Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1813 postów 1789 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Prezydent Litwy potwierdza ... klęskę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

klęskę polskiej polityki wschodniej czyli że tylko ostatni dureń z MSZ-u pod kierownictwem nierozgarniętego Witka, może wciąż wierzyć w brednie Giedoycia.

Za portalem Wazelina24:

Niemcy są i pozostaną najważniejszym gospodarczym i politycznym partnerem Litwy w Europie

— powiedziała w poniedziałek dziennikarzom prezydent Litwy Dalia Grybauskaite [Grzybowska], komentując wynik wyborów w Niemczech.

 

Prezydent oceniła, że nowy skład koalicji rządzącej w Niemczech nie powinien zasadniczo wpłynąć na jej politykę proeuropejską i w dziedzinie bezpieczeństwa.

To dla nas jest najważniejsze  -zaznaczyła Grybauskaite, wskazując:

Od Niemiec zawsze oczekujemy stabilności, solidności, konsekwencji działań, zachowania tradycji demokratycznych i stanowiska proeuropejskiego.

Zmian na linii Wilno-Berlin nie prognozują również litewscy politolodzy.

 

Dzięki prometejskiej polityce wschodniej PiS-u, na terytorium Republiki Litewskiej (Lietuwy) stacjonuje dziś Bunderswehra, my odpowiadamy za jej bezpieczeństwo powietrzne i energetyczne, a oni w zamian oczekują od nas życzliwej bierności wobec przymusowej lituanizacji (wynaradawiania) tamtejszych Polaków czyli rdzennych mieszkańców Wileńszczyzny i Laudy.

Po czyjej stronie stanęłaby RL wobec konfliktu polsko-niemieckiego czy polsko-rosyjskiego? Są to uważam pytania retoryczne i dlatego słusznie konkluduje red. Marcin Skalski, kiedy pisze, że jeśli skutkiem zamieszczenia w polskim paszporcie zdjęcia Ostrej Bramy miałoby być pogorszenie stosunków z tym szowinistycznym i jednocześnie gwałtownie wyludniającym się państewkiem, to nie byłaby to cena wygórowana.

Litwini to jak najbardziej nasi bracia, tylko że Litwini w RL to tamtejsi Polacy, a nie odcinający się od tradycji dawnej Rzeczpospolitej, za to szukający oparcia w Niemcach szaulisi.

Polska ma wobec Lietuwy tylko jeden interes: dobro tamtejszych rodaków i ... nic więcej.

A ponieważ jesteśmy narodem łagodnym i niepamiętliwym, więc w przyszłości całe to sztuczne państewko może liczyć na bardzo szeroką autonomię w ramach Rzeczpospolitej, w której język bałtolitewski nie tylko nie będzie prześladowany jak dzis polski na Litwie, ale będzie podtrzymywany i pielęgnowany, jako być może mało produktywna, ale bardzo interesująca indoeuropejska skamielina.

KOMENTARZE

 • @MacGregor
  Czyli na Litwie , bez zmian . Antoni się pewnie cieszy . Ave . http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=lvr
 • PO robiło to samo.
  Dodam PO robiło dokładnie tak samo a do tego parę rzeczy więcej o wiele mniej przyjemnych dla swoich rodaków...
 • Żydowski reżim Litwy i żydowski reżim IIIRP realizują wyznaczone zadania
  Rządzące w Polsce syjonistyczne kreatury podpisały 26 kwietnia 1994r. w Wilnie „TRAKTAT między IIIRP a Republiką Litewską o przyjaznych stosunkach i dobrosąsiedzkiej współpracy”.
  Reżimowi IIIŻydo-RP nie przeszkadzało, że podpisanie traktatu poprzedziła kilka dni wcześniej brutalna, z użyciem broni palnej, akcja litewskiej policji tłumienia protestów Polaków ograbianych z ziemi przez litewski żydo-reżim. Ciekawe, że na brutalne traktowanie Polaków litewski żydo-reżim mógł sobie pozwolić dopiero wtedy, gdy władza w Rosji została skutecznie opanowana przez żydostwo, co nastąpiło wraz z objęciem urzędu prezydenta Rosji przez B.Jelcyna
 • Żydzi rozbijają organizacje polskie i polonijne
  Syjonista B.Borusewicz realizując wytyczne Międzynarodowego Żyda z Waszyngtonu usiłuje rozbijać Akcję Wyborczą Polaków na Litwie.

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/121407,zydzi-rozbijaja-organizacje-polskie-i-polonijne
 • @Piotr Szelągowski 23:12:50
  Ale nam nie chodzi o PO ani o PiS - obie są siebie warte.
  Chodzi o taką partię która będzie reprezentować wyłącznie interesy Polski i Polaków.
 • @Robik 11:47:14
  Żeby taka partia mogła się pojawić musi zostać najpierw zlikwidowany żydowski reżim, czyli IIIŻydo-RP.
  Nie osiągnie się tego bez budowy narodowej świadomości (jak to zrobić bez mediów i pieniędzy -?) i bez stworzenia silnej narodowej polskiej organizacji.
 • Pisanie o interesach Polskich przy rządach agentury żydoskiej
  jest pozbawione sensu.
  Wiadomo że rządzące w Polsce i na Litwie agentury żydowskie się dogadają
  jak żyd z żydem mają w końcu tego samego globalnego żydowskiego szefa.
  Oczywistym jest że te agentury nie reprezentują interesów naród Polskiego czy Litewskiego a wyłącznie interesy globalnego żydostwa.

  Na tym tle gnojenie Polaków na Litwie i obojętność na to rządu "Polskiego" nie może budzić zdziwienia.

  Oba kraje po 89r stały się koloniami globalnego żydostwa a narodu w nich żyjące zostały zniewolone jak Palestyńczycy w Palestynie.

  PO czy PIS czyli post solidaruchy do agentura globalnego żydostwa podobnie jak KK za JPII a i teraz tylko bardziej po cichu.

  Dopóki nie pozbędziemy się obcej agentury przy władzy w Polsce dopóty nie mamy szans na samostanowienie, na rozwój w interesie Narodu Polskiego, na suwerenność polityczną i gospodarczą.
  .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031