Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1793 posty 1695 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Zybertowicz powiedział prawdę.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Antypolonizm w Izraelu bierze się z poczucia wstydu za bierność Żydów w czasie Holokaustu”.

Tak naprawdę antypolonizm w Izraelu ma w pierwszej kolejności inne źródło i bierze się z programowego zaszczepiania u izraelskiej młodzieży nienawiści do innych, a do Polaków w szczególności, przez ich system edukacji.
Tak naprawdę obecny wybuch antypolonizmu w Izraelu to element frontalnego ataku na nasz kraj, związanego z próbą jego „wrogiego przejęcia” (hostile takeover)
Tym niemniej na poziomie emocji starszego pokolenia mieszkańców zarówno państwa położonego w  Palestynie jak i diaspory w Ameryce, prof. Zybertowicz powiedział prawdę.
Red. Wojciech Sumliński napisał na swoim  blog-u:
 
Wielokrotnie nie zgadzałem się z doradcą prezydenta Andrzeja Dudy, profesorem Andrzejem Zybertowiczem w ocenie różnych wydarzeń, i jego publicznymi wypowiedziami (bo naprawdę trudno było się zgodzić), ale za te poniższe słowa jego autorstwa, słowa, które w pewnych kręgach już zdążyły wywołać furię, w innych zaś dystansowanie się – szacunek:
„Niektórzy tłumaczą, że brutalne rozprawianie się z Palestyńczykami, czy Hezbollahem to także forma odreagowywania. Powtarzanie samym sobie: już nigdy nie pójdziemy jak owce na rzeź. Holokaust poza wszystkim to również potworne upokorzenie - że nie walczyli, nie stawili oporu. (…) Zastanawiam się, czy ten polityczny i symboliczny atak Izraela na Polskę, Polaków nie ma, poza wszystkim innym, tworzyć zasłony przed ponownym przypomnieniem sobie, jak się zachowali w obliczu Zagłady - że byli bierni, że również kolaborowali, a także o tym, że żydowskie elity ze wschodniego wybrzeża USA, uzyskawszy od Polaków wiedzę o tym, co się działo w obozach koncentracyjnych, zachowały się pasywnie.”
 
Wojciech Sumliński
 
Prawda w oczy kole, stąd taki skowyt niczym w tytule wiersza zboczeńca i ideologa antykultury, Allena Ginsberga (scil. „Howl”).
I tu przychodzi mi z pomocą zupełny przypadek, albowiem Bóg jeden raczy wiedzieć, jakim cudem trafiłem na dźwiękowy zapis wykładu pani Ireny Grudzińskiej-Gross, byłej żony znanego nam wszystkim infamisa i łajdaka, współautorki „Złotych żniw”, wygłoszonego w sorosowskim instytucie „Społeczeństwa Otwartego” w stolicy Bułgarii, w Sofii, najprawdopodobniej w styczniu 2009 (Horror, not Honour. Politics of Memory in Poland).
Pisałem o tym przed laty, kiedy jeszcze miałem blog na Salonie24 i idąc na łatwiznę zacytuję istotny fragment (S24: Wyborcza na Madagaskar):
 
 
Pani profesor zwrocila uwage na rzecz nastepujaca: polskie rozumienie historii oparte jest na honorze i dobrowolnym poswieceniu sie dla wyzszego dobra.
(
Przy okazji: taka jest zreszta kwintesencja cywilizacji zachodniej: samoposwiecenie sie. Archetypicznie ukazal to Tolkien we “Wladcy pierscieni”. Kazdy z druzyny pierscienia poswieca siebie w ofierze dla wyzszego dobra. Frodo Baggins bierze na siebie krzyz, kiedy mowi: “ja wezme pierscien, chociaz nie znam drogi”, zas najwiekszy bohater powiesci, Samwise Gamgee, w decydujacym momencie na Gorze Przeznaczenia, nie mogac samemu niesc pierscienia, bierze na plecy jego nosiciela. N.B. Samwise Gamgee jest odpowiednikiem Wiglafa z opowiesci o Beowulfie.
).
 
Wg prof. Janion, jedynym Zydem obecnym w historycznym dyskursie Polakow jest Berek Joselewicz ze swoim zydowskim pulkiem w czasie insurekcji kosciuszkowskiej, wlasnie ze wzgledu na zrownujacy go z Polakami heroizm i ofiare.
S.p.Marek Edelman mial powiedziec, iz Powstanie w Getcie Warszawskim bylo zainspirowane polskim heroizmem: “chcielismy pokazac, ze tez potrafimy walczyc tak, jak Polacy”.
Tymczasem dla wiekszosci osob, wojna jako taka nie ma w sobie nic z bohaterstwa, a jest jedynie zrodlem okrucienstwa i smierci biernych ( przynajmniej zewnetrznie ) ofiar.
Wg pani profesor wlasnie ta roznica w ogladzie historii ( tzn. uporczywe utrzymywanie przez Polakow dyskursu historycznego w kategorii heroizmu i dobrowolnej ofiary ) nie pozwala na napisanie wspolnej historii Polakow i Zydow. Stad ksiazki pana Jana Grossa maja za zadanie przelamanie tych stereotypow itd.
... koniec cytatu.
 

