Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1823 posty 2049 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Maciej Motas: PiS: Wybaczcie!, Żydzi: Zapłaćcie!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

[czyli rozmawiała gęś z prosięciem ...]

Prezydent RP A. Duda podczas obchodów 50. rocznicy Marca'68 na Uniwersytecie Warszawskim stwierdził m.in.: „Tym, którzy zostali wtedy wypędzeni, i rodzinom tych którzy zginęli, chcę powiedzieć: proszę, wybaczcie. Wybaczcie Rzeczypospolitej, wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce (…)

I dalej: "Patrząc na tę naszą Polskę dzisiejszych czasów, XXI wieku, myślę sobie, co za żal. Co za stratę ponosi dzisiejsza Rzeczypospolita, że wy wszyscy – ci, którzy wyjechali, ci, którzy być może umarli przez tamten 68 rok – że was dzisiaj z nami nie ma, że jesteście elitą inteligencji, ale w innych krajach” („Rzeczpospolita”, 9. 03. 2018).

Pomijając nieprzystający głowie państwa ton kajania się przed ówczesną rzekomą elitą narodu, której opuszczenie Polski duża część polskiego społeczeństwa (także ta o tradycjach akowsko-niepodległościowych) przyjęła z niekłamaną ulgą i zadowoleniem, przyznać należy, że w przekazie przedstawicieli najwyższych władz dokonał się w ostatnim czasie pewien postęp. Oto Polska A.D. 1968 została uznana jednak za Polskę. Prezydent po Premierze, który podczas niedawnej wizyty w Niemczech stwierdził m.in.: „Tamto państwo nie było państwem niepodległym i suwerennym. Było państwem, które swoje decyzje i działania uzależniało od kogoś innego, od innego mocarstwa, od Moskwy, od ZSRR” (Gazeta.pl), potwierdził, że było to państwo zależne i wasalne, ale jednak państwo polskie. Dziś jest to stwierdzenie być może o pierwszorzędnym znaczeniu.

Na tym jednak lista pozytywów tegorocznych obchodów Marca'68 się kończy. Wszystkie z przywołanych powyżej wypowiedzi świadczą bowiem o skrajnej wręcz naiwności obecnie rządzących. Żywią oni nadzieję, że poprzez kolejne pokutne akty strzeliste wobec „marcowych wygnańców” poprawią swój wizerunek za granicą i choć trochę wpłyną na nieprzejednanie Izraela. Obawiam się, że nic podobnego jednak nie nastąpi. Niczego też nie dadzą kolejne posiedzenia wspólnej komisji „polsko-żydowskiej” ds. trudnych.

Nawet gdyby na czele strony polskiej PiS miast Bronisława Wildsteina postawił Adama Michnika, także nie przyniosłoby to oczekiwanych rezultatów. Rozgrywka toczy się bowiem o miliony odszkodowań, które Polska może być zmuszona zapłacić osobom i organizacjom znajdującym się przede wszystkim w Izraelu i Stanach Zjednoczonych [a ponieważ Polska takimi pieniędzmi nie dysponuje i musiałaby wypłacać ekwiwalent w zasobach naturalnych, więc rozgrywka toczy się tak naprawdę o sprawowanie kontroli nad polskim obszarem państwowym -McG] . Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że uznanie przez najwyższe czynniki w Polsce państwowości PRL stanowi element jakiejś szerzej strategii. Wszak odwołanie się do umów międzynarodowych zawartych przez ówczesny rząd polski stanowi jedyną realną szansę na wyjście Polski z tej arcytrudnej sytuacji obronną ręką.

Maciej Motas
fot. profil fb Andrzeja Dudy

Źródło //www.mysl-polska.pl/

 

Komentarz:

"Patrząc na tę naszą Polskę dzisiejszych czasów, XXI wieku, myślę sobie, co za żal. Co za stratę ponosi dzisiejsza Rzeczypospolita, że wy wszyscy – ci, którzy wyjechali, ci, którzy być może umarli przez tamten 68 rok – że was dzisiaj z nami nie ma, że jesteście elitą inteligencji, ale w innych krajach”

Żal, jak najbardziej, ale dupę ściska po uświadomieniu sobie, że mamy takiego prezydenta i dlatego tak ważne jest rozpoczęcie działań, które skutkowałyby w 2020 roku wyborem takiej głowy państwa, która zerwałaby z „nową świecką tradycją” serwilizmu wobec obcych i historycznego analfabetyzmu.

