Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1883 posty 2616 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Powymiatać precz banderowskie śmieci.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdyby tak polskie władze miały do siebie i do Polaków choć tyle szacunku, ile ma go do siebie osoba świadcząca płatne usługi seksualne trędowatym ...

Lektura portalu Kresy.pl jest już zwyczajowo przygnebiająca, co nie jest w najmniejszym stopniu winą jego Redakcji – trudno rzetelnie informować o pogrzebie i śmiać się do rozpuku. Używając słowa „pogrzeb” mam na myśłi pogrzebanie nadziei na polityke prowadzoną wyłącznie w polskim interesie państwowym i narodowym, szczególnie wobec naszych Rodaków na wschodzie, obcą przemocą wbrew jakimkolwiek prawom ludzkim i boskim oderwanych od Macierzy po 1945.

Proszę porównać zupełnie niedawne informacje:

„Nie pozostaniecie sami” – zadeklarował szef węgierskiej dyplomacji gdy mówił do Węgrów mieszkających na historycznych ziemiach Królestwa Węgier, dziś wchodzących w skład Ukrainy. „Będziemy kontynuować walkę tak długo, aż prawa których zostaliście pozbawieni zostaną przywrócone, tak długo aż Węgrzy na Zakarpaciu będą mogli uczyć się w swoim języku ojczystym” – powiedział Szijjártó.

Oraz wypowiedź wiceszefa MSZ:

Jasne jest bowiem, że sposób zdemontowania pomnika w Hruszowicach nie brał pod uwagę wrażliwości strony ukraińskiej. Wicepremier Gliński jednoznacznie potępił wykonanie tej decyzji samorządu podczas wspomnianych konsultacji w Kijowie. Do demontażu doszło tuż przed ważną dla wspólnoty ukraińskiej rocznicą akcji "Wisła", co mogło być odebrane jako prowokacyjne. Również potraktowanie państwowej symboliki Ukrainy spotkało się z krytyką wicepremiera Glińskiego.

[Minister Gliński owszem, mimo, że stary dziad to wyhaczył młoda laskę, ale poza tym dał się poznać jako zwykły tchórz bojący się opinii tego czy innego GW-na]

Zarzuci ktoś, że drugi cytat nie jest całkowicie na temat – być może, ale przecież co druga wypowiedź samego prezesa Kaczyńskiego czy otaczających go ‘wiernot’ na temat polityki wschodniej to „konieczność budowy silnej Ukrainy, obrony przed agresją Rosjan, Marsjan, Reptylian, konieczność przekonania Ukrainy, konieczność zapewnienia dla Ukrainy, konieczność wsparcia dla demokracji, sracji i pierdacji”.

Taka jest zatem różnica między rządzącym Wegrami Fideszem a PiS-em, że dla pierwszego Węgrzy są celem, zaś dla drugiego Polacy są co najwyżej pochodną innych celów - zakarpaccy Węgrzy są dla Fideszu zadaniem i celem, Polacy na Litwie czy szczególnie na Ukrainie są dla PiS-u najczęściej li tylko zawadą (ci na Litwie mogliby się wreszcie zlituanizowac, a ci na Ukrainie sami porżnąć i pokłóć nożami i nie przeszkadzać w realizacji wielkiego planu izolowania i demokratyzowania Rosji).

Pisałem o tym wcześniej (Wielki plan PiS-u), zamierzam raz jeszcze podjąć ten temat w obszerniejszym artykule(roboczy tytuł to „Dlaczego PiS rozmija się z narodem?”).

Ale powróćmy do tytułowych banderowskich śmieci. Jeden z nich, ambasador Deszczyca (skądinąd wyjątkowy prymityw nawet jak na rezuna) poskarżył sie niedawno żydowskiej gazecie (tej samej, przed którą tak skwapliwie zgina drżące kolano wicepremier Gliński), że Trochę obawiam się o bezpieczeństwo moich rodaków - Andrij Deszczycia, ambasador Ukrainy o narastającej fali nacjonalizmu w Polsce.

Wyjątkowe SKURWYSYNY I SKURWYCÓRY z tej GW i wyjątkowy bezczel z tego prymitywnego rezuna, którego formacja od kilku lat gangrenuje cały kraj na U, kraj, w ktorym oficjalnie czci się SS-manów i kanonizuje najpilniejszych uczniów Hitlera a jednocześne zarzucący nam „narastanie fali nacjonalizmu”.

Za KRESY.PL

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca przyznał, że coraz bardziej obawia się o bezpieczeństwo mieszkających w Polsce Ukraińców. „Coraz częściej otrzymujemy sygnały, że Ukraińcy mają incydenty z Polakami. Ta atmosfera, która się tutaj tworzy i nawet ta narracja historyczna też może się w jakiś sposób przenieść się na nastroje Polaków wobec Ukraińców”

Rezun zapomniał dodac, że te coraz częstsze „incydenty Ukraińców z Polakami” to podejmowane przez jego rodaków próby napaści, rabunku a niejednokrotnie też zabójstwa na Polakach, o jeździe i wypadkach ( w tym śmiertelnych) w stanie stuporu horyłkowego już nie wspominając.

Najlepsze zostawiłem na koniec:

Ukraiński ambasador zaznaczył, że „kwestie historyczne są ważne” i strona ukraińska przedstawi swoje propozycje na wyjście z obecnej sytuacji. Będą one dotyczyć odnowienia obiektów ku czci UPA w Polsce.

Wiem, co zrobiłbym ja i co zrobiłoby normalne państwo, wiem, co zrobiłaby nawet malutka republika San Escobar, gdyby tylko takowa istniała:

Postawiłaby Jego Ekscelencji Wielce Czcigodnemu i Wielmożnemu Panu Ambasadorowi dwie pieczatki: jedną tuszem w kształcie misia w paszporcie, a drugą butem poniżej pleców ... gdyby tylko polskie władze miały do siebie i do Polaków choć tyle szacunku, ile ma go wobec siebie osoba świadcząca płatne usługi seksualne trędowatym ...

KOMENTARZE

 • Niedługo, gdy...
  banderowskie śmiecie przydadzą się Putinowi.


  Putin przeprasza ekspertów. "Bez obaw możecie wracać do Rosji"
 • @Talbot 17:00:16
  Ale osso chozi? jakich ekspertów? chyba nie takich jak rezun Deszczyca?

  Dwa lata temu Ukraina miała przed sobą wielką szansę na europeizację i przyjaźń z Polską, ale niestety wybrała ( czy wybrano za nią) nazizm, czystki etniczne i przymusową ukrainizację kraju w którym bodaj 50% mówiło w domu po rosyjsku

  pozdr
 • @Talbot 17:00:16
  A kim są ci "eksperci"?
  To banderowcy za namową Żyrinowskiego, chcą odbić Lwów - który zawsze był ukraiński.