Tak więc profesor Andrzej Zybertowicz, tak dziś wściekle atakowany przez „międzynarodowe media” nie powiedział nic innego niż to, do czego próbowała przekonać swoich bułgarskich słuchaczy ( byłgarskata Rozencwajga-ta?) współautorka„Złotych żniw” i była żona mającego właśnie swoje kolejne złote żniwa JT GroSSa. 

KOMENTARZE

 • Autor
  Żyd nie tylko kumuluje w sobie kłamstwo i oszustwo. To jest wyhodowane genetycznie. Tak długo się krzyżowali planowo i celowo o wymaganych dla siebie cechach, że wyhodowali z siebie DEMONA!
  Każda teza, która zawiera apoteozę patriotyzmy i bohaterstwa Polaków budzi irytację środowiska Gazety Wyborczej. W tym trudnym dla Polski momencie międzynarodowego ostrzału każdy Polak zobowiązany jest do walki z kampanią władz Izreala i środowisk żydowskich na świecie.

  Tusk zaś wykorzystał okazję do ataku na rodaków. Pospolita gnida.
  moralny nędzarz Europy...

  https://pbs.twimg.com/media/DV011lNX0AAyeTU.jpg  życzę pogodnego, udanego dnia 8-)))))))
 • @Husky 10:03:28
  Witaj,

  Ja bym jednak wystrzegał się takich krzywdzących w sumie uogólnień, że "Zyd wychodował w sobie demona" itp, bo to chyba nic nie wnosi poza podbijaniem emocji, a my musimy myślec i działac trzeźwo (co nie znaczy, że osobiście nie lubię sobie dziabnąć pod śledzika - a propos dzisiejszego śledzika).

  Myślę, że akurat ocena pani Grudzńskiej-Gross jest trafna - polska historia jest heroiczna, a ich diaspory gówniania i dlatego chcieliby nas sprowadzić do swojego poziomu.

  W moim wpisie przytoczyłem ICH autorytet potwierdzający to, o czym wspomniał Zybertowicz

  pozdr
 • W ostatnim czasie okupacyjny reżim w Polsce oraz podległe mu sprzedajne media zależne i tzw. niezależne ,
  W ostatnim czasie okupacyjny reżim w Polsce oraz podległe mu sprzedajne media zależne i tzw. niezależne , w tym podporządkowani im tajnie blogerzy -agenci wpływu dwoją się i troją, by wyprowadzić Polaków na barykady po to , by następnie , przy „bratniej pomocy ” spacyfikować ten opór i tak jak to zawsze było dotychczas u władzy w Polsce postawić nowych , lecz swoich ludzi.

  Przewiduje , iż ta wielka już dzisiaj ilość wciągającej w konflikt Polaków ichniej propagandy może w najbliższym czasie jeszcze bardziej wzrosnąć. dlatego należy robić dosłownie wszystko , by Polacy nie dali się nabrać na tę propagandę i wpuścić w kanał -.zasadzkę na nich. .

  W tym względzie niech drogowskazem dla wszystkich będzie moja Odezwa/manifest do Narodu Polskiego , w którym, w krótkiej i zrozumialej dla wszystkich formie podałem , co w obecnej sytuacji należy robić i chociaż dokument ten był opracowany przeze mnie 3 lata temu on jest i dzisiaj bardzo aktualny i pomocny. Przypomnę go :
  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/01/22/manifest-odezwa-dysydenta-komandosa-michala-jarzynskiego-do-polakow/

  Wszyscy Ci , którzy w obecnej chwili / a jest ich obecnie ogromny wysyp na różnych forach internetowych/ nawołują zdezorientowanych Polaków do buntu i powstania wobec do okupacyjnego reżimu w Polsce, to są albo użyteczni idioci , którzy dali się podpuścić , albo agentura wpływu.
 • @MacGregor 10:25:35
  OK
 • czyżby jednak Aaron Buchholz?
  https://parezja.pl/balcerowicz-zybertowicz-skacze-grobach-pomordowanych-zydow/

  grabarz pierd*lony - tyle że grabarz polskiej gospodarki się odezwał
 • @Autor
  A kto to jest na tym zdjęciu na SG?
  Bo ma minę wyjątkowego s...na.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:42:22
  prof. Andrzej Zybertowicz ;)

  pozdr
 • a propos wczesniejszego wpisu i min. Sellina
  https://wpolityce.pl/polityka/381222-minister-sellin-muzeum-getta-warszawskiego-powstanie-w-budynku-dawnego-szpitala-przy-ul-siennej

  nieco wcześniej mówił o muzeum chasydów polskich - do k8rwy nędzy z tą żydofilią ...
 • @MacGregor 10:25:35
  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/02/getto.jpg

  Ta książka została wydana za pieniądze polskiego podatnika: Niemcy ofiarnie ratowali żydów z rąk mordującej ich Armii Krajowej! Kim są naziści? O ile przy słowie szmalcownicy automatycznie pada "Polacy", często w tych samych tekstach brakuje uściślenia, że zbrodniarzami byli Niemcy. Dochodzi do jeszcze bardziej kuriozalnych sytuacji. Leszek Żebrowski wskazuje, że zdarzają się publikacje mówiące, że to Niemcy chronili Żydów przed mordującymi ich nazistami, czytaj: Polakami. Od wielu lat w publikacjach żydowskich historyków, ale także wspomnieniach i materiałach dziennikarskich pojawiają się takie wątki, że Niemcy nie byli sprawcami, ale ich ratowali podkreśla i wskazuje na jego zdaniem "haniebną publikację", której autorem jest dr Tuvia Citron. Wyszła w Tel-Awiwie w 1996 r., ale także w Polsce pod tytułem ,,Dzieje zbrojnego powstania w getcie białostockim”.

