Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1752 posty 1580 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Redaktor Korczarowski a „lud pisowski”.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z pewnym zażenowaniem obejrzałem reportaż znakomitej skądinąd emisjiTV nagrany podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej.

//emisja.tv/programy/dlaczego-lud-smolenski-wybiera-zydowskie-lobby-polityczne/

Jak czytamy w opisie:

Opublikowane 14 grudnia 2017

Dlaczego „lud smoleński” wybiera żydowskie lobby polityczne?

Hipokryzja i wybiórcza moralność to cechy, które dominują w rozmowie ze zwolennikami Prawa i Sprawiedliwości. Mimo, że ludzie ci piętnują działania poprzednich rządów, nie przeszkadza im działalność prominentów Unii Wolności czy Platformy Obywatelskiej w składzie obecnego rządu. To samo tyczy się członków PZPR, którzy odgrywają ważną rolę w środowiskach otaczających PiS. Moralność Kalego widzimy także w ocenie spotkań „u Sowy” oraz posiłków serwowanych polskim ministrom przez Johnnego Danielsa. W pierwszym przypadku mowa o tzw. „taśmach prawdy”, natomiast drugi dotyczy „prywatnego spotkania”, choć uczestniczy w nim ministerialne grono. Zwolennicy PiSu z całą gorliwością poszukują „ruskich agentów” oraz „wpływów Putina”, natomiast spoufalanie się z żydowskimi lobbystami nie budzi w tym środowisku żadnych wątpliwości. W zestawieniu z nierozliczonymi aferami, nowymi obostrzeniami gospodarczymi oraz politycznymi transferami z opozycji, można śmiało stwierdzić, że to PO bis, pod patriotycznymi sztandarem.

Jak możemy zobaczyć na nagraniu, red. Korczarowski próbuje nawiązać rozmowę z uczestnikami miesięcznicy, pyta ich o budzące watpliwość elementy polityki PiS-u takie jak zamordyzm fiskalny czy bezrefleksyjny filosemityzm, a w odpowiedzi ... uznawany jest najczęściej za prowokatora i „mieszacza”. Na szczęście obywa się bez jakichkolwiek przepychanek, zaś spostponowany autor reportażu w gorzkich słowach podsumowuje moralność Kalego i dwulicowość „ludu pisowskiego”.

Z jednej strony muszę pochwalić dziennikarski profesjonalizm pana Piotra (młody jest więc niech niech mi wybaczy poufałość), ale z drugiej nie podzielam jego wniosków.

Indagowane przez niego osoby to nie był żaden „lud pisowski”,  ale po prostu latami poniewierany lud polski, w tym przypadku  osoby starsze, już na emeryturach, ale mimo wszystko takie, które nie bacząc na niewygody, zimno i zmrok, przyszły na Krakowskie Przedmieście.

Te osoby są wciąż na poziomie podstawowej dychotomii MY i ONI, tak, jak to miało miejsce poczas tzw. festiwalu „Solidarności”  1980-81, kiedy podział na naszych i onych nie był wcale ani prosty ani łatwy do zdefiniowania. Przez ostatnie 8 lat (tzn. przed zwycięstwem Zjednoczonej Prawicy) Polską-w-Likwidacji rządziły pogardzane przez Zachód, ale niewolniczo temu Zachodowi zaprzedane kryminalne kreatury, folksdojcze i inna hołota, w dodatku przy pomocy wszechwładnych mediów kreowana w Polsce na europejskie elity (choć tyle mające wspólnego z Europą i elitą, co gówno z twarogiem). A im bardziej ta hołota odczuwała swoją niższość wobec Zachodu, tym bardziej nadymała się wobec pogardzanych przez siebie Polaków. Przypominało to sytuację w hiszpańskch koloniach, w których to właśnie pogardzani przez Hiszpanów mieszańcy wyżywali się na tubylcach czystej krwi indiańskiej.

Tymczasem w Polsce, po raz pierwszy od wielu lat, ci najbardziej pogardzani i popychani tubylcy mogą w końcu podnieść głowę i nawet jeśli mechanizm ich wyzysku niewiele się zmienił, to nowy dziedzic zamiast bata i pogardliwego „won, chamy!” ma rozwarte ramiona i słowa „dzieci moje!”. Co więcej, część mieszkających w czworakach chłopów zaczęła nawet dostawać comiesięczne dodatki na dzieci, więc co się dziwić ich dość jednokierunkowemu myśleniu.

No i nagle pojawia się jakiś ludek z kosmosu, nie wiadomo skąd i zaczyna pytać, dlaczego ukochany nowy dziedzic nie podniósł jak obiecywał kwoty wolnej od podatku (owszem, podniósł, ale tylko posłom i senatorom, co samo w sobie wydaje mi się grubym naruszeniem prawa!), nie obniża VAT- u i dlaczego zadaje się z Jonny Danielsem (skądinąd wyjątkowym chamem, nawet jak na zadaniowanego Żyda)? Czy na pewno ci w większości starsi ludzie byli właściwymi adresatami tych pytań?

