Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1793 posty 1695 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

M.Skalski: Fekalne skojarzenia Wojciecha Muchy z „GazPol”-a

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

[Miliony much nie mogą się mylić czyli celnie ugodzona banderowska agentura kwiczy i toczy pianę]

Fekalne skojarzenia Wojciecha Muchy z „Gazety Polskiej”

Pretendujący do miana jednego z liderów opinii Wojciech Mucha z „Gazety Polskiej” nie przebiera w słowach, gdy próbuje zdyskredytować nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, przewidującą karanie za zaprzeczanie ludobójstwu dokonanemu przez bandy UPA na Polakach w latach II wojny światowej i tuż po niej.

Otóż, autor ten – którego celowo nie nazywam ani dziennikarzem, ani publicystą – raczył publicznie nazwać nowelizację w punkcie dotyczącym zaprzeczaniu zbrodni ukraińskich szowinistów „kałem i dnem”:

https://mobile.twitter.com/WojciechMu…/…/972252237304074242…

Takie właśnie fekalne paralele przychodzą na myśl rzekomo poważnemu i rzekomo rzetelnemu autorowi. Wojciecha Muchę widzimy w publicznej telewizji, który jakby nigdy nic odwiedza studio w charakterze kulturalnego i ułożonego komentatora polityki, w tym stosunków polsko-ukraińskich. Zresztą, nietrudno merytorycznie wykazać, iż w temacie tych ostatnich Mucha jest ignorantem, któremu wydaje się, że z bliżej nieznanych przyczyn ma dostęp do szczególnie specjalistycznej wiedzy. Nie jemu pierwszemu i nie jemu ostatniemu wydaje się, że może występować w roli eksperta od Ukrainy. Nie jest to więc nic szczególnie wartego uwagi.

Niemniej, retoryka ta wskazuje na to, jak bardzo ugodzone zostało UKRAIŃSKIE LOBBY W POLSCE nowelizacją ustawy o IPN. Czasami ciężko ukryć frustrację, stąd na myśl przychodzą już tylko najbardziej prostackie metafory, w rodzaju tej porównującej zmiany w ustawie o IPN do kału. Podkreślmy, że są to zmiany, których od dawna domagały się środowiska patriotyczne i kresowe.

UKRAIŃSKIM LOBBYSTOM pali się grunt pod nogami, bo nagle okazuje się, że ich supozycji ogół społeczeństwa po prostu nie podziela. Ciężko skonstatować własną porażkę, zatem pozostaje tylko obrzucanie kałem.

A poza tym, Operacja Wisła była słuszna.

Marcin Skalski /fb

Inna znana przedstawicielka banderowskiej agentury w Polsce to pani Agnieszka Romaszewska-Guzy (i jak zawsze w przypadku obcych agentur, sowicie futrowana z polskiego budżetu – w czasach upadku pierwszej Rzeczpospolitej agentura brała jurgielt tylko od obcych, a dziś zrobiliśmy wielki krok do przodu i płacimy im jurgielt z własnych podatków). Pani Agnieszka zwierzyła się kiedyś: „mam wewnętrzny wykrywacz na moskiewska agenturę, który mi piszczy w pewnych okolicznościach”. Naprawdę nie chcę wiedzieć co jej piszczy, ani tym bardziej w jakich okolicznościach.

Najnowsza złota myśl pani Romaszewskiej na twitterze:

Chciałam powiedzieć, że jeśli w obozie sprzyjającym obecnemu rządowi, nie okiełzna się wreszcie skrzydła efektownie kontynuującego linię oenerowsko-ubeckich tradycji, to choćby teraz sondaże były sky high - będą z tego nieuchronnie wielkie problemy. Już są.

[Jak pisał w „Traktacie Poetyckim” brzydzący się Polską „deutchfreudlicher Litauer”, noblista Czesław Miłosz: „Niech tutaj będzie wreszcie powiedziane: Jest ONR-u spadkobiercą Partia”; no i ten makaronizm „sondaże sky high”- język polskich gojim w swojej czystej formie nie jest wystarczająco bogaty, stad zapotrzebowanie na angielskie, inwalidzkie szczudła].

Owszem, wciąż żywe są w Polsce tradycje żydowsko-ubeckie, np. Włodzimierz Czarzasty, lider LSD czy jak się ta psychotropowa organizacja nazywa stwierdził niedawno: „UB-eków jest w naszym kraju więcej, niż wyborców niektórych partii, takich jak Kukiz'15 czy Nowoczesna”, żywe sa tradycje banderowsko-pezepeerowskie, banderowsko-milicyjne itp, ale o „oenerowsko-ubeckich” słyszała zapewne tylko nasza niemogąca zagasnąć gwiazda Biełsatu.

Najlepszy komentarz internetowy:

Potraktowałbym te bzdury przez Panią wypisywane, jako niegroźne głupoty pisane przez osobę mało inteligentną, ale niestety Pani rodzina znajduje się w kręgu Prezydenta i to martwi. Nie może Pani tym pierd**nąć i wyjechać w Bieszczady, z matką?