  – Armia Krajowa była zbrodnicza, ścigała i mordowała żydów

  – wylicza zarzuty z publikacji, ale podkreśla, że to i tak mało, co także zostało zawarte w innych miejscach:

  Małe grupy Niemców, ale także pojedynczy Niemcy udzielali wszelkiej możliwej pomocy ruchowi oporu w getcie, a także żydowskim partyzantom w lesie. Dzięki pomocy Niemców powstańcy w getcie dostawali broń, fałszywe dokumenty, a niejednokrotnie również udzielali oni schronienia podczas łapanki. Niemcy udzielali także wsparcia moralnego partyzantom w lasach. Partyzanci i powstańcy mogli wyjść z trudnych sytuacji dzięki pomocy Niemców cytuje Żebrowski publikację, która ukazała się w Polsce za pieniądze polskiego podatnika. Zdradza także inne szczegóły: sponsorem publikacji był Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych (jego kierownikiem był Adam Dobroński z PSL).
  https://youtu.be/29OJo1klmM0

  Ps..Skąd tam tylu Niemców-filosemitów na Białostocczyźnie? A szczególnie w lasach? Dlatego Polacy głosujcie na Polaków żądajcie rzetelnych życiorysów tych na których oddajecie głos.
 • @MacGregor 10:49:11
  Nie o tego mi chodzi....
 • @MacGregor
  Obraz w treści 1https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/02/pjimage-5-15.jpg


  Niemcy budują właśnie szósty obóz, niebawem napadną na Polskę, a w Nowym Jorku (USA) trwa… największy nazistowski wiec w historii. Nagle przemówienie zostaje przerwane przez jednego człowieka [WIDEO] W lutym 1939 r. niemiecka zbrodnicza machina pracuje na pełnych obrotach: Hitler właśnie kończy budowę szóstego obozu koncentracyjnego, a za kilka miesięcy uderzy na Polskę. Tymczasem w USA działa German American Bund, pronazistowska partia założona w 1936. W internecie furorę robi nagranie, na którym żyd przerywa imprezę nazistowską w USA – Noc w Ogrodzie w Nowym Jorku w 1939 r. 20 tys. Amerykanów zgromadzonych w Madison Square Garden z uwagą słuchało przemówień, które pokazywały pozytywne strony ruchu narodowo-socjalistycznego i powtarzało znane rasistowskie tezy Hitlera. Nagranie z 20 lutego 1939 pokazuje słynne hitlerowskie pozdrowienie wykonywane w kierunku amerykańskiej flagi, jest także portret George’a Washingtona otoczony swastykami. Przemówienie przywódcy German American Bund Fritza Juliusa Kuhna zostaje zakłócone przez Isadore’a Greenbauma, żydowskiego hydraulika, który jednak zostaje szybko spacyfikowany przez bojówkarzy. Na ulicy odbywają się także protesty, ale tylko Greenbaumowi udaje się przedrzeć do środka.
  Żydzi hydraulicy przerywają rajd nazistowski, Nowy Jork, 1939 r.


  https://youtu.be/2s52WHTR0m8

  German American Bund Madison Square Garden Rally

  https://www.youtube.com/watch?v=nLDl_A9n26I

  The American Fuhrer: Fritz Kuhn and the German American Bund Take a Stand in America
  https://www.youtube.com/watch?v=yiOpgHSDbBw

  Breaking News | Footage recalls the night madison square garden filled with nazis
  https://www.youtube.com/watch?v=l3MiVjKZNLw


  Zgromadzenie 20 lutego 1939 r. było największym w historii pronazistowskiej amerykańskiej organizacji. Pod koniec 1939 r. rozpoczął się jej zmierzch. Kuhn został skazany za przestępstwa podatkowe. Na skutek wprowadzonego prawa unikanie służby wojskowej w armii USA stało się przestępstwem zagrożonym karą więzienia i wysoką grzywną, co sprawiło, że organizacja przestała mieć rację bytu.
 • @MacGregor 10:41:39
  ZNIESŁAWIENIE - Żydzi o...żydach. Szokująca prawda?!


  https://www.youtube.com/watch?v=DylTaDV-VZM


  Ps..Ładnie ten młody zrobił w konia żydów. Wszystko mu udostępnili bo myśleli że będzie robił w ich interesie a nie przeciw.

  Kolaboranci Trzeciej Rzeszy. Żydzi, którzy walczyli dla Hitlera


  https://www.youtube.com/watch?v=D_1qNusG3nA


  Ps..Film jest żałosną propagandą! Żydzi jak zwykle nic nie wiedzieli, nikogo nie skrzywdzili i nie mieli świadomości o mordowaniu swoich braci w obozach. Dobry żart! NA terenach RP kolaborowali z Niemcami a po wojnie byli najwyżej rangi komunistami gnębiącymi mordującymi i prześladującymi polskich patriotów!