  Paliaki - to wasze ziemie - gawarit rosyjski patryota Żyrinowskij

  Władimir Żyrinowski w "Do Rzeczy": Trzeba było Polskę pozostawić w granicach Rosji

  http://cdn.natemat.pl/ef4321f638480cbdff3edea8f03c0c4d,640,0,0,0.jpg

  http://natemat.pl/190803,wladimir-zyrinowski-w-do-rzeczy-trzeba-bylo-polske-pozostawic-w-granicach-naszego-panstwa
 • W pełni się zgadzam...
  Precz banderowscy zbrodniarze z Polski.
  Człowiek, który popiera zbrodniarzy, bierze na siebie te zbrodnie.
 • @Talbot 17:00:16
  Talbot... z tego co wiem, to Rosjanie (wtedy wojska Armii Czerwonej) także walczyli z UPA-wcami. Zresztą teraz w Donbasie, to kto musi się bronić przed UPA-wcami (tzn ich spadkobiercami)?
  Dobrze wiemy, że są to Rosjanie mieszkający na terenach które teraz zwane są Ukrainą, więc dlaczego te banderowskie śmiecie miałyby się przydać Putinowi, skoro Rosjanie muszą z nimi walczyć?
  Po co Putinowi UPA-wcy?
  Coś Ci się chyba pokręciło
 • @Jan Paweł 17:22:58
  "@Talbot 17:00:16
  Talbot... z tego co wiem, to Rosjanie (wtedy wojska Armii Czerwonej) także walczyli z UPA-wcami"

  Generał Walter (pseudonim z PPR" Świerczewski także z nimi walczył.
  W interesie okupanta?

  Ziemie sporne....

  Krótka historia Krymu
  http://www.krymik.republika.pl/Krotka%20historia%20Krymu.htm
 • @Jan Paweł 17:17:54
  Czy Rosja odpowiada za zbrodnie dokonane przez banderowców na Polakach - także w Katyniu?

  Rosja spadkobierczynią ZSRR i dlatego nie odpowiada za zbrodnie
  Moim zdaniem rosyjska gazeta sugeruje w powyższych słowach, że Rosja nie jest następcą prawnym Sowietów i związku z tym rosyjskie władze nie odpowiadają za zbrodnie władz sowieckich.


  Rosyjski historyk: Współczesna Rosja jest kontynuacją państwa bolszewików a nie przedrewolucyjnej Rosji

  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/03/1-42.jpg

  http://wolnosc24.pl/2017/03/15/rosyjski-historyk-wspolczesna-rosja-jest-kontynuacja-bolszewikow-a-nie-przedrewolucyjnej-rosji/

  Rosja walczyła 90 lat z ukraińskim banderyzmem - -walczy nadal...
 • @Talbot 17:51:20
  Talbot masz za mały horyzont by zrozumieć, że to ludność Rosyjska w Donbasie i Ługańska walczy od kilku lat z sotniami ukraińskich banderowców i faszystów spod znaku Bandery.

  Twoi mocodawcy już dawno powinni cię wylać, bo źle wykonujesz swoją robotę. Lepiej zrobisz jak będziesz pisać dla banderowców i ukraińskich żydów, a nie dla Polaków.
 • @Jan Paweł 17:22:58
  Po co Putinowi banderowcy? Widocznie w Armii Rosyjskiej nie ma zbirów.
  Stworzyć z nich oddział. Od sierpnia do Armii USA są przyjmowani ćpuni, degeneraci, kryminaliści. O planach konfliktów zbrojnych nie wiemy, ale służby tych państw zapewne mają informacje, przynajmniej wariantowe.
  Napuścić na siebie takie watahy i niech się pozagryzają.
 • @Fischer 18:12:20
  "Talbot masz za mały horyzont by zrozumieć, że to ludność Rosyjska w Donbasie i Ługańska walczy od kilku lat z sotniami ukraińskich banderowców i faszystów spod znaku Bandery. "

  Ty masz "szeroki horyzont"

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/52/92/529200.jpg

  ŁRL deklaruje gotowość powrotu do Ukrainy. DRL jest przeciwko

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201711106674069-sputnik-ukraina-lrl-drl/

  Mocarstwa upadają....
 • @Talbot 18:34:05
  A ci ze zdjęcia Sputnika - to Słowianie?
 • Kolega Talbot
  stał się ostatnio mocno pobudzony.
  Czyżby już tak źle było z naziolami z UPAiny a tak dobrze z Putinem?
 • Pomijajac brednie Talbota i wracając do sedna -
  To najwiekszym problemem nie jest Deszczyca ani jego łaskawie zadomowiający się na dobre w Polsce jego ziomale, ale stosunek władz "polskich" do banderowskiej Ukrainy. To nie jest kwestia braku szacunku, a kwestia zdrady Polaków i polskiej racji stanu. Rząd okupacyjny to rząd okupacyjny, bez względu, czy hasłem przewodnim jest "polskość to nienormalność", czy "Bóg, Honor, Ojczyzna".

  Podobno ten rząd cieszy się rosnącym poparciem. Niech mnie gęś kopnie, jeśli wiem dlaczego. Kiedy na Zachodzie będą zamieszki (a kto wie, czy nie bitwy) z nachodźcami islamskimi, w Polsce będą z Ukraińcami i z nachodźcami korzystającymi z korytarzy Caritasu na które ten rząd zezwala, a także tymi, którzy spacerkiem czy jakimkolwiek pojazdem, bez żadnych przeszkód, przemieszczają się do Polski przez granicę z Niemcami. W Niemczech "zaginęło" ileś tam tysięcy zarejestrowanych migrantów - kto zagwarantuje, że nie siedzą oni w Polsce?

  No ale tak ma być, PiS spełnia swoje zadanie - państwa narodowe mają przestać istnieć, to i granic pilnować nie trzeba. Tym lepiej, jeśli przy okazji sprowadzania Ukraińców można wysłać zagranicę na zarobek następne ileś tam milionów Polaków. I tak do skutku, aż państwo teoretyczne przemieni się w nieistniejące.
 • @Lotna 19:23:17
  Bandera był agentem KGB - a Rosja miała pakt z Hitlerem.

  Dlaczego Sowieci zabili Banderę?

  https://i1.wp.com/i62.tinypic.com/2w2iwt2.jpg

  https://marucha.wordpress.com/2015/06/20/dlaczego-sowieci-zabili-bandere/
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:12:51
  "Kolega Talbot
  stał się ostatnio mocno pobudzony."

