Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1821 postów 2009 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

UPA czyli oswajanie diabła.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie należy dyskutować z głupim, bo ten najpierw sprowadzi nas do swojego poziomu, a potem pokona doświadzceniem.

Jeszcze gorzej jest z szatanem – bo po pierwsze nie istnieje („banderyzm na Ukrainie to wymysł propagandy Putina”), po drugie nawet jeśli istnieje, to nie jest taki straszny, jak go malują („dzisiejszy nacjonalizm ukraiński zwrócony jest przeciw Rosji, a nie przeciw Polsce”), co więcej, można i trzeba się z nim zaprzyjaźnić – i nie wolno tylko urażac jego diabelskiej wrażliwości czyli trzeba być mu we wszystkim powolnym.

Dureń myślał, że oswoi diabła, że posłuży się Złym w dobrym celu, a skutek jak zawsze – zaprzedanie diabłu i diaboliczne opętanie.

Kto z chłopem pije, ten z nim potem pod płotem leży, kto zaś pije z banderowcem, ten też w końcu będzie leżał, tyle że z poderżnietym gardłem.

Po dwóch latach wzmożonej zdrady Kresów i zinstytucjonalizowanego łajdaczenia się wg strupieszałych zasad Giedroycia-Michnika mamy np:

Przyjazne przekomarzania:

Przedstawiciele Dudy obiecali Ukraińcom odbudowe pomników UPA

Kancelaria Prezydenta zaprzecza, jakoby zobowiązała się w imieniu Polski do odbudowy pomników UPA

Ambasador Ukrainy: Polska zgodzila się na odbudowe pomników UPA

Symetrię:

A

Rezun Szeremeta dostał zakaz wstepu do Polski na rok, co jest skandalem i świadczy o polskim imperializmie.

Profesor Partacz dostał od ukrainskiego KGB (zwanego dla niepoznaki SBU) zakaz na trzy lata, co świadczy o tym, że prof. Partacz jest złym człowiekiem, propagandzistą Putina i wrogiem wielkiego narodu ukraińskiego.

B

Ukraińska ustawa oświatowa ogranicza naukę w języku polskim

Polska w ramach retorsji „uważnie obserwuje i monitoruje”, obejmuje programem 500+  Ukraińców pracujących w Polsce, powołano wyłacznie ukrainski związek zawodowy w Polsce, pracowacy zatrudniający Ukraińców korzystają z preferencji i dostają dopłaty, głośno rozważa się nadanie Ukraińcom w Polsce praw wyborczych („no taxation without representation” – SIC!)

Wdzięczność:

Wiatrowycz: Polska to agresywny outsider UE, stawiajmy na Niemcy i Francję

(i słusznie: Niemcy pomogą Europejczykom „zrozumieć Ukrainę”

Ja też pomagam zrozumieć Ukrainę, tyle, że w czynie społecznym za darmo i nie „Europejczykom”, a bladym Angielczykom, którzy już wiedzą i będę pamiętać do końca swoich dni, że prawdziwa Europa kończy się wraz ze wschodnią granicą Polski).

 

W internecie dostępna jest Kresowa księga sprawiedliwych – o Ukraińcach ratujących polskie ofiary ludobójstwa OUN-UPA.

(Zgadzam się z tytułową tezą red. Grzegorza Górnego: Zbudujmy pomnik poświęcony Ukraińcom ratującym Polaków! – cześć ich pamięci, bo to są prawdziwi bohaterzy Ukrainy i prawdziwi współobrońcy cywilizacji i człowieczeństwa; tymczasem kupa gówna, za jaką uważam ukraińską cerkiew grekokatolicką, woli święcić pomniki ich oprawców).

Jeden z pierwszych opisanych w niej przypadków, bynajmiej nie odosobniony:

„Zawóz, gmina Wołkowyja – wieś z przewagą ludności ukraińskiej nad polską, licząca ok. 600 mieszkańców.

W 1945 r. Ukrainiec polecił swojej żonie Polce, by opuściła dom i ukryła się w lesie. Następnego dnia wróciła i natknęła się w domu na zwłoki syna. Służył on w UPA i otrzymał rozkaz zamordowania matki. Prawdopodobnie zabił go ojciec. Po pewnym czasie ojca znaleziono powieszonego, z kartką na piersi „Za zdradę Ukrainy”.

