Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1788 postów 1686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Nie bądź taki delikatny czyli PAJ jedzie do Banderlandu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Nie bądź taki delikatny, Twardy bądź jak Roman Bratny” – chciałbym, żeby pan Prezydent zastosował się do tych słów „Elektrycznych Gitar”, ale co tu marzyć o tem ...

Podświadomość płata figle, w tytule powinno być PAD, ale nie będę już zmieniał, zwłaszcza że jutro Para Prezydencka po raz kolejny wypełni ważny element Testamentu ś.p. Lecha Kaczyńskiego (por.Uroczystość zapalenia świec chanukowych z udziałem Pary Prezydenckiej). Tak swoją drogą to ten Testament ś.p. LK jest wielki i przez dekady będzie z nami niczym ... młyńskie koło u szyi: Świątynia Holokaustu w Warszawie, wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem, Chanuka jako święto rangi państwowej, bezwariantowe zespawanie nas z amerykańską racją stanu, AJC jako najważniejszy partner i nasz lobbysta w USA zamiast (!!!) Polonii obu Ameryk, bezrefleksyjny giedroycizm, zdrada Kresów i Kresowian, słowem „Nie jest dobrze, Marcinie”.

No a teraz wizyta PAJ, ups, PAD w Charkowie:

„Rozmowy z prezydentem Petro Poroszenko będą szczere, trudne i twarde, będą dotyczyły m.in. zakazu ekshumacji polskich ofiar zbrodni na Wołyniu - zapowiada szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski”. A poza tym „partnerstwo polsko-ukraińskie jest i powinno być trwałe, nie powinno być podważane, a jego fundamenty nie powinny być naruszane przez działania, decyzje i osoby, które próbują - wywołując emocje polityczne - naruszyć te trwałe fundamenty”. [ Czyli Wegrzy stawiają banderowcom trzy warunki (por. kresy.pl), a my zapewne postawimy im kolejne trzy miliardy ... które i tak trafia do przepastnych kieszeni tamtejszych grandziarzy (tzw. „oligarchów”) ].

Ważne, żeby tylko naszemu Prezydentowi żyłka nie pękła od tych rozmów, bo nie będzie miał kto po powrocie świecy chanukowej odpalić. Gdyby Polska była normalnym krajem, to takie rozmowy byłyby przede wszystkim poufne, do tego łatwe i krótkie: śmiecie stawiać jakiekolwiek warunki dotyczące ekshumacji Polaków pomordowanych przez ukraińskich zbrodniarzy? My nie śmiemy, a wy śmiecie? ПНХ i od tej pory pełna symetria we wszystkim, zaś w sprawie ustawy oświatowej wspólne stanowisko z Węgrami, Rumunią oraz Rosją. I jeszcze jedno, żeby nie zapomnieć: ПНХ!

A tak to tylko modlić się nam wypada, żeby czasem nikt tam naszego Prezydenta z granatnika nie ustrzelił, bo i wspomniana wcześniej Chanuka, i kolejny męczennik i tym razem to już rzeczywiście za takie coś musielibyśmy Putinowi wojnę wypowiedzieć.

PS

Żeby nie kończyć na beznadziejną nutę:

Podczas XVII miesięcznicy kresowej pod pałacem prezydenckim 11 grudnia br. profesor Jerzy Robert Nowak przypomniał najważniejszy i chyba najpilniejszy na dziś postulat, tj. konieczność powołania polskiej partii patriotycznej na prawo od PiS-u. I tego będę się trzymał.

PS 2

Jakby kto nie fersztejen, toПНХ znaczy paszoł / paszli na ch* 

KOMENTARZE

 • :)))))))
  .
  zawiadom, jak założą tę partię!
 • Jak Gregor myślisz?
  Ile tym razem Dudhauser zawiezie kasy banderowcom?
 • Autor
  Jeśli taka partia bedzie prawdziwie polska i patriotyczna, to nie musi być na prawo od PiS-u. I dobrze byłoby, gdyby profesora J.R.Nowaka w jej władzach nie było.
  Pozdrawiam przyjaźnie i z uznaniem. 5* BJ
 • A rtykuł ble ble ble o wspólnych komisjach itp
  Potem Minister MSZ Ukrainy Pawlo Klimkin dla strony Gordon.ua , odważnie oświadczył co nastepuje"
  Сегодня мы договорились. Собираются вице-премьеры. Разговаривают о продолжении эксгумации, но одновременно и о восстановлении наших памятников в Польше.

  Co się mniej więcej tłumaczy:

  "Dzisiaj dogadaliśmy się.Zbierają się wicepremierzy.Rozmawiają o kontynowaniu ekshumacji, no i równocześnie o odbudowie naszych pomników w Polsce".