  Kolaboranci Trzeciej Rzeszy - Chaim Rumkowski (LEKTOR PL)

  https://www.youtube.com/watch?v=15iRGcB3Gm8

  Ps..Czyli żyd żydowi żydem! Ten film to zwykła żydowska propagandówka. Rumkowski to cynik, cwaniak i hochsztapler. Chciał przeżyć kosztem każdego innego żyda. Piękne wybielanie bandyty. A nam się wypomina pomijając, że Państwo Podziemne wydawało i wykonywało wyroki śmierci na taki element. Niedobrze się robi na takie zakłamywanie historii.
 • @MacGregor
  Top 10 Nazi Collaborators Who Were Jews ✡️

  https://www.youtube.com/watch?v=sPLkd6LmORo


  Żydzi Kapo by Tor Ben Mayor, Dan Setton Lektor PL


  https://www.youtube.com/watch?v=Z0dwNbzzO2w

  Ps..Żydzi sami siebie mordowali te już 300 miliardów dolarów powinni żądać od ..samych siebie! Dlatego wice wersa my żądajmy od nich .... 16 generałów Hitlera było żydami .... nie było generała Polaka w niemieckiej armii... przykładów jest wiele...Ciekawe uzasadnienie wyroku sądowego(w Niemczech) dla żydowskiego kapo :"Nie można skazać kogoś za czyny popełnione pod groźbą śmierci". tylko że to zdanie, jak widać z całego filmu, dotyczy tylko jednej nacji.
 • @MacGregor 10:49:11
  http://ewidentnyoszust.blogspot.com/2013/07/gigantyczny-protest-amerykanskich-zydow.html
 • @MacGregor
  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/02/pjimage-5-18.jpg


  Uratowali go polscy Sprawiedliwi. Jak się "odwdzięczył" ? Historia, której nigdy nie poznacie w szkole…Frank Blaichman został uratowany przez rodzinę Głosów, którzy zostali później odznaczeni Medalem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Ale jego późniejsze losy to prawdziwe pasmo działań wymierzonych w Polskę. Syn żydowskiego drobnego kupca zbożowego zbiegł z rodzinnej wsi Kamionka na wieść o przygotowanym przesiedleniu żydów do getta w Lubartowie. Ukrywał się w Kierzkówce u rodziny odznaczonej później Medalem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Jednak potem zdecydował się opuścić schronienie i wspólnie z grupą żydów stworzył kilkuosobową grupę zbrojną działającą w okolicznych lasach. Jak sam pisze w pamiętnikach, jego oddział zamordował m.in. dwóch młodych żołnierzy AK. Kiedy zaczęliśmy ich przesłuchiwać, okazało się, że są członkami AK czyli antysemickiej Armii Krajowej. Dostali rozkaz zabicia nas, ponieważ byliśmy żydami i okradaliśmy chłopów napisał. Partyzanci współpracowali także z partyzantką komunistyczną. Wspomnienia Blaichmana wskazują, że wspólnie tworzyli grupę rabunkową. Po wojnie został funkcjonariuszem komunistycznego aparatu represji, najpierw jako pracownik Urzędu Bezpieczeństwa, potem sprawując funkcję kierownika Wydziału Więzień i Obozów kieleckiego WUBP. W 1951 r. wyemigrował do USA, gdzie opublikował pamiętnik ,,Rather Die Fighting: A Memoir of World War II” (,,Wolę zginąć walcząc. Wspomnienia z II wojny światowej”). Na publikację spadła lawina krytyki: autorowi zarzucano stanowisko antypolskie i fałszowanie historii. W publikacji Bleichman oskarżał AK o kolaborację z Niemcami i programowy antysemityzm. Pisał m.in.: Drapieżczo antysemicka Armia Krajowa prowadziła niepohamowaną kampanię mającą na celu mordowanie żydów! Tłumacz polskiego wydania Kamil Janicki podsumował: Opisując początek wojny Frank Blaichman wielokrotnie stawia znak równości między działaniami Niemców i Polaków! W 2010 r. IPN wszczął śledztwo w sprawie podejrzenia Blaichmana o popełnienie przestępstw stalinowskich oraz mordowanie członków polskiego ruchu oporu. Blaichman mieszka obecnie w Nowym Jorku. Ma dwójkę dzieci i sześcioro wnuków.
 • @MacGregor
  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/02/pjimage-5-17.jpg


  Słowa Premiera wywołały burzę na Ukrainę. Przypomniał mało znane fakty z dziejów I RP. Ukraińska prasa oburzona: "zestawił bohatera w jednym szeregu z Hitlerem", a polityk przypomina zbrodnie… Chrobrego?! Polski premier Mateusz Morawiecki zabrał głos na temat stosunków polsko-żydowskich podczas konferencji "Pamięć i Tożsamość". Przywołał żydowskie źródła, które porównują Powstanie Chmielnickiego do Holokaustu. Ukraińska "Prawda" i szereg innych portali relacjonuje wypowiedź Morawieckiego w tekście pod tytułem "Premier Polski postawił Chmielnickiego w jednym szeregu z Hitlerem". To trzeba powiedzieć, że dochodziło wtedy do strasznych zbrodni, historycy mówią o 100 tysiącach wymordowanych żydów wyliczał premier, który także przypomniał, iż Lwów nie ugiął się przed żądaniami Chmielnickiego, kiedy ten w zamian za wydanie żydów obiecał odstąpić od miasta. Lwów powiedział, że nie, że nie opuści swoich żydowskich braci i nie opuścił mówił. Jeden z rabinów, który przedstawił swoje spojrzenie na historię, jednym tchem wymieniał trzech zbrodniarzy – Hitler, Himmler i Chmielnicki. To też pokazuje, jak z innej zupełnie perspektywy można patrzeć na rzeczywistość. Bo bohater dla naszych sąsiadów, to dla nas ktoś, kto doprowadzić de facto do upadku Rzeczpospolitej nie ukrywał premier.


