Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1788 postów 1686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Marcin Skalski: Lobby giedroyciowsko-banderowskie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gra toczy się o to, czy będziemy żyć w Polsce księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego czy w Polsce Piotra Tymy ze „Związku Ukraińców w Polsce”.

Polecam Państwu lekturę wywiadu z profesorem Włodzimierzem Osadczym, z którym należy się zgodzić w całej rozciągłości: //prawy.pl/66636-prof-osadczy-w-tej-chwili-realizuje-sie-scenariusz-obalenia-ustawy-o-ipn/

Otóż, zmasowany i – co bardzo ważne! – zorganizowany atak na środowiska patriotyczne i kresowe, a w szczególności tych jego przedstawicieli, którzy byli konsultantami nowelizacji ustawy o IPN, świadczy o bardzo wysokiej stawce gry, jaka toczy się wokół tego aktu prawnego. Dlatego też uruchamiane są wszelkie środki, które mają wykoleić suwerenizację, debanderyzację i repolonizację polityki historycznej oraz publicznego dyskursu. Środowiska kresowe systematycznie i krok po kroku odznaczają się skutecznością, co jest w III RP novum. Uświadomienie interesu grupowego i sięgnięcie po narzędzia polityczne przez Kresowian oznacza bowiem, iż nie wystarczy już zawożenie paczek z żywnością i książkami kombatantom na Kresach Wschodnich, nie wystarczy wysłanie urzędnika niższej rangi na lokalne uroczystości ku czci ofiar UPA czy żołnierzy AK z Wileńszczyzny. Nie wystarczy już rzewne wspomnienie o Wilnie i Lwowie, z którego na dłuższą metę nic nie wynika.

Agenda kresowa przenika do instytucji państwowych, na co LOBBY GIEDROYCIOWSKO-BANDEROWSKIE nie było przygotowane. Przekonane o niepodzielności swojej dominacji, nagle zostało przelicytowane, zdominowane i przeszło do głębokiej defensywy. Nie jest tajemnicą, że uprawomocnienie tejże agendy na szczeblu ustawy Sejmu RP, którą podpisał polski Prezydent, oznacza właściwie koniec tego środowiska i jego stopniową dezintegrację. Sytuacja, w jakiej byli Kresowianie w III RP, stać się teraz może udziałem rzeczonego lobby. Jest ona rzeczywiście nie do pozazdroszczenia.

Jeśli bowiem Państwo Polskie firmuje i wynosi do rangi obowiązującej już nie doktrynę Giedroycia, ale właśnie program kresowy i narodowy, to obecność w debacie publicznej LOBBY GIEDROYCIOWSKO-BANDEROWSKIEGO zostaje pozbawiona wszelkich podstaw, zaś ono samo nie jest w stanie sprawiać już nawet pozorów użyteczności i służby społeczeństwu. Delegitymizacja tej ukraińskiej (i litewskiej) V kolumny w Polsce jako partnera w dialogu społecznym nastąpi, jeśli ustawa o IPN w nowym kształcie przetrwa zmasowane ataki, których jesteśmy świadkami.

Zauważcie Państwo, do jakiego arsenału środków propagandowych posuwa się LOBBY GIEDROYCIOWSKO-BANDEROWSKIE. Profesor Osadczy, profesor Paź, profesor Partacz, a wcześniej ksiądz Isakowicz-Zaleski atakowani są poprzez „reductio ad Putinum”.

