Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1770 postów 1631 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Marian Miszalski: Interes „sze krenczy”.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Amerykański Komitet Żydowski (AJC) ma od marca br. swe przedstawicielstwo w Polsce, obejmujące działalnością Polskę, Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Słowację i Węgry.

Ta syjonistyczna organizacja zorganizowała w tych dniach wespół  z Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW (jest takie „centrum badawcze” za pieniądze polskiego podatnika – sic!) konferencje „Zjawisko antysemityzmu w Polsce: diagnoza –konsekwencje- metody przeciwdziałania”.

  Ciekawe, czy owo „centrum” zorganizuje też wkrótce  konferencję „Zjawisko antypolonizmu wśród  diaspory żydowskiej w Polsce:  diagnoza – konsekwencje – metody  przeciwdziałania”?...

 Konferencje tę zaszczyciła swą obecnością wiceminister kultury Magdalena Gawin. Niektóre jej wypowiedzi budzą najwyższy niepokój i wątpliwość, czyje właściwie interesy reprezentuje wiceminister Gawin: polskie, czy żydowskie?

Gawin stwierdziła m.in., że  w małych polskich miastach „powinna być wypracowana jakaś przestrzeń, by lokalna społeczność mogła tam spotykać się z przyjeżdżającymi do Polski Żydami”. Rodzi się kilka pytań. Co to za „przestrzeń”: lokale i nieruchomości ( państwowe lub komunalne)? Jakiej wartości?  Jak ma być „wypracowana”? Czy taka „przestrzeń” będzie  też oddawana na spotkania „lokalnych społeczności” z przyjeżdżającymi do Polski Litwinami, Ukraińcami, Białorusinami?... Skąd ten przywilej akurat dla Żydów (przywilej dla jednych oznacza dyskryminację innych…)? Czyją własnością będzie ta „przestrzeń”, kto tam będzie zatrudniany i za czyje pieniądze?

Jako Generalny Konserwator Zabytków Gawin oświadczyła, że skierowała już odpowiednie pismo do podległych sobie wojewódzkich konserwatorów zabytków, żeby zabezpieczyć cmentarze żydowskie a „także te miejsca, w których ich nie ma”.

 Nasuwają  się pytania: co to za „miejsca, w których ich nie ma”? Jak dużą powierzchnię zajmują i jaka jest wartość rynkowa tych terenów?  Kto będzie nimi rozporządzał  i czy będzie mógł je odsprzedać w przyszłości?

Gawin powiedziała dalej: „Rejestracja ONR jest w zasadzie sprzeczna z Konstytucją. Będziemy się musieli temu przyjrzeć”. I dodała: „Delegalizacja ONR jest w jakiejś perspektywie niezbędna”.

Czy to oznacza, że wiceminister kultury zaskarży prawomocną  rejestrację Obozu Narodowo-Radykalnego? Czy delegalizacja ONR jest w takiej samej mierze niezbędna, jak delegalizacja żydowskiej  Loży B’nai B’rith?

Wreszcie Gawin stwierdziła, że „wszystkie instytucje kultury są powołanego zwalczania antysemityzmu” ,co jest  bardzo niebezpieczną bzdurą w ustach urzędnika państwowego, niechby i w randze wiceministra.

Żadna instytucja państwowa w Polsce nie jest powołana do zwalczania antysemityzmu chociażby dlatego, że antysemityzm  nie jest zdefiniowany w żadnym akcie prawnym. Karalne jest nawoływanie do przemocy lub dyskryminacji z powodów rasowych, etnicznych etc. Wiceminister Gawin powinna zatem koniecznie uzupełnić swą wypowiedź: czy ktoś – jej zdaniem – ma monopol na  interpretację tego „antysemityzmu”, do którego – jej zdaniem -  „ zwalczania powołane są wszystkie instytucje kultury”?  I kto jest tym monopolistą?...

Dyrektor kuriozalnego Centrum Badań nad Uprzedzeniami zapowiedziała m.in.: „Pod koniec roku będziemy już mieli raport o sytuacji antysemityzmu w Polsce, oparty o wiedzę ekspercką”…

Pytanie: czy będą to eksperci rządowi, czy jacyś samozwańczy „badacze uprzedzeń”? Co to za dyscyplina naukowa – „badania nad uprzedzeniami” – i kto tam kreuje „ekspertów”?