  Należy mi się Ban - za kopiowanie Sputnika.
 • @Talbot 19:41:46
  Jednak te kontakty z demonami ci źle robią panie talbot.Zapewnie Klara Hitler ci to objawiła....może sam Stalin , albo Pinoczet.....żałosne.
  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/138447,dyktowania-ludzi-w-duchu

  http://polskaracja.com/cia-stepan-bandera-nazizm-agent/

  CIA ujawnia, że kat Polaków i bohater Ukrainy Stepan Bandera był nazistowskim agentem
  Andrzej Kowalczyk
  15 listopada 2017

  Na opisane dokumenty natrafiono 10 lat temu, jednak dopiero teraz je odtajniono. W materiałach tych CIA określa Stepana Banderę jako faszystę, niemieckiego szpiega, a także hitlerowca. Dobitnie też wskazuje się, że jest on odpowiedzialny za dokonanie zbrodni przez UPA. Ukraińska Armia Powstańcza dokonała zbrodni, ponieważ takie dostała polecenie od kierownictwa partyjnego OUN.

  Okazuje się, że Bandera był szpiegiem III Rzeczy działającym pod pseudonimem operacyjnym Consul II. Dodatkowo dokumentacja wskazuje, że po zakończeniu II wojny światowej Bandera zaczął współpracować z amerykańskim CIA.

  W jednym z dokumentów można znaleźć opis stosunków, jakie panowały w ukraińskim OUN. Opisujący je sprawozdawca nie krył nawet swojej pogardy. Zrelacjonował on, jak wewnętrzne frakcje brutalnie ścierały się w walce o władzę.

  Bandera w dokumentach CIA to ukraiński ulubieniec zbrodniczych Niemiec hitlerowskich. Dla CIA nie było żadnych wątpliwości, że Bandera jest Niemcom na Ukrainie potrzebny. Że jest bardzo przydatny jako narzędzie do niszczenia mniejszości etnicznych. Podkreślono jednak, że we wschodniej oraz centralnej Ukrainie jest on mało znany i w związku z tym mało tam użyteczny.

  Fatalną opinię w tych amerykańskich dokumentach ma „państwo”, jakie odrodziło się dzięki Banderze. Określa się je jako „skundlone państwo”. Wskazywano na panujący tam wysokim poziom bezprawia oraz okrucieństwa.  Autor raportu napisał nawet, że w „państwie” Bandery brak jest elementów legalności, a także prawa, które obecne są nawet w najstraszniejszych państwach totalitarnych.

  Raport wskazuje ponadto, że „skundlone państwo” Stefana Bandery w ciągu 5 tygodni swojego istnienia dokonało licznych mordów. Wsród nich wymienia zabicie 3000 Ukraińców, 15 tysięcy Żydów oraz paru tysięcy Polaków.

  Na koniec autor raportu CIA stwierdza, że mówienie i pisanie pozytywnie o tamtych 5 tygodniach istnienia Ukrainy wynika ze słabości ludzkiej pamięci.

  Pisze on, że powinno być zupełnie na odwrót. A ruch dążący do tego, by w przyszłości stworzyć wolną Ukrainę, powinien te wydarzenia wstydliwie przemilczeć. Tak właśnie zdaniem autora powinno się traktować ten pełen hańby, faszystowski, hitlerowski, na wskroś okrutny epizod, który przyczynił się tylko do ludzkiego cierpienia.  DOKUMENTY na stronie CIA
 • @trojanka 20:08:02
  https://youtu.be/ARoZ4Eo28zI
 • @trojanka 20:12:24
  https://youtu.be/-gi7WIq2nbk
 • @Talbot 19:49:13
  //Należy mi się Ban - za kopiowanie Sputnika.//

  Nie no... Aż takiej samokrytyki nie musisz składać :))
 • @trojanka 20:08:02
  Ukraina: ambasador RP wezwany w trybie pilnym...MSZ Ukrainy wezwało w trybie pilnym ambasadora RP w Kijowie Jana Piekłę w związku z niewpuszczeniem do Polski sekretarza Międzyresortowej Komisji Ukrainy ds. Upamiętnień Swiatosława Szeremety.
  „Wzywamy w trybie pilnym ambasadora Polski na Ukrainie w związku z niewpuszczeniem sekretarza Państwowej Komisji Międzyresortowej Swiatosława Szeremety do Polski” napisała na Twitterze rzeczniczka ukraińskiej dyplomacji Mariana Beca. Szef MSZ Witold Waszczykowski mówił niedawno, że polska polityka wobec Ukrainy, jeśli chodzi o kwestie prawdy historycznej, będzie skorygowana. Oświadczył, że Polska uruchamia "procedury, które nie dopuszczą ludzi, którzy zachowują skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski". Dodał, że konsekwencje poniosą również osoby, które na poziomie administracyjnym nie dopuszczają do kontynuowania ekshumacji (chodzi o prace poszukiwawcze IPN) i renowacji polskich miejsc pamięci. Nie chciał jednak ujawniać nazwisk.


  Ps...Ale jaja banderowca nie wpuścili do Polski i Ukry wkurzeni. Bardzo dobrze, że nasz MSZ wreszcie oprzytomniał, bo jak się nie będą bali, to się będą śmiali. W Polsce jest bardzo silne lobby proukraińskie. Praktycznie nie ma głosów przeciw Ukrainie a taka jest polska racja stanu. Dopiero teraz Waszczykowski gdy czuje że wyleci usiłuje się wykazać i całkiem mądrze stawia się Ukrainie.
 • @kula Lis 67 14:28:13
  To tylko dla picu . Zobacz to : http://wz.uw.edu.pl/aktualnosci/4955/polski-erasmus-dla-ukrainy
 • @Repsol 20:20:00
  Prokurator nie zmienił zdania! Za antybanderowskie wlepki polski patriota stanie przed sądem. O sprawie informowaliśmy kilka tygodni temu. Robert z Olsztyna został oskarżony o „mowę nienawiści” za przyklejanie antybanderowskich wlepek. Rozprawa odbędzie się 31 stycznia. Absurdalne jest również to, że oskarżycielem jest ten sam prokurator, który usprawiedliwił promocję banderyzmu w dwóch polskich szkołach podstawowych. Robert z Olsztyna rozlepił kilka antybanderowskich wlepek w miejscach publicznych. Jedna przedstawiała przekreślony wizerunek ukraińskiego zbrodniarza Stepana Banderę, a druga zawierała napis „UPA – ukraińscy mordercy”. Nic nadzwyczajnego. Wiele osób przykleja przeróżne wlepki, czy to o tematyce kibicowskiej, patriotycznej czy lewicowej. Można jeszcze zrozumieć, że osoba rozlepiająca wlepki na przystankach, słupach czy w autobusach dostaje mandat za zaśmiecanie czy nawet niszczenie mienia. Ale za „mowę nienawiści”? Zwłaszcza, że treść wlepek nie jest promocją jakiekolwiek nienawiści czy ustroju totalitarnego, ale potępieniem zbrodni na Polakach. Co zatem z innym wlepkami, promującymi aborcję na życzenie, nienawiść wobec polskich patriotów czy dewiacje środowisk LGBT? Czy policja i prokuratura będzie ścigać tych, którzy takie wlepki rozlepiają czy uzna, że ich treści mieszczą się w granicach „wolności wypowiedzi”? Sprawa Roberta z Olsztyna ma jeszcze drugie dno. Mimo złożonego wniosku o umorzenie postępowania, prokurator Adam Jaroczyński z Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ z absurdalnego aktu oskarżenia się nie wycofał, natomiast nie uwzględnił zawiadomienia w sprawie upowszechniania ideologii banderowskiej w szkołach podstawowych w Bartoszycach i Górowie Iławeckim. Rozumiem, że prokurator Jaroczyński może darzyć wyjątkową sympatią środowiska banderowskie. Zrozumiem, że może być z nimi spokrewniony. Rozumiem, że może czuć słabość do wicemarszałka województwa warmińsko-mazurskiego, który w 2013 roku na sali sejmowej wyznał, że „wychował się w nienawiści do Polaków”. Jednak kryteriami, którymi powinien kierować się prokurator nie mogą być subiektywne odczucia, ale prawda i dobro ojczyzny, której z pewnością nie służy usprawiedliwianie zbrodniczego, ukraińskiego szowinizmu i potępianie patriotyzmu. Sprawą Roberta z Olsztyna i usprawiedliwianiem banderyzmu przez prokuraturę w Olsztynie jak najszybciej powinno zająć się Ministerstwo Sprawiedliwości. O nowych faktach w sprawie będziemy informować na naszym portalu.