Źródło: Relacja Antoniego Matuszewskiego”

Własnie skończyłem oglądanie 4 sezonu znakomitego uważam serialu ‘Wikingowie”. Na filmie pogańscy Skandynawowie (a i niewiele od nich lepsi chrześcijanie) kroją i solą, zabijaja, mordują, zarzynają, ale nigdy nikt nie mógłby nakazać zamordowania własnej matki, podobnie żaden syn, choćby z kurwy syn, nie posłuchałby takiego rozkazu (w ramach uzasadnionej wg nich zemsty można zabić macochę czy ojczyma, ale nigdy własnego rodziciela). UPA jest tu wyjątkiem na skalę wszechświatową, bez konkurencji ze strony hitlerowców czy komunistów (pewnego podobieństwa możnaby się na siłę dopatrzeć w postawie niedorozwiniętego umysłowo i chyba nie do końca świadomego swego czynu Pawlika Morozowa). A tymczasem polskie władze hamletyzują i dialogują z moralnymi i politycznymi spadkobiercami UPA. Bo rzekomo musimy.

Otóż z diabłem nie ma zabawy, ani dialogu, ani współpracy – diabła się wyrzeka i Bożą mocą egzorcyzmuje.

[A Nergal – czyż nie jest z diabłem za pan brat? Nie jest. Nergal to głupi pajac, który na widok prawdziwego, a nie jasełkowego diabła zesrałby się w gacie z przerażenia ... podobnie zresztą jak każdy z nas].

Jakiekolwiek robocze spotykanie się z gloryfikatorami UPA, samo wysłuchiwanie ich roszczeń (np. wobec pomnika w Hruszowicach) jest hańbą – nie tylko dla Polaka, nie tylko dla chrześcijanina, ale dla człowieczeństwa jako takiego.

 

PS

Przypadkiem akurat  teraz Gajowy Marucha przypomniał znakomite opracowanie Stanisława Lewickiego:

Przyczyny Rzezi Wołyńskiej. Cz. 1. Dlaczego apogeum Rzezi Wołyńskiej miało miejsce 11 lipca.

[Na usprawiedliwienie św. Olgi (Helgi) Kijowskiej można rzec, że była najprawdopodobniej wareską księżniczką, żoną wikinga Igora Rurykowicza czyli Ingwara Roeriksena, zaś zemsta na Drewlanach miała miejsce grubo przed chrztem. Usprawiedliwianie mordów na polskich sąsiadach (przeważnie chłopach) przykładem św. Olgi było jak usprawiedliwianie ojco- czy matkobójstwa słowami Zbawiciela: „Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem” – no ale to kolejne potwierdzenie tego, że ukraińska cerkiew grekokatolicka to niemająca nic wspólnego z chrześcijaństwm kupa gówna ... czego najwyyraźniej nie dostrzegał był nasz święty Papież].

Przyczyny Rzezi Wołyńskiej. Cz. 2. Dlaczego banderowcy nakazywali w rodzinach mieszanych mordowanie polskich, czyli rzymsko-katolickich członków rodziny?

  

KOMENTARZE

 • Amicus Plato, sed magis amica veritas
  //kolejne potwierdzenie tego, że ukraińska cerkiew grekokatolicka to niemająca nic wspólnego z chrześcijaństwm kupa gówna//

  Uważam że to zbyt daleko posunięte uproszczenie.I jakby ździebko niesprawiedliwe.
  Na początku ustalmy jedno:całkowitą winę ze "wołyńską tragedie" ponosi ,chora,zła,nieludzka,ideologia nacjonalizmu ukraińskiego.Ideologia,nota bene,wyhodowana (nie bez udziału polskich patriotów) przez urzędników austrowęgierskiej Galicji w XIX w.
  "Nie bez udziału" bo wystarczy poczytać o (jakbyśmy to dziś powiedzieli) geopolitycznej myśli księdza Kalinki https://pl.wikipedia.org/wiki/Walerian_Kalinka i już wiadomo o co chodzi. Co? nie można poczytać? nikt nie zadbał o zachowanie dla potomności idei tego patriotycznego klechy?
  na szczęście świat nie jest bez dobrych ludzi http://www.archive.org/stream/ksiadzwaleryank00tarngoog#page/n5/mode/2up
  Tak że proszę wyzbyć się fałszywej skromności i nie zapominać o własnym czyli polskim udziale w wyhodowaniu tego monstrum (boże! czego tylko nie zrobisz mając w perspektywie uszczerbek dla Rosji)
  Zaś księżnę Olgę jako przykład "wrodzonego" okrucieństwa należy zostawić w spokoju.
  Jeszcze znajdzie się jakiś złośliwiec i przypomni jak to wielki mistrz Konrad von Wallenrode pozostając w konflikcie z biskupem kurlandzkim kazał najechać jego ziemię i wszystkim napotkanym chłopom obcinać prawe dłonie.Miało to obniżyć ich wartość jako siły roboczej a tym samym uderzyć w nielubianego biskupa.
  Albo o tym jak to w 1568 Święte Oficjum jedną decyzją skazało na śmierć wszystkich czyli 3.000.000,mieszkańców Niderlandów.Egzekucją wyroku zajął się hiszpański król Filip II .A choć starał się jak mrówka to przecież "wyegzekwował" zaledwie 20.000 wyroków.( w okręgu Haarlem)
  Lepiej zostańmy przy tym że czasy były jakie były,że nie było wówczas mniej czy bardziej skłonnych do okrucieństwa, władców.
 • Jeden z komentarzy do "znakomitego opracowania"
  "JO said