Przyjrzyjmy się bliżej tej „elicie intelektualnej”, której twarzą mogłaby być morderczyni sądowa, Helena Wolińska.

Bohdan Urbankowski na łamach miesięcznika WPIS podaje m.in.:

[…] Przy dokładniejszym spojrzeniu rozpoznajemy w rzekomych „ofiarach” oprawców z UB, morderców sądowych, zakłamanych dziennikarzy i – nie tyle artystów, co fałszerzy sztuki. Pełna lista byłaby zbyt długa, niemniej i skrótowa jest nader pouczająca – wyjechało 18 wysokich rangą działaczy partyjnych i 729 średnich aparatczyków. Ze stanowisk państwowych (też zresztą partyjnych) dwóch wiceministrów: hutnictwa – Ignacy Borejdo i budownictwa – Fryderyk Topolski, oraz 51 dyrektorów departamentów, 50 wicedyrektorów, kilkudziesięciu naczelników wydziałów. Duże straty poniosło MSW, skąd usunięto 176 funkcjonariuszy, w tym większość rodem z dawnego MBP i UB; z MSZ wyleciało 28 dyplomatów i pracowników. Przy okazji tej wyliczanki co chwilę trafiamy na dające do myślenia ciekawostki: Kazimierz Łaski, dawny major UB, wyjechał jako prorektor SGPiS; ekspodpułkownik z MBP Antoni Gutowski – jako redaktor „Polityki”; płk Oskar Karliner, już w 1956 r. zdegradowany za zbrodnie stalinowskie, wybył jako fachowiec od energii jądrowej; jego zastępca, ppłk Maks Lityński – jako prześladowany naukowiec; ppłk Józef Krakowski, „zasłużony” ongiś wiceszef UB w Łodzi, Gdańsku i Warszawie – jako niemal artysta (szef produkcji zespołu filmowego „Kamera”). A dodać trzeba i „Semjona” (Zygmunta) Baumana – były politruk i kabewiak zasłużony w walkach z „bandami” wyjedzie jako wybitny socjolog. Z kolei Stefan Michnik, były morderca sądowy – jako „prześladowany” redaktor MON.

Najwięcej przegranych było w aparacie propagandy. Usunięto ok. 200 dziennikarzy, w tym 15 redaktorów naczelnych pism, 61 wysokich urzędników Polskiego Radia i Telewizji, 26 ludzi związanych z kinem. Z liczących się – były propagandzista „Czołówki” i reżyser „Krzyżaków” Aleksander Ford. Wyjechało też: 9 pośledniejszych pisarzy, 91 artystów, 364 doktorów i 944 studentów wyższych uczelni. Z głośniejszych nazwisk wymienić trzeba Arnolda Słuckiego, byłego politruka w randze kapitana, i Stanisława Wygodzkiego, swego czasu propagandzistę i obercenzora w radio, który wyjechał jako całkiem liryczny poeta. Henryk Grynberg, przywoływany tu i ówdzie jako ofiara tudzież wybitny literat, nie był ani jednym, ani drugim. Wyjechał w 1967 r. z zespołem Teatru Żydowskiego do USA i tam został. Kończąc o nim, dodajmy, że jako wybitny aktor też nie został odnotowany. Został za to odnotowany przez SB jako TW „Reporter”.

(źródło: niezłomni.com: Ich nazwiska będą pomijane podczas oficjalnych obchodów Marca’68. Oto ,,ofiary” polskich prześladowań)

Gwoli prawdy trzeba powtórzyc za red. Michalkiewiczem, iż nagły wyjazd z Polski dla wielu dzieci żydo-komunistycznych zbrodniarzy mógł być niezrozumiały i traumatyczny, bo nie wszyscy rodzice chwalili się w domu, iż w godzinach pracy łamią kości czy wyrywają paznokcie polskim patriotom.

[Jeden z moich najbliższych kolegów w szkole średniej był jak się potem dowiedziałem eskimoskiego pochodzenia, przynajmniej po ojcu, z tym, że była to rodzina całkowicie polska, patriotyczna, katolicka i pobożna, na jakiekolwiek przejawy komuny reagująca alergicznie. W dobrej komitywie byli też nasi ojcowie i dopiero po latach dowiedziałem się przypadkiem od mojego, iż w czasie „nagonki” 1968 ojciec kolegi zapytał go z obawą „no i co teraz z moją rodziną i ze mną będzie”, na co mój wzruszając ramionami odparł, żeby nie przybierał, bo nikt mu złego słowa nie powie - i tak też się stało. Taki to organiczny „antyzemitizmus” odziedziczyłem po przodkach].

