Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1821 postów 2009 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Czy warto było głosować na tchórzy bez godności i honoru?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jaja kobyły krypto-PiS-owiec kieruję to pytanie w pierwszej kolejności do samego siebie.

PiS i PO jedno zło? Bynajmniej!

Powtarzanie tego hasła przez korwinowską gimbazę wyjątkowo mnie swego czasu irytowało, w sumie niepotrzebnie, bo przecież jak byłem w ich wieku, to też imponowały mi hasła nie tyle proste, co prostackie, a im mniej wiedziałem, tym bardziej byłem przekonany o swej racji.

Co ciekawe, łysiejąca dziś ówczesna gimbaza wciąż powtarza to samo, podczas gdy sam Krul twierdzi od jakiegoś czasu, iż lepsze dla Polski byłyby rządy PO niż PiS-u, bo ci pierwsi to leberałowie, zaś pisiaki to socjaliści (z narodowym zacięciem, czyli narodowi socjaliści czyli w skrócie ... naziści?).

Zaiste, trudno o lepszy niż PO przykład partii wolnościowej wg definicji Krzysztofa Karonia: w liberalizmie wszystko wolno, a nie ma bardziej wydajnego sposobu na maksymalizację zysku i minimalizację kosztów jak kradzież i tu PO zawsze była mistrzem niedościgłym (piszę PO, ale mam też na myśli Kongres Aferałów z młodym wówczas Donaldem Tuskiem i paserem majątku narodowego, Januszem Kurwa-Lewandowskim et cons.).Oczywiście wg Krula i jego wolnościowców kradzież nie powinna mieć miejsca, bo jak pisał sam Adam Smith, człowieka rzekomo ogranicza naturalna moralność (stąd sztuczna hybryda pod dziwaczną nazwą „konserwatywny liberalizm”), no ale jak ta naturalna moralność ograniczała przestępczość PO, to każdy chyba widział (to, że PiS wciąż respektuje zasadę „my nie ruszamy waszych” świadczy o swoistych, ponadpartyjnych więziach łączących wszystkie sieroty po okragłym stole pod osobistym patronatem gen. Kiszczaka).

Żeby zakończyć ten wątek zauważę jeszcze tylko, iż Krula (któremu było nie było zawdzięczam zerwanie z myśleniem peerelowskim 30 lat temu i choćby stąd winienem mu szacunek) zawsze charakteryzował dość luźny związek z rzeczywistością, zaś z wiekiem coraz bardziej polega on na wiedzy wyczytanej z własnych felietonów niż z obserwacji (np. Gdyby muzułmanie wyzwolili nas od Unii, byłoby lepiej).

Prócz pandemicznej „kultury kradzieży”, która przy dzisiejszej wiedzy nakazywałaby traktować PO jako grupę przestepczą, ugrupowanie to z racji zamocowania u klamki niemieckiej podpisałoby każdy europejski dokument w ciemno, np. program proporcjonalnej relokacji uchodźców-nachodźców, który z założenia pomyślany był jako środek do dezintegracji państw przede wszystkim Europy środkowej. PO nie musiałoby się krygować przed swoim elektoratem podpisując wszystkie dokumenty likwidujące państwo polskie i domykające Unię jako projekt marksistowski (być może pod hasłami bliskiego mu liberalizmu).

Nie wykluczam, że rzeczywiste cele ścisłego kierownictwa PiS-u nie odbiegają aż tak bardzo od celów PO czy ich unijnych zwierzchników, ale ponieważ nasi”pobożni socjaliści” doszli do władzy pod hasłami patriotycznymi (sorry, ale taki mieli elektorat), więc jako Polska zyskalismy kilka lat oddechu. I to jest być może najważniejszy i jednoczesnie wystarczający powód, by odpowiedzieć twierdząco na tytułowe pytanie.

Zauważmy przy okazji, ilu zacnych ludzi weszło do dzisiejszego Sejmu z utworzonego ad hoc komitetu Kukiz-15. Okazuje się, że w pewnym sensie zupełnie przypadkowa zbieranina wprowadziła do Sejmu i Senatu więcej uczciwych Polaków i szczerych patriotów, aniżeli starannie selekcjonowana lista PiS-u. Daje to nadzieję na przyszłość (i nadzieję, że tę przyszłość wogóle jeszcze mamy), że świat bynajmniej nie kończy się na beneficjentach okragłego stołu i że w przyszłych wyborach tylekroć sponiewierany i oszukiwany elektorat patriotyczny oraz KRESOWY da im, ale kopala w dupala i że wprowadzi do Sejmu mocną reprezentację narodu ... POLSKIEGO, bez oglądania się na „tysiącletnie braterstwo” z braćmi starsznymi.