Mimo swojej takiej a nie innej formacji intelektualnej ci ludzie, zgromadzeni tam Polacy, to nasi sprzymierzeńcy w dziele odwojowania Polski. Ale ciężar tego dzieła spoczywa na nas (nie, żebym akurat ja był wiele młodszy, co coraz częściej konstatuję z niemiłym zaskoczeniem) czyli na środowiskach narodowych. 

KOMENTARZE

 • Do @ireneusz 12:20:06
  ireneusz ! trafnie to skomentowałeś że alternatywą jest folksdojcze ! ale ale te folksdojcze są narodowości żydo-chazarskiej ! to trzeba pamiętać

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach. PO SLD N KOD ORP zdelegalizować !
 • @ireneusz 12:20:06
  czyli żebyśmy skończyli jak Palestyńczycy w Palestynie.
  A może byśmy tak sami dali radę?
 • hmmmm
  Określać głosujących na PiS jakimś tam "ludem pisowskim" czy też "smoleńskim" delikatnie ujmując jest naprawdę nie na miejscu. Jak wiadomo na polskiej scenie politycznej nie ma praktycznie alternatywy
  jak tylko POPiS. Tak więc ludzie którzy chcieli by coś dla kraju działać
  lecz nie znają się na robieniu większej polityki praktycznie są zdani na te dwie niezdrowe dla Polski partie. Czy jest to tych ludzi wina że nie mają alternatywy a tak zwana opozycja poza robieniem "NIC" umie tylko wyszydzać, bojkotować i bić pianę?
  Dwa lata temu o tym pisałem, próbowałem znaleźć i przeczytać plany
  i program wszystkich partii w Polsce. Na tamten czas tylko PiS miał prawdziwy plan działania gospodarczego jak i polityczny. Czy dobry
  czy zły tutaj jest nieważne. Ważnym jest że nikt poza nimi nie trudził się nawet aby wyborcom takie plany swoich partii ukazać. Nie dziwmy się więc gdy nie ma ani programów ani prawdziwej opozycji ludzie troszczący się o Polskę, którzy nie potrafią jednak w tej polityce na szczycie uczestniczyć wybierają z tego co mają! Jaki mają wybór nie muszę chyba mówić ("polityczny syf, kiła i mogiła"). Na dzień dzisiejszy istnieje praktycznie PiS.
  Nie sądzę aby ludzie bojkotujący i nie robiący nic byli dla Polski lepsi od tych którzy przynajmniej "próbują" coś z tym grajdołem zrobić. Co do przekupionych przez + 500 Polaków to czemu się dziwić? Czy ktoś dał tym ludziom coś lepszego oprócz "ojczyźnianych powstań"? Proszę pamiętać że państwo powinno być stworzone dla ludzi a nie odwrotnie.
 • @Stara Baba 16:44:16
  Tu chodzi raczej o bezkrytyczne popieranie PIS-du.
  Polakom należy się prawdziwy oddech radykalnego obniżenia podatków i takiego samego uproszczenia procedur administracyjno-finansowych A nie dopierdalanie wieka trumny ze zwłokami Polaków, dodatkowymi podatkami (np opłatami za wodę pobieraną ze studni ulokowanej na własnej działce) i nowymi kolejnymi kwitami do wypełnienia (np przy uboju przez rolnika, własnoręcznie wyhodowanej świni na własny i ewentualnie sąsiadów użytek).
  PIS-du jak każda inna franca, która tam do władzy dochodzi, wymyśla nowe, kolejne szykany, chyba w celu ostatecznego już rozwiązania problemu Polaków.
 • @Jan Paweł 19:15:42
  Całkowicie się z tym zgadzam. No ale kto ma to zmienić, Niemcy? Polscy "patrioci" zainteresowani są biciem piany i rozgłosem a nie legalnym przejęciem władzy w państwie. Ukazywanie co jest źle w Polsce i oczernianie rządu niczego tu nie załatwi. Wiadomo że łatwiej jest pisać i wytykać palcem niż działać. Tak postępują "opozycjoniści" w kraju. Czy ktoś z nich stworzył chociaż by alternatywę działania zamiast mówienia o tym co każdy zna i jest świadomy?
  Jestem już po 70-tce a tacy ludzie nie są już zdatni do czynów. Pozostaje nam tylko o tym mówić. Nie ględzenie o złej polityce a czyny robią z ludzi dobrego obywatela i patriotę! Jeżeli przekonam do tego chociaż jedną osobę
  zrobię więcej niż dzisiejsza "opozycja".
 • @Stara Baba 19:40:08
  Tylko i wyłącznie nasza Królowa - Matka Boska Król Polski...
  Jak długo jeszcze My Polacy, będziemy się bezskutecznie zmagać z okupacją, bez Niej?
  Niejeden naród chciałby mieć taką Królową...
  Nieustanne dobijanie się do NIEJ modlitwą i pokutą.
  Zresztą Sama nam o tym mówi w wielu objawieniach: MÓDLCIE SIĘ I NAWRACAJCIE SIĘ, BO IDZIE NA WAS CIĘŻKA KARA...
  tutaj jest nieprawdopodobny dokument z jednego z takich objawień:
  https://www.youtube.com/watch?v=SKHGlZS8rK0&t=41s
  Jak chcemy walczyć z szatanem?
  Bez NIEJ, nie mamy najmniejszych szans.
  "Różaniec do granic" był takim juz bardzo pożytecznym rzutem na taśmę, ale nie nie możemy na tym poprzestawać.
  Myśleć samemu, CO JA MOGĘ W TEJ SPRAWIE ZROBIĆ.
  Oczywiście nie mówię tego do Ciebie (chociaż także i do Ciebie), ale do każdego Polaka - poddanego naszej Królowej.
  Myślmy, co możemy zrobić, by "Różaniec do granic" odbywał się codziennie.
  Niech to będzie np przyłączanie się do Różańca słuchanego np w Radio Maryja w czasie jazdy samochodem, zamiast bezmyślnego słuchania głupawych radiostacji, gdzie słychać tylko ogłupiające, bezmyślne komentarze i głupawe śmiechy.
  Pozdrawiam
 • @Stara Baba 19:40:08
  "Jestem już po 70-tce a tacy ludzie nie są już zdatni do czynów."