Naukowcom z uznanym dorobkiem akademickim wypomina się miedzy innymi udzielanie wywiadów rosyjskiemu Sputnikowi. Jest to zarzut niedorzeczny, ponieważ wielu z atakujących środowiska Kresowian, środowiska patriotyczne udziela wywiadów takim niemieckim mediom jak Onet czy inne polskojęzyczne ośrodki masowego przekazu, które są zdominowane przez kapitał zagraniczny. Przy czym o Sputniku na ogół wszyscy wiedzą, że reprezentuje rosyjski punkt widzenia (czasami też antypolski), ponadto – o ile ktoś nie wygłasza tam tez wymierzonych w polskie interesy, to co złego jest w rozmowie z polskojęzycznym medium rosyjskim? Wyżej wymienieni profesorowie nigdy nie dali powodu, by oskarżać ich o przyjęcie rosyjskiego punktu widzenia. Mamy do czynienia z paszkwilancką próbą dyskredytacji uczciwych ludzi, oddanych Polsce, czego zaprzedane Ukrainie i Republice Litewskiej LOBBY GIEDROYCIOWSKO-BANDEROWSKIE nie jest w stanie pojąć. Nie jest w stanie pojąć, gdyż samo wysługuje się państwom trzecim.

KTO ATAKUJE KRESOWIAN I PATRIOTÓW W POLSCE?

Atakującymi są takie media jak „Gazeta Polska”, której naczelny redaktor Tomasz Sakiewicz przyjął odznaczenie z Ukrainy i to właśnie za działalność propagandową.

Atakującym jest Jerzy Targalski, który w swoim życiu ma epizod przynależności do PZPR, co samo w sobie nie musi być czymś nagannym. Pamiętajmy jednak, o co posądza swoich przeciwników Jerzy Targalski, który przecież sam zapisał się do ugrupowania utrwalającego zależność Polski od Moskwy.

Atakującymi są ludzie, którzy skompromitowali się bagatelizowaniem wpływu banderowskiej szkoły historycznej na politykę post-majdanowej Ukrainy; którzy przez lata milczeli o wrogich aktach wobec Narodu Polskiego, jak zamontowanie tablicy ku czci dowódcy UPA Romana Szuchewycza na budynku polskiej szkoły im. św. Marii Magdaleny we Lwowie. Atakującymi są ci, którzy wbrew elementarnemu rozumieniu zagadnienia obiektywnie istniejącej Prawdy dopatrywali się w tych działaniach wyłącznie antyrosyjskości, co przecież samo w sobie też nie jest żadnym interesem ani wartością dla Polski i Polaków.

Atakującymi są ci, którzy CELOWO I Z PREMEDYTACJĄ spisali na straty Polaków na Wileńszczyźnie, składając ich na ołtarzu poprawnych oficjalnie relacji międzyrządowych z Republiką Litewską, która sama nie jest w stanie się obronić przed jakimkolwiek zagrożeniem zewnętrznym, zaś liczebność ogółu jej ludności jest niewiele większa od populacji Warszawy.

Atakującymi są ci, którzy – zainfekowani wiarą w dogmat praw człowieka – w miejsce praw narodowych Polaków w Republice Białoruś postawili pogańskiego bożka demokracji liberalnej, która z kolei nijak nie pasuje do mentalności i kultury politycznej mieszkańców tego kraju.

Atakującymi są wreszcie ci, którzy nie cofną się przed niczym, jeśli chodzi o obronę tego, co zostało im z dotychczasowego stanu posiadania. Świadczą o tym niemieszczące się w jakichkolwiek normach etyki dziennikarskiej, akademickiej i innych ataki na reprezentantów środowisk Kresowian, środowisk patriotycznych.

KOMPROMISU NIE BĘDZIE

W logice obecnie trwającego sporu między środowiskami kresowymi i patriotycznymi a LOBBY GIEDROYCIOWSKO-BANDEROWSKIM nie mieści się pojęcie kompromisu. Nie ma na niego miejsca, gdyż jest to spór metapolityczny, dotyczący holistycznej wizji Polski i Polaków jako wspólnoty narodowej, nadania jej kierunku na przyszłość i wyznaczenia jej strategicznych interesów. Gra toczy się o interpretację tego, kim jesteśmy i kim będziemy, kim będą nasze dzieci i wnuki, w jakim ładzie aksjologicznym będą funkcjonować.

Należy bardzo jasno wskazywać na istniejący podział, nie rozmywać go, stawiać sprawy – jak ma to miejsce w kwestiach fundamentalnych – zerojedynkowo. Nie da się być i tu, i tu. Należy uczestnikom dyskursu stawiać wymóg jednoznacznego wyboru którejś z dwóch dostępnych opcji. Nie ma bowiem miejsca na kompromis między tak bardzo wykluczającymi się wizjami ładu moralnego oraz dobra wspólnego.