  https://youtu.be/zP70r9vPFpM

  Oprócz relacji prasy ukraińskiej głos w sprawie wypowiedzi premiera zabrał lider Swobody, Ołeh Tiahnybok. Polaków denerwuje nie Bandera czy czerwono-czarna flaga, a wszystko co ukraińskie. W swoich beztroskich oskarżeniach doszli do tego, że już nawet do Chmielnickiego mają pretensje. To oczywiste, że kieruje nimi pomsta za niezrealizowane imperialne ambicje względem Ukrainy napisał. On z kolei wspomniał, że "wychwalany przez polskich nacjonalistów Bolesław Chrobry utopił we krwi pół Ukrainy".

  źródło: własne / Kresy.pl / Magna Polonia
 • @MacGregor
  Żydzi mordowali Polaków w Radomiu - relacja naocznego świadka


  https://www.youtube.com/watch?v=XKlWU-Fsfcc

  Ps..Ta relacja świadka zadaje kłam propagandzie o biednych żydkach, ofiarach "polskiego antysemityzmu", którzy sami w życiu ręki na Polaków nie podnieśli. Mamy wypowiedź naocznego świadka świadczącą o antysemityzmie Polaków. Polak wieszany przez żyda tego żyda kopnął w twarz. Prezydent powinien przeprosić naród żydowski za ten wybryk antysemityzmu i holokaustu. Mówię o takim antysemityzmie jaki on jest. Żyd Jeżow , pod zarzutem szpiegostwa, wymordował około trzystu tysięcy Polaków. Żyd Beria wymordował polską inteligencję, żydowski rząd w PRLu za czasów Stalina wymordował dalsze trzysta tysięcy Polaków. Sami widzicie jak wygląda polski antysemityzm.
 • @MacGregor 10:49:11
  Szewach Weiss: „Czytam nazwiska żydowskich sędziów, prokuratorów czy ubeków i myślę"...czy ja mam prawo krytykować Polaków?”


  https://www.youtube.com/watch?v=GKjM7lCK4_o

  Ps..Kiedy Polska wystąpi o roszczenia do Izraela za setki tysięcy bestialsko pomordowanych bohaterów Polskich?!
 • @MacGregor 10:49:11
  Odtajniony raport CIA: „Żydów w polskim rządzie jest tak wielu, że nie zezwala się im na wyjazd, bo....Odtajniony raport CIA z 1954 roku mówi o statusie Żydów w PRL. Ukazuje on opinię nieujawnionego źródła na ten temat. Odtajniona została niestety tylko jedna z dwóch stron, ale i na niej można znaleźć ciekawe informacje. „Żydów w polskim rządzie jest tak wielu, że nie zezwala się im na wyjazd do Palestyny, bo nie byłoby ich kim zastąpić. Są wierni władzy komunistycznej, bo broni ich interesów jako mniejszości” – tak wynika z odtajnionej części.

  W raporcie możemy przeczytać dodatkowo, że:

  W Polsce żyje od 50 000 do 80 000 żydów. Trudno jest podać przybliżoną liczbę, ponieważ wielu z nich zmieniło nazwiska i wyznanie w trakcie wojny. Obecnie najwięcej żydów, około 25 000, żyje we Wrocławiu, a przed wojną Warszawa i Łódź były największymi skupiskami tej ludności. Śląskie miasta Dzierżoniów i Wałbrzych są obecnie największymi skupiskami żydów. Po śmierci Stalina, najbardziej odważni żydzi w Polsce zaczęli załatwiać sobie emigracje do Palestyny i od 1954 roku kilka grup po 5 do 8 osób dostało zezwolenia na wyjazd przez Wiedeń-Rzym. Tym niemniej, polski rząd niechętnie udziela zezwoleń na emigrację, bo tak wielu z nich zajmuje wysokie stanowiska w rządzie, przemyśle i usługach zagranicznych, że nie byłoby możliwe zastąpić ich kompetentnym personelem. Co więcej, nie-komunistyczni żydzi są uważani za bardziej lojalnych wobec władzy niż nie-komunistyczni Polacy. Lojalność bierze się z ich bardzo słabej pozycji jako mniejszość w Polsce.