Odkąd kolejne rządy polskie (niestety, z rządem premier Beaty Szydło włącznie) powzięły dziwny zwyczaj odbywania rządowych sesji wyjazdowych w Izraelu coś niedobrego dzieje się w stosunkach polsko-żydowskich. Wprawdzie po wyborze Trumpa niewielka część żydowskiego lobby politycznego (tak w Ameryce, jak w Polsce) sprawia wrażenie, jakby rzeczywiście chciała przeciwstawiać się przejawom żydowskiego antypolonizmu  w świecie i w Polsce  („polskie obozy zagłady” etc.)– ale w kwestii bezczelnych i niczym nie uzasadnionych żądań majątkowych  żydowskich szowinistów ta część  żydowskiego lobby mówi jednym głosem. Czy za tę skromną  „obronę” (która, nawiasem mówiąc, nie ma większej wartości w praktyce) mamy płacić „przestrzenią” (nieruchomościami) w „małych miastach”? Terenami „cmentarzy, których nie ma”? Monopolem na interpretację „karalnych przejawów antysemityzmu”, zabranym  sądom, a przyznanym…- no właśnie, komu?!

Czy pani Gawin wie, jakiej wartości majątek przeszedł już na własność żydowskich gmin wyznaniowych (raptem ok. 1500 wyznawców w skali Polski!) na mocy ustawy „O stosunku państwa do gmin wyznaniowych żydowskich” z 1997 roku?

Czy obecny rząd – w sposób zawoalowany – próbuje kupić sobie wątpliwą  przychylność  części żydowskiego lobby politycznego w Ameryce płacąc z narodowego majątku… - lecz ile? Czy jest jakiś  limit tej łapówki?

Opisywałem niedawno w „NC”, jak wicepremier i minister kultury p.Gliński cofnął pomoc swego biura poselskiego w Łodzi dla zasłużonej księgarni im.Stefana –Grota-Roweckiego tylko dlatego, że uległ szantażowi drobnej żydowskiej krętaczki z lokalnej wkładki gazety żydowskiej…

Obawiam się, że polityka obecnego rządu – w pozorach „dobrej zmiany” także  w stosunkach polsko-żydowskich  – idzie w tej kwestii nadal w bardzo złym kierunku.

//marianmiszalski.pl

[Wg mnie zasadnicze pytanie brzmi: Dlaczego „dobra zmiana” stawia na żydowskie lobby polityczne w Ameryce a nie na POLONIĘ AMERYKAŃSKĄ? Dlaczego wysocy urzędnicy państwowi w podskokach i w rytmie Hawa Nagila obcmokują się z chucpiarzami, którzy juz nazajutrz będą puszczać w świat kolejne haggady o polskim faszyzmie, zaś nie mają czasu na dobrze zorganizowanych amerykańskich Rodaków, których wciąż szczują różnymi sznepfami? – McG]

 

 

KOMENTARZE

 • Oby nigdy nie w Polsce...
  https://www.cufi.org/

  Na to państwo i takie pogrzeby idą pieniądze z takich jak ta organizacji.

  Tak dzisiaj wygląda Israel.

  https://www.youtube.com/watch?v=5xu0U-m2S7M
 • @Arjanek 11:14:40
  Zmarł ich jakiś 104 letni cadyk. Wielka żałoba, bo stracili ochronę, którą on dla nich stanowił i łączność z poprzednimi pokoleniami, od których on się uczył; ale nowy już rośnie. Tyle zrozumiałam z linku załączonego w komentarzach. Niesamowity pogrzeb.
 • Dobry artykuł
  Jest tak, ponieważ ważne decyzje w Polsce nie są podejmowane przez Polaków tj. ludzi myślących po polsku i działających dla jej dobra.
  Nikt nie sporządził bilansu zabranego już przez Żydów mienia. Wygląda na to że przed wojną w Polsce Żydzi posiadali ogromne majątki i było ich bardzo dużo. Prasa przedwojenna, a także wspomnienia żyjących jeszcze ludzi przeczą takim założeniom. Przed wojną w Polsce żyło bardzo dużo biedoty żydowskiej. Po wojnie rząd amerykański otrzymał od Polski odszkodowania dla Żydów, którzy zostawili tu nieruchomości. Te odszkodowania nie były wyliczane na chybił trafił i nikt nie kwestionował ich wysokości. Po 89 roku łapy wyciągać zaczęły organizacje świadome stanowiska zainstalowanych po Magdalence rządów. Te tzw. reprywatyzacje nie odbywały się w Warszawie ale w całej Polsce. Michalkiewicz pisał, jak to za rządów Tuska wyszła jakaś tajna instrukcja umożliwiająca przekręty. Nawet wojewoda warm.-mazurski stosował ją w praktyce.
  Zdaje się, że rząd małymi kroczkami wprowadzać zamierza terror wiadomy, bo gdyby nie społeczny sprzeciw, to już dawno w świetle jupiterów oddaliby całą Polskę.
 • @wercia 10:56:43
  Właśnie do "świateł jupiterów" należy wyciągać WSZYSTKIE antypolskie akcje. Niezależnie, czy prowadzą je Żydzi czy ktoś inny.
  Może wtedy młode pokolenia prawidłowo zidentyfikują (i "usuną") WROGÓW narodu polskiego?
  Czyżby trzeba znowu, by naród stanął na krawędzi by się obudził i zaczął działać?
  Alternatywą jest niestety powolna lub szybka EKSTERMINACJA Polaków (w Polsce)...
 • @wercia 10:56:43
  Żydowska celebra w polskim sejmie. Czy zabrakło w Polsce wolnych synagog? [WIDEO] Z udziałem Marszałka Sejmu, ambasador Izraela w Polsce oraz przedstawicieli społeczności żydowskiej odbyła się w środę w Sejmie uroczystość zapalenia lampy chanukowej z okazji święta świateł. Świece zapalili wspólnie Marek Kuchciński, gospodarz uroczystości, oraz rabin Shalom Dov Ber Stambler przewodniczący Centrum Żydowskiego Chabad-Lubavich Polska. – W Sejmie wspólne świętowanie Chanuki stało się już zwyczajem. Pięknym i jasnym, jak to święto rozjaśnione blaskiem chanukowych świec – powiedział Marszałek Sejmu, witając przybyłych gości. – Wierzę, że spotkania w Sejmie i Senacie odbywające się od lat w czasie ważnym dla kultury polskiej i żydowskiej świadczą o historycznych bliskich więzach łączących społeczność polską i żydowską zamieszkującą Rzeczpospolitą – kontynuował Marek Kuchciński.