Mówiąc w skrócie, gra toczy się o to, czy będziemy żyć w Polsce księdza Tadeusz Isakowicza-Zaleskiego czy w Polsce Piotra Tymy ze „Związku Ukraińców w Polsce”.
A poza tym, Operacja Wisła była słuszna.

Marcin Skalski

Źródło: fb/Marcin Skalski

prawy.pl: AGRESJA LOBBY GIEDROYCIOWSKO-BANDEROWSKIEGO NA POLSKĘ

por.:

Powstało ponadpartyjne i łączące różne środowiska Towarzystwo Polityki Wschodniej pod patronatem Giedroyca i Mieroszewskiego

(sami swoi: Agnieszka Romaszewska,  Maria Przełomiec, Przemysław Żurawski vel Grajewski ... oraz niestety profesor Andrzej Nowak) 

KOMENTARZE

 • Genocidium atrox Ukraińskie ludobójstwo na południowo-wschodnich Kresach RP
  https://www.facebook.com/groups/120434925260509/?ref=group_header
 • UKRAIŃSKI HISTORYK Z WARSZAWY: CZŁONKOWIE UPA BYLI, SĄ I BĘDĄ BOHATERAMI DLA UKRAIŃCÓW W POLSCE
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/polska-regiony/ukrainski-historyk-warszawy-czlonkowie-upa-byli-sa-beda-bohaterami-dla-ukraincow-polsce/

  UKRAIŃSKI HISTORYK Z WARSZAWY: CZŁONKOWIE UPA BYLI, SĄ I BĘDĄ BOHATERAMI DLA UKRAIŃCÓW W POLSCE
  26 lutego 2018|8 komentarzy|w Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga


  „Dekalog” Eugeniusza Misiły to zbiór osobliwych poglądów na temat historii. Historyk sugeruje, że podobnie myślą inni Ukraińcy w Polsce.

  Eugeniusz Misiło, ukraiński historyk mieszkający w Warszawie, opublikował w niedzielę na Facebooku post zatytułowany „Mój dekalog”. Jak twierdzi, przedstawił w nim „zbiór prawd”, którymi kieruje się w życiu prywatnym i zawodowym. Oskarżył w nim Polskę o okupowanie ukraińskich ziem, a rzeź wołyńską nazwał ceną, jaką Polacy zapłacili za prześladowanie Ukraińców.
 • @trojanka 16:02:30
  Misiło to pewnie rezun z dziada pradziada, ale właśnie dlatego nowela ustawy o IPN jest tak potrzebna, choć i tak spóźniona o kilka(naście/dziesiąt) lat.

  jest prawda w tym, że rezun ten kieruje się SWOIM (a nie Bożym) dekalogiem - ten jego dekalog to dekalog ukraińskiego nacjonalisty.

  najwazniejszy fragment w wypowiedzi tego żąłosnego człowieczka jest uważam ten:

  "rzeź wołyńską nazwał ceną, jaką Polacy zapłacili za prześladowanie Ukraińców"

  to jest zupełnie inna cywilizacja, to jest turańszczyzna w najgorszym wydaniu.
  oskarżenie o okupiowanie ukriańskich ziem ( w sensie etnicznych) to oczywisty bełkot, bo ukraina nie ma ziem etnicznych, może poza okręgiem tzw. Hetmanatu.

