Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1917 postów 2770 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Ukoszernianie Grzegorza Brauna

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli wybory prezydenckie 2020 za pasem.

Nasamprzód chciałbym przeprosić za ledwie sporadyczny udział w dyskusjach pod własnymi tekstami, ale naprawdę nie daję rady. Nie ważę sobie lekce żadnych komentarzy, które niejednokrotnie wnoszą więcej do sprawy niż sam artykuł, ale sami Państwo wiedzą lub domyślaja sie, jak to jest na „angielskim zmywaku” – klienci przeszkadzają, dzwonią, marudzą, a jeszcze przy tym mamroczą jakby mieli kluski w gębie, a w domu też gęby, którym zwykłe kluski nie wystarczą. Staje tedy człowiek przed wyborem rybkum albo pipkum, albo pisać, albo komentować – na moje usprawiedliwienie niech będzie fakt, iż mamy na Neonie wielu zacnych i wartościowych komentatorów, którzy rzadko publikują na własnych blogach albo wcale. ... Jest jeszcze trzecie wyjście, najtrudniesze, tzn. pisać mniej, za to mądrzej i odpowiadać na wszelkie komentarze ...  wiśta wio, łatwo powiedzieć ...

Jak wynika z tytułu, chciałem nawiązać do wcześniejszego artykułu, w którym zalecałem „rabina Brauna” na prezydenta, oraz do burzliwej dyskusji, którą ten wpis sprowokował.

Przyznam, że jest tylko jedna postawa, która doprowadza mnie do rozpaczy i bynajmniej nie chodzi mi o Przyjaciół-Blogerów, którzy mają większą czy mniejszą alergię na chrześcijaństwo, a na kościół rzymsko-katolicki w szczególności. Mam różnych „antyklerykałów” w szeroko pojętej rodzinie i w niczym sobie nie  przeszkadzamy, choć akurat ich „antyklerykalizm” nazwałbym „ludowym”, czyli że pleban ( „i plebani z miąższą szyją, iż to barzo piwo piją” – jak pod koniec XV wieku tłumaczyła Śmierć mistrzowi Polikarpowi) jeździ przysłowiowym meybachem z Niemiec, wikary ma panienkę i dziecko na boku, a w ogóle to pasibrzuchy niech się nie wtrącają w politykę ani w to, z kim śpię.

[Ideałem byłoby, gdyby można było zmodyfikować albo nawet całkiem zlikwidować „anachroniczny” Dekalog, poczynając jak myślę od zakazu cudzołóstwa, ale gdzieby tam marzyć o tem i w takiej sytuacji pozostają jedynie zmodyfikowane dla potrzeb Zachodu religie Wschodu, które u wielu potrafią zdaje się zaspokoić potrzebę transcendencji, ale bez konieczności większych wyrzeczeń czy moralnego dyskomfortu].

Do rozpaczy doprowadzają mnie natomiast tzw. chłopscy filozofowie alias chłopki roztropki (których żeńskim opowiednikiem byłyby zapewne babinki-roztropinki), którzy uważają, że – przepraszam za wyrażenie – wszystko to gówno oprócz moczu i cokolwiek poniżej ich godności (co jest postawą cokolwiek gnostycką, z jej podziałem na pneumatyków i przyziemnych hylików). W kontekście wyborów jest to najczęściej deklaracja niewiary w demokrację i sens wyborów [gimbazjalistów od „tylko Korwin i monarchia absolutna” poznaje się po pisowni „d***okracja]. Tymczasem, za red. Michalkiewiczem, demokracja ma dwa znaczenia. Jedno to sposób wyboru władz państwowych i samorządowych. Można wierzyć w zasadność takiej procedury lub w jej brak, ale FAKTY pozostają faktami: zanim zmienimy ustrój Rzeczpospolitej, to mamy taki, jaki mamy i np. w wyborach powszechnych i bezpośrednich wybierany jest w Polsce prezydent, który np. mógł podpisać Traktat Lizboński, ograniczający naszą suwerennośc do minimum (na szczęście nie zlikwidował jej do końca, bo mamy jeszcze granice państwowe oraz własną armię), albo mógł go nie podpisać. I w takim kontekście obrażanie się na rzeczywistość i rządzące nią tu i teraz reguły jest dziecinadą – akurat wybór osoby prezydenta ma w dzisiejszej Polsce kolosalne znaczenie, nawet mimo jego ograniczonych prerogatyw.