  2017-07-15 (sobota) @ 12:04:23
  Artykul odbieram jako falszywa flage. Nigdy nie syszalem o powiedzonku – msciwy jak ukrainiec, ale za to znam powiedzenie , ze okrutny jak Ukrainiec. Przytoczona geneza powiedzonka przez p. Lewickiego jest klamstwem i jawna manipulacja, gdyz:

  „Zachowanie jego żony Olgi było nad wyraz mściwe i wzięła ona na Drewlanach srogi poczwórny odwet. Stąd się być może wzięło popularne powiedzenie: mściwy jak Ukrainiec. Jak wyglądało to wyjątkowo okrutne zachowanie Olgi wobec Drewlan?”

  Nazwa Ukrainiec , opisujaca narod w czasach Olgi nie istniala.

  Znane jest powiedzonko – MSCIWY JAK ZYD!!!

  I po przemysleniu niedlugim tego tekstu, wnioskuje, ze Pan „Lewicki” zwala Zydow = Ukraincow wine oraz przymioty na Rusinow.

  Tekt ten wiec jest talmudycznym klamstwem. Nalezy uwazac na „Lewickiego”

  I niech sie ten „Lewicki” odpitoli od Sw Olgi! .. i nie miesza Jej z ludobojstwem wolynskim na Polakach i Rusinach dokonanym przez po prostu talmudyczne/syjonistyczne zydoswtwo!"
 • @Lotna 19:57:12
  U krainy (Rzeczypospolitej) - Czerwona Ruś
 • Wstyd, hańba...
  zdrada Polaków
 • Na marginesie
  Ciekawe dlaczego Duda i Poroszenko są tak do siebie podobni? Wyglądają jak (cioteczni?) bracia.
 • @Jan Paweł 22:39:45
  Jak wiemy z Historii Polski (przez duże H, bo tej niezakłamanej), takie zdrady Królestwa Matki Boskiej Królowej Polski, są bardzo ciężko karane przez Pana Boga.
  Ostatni naiwny chyba wierzy w to, że Pan Bóg toleruje zbrodnie, takie jak np Wołyńska i instrumentalne traktowanie Matki Boskiej.
  Na YT był niedawno filmik, na którym jakiś stary banderowiec w mundurze, na jakimś banderowskim spędzie, opowiadał jak to w Imię Pana Boga mordowali Lachów.
  Nie zdążył skończyć tej zbrodniczej myśli, bo padł trupem jakby rażony piorunem.
  Czym różni się od postępowania tego banderowca, wysiadywanie w pierwszych ławkach na Mszach Św i późniejsze wychwalanie i finansowanie banderyzmu?
  Ja, na miejscu tych profanów, już dawno leżałbym na pokucie plackiem w kościele.
 • @Lotna 23:04:49
  //Ciekawe dlaczego Duda i Poroszenko są tak do siebie podobni? //

  Bp TAM się takie zadziwiające zjawiska genetyczne zdarzają.
  Na przykład:

  to ukraiński poeta Ilja Reznik

  http://ru-wikipedia-ok.narod.ru/ilja_reznik.jpg


  a to znany amerykański aktor

  http://www.contactmusic.com/pics/mn/20160511/cff_opening_night_gala_cafe_society_110516_02/69th-cannes-film-festival-_5251001.jpg