  https://www.youtube.com/watch?v=Va9_IJ5AI1w


  Ps...Ale odkrycie! Za moich czasów krążyły takie dowcipy: "Czym się różni rząd polski od rumuńskiego? Tym, że w rządzie rumuńskim są sami żydzi, a w polskim nie ma ani jednego Rumuna ". Natomiast podczas wojny Egiptu z Izraelem mówiono, iż "z kół M S Z wyciekła tajna wiadomość najwyższej rangi. Oto prezydent Egiptu zagroził Polsce, że jeśli nie przestanie pomagać Izraelowi, to nakaże zbombardować Wrocław, Wałbrzych i PKPG (Państwową Komisję Planowania Gospodarczego) w Warszawie." Czyli: nic nowego pod słońcem.
 • Szkoda że Prezydent nie ma doradcy w zakresie...
  teologii. Oczywiście odpowiedzialnego przed Panem Bogiem a nie jakiegoś teologa - heretyka ekumenata.
 • @kula Lis 67 13:33:15
  Mordowali Polaków już od 1939r.,po wkroczeniu wojsk sowieckich (np.Brzostowica Mała, Naliboki, Koniuchy). Herszt bandy, która napadła nocą na wieś Koniuchy, Żyd, został po wojnie przez reżim uhoronowany "za działalność w ruchu oporu na wschodzie". W Polsce dalej nie rządzą Polacy tylko cholera wie co, jakieś gnidy opowiadające tutaj żydowską hagadę na Polskę.
 • @wercia 14:55:42
  Mord w Drzewicy :http://prawy.pl/64431-mord-w-drzewicy-czyli-jak-zydowscy-komunisci-likwidowali-faszystowskie-bandy-2/
 • @detektywmjarzynski 10:33:50
  "Wszyscy Ci , którzy w obecnej chwili / a jest ich obecnie ogromny wysyp na różnych forach internetowych/ nawołują zdezorientowanych Polaków do buntu i powstania wobec do okupacyjnego reżimu w Polsce, to są albo użyteczni idioci , którzy dali się podpuścić , albo agentura wpływu."

  MĄDRY Polak poszuka w necie w przeszłości, czy ktoś pisze przez lata (i istnieje) przez LATA to samo, czy jest to "efemeryda".
  Pytanie, czy pokolenie "pejszbooka" da radę.
 • @kula Lis 67 11:27:59
  Po aferze WieśWagena to i młode pokolenie uwierzy, że Niemcy potrafią KŁAMAĆ i to na "DUŻĄ SKALĘ"...
  Trzeba "tylko" przypominać im o tym CODZIENNIE, jak reklama "ACE".
 • @kula Lis 67 13:40:10
  "Ps..Kiedy Polska wystąpi o roszczenia do Izraela za setki tysięcy bestialsko pomordowanych bohaterów Polskich?!"

  To byłoby... talmudyczne. Więc pewnie nie pisnęli by słowa.

  Swoją drogą, jak byłem w podstawówce popularne były dowcipy o żydach...
  Choćby o 44 żydach w Syrence, "4 na siedzeniach i 40 w popielniczce".
  Przypadek czy reakcja społeczeństwa na bestialstwo żydowskiego UB/SB?
 • @kula Lis 67 13:33:15
  Analizujac dokumenty:na miejscu ukrywajacych sie zydow to o wiele wieksze szanse przezycia mial ten ktory znajdowal sie w srodowisku zagorzalych polskich anty-semitow niz swoich ziomkow zydow.
  Z punktu ukrywajacego sie Polaka tez mozna wysnuc podobny wniosek.
 • @Husky 10:03:28
  Wklej sobie chopie w tę fotkę buzię J. Kaczyńskiego- też będzie jak ulał :)))
 • @stanislav 18:59:56
  A moze twojego kolegi z tej samej partii
  8-)))))
 • @laurentp 16:36:41
  Ha, ha, ha!

