Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1813 postów 1792 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Żurawski vel Banderowski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poprawki i uzupełnienia do poprzedniego wpisu.

Pisałem pośpiesznie, dając się ponieść taniej retoryce kosztem faktów i zbyt pochopnie uznałem pisowskiego bandrofila za rodzimy odpowiednik wiejskiego głupka (village idiot) , postaci dość mocno zakorzenionej w dawnej kulturze angielskiej wsi (tutaj).
Tymczasem popełniłem dokładnie ten sam błąd, jaki popełnia wielu z nas patrząc np. na kretynizmy dochodzące z nowej stolicy zmutowanego komunizmu, czyli z Brukseli: jakieś szwanc-parady, „pełcie” trzecia, czwarta i dziesiąta, chłopy do rodzenia, baby na traktory, seksualizacja przedszkolaków, kozy i kucyki narażone na niekonsensualny seks z nachodźcami itd. Wszystko to powoduje naturalny odruch pukania się w czoło i pytania „czy on tam wszyscy powariowali”? Jest oczywiste, że większość unijnych parlamentarzystów, urzędników, akademików to cymbały ledwo potrafiące zawiązać sobie sznurówki u butów (na naszym podwórku za taki wzorzec z Sevres pod Paryżem mogłaby służyć pani posłanka Schleswig-Holstein czy jak się tam nazywa to czupiradło z ugrupowania Nowoczesnego Ryśka). Ale przecież to nie Szlezwig-Holsztyny rządzą w Unii, ani owczarki niemieckie pokroju Hansa Timmermansa, ani rozczochrane Guje, ani wiecznie lewitujący pijaczek Junckers, zaś prawdziwi kierownicy tego burdelu nie robią niczego ani przypadkowo ani bezmyślnie, tylko zgodnie z planem (i z praktyką spiskową).
Podobnie jest z naszym „ekspertem” (członkiem rady programowej PiS i Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Andrzeju Dudzie)– uznanie go za wiejskiego głupka byłoby niestety przypuszczeniem zbyt uprzejmym.
Przeanalizujmy te same dwie jego wypowiedzi, co poprzednio;
„Nic mi nie wiadomo, by państwo ukraińskie zagarnęło jakiekolwiek ziemie czy majątek Rzeczypospolitej czy to w 1939 czy kiedykolwiek indziej. Zawsze czyniło to imperium rosyjskie”
Zobaczmy:

