Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1793 posty 1695 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

M. Siudak: Geopolityczne tło konfliktu z Izraelem i Ukrainą.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rekomendacja dr Andrzeja Zapałowskiego: „Polecam ten krótki tekst. Michał Siudak ujął w nim kilka istotnych wątków o których środowisko polskich geopolityków pisze od lat”.

Ze względu na zastrzeżenie praw autorskich na portalu geopolityka.net, nie mogę zerżnąć artykułu żywcem i wstawić go u siebie metodą na studenta „dyplomatyki i łowów” czyli kopiuj-wklej i muszę jak za dawnych, szkolnych lat, własnymi słowy opisać, co poeta miał na myśli ... z zaznaczeniem, że moja egzegeza może być nadinterpretacją.

Wielu nam wydaje się, jakoby Polska była pępkiem świata, a nie  przedmiotem jeśli wręcz nie pionkiem na szachownicy regionalnych interesów. Sam nie jestem od tego błędu wolny i np. przez długi czas wydawało mi się, że wymodlona przez wieszczów ‘wielka wojna narodów’ (1914-1918) miała za cel przywrócenie niepodleglej Polski, najpierw przez pokonanie Rosji, potem post-bismarckowskich Niemiec, a wreszcie przez rozpad imperium osmańskiego, co pozwoliło na stworzenie Mandatu Palestyny pod brytyjskim protektoratem, z celem utworzenia „żydowskiej siedziby narodowej”.

[Choć jak mówi uratowany przez polskich katolików pan Szymon Aszkenazy, prezes fundacji Beit Warszawa, por. dziennik.pl:

- Na początku lat 30. w polskim MSZ był departament do spraw przeniesienia polskich Żydów na Madagaskar. Jan Karski pracował w tym departamencie.

(...) Ten Madagaskar to był niesamowity pomysł. Szkoda, że to się nie udało. Dzisiaj my, Żydzi, mielibyśmy większy, żyzny i z pewnością dużo bezpieczniejszy kraj. I gdyby się to było udało, faszyści by Żydów nie zamordowali, nie ginęliby w pogromach (... pomijam już tych nieszczęsnych włoskich faszystów, nagminnie mylonych z niemieckimi nazistami...)].

Jakież było tedy moje zdumienie, kiedy zakupiłem sobie tutaj na obczyźnie na wyprzedaży bogato ilustrowaną  historię ‘Wielkiej Wojny’, wypełnioną mapami i zdjęciami z epoki, w której o Polsce nie było ani słowa! Dirty bastar*ds ...

Ale powróćmy do tematu.

Jak pisze Marian Miszalski (por.  Żydowski rasizm w decydującym natarciu), mimo politycznego serwilizmu Umiłowanych Przywódców (pewnie podszytego korupcją) wobec Izraela i żydowskiej diaspory datującegosię od 1989 roku, dziś mleko już się rozlało i żydowski rasizm nawet nie próbuje ukrywać swej twarzy.

Stąd tym większym zaskoczeniem dla zwolenników MITYCZNEGO (wydumanego, równie realnego jak potwór z Loch Ness) partnerstwa polsko-ukraińskiego musiała być „ukraińska zdrada” – cytuję: „Najpierw strona ukraińska oburzyła się penalizacją w Polsce tzw. „banderyzmu”, a potem dyplomatycznie wsparła Izrael. [Tymczasem] Kogoś, kto profesjonalnie zajmuje się tematyką ukraińską, takie stanowisko dziwić nie może”.

Myślę, iż jedna z chochli, która miesza w ukraińskim kotle jest agentura niemiecka, która podburza banderowskich rezunów do antypolskiego wzmożenia akurat w momentach dla Polski krytycznych np. podczas tzw. ciamajdanu (z Tuskiem czekającym we Wrocławiu, niczym bolszewicki RewKom na plebanii w Wyszkowie), podobnie odczytywać można kilkakrotnie wystepującą sytuację, kiedy np. min. Klimkin nie skorzystał z możliwości trzymania mordy w kubeł (wybaczte, ale ja rozserdywsia) i kiedy np. premier Morawiecki broniąc się przed narzucaną przez Niemcy relokacją barbarzyńców wskazywał na ponad milion-dwa ukraińskich imigrantów w Polsce, Klimkin zachodził go z siekierą i widłami od tyłu protestując, że to są imigranci zarobkowi, nie mający nic wspólnego z uchodźcami (stawiam prężne i wysoko stojące złotówki przeciw mającym wartość paieru toaletowego hrywnom, że jakaś niemiecka szwajn musiała pociągać przywiązanym do nogi Klimkina sznurkiem).