  Ps...Ten prokurator to chyba jakiś probanderowski Ukrainiec lub pomiot banderowca, który szerzy nienawiść do Polaków. Dlaczego takie osoby sprawują jakiekolwiek stanowiska w polskich sądach? Chyba żeby gnębić i zniszczyć Polaków. Mnie nic już nie dziwi...Ukrainiec mordował Polaków Ponoć polski? IPN uznał go za represjonowanego przez PRL z powodów politycznych
  http://prawy.pl/61127-ukrainiec-mordowal-polakow-polski-ipn-uznal-go-za-represjonowanego-przez-prl-z-powodow-politycznych/
  http://arch.ipn.gov.pl/represje/pdf_file/0002/100010/Szczygielski_Wlodzimierz.pdf

  https://marucha.wordpress.com/2017/11/16/instytut-pamieci-ukrainskiej-powstanczej-armii-2/ Żydzi zajmują się sianiem terroru wśród Polaków, tak jest od 1945 roku zamordowali Pileckiego i Fildorfa dzisiaj hańbią i eksterminują Piotra Rybaka i Robert z Olsztyna – jak długo jeszcze pozwolimy tej szajce zaprzysięgłych wrogów Polski i Polaków wyniszczać polski naród ! Warto przypomnieć w tym kontekście fragment rozmowy Sławomira Bilaka z Marią Fieldorf-Czarską, córką zamordowanego generała. Powiedziała ona m.in.: „Pytam się dlaczego nikt nie mówi, że w sprawie mojego ojca występowali wyłącznie sami żydzi? Nie wiem, dlaczego w Polsce wobec obywatela polskiego oskarżali i sądzili żydzi” (cyt. za: Temida oczy ma zamknięte. Nikt nie odpowie za śmierć mojego ojca, „Nasza Polska”, 24 lutego 1999 r.). Eskalacja nienawiści żydowskiej w tym nie pierwszy raz chamskie wypowiedzi z Izraela z szałem całego hejtu medialnego zwłaszcza podżegaczy z GW żyda Michnika po marszu niepodległości pokazuje, że ukryci żydzi pod polskimi nazwiskami to patologiczni ziejący wrogością do Polaków rasiści = to wreszcie pokłosie tych bandytów z żydowskiego UB odpowiedzialnych za miliony Polskich ofiar. W 1949 roku ambasador ZSRR w Polsce Wiktor Lebiediew pisał, że „w MBP poczynając od wiceministrów, poprzez dyrektorów departamentów, nie ma ani jednego Polaka, wszyscy są żydami. W Departamencie Wywiadu pracują wyłącznie żydzi”. Rzecz znamienna to złowieszcza rola żydowskich funkcjonariuszy jest widoczna w każdej bardziej znaczącej zbrodni UB, od ludobójczych mordów w obozie w Świętochłowicach począwszy, poprzez sądowe mordy na generale Fieldorfie „Nilu” i rotmistrzu Pileckim po proces gen. Tatara i współoskarżonych wyższych wojskowych. Jak pisał na temat sprawy rotmistrza Pileckiego i współoskarżonych z nim w procesie Tadeusz M. Płużański: „Wyroki zapadły już wcześniej a wydał je dyrektor departamentu śledczego MBP żyd Józef Goldberg Różański. Podczas jednego z przesłuchań powiedział Płużańskiemu: „Ciebie nic nie uratuje. Masz u mnie dwa wyroki śmierci. Przyjdą, wyprowadzą, pieprzną ci w łeb, i to będzie taka zwykła ludzka śmierć” (por. T.M. Płużański, Prokurator zadań specjalnych, „Najwyższy Czas”, 5 października 2002 r.). Skład personalny rządzącej krajem żydobolszewickiej mafii opisał H. Pająk (op. cit. w rozdziale „Prawo rasy wyższej”). Ta mafia, nazywana też Biurem Politycznym i Komitetem Centralnym PZPR wsławiła się w pierwszych latach powojennych zbrodniami i terrorem, częściowo opisanym w cytowanym dziele. Aleksander Graf Pruszyński w swej pracy (op. cit) podaje, że pod ich władza, w latach 1944 – 1954 zginęło 70 tyś. Polaków, a milion, w tym większość chłopów przeszło przez więzienia. O zbrodniczych metodach śledczych jakie wobec więźniów stosowano można dowiedzieć się z cytowanej już książki H. Pająka i A Żochowskiego op. cit. s.167 – 178.
 • @Repsol 20:20:00
  Dlaczego w Polsce żydzi są sędziami ? Prawo Polskie nie dopuszcza takiej możliwości np. KPC art. 49 , KPK art. 41 „Sędzia ulega wyłączeniu, jeżeli istnieje okoliczność tego rodzaju, że mogłaby wywołać uzasadnioną wątpliwość co do jego bezstronności w danej sprawie. „ Prawo i religia żydowska dobitnie wykazują, że żaden żyd nie będzie bezstronny !!!

