Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1814 postów 1793 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Nie zniżajmy się do poziomu „Gazety” zwanej „Polską”.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie widzę racjonalnego politycznego celu, ani też jakiejkolwiek różnicy między hasłami „USA -imperium zła” oraz „Putin chujło”.

W 73 rocznicę konferencji jałtańskiej przed amabsadą USA w Warszawie odbyła sie „antysyjonistyczna” pikieta zorganizowana przez „środowiska kresowe i narodowe” (szczegóły na xportal.pl - ten skądinąd interesujący portal  promuje jakieś absurdalne, okultystyczne dziwactwa René Guénona, Juliusza Evoli et cons., od których wolę już chyba „katechonowe” idiosynkrazje zakochanego w Carlu Schmitt-cie prof. Adama Wielomskiego; niewykluczone, że mechanizm psychologiczny tego zjawiska wygląda tak: Juliusa Evoli nie czytałeś? To co ty wiesz o zabijaniu ...).

Uwagę zwracał baner z bardzo trafnym postulatem „żadnych wojen za Izrael”, choć jego adresatem powinien być raczej polski rząd. Jeśliby bowiem nie daj Bóg Izraelowi udało się „przekonać” USA do wojny z Persją (na co ani takie pikiety, ani zagubiony jak małe dziecko w wielkim świecie nasz MSZ i tak nie mają najmniejszego wpływu), to niewyklucze, iż w ramach robienia darmowej laski polscy lotnicy na starych F-15 lecieliby w pierwszym szeregu. Byłaby to nie tylko hańba, ale i zdrada podstawowych interesów naszego państwa, ale właśnie dlatego trzeba stale pilnować naszych Umiłowanych Przywódców („ufać i kontrolować”), a nie robić z siebie durnia pod amerykańską ambasadą.

Jest już wieloletnią, świecką tradycją, że w rocznicę „wkroczenia” Sowietów do Polski 17 września, środowisko „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewki organizuje małpi cyrk przed ruską ambasadą w Warszawie, podczas którego znajduje ujście irracjonalna nienawiść do  Rosji i  prezydenta Putina w szczególności, czego symbolem może być red. Lisiewicz, przebrany za penisa z napisem „Putin”. No coż, to środowisko jedzie na antyruskim patencie od ponad 20 lat i trzeba im przyznać, iż zazdrośnie strzeżony monopol na rusofobię jest trwalszy niż wypalające się już paliwo smoleńskie. Nie pamiętam, czy ostatnio podczas tych brewerii do naszych sakiewkowiczów nie dołączył sam ambasador banderlandu, Deszczyca, co w opinii półgłowków z GP potwierdza braterstwo z rezunami i jest dowodem trafności wiecznie jak Lenin żywej myśli Giedroycia.

Dlatego też prosiłbym, żeby ze swoim równie racjonalnym „USA – imperium zła” nie zniżać się do poziomu Sakiewicza, Lisiewicza, Gójskiej-Hejke-Rachoń (jeśli pominąłem jakiegoś kochanka, to przepraszam)  i im podobnych.

Czy rzeczywiście USA jest wyjątkowym imperium zła?

Historię Rzymu znam pobieżnie z typowych łacińskich czytanek, ale niejednokrotnie uderzało mnie podobieństwo imperialnej polityki Rzymu od czasów najwcześniejszych z oficjalną polityką USA – mimo wszystkich różnic ta sama żądza władzy i bogactw (wówczas niewolnicy i złoto, dziś prymat dolara i ropa), te same kłamstwa (obrona sojuszników, obrona pokoju, Rzymianie przynosili cywilizację, Amerykanie demokrację itd).

To Rzym, nie USA, doprowadził zasadę „divide at impera” do mistrzostwa.

Po wojnach galickich Cezar został oskarżony przez swoich wrogów o ludobójstwo, zresztą w oparciu o raporty samego Cezara, który szacował, iż odchudził Gallię o jakiś milion mieszkańców (już podczas pierwszej kampanii przeciw Helwetom, ich liczba z 400 tys. zmalała do 100 tys.).

W historii Wysp Brytyjskich powszechnie znany jest „cytat z Tacyta” włożony w usta kaledońskiego wodza Calgacusa, przed bitwą z legionami Agrykoli pod Mons Graupius w 84 n.e.(zakończoną całkowitym pogromem Brytów):

“Auferre, trucidare, rapere, falsis nominibus imperium; atque, ubi solitudinem faciunt, pacem appellant” - rabują, mordują, kradną, wszystko to pod fałszywym pretekstem rzymskiej zwierzchności; a tam, gdzie dokonują spustoszenia, nazywają to pokojem. Wszystko idealnie pasuje i do „porządku w Warszawie” po jej zdobyciu przez gen. Paskiewicza w 1831 roku, i cywilizowania Kongo przez Belgów, i do jaśminowych rewolucji zainspirowanych najpierw przez Francję w Tunezji, i do misji pokojowych USA i do chińskiej aneksji Tybetu i ich współczesnej ekspansji w Afryce, pozostawiającej zdewastowaną, spaloną ziemię  - nihil novi sub sole!