Tymczasem p. Siudak zwraca uwagę na sprawę ważniejszą:

„W obiegowej opinii, największy wpływ na życie polityczne Ukrainy mają tzw. „banderowcy”. Moim zdaniem jest to nieprawda. Panami życia i śmierci na Ukrainie są oligarchowie” [przy okazji – dokładnie to samo twierdzi ks. Isahakjan-Zaleski: równie bezmyślnie co hojnie i beztrosko udzialana przez naszych Umiłowanych Przywódców pomoc dla ukraińskiego państwa, rzekomo walczącego z rosyjskim najeźdźcą, wpada w bezdenne kieszenie tamtejszych oligarchów czyli mówiąc po polsku grandziarzy i zwykłych kryminalistów, tyle, że na niebywałą skalę].

„Warto powiedzieć, kto tworzy trzon współczesnej ukraińskiej oligarchii. Do niedawna za jednego z najbardziej wpływowych uważano I. Kołomojskiego, znanego w Dniepropietrowsku żydowskiego filantropa, fundatora centrum „Menora”, związanego z ultra ortodoksami z Chabad – Lubawicz. Kolejnym jest urzędujący prezydent P. Poroszenko, ze znanej kupieckiej, odeskiej rodziny Walcmanów. Urzędujący premier W. Grojsman, pan na Winnicy, którego matka E. Grojsman jest autorką terminu „żydobanderwoszczyzna” i ma doskonałe kontakty w Izraelu oraz jest po imieniu z najważniejszymi politykami tego kraju. J. Tymoszenko, klan Kuczmy…, listę można by kontynuować. Wszystkich łączy jedno: związek z systemem sowieckim i to, że przed świętem Paschy na popularnej stronie flightradar24.com można zaobserwować zagęszczenie lotów prywatnych z Ukrainy do Izraela w których zasiada establishment znad Dniepru. Trzeba było być naiwnym, aby oczekiwać, że Kijów w sporze z Izraelem opowie się po stronie Warszawy, bo dla oligarchii strategicznym partnerem jest Izrael, Niemcy, USA i Kanada, a nie polscy sentymentalni politycy, którzy dostają małpiego rozumu, gdy usłyszą, że zagrożona jest wolność i demokracja ze strony rosyjskiej, oczywiście”.

Ale skąd w takim razie wsród tamtejszych oligarchow takie zapotrzebowanie na banderowskich rezunów? (pamietajmy, że nawet nasza Matka-Polka Jabłoneczka udzieliła im dyspensy na widły i siekiery, por. Anna Applebaum: Ukraińcy potrzebują nacjonalizmu).

I teraz uwaga, znów cytuję:

„Ponieważ traktuje nacjonalistów jako narzędzie w geopolitycznych i ekonomicznych targach z Rosją, Izraelem, UE i USA. Nacjonaliści zaspakajają ukraińskie zapotrzebowanie na patriotyzm, stanowią trzon tzw. „batalionów ochotniczych”, są finansowani przez oligarchów, ale w pewnym momencie staną się zbędni, i to właśnie oni będą pretekstem do ukazania Ukraińców na arenie międzynarodowej jako antysemitów, totalitarystów i neofaszystów. Oligarchowie myślą zapewne, że odetną nacjonalistów od finansowania i „zabawa w UPA się skończy”. Ale, jak pokazuje historia, mogą się mylić.

Na tym tle lepiej widać wściekłość Izraela na Polskę. Bo Polacy, obok Ukraińców, mieli w tej grze być dyżurnymi europejskimi antysemitami. Potępiając tzw. „banderyzm”, Polacy odcięli się od ukraińskiego neo – faszyzmu

[Przy okazji:

Były ukraiński minister obrony, gen. Ołeksandr Kuźmuk twierdzi, że wprowadzenie w Polsce ustawy penalizującej banderyzm może wywołać powstanie ukraińskich imigrantów zarobkowych. – generał plecie, co mu tam jego mocodawcy każą, ale akurat skutek tej ustawy będzie dokładnie odwrotny: będzię ona stanowić parasol ochronny dla normalnych Rusinów, Łemków czy Ukraińców przed banderowską indoktrynacją ze strony żyjącego na koszt polskiego podatnika jak pączek w maśle Związku Ukraińców w Polsce i im podobnych. A swoją drogą, kiedy wreszcie ta jawna V kolumna przestanie być finansowana z budżetu polskiego państwa (jak domniemywam, ich jawnie antypolska działalność jest opłacana przez Ministerstwo Finansowania Żydowskich Cmentarzy min. Glińskiego i klaszczącej pani „ministry” Gawin].

Dr Siudak zwraca uwagę, że:

„O ile żydowskie roszczenia [tzn. uroszczenia], według niektórych specjalistów i publicystów szacowane na 65 mld dolarów wydają się dla Polaków niebotyczne, to sumy lub aktywa uzyskane za tak zwane „bezspadkowe mienie pożydowskie” mogą na Ukrainie sięgnąć sum astronomicznych. Tak naprawdę trzon tzw. „Paradisus Judeorum” stanowiły ziemie współczesnej Ukrainy i Białorusi. Uzyskanie takiego majątku oznacza kontrolę nad handlem Azja – Europa.