  Rabin Shalom Dov Ber Stambler wyraził wdzięczność, że od wielu lat w polskim Parlamencie obchodzone jest święto Chanuka. W swoim przemówieniu zaznaczył, że światło to uniwersalny symbol dobra mądrości i tolerancji. – Dziś to światło płynie w świat z serca Polski, z polskiego Sejmu jako symbol jedności ponad podziałami wraz z najlepszymi życzeniami dla obu naszych narodów – podkreślił rabin Stambler. – Cieszę się, że z okazji tego święta spotykamy z reprezentacją całej Polski i wszystkich partii. Chcemy żyć z waszym narodem tak blisko, jak za dawnych czasów – uzupełnił były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss. Z kolei Anna Azari, obecna ambasador, stwierdziła, że to bardzo ważne iż w tak ważnym politycznym momencie – jakim jest exposé nowego premiera, możliwe było wspólne świętowanie Chanuki w Sejmie. – Nowy premier rozpoczyna od dobrych relacji między Polską a narodem żydowskim. To dobry początek naszego święta – powiedziała.

  Podczas uroczystości byli obecni także wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, marszałek senior Kornel Morawiecki, zastępca Szefa Kancelarii Sejmu Adam Podgórski, posłowie, senatorowie oraz przedstawiciele korpusu dyplomatycznego. Współorganizatorem ceremonii było Centrum Żydowskie Chabad Lubawicz Polska.

  Od redakcji:
  Czy w Polsce zabrakło wolnych synagog, że żydowskie celebry zostały przeniesione do polskiego parlamentu? A może ta uroczystość miała wymiar symboliczny, a obrazki będą wędrowały po świecie przez następną dekadę? Czy kiedykolwiek w izraelskim Knesecie były odmawiane chrześcijańskie modlitwy? Kto pozwolił na to, by polski parlament był miejscem żydowskich celebr, skowytu żydowskich dzieci i tańców? Czy to świadome działanie mające na celu ośmieszenie polskiej polityki? Komu zależy na tak prymitywnej faworyzacji środowisk żydowskich w Polsce?


  https://youtu.be/Q2Smkc2W0aE

  Ps..Z powyższego wynika, że żydostwo czuje się w sejmie gospodarzem. No bo jakże może być inaczej, skoro w sejmie prawie wszyscy są żydami. Świętowanie Chanuka w tym miejscu pokazuje, że żydostwo opanowało Polskę i ostentacyjnie z tym się afiszuje, że cały nasz kraj jest ich własnością. Ale kara Boża, żydostwo, już się do was zbliża! Niewiele czasu wam zostało. Marek Kuchciński prowokuje symbolem szatańskiego zwodzenia w sejmie.

  https://twitter.com/MarekKuchcinski/status/940973609841037312

  A Polacy dalej śpią i szukają w tym wężu analogii do długości kadencji itd…Za 10 lat znów Żydzi będą nas okradać, opluwać, niszczyć krzyże i mordować, ale wtedy będzie już za późno na pobudkę, nie przy dzisiejszej technologii. Co nam zaoferuje żydowski rząd za 10 lat, program „uzbrojony dron+ na każdego Polaka”? Paweł Jędrzejewski: Chanuka, czyli wieczny konflikt

  http://www.fronda.pl/a/pawel-jedrzejewski-chanuka-czyli-wieczny-konflikt,103925.html

  Satanistyczny żyd rabin Menachem Mendel Schneerson z sekty Chabad Lubawicz wydaje rozkazy marionetce Benjaminowi Netanyahu

  https://youtu.be/MXC6vFalKTM

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031