 
Traktat brzeski 9 lutego 1918 między Niemcami, Austro-Węgrami a Ukraińską Republiką Ludową. Państwa osi odstępowały URL Chełmszczyznę i część Podlasia.
Listopad 1918 – lipiec 1919 – powstanie Zachodnioukriańskiej Republiki Ludowej (ZURL), obejmującej Tarnopol, Stanisławów, ale też Lwów i Przemyśl. ZURL rozpoczęła swoje istnienie od pogromów Żydów (m.in. przez oddziały Petlury) oraz okrutnych mordów na Polakach (tym razem mających znamiona czystek etnicznych), będących prekursorem ludobójstwa na Wołyniu i w Małoposlce Wschodniej (por. Zbrodnie terrorystów z tzw. ZURL na Polakach 1918-1919. Preludium Wołynia ).
1939-1945 – Ukraiński Komitet Centralny z siedzibą w Krakowie (w sporej części konfidenci Abwehry, SD i Gestapo). Jego przewodniczący, Włodzimierz Kibijowicz, zgłosił Niemcom postulat czystki etnicznej Chełszczyzny (wygonienia Polaków i zasiedlenia jej Ukraińcami), ale władze niemieckie odpowiedziały negatywnie, odkładając to na czas po wojnie.
15 lutego 1951 – kradzież części polskiego terytorium przez USRR (Isakowicz – w tym samym roku USRR uzyskała prawem kaduka Krym).
Można oczywiście uznać, że współczesna Ukraina nie ma nic wspólnego ani z URL, ani z ZURL, ani z USRR, czyli że istnieje dopiero od 1991 roku, ale wówczas tym bardziej należy rozliczyć się z przejetych prawem kaduka od ZSRR wschodnich ziem Rzeczpospolitej i z zagarnietego polskiego majątku zarówno państwowego jak i prywatnego.
Tych rzeczy może na pierwszy rzut oka nie pojmować laik, ale nie ekspert od spraw wschodnich, a ukraińskich w szczególności, z tytułem profesorskim. A zatem rzeczony ekspert nie jest bynajmniej wiejskim głupkiem, a świadowmym swoich kłamstw oszustem.
Druga wypowiedź:
„Powstrzymywanie Rosji musi kosztować. Odda, nie odda - warto zainwestować
(o pożyczce 4 mrd PLN dla ukraińskego rządu).
Wyobraźmy sobie, że rzeczywiście istnieje gorący front rosyjsko-ukraiński, na którym mężni ale niedozbrojeni sojusznicy stawiają desperacki opór agresorowi ... wtedy tak, sam dołożyłbym się do zbiórki na zakup broni. Tymczasem całkowicie zdemoralizowana i rozpita armia ukraińska od połowy 2014 roku jest de facto agresorem wobec republik Donieckiej i Ługańskiej, zgodnie z ukraińską tradycją ostrzeliwując przede wszystkim rosyjskojęzyczną ludność cywilną (pamiętajmy, iż powstanie tych republik było reakcją na siłowe próby ukrainizacji i banderyzacji ich mieszkańców, przypomnijmy sobie też jakże ukraińskie propozycje likwidacji 1.5 miliona „osób zbędnych” na tych terenach, plany obozów filtracyjnych autorstwa banderowca Andrzeja Parubija), wzrasta ukraiński eksport broni do Rosji (do „państwa-agresora”!!!). Ponadto panami życia, śmierci i majątku na Ukrainie są tzw. oligarchowie, czyli super-grandziarze i kryminaliści, jeden w jeden jak nie wyznania handlowego, to prawniczego (poza Rinatem Achmetowem, który jest z pochodzenia Tatarem), a zatem pożyczka 4 mrd PLN posłużyła tylko i wyłącznie interesom współczesnych ukraińskich  „królewiąt”, którzy mają tyle z ‘odpychaniem Rosji’, co gówno z twarogiem (chyba że mówimy o serkach homogenizowanych, zwanych dla ich walorów odżywczych „białymi masami kałowymi”).
I znów, na „odpychanie Rosji” to mogą się nabierać gapowaci czytelnicy ‘GaPol”-a, ale chyba nie eskpert, który najwyraźniej kłamie i oszukuje.
Morał taki sam jak w poprzednim tekscie – na zbity pysk ze wszystkich stanowisk państwowych, a jak chce doradzać, to najlepiej sobie samemu – jak przeżyć bez państwowych grantów.
 
Na zdjęciu wprowadzającym: tęczowy Oleh Laszko ze swoimi pidarasami, oprotestowuje nowelę IPN przed polskim Sejmem. Uwagę zwraca wypisana po polsku „mądrość” Jerzego Giedroycia.

 

Przy okazji polecam:Prof. Osadczy: Miejsca dla Giedroycia już nie ma. Ta doktryna okazała się drogą donikąd 