Co do braci strasznych, to obserwując bezradność, tchórzostwo, brak godności i płaszczenie się naszych Umiłowanych Przywódców, trudno powstrzymać odruch wymiotny.

Kilka najnowszych nagłówków prasowych:

Minister Suski: Nie jedziemy do Izraela negocjować treści ustawy, ale wyjaśnić kontrowersje i podjąć dialog w oparciu o prawdę

Debata ws. ustawy o Polakach ratujących Żydów przeniesiona na kolejne posiedzenie. Kuchciński: Nie chcemy, by jej wartość zagłuszyły złe emocje

Prezydent Andrzej Duda: Polaków i Żydów łączy 1000 lat historii

Piotr Gliński powołał Radę Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. – wśród nich ... RYSZARDA SCHNEPFA, swego czasu aktywnego wroga USOPAŁ-u, człowieka, który jako amabsador RP w USA publicznie oskarżał obecny rząd o antysemityzm.

Gdyby wybory w 2015 roku wygrało PO, obsuw Polski po równi pochyłej byłby już w takim stadium, iż nasz los byłby dziś przesądzony.

Na szczęście wygrał PiS, który dał nam kilka lat oddechu, ale który na dziś oferuje nam już tylko wydmuszkę polskości z coraz większym trudem skrywającą Judeopolonię i być może ten sam los, co PO, tyle, że z pewnym opóźnieniem.

Na zdjęciu wprowadzającym puenta czyli Dudzina spija słowa z ust rabina.

 

  

KOMENTARZE

 • Dzisiaj rankiem, w wywiadzie telewizyjnym marszałek Tyszka z Kukiz 15 , stwierdził że obie partie czyli PO i PIS, to to samo.
  Dla niepoznaki i kanalizując rosnące oburzenie społeczne na skutek rządów PO, PIS poszedł w social, coby ludziska przycichli. Natomiast robią wszystko to co potępiali u PO. Nagrody,rozrost administracji, nepotyzm,gonitwa podatkowa, podwyżki cen itp.
  Wzrost obciążenia ZUSem w roku 2018 o 71 % itp.

  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/28168547_1722681831142779_4123215521383036065_n.jpg?oh=1a15b34bd7e92188cc02e7a387a8beac&oe=5B15EA5C

  https://www.facebook.com/stanislaw.tyszka/


  PS. znajomi nie mogą sprzedać działki po Dziadkach 1 ha. Rolnicy się nie kwapią 0,3 ha nikt nie chce.
  Liczą na jakąś gminę żydowską, ze kupi!O ile nie czeka na odebranie za "zabrane mienie".
 • @trojanka 16:25:07
  Witam,

  Myślę, że porównianie PO i PiS nalezy rozpatrywac w danym kontekście.
  od strony obciążeń fiskalnych większej róznicy nie ma - akurat PiS nigdy nie krył swoich socjalistycznych poglądów, zaś programy spoęczne typu 500+ kosztują.
  W tym kontekscie wina PiS- jest nieco mniejsza, bo choć dławi, to coś z tego jeszcze finansuje, zaś w przypadku PO byłaby to czysta kradzież.
  poza tym PO było za szybką integracją (= likwidacją państwa polskiego), za wprowadzeniem Euro i in, zas PiS pozbywa się państwa polskiego jakby niechętnie, choć jak widzimy stawia na szlachtę jerozolimską czyli na judeopolonię.

  O ile w 2015 wybor PiS-u w miejsce PO by sluszny (pomijam spora częśc znakomitych ludzi od Kukiza), to teraz rzeczywiscie PiS nie gwarantue zachowania suwerenności

  Dlatego tez upatrywałbym jedyną nadzieję w konsolidacji środowisk narodowych i kresowych, a hjest szansa, bo bodaj ok. 6 mln Polaków na korzenie kresowe

  pozdrawiam
 • @MacGregor 16:37:09
  Brakuje silnej jednostki lub grupy która by to scaliła i zapoczątkowała.Pomył jako taki znakomity,ale jak ruszyć zmęczonych Rodaków.