  pozdr
 • Autor czyli pan Marcin Skalski popełnił bodaj tylko jeden mimowolny błąd w tym tekście:
  "Należy uczestnikom dyskursu stawiać wymóg jednoznacznego wyboru którejś z dwóch dostępnych opcji" - jak podkreśla pan Krzysztof Karoń, o ile słowo dyskurs brzmi "bardziej elegancko" niż 'dyskusja', to dziś DYSKURS rozumiany jest w sensie neo-marksistowskiej teorii dyskursu Jurgena Habermasa, więc już lepiej sużywac słowa dyskusja (może debata?)
 • Polacy znów swoimi obchodami podrażnili wrażliwość banderowców:
  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-02-25/obchody-74-rocznicy-mordu-w-hucie-pieniackiej-zaklocone-przez-ukrainskich-nacjonalistow/?ref=aside_najnowsze
 • @MacGregor 16:38:22
  Mnie najbardziej oburza ta porażająca wręcz bezczelność tego typu ludzi i ich wspólników w Polsce!To pokazuje jak daleko zaszła polska pobłażliwość i bierność.
  Odwróćmy sytuację i niech wypowiedzi tego typu tylko w obronie Polski,pojawią się w ustach Polonii na Ukrainie np. w Kijowie, we Lwowie czy Charkowie.Ciekawi mnie reakcja, łatwa zresztą do przewidzenia, wybite szyby w siedzibie Związku z koktajlem Mołotowa w środku lub granatem i pobici działacze.

  Jak są finansowane polskie szkoły i organizacje na Ukrainie????Nie mogę się dowiedzieć za Chiny.
  Pani Marysia Pyż Pakosz, była łaskawa kiedyś powiedzieć,że Polonia na Ukrainie wręcz się boi cokolwiek organizować.
  Następna nacja która bezczelnie rości sobie jakiekolwiek pretensje i prawa do rządzenia Polakami.

  Gdyby to podsumować to Związek Ukraińców w Polsce i ch poplecznicy oraz ich disapora żądają:
  -finansowania nieograniczonego ich działań z pieniędzy polskich podatników , w tym z podatków od Kresowian i ich Rodzin,czyli Rodzin pomordowanych na Wołyniu przez ich siepaczy z UPA i ukraińskich sąsiadów.

  Czyli Rodziny, ofiar bestialsko pomordowanych Polaków na Kresach, Małopolsce i Bieszczadach, są zmuszane do płacenia i utrzymywania ludzi którzy gloryfikują ideologię i gloryfikują osoby ,które do tego bestialstwa doprowadziły.Prawdziwe curiosum.

  -wrzaskiem i groźbami dla np. księdza Tadeusza Isakowicza Zalewskiego i innych próbują wymusić na Polakach,akceptację wynaturzonej idei
  banderyzmu,zwałszcza hasło Ukraina dla Ukraińców.....która jednakże dotyczy tylko Ukrainy!Albowiem "Ukraina dla Ukraińców". Dobrze więc ,podepnijmy się pod ideę czystej nacji ideologa Bandery i OUN UPA i Szuchewycza!!Przenieśmy to,zgodnie z pragnieniem tych działaczy ukraińskich , na grunt Polski!!
  I co nam wychodzi?? "Polska dla Polaków!!!!To co robi tutaj ponad 2 mln Ukraińców ????zgodnie z oświadczeniem pani Kempy!!

  Kolejny kwiatek, to wmawianie nam, jaką to niby opcją ratunkową dla polskiej gospodarki nie są!A to, że 4 mld zł do 5mld euro co roku zasila ukraińską gospodarkę i ukraińskie rodziny, to już mały pikuś.Bez tych pieniędzy wiele rodzin ukraińskich by o wiele gorzej żyło a wiele dziedzin na Ukrainie by leżało.W sytuacji bezustannych podwyżek cen jakie tam są!!To Polska ratuje kolejny raz Ukrainę.
  Gdzieś zapodziałam wypowiedź urzędnika polskiego, że bez zezwolenia pracuje w Polsce ok. 500.000 Ukrainców. Nie płacąc żadnych składek ani podatków.
  http://www.polskieradio.pl/42/275/Artykul/1777480,Ukraincy-w-Polsce-Na-12-mln-pracujacych-ok-230-tys-placi-skladki-na-ZUS

  http://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/polska-emerytura-minimalna-dla-ukraincow/87fy90y

  https://kresy.pl/wydarzenia/emigranci-wysylaja-polski-granice-wiecej-pieniedzy-niz-polacy-zza-granicy-kraju/