  „Jeżeli który z naszych jest pociągnięty przez sąd chrześcijański za przekroczenie praw kraju w jakim zamieszkuje, inni żydzi powinni mu dopomagać, lecz tylko w takim razie, jeżeli obwiniony postępował zgodnie z prawami, jakiemi się rządził lud Izraelski. „
  żydzi i kahały z objaśnieniem teodora jeske-choińskiego, Warszawa w drukarni synów st. Niemiry plac warecki 4, rok 1914,str.17

  Dlatego żydowski sędzia będzie się stosował do następujących zasad ; Dowody:

  “Synu, zważaj na słowa uczonych w Piśmie, a nie na słowa prawa”. por. Erubhin, f. 21b

  powód tego jest w traktacie Sanhedrin X, 3, f.88b:

  “Kto uchybia słowom uczonych w Piśmie, grzeszy bardziej niż ten kto uchybia słowom prawa”.

  – Nauki Talmudu są ponad wszelkimi innymi prawami. Są one ważniejsze niż prawa Mojżesza. – Babbi Ismael, R. Chjamber i inni rabini.

  – Nauki Talmudu są ponad wszelkimi słowami żywego Boga. Sam Jachwe zasięga opinii ziemskich rabinów, kiedy ma trudne sprawy w niebie. Komentarz rabina Menechema do Piątej Księgi
  – Gdy żyd i goj przyjdą do sądu, a możesz go uwolnić wedle prawa Izraela, uwolnij go; gdy goj się będzie skarżył, powiedz: nasze prawo tak chce. Jeżeli możesz go uwolnić wedle prawa ludów ziemi, uwolnij go i powiedz: wasze prawo tak chce. A gdy nie jest możliwe ani jedno, ani drugie, postępuj przeciw niemu chytrze (Baba Kamma 113 a).
  Jeżeli Żyd wezwany jest do wyjaśnienia ksiąg rabinackich, powinien przekazywać tylko fałszywe wyjaśnienia. Ktokolwiek naruszy to rozporządzenia, winien być skazany na śmierć. – Libre Dawid 37.

  – Żyd powinien i musi przysięgać fałszywie, jeśli pytany jest przez gojów, czy nasze księgi zawierają coś przeciwko nim. – Szaaloty Utszabot.

  – Każdemu Żydowi wolno wykorzystywać kłamstwa i krzywoprzysięstwo, by doprowadzić do ruiny nie-Żyda” – (Babha Kama 113a)

  – Jeżeli goj zabił goja lub żyda, to odpowiada, a jeżeli żyd zabił goja, to nie odpowiada (Tosefta, Aboda Zara VIII. 5).

  -Kto zabił goja, wolny jest od sądu ludzkiego, a sąd nad nim pozostawia się niebu (Mechilta Miszpatin do Exodusu XXI, 14
  – Jeżeli nieżyd żąda od żyda, by świadczył przeciw żydowi w sądzie, gdy winien mu pewną sumę (chodzi o sąd nieżydowski, w którym na podstawie jednego świadka trzeba płacić) i żyd mógłby świadczyć sprawiedliwie, niewolno mu tego czynić (Choszen Hamiszpat § 28 art. 3). Ale jeżeli żyd żąda od żyda, by w takiej sprawie świadczył przeciwko nieżydowi, to może (art. 4).
  „Nauka mówi: Gdy Izraelita i goj przyjdą na sąd, jeśli możesz uwolnić go (żyda) według praw Izraela, uwolnij; skarżącemu zaś gojowi powiedz, że tak nakazują nasze prawa. Jeżeli zaś (można uwolnić żyda) według praw narodów ziemi, uwolnij i powiedz: takie są wasze prawa. Jeżeli ani jedno, ani drugie nie jest możliwe, niech działa przeciw niemu (gojowi) podstępnie, jak chce r. I s z m a e l Rabbi A k i b a zaś utrzymuje, że nie należy działać podstępnie, aby przypadkiem nie znieważyć Imienia (Boga Błogosławionego, gdyby żyd został przyłapany na podstępie).” „Nie ma wcale znieważenia Imienia (Najwyższego), kiedy (goj) nie zauważy, że on (żyd) kłamie.”
  A nieco dalej, Talmud, traktat Baba kamma 113b, Tosefta
  „Nie ma profanacji Imienia (Boga), gdy np. (żyd) kłamliwie mówi spadkobiercy
  (gojowi): „dałem (jakąś rzecz) twemu ojcu; on zaś umarł” (ty przeto mi ją oddaj); byleby tylko goj nie wiedział, że (żyd) wyraźnie kłamie.”
  – Można donosiciela żydowskiego zabić, wszędzie, nawet obecnie. Wolno go zabić, nim doniesie. Skoro tylko powiedział, że chce komuś szkodzić na życiu lub majętności, choćby szkoda była mała, sam na siebie wydał wyrok śmierci. Trzeba go jednak przestrzec i powiedzieć: nie wyjawiaj. Gdyby jednak odparł czelnie: nie, jednak wyjawię, należy go zabić, a kto pierwszy to uczyni, ten większą będzie miał zasługę (Choszen Hamiszpat § 388 art. 10).