[Einstein słynął z eksperymentów myślowych, a i nam nikt nie zabrania, więc proponuję wyobrazić sobie dzisiejszą Polskę, w której prezydentem jest prowadzony na krótkiej smyczy przez „stare kiejkuty” euromędrzec Bolęsa, nygus Kwaśniewski tudzież rubaszny Szczynukowycz ... a teraz wyobrażmy sobie dzisiejszą Polskę, w której zamiast obecnego prezydenta, który chyba nawet sypia w jarmułce, a o historii Polski ma pojęcie na tyle, na ile dowie się od teścia, gdybyśmy mieli osobę pokroju i intelektu Romana Dmowskiego ... – doprawdy nie miałoby to najmniejszego znaczenia???].

Drugi sens słowa „demokracja” znaczy „kogo przewaga liczebna, tego racja” czyli tyrania większości i tu oczywiście trudno się z taka metodą określania tego, co dobre, słuszne i piękne zgodzić. Zauważmy, że w pierwszej Rzeczpospolitej decyzje sejmowe zapadały nie mechaniczną większością głosów, ale metodą „ucierania się” poglądów. Formalnym zabezpieczeniem przed tyranią większości było „liberum veto”, które okazało się niestety podobne do dzisiejszej broni atomowej, tzn. dopóty skutecznie broniło wspólnego dobra, dopóki się go nie użyło.

Kolejnej rzeczy, której nie mogę zaakceptować, to celowe fałszowanie pojęć, a takim jest uporczywe używanie przez zwolenników WPS zbitki „żydo-katolicyzm”, co jest równie sensowne, jak gdybyśmy nagle zaczęli na tzw. kolory pochodne pomarańczowy i zielony uparli się mówić żółty, który jest dla nich podstawowym. Mimo, że nie ma takiego określenia, to od biedy moglibyśmy go stosować do starożytnych jak i współczesnych „judaizantes”(np. takich jak fałszywiec i fazyzeusz Tomasz Terlikowski, wg którego rzeczywiście chrześcijaństwo to tylko dziczka na pniu judaizmu – co jest taką samą bzdurą jak „teologia” WPS), ewentualnie na współczesnych izraelskich konwertytów, zachowujących pewne tradycje żydowskie rozumiane jako element ich dziedzictwa narodowego. Jeden z komentatorów o dość wulgarnym nicku popisał się stwierdzeniem, że [chrześcijaństwo] „to jest żydowska religia zmieniona dla ogłupienia goim w celu podbicia Świata”. Zarówno ta, jak i inne wypowiedzi tego na szczęście marginalnego środowiska świadczą niestety tylko o tym, że w dupie byli i gówno widzieli i że zarówno o religii jak i historii mają takie samo pojęcie, jak o fizyce kwantowej. Od siebie dodałbym w tym samym stylu: A po co ludzie idą do zakonu? Żeby uprawiać seks, co udowodnił Boccaccio w Dekameronie.

Daleki od religijnego fanatyzmu Krzysztof Karoń podsumował kiedyś działalność syjonistycznej sekty pastora z Lublina, iż w sensie NAUKI SPOŁECZNEJ I STOSUNKÓW SPOŁECZNYCH (nie dętych dysput pseudo-teologicznych) jedynym ich celem i jedyną ofertą jest ZNISZCZENIE kościoła katolickiego w Polsce. W tym sensie WPS mógłby nawiązać z nimi współpracę, bo choć deklaratywnie jedni są ewangelicznymi syjonistami, a drudzy anty-syjonistami, to obydwu łączy ten sam, identyczny cel. Prawdziwe, obrzydliwe (a raczej ob-żydliwe)  oblicze WPS wyszło na jaw w tekście: Polscy nacjonaliści spod żydowskiej sztancy, z podtytułem „Justyna Helcyk – Żydówka, idiotka, antypolska i antynarodowa szuja, agentka Żydo-PiS, kto – ?”. Tak jak banderowiec Wiatrowycz i „Gazeta Polska” są „darem niebios” dla rosyjskiej agentury na Ukrainie i w Polsce, tak „Wierni Polsce Syjonistycznej” byliby darem niebios dla agentury izraelskiej w Polsce, gdy nie ich marginalność.

Rozpisałem się i zabrakło już czasu na samego Brauna tudzież innych ewentualnych kandydatów – jedno jest pewne, iż wybory 2020 są tak naprawdę tuż-tuż i jak nie chcemy się obudzić się z ręką w nocniku, to Najwyższy Czas! (nie mylić z Korwinem) zgodzić się na narodowego kandydata i zacząć pracowac na jego zwycięstwo.

C.d. powienien nastąpić.