Jeszcze jeden wątek, bardzo zwieźle ujęty w samym tytule:

PiS: Wybaczcie!  Żydzi: Zapłaćcie!

Każdy z nas czytał zapewne fragmenty dyktowanego przez życie słownika damsko-męskiego, w stylu „rób co chcesz = jeszcze tego pożałujesz; chyba nieco przytyłam = powiedz mi, że jestem piękna” itp.

Niestety, ale rożnice między cywilizacjami są jeszcze większe.

Qui s’excuse s’accuse czyli tylko winny się tłumaczy, jak powiadają „Francuzi wymowni”, my mówimy „przepraszamy”, oni rozumieją „przyznajemy sie do winy”, polski prezydent mówi „wybaczcie”, oni rozumieją „zapłacimy”.

Nigdy i nikomu nie udało się niestety powtórzyć sukcesu (jakkolwiek tego "sukcesu" nie oceniać) orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich z 1965 roku, a to z tego zasadniczego powodu, iż niedouczeni (jak nie przymierzając prezydent Duda) epigoni zwracają się dziś do przedstawicieli zupełnie innej cywilizacji.

Próbował Wałęsa w Izraelu ( jeszcze jako prezydent), to usłyszał: przeprosiny przyjete, teraz zapłaćcie, próbowali polscy katolicy we Lwowie (jeszcze za pontyfikatu JPII), to usłyszeli „wybaczamy”, równie niefrasobliwie co bezczelnie próbują dziś słowa orędzia kopiować w celu relatywizacji „wzajemnych przewin” władze banderlandu (zauważał to nawet skądinąd mało spostrzegawczy Witek Waszczykowski).

Nieuwzględnianie tych podstawowych różnic cywilizacyjnych przez pana prezydenta i jego doradców jest co najmniej ignorancją zawinioną, która może miec tragiczne skutki dla nas i dla naszego państwa. 

KOMENTARZE

 • Gdzie jest taka tablica?
  Ktoś słusznie zauważył, że nie ma nigdzie tablicy upamiętniającej kilka milionów Polaków wypędzonych z kraju za chlebem w ostatnich latach.
  Ale co tam Polacy... kto by się nimi w Polsce przejmował.
  "Rozgrywka toczy się bowiem o miliony odszkodowań, które Polska może być zmuszona zapłacić"
  Panie Motas, tutaj stawka idzie o wiele miliardów dolarów!!!
 • Zatwierdzono już projekt pomnika!
  http://i67.tinypic.com/34jcgt5.jpg
 • @Robik 13:59:17
  myślę, że nawet gorzej - rozgrywka toczy się o faktyczną kontrolę nad polskimi zasobami naturalnymi, nad ziemią, litosferą etc.

  polska nie ma takich pieniędzy,więc musielibyśmy oddawać ekwiwalent w naturze (ziemia, lasy, woda) i czekałby nas los Palestyńczyków

  to nie jest kwestia kradziey zuchwałej na rympał, ale naszego być albo nie być

  pozdr
 • @Robik 14:01:24
  co się tyczy pomnika - s.p. LK w jednym ręku powinien trzymać makietę MHŻP Polin, w drugim Traktat Lizboński, a na głowie mieć ... nietrudno zgadnąć, że jarmułkę

