Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1829 postów 2195 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Dramaty w Ciemnogrodzie: „Mogę wreszcie włączyć TVN”.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mogło być tak dobrze, praca w korporacji, wakacje, ale „Bóg, Honor, Ojczyzna” zniszczyły nasz związek.

Wydawałoby się, że sławetne anonimowe listy do gazety żydowskiej są nie do pobicia, ale wstrząsający list do redakcji WP Kobieta to gotowy scenariusz dla kolejnego, oskarowego dzieła Agnieszki Holland.

Początki były takie obiecujące:

Poznałam Piotrka, kiedy miałam 22 lata. Nie było wtedy jeszcze mody na żołnierzy wyklętych. Bycie patriotą nie było modne. Byliśmy od niedawna w Unii Europejskiej, ludzie marzyli o wjeździe na Erasmusa za granicę. To były też moje marzenia i marzenia Piotrka. (...) Nie przypominam sobie, żeby był wtedy dumnym Polakiem. Był rozrywkowym chłopakiem z prowincji, który chce się bawić.

(...)

„Kiedyś byliśmy zupełnie przeciętni, apolityczni, chcieliśmy, żeby było dobrze. Trochę ambicji i trochę wakacji – tak to nazwałam” [premier Donald Tusk nazywał to ‘ciepłą wodą w kranie’ -McG]

Nieszczęście spadło na nią jak grom z jasnego nieba:

Któregoś dnia kurier przyniósł paczkę dla Piotrka. Otworzyłam, a tam  [zamiast oczekiwanych prezerwatyw i Freda na baterie?]  naklejki z Polską Walczącą i koszulka z Polską Walczącą. (...) Przestałam zapraszać znajomych z pracy do domu. (…)

Dalej to już była równia pochyła:

Kolejnym etapem był Kościół. Nigdy nie był specjalnie wierzący, nie chodził do kościoła, nie obchodził świąt. (...) Ale Bóg w jego historiach przykleił się do narodu i ojczyzny. Nadal nie chodził do kościoła, ale tradycja katolicka stała się nagle wartością. (...)

Gwoździem do trumny (Rzekł wróbel do drozda: „Droździe, Do trumny przynieś mi gwoździe”) okazał się Marsz Niepodległości:

Na marsz Niepodległości poszedł po kryjomu. (...) W telewizji wrzało, że na marszu byli sami faszyści[ = w telewizji TVN], a mój chłopak śmierdział wódką i mówił, że wstyd mu za to, kim jestem.

(...)

Dołączył do fanpage’a Żołnierzy Chrystusa. Wziął udział w "Różańcu do granic". O wszystkim doniosła mi nasza ostatnia wspólna znajoma[znajoma, która w ramach zajeć praktycznych na judaistyce śledzi tego typu funpage’e i wydarzenia?]

Skończyło tak, ja się musiało skończyć:

Poszłam na terapię [wiadomo, bez terapii strach z domu wyjść]. (...) Czułam się bez niego coraz lepiej. (...) Mogę wreszcie włączyć TVN i pooglądać głupoty. Bo z nim nie mogłam. Z nim nagle wszystko było na serio. Rozstaliśmy się.

Cytując komentarz  portalu  Niezlomni.com , który wyszperał ten „anonimowy list”:

„Jak w każdej bajce, i tu nie mogło zabraknąć morału”:

Mieczysław Jaskulski z Laboratorium Psychoedukacji wyjaśnia sytuację, w której znalazła się nasza czytelniczka. Dlaczego w dorosłym człowieku nagle budzą się gorące uczucia patriotyczne czy religijne?
Radykalizacja poglądów wiąże się najczęściej z brakiem dojrzałości. (…)

Dojrzałe osoby rozumieją funkcjonowanie świata, mają w sobie otwartość na odmienność i wiedzą, że nie ma jednej prawdy oraz, że same mogą się mylić.

 

Całość:Kobieta.wp.pl: List do redakcji: Mój chłopak wyklęty, czyli jak żyć pod jednym dachem z prawicowcem

 

PS

Jakie mikrocefale, takie dramaty, ale zatrzymam się przy wypowiedzi (nie ma znaczenia, czy prawdziwej, czy też wyssanej z tego samego palca co cała historia) cytowanego „eksperta”.

Otóż rzekomo dojrzałe osoby wiedzą, że nie ma jednej prawdy. W istocie, w cywilizacji żydowskiej, a szczególnie w jej specyficznej formie czyli marksizmie kulturowym, prawda jest tożsama z haggadą i jest nią to, co jest zgodne z interesem grupy czy plemienia (podobnie jak u Lenina: dobre jest to, co służy bolszewickiej rewolucji). W dyskursie habermasowskim prawda obiektywna nie istnieje z definicji (podobnie jak nie istnieje obiektywna rzeczywistość) zaś rację ma ten, kto jest bardziej bezczelny i potrafi narzucić swój pogląd innym. Tymczasem w znienawidzonej przez nich cywilizacji zachodniej, wyrosłej na dziedzictwie filozofii greckiej, otaczająca nas rzeczywistość jest obiektywna, zaś prawdą nazywamy zgodność naszego orzekania o rzeczywistości z nią samą. Tyle, że do tego wymagany jest trud rozpoznawania rzeczywistości, w czym ochoczo wyręcza mikrocefali TVN.