  O jakich czynach mówisz? Społecznych? :))

  Tu też tkwi błąd w myśleniu, bo pewnie niejeden Polak nie bierze się za politykę, bo czuje się "za stary". Chwała Bogu, Donald Trump ma 71 lat z okładem i jakoś nikt mu specjalnie w metrykę nie zagląda. Politycy na poważnych stanowiskach powinni być po 50, bo wtedy dopiero mają doświadczenie i mądrość, których młodym brakuje. Mamy takie przykłady dupków, którzy sami ze sobą nie mogą dojść do ładu, a co dopiero ze sterami rządów, które im wpadły do rąk.

  John McCain ma 81 lat, walczy z rakiem i chce jak najszybciej wrócić do polityki (oby nie!!!). Niespożyty w szerzeniu zła Soros ma 87 lat i jest gówniarzem w stosunku do tych starych próchien na czele mafii banksterów, które działają do setki albo i dłużej.

  W Polsce natomiast jest jakaś mania stawiania na młodych, którzy, owszem, mają zapał i dobre chęci, często nawet wykształcenie, ale mało przeżyli, niewiele widzieli i g. z życia zrozumieli.
 • Nie zgadzam się
  To jednak jest lud pisowski, bo cały lud był poniewierany, a ci, którzy nie są hipokrytami, albo nie biorą udziału w wyborach, albo zaczynają krytykować u PiSu to, co ich raziło u PO. Nie są hipokrytami, jak lud pisowski, ktory tak bardzo chce wierzyć w ten mit dobrego dziedzica, że zamykają oczy na to, że im dziedzic córkę gwałci.
 • @Lotna 00:19:15
  Polak (facet), szczególnie z mojego pokolenia, przeciętnie żyje krótko bo 60~70 lat. Jeżeli porównujesz nas do Amerykanów to dlaczego nie od razu do ludzi z holokaustu? Oni bardzo często dożywają 100 lat. Przynajmniej w mediach tak pisze. Możliwe że sukcesem ich długowieczności są kobiety. :-))

  Tak na poważnie to trzeba nie mieć rozeznania ani wiedzy aby nie znać prawdziwych przyczyn słabości a także i zniewieścienia polskich facetów.
 • @Lotna 00:19:15
  "O jakich czynach mówisz? Społecznych? :))"

  Zapytaj się Marka Kondrata. :-))))))))
 • @Stara Baba 00:35:28
  Weź mnie nie rozśmieszaj. To Polacy są zniewieściali? W porównaniu do kogo, Amerykanów czy Europejczyków na zachodzie? Gdybym nie mieszkała na tak zwanym zachodzie, to może nawet i bym ci uwierzyła.

  Jedno jest pewne i sprawdzone: Ty nie omieszkasz żadnej okazji, żeby przyprawić gęby Polakom.
 • @Lotna 02:53:59
  Nigdy Polaków nie porównywałem do innych, do nikogo! Jestem za dumny na to.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31