  I komentary internauty
  Petro Rockefeller 13.12.17 | 16:30
  18 Україна не торгує своєю територією, своєю мовою, своєю історією та своїми героями. Ніколи про це не забувайте, панове поляки. П.С. Степан Бандера - Герой Українського народу. Так було, так є, і так буде. ;)

  Ukraina nie handluje swoim terytorium, językiem, swoimi bohaterami,nigdy tego nie zapominajcie polacy / z małej/.PC/ nie wiem co to znaczy dop mój/...Stefan Bandera jest bohaterem Ukrainy, tak było, jest i będzie!!!


  http://gordonua.com/news/politics/klimkin-my-ne-mozhem-smotret-na-istoriyu-cherez-prizmu-oficialnoy-polskoy-istoriografii-221914.html
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:18:06
  McGregor wymyslił lepszy termin na Dudhausera - PAJ. Niech św. Juda mu to wynagrodzi. Pozdrawiam najserdeczniej, Panie Jareczku. BJ
 • @trojanka 16:26:09
  П.С. to nie PC tylko P.S. czyli po prostu post scriptum.
  Pozdrawiam Panią najserdeczniej. BJ
 • PAD wzruszony oświadczył że:
  Дуда: Увековечивать нужно конкретных людей, которые погибли. Для этого должны проводиться исследования и эксгумация
  Уничтожение памятников не приведет к установлению мирных отношений между украинским и польским народами, уверен президент Польши Анджей Дуда.

  "Я переживаю за каждую ситуацию, когда уничтожаются памятники, потому что это – не путь установления мирных отношений между народами. Но я переживаю, когда устанавливают такую форму увековечивания, которая ранит других. Должны быть исследования, эксгумация. Нужно установить, находятся ли в данном месте могилы и кто в них покоится, чтобы можно было это место обозначить как могилу кому-то, кто погиб в борьбе, установить имя и фамилию, дату смерти, рождения. А это требует исследований. Увековечивать нужно конкретных людей, которые погибли", – сказал Дуда.

  Upamietnić należy konkretnych ludzi, którzy zginęli.Dlatego powinny trwać poszukiwania i ekshumacja.Niszczenie pomników nie doprowadzi do ułożenia przyjaznych relacji między ukraińskim i polskim narodem."

  Ja bardzo przeżywam każdą taką sytuację, kiedy niszczone są,pomniki/ wzruszyłam się/.Dlatego, że to nie jest droga do pokojowych relacji między narodami.
  Przeżywam to, kiedy ustanowiona jest taka metoda upamiętniena , która rani innych.Dlatego powinna być ekshumacja, żeby uścislić czy w danym miejscu jest mogiła i kto w niej spoczywa. Żeby to miejsce oznaczyć,jako mogiłę poległego w walce, ustalić nazwisko i datę śmierci i urodzenia.To wymaga poszukiwań , a uwiecznić należy konkretnych ludzi , którzy zginęli".

  http://gordonua.com/news/politics/duda-uvekovechivat-nuzhno-konkretnyh-lyudey-kotorye-pogibli-dlya-etogo-dolzhny-provoditsya-issledovaniya-i-eksgumaciya-221919.html
 • @Bogusław Jeznach 16:31:35
  Dzięki Mistrzu!!:))))wzajemnie!
 • @Bogusław Jeznach 16:26:27
  Nie będę stawał do rywalizacji o lepsze określenie... To wszystko żałosne jest Panie Bogusławie.
  W jakich czasach parchatych nam przyszło żyć? Jak pomyślę, że moje dzieci dopiero wchodzą w ten świat to mnie skręca.

  Ukłony jak zawsze.
 • @Bogusław Jeznach 16:23:10
  Witam serdecznie

  "Jeśli taka partia będzie prawdziwie polska i patriotyczna, to nie musi być na prawo od PiS-u" - ma Pan pełną rację.

  Ale czemu nie chciałby Pan rześkiego "Dziadka" (piszę to z najwyższym szacunkiem) J.R.Nowaka we władzach?

  pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:18:06
  Sponsoring idzie pełna parą:

  https://ru.espreso.tv/news/2017/12/13/polsha_gotova_postavlyat_ukrayne_szhyzhennyy_gaz

  jesteśmy im gotowi "sprzedawać" skroplony gaz z terminalu w Szczecinie - normalnie trzeba trzymac się za portfele

  pozdr
 • @MacGregor 17:53:18
  Spoko, wrzucą nam w rachunki i nikt się nie połapie...
 • @MacGregor 17:53:18
  Dla wyjaśnienia otrzymaliśmy do domu list informujący z PGNiG o podwyżkach ceny gazu .Jedna z początku tego roku,kolejna od lipca tego roku.
  Ponieważ faktury są roczne, dopłata będzie po Nowym Roku!
 • @Bogusław Jeznach 16:23:10
  Ja też mam pytanie. Dlaczego?
 • @trojanka 18:15:49
  Trojanka... Masz teraz dobry, amerykański gaz!
  To co się skarżysz?

  "Wolność" kosztuje.. :))

  Pozdrawiam
 • Co to za kraj?
  To mój nowy artykuł. Dziś dodałem do niego pewne uzupełnienia.