  pozdr
 • @MacGregor 14:06:03
  No tak, trzeba będzie jeszcze wprowadzić drobne poprawki...
  Jednak przewodnia idea pozostaje: posadzimy osła na ośle.
  Ale dzięki za twórczy wkład...
  W kwestii naszego być albo nie być pełna zgoda.
  A naczelnik milczy, premier również, prezydent także.
  Niedawno jakiś przedstawiciel polskiego rządu odwiedził Waszyngton, spotkał się z organizacją żydowską a nie miał nawet chwili czasu żeby porozmawiać z przedstawicielami Polonii którzy robi co w ich mocy żeby zablokować ustawy domagające się wielomiliardowego haraczu od Polski.
  Jak bardzo jest to wymowne!
  Pozdrawiam
 • W następnej kolejności Żydzi z Malezji i Jamajki?
  http://dzienniknarodowy.pl/wiceminister-spraw-zagranicznych-rozmawial-argentynskimi-zydami-o-ciemnych-kartach-polskiej-historii/
 • @Robik 13:59:17
  Tych pieniędzy Polska nie jest w stanie fizycznie zapłacić. Pomijając fakt, że są wyssane z brudnego palucha żydowskiego. Grzegorz Braun twierdzi, że chodzi im o dominację nad Polską.
  Opowiadanie. że zmuszeni będziemy płacić, to usiłowanie wrogiego oswajania, dlatego nie powtarzaj tych bzdur. Niczego nie musimy. Co musimy to wywalić na bruk obcy element. Niezależnie czy nazywa sie patriotami czy kim innym.
 • @Robik 14:23:20
  Przedstawiciel rządu spotkał się z żydami (czyli ze swoimi), a nie z Polonią, bo on nie reprezentuje interesów Polski, którą już prawdopodobnie spisał na straty, a raczej na konto swojego, między innymi, zwycięstwa, ponieważ ci ludzie, którzy oficjalnie reprezentują polski rząd, faktycznie konkurują o stołki namiestników rządzących przyszłym Polinem, z których każdy chce się przypodobać zwycięzcom, za których oni już żydów uważają. Wiadomo, że żyd zawsze zdradzi naród u którego mieszka i przyłączy się do wroga - i to właśnie dzieje się po raz n-ty w dziejach Polski i ludzkości.

  Anna Raźny pisze:
  "Ta bezprecedensowa w skali historycznej i światowej próba wymuszenia nienależnego na gruncie prawa „odszkodowania” za bezspadkowe mienie żydowskie będzie haraczem, jaki miałaby zapłacić Polska. Haraczem oznaczającym, iż staliśmy się kondominium amerykańsko-izraelskim. Haracz ten przypomina daninę, jaką podbite przez imperium mongolskie księstwa ruskie płacić musiały jego władcy. Walka między poszczególnymi książętami o to, kto będzie podbitą Ruś reprezentował na dworze owego władcy stała się symbolem politycznych podziałów w sprawie sposobów składania daniny – podziałów uniemożliwiających zrzucenie jarzma niewoli. I trzeba było długo czekać na zjednoczenie księstw w walce wyższej rangi – o odzyskanie niepodległości – dzięki któremu koniec niewoli stał się faktem. Spory miedzy władzą i opozycją w Polsce mają podobny charakter. Dotyczą spraw drugorzędnych, nie dotykają w najmniejszym stopniu opcji amerykańskiej. Tę bowiem akceptują wszystkie walczące między sobą ugrupowania polityczne."
 • @Robik 14:01:24
  Jaki naród takie pominiki