  Sądzę że w podobnych przypadkach warto byłoby zapytać o dziadków i pradziadków.Jak znam życie wówczas okaże się że wszyscy oni pochodzili z jakiegoś galicyjskiego sztetil.
 • Autorze..
  Minister Szczerski: Nie było zgody Kancelarii Prezydenta na odbudowę pomników UPA w Polsce.

  https://wpolityce.pl/polityka/368243-tylko-u-nas-minister-szczerski-nie-bylo-zgody-kancelarii-prezydenta-na-odbudowe-pomnikow-upa-w-polsce

  Ps...Skoro banderowski ambasador kłamie czego go nie wezwiecie na dywanik ? Zresztą wizyta PAD całkiem niepotrzebna skoro banderowcy są nadal tak bezczelni. To dopiero bezczelność że ich ambasador i urzędnicy domagają się (sic!) ustawiania pomników rzeźników Polaków w Polsce. To tak jakby Berlin domagał się w Polsce pomników SS, Gestapo i Einsatzgruppen.
 • polecam
  https://kresy.pl/wydarzenia/prof-osadczy-ukraina-prowadzilismy-dialogu-a-kultywowalismy-amnezje/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/polska-regiony/byly-szef-polsko-ukrainskiego-forum-historykow-trwa-zmasowana-akcja-banderyzacji-ukraincow/
 • Jacek Wilk /dawniej Kukiz15/ refleksje z Kijowa.
  https://www.facebook.com/Sprawa.kresowa.sprawa.narodowa/
  Jacek Wilk:
  Ciekawostka: w poniedziałek byłem w Kijowie na międzynarodowej konferencji poświęconej problematyce mniejszości narodowych na Ukrainie w kontekście nowego prawa ustanowionego przez to państwo, które drastycznie ogranicza możliwości edukacji w językach innych niż ukraiński.

  Po ok. pół godzinie konferencja została zakłócona, a potem skutecznie sparaliżowana przez dżentelmenów z neobanderowskiej partii Svaboda (na zdjęciach widać niektórych z nich - stoją w czarnych wdziankach w otoczeniu mediów). Po ok. godzinie przyjechała w końcu policja, która bynajmniej nikogo nie zaaresztowała lub nawet wyprowadziła - tylko powolutku „przeprowadzała czynności” polegające na ślamazarnym spisywaniu czegoś tam. Na kilometr było widać, że jest przychylna panom w czerni i żadnej krzywdy im broń Boże nie uczyni.

  Konferencję w końcu przerwano, a mili panowie spokojnie krążyli sobie nadal wśród gości, ciesząc się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem dziennikarzy.

  (pomijam już fakt, że wcześniej bez problemu weszli sobie do hotelu - o naprawdę międzynarodowym standardzie - przez nikogo nie zatrzymywani przemieścili się na drugie piętro, a potem jak gdyby nigdy nic weszli na salę konferencyjną pełną vipów; ciekawe jak w tym wszystkim „działała” ochrona hotelu Hilton i co na to ogólnie przyjęte w takich sytuacjach standardy)

  Czyli zobaczyłem sobie na własne oczy ukraiński nacjonalizm w akcji - bardzo niewinnej zresztą. Jest też dla mnie po tym, co zobaczyłem oczywiste, że ma on bardzo silne oparcie w obywatelach, mediach i władzach kijowskich. Moje wcześniejsze podejrzenia i sądy co do stosunku Ukraińców do „obcych” (w tym do nas) znalazły swoje potwierdzenie w przedstawionych obrazkach. Może drobne, ale dostatecznie wyraźne.

  To jest jednak inna cywilizacja...

  A Kijów piękny. Szkoda tylko że na Majdanie nie było już namiotów z sotniami kozaków-demonstrantów - bardzo by mi to pasowało do tych turańskich klimatów ;-)))

  Ps. A jechałem tam ze szczerym zamiarem zaproponowania "ukraińskim partnerom" unii polsko-białorusko-ukraińskiej :-)))

  Lubię to!Komentarze
 • Tego filmu nie chce pokazać żadna telewizja.
  https://niezlomni.com/tego-filmu-dokumentalnego-nie-chce-pokazac-zadna-telewizja-slady-zbrodni-wolynskiej-ktore-odbieraja-mowe-po-powrocie-do-kraju-przez-trzy-tygodnie-nie-moglem-dojsc-do-siebie/