  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/ukraincy-pracujacy-w-polsce-wysylaja-do-siebie-5-mld-euro-rocznie/bw9nzf

  https://finanse.wp.pl/ukraincy-przebili-polakow-wysylaja-do-kraju-coraz-wiecej-pieniedzy-6140890840585857a

  Czyli my mamy im płacić,odbierając środki swoim obywatelom,udzielać bezzwrotnych pożyczek, budować drogi i przejścia graniczne, graniczne,utrzymywać wszelkie organizacje i studentów,rehabilitować żołnierzy/ w przeciwieństwie do własnych obywateli/ ORAZ akceptować zbrodniczą ideologię UPA i Bandery, odnowić im pomniki w Polsce, może pobudować nowe???
  W zamian NIE WOLNO nam, odszukać i pogrzebać naszych Rodzin i Rodaków na Kresach.I nie wolno mówić i pisać na temat Wołynia, bo to tylko "odpłata" za polską okupację.Rozrywanie niemowląt za nóżki na pół na oczach ich Matek, potem zarżniętych i zgwałconych to sprawiedliwa "pomsta" na polskich panach!
  Za to:
  Mafia ukraińska w nagrodę, przerzuca broń do Polski.Przypominam sobie incydent z zastrzeleniem antyterrorysty pod Wrocławiem,nasi chłopcy byli "zaskoczeni" że przestępca" miał Kałasznikowa!!No bo niby skąd w Polsce kałasznikowy.Jak się trąbi nawet w ukraińskiej tv,od dłuższego czasu o 3mln sztuk broni na wolnym rynku na Ukrainie.
  To do Polski na pewno nie przyjedzie spora część z tej broni??? hahaha.
  A ichni były minister obrony grozi Polakom, żeby byli grzeczni bo inaczej 1,5mln imigrantów chwyci za kije/zapewne przenośnia, taka licentia poetica/bo w rzeczywistości naboje do kijów tez jadą.
  https://www.tvp.info/35061145/antyterrorysta-zginal-w-strzelaninie-pod-wroclawiem-napastnik-mial-kalasznikowa
  My wiecznie jak łatwowierne pijane dzieci we mgle.
  I potem świat ot obserwuje i pojawią się "polskie obozy,krzywda ukraińska,żydowska, krzywda wypędzonym Eriki Steinbach,podpalenie Rzymu, i Franek Dolas co to wywołał II wojnę!!

  Ktoś promując taką uległość, szantażując i oplouwając zwykłych Polaków którzy się na nią NIE zgadzają, czy zmuszając rządy do niej, koniecznie chce utrzymania Polaków i Polski w roli wiecznej ofiary i winowajcy.

  Takiego popychadła klasowego nad którym wyżywają się wszyscy klasowi psychopaci, zabierają jej II śniadanie i komórkę oraz kieszonkowe od mamusi.Aż doprowadzona od ostateczności,odda wszystko, albo się powiesi.
  Dlatego wielkie brawa i niskie ukłony dla księdza Tadeusza Isakowicza Zaleskiego, dla doktor L.Kulińskiej, dr E. Siemaszko, Prof Zapałowskiego, Osadczego,Prof G. Motyki,Pana Posła Rzymkowskiego z Kukiz15, oraz panom radnym z Lublina, Bydgoszczy i wszystkim działaczom Kresowym, autorom stron na Facebooku pani Kasi Sokołowskiej za bezkompromisowość, odwagę, prawdę,uczciwość.
  "Oni Wam dziękują", i Polacy Wam myślę dziękują!!!
 • może się skończyć tym, że werwolf i banderowcy dostaną broń
  od szwabskiego MAD przy propagandowym wsparciu MOSSADu oraz szetynowców... żeby potem wspólnie mogli "ratować" płonącą Polskę :(
 • @sosenkowski 07:26:29
  Banderland już nas dozbraja:

  http://tomaszowski.com.pl/hrebenne-granatniki-w-bagazniku/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728