  – Jeżeli nie ulega wątpliwości, że ktoś trzykrotnie zdradził żydów, lub stał się przyczyną, że ich pieniądze przeszły do nieżydów, starać się należy o sposób i radę mądrą, aby go sprzątnąć (Choszen Hamiszpat § 388 art.- 15).
  – Na koszty, które poniosła gmina celem usunięcia zdrajcy, musi łożyć każdy (Choszen Hamiszpat § 163 art. 1).
 • @Jan Paweł 17:17:54
  https://kresy.pl/wydarzenia/prof-rezmer-zrezygnowal-funkcji-wiceprzewodniczacego-polsko-ukrainskiego-forum-historykow/
 • @Repsol 20:20:00
  Dr Pomarańska: Bezsprzecznie to Bandera ponosi wielką moralną odpowiedzialność za mordowanie przez OUN-UPA Polaków na Wołyniu. Wskazałabym dwie główne przyczyny ludobójstwa Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Wiele danych wskazuje na to, że przyczyny masowych zbrodni ściśle wiążą się z ideologią ukraińskiego nacjonalizmu integralnego. W ideologii nacjonalistów ukraińskich najwyższą, absolutną wartością jest naród, a najważniejszym celem zdobycie niezależnego państwa i to za każdą cenę mówi w rozmowie z wPolityce.pl dr Renata Pomarańska, wykładowca akademicki, autorka książki „Golgota Polaków na Kresach. Realia i literatura piękna”. Co pani sądzi o tych słowach? Przecież to „oczywista oczywistość”, niepodważalny fakt, że UPA mordowała bezbronną ludność cywilną.
  Dr Renata Pomarańska, autorka książki „Golgota Polaków na Kresach. Realia i literatura piękna”, wykładowca akademicki: Skoro pan ambasador „nie wyklucza”, to zachęcam, aby zapoznał się z monografią (2 tomy, 1450 stron) autorstwa Władysława i Ewy Siemaszków „Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945”. Książka zawiera opisy zbrodni z lat 1939-1945 dokonanych przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej w ponad 1 700 miastach, miasteczkach, wsiach, koloniach, futorach, osadach, majątkach ziemskich itp. Zawiera również wykazy zamordowanych, w tym 19 379 zidentyfikowanych ofiar. Spośród ok. 60 000 pomordowanych tylko na Wołyniu Polaków. Dane nie są jednak pełne. Może wówczas pan ambasador zrozumie, że Ukraińska Powstańcza Armia masowo mordowała bezbronną ludność cywilną, polskich mężczyzn, polskie kobiety i polskie dzieci!
  Zbrodnie UPA to nie tylko Wołyń.
  Oczywiście, że nie. To też Małopolska Wschodnia. Według szacunków polskich historyków, ukraińscy nacjonaliści zamordowali w latach 1943-1945 na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej ok. 100 tys. Polaków. 40-60 tys. zginęło na Wołyniu, 20-40 tys. w Małopolsce Wschodniej. Nie było to więc, jak sugeruje pan ambasador, działanie incydentalne. Na dodatek UPA z nie mniejszym okrucieństwem zabijała członków swego narodu – Ukraińców, którzy sprzeciwiali się zbrodni na Polakach, którzy nie akceptowali ideologii ukraińskiego nacjonalizmu, którzy pomagali Polakom. Tak to właśnie było, że gdy jedni Ukraińcy chwytali za siekiery, widły, sierpy, by odbierać życie Polakom, inni Ukraińcy rzucali się, by Polaków ratować. Polacy o tym pamiętają! Szkoda, że Ukraina o nich nie chce pamiętać. To są szlachetni bohaterowie. To jest wzór osobowy, który urzeczywistnia prawdziwe wartości, a nie zbrodniarze, sprawcy ludobójstwa.
  Ukraiński dyplomata przekonywał, że w sumie to Stepan Bandera nie jest odpowiedzialny za mordowanie przez OUN-UPA Polaków na Wołyniu. Powiedział: „Bandera tak naprawdę nie był bezpośrednio, nie uczestniczył w tych akcjach, o których znamy, jak z czasów rzezi wołyńskiej”. Jak pani skomentuje te słowa? Przecież gdyby nie Bandera, nie byłoby tych zbrodni. To on był przywódcą OUN-UPA.
  Otóż to! Stepan Bandera był przywódcą jednej z frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), której zbrojnym ramieniem była UPA. To on wydawał rozkazy, także te dotyczące mordowania. Już wcześniej, przed wojną, dawał dowody swej wrogości i antypolskości. Jako działacz ukraińskiego ruchu nacjonalistycznego Bandera był organizatorem akcji terrorystycznych przeciwko państwu polskiemu. Bandera, obywatel II Rzeczypospolitej(!), zaplanował zamach na polskiego ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego. Ukraińscy nacjonaliści zamordowali go 15 czerwca 1934 r. w Warszawie. Podczas procesu lwowskiego w 1936 r. przyszły lider OUN-B mówił: „OUN ceni wartość, ludzkiego życia, bardzo ją ceni, ale nasza idea jest tak wielka, że jeżeli mowa o jej realizacji, to nie jednostki, nie setki, a miliony ofiar należy poświęcić, aby ją zrealizować”.
  Nie przekonują mnie więc usprawiedliwienia, że skoro w czasie wojny nie przebywał ani na terenie Wołynia, ani w Małopolsce Wschodniej, gdyż był już internowany przez Niemców w obozie w Sachsenhausen, to nie ponosi odpowiedzialności za mordy na Polakach. Bezsprzecznie to on ponosi wielką moralną odpowiedzialność za te wydarzenia, chociaż nie był obecny. Nie bez kozery stał się on symbolem zbrodni przeciwko ludności polskiej. To z jego imieniem na ustach i duchowym patronatem banderowcy z UPA napadali na polskie wsie i przysiółki, i dokonywali przeraźliwych zbrodni. Na dźwięk jego nazwiska „siwiały młode dziewczęta”. Hitlera także nie było w wielu miejscach dokonywania zbrodni hitlerowskich, ale czy komuś przyjdzie do głowy twierdzić, że nie ponosi on za nie odpowiedzialności? Był moralnie i politycznie odpowiedzialny za te zbrodnie. Tak samo jak Stepan Bandera odpowiada za rzeź Polaków na Kresach południowo-wschodnich.
  W swojej książce „Golgota Polaków na Kresach” odnosząc się do ukraińskich zbrodni na Polakach używa pani określenia „genocidum atrox”. Co on oznacza?
  Pierwszym badaczem, który użył tego terminu w odniesieniu do rzezi ludności Polskiej przez Ukraińców był Ryszard Szawłowski, który w artykule Genocidum atrox, publikowanym również jako „Trzy ludobójstwa”, postawił tezę o równoważności zbrodni dokonanych przez III Rzeszę, ZSRR i nacjonalistów ukraińskich. Samo zaś wyrażenie oznacza ludobójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Mordercom nie wystarcza zadanie śmierci ofierze. Badacze doliczyli się ponad 130 rodzajów tortur, jakim poddawano mężczyzn, kobiety i dzieci w czasie rzezi na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Proszę mi wierzyć, że chociaż wiele razy czytałam opisy najokrutniejszych tortur, to za każdym razem przeszywa mnie dreszcz, gdy się z nimi stykam. Bo jak można się oswoić z cięciem i ściąganiem wąskich pasów skóry z pleców, z obcinaniem kobietom piersi i posypywaniem ran solą, z przybijaniem nożem do stołu języczka małego dziecka, które później wisiało na nim…
  Wskazuje pani na przyczyny ludobójstwa Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Co doprowadziło do tych strasznych zbrodni?
  Wskazałabym dwie główne przyczyny ludobójstwa Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Wiele danych wskazuje na to, że przyczyny masowych zbrodni ściśle wiążą się z ideologią ukraińskiego nacjonalizmu integralnego. W ideologii nacjonalistów ukraińskich najwyższą, absolutną wartością jest naród, a najważniejszym celem – zdobycie niezależnego państwa i to za każdą cenę. Doktrynę nacjonalizmu ukraińskiego wyłożył Dmytro Doncow w książce „Nacjonalizm”, wydanej we Lwowie 1926 r. Sformułował ją w oparciu o darwinizm społeczny. Według niego nacja, czyli naród, w tym naród ukraiński, jest gatunkiem w przyrodzie i jako taka pozostaje w permanentnej walce o byt i przestrzeń z innymi nacjami. Wewnętrzna struktura nacji ma charakter hierarchiczny. Na czele narodu stoi wódz, podobnie jak we Włoszech Il Duce, a w Niemczech der Führer. Wodzem nacji ukraińskiej w rozumieniu OUN do 1938 r. był Jewhen Konowalec, po nim Andrij Melnyk, a od 1940 r. za wodza narodu ukraińskiego przez większość nacjonalistów uznawany był Stepan Bandera. Członkowie OUN, nazywani przez Doncowa „mniejszością inicjatywną”, stanowili „gwardię”, która wobec reszty narodu ukraińskiego, zwanego przez ideologa „czernią”, „bydłem”, stosowali „twórczą przemoc”.
  O ile „elity” nacjonalistów ukraińskich z OUN wychowywały się na „Nacjonalizmie” Doncowa, o tyle dla „stiłców i siekierników” upowskich swoistym katechizmem stał się szatański „Dekalog”. Jego autorem był Stepan Łenkawskyj. Warto zacytować dwa „przykazania” z tego „dekalogu”: „7. Nie zawahasz się wykonać największej zbrodni, jeśli tego wymagać będzie dobro Sprawy” i „8. Nienawiścią i podstępem będziesz przyjmować wroga Twojej Nacji”.