 

  

KOMENTARZE

 • @Autor
  "Tymczasem w znienawidzonej przez nich cywilizacji zachodniej, wyrosłej na dziedzictwie filozofii greckiej, otaczająca nas rzeczywistość jest obiektywna, zaś prawdą nazywamy zgodność naszego orzekania o rzeczywistości z nią samą"

  O kurcze. To dlatego Timmermans tak gani Polskę za "grzebanie" przy praworządności.
 • Dobra inicjatywa i oby tak dalej.
  Chodzą głosy, że już nawet TVN swoim pozar w Burdelu rozpoczął PiSowi kampanię. Celem jest osiągnięcie 55% poparcia.

  Dziękuję za uwagę.


  https://pbs.twimg.com/media/DXICQHDX4AAYfxh.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:32:52
  Niemiecki owczarek Timmermans robi, co mu stara enerdowska komunistka kazała - im chodzi tylko o jedno, o domknięcie Unii jako projektu marksistowskiego, wszystko inne to mydlenie oczu

  pozdr
 • niech to napisze do Grossa i jego wyznawców
  Radykalizacja poglądów wiąże się najczęściej z brakiem dojrzałości. (…)

  Dojrzałe osoby rozumieją funkcjonowanie świata, mają w sobie otwartość na odmienność i wiedzą, że nie ma jednej prawdy oraz, że same mogą się mylić.
 • Dzięki Bogu
  obeszło się bez aborcji.
 • @Casey 14:49:24
  Struhr to teraz w TVN-ie taki „burdel tata”?

  ależ on nisko upadł...

  https://pbs.twimg.com/media/DXCxxdoXcAMzKLq.jpg
 • @Husky 14:36:48
  Oj chyba Stokrotka także już zbliża się do PRAWDY...
  Oby przejrzała, zanim pójdzie przed Oblicze PRAWDY (jedynej).
 • @Husky 14:54:27
  Najniżej to upadł taki jeden, którym jeden z banków wycierał (dosłownie) w TV swoje posadzki.
 • @Husky 14:54:27
  Są tacy którzy za pieniądze (oczywiście "godne" pieniądze) zgrają wszystko
 • @Jan Paweł 17:06:28
  https://pbs.twimg.com/media/DSt6SDsXkAgXA5j.jpg
 • @Jan Paweł 17:10:58
  Debile się śmiali z Korony Królów która jest hitem TVP , a sami zrobili totalną klapę na tvn .To byly jakieś zawody prezenterów i dziennikarzy w nacieraniu się fekaliami.

  Jeśli nawet GW pisze że Pożar W Burdelu w TVN to żenada
  ....to wiedz, że to musi być straszny syf.
 • @Jan Paweł 17:12:21
  Ja tylko przypomnę, że jak się ma Pożar W Burdelu to się wymienia dyrektora programowego, a nie firanki .Myslalem że widziałem wszystko a jednaktakiego gówna to jeszcze nie było w TV
  Zaskoczyla mnie końcowka. To był taki poziom, myslałem że na końcu wyjdzie reżyser nasra sobie na rękę, a potem to zje.
 • @Nibiru 19:39:50
  Może TVN przeprowadziło badania, jaki poziom intelektualny reprezentują widzowie TVN i czytelnicy GW i wyszło im że taki jak w burdelu
  Stacja TV musiała się dostosować do swojego widza.
 • Czy ktoś czytał komentarze pod tym artykułem?
  Pozwolę sobie przytoczyć jeden z wielu o podobnym tonie:

  "GermanDeathCamps
  27-02-2018
  Widzę, że fantazja redaktorów poniosła. Fajna fikcja. Gdzie to pisane, w Berlinie?
 • O ś w i a d cz e n i e w kwestii prześladowań Andrzeja Szuberta
  przez wymiar sprawiedliwości w Polsce.

  Inkwizycja w Polsce rękami swoich zauszników /pomagierów/zdrajców przy wykorzystaniu "polskiego" wymiaru sprawiedliwości depcze po piętach znanemu blogierowi z Niemiec Andrzejowi Szubertowi , chcąc go publicznie spostoponować, ukarać , naruszyć jego dobrę imię.

  Tego typu działania "polskiego" wymiaru sprawiedliwości należy jednoznacznie potępić, co niniejszym czynię dodając od siebie , że wymiar sparwiedliwośći nie jest od rozpoznawania i wyjaśniania sporów teologicznych pomiędzy wiernymi różnych religii, stowarzyszeń itd.

  Wzywam wszystkich internautów do udzienia pełniego poparcia Andrzejowi Szubertowi, który swoim poświęceniem dla dobra Polski i stworzonymi dotąd dziełami /publicystyką w pełni na to poparcie zasłużył i zapracował.

  Zbóje w Polsce ! ...ręce precz od Andrzeja
  https://opolczykpl.wordpress.com/2018/02/28/otrzymane-poczta-elektroniczna-w-mojej-sprawie/

  PS. warto byłoby się zastanowić jak w tej sytuacji najskuteczniej można byłoby pomóc nękanemu Andrzejowi. ....czekam na Wasze sugestie....rozwój tej sprawy należy monitorować na bieżąco...

  W związky z kolejnymi prześladowaniami Andrzeja Szuberta przez reżim w Polsce, w tym przypadku przebrany w szaty kościelne wyrażam swoje ubolewania z powodu nadużywania wymiaru sprawiedliwości w Polsce do prześladowania dysydentów. Jednoczensie oświadczam , iż pełni solidaryzuję się z Andrzejem Szubertem.

  Łódź, dnia 1 marca 2018 r dysydent, komandos Michał Jarzyński


  proszę o rozpowszechnienie tego oświadczenia gdzie tylko się da

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031