 

  

KOMENTARZE

 • Autor
  //„teologia” WPS//

  zwrot który będzie tu szlagierem, i to na lata
  Bingo
  5*

  ps.
  ciekaw jestem czy D.Kosiur zmierzy się z G.Braunem i w której to będzie rundzie wyborów 8-)))
 • Kiedy pojawia się wartościowy kandydat
  to wszyscy patryjodyści zwierają szeregi w zagrożeniu i wzmagają ataki (lepszy jest już Duda, bo ma przynajmniej żonę Żydówkę). Juz tak się w pocie czoła umocnili, że jawnie obecnie twierdzą, o Rzeczpospolitej przyjaciół, albo obojga narodów -jak Gowin ostatnio. Po uczynkach ich poznacie. Jak mówi sam Braun -najpierw wciskano mu antysemityzm, a skoro przysporzyło mu to popularności, zrobiono Żydem. Żaden z poprzednich ani obecny prezydent nie dorównują mu do pięt, ale przecież w Polin mają rządzić miernoty, bo wtedy łatwiej jest realizować swoje interesy.
  Mają cały pakiet Żydów i żydolubów na najwyższych stołkach i ciagną Polskę na dno. Kaczyński wraz z ustawionym rządem milczy w sprawach usraelskiej hucpy tj. bierze w niej udział przez zaniechanie. Zresztą jego matka była 100% Żydówką. A gęba pełna frazesów o patriotyżmie (tak jak i niektórych pożal się Boże patriotów tutaj). Dlatego na Grzegorza Brauna reagują alergicznie. Prof. JR Nowak dziwuje się sondażom "że Polacy takie wyrażają opinie". Nie bierze pod uwagę ile jest Polaków w tych Polakach.
 • @wercia 19:45:17
  Kosiur współpracuje z Żydami ziejąc nienawiścią do Kościoła Rzymskokatolickiego, stosując wyświechtane i zapodane slogany w stylu żydokościół, czy judeochrześcijaństwo. Gdyby miał dobre zamiary, to wiedziałby, że i do Kościoła tłumnie wleżli i sami te slogany produkują, a on to wiernie powtarza. Tak jak dowcipy o głupiej blondynce, mimo że Żydówki maluja się na kolor blond, a Timoszenko przykleiła sobie nawet warkocz słowiański. W internecie kiedyś widziałam jej zdjęcie w naturze.
 • @wercia 19:59:20
  Pani intelektualno-patriotyczne wypracowania wskazują niezbicie, że jest Pani blondynką z żydowskich dowcipów. Choć osobiście uważam, że jest Pani farbowaną blondynką, być może nawet ze złotym warkoczem.
  I nie może być inaczej, jeśli wzorem polskiego patrioty i kandydata na prezydenta jest według Pani Żyd.
 • @Rzeczpospolita 20:10:04
  Jestem naturalną blondynką i nie wydaję pieniędzy na żydowskie farby.
  I nie powtarzaj się Pan z tym wciskaniem żydostwa Braunowi, skoro jest on Polakiem. Albo udowodnij, bo jak sie Braun w końcu zdenerwuje, to się Pan do końca życia nie wypłaci.
 • @ Autor - 1*
  Miało być o Braunie, a jest o WPS.
  Muszę jednak Autora zmartwić, bo nawet paszkwil żydowskiej gadzinówki o WPS jest na wyższym poziomie w sensie merytorycznym.

  Interesujące jest, że i w gadzinówce Żydzi wiedzą, iż:

  „bez Kościoła czeka nas w Polsce zgroza." - K.Modzelewski (za: http://wyborcza.pl/1,75410,20572292,andrzej-seweryn-nie-palcie-komitetow-zakladajcie-wlasne.html)

  Ponieważ Autor myśli tak samo, jak K.Modzelewski, więc już nawet pytał nie będę, z których Żydów Autor się wywodzi.
 • @wercia 20:19:18
  A propos: żydowskie dowcipy o głupich słowiankach przypadają do gustu?
 • Uważam że
  Braun jest w porządku.Dlatego (na tym etapie) szkoda go na ewentualnego prezydenta.Moim zdaniem ma inne,znacznie ważniejsze rzeczy do roboty.
  Pan Braun obok Karonia,Maciejewskiego i Pana Nikt,to na dzień dzisiejszy najwartościowszy popularyzator wiedzy polityczno-historycznej.
  Świadomość polityczna ( i historyczna) naszego społeczeństwa jest katastrofalna czemu po kilkusetletnim praniu mózgów dziwić się nie należy.
  Rzeczywistość bez Brauna w Belwederze mogę sobie jakoś wyobrazić.
  Realność bez jego komentarzy i prelekcji-nie.
 • @wercia 20:21:50
  Martwi mnie coś innego, martwi mnie głupota Słowianek, także tych, które za takie się podają.
 • @Rzeczpospolita 20:29:28
  Oczywiście Słowianki powinny pójść w ślady Esterski, wtedy to byłaby mądrość nad mądrościami opiewana przez Żydów przez wieki. Ale nie każdy lubi się kurwić. Gratuluję preferencji etycznych.
 • @AgnieszkaS 20:21:08
  "Ukoszernienie WPS-u".

