzisiejszej Polski !!!

Gdy będzie trzeba zawsze stanę w obronie moich bliskich, mojej ziemi, mojej Ojczyzny. Ale głównym naszym celem jest nie dopuścić do tego, aby powtórzyła się hekatomba naszego Narodu. Do dziś nie udało nam się odbudować elit intelektualnych, do dziś nie udało nam się odbudować w pełni kraju. Mamy masę pracy, odbudowy gospodarki po masowym rabunku w latach 90 tych, kształcenia nowych pokoleń, ciągłej budowy i unowocześniania polskich sił zbrojnych, inwestowania w innowacyjną gospodarkę, nawiązywanie nowych kontraktów handlowych, wymianę gospodarczą i kulturalną z wszystkimi krajami, które tego pragną.

Nie potrzebujemy wojny. Jeśli chcą jej inni to proszę bardzo. Niech sobie walczą. Byle nie u nas i nie naszymi rękoma. W ramach sojuszu chętnie wyślemy im listy pełne otuchy i paczki żywnościowe.

Uczmy się historii i wyciągajmy wnioski z przeszłości.

 

Mirosław Majkowski, fb


 

  

KOMENTARZE

 • zastanawia, dlaczego sprawa użytkowania wieczystego nie została do tej pory uregulowana
  ani rządy płomiennych patriotów, ani zdrajców i zaprzańców, panuje wokół tego zmowa milczenia
 • @MacGregor 16:50:22
  Ciekawe jest to, że kiedy wyszła ustawa, że można było wykupić swoje mieszkanie za tzw. złotówką ze spółdzielni mieszkaniowych czy komunalnych, mieszkania w danym budynku czy na całym osiedlu są z działką na własność (budowane na nowych teranach, peryferiach) a inne, zwykle w centrum miast z użytkowaniem wieczystym.
  Tu coś nie gra i chyba właściciele mieszkań z użytkowaniem wieczystym powinni się niepokoić i postawić tę sprawę na ostrzu noża!
 • Bzdury.
  Były i są możliwości wykupienia prawa własności przez użytkowników wieczystych i to najczęściej na bardzo dobrych warunkach, za ułamek wartości.
  Niby dlaczego miałoby się dawać jednym własność za darmo, a inni mają ją kupować za pełną cenę.
  Tylko zupełna beztroska i radosna nieodpowiedzialność właścicieli mieszkań powoduje, że są one dalej na gruncie w użytkowaniu wieczystym, a nie własnym.
  Owszem, warunki wykupu stają się coraz gorsze, ale jak były bardzo dobre, to ludzie mieli głęboko.
  Bo im się należy.
  Wiele miast dawało możliwość wykupienia mieszkań komunalnych w dobrych lokalizacjach na własność, a prawo zmuszało miasta do zamiany prawa użytkowania wieczystego gruntów związanych z takimi mieszkaniami na dobrych warunkach na własność.
  Ale gdzie tam.
  Przecież trzeba byłoby ponosić pełen koszt utrzymania mieszkania, a tak zapłacili sąsiedzi w podatkach.
  "Bo mi się należy".
  Teraz, gdy wiele miast nie stać już na dotowania mieszkań komunalnych, a ceny wykupu tych się urealniły (mimo zwykle i tak dużych zniżek), to wrzask, że nie można tanio nabyć własności i własności gruntu.
  Także zwodzenie ludzi zapowiedziami nadania własności gruntów użytkowanych za darmo przez polityków spowodowały, że ludzie czekali.
  No i zobaczymy czego się doczekają.
 • Protestuje i będę zawsze protestował ! NIE POLSCY POLITYCY !!!!!
  Nie polscy politycy ! a politycy w Polsce tak powinno sie pisać !!!
  bo politycy dzisiejsi to 99% żydo-chazarstwo z polskimi nazwiskami !!!

  Polacy są mordowani lub zamykani w więzieniach ! by nie stanowili konkurencji dla żydowskich okupantów !

  w Polsce pod rządami żydo-chazarskiej mafii zaprowadzono system rasistowskiego Apartheidu ! WSZYSTKO dla żydów ! a na straży tego rasistowskiego państwa stoi 120 tyś policja ! 8 tajniackich agencji ! sądy i prokuratury żydowskie ! rasistowska konstytucja z 1997 r ! i kilkanaście bojówek żydowskich które donoszą do prokuratury policji

  TO OBRAZ DZISIEJSZEJ POLSKI POD RZĄDAMI RASISTÓW żydowskich

  Apel ! nie polscy politycy a politycy w Polsce !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach. Polska Krajem Neutralnym !

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031