  Aj waj, jak tak można żartować? Choć przy tej fantastycznej mocy przerobowej krematoriów, o jakiej nie mogą nawet pomarzyć nawet najbardziej nowoczesne dzisiejsze krematoria - to doprawdy wszystko możliwe. Może proces był nie tylko ekspresowy ale także bardziej dokładny i by się 40 do popielniczki zmieściło.
 • @laurentp 16:36:41
  Polska-Izrael: Sytuacja jest patowa. Nikt nie może ustąpić. Konflikt między Polską a Izraelem, jaki spowodowało uchwalenie przez polski Sejm ustawy zmieniającej ustawę o IPN, nie powinien dziwić, choć wcale nie był pewny do przewidzenia. Obecne polskie władze, przez wielu w Polsce uważane za najbardziej proamerykańskie i proizraelskie zarazem, bez wątpienia nie miały takich intencji, by ten konflikt wywoływać. Ustawa została uchwalona na potrzeby wewnętrznej, naszej powiatowej polityki. Takie po prostu były oczekiwania dużej części społeczeństwa, elektoratu, który PiS chciał zadowolić. I to zarówno jeśli chodzi o „polskie obozy koncentracyjne" jak i potępienie banderowskiej ideologii czy zaprzeczanie zbrodni wołyńskiej, już w tamtym roku uznanej przez polski Sejm jako zbrodnię przeciw ludzkości. Określenie „polskie obozy zagłady" od dawna irytuje polskie społeczeństwo. Ale za wprowadzenie tego określenia w obieg Polacy upatrywali jako winnych raczej Niemcy, które od dawna podejrzewają o politykę zrzucenia na innych swojej odpowiedzialności za wojnę i holocaust, a przynajmniej jej umniejszenia. Nie ma to nic wspólnego z Izraelem. Jednak to Izrael, a nie Niemcy, niczym te nożyce, odezwał się natychmiast, gdy uderzono w polski stół. I to od razu w sposób bardzo agresywny. Niemcy wręcz przeciwnie. Najpierw ustami Ministra Spraw Zagranicznych Sigmara Gabriela oświadczyły, że obozy zagłady to wyłącznie niemiecki problem. Niemal to samo powiedziała w wywiadzie kanclerz Angela Merkel. Gdy stają naprzeciw siebie dwa różne nacjonalizmy, z samej natury bezkrytycznie nastawione do własnych nacji, musi dojść do zderzenia. Zwłaszcza gdy narracja jednej i drugiej strony w tych samych tematach, choćby wspólnej historii, ma przeciwnie skierowane wektory. Zarówno w Polsce jak i w Izraelu rządzi współcześnie prawica o zabarwieniu nacjonalistycznym. Na pytanie, która jest bardziej nacjonalistyczna niech będzie odpowiedzią fakt, że rząd polski nie chce przyjmować uchodźców, a rząd Izraela idzie dalej i zmusza czarnoskórych uchodźców z Sudanu i Erytrei, a jest ich ok 40 000, do opuszczenia Izraela i wyjazd do afrykańskich krajów, z którymi Izrael zawarł w tym celu umowy. Ludzi tych teraz wsadza się w samoloty i wysyła do Afryki. Oporni, trafiają do izraelskich więzień. Jak pisze agencja AP, liczba czarnoskórych uchodźców, ma zdaniem władz Izraela zagrażać żydowskiemu charakterowi państwa. A trzeba wiedzieć, że w konstytucji Izraela, której Izrael nie posiada, a więc w kilku ustawach określających ustrój tego państwa, mowa jest o tym, że „Izrael jest państwem żydowskim i demokratycznym". Nie bardzo wiadomo co użyta w tym zdaniu koniunkcja oznacza, ale pewnym jest, że nie jest to to samo, gdyby państwo to określano „demokratycznym żydowskim państwem" a jeszcze lepiej „Demokratyczną Republiką Izrael". Te dwie cechy w tym dziwnym zbitku słów, wymienione przecież w odpowiedniej kolejności, żydowskiemu, a więc wykluczającemu Arabów charakterowi państwa, nadają priorytet. Izrael jest więc demokratycznym o tyle, o ile ktoś nie podważa pierwszej części tego zdania.
  Wśród wielu reakcji w Izraelu na nowelizację ustawy o IPN, zareagował też minister edukacji Izraela, Naftali Bennett, wprowadzając natychmiast do szkół dodatkowe lekcje historii o „polskim antysemityzmie". Człowiek ten chciał przyjechać do Polski, by uczyć nas o Holokauście i tolerancji. A kim jest Bennett? W izraelskim rządzie jest ministrem edukacji z ramienia współrządzącej, ultranacjonalistycznej i rasistowskiej partii „Żydowski Dom". To właśnie ta partia doprowadziła do uchwalenia prawa pozwalającego wyrzucać z kraju uchodźców z Afryki. W innym swoim projekcie ustawy, dąży do uchwalenia prawa, które pozwoli wyrzucić Palestyńczyków z ich ziemi poza granice Izraela. W Knesecie leży także projekt ustawy złożonej przez „Żydowski dom", która przywróciłaby karę śmierci, ale… tylko dla Palestyńczyków. Ostatnio domagał się kary dożywotniego więzienia dla 16-letniej Palestynki Ahed Tamimi, która w grudniu zeszłego roku strzeliła w pysk izraelskiemu żołnierzowi, gdy ten masakrował jej bezbronnego młodszego brata. Czy taki człowiek, skrajny nacjonalista i szowinista ma prawo, by kogokolwiek z nas pouczać? Bennett służył wiele lat w armii Izraela. W 2013 roku powiedział: „Zabiłem wielu Arabów w moim życiu i nie mam z tym żadnego problemu". Nie wywołało to jednak skandalu w „cywilizowanym" świecie. A wyobraźmy sobie, że gdyby jakiś polski minister powiedział: „ w czasie wojny zadenuncjowałem wielu żydów i nie mam z tym żadnego problemu… wręcz odwrotnie, dzięki temu wybudowałem sobie dom", to jakie byłyby reakcje świata? Tłumaczeniu, że nazwa „polskie obozy zagłady", rzekomo jedynie umiejscawiającym je geograficznie, natychmiast zadał kłam sam Izrael. Jeden z deputowanych do Knesetu oświadczył, że „były polskie obozy zagłady i nic tego nie zmieni!". By zrozumieć wagę używanego określenia na niemieckie obozy zagłady zbudowane przez III Rzesze na terenach Polski, posłużę się porównaniem. Czy określenie „Guantanamo kubański obóz koncentracyjny", nie zabolałoby Kubańczyków? Nawet gdyby starano się im wytłumaczyć, że chodzi tylko o geograficzne określenie miejsca, w którym się znajdują. I choć miejscem tym jest bez wątpienia wyspa Kuba, to bez żadnych dodatkowych wyjaśnień, bez wątpienia wprowadzałoby jakiś fałsz i większość ludzi, zwłaszcza tych niezorientowanych, obóz ten przypisywałoby władzom Kuby, a nie twórcom tego obozu, Amerykanom. Przymiotnik „polskie" w tym sformułowaniu nie ma takiego znaczenia jak „polskie góry", „polskie jeziora" itd.
  Używanie w ten sposób przymiotników, bez dodatkowych wyjaśnień, może wiele rzeczy komplikować. Czy np. nie wprowadzałoby w błąd powiedzenie „amerykański dyktator Augusto Pinochet"? Przecież był to jeden z dyktatorów na kontynencie amerykańskim. Wiec wszystko ok? Albo czy mówiąc amerykański prezydent, pomyślelibyśmy o jakimś prezydencie na terenie USA, niekoniecznie prezydencie tego kraju? Przymiotnik „polski" ma charakter dzierżawczy, określa do kogo należy wymieniony po nim rzeczownik. Jeśli powiemy „polski rząd" to czy to jest określenie geograficzne miejsca, w którym ten rząd się znajduje? Owszem, tak być może, ale nie musi. Mieliśmy przecież rządy emigracyjne. Dlatego używanie pojęcia „polski obóz zagłady" jest celową próba wprowadzenia zamieszania pojęciowego. Zwłaszcza, gdy z upływem czasu pamięć ludzi się zaciera, a młode pokolenie o II Wojnie Światowej wie coraz mniej. To zupełnie inna sprawa czy trzeba to penalizować. Czy jest taka potrzeba, a nade wszystko, czy ma to sens i można się po tym spodziewać oczekiwanych skutków. Oczywiście, że lepsza jest do tego po prostu edukacja. Jeśli ktoś naprawdę chce lokalizować tym określeniem obozy zagłady, to po co? Po co, skoro nie było innych niż te, które Niemcy zbudowali na terenie naszego kraju? Nie było innych obozów zagłady z czasów II Wojny Światowej niż te na terenach Polski. W innych krajach, także w Niemczech, były „tylko" obozy koncentracyjne. A lokalizowali te obozy Niemcy właśnie u nas, bo nie tylko żydzi mieli być całkowicie zlikwidowani, ale także i wszyscy Słowianie. W miarę wyedukowany człowiek, gdy słyszy określenie — „obozy zagłady" wie, że te obozy były w Polsce i nie potrzeba mu do tego dodatkowej informacji, bo wie, że były to niemieckie obozy. Jednak gdy słyszy słowo „polski", nie traktuje go jako lokalizacji położenia obozu, bo on to już wie, ale jako jego właściwość. Jeśli już tak koniecznie, ktoś chce podkreślać położenie tych obozów, to czy nie można mówić „niemiecki obóz zagłady w Polsce"? Albo „niemieckie obozy zagłady" i tyle? Przecież wiadomo, że w Polsce, bo jeśli nie w Polsce to gdzie? Można, ale trzeba albo historie znać, albo mieć przynajmniej dobre intencje. Kontrowersyjne w ocenie Izraela zapisy w naszej ustawie, wywołały demony. Za rządem stanęli w Polsce ludzie, którzy go wcale nie popierają, ale nie godzą się z takim traktowaniem naszego kraju na arenie międzynarodowej przez ponoć sojuszników, Izrael i USA. Trudno się rozmawia, gdy do głosu dochodzą emocje i duma. I to po obu stronach. Bo niewątpliwie pod wpływem ataków na Polskę Izraela, ośmieliło to wielu autentycznych polskich antysemitów, a w Izraelu pokazało jak silny jest antypolonizm w tamtejszym społeczeństwie. Sytuacja jest patowa. Nikt nie może ustąpić. Zarówno PiS staje w tym roku do wyborów w Polsce jak i jej lustrzane odbicie, Likud, ma wybory u siebie. Może po wyborach się uspokoi? Ja mam mieszane uczucia i pewien niesmak, gdy ktoś w komentarzach newsów pisze, że "denuncjowaliśmy, czy też zabijaliśmy żydów i jesteśmy winni", ale i takie same uczucia, gdy ktoś pisze o niewdzięcznych żydach, "a my przecież tylu z nich uratowaliśmy!". Nie wiem jak Państwo, ale ja ani jednego żyda nie zadenuncjowałem, ani też nie zabiłem, ale… także żadnego nie uratowałem. Wszyscy używają liczby mnogiej w pierwszej osobie przypisując w ten sposób sobie samym, bądź winę bądź chwałę. Mam wrażenie, że jedni chcą bym sypał sobie głowę popiołem za nie moje winy, a drudzy bym niczym ta żaba nogę podstawiał, gdy konie kują. Nie czuję się komfortowo przed takim "wyborem".