Możnaby teraz pójść drogą „Gazety” niesłusznie zwanej „Polską” i próbować znaleźć sobie sposób na łatwe i przyjemne życie na patencie antyamerykańskim (USA -imperium zła), choć w dzisiejszej sytuacji politycznej nie zapewni on równie stabilnych dochodów jak patentowana rusofobia.

[Innym, równie jałowym patentem jest werbalny antysyjonizm uprawiany do porzygania czyli ad nauseam przez jednego z naszych kolegów-blogerów: „żydo-reżim żydo-PiS-u na żydo-słuzbie żydo-USA i żydo-Watykanu” etc etc].

Tymczasem zbyt wiele oczekujemy w naszej sprawie od USA, a zbyt mało od naszych Umiłowanych Przywódców.

Np. zeszłoroczna wizyta prezydenta Trumpa w Warszawie: pomijając komplementy i piękną sukienkę Melanii, to Trump obiecał wówczas coś, co przyprawiło niemieckie elity o palpitację serca i ponowną tęsknotę za Adolfem: amerykańskie WSPARCIE dla projektu Międzymorza. Nie obiecał wszelako, ze Ameryka zorganizauje ten projekt za nas, ale że go wesprze i zapewni swój patronat (czyli jego obronę przed Niemcami). No i co do tej pory zrobił w tej sprawie polski rząd? Czy winne jest tu „USA -imperium zła” czy raczej nasi Umilowani, którzy ostatnio nawet do snu nie zdejmują jarmułek? A co zrobił rząd, premier, prezydent, naczelnik państwa, rzutki minister Brudziński, minister Czaputowicz, w sprawie ustaw JUSTS.447 (Senat) i H.R. 1226 (Izba Reprezentantów)? Nic, zamiast w tej sprawie do Amerykańskiej Polonii, to wysłano jakichś kretynów do Izraela, ażeby tam przekonywać, że nie jestesmy wielbłądami. Nasz Naczelnik podczas wizyty Rexa Tillersona w Warszawie nie osmielił się go nawet o to zapytać – a przecież amerykańskie władze nie mają obowiązku dbać o polski interes – jeśli sprawa uroszczeń nie zajmuje naszego prezydenta, to czemu miałaby ona spędzać sen z powiek Trumpowi?

 

PS

Przyklad z innej beczki, ale jakże wymowny:

Para prezydencka dokonała podsumowania zeszłorocznej Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie, zas z opublikowanego filmu wynika,że

„Przejechano ponad 8,3 tys. km i dostarczono 8 ton żywności. Oprócz tego przekazano sprzęt AGD, laptopy, kołdry, koce, obuwie, gry, puzzle, maskotki, książki, materiały opatrunkowe, chemię gospodarczą”.

Założmy dla okragłego rachunku 10 ton po 100,-PLN za 1kg co daje 1 mln PLN.

Dla porównania: na remont cmentarza żydowskiego w Warszawie (mimo, iż do jego remontu zobowiązane są bardzo przeciez bogate z państwowego nadania gminy żydowskie) 100 mln PLN.

Chciałbym obejrzeć parę prezydencką z dumą i wzruszeniem podsumowującą postępy rejudaizacji w Polsce, z kwotami dotacji poszczególnych ministerstw itd. - tak byłoby uczciwiej ...

 

 

  

KOMENTARZE

 • Drogi McGrzegorzu
  //Tymczasem zbyt wiele oczekujemy w naszej sprawie od USA, a zbyt mało od naszych Umiłowanych Przywódców.//

  Ty taki mądry chłopak jesteś (ostatnio nawet przejrzałeś trochę na oczka w sprawie PiSlamu) a takie naiwne tezy formułujesz. Toć jacy oni "nasi"? Toż to gnidy antypolskie, które jedynie dzięki poparciu uSSraela mogli dopchać się do koryta odpychając berlińską kamarylę.
  Ci demonstranci wcale nie pomylili adresu, po co mają gadać z lokajami jak mogą bezpośrednio z szefami?