  Jedną z zasadniczych funkcji szowinistycznej ideologii było umacnianie Ukraińców w nienawiści do innych narodów.
  I to stało się przyczyną ludobójstwa dokonanego na Polakach.
  Druga przyczyna wiąże się pośrednio z pierwszą. Do ideologii trzeba było przekonać masy, aby w „odpowiedniej chwili” pomogła w pozbyciu się „zajmańców” ukraińskich ziem. W jaki sposób? Jednym ze sposobów było wykorzystanie tradycji historycznych. Oczywiście tych tradycji, które odwołują się do odwagi, bezwzględności i okrucieństwa. Były to więc odwołania do tradycji kozackich i hajdamackich. Najokrutniejsi kozaccy i hajdamaccy wodzowie byli bohaterami pieśni, które śpiewali banderowcy, gdy szli mordować Polaków. Dawne wzory osobowe i wartości przez nie uosabiane służyły do kształtowania świadomości i postaw ludności ukraińskiej, by przy jej pomocy „oczyścić” teren z Polaków.
  Jak wyglądał udział duchowieństwa greckokatolickiego i prawosławnego w akcjach antypolskich na Ukrainie? Czy protestowali na mordach na polskiej bezbronnej ludności? Polacy byli mordowani również w kościołach, np. w Wiśniczu Starym spalono zgromadzonych w świątyni wiernych…
  Właśnie. Jest to jedna z najczarniejszych kart w historii zwłaszcza Kościoła greckokatolickiego. Spora część kleru greckokatolickiego ponosi moralną odpowiedzialność za zbrodnie na Polakach. Najczęściej popi greckokatoliccy i prawosławni milcząco zgadzali się na antypolskie wystąpienia swych wiernych. Część była zaangażowana nawet do tego stopnia, że sami księża brali udział, a czasem też kierowali napadami na ludność polską. Znane są przypadki, że w cerkwiach greckokatolickich i prawosławnych (Wołyń) sprawowano nabożeństwa, podczas których święcono narzędzia zbrodni: widły, kosy, siekiery itd., mające służyć do okrutnego mordowania ludności polskiej, nie wyłączając dzieci, kobiet i osób starszych. Duchowni zaś, powołując się na ewangeliczne przypowieści, wzywali do wyrwania kąkolu (Polaków) z pszenicy (naród ukraiński).
  Byli też tacy duchowni ukraińscy, którzy sprzeciwiali się rzeziom Polaków i pomagali im w przetrwaniu eksterminacji prowadzonej przez ukraińskich nacjonalistów. Często duchowni ci, nierzadko wraz z rodzinami, byli mordowani w sposób wyjątkowo okrutny, przez co szowiniści ukraińscy starali się zastraszyć duchowieństwo ukraińskie i zmusić do zaniechania jakiejkolwiek pomocy mordowanym Polakom.
  Tak jak Pan zauważył, Polaków mordowano również w kościołach. Często podczas uroczystej niedzielnej sumy, polskich świąt czy innej ważnej uroczystości. Chodziło o to, by za jednym razem wymordować jak najwięcej ludzi. Rodzi się więc pytanie, czy dla ukraińskiego duchowieństwa świątynia, choćby nawet rzymskokatolicka, nie była miejscem sacrum? Te wszystkie zabiegi, święcenia narzędzi zbrodni… Czy to nie było swoiste „uświęcenie” zbrodni?
  UPA nie oszczędzało również rodzin mieszanych, polsko-ukraińskich. Pisze pani, że zdarzało się, że zabójcą Ukrainki, która wyszła za mąż za Polaka, był brat. Jak zachowywali się wobec Polaków Ukraińcy, którzy nie popierali zbrodniczej ideologii banderowskiej? Jak UPA podchodziła do Ukraińców, którzy bronili Polaków? Cóż, UPA traktowała takich Ukraińców tak samo jak Polaków, albo jeszcze gorzej. Oni wystąpili przeciwko ideologii, a jeśli przeciwko ideologii, to też i własnemu narodowi. Według banderowców byli zdrajcami. Dlatego w sumie niewielki odsetek Ukraińców był gotów pomagać Polakom. Bali się o własne życie i swoich rodzin. Pisze pani o mało znanym fakcie. O udziale Legionu Ukraińskich Nacjonalistów w walce przeciw Polsce we wrześniu 1939 r. Może pani rozwinąć ten temat? Rzeczywiście, często pomija się fakt, że u boku Hitlera w wyprawie na Polskę brała udział również ukraińska formacja wojskowa. Wkraczała ona na tereny II Rzeczypospolitej pod hasłami stworzenia niepodległego państwa ukraińskiego. Jeszcze przed II wojną światową, w wyniku porozumienia z Abwehrą Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, na terenie Niemiec powołana została ukraińska formacja wojskowa, nazywana Legionem Ukraińskich Nacjonalistów lub nieformalnie Legionem Suszki od nazwiska Romana Suszki – dowódcy Legionu. Od 9 września 1939 r. Legion Ukraiński uczestniczył w niemieckiej inwazji na Polskę, wchodząc w skład niemieckiej 14. Armii gen. Wilhelma Lista. Jego zadaniem było prowadzenie działalności dywersyjno-politycznej na zlecenie Abwehry. Złożone z ukraińskich nacjonalistów bataliony Nachtigall i Roland weszły w skład Wehrmachtu. Szczególnie batalion Nachtigall zapisał się ponuro w historii. Jego żołnierze brali udział w aresztowaniu polskich profesorów we Lwowie, którzy zostali straceni 4 lipca 1941 r. na Wzgórzach Wuleckich. W pierwszych dniach hitlerowskiej okupacji Lwowa w nocy z 3 na 4 lipca 1941 r. Gestapo z udziałem ukraińskiego batalionu Nachtigall, pod dowództwem Romana Szuchewicza – „Czuprynki, dokonało aresztowania kilkudziesięciu profesorów uczelni lwowskich (głównie Uniwersytetu Jana Kazimierza oraz Politechniki Lwowskiej), członków ich rodzin i osób przebywających w ich mieszkaniach. Jest to zbrodnia niemiecko-ukraińska, nie wyłącznie niemiecka.
  Ps..Dobry artykuł. Skrótowo podaje najważniejsze fakty. Bardzo dobrze, że się o tym pisze i mówi, krótka pamięć historyczna i udawanie, że banderowcy to godny partner w dyplomacji to śmiertelne zagrożenie dla Polski i Polaków. A co się działo na terenach II RP przed i w 1918, 1919 roku w czasie wojny na Kresach, robili to samo co w l. 39-47. Nacjonalizm ukraiński spustoszył im zdroworozsądkowe myślenie o nowym państwie. Można jeszcze dorzucić coś, co na ogół jest pomijane. Czyli rolę "dobrego" państwa Czechosłowackiego, które obdarowało wszelkimi autonomiami Ruś Zakarpacką, która stała się siedliskiem i wylęgarnią terroryzmu, propagandy ukraińskiej w stosunku do Rusinów, przemytu broni do Polski dla bojówek, schronieniem dla banderowców. W dodatku, Ruś Zakarpacka otrzymała całą masę inwestycji od ogłupiałego rządu Czechosłowacji, szkoły, urzędy, elektryfikacja... W nagrodę, Ruś wypięła się na Czechosłowację w 1938-9, a podczas deklaracji swojej na szczęście 2 dniowej niepodległości obrała za godło ukraińskie barwy i tryzub w herbie, łaskawie dopuszczając prawdziwe godło Rusinów, niedźwiedzia jako dodatkowy emblemat. W rezultacie, w nagrodę... zostali na 46 lat częścią ZSRR, a teraz dobrobytu też raczej nie doznają. No i zabrakło pytania o przyszłość. Niestety "zbrodnicza ideologia banderowska" to nie tylko historia, na kulcie Bandery i UPA wychowują się młodzi Ukraińcy. Do czego zmierza PiS sprowadzając miliony Ukraińców do Polski, Wołyń 2? Niech ambasador Ukrainy przeczyta instrukcję metod mordowania A może przeczytał? No i jacy to Ukraińcy pozostali na Ukrainie? Na Ukrainie na polskich Kresach uczciwi Ukraińcy zginęli broniąc Polaków przed bandami chłopstwa ukraińskiego i popów ukraińskich. Ci co pozostali to sami banderowcy i ich pomioty, pedofile i dzieciobójcy. Teraz w "podzięce" Polacy będą pracować na ukraińskie emerytury, które oni dostaną po przepracowaniu pół roku w Polsce. Gratuluję pomysłu z 2012 i K. Kamyszowi. Polacy mają łożyć na UPA-dlińców, bo rząd oferuje im emerytury po 1 tys zł! Ukraińcy mordowali Polaków ze szczególnym okrucieństwem, a teraz Polska przyjmuje ich do pracy? To chore, najpierw doprowadzono do masowej emigracji młodych Polaków a teraz przyjęli 2 miliony Ukraińców. PiS ulega probanderowskiemu lobby! Gdzie Bircza! Gdzie ustawa o ludobójstwie na Wołyniu rękami UPA-dlińców z OUN i UPA? Czas PiS, czas Prezydenta, czas tego Sejmu, mija i to jeszcze przyśpiesza. UPA ich wykańcza, tylko jeszcze tego nie wiedzą? PAD już kombinuje (ostatnia akcja Szczerskiego) w pocie czoła jakby tu jednak pomóc Ukraińcom. Czy komuś z PiSu Ukry muszą "zdjąć rękawiczki" gdy pojedzie tam z kolejną bezzwrotną pożyczką, żeby w końcu otrzeźwieli i zaprzestali wpuszczania ich do nas bez opamiętania? Jestem jako wyborca PiS i PAD przerażony.
 • @Repsol 20:20:00
  Piłkarz Garbarni Kurów zamordowany. Ukrainiec zatrzymany.
  http://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/zabojstwo-ze-szczegolnym-okrucienstwem-ukrainiec-zamordowal-32-letniego-pilkarza,n,1000205663.html