(za wprawo.pl)

Dla porządku wspomnijmy jeszcze byłego premiera, starego masona Olszewskiego, który milczał, gdy brukano i mieszano z błotem dobre imię Polski, ale jak tylko żgnięto agenturę banderowską w oczy, to z miejsca się obudził, chyba nawet przed 11 rano i po dwakroć zapewnił, że Bandera jest koszer i nie ma z banderowcami nic wspólnego (podobnie jak hitlerowcy z Hitlerem).

Najsmutniejszym przypadkiem banderowskiej agentury, chcę wierzyć, że „bez swojej wiedzy i zgody”, za to  wynikającej z jakiegoś myślowego zamętu jest patriota i znakomity historyk, ale wyjątkowo i nad wyraz głupi jako polityk, profesor Andrzej Nowak (póki co zainwestowałem był już w 3 tomy jego „Dziejów Polski”, chociam ich jeszcze nie czytał) – por. list otwarty .

Zwracam uwagę na ten przecudnej urody fragment, który mógł wyjść spod pióra jedynie osoby całkowicie oderwanej od realiów:

„Najlepiej, aby takie badania opierały się na współpracy, w której polscy, żydowscy, a nawet niemieccy historycy mogliby łączyć swoje naukowe wysiłki. W istocie Polska ma wspaniałą tradycję prowadzenia takich badań w ostatnich latach: choćby muzeum Polin w Warszawie może być znakomitym przykładem, jak owe skomplikowane kwestie mogą być prezentowane z odpowiednią wrażliwością i zarazem w naukowy sposób”

Pan profesor Nowak, w jednym ze swoich miodopłynnych wykładów o „archipelagu polskości” jako motto przytoczył wiersz „Podwaliny” Leopolda Staffa:„Budowałem na piasku I zwaliło się. Budowałem na skale I zwaliło się. Teraz budując zacznę Od dymu z komina”,  po czym dodał, że w ten sposób własnie należy odbudowywać Polskę.

Kiedy indziej znowu zaatakował ówczesny rząd PO, za ... zlekceważenie „linii Giedroycia”, która polega na tym, że na wschodzie rozmawiamy wyłącznie z LBU i ewentualenie po uzgodnieniu z nimi z Rosją, ale nigdy samodzielnie ponad ich głowami.

Mając takich „polityków” nie dziwmy się, że jesteśmy narodem wciąż się cofającym i kurczącym.

PS

Wobec profesora Andrzeja Nowaka, do którego politycznej działalności stracił ostatnio cierpliwość zawsze go chwalący za profesjonalizm sam Jerzy Robert Nowak, proponuję zastosować takie samo podejście, jak nasi przodkowie wobec poety Jana Kochanowskiego, kiedy ten na Sejmie zalecał kandydaturę Habsburga: wysłuchać w ciszy i z szacunkiem, po czym robić swoje, jakby nic się nie stało (parafrazując hasła Marca 68: literaci do pióra, prof. A.Nowak do pisania kolejnego tomu „Dziejów Polski”).

 

  

KOMENTARZE

 • nie wiem, czy to tylko ja
  ale uderza mnie dość szczególna fizjonomia pana Wojciecha Muchy na zdjęciu wprowadzającym
 • @MacGregor 14:41:09
  Polaków ci u nas dostatek, a mimo to i takich przyjmujemy.
  Po co?
 • @MacGregor 14:41:09
  Mnie także, Matka Natura bezwzględna wobec tej żmijowej nacji.
 • @kula Lis 67 15:14:24
  Wojciech Mucha z „Gazety Polskiej” do TVP Info: kłamiecie cały dzień ws. Fundacji Otwarty Dialog i broni, nie manipulujcie aż tak

  Dziennikarz „Gazety Polskiej” Wojciech Mucha oburzył się, że w TVP Info we wtorek w sensacyjnym tonie informowano, że Fundacja Otwarty Dialog przez ostatnie kilka lat miała koncesję na handel bronią. Podkreślił, że służyło jej to do transportowania kamizelek kuloodpornych na Ukrainę. - Kłamiecie cały dzień w sprawie, która znam od podszewki. Mam prawo twierdzić, że świadomie i celowo - skomentował to Mucha.

  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wojciech-mucha-z-gazety-polskiej-do-tvp-info-klamiecie-caly-dzien-ws-fundacji-otwarty-dialog-i-broni-nie-manipulujcie-az-tak
 • @MacGregor 14:41:09
  Polecam dwa tomy Radosława Patlewicza - Historia polityczna Polski - nowe spojrzenie.
  Myślę, że jest dużo odważniejszy w opisywaniu naszej historii od prof. Nowaka, chociaż to zupełny amator.
 • @Robik 15:46:35
  Dziękuję - spróbuję i jednego i drugiego, choć warsztatowo obawiam się, że kol. Patlewicz nie dorasta do pięt Nowakowi - słuchałem rozmowy z nim bodaj u Marcina Roli i najlepszego wrażenia nie zrobił.
  Monumentalne "Dzieje Polski" Nowaka to jest w zamierzeniu synteza historii Polski w ujęciu cywilizacyjnym :)

  pozdr
 • @Husky 15:24:58
  tego nie znałem - Mucha zaorany
 • @Nibiru 16:28:41
  Besame Mucho - cha cha, geniusz z Waści ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728