  Ślady zbrodni wołyńskiej, które odbierają mowę. „Po powrocie do kraju przez trzy tygodnie nie mogłem dojść do siebie”
 • Słowo się rzekło
  Odbudować trzeba!! Na przykład stawiając banderę w głębokim ukłonie z portkami na poziomie kolan i wymienną silikonową wkładką do kupienia w pobliskim automacie. Aby jego czciciele i wyznawcy mogli mu oddac cześć jak lubił za życia. Na tablicach pełne dokonania tychże ludzi sotni etc.

  bo wiecie pomniki stawia się nie tylko dla uczczenia ale i dla pamięci . rozumne jest niekiedy upamiętniać nie przez pomnik ofiarom ale sprawcom
 • Tak sobie domniemywam, być może słusznie, może niesłusznie, że to lawirowanie w sprawie renowacji pomników UPA w Polsce
  "dyplomacji"zwłaszcza polskiej może mieć głębszą przyczynę.
  Po prostu boją sie że nie wpuszczą w grudniu PAD Prezydenta na Ukrainę.I wtedy jak przesłać dyskretnie pieniądze?????żeby banki, poczta,tłuszcza sie nie dowiedziała??? Ja tym dyplomatom szczerze współczuję roboty!!Ile stresów??

  Uzasadnieniem mojej karkołomnej teorii niechaj będzie fakt, iż jak pisał pan poseł Wilk, po swojej niedawnej wizycie w Niezaleznej, Samostijnej, głównie rządzą tam neobanderowcy , by nie rzec gorzej!Co potrafią wiemy!Rząd ma tyle zdaje się do powiedzenia, co przodek pana Walzmana do majora Helmuta za okupacji!ale "cyngla" trzeba głaskac, bo może się przydać!!
  Poza tym ,nawet jeśli PAD zostanie już szczęsliwie, ku naszej ogromnej uldze i wdzięczności zostanie wpuszczony na Ukrainę, to rządząca z II fotela partia "Svoboda", będzie próbowała potraktować naszego drogiego PAD jakimś nabiałem jak kiedyś Szoguna!A to już byłoby za wiele,mogłaby tez zostać w szarpaninie uszkodziona walizka z gotówką, albo nie daj Boże skradziona!!!Myslę, że zabezpieczenie wizyty PAD,siłami specjalnymi , tak czy siak będzie bardzo liczne!
  Dlatego, na pewno nie złoży żadnych wieńców na miejscach związanych z walką Polaków np. we Lwowie , ani z martyrologią Wołynia!!bo to były takie przepychanki tylko!jak to u przyjaciół!!
  https://historia.org.pl/2017/01/09/zdewastowano-pomnik-polskich-ofiar-ss-galizien-w-hucie-pieniackiej-wysadzono-krzyz-i-zamalowano-tablice/

  http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/2722660,nacjonalisci-znow-zakloca-uroczystosci-w-hucie-pieniackiej,id,t.html
 • Włoska TV w czwartą rocznicę Majdanu sprawiła Kijowowi "prezent"
  w postaci filmu dokumentalnego.W filmie biorą udział " nieznani snajperzy" z kijowskiego majdanu do których dotarli autorzy filmu.Teraz już znani z nazwiska i twarzy,snajperzy chętnie i w szczegółach opowiadają o pamiętnych wydarzeniach.
  (angielskie napisy)
  https://www.youtube.com/watch?v=uFki7S6XP-o
 • @ikulalibal 14:05:18
  Dobrej nocy . https://golospravdy.com/wp-content/uploads/2017/05/news-62.jpg
 • @ikulalibal 23:45:00
  Thursday, November 23, 2017 Donald Sutherland jest aktorem kanadyjskim prosze pana
 • @Herkules 05:57:23
  A to w istotny sposób zmienia istotę sprawy?
  Bo jeśli tak, to stanowcza częściej muszę zachodzić na pomponik.pl
 • @ikulalibal 06:27:24
  Oczywiscie,ze nie zmienia istoty sprawy.
  Wykazuje jednak powierzchowne podejscie do tematu.Od Pana spodziewalem sie odpowiedzi na poziomie niz sugerowanie,ze wiedze czerpie z portaliku dla kucharek.
  W dziejszych czasach przypisanie komus bycia Amerykaninem moze byc traktowane jako obraza.Przynajmniej bywa tak czasem tu w Kanadzie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031