 • @MacGregor 14:03:34
  Polecam.Pzdr. https://www.salon24.pl/u/el-zorro/842864,skrywana-prawda-o-powodach-biernosci-usa-i-wielkiej-brytanii-wobec-holokaustu
 • @MacGregor 14:03:34
  Pełna zgoda.
  Te 65-300 mld dol. to tylko punkt wyjścia żeby móc nas chwycić za gardło.
  Wiadomo że Polska nie będzie w stanie sprostać takim żądaniom finansowym i jedynym wyjściem będzie oddanie ziemi, lasów, zasobów i wszystkiego co przedstawia jakąkolwiek wartość (także i ludzi w niewolę).
  Będzie tak jak mówi Michalkiewicz; Polacy staną się ludźmi trzeciej kategorii na własnej ziemi.
 • Mamy stryczek na szyji. Kat czeka, by wybić stolek z pod nóg.
  Szanowni państwo! Ekscytujecie się 65 mld $ roszczeń żydowskich, które gdyby rząd naprawdę był rządem polskim z łatwością mógłby je odrzucić. Problemem, a właściwie stryczkiem na szyi państwa polskiego jest jego zagraniczne zadłużenie sięgające już ok. 500 mld $. Gierek w latach siedemdziesiątych zadłużył Polskę licząc w dzisiejszych cenach na około 70mld $. Kredyty były przeznaczone na budowę majątku produkcyjnego. Przynajmniej w teorii kredyty mogły być spłacane dochodami z produkcji towarów. W teorii, bo wiele inwestycji było nie trafionych, często zaczętych a nigdy nie dokończonych. Dzisiejszego zadłużenia nawet w teorii nie da się spłacić. Bo cóż buduje się dzisiaj za pożyczone pieniądze? Jak Polska długa i szeroka powstają akwaparki, stadiony, hale i lotniska. Są to inwestycje nie przynoszące dochodów, wręcz generujące koszty. Jesteśmy w gorszej sytuacji niż Grecja. Dlaczego międzynarodowa czyt. żydowska finansjera siedzi cicho? Ponieważ Polska ma gigantyczne zasoby surowcowe, które będzie można przejąć za za niewielką część ich wartości wykorzystując zadłużenie. Właśnie po to zainstalował się w Polsce GP Morgan.
 • @Jabo 12:05:24
  Ratuje nas wykazanie czarno na białym, białym, że Polska od 45 roku była niesuwerenna a wszelkie decyzje były podejmowane przez nachodźców z jerozolimy i skądś tam jeszcze, ale najpierw Musi powstać Polskie państwo z Polskim rządem !
 • @MacGregor 14:06:03
  Bosak relacjonuje pełną absurdów konferencję w Muzeum POLIN o antysemityzmie. Na czarnej liście m.in. portal wPolityce i Radio Maryja. Przełamałem się i postanowiłem zakosztować atmosfery debaty w Muzeum POLIN. Jestem na wykładzie „Epidemie mowy nienawiści. Jak blisko Marca’68 jesteśmy?”. Kilka metrów ode mnie takie znakomitości jak piszący o historii socjolog, znany z antypolonizmu prof. Jan Tomasz Gross napisał na Twitterze Krzysztof Bosak, który uczestniczył na konferencji, którą relacjonował w mediach społecznościowych. Przypomnijmy, że kilka dni temu wybuchł skandal, gdy w Muzeum cytaty Magdaleny Ogórek i Rafała Ziemkiewicza przedstawiono na jednej z wystaw jako przykład antysemityzmu. Z relacji Bosaka wynika m.in., że jednym z dowodów na antysemityzm jest niechęć Polaków do finansowania POLIN. Poniżej zamieszczamy relacje Bosaka z konferencji.