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2017/11/wielki-god-na-sowieckiej-ukrainie.html
 • @trojanka 18:15:49
  Główna wiadomość z Ukrainy dziś - we współpracy z polskim operatorem amerykanki gaz został dostarczony na Ukrainę poprzez gazoport imienia Lecha Kaczyńskiego


  http://biznesalert.pl/lng-usa-polska-ukraina-eru-trading-pgnig/
 • @kula Lis 67 10:27:37
  Pytanie się nasuwa, czy ZAPŁACILI za:
  - regazyfikację,
  - tranzyt rurociągami do nich?
  Czy amerykanom zapłacili za sam gaz to dla Polski sprawa drugo albo i trzeciorzędna...
 • @trojanka 16:39:56
  Ks. Isakowicz-Zaleski krytycznie o wizycie prezydenta Dudy na Ukrainie: „Po raz trzeci ominął doły śmierci na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej”..„Prezydent Andrzej Duda nie posłuchał rozsądnych opinii, uznając, że dobre układy z oligarchami, którzy niepodzielnie trzęsą młodym państwem nad Dnieprem i Dniestrem, są ważniejsze niż np. troska o pamięć i prawdę o barbarzyńskiej zagładzie około 150 tysięcy Polaków i obywateli polskich innych narodowości. Dlatego też po raz trzeci udał się on na Ukrainę, aby wesprzeć tamtejszy obóz władzy. Po raz trzeci także ominął masowe „doły śmierci” na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej, w których bez żadnego pochówku leżą kości polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa. Z kolei w czasie publicznych wystąpień ani razu, jak i w czasie poprzednich wizyt, nie zdobył się na powiedzenia prawdy tak o ludobójstwie Polaków, jak i jego sprawcach, używając jedynie pokrętnych sformułowań typu „straszne czasy i straszne wydarzenia”. Takie klituś-bajduś, którego nikt z polskich polityków z pewnością nie użyłby wobec innych ludobójstw np. Zbrodni Katyńskiej czy Holokaustu Żydów” – pisze ksiądz Isakowicz-Zaleski w felietonie na portalu rmf24.pl.

  Ks. Isakowicz-Zaleski przytacza opinię dr hab. Włodzimierza Osadczego, prof. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i dyrektora Ośrodka Badań Wschodnioeuropejskich – Centrum „Ukrainicum”, który twierdzi, że kolejne wizyty prezydenta RP na Ukrainie „nie mają najmniejszego sensu” i prowadzą wyłącznie do „szwanku majestatu Rzeczypospolitej”.

  W felietonie znajduje się też stwierdzenie, że korzyści z wizyt polskich ministrów i polskiego prezydenta odnosi wyłącznie prezydent Poroszenko, który wykorzystuje polskie wsparcie w walce z atakującymi go ukraińskimi oligarchami. „Poroszenko wpuścił swego gościa „w maliny”, wmawiając mu, że poprzez powoływanie kolejnych komisji da się rozwiązać piętrzące problemy. Takie komisje to klasyczne przelewania z pustego w próżne i gra na zwłokę” – podsumowuje wizytę prezydenta Dudy ks. Isakowicz-Zaleski.

  Trudno nie zgodzić się z tezami stawianymi przez ks. Isakowicza-Zaleskiego. Ukraina w dalszym ciągu blokuje możliwość przeprowadzenia ekshumacji polskich ofiar Rzezi Wołyńskiej domagając się, aby Polska stawiała pomniki zbrodniczej OUN-UPA. Bandera i jego rezuni są bohaterami Ukrainy, a Polakom próbuje się sprzedać narrację, w myśl której Rzeż Wołyńska nie była zaplanowanym przez Ukraińców ludobójstwem, ale rezultatem polsko-ukraińskich walk, za które odpowiedzialni są Polacy. Przymykanie na to oczu i chowanie głowy w piasek na pewno nie służy normalizacji stosunków polsko-ukraińskich.

  Sytuacja jest paradoksalna: Polska wspiera Ukrainę zarówno finansowo, jak i politycznie, tłumacząc to obawą przed „połknięciem” Ukrainy przez Rosję, co miałoby doprowadzić do zagrożenia polskiej granicy wschodniej. Tymczasem Ukraina po mistrzowski wykorzystuje polski strach przed Rosjanami i ordynarnie szantażuje swojego polskiego sojusznika domagając się uhonorowania zbrodniczej OUN-UPA. W Polsce jest już ok. 2 milionów Ukraińców. Kolejne miliony chce sprowadzać premier Morawiecki. Oby nie skończyło się tym, że Ukraina machnie ręką na ziemie okupowane przez Rosjan i odbije sobie to na Polsce finalizując ludobójczy plan swojego gieroja Bandery.

  Źródło: rmf24.pl

  Ps...Czy prezydent Duda, pomijając fakty jego notorycznej zdrady narodu to w ogóle Polak bo szczerze w to wątpię.
 • @laurentp 11:05:49
  To chyba "tajemnica" państwowa.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728