  Ścierwo banderowskie. Wpuścili to bydło nie godne nazwania ludźmi. Banderowcy już mordują w Polsce? Straszą nas islamistami, a prawdziwym zagrożeniem są mordercy z Ukrainy, którzy przyjeżdżają do Polski jak władcy udzielni. Kuzyna córka studiuje zaocznie na jednej z lubelskich uczelni prywatnych - wielu Ukraińców studiuje dziennie... Powiedziała nam co można było usłyszeć od nich kiedy Polska grała w piłkę nożną z Ukrainą na Euro? A no, że zrobią nam drugi Wołyń. Tak, tak! Ukraińcy na uczelni tak mówili do Polaków. I żadnych konsekwencji. Oczywiście, gdyby jeden banderowiec z drugim dostaliby ryło to w całej Polsce byłoby oburzenie, że biją biednych Ukraińców i zbiórka pieniędzy na leczenie, by była a Polacy by siedzieli pod celą. Oni u nas czują się i są bezkarni.
 • @Repsol 20:20:00
  Piłkarz Garbarni Kurów zamordowany. Ukrainiec zatrzymany.
  http://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/zabojstwo-ze-szczegolnym-okrucienstwem-ukrainiec-zamordowal-32-letniego-pilkarza,n,1000205663.html

  Ścierwo banderowskie. Wpuścili to bydło nie godne nazwania ludźmi. Banderowcy już mordują w Polsce? Straszą nas islamistami, a prawdziwym zagrożeniem są mordercy z Ukrainy, którzy przyjeżdżają do Polski jak władcy udzielni. Kuzyna córka studiuje zaocznie na jednej z lubelskich uczelni prywatnych - wielu Ukraińców studiuje dziennie... Powiedziała nam co można było usłyszeć od nich kiedy Polska grała w piłkę nożną z Ukrainą na Euro? A no, że zrobią nam drugi Wołyń. Tak, tak! Ukraińcy na uczelni tak mówili do Polaków. I żadnych konsekwencji. Oczywiście, gdyby jeden banderowiec z drugim dostaliby ryło to w całej Polsce byłoby oburzenie, że biją biednych Ukraińców i zbiórka pieniędzy na leczenie, by była a Polacy by siedzieli pod celą. Oni u nas czują się i są bezkarni.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930