  kolejny znakomity zwrot ???
  ale tam w tej 3 osobowej partyyjii już nie da się koszerności wyplenić, nie ma szans
  8 -)))))
  pzdr.
 • @Husky 20:38:21
  kundel,
  a gdybyś się do WPS zapisał, to by się udało -? Byłby wtedy jeden Polak - kundel Husky, wielbiciel skrajnie syjonistycznego PiS-u.
 • @Rzeczpospolita 20:53:40
  shalom Rebe
  shalom
 • Ukąszony śmiertelnie jest system demokracji.
  .
  Trójka liczba nieparzysta, zabiła na wiele wieków równowagę władzy.

  Dlaczego, bohaterowie walczą o martwy system demokracji?
 • @AgnieszkaS 20:21:08
  No co ja mogę, co ja mogę ;)

  Pozdrawiam serdecznie
 • @wercia 19:45:17
  Witam,

  Generalnie kandydat musi być nie tyle katolicki czy nawet chrześcijański, ile narodowy (co w naszych warunkach oznacza przynajmniej neutralną przychylność dla katolicyzmu) - chyba popełnię na ten temat jeszcze jeden wpis, w którym podam moje zastrzeżenia wobec G Brauna (dla Pani czy dla mnie będą one nieistotne, ale innych mogą odstręczać)

  Co do pochodzenia Naczelnika Państwa i jego Rodziców, nie jest to być może najważniejsze, ale chciałbym to wiedzieć
  (a propos, zaciekawiła mnie informacj apodana przez Szewacha Weissa, że dzieci premiera Morawieckiego chodzą do szkoły żydowskiej w Wwie)

  Ciekawy był przypadek braci Unszlichtów, z czysto żydowskiej rodziny, Jozef został bolszewikiem i funkcjonariuszem GPU w ZSRR, zas Julian został księdzem i był gorącym polskim patriotą,nie Jankielem czy Berkiem Joselewiczem czy nawet Michałem Landy,ale Polakiem z całej duszy!

  pozdr
 • @wercia 19:59:20
  a propos judeochrześcijaństwa, winien jest sam KK, w którym dzis dominuje slogan o "cywilizacji judeo-chrześcijańskiej", że przyznaję w pewnym momencie sam zacząłem tam myśleć, choć się szybko otrząsnąłem

  pozdr
 • @goodness 22:01:08
  System można naprawić, ale na dziś obracamy się w ramach takiego, jaki mamy :)

  pozdr
 • @MacGregor 09:27:19
  System można naprawić, ale na dziś obracamy się w ramach takiego, jaki mamy :)

  Piękna demokracja jak królewna śnieżka, śpi zatruta kawałkiem jabłka ( czyli błędem równowagi trójki).
  http://serwisprasowy.tvpuls.pl/library/styles/big/public/sw7d_witch2_l89e758597e2162411f943afdb460cd34.jpg
  Może ktoś się potknie, kawałek trucizny wyleci i Polacy będą żyli w szczęściu i radości:)
  https://www.youtube.com/watch?v=UMmp9tYDvVI
  pozdr
 • wybory
  Z Braunem byłoby o tyle dobrze, że odebrałby głosy Dudzie. W końcu trochę żydków w Polsce funkcjonuje i ci stanęliby przed wyborem Duda czy Braun.
  Największe szanse na wygraną ma jednak Beata Szydło, szanse być może podwójne, raz za dobre rządy, 500+, zablokowanie emigracji z Afryki, twardą politykę w stosunku do Brukseli i Niemiec, dwa, że tak ją bezceremonialnie odstawili.
 • wybory
  Grzegor Brun to przecież reżyser i jako taki doskonale wie, że pewne rzeczy trzeba wyreżyserować, że rolę patrioty w spektaklu przedwyborczym trzeba odegrać, wyborcę różnymi mądrościami i sensacjami zbajerować i tylko ta jego facjata…
  tak niepodobna do przeciętnego Jana Kowalskiego.

  https://i.ytimg.com/vi/XHnLXElQstI/maxresdefault.jpg
 • wybory
  Jakby ktoś zapomniał jak wygląda Polak

  https://newtimes.pl/wp-content/uploads/2013/07/Edward-Gierek.jpg
 • @Oświat 23:11:55
  hehehe.. haha.. spadłem pod stol..
  ze tez z Wojtasem nie do gadiliscie sie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031