KOMENTARZE

 • za małe dotacje z budżetu dla ZUwP?
  https://wpolityce.pl/polityka/381695-to-jakis-obled-rzymkowski-zwiazek-ukraincow-w-polsce-chce-mojego-ukarania-za-ustawe-o-penalizacji-banderyzmu
 • @MacGregor 17:00:14
  Skrajna bezczelność!!!!!!!To są właśnie skutki tchórzowskiej polityki ostatniego 29 lecia,obecnych polityki pożytecznych idiotów, w gruncie rzeczy, popierających poprzednią politykę wobec zbrodni UPA na Polakach.
  Niech pan Żurawski wel Banderowski sam finansuje ukraińskich miliarderów i ich rozpuszczone bachory.
  https://youtu.be/bCR4lvxL8ls
 • @MacGregor 17:00:14
  Zaczynam się czuć we własnym kraju jak banita. Ukraińcy, żydzi i kto tam jeszcze będzie mi mówił jak mam żyć we własnej Ojczyźnie? A co robi ten niby polski zreformowany rząd żeby temu zaradzić? Czas na Partię Polską Narodową bez posłów z podwójnym obywatelstwem w Sejmie, którzy chronią interesy swojej narodowości. Polacy czas zacząć się bronić przed podstępnymi ukrainizatorami z PO-PSL-PIS-N...Związek Ukraińców w Polsce otrzymał w roku 2017 z budżetu dotację 1,6 mln zł. A ile dostaną w 2018? Przestańcie mydlić oczy Polakom tymi bredniami i udawać oburzenie. Dotujecie ich a oni na nas plują!
 • Może podać mu adresy naszych "polskich"wielbicieli banderyzmu.Niech poćwiczy!!
  https://wiadomosci.wp.pl/ukrainiec-napadl-na-polakow-w-lublinie-ubije-jak-na-wolyniu-6214919932819073a
 • Obklejanie polskiego konsulatu w Kijowie obraźliwym plakatem.Wykonawcy tzw. czarny Komitet,to już jego kolejna akcja.
  https://youtu.be/PDgdPhERBw4
 • @trojanka Niedługo w Polsce rdzennych będą zamykać w gettach. Ot taka polityka.
  Trudno zrozumieć postawę Ukraińców, którzy domagają się karania za mówienie prawdy o mrocznych kartach ich historii. Ukraińcy mogą sobie zakładać jakieś związki ukraińskie na Ukrainie. A kiedy mniejszość niemiecka zacznie oskarżać propolskich posłów (szmat z PO i .N to nie dotyczy) o szarganie dobrego imienia SS i Gestapo?
 • @MacGregor 17:00:14 Ukraińcy pokazali jakie z nich kozaki kiedy im Putin Krym zabrał.
  Niech żyje Polsko-Ukraińska przyjaźń. Zbudujmy razem śmigłowiec. Dlatego powinniśmy odwalić się od Władimira i pozwolić mu zaanektować całą Ukrainę. Ewentualnie wspólnie z nim zrobić rozbiór i odzyskać nasze ziemie które mieliśmy tam przed wojną.
 • @kula Lis 67 18:03:23
  Nawet nie mów takich rzeczy!trzeba cos zrobić przy wyborach.!!Żądąć deklaracji od partii przed wyborami w sprawie relacji do Ukrainy!!Ograniczenia zarobkowania do umów na czas określony, zahamowania wydawania Kart Stałego Pobytu i uchodźczych, i podporządkowania się bezwzględnego Ustawie o zakazie promwoania banderyzmu!
 • @MacGregor 17:00:14 Rezuny podnoszą głowę.
  https://wpolityce.pl/polityka/381710-tylko-u-nas-rzymkowski-proba-zastraszenia-mnie-przez-zwiazek-ukraincow-w-polsce-jest-zalosna-nie-przestrasze-sie

  Ps..A kto sprowadza od kilku lat tych banderowców? Najpierw PO, za PiS to tylko przyspieszyło. Premier nie wybrany w wyborach (za to z jarmułką) jest entuzjastą sprowadzania milionów Ukrów. Kiedyś za to odpowiedzą. Może już po następnych wyborach parlamentarnych. A ja się pytam, co oni jeszcze robią w Polsce. Żądam od mojego rządu skutecznych działań, bo Ukraińcy już nam włażą na głowę.
 • Genocidium atrox Ukraińskie ludobójstwo na południowo-wschodnich Kresach RP
  https://www.facebook.com/groups/120434925260509/?ref=group_header
 • PRÓBA PRZEMYTU GRANATNIKÓW PRZECIWPANCERNYCH Z POLSKI NA UKRAINĘ
  https://kresy.pl/wydarzenia/proba-przemytu-granatnikow-przeciwpancernych-polski-ukraine/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031