Dlaczego zatem strona ukraińska potępiła polska ustawę o IPN? Ponieważ oligarchia na Ukrainie chce mieć w tym handlu swój udział, a czy będzie to skutkować rozpadem Ukrainy, czy nie, jest dla niej sprawą drugorzędna”.

I wnioski Autora:

Na tej szerokości geograficznej i w tym położeniu geopolitycznym powinniśmy liczyć przede wszystkim na siebie. Na tle Europy, pod względem rozwoju wysokich technologii i przemysłu, nie stroimy najlepiej. Ale posiadamy coś, czego może nam pozazdrościć Europa Zachodnia. Społeczeństwo, któremu coś się jeszcze chce. Do nas, Polaków, na naszej polskiej ziemi, dołączają obywatele Ukrainy, którym pasożytnicza klasa oligarchiczna nie pozwala rozwinąć skrzydeł. W powszechnej – moim zdaniem krzywdzącej – opinii, to banderowcy – wrogowie Polaków. W praktyce – najlepsi, którym jeszcze się coś chce, i którzy znajdują swój drugi dom w Polsce. Dlatego znajdują się na celowniku „GW”, której zależy na rozniecaniu wrogości pomiędzy Polakami i Ukraińcami, a następnie ukazywaniu tego stanu rzeczy na arenie międzynarodowej.

Mam nadzieję, że awantura wokół ustawy o IPN przyczyni się do tego, że polscy politycy, zamiast zamorskich think–thanków, zaczną wreszcie słuchać rodzimych ekspertów, którym zależy na dobru Rzeczpospolitej”.

 

Źródło (cały artykuł): geopolityka.net

Patrz też:Marian Miszalski: Żydowski rasizm w decydującym natarciu. 

KOMENTARZE

 • wracając do ustawy
  Pomijając już co o tym wszystkim na dzień dzisiejszy sądzę,
  a denerwować się już nie chcę bo mi żyłka pęknie, pragnę zwrócić uwagę na jeden strategicznie mądry ruch umieszczenia w ustawie sprawy żydowskiej ze sprawą bandytyzmu w jedno. Bardzo mądry ruch powodujący iż Rosja jako jeden z najważniejszych światków historii holokaustu musiała zamknąć usta i nie krytykować Polski w temacie żydów. Tak samo jak u nas, dla nich banderyzm był i jest wynaturzeniem. Dla tego też ustawa odbiła się w Rosji pozytywnym echem a negowanie jej równało by się negowaniem winy i walki z banderowcami których Rosjanie nie cierpią.

  Tak, to prawda że była także i głupota pozwalająca "artystycznie" szkalować Polskę co przy fakcie Hollywood i mediów należących do żydów sprawiało by iż dostali furtkę do opluwania nas po świecie.
  Tylko że oni przecież teraz to robią i bez tej ustawy mówiąc że to prawda a nie artystyczne uniesienia.
 • @
  "...Tak naprawdę trzon tzw. „Paradisus Judeorum” stanowiły ziemie współczesnej Ukrainy i Białorusi. Uzyskanie takiego majątku oznacza kontrolę nad handlem Azja – Europa..."

  TO może być prawdziwy powód. Nie JEDNORAZOWE "odszkodowanie" a możliwość bogacenia się "ZA NIC" ("myto") na Jedwabnym Szlaku przez DZIESIĘCIOLECIA.
  Warto by gdzieś podpytać, jak na tą żydowską "hucpah" zapatrują się... Chińczycy. Oni potrafią myśleć kategoriami wielu (dziesiątek i setek) lat.
 • @laurentp 18:03:20
  Dla nas losy Polski są najważniejsze ale jest oczywistym że gdy zgnębią Polskę Ukraina będzie dla nich przyjemnym deserkiem. Baćka na Białorusi także się już starzeje. Niedługo będą musieli go kimś zastąpić. Kto wie jaka cholera się przyplącze.
 • Rosja znowu uknuła intrygę
  W ostatnim numerze W Sieci piszą, że ten konflikt o tę ustawę mogła wywołać Rosja: "czy czasowa zbieżność rozpętania całej afery z wizytą Netanjahu w Moskwie jest całkiem przypadkowa?"
  Na pocieszenie jednak dodają: "Ani Amerykanie, ani Izrael nie chcą likwidacji Polski, to oczywista bzdura. Państwo ma być, my w nim mamy być. Ale z perspektywy amerykańskiej Polska winna być podporządkowana USA".
 • Do @Robik 01:21:04
  Tyg. Sieć to propagandówka syjonistów żydowskich , to kanalie żydy piszące paszkwile na Rosję na zamówienie syjonistów amerykańskich !

  Polska dzis to tylko protektorat światowej mafii żydów syjonistów ! tak jak w latach 1938-45 r Czechy były protektoratem Niemieckim !

  Niby Polska jest a jej Nie ma ! wszystkie decyzje zapadają poza Polską i poza Polakami ! decyzje podejmowane są w Izraelu Brukseli i żydo-USA !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .nazista który mordował żydów w Polsce

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728