  https://wpolityce.pl/polityka/385796-bosak-relacjonuje-pelna-absurdow-konferencje-w-muzeum-polin-o-antysemityzmie-na-czarnej-liscie-min-portal-wpolityce-i-radio-maryja

  Ps.."Antysemityzm to choroba – łapiesz ją od żydów" – Edgar J Steele. Antysemitą nie jest ten który nie lubi żydów lecz ten którego nie lubią żydzi. Antysemitami są ci co na siłę szukają antysemitów w Polsce ! Oni sami ich tworzą ! Miejmy nadzieję na szybki wzrost antysemityzmu. On i tak się nieuchronnie pojawia wraz z wiedzą i doświadczeniem, ale czym szybciej tym lepiej. Zapytanie pani dr Ogórek o zmianę nazwiska też już jest przejawem antysemityzmu? Ktoś tam chyba ocipiał! A Gross ? A dlaczego on polonofob i paszkwilant w ogóle do Polski został wpuszczony ? Ten plakat "Polish holokaust" przedstawiający gestapowca i czerwonoarmistę strzelającego do Polaka zapewne dlatego jest antysemicki bo jak przyznał sam p. Weiss w armii czerwonej było 800 tyś żydów. A gdyby tak pod muzeum odbyła się milcząca demonstracja z portretami oprawców z UB i NKWD opatrzonym podpisem 70 lat "wspólnej’" historii dołów wapiennych. Gdyby tak tych wszystkich działaczy z KPP, PKWN, ZPP, agentów sowieckich i katów przynieść pod muzeum i zapytać o nich, o ich historię w relacjach polsko – żydowskich. Zapytać o zasługi dla Polski i dla wolności Polaków. To cale muzeum żydowskiej V kolumny jest niczym innym jak ich baza wypadowa a zarazem skarbonka bez dna na pieniądze Polskich podatników! Wszystko finansowane przez Polaków. Żydzi znowu zrobili na głupich Polakach dobry geszeft. Czemu Polacy to taki tolerancyjny i naiwny Naród. Pozwalają się wykorzystywać i poniewierać przez lata. My chyba jesteśmy masochistami, bo im bardziej walą w nas jak w bęben, tym bardziej się do nich liżemy. Jesteśmy wyjątkowym narodem! utrzymujemy, opłacamy największych naszych wrogów! Chore! Goje, niewolnicy obudźcie się w końcu i pogońcie to pasożytnicze towarzystwo wszelakiej maści. Przed wszelkimi wyborami podnosić sprawę antypolonizmu i jakie działania są w tym temacie podejmowane. Trzeba wymusić na rządzie aby nie dotował tych którzy tworzą antypolonizm. To antypolskie Muzeum Polin należy jak najszybciej zburzyć ! Po Warszawie chodzą słuchy, że budynek Muzeum Polin jest wadliwie skonstruowany i konieczne będzie szybkie jego zamknięcie i wpuszczenie ekip rozbiórkowych i inspekcji budowlanej. To na początek. Potem demontaż. Setki milionów pieniędzy polskiego podatnika zostało ukradzione na tę placówkę, w czasie gdy brakło klepaków na farbę by odmalować ściany w polskim muzeum na zamku w Rapperswil nad jeziorem zuryskim. Ten żydowski prof. Bilewicz otrzymał blisko 2 mln od min. Gowina na badania mowy nienawiści. Kto wie, może pan prof. zechce je sprzedać komisji min. Brudzińskiego. Min. Gliński proszę włączyć się w negocjacje ceny. Gliński płaci im nie tylko za antypolonizm, płaci im za neomarksizm, wykłady o gender itp. Tzn. my płacimy. Podczas kampanii 2015 PiS prezentował się jako partia pro-polska, patriotyczna... ? Gliński to faworyt Kaczyńskiego. Taka jest prawda niestety. Dlatego serce mnie boli bo to kolejny jego błąd w doborze ludzi. Prezes zresztą dziwnie się wycofał. Niedobrze. Przestaję być wyborcą PiSu. Ich uległość wobec chciwego, zakłamanego i wrednego Izraela jest już nie do przyjęcia. Będę głosować na Narodowców, bo liczę, że dzięki nim nie będzie sponiewierana moja godność. Minister Gliński natychmiast do dymisji. Dzisiaj PiS odmówił sfinansowania remontu Cmentarza Orląt Lwowskich, a zatem Gliński może przelać kolejne 100 mln zł na Polin. Wicepremierze Gliński do roboty! Przecież powiedziano wyraźnie: Polin potrzebuje środków finansowych na walkę z "narcystyczną tożsamością narodową" Polaków. Natychmiast proszę dorzucić następne 100 mln zł! Jak widać pilnie potrzebna jest komisja śledcza w sprawie wydania 100 mln zł i kolejne muzeum dla żydów wbrew Polakom. Hańba! Jesteśmy jako Polacy poniżani i upokarzani we własnym kraju ! Szargana jest nasza godność ! We własnym kraju większość społeczeństwa poddana jest presji i dyktatowi kłamstwa lewicowo-komunistycznej mniejszości, która każdy przejaw oporu i buntu piętnuje antysemityzmem. Antykomunizm jest automatycznie antysemityzmem. Diabelska przewrotność bolszewików w trzecim pokoleniu sprawowania władzy nad polskim narodem. Kłamać, opluwać, lżyć przeciwnika. Gdy ten podnosi bunt i reaguje agresją, broni się. Pokazywać go jako agresywnego i nietolerancyjnego antysemitę. Wszak bity musi akceptować, że jest bity, nie ma wyjścia. W każdej możliwej reakcji na agresję wpada w matnię. Polska powinna zdelegalizować partie komunistyczne i ruchy komunizujące jako zagrożenie wolności i demokracji totalitaryzmem. Bolszewizm i komunizm w każdej postaci powinien zostać oficjalnie potępiony i zakazany na terenie Polski.

  Ps..II..Znacie te bajkę La Fontaina, gdy chłop zamarznięta żmiję przyniósł do domu i "odchuchał", a wtedy ta kieł do przodu i do chłopa, mądry chłop za tasak i ją pociął na kawałki...., ale to był mądry chłop.
 • red. Michalkiewicz pisze
  Na skutki nie trzeba było długo czekać. Właśnie izraelskiej gazecie „The Jerusalem Post” z 12 marca ukazała się publikacja, że Polska powinna wypłacić odszkodowania za Marzec. Przepraszacie – to dawajcie forsę! Najwyraźniej redakcyjny Judenrat uważa, że „z wszystkiego można szmal wydostać”, się nie krępuje. W tej sytuacji tylko patrzeć, jak Sejm wprowadzi jakiś specjalny podatek na stalinięta i fejginięta – żeby miały czym obetrzeć łzy po tych wszystkich niewymownych cierpieniach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930