  Stworzono nam celowo takie warunki, żeby wszystkie siły młodych skanalizować i skierować na walkę o przetrwanie,lub unurzać w gonitwie za łatwym i przyjemnym życiem, i tym samym osłabić wszelkie zachcianki na reaktywacje Polski. Sprawa trudna, ale nie niemożliwa!
 • coraz więcej ludzi wybudza się z nirwany
  https://wpolityce.pl/polityka/383731-relacje-polsko-zydowskie-do-czego-to-wszystko-zmierza

  Droga Dobra Zmiano, na którą czekałam 40 lat – jeśli się nie obudzisz dziś, jutro może być za późno. Kiedyś realizowaliśmy interesy Moskwy, wciąż realizujemy Brukseli, a od miesiąca mamy nowy ośrodek dyspozycyjny, Jerozolimę.


  autor: Elżbieta Królikowska-Avis
 • @Autor
  //Gdyby w 2015 wygrało PO....//
  to by nie wygrało w 2019 i nie można byłoby wmówić elektoratowi, że całe to bagno jest przez to , że elektorat za dużo jadł (np.500+).
  Nie sztuka skopać komuś dupę i zrobić sobie przez to z niego wroga, sztuką jest zrobić to tak, aby jeszcze z wdzięczności całował nas po rękach. Czasami aby to osiągnąć potrzeba trochę czasu np. 4 lata.
 • Nie pamiętam
  Nie pamiętam, żeby Korwin twierdził, że PO to partia liberałów. To Pan sobie sam wymyślił. Pisał, że to złodzieje. Ale woli mądrzejszych złodziei niż głupków z PiS. Z resztą się z Panem zgadzam. Strach się ba
 • Nie wierzę w uczciwe wybory.
  Wprawdzie Michnik coś ględził o zakonnicy w ciąży na pasach, to jego kalkulacje nie mogły przynieść efektu, bo można manipulować tylko nieznacznymi różnicami w głosowaniu. Według gazetywarszawskiej.com PiS i tak otrzymał większa ilość głosów, ale nie jest mu potrzebna, bo chodzi o to by rządzi, ale nie odpowiadać. Ja też widzę przyszłość tylko w narodowcach. 500+ to za mały argument. Przeciwnicy moga wyskoczyć z 1000+. Jak szaleć to szaleć, byle zdobyć dostęp do koryta.
 • Dałem jak zawsze 5
  Pytanie czy jest sens zużywać energię na to, by zastanawiać się nad tym czy demokracja służy Polsce (?), jak wygrać wybory (?), na jakiego konia stawiać (?), który oszust i złodziej albo nieudacznik jest lepszy (?)

  Naród to plemię, które ma zdolność do zbudowania państwa (R. Dmowski)

  Naród dobrze zorganizowany jest potęgą nie do pokonania (R. Dmowski)

  ZATEM UŚWIĘCAJCIE SIĘ ! WZRASTAJCIE W CNOTACH I TWÓRZCIE WSPÓLNOTY DOBRA ! Królestwo Boże jest w was (gdy żyjecie w łasce eucharystycznej) i wśród was (gdy tworzycie sprawiedliwe i święte relacje).

  Problemem pierwszorzędnym nie są tutaj partie. Choć partia, to była w I Rzeczypospolitej, grupa bandytów napadających na podróżnych.
  Jest to właściwa nazwa, gdyż system amerykański jak wykazał to W. Wasiutyński polega na tym, że sitwy organizują się do zdobycia władzy i łupienia kraju. Amerykanizm poprzez demokrację po prostu naucza kradzieży i oszustwa. W Polsce tzw. "państwowiec" kojarzy mi się z safandułą, która żyje z państwa.

  Zatem problemem pierwszorzędnych jest Polak, Polak mądry, cnotliwy i uświecony, gdyż tylko taki jest zdolny do ofiar i życia w sprawiedliwości, kierujący się zawsze i wszędzie cnotami kardynalnymi.
  Rządzi Polską ciągle diabelska hołota, gdyż tylko 40 % chodzi na Mszę Św. i tylko 20% z ogółu ochrzczonych przystępuje do Eucharystii.
  Stąd wniosek, że 80 % Polaków żyje pod władzą diabła. Polska zamiast być Królestwem Bożym jest ciągle szatanopolonią, gdyż większość się nie nawraca i bardziej kocha grzech niż Boga. Jezus powiedział "beze mnie nic nie zrobicie". Nawet ludzie po wsiach kiedyś wiedzieli, że bez Boga ani do progra.