  Jarosław Augustyniak, polski publicysta, Warszawa

  Ps...Świetny artykuł. To w Izraelu panuje nacjonalizm? Niestety, nie możemy ustąpić. Już dzisiaj, tylko ok 18% Niemców poczuwa się do winy Holokaustu. Dla reszt zrobili to jacyś nieokreśleni "naziści", czyli wszyscy wiedzą że to Polacy. Tak się sugerowało przez tyle lat, a Polska nie broniła swojego dobrego imienia. Niemcy rakiem wycofali się ze swoich zbrodni. Wymagając od innych, sami powinniśmy świecić przykładem! Czy Izraelczycy mają prawo "wymagać" jeśli tak postępują z Palestyńczykami i Afrykanami?
 • @laurentp 16:36:41
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/230/99/2309923.jpg

  "Nigdy nie istniał plan zagłady żydów. Istniał natomiast i był realizowany plan zagłady Słowian (General plan Ost) opracowany przez żydowskie kierownictwo III Rzeszy." "Amerykanie-finansowali-Hitlera-Nazistow-niemiecki-cud-gospodarczy i I i II wojnę światową"..."To był holokaust Polaków, których wybito 12,6mln (35% populacji)"...Badania dr inż. STEFANA PĄGOWSKIEGO. "Żydzi są na szarym końcu tej tragicznej listy – „Rachunki do zapłacenia” "– dr Ludwik Staszyński, s.10

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728