  Odsyłam do moich notek na ten temat pisanych już kilka lat temu i zobaczysz, że nic się nie myliłem.
  Jak będziesz pisał o tych kreaturach to możesz się przedtem ze mną skonsultować, nie odmówię pomocy :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:50:39
  Drogi Kolego,

  Pełna racja, że zwycięstwo PiSu czyli agentury amerykańsko-żydowskiej nie byłoby możliwe bez pomocy USA, ale w takim razie oczekujmy od nich, iż choć łaska będzie robiona, to przynajmniej za godziwe pieniądze. Agentura niech się podkłada Amerykanom, ale niech czuje oddech Polaków na plecach.
  Moglibyśmy sporo od jankesów uzyskać, ale nie dadzą nam, jeśli nawet o to nie poprosimy.
  nie masz racji odnośnie bezpośrednich rozmów z szefami, a poza tym co to za rozmowy, ograniczające się do "USA - imperium zła" - bądźmy poważni.
  Polityka to nie jest obrażanie się na rzeczywistość, ale maksymalizowanie swojego zysku w dostępnych realnych warunkach

  pozdr
 • @MacGregor 14:58:47
  //takim razie oczekujmy od nich, iż choć łaska będzie robiona, to przynajmniej za godziwe pieniądze.//

  Widzisz, to co mówisz ma sens tylko w takim przypadku jakby "nasi" byli profesjonalistkami, które się szanują i za usługi biorą kasę (jak Turcja np.).
  To są jednak zwykłe utrzymanki, (żeby nie powiedzieć cichodajki), które zadowolą się jakimś prezencikiem, pogłaskaniem po pupci albo maksymalnie jakąś kolacyjką.
  W polityce trzeba być profesjonalistą - ja ci dam jak ty mi dasz nie inaczej.

  // ograniczające się do "USA - imperium zła" - bądźmy poważni.//
  Faktycznie, trochę infantylne. Nie, żeby to nie była święta prawda ale trzeba też zrozumieć, że manifestacje uliczne to nie polityka i rządzą się innymi prawami niż polityka.

  "Naszych" trzeba pilnować, dopytywać co tam ustalili za naszymi plecami ale kto ma to robić skoro nie ma w Polsce opozycji z prawdziwego zdarzenia? McGregor, SL i paru innych nie wystarczą. Mentalność "ludu pisowskiego" taka już jest - Naczelnik pierdnie a oni powiedzą, że to francuska perfuma. Spójrz na Huskego, typowy przykład.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:21:14
  Dlatego też ostatnia nadzieję pokładam w narodowcach od Robcia Winnickiego ... ale tez i w PSL-u (kurwiszony są z nich okropne, ale za kasę mogą być nawet patriotami).
  gdyby np. rząd Zjednoczonej prawicy zależał od silnego koalicjanta w postaci powiedzmy RN, to być może wyglądałoby to inaczej.

  I jeszcze jedno: 2020 mamy wybory prezydenckie, już teraz trzeba by rozpocząć kampanię, moim zdaniem jedyny sensowny kandydat to Grzesiu Braun (błagam, tylko nie wychodź mi z Marianem Kowalskim bo będę się musiał w przerębel rzucać, a tu w UK nie ma nigdzie)

  pozdr
 • @MacGregor 15:40:45
  //gdyby np. rząd Zjednoczonej prawicy zależał od silnego koalicjanta //

  W sierpniu 2015 roku napisałem:
  //Do nowego parlamentu powinno wejść jak najwięcej małych ugrupowań, które odebrałyby jak najwięcej głosów PO i PiS. Do tego stopnia, że w celu utworzenia rządu potrzebna by była większa ilość koalicjantów. Wtedy byłaby szansa na większą kontrolę lidera koalicji. //
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/125294,polacy-glosujcie-na-wszystkich-byle-nie-na-replay

  Jak więc widzisz, przewidziałem ten scenariusz. Przeczytaj tę notkę, mimo, że stara ale aktualna.

  Moja propozycja konsultacji cały czas aktualna :))))

  Pozdrawiam
 • @mcgregora
  Red. Lisiewicz ma skłonności do chadzania z rogami jelenia lub na cyku, ale w Sopocie to redaktor Rachoń nadział się w kostium penisa i pod Grand Hotelem krzyczał „Putin morderca!”. Władimir Putin na to nie zareagował, chociaż był obecny w budynku, bo właśnie trwało tam polsko-rosyjskie spotkanie na szczycie. A tak gwoli przypomnienia to ów redaktor to niegdysiejszy rzecznik prasowy MSWiA w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. PiS-prezes czyni dobre wybory, że wspomnę Radzikową, Poncyliusza, Hofmana, czy Misiewicza. A Dziedziczak też niczego sobie.
 • @tadman 00:05:25
  Wiedziałem, że ten jełop Rachoń był rzecznikiem PiSlamu w Trójmieście ale żeby takie obsceniczne sceny robił... Żenada...
  A dupek z Gdyni tak go chwalił :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 01:18:41
  A może red. ma ukraińskie korzenie, a to tłumaczyłoby uwielbienie tenzgdyni.
  http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/racho%25C5%2584.html
 • @tadman 00:05:25
  dziękuję za sprostowanie i pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031