  Nawet Hegel wiedział, że naród, który ma fałszywe pojęcie Boga lub z Nim zdeformowane relacje, to ma złe państwo, zły rząd i złe prawa.

  Benedykt XVI nauczał, że naród liturgiczny (ochrzczony) żyjący na chwałę Jahwe zachowuje swoją żywotność i trwałość gdy opiera się w życiu codziennym na trzech filarach:
  1) kulcie Boga Króla
  2) etosie Boga
  3) prawie Boga.

  Usunięcie któregokolwiek z tych elementów z życia społecznego prowadzić zawsze do sekularyzacji, anarchii i entropii narodu.

  Zatem króluj nam Chryste

  PS

  Żaden naród diabelski nie ma szans i przyszłości. Ani w życiu doczesnym ani w wiecznym.
 • @MacGregor 17:15:35
  Cały pic polega na takim ustawieniu szachownicy , aby pionki " czytaj społeczeństwo " Wyboru nie miało . Salut.
 • @Repsol 23:46:18
  W encyklice "MIŁOŚĆ W PRAWDZIE", to Benedykt XVI udowodnił, że ludom i narodom nigdy nie można odebrać WŁADZY KONSUMENCKIEJ.

  Kto nie wspiera bandytów ten również nie ma udziału w budowaniu cywilizacji śmierci!

  "Swój do swego po swoje" ks. Stanisław Adamski, prawdziwy przywódca zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, który przed nim, nim wypędzono Prusaka boso do heimatu, to wygrał z Niemcami wojnę o kulturę (kulturkampf) i wojnę gospodarczą z pruską HAKATĄ !

  "Chrześcijaństwo wyzwoliło świat z terroru demonów" Benedykt XVI

  Totalitaryzm nigdy nie zwycięża dłużej niż na chwilę. Wszyscy totalitaryści, dzierżymordy i łajdacy źle kończą !

  Skoro totalitaryści budują system sieciowy, w którym chcą zamknąć świat oraz ludy i narody, to to samo muszą robić ludzie wolni dla siebie i dla obrony wolnosci.
 • @MacGregor 16:37:09
  Komentarz Tygodnia: Gdzie są konta polskich polityków? (W. Gadowski)
  https://www.youtube.com/watch?v=A_qdJdXIUzM

  Pozdrawiam
  JG
 • @
  Czytam i oczom nie wierzę! Czy to faktycznie miało być: "Jaja kobyły", czy "Ja jako były"?

  :)))))
 • "Okres miodowego miesiąca"
  To faza z literatury traktującej o znęcaniu się, określająca czas, kiedy znęcający się daje ofierze "odetchnąć" - następują przeprosiny, pojednanie, zbliżenie, "normalizacja" , a nawet radość i szczęście - jednym słowem, sielanka. Od rzeczywistej sielanki różni się tym, że bardzo szybko się kończy, bo faktycznie nie jest sielanką, a integralną częścią procesu znęcania się nad ofiarą. Jest to podobne działanie, jak postępowanie "dobrego gliny" w tandemie zły glina - dobry glina. To ten, który powie dobre, współczujące słowo, obetrze krew i pot i poda szklankę wody albo da zapalić papierosa. Tak właśnie należy rozumieć działania PiSu.

  Nie można było śruby nadal przykręcać i rozkradać w biały dzień, bo ofiara miała dość i mogłoby to się skończyć grubą zadymą, więc przywołano dobrego glinę. Nastąpił cykl miodowego miesiąca, który przecież zaczął sie razem z kampanią wyborczą. Naród usłyszał niejedno dobre, słodkie słowo, dostał 500+ i rzekomo przebrzydli komuniści zostali ukarani, czyli odebrano kilka emerytur bardzo juź starym ludziom, przeważnie wdowom po "komuchach".
  W międzyczasie uchwalono podczas niejednej nocy całe multum uchwał niby to naprawiających państwo, z których każda zawiera jakieś kruczki bijące w Polaków, jak np. ta klasyczna ustawa o ochronie ziemi - przed Polakami. Antypolskie ustawy, jak 1066 i szczepionkowa, które powinny być zniesione natychmiast - mają się jeszcze lepiej niż za PO. Na dodatek podpisano CETA, wprowadza się GMO tym samym niszcząc bezpowrotnie, co Polska ma jeszcze najlepszego i najcenniejszego, finansuje się żydów, upowców i tylnymi drzwiami sprowadza uchodźców; sprowadza żydowskie banki i organizacje, które nie mają w Polsce prawa bytu - jednym słowem, prawiąc bez przerwy o patriotyzmie i wstawaniu Polski z kolan, przygotowuje się scenariusz, aby Polsce zadać cios, po którym się nie podniesie. Jak chodzi o uchodźców, akurat zwolennikom Polinu w Polsce nie są oni do niczego potrzebni, szczególnie w wielkich ilościach, chociaż rok rocznie ich liczba wzrasta, aczkolwiek oficjalnie ich rzekomo wcale nie ma.
  Teraz już widać dokładnie, że sielanka się kończy i PiS bez krępacji przechodzi na stronę żydowską, czyli dobry glina zakasał rękawy i bierze się do bicia. Niczego nie zyskaliśmy; Polska niczego nie zyskała, to nasi rządzący wrogowie uzyskali spokój i czas, aby się przygotować do następnej rundy przeciwko narodowi polskiemu - tej, która ma być rozstrzygająca.
 • @Lotna 06:29:22
  Targalski ostrzegał, PiS tak długo będzie rządził dopóki ludzie się nie dowiedzą że kradnie. Ludzie się dowiedzieli o nagrodach, teraz w pałacu prezydenckim 2 mln, kradzież Narodu to finansowanie cmentarzy żydowskich 100 mln, muzeum żydów 300 mln, kolejne muzeum teraz chasydów, konkordat z Izraelem po cichu przyjęty w 1997 roku przez Cimoszkę, ustawa zwracająca majątek gminom żydowskim. Okradacie Polaków RÓWNIEŻ Z GODNOŚCI, leżycie plackiem przed żydami.
 • @Lotna 06:29:22
  "Okres miodowego miesiąca" w wykonaniu PiS - to jest temat warty opublikowania w postaci osobnego wpisu na blogu, w związku z czym zwracam się o to z uprzejmą prośbą ...

  pozdrawiam :)
 • Sprzedajnym politycznym prostytutkom !
  Miałem sen, iż pewnego dnia ten naród powstanie, aby żyć wedle prawdziwego znaczenia swego credo: „uważamy za prawdę oczywistą, że wszyscy Polacy w Polsce zostali stworzeni równymi”.
  Miałem sen, że pewnego dnia na tej czerwonej od Polskiej krwi ziemi, Polscy patrioci będą wzorem dla was obecnych, tak się nie stało, zostaliśmy przez wasze uczynki niewolnikami na Naszej Polskiej ziemi, nigdy już z wami nie będzie Nam po drodze, zdradziliście Naszą Polskę !
  Miałem sen, iż pewnego dnia Nasze dzieci będą żyły wśród narodu, w którym to Polacy i Polska będą Najważniejsi i nic bez Nas nie będzie potajemnie podejmowane.
  Kim wy jesteście, że najpierw armagedon groził nam z zachodu a teraz ze wschodu, jaką macie zdolność do kierowania Naszym Narodem, kto mądry szuka sąsiadów daleko a tych bliskich uważa za wrogów, samozwańczy "naczelniku", czy ty masz jakąkolwiek wizję Polskiej Polski ?
 • @MacGregor 09:45:25
  Jak nad tym pomyśleć, to włosy dęba stają, bo antologii jest więcej, daleko idących. Widzę, że dostałam zadanie domowe. :) Postarram się w najbliższym czasie.
  Pozdrawiam wzajemnie,
 • @Lotna 13:45:17
  *analogii nie antologii oczywiście
 • @Lotna 13:46:30
  Wygląda na to że jeszcze zatesknimy za PO. k-wa
  ale nas rozgrywają.
 • @Lotna 05:12:32
  Mnie tez to ubawilo ! Tak bywa, kiedy nie sprawdza sie tekstu przed opublikowaniem.
 • @morgan 22:28:36
  Ano właśnie. Szczególnie gdy iPad sądzi, że wie lepiej. :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031