Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1788 postów 1686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Brak reakcji MSZ czyli ciche przywolenie na depolonizację.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zastanawiam się, co banderowska junta w Kijowie musiałaby jeszcze zrobić, żeby wywołać wreszcie stanowczą ... czy nawet jakąkolwiek reakcję polskiego MSZ.

 Może rzeczywiście lokalny kureń UPA powinien zajechać na Aleję Szucha, wyrżnąć święconymi nożami i porąbać siekierami połowę pozatrudnianych tam (celowo nie użyłem słowa „pracujących”) cymbałów, by w końcu Polacy przestali traktować tzw. Ukrainę czy raczej cokolwiek tak jeszcze z niej zostało jak niedorozwinięte dziecko, któremu nie wolno się sprzeciwiać.

Jak informuje Anna Wiejak na portalu Prawy:

Władze Węgier wydały oficjalny protest z powodu ograniczania prawa do nauki w ojczystym języku mniejszości węgierskiej na Ukrainie.

Przedstawiciel węgierskich władz János Árpád Potápi, sekretarz stanu odpowiedzialny za politykę wobec węgierskich społeczności zagranicą określił to jako „bezceremonialne naruszenie praw 150.000 etnicznych Węgrów [zamieszkujących Ukrainę] całkowicie sprzeczne z konstytucją Ukrainy”. Tymczasem polskie MSZ milczy jak zaklęty.

Potápi podkreślał, że nowe prawo pozbawia mniejszość węgierską na Ukrainie dostępu do kształcenia w ich własnym języku, ograniczając tym samym ich szanse na funkcjonowanie w ojczyźnie, jeżeliby zdecydowali się do niej przybyć.

O ile Budapeszt domaga się od Ukrainy w specjalnie wydanym oświadczeniu rewizji nowej ustawy oświatowej, o tyle Warszawa udaje, że problemu nie ma, dając tym samym Ukraińcom zielone światło do dalszego niszczenia polskości na ich terytorium.

Zgodnie z nowym prawem oświatowym na Ukrainie kształcenie średnie i wyższe może być prowadzone jedynie w języku ukraińskim, podczas gdy nauka języków mniejszości narodowych została ograniczona do przedszkoli i szkół podstawowych.

Źródło: DailyNewsHungary

(za Polskie MSZ nie zareagowało na wprowadzenie przez Ukrainę zakazu nauczania w języku polskim w polskich szkołach)

W ramach kontynuacji zagadkowej dla mnie polityki pełzania przed Ukraińcami, MSZ wycofał wizerunek Cmentarza Obrońców Lwowa z projektu paszportu RP, w zamian za co Ukraińcy rozszerzyli embargo na polską wieprzowinę, zablokowali ekshumacje ofiar rzezi wołyńskiej, zas polscy katolicy we Lwowie nie odzyskali żadnej z ukradzionych im świątyń.

Naturalną reakcją normalnego państwa byłaby symetryczna reakcja, no ale na takie coś Piotr Tyma zagroziłby Polakom kolejnym Wołyniem, więc zamiast tego pochylamy się jeszcze głebiej i rozchylamy pośladki.

 

Na zdjęciu wprowadzającym – tablica ku czci zbrodniarza i rzeźnika Polaków na frontonie szkoły średniej nr 10 we Lwowie z polskim językiem nauczania. Ze względu na panujący między naszymi narodami „duch braterstwa i współpracy” popiersie zbrodniarza pozostanie, zniknie zaś nauczany w szkole język polski.

Dać im kolejny miliard!

KOMENTARZE

 • Ocenianie ilością gwiazdek niezbyt mnie interesuje
  ale widzę, że ktoś musiał postawić pałę, więc ciekaw jestem powodu negatywnej opinii w sprawie wydawałoby się tak oczywistej - no chyba, że to jakiś rezun
 • @MacGregor 17:07:31
  Ode mnie 5*.
 • No i na podstawie takich zachowań w tym i pozostałych przypadkach z tej branży, można w duzym stopniu zrozumieć,
  JAK I DLACZEGO mogły zaistnieć tak potworne wydarzenia jak III rozbiory Polski!! a może już IV!!!!
  Poza tym depolonizacja i "rozcieńczanie" i poniżanie narodu polskiego,pogarda dla środowiska kresowego, dopuszczanie do obrażania tych środowisk i działaczy, zamydlanie i umniejszanie faktów ludobójstwa na Polakach, pozbawianie Polaków sporej części podatków z budżetu na korzyść Ukrainy,blokowanie ustaw w sejmie......wygląda na to , iż zostały starannie zaplanowane, i to wszystko to dzieje sie celowo, i ma prowadzic do jakiegoś okreslonego celu nakazanego z zewnątrz.
  https://www.facebook.com/groups/120434925260509/?ref=group_header

  https://www.facebook.com/Sprawa.kresowa.sprawa.narodowa/?ref=py_c

  Bardzo ciekawe ..Witold Gadowski dziennikarz śledczy!
  Od 2 minuty filmu.
  https://youtu.be/02MLOwEl7Io
 • Ukraińcy opanowują Kraków. W szkołach powstaną dwujęzyczne klasy
  http://www.interklasa.pl/portal/dokumenty/r_mowa/strony_pol02/metodyka/program/03.htm  http://wolnosc24.pl/2017/06/18/ukraincy-opanowuja-krakow-w-szkolach-powstana-dwujezyczne-klasy/

  http://licej.nazwa.pl/

  http://www.lesiabart.pl/
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=14&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj90Yqsw5PWAhWFCJoKHfC9Avo4ChAWCDgwAw&url=http%3A%2F%2Fwww.wroclaw.pl%2Fw-szkole-podstawowej-nr-84-tworza-klase-z-jezykiem-ukrainskim-trwa-rekrutacja&usg=AFQjCNFkVJU1kxzhMilg3bQSDYtc2ElheQ
  ITD....
 • Polskie firmy będą remontować drogi na Ukrainie
  https://marucha.wordpress.com/2017/09/08/polskie-firmy-beda-remontowac-drogi-na-ukrainie/#more-66333
  "Umowy w tej sprawie zostały podpisane dzisiaj w Kijowie pomiędzy dwiema polskimi firmami Drog-Bud i UNIBEP, a ukraińską agencją drogową Ukrawtodor, która od zeszłego roku kierowana jest przez byłego polskiego minister transportu Sławomira NOWAKA (!). Drogi które mają zostać wyremontowane znajdują się w ukraińskim pasie przygranicznym.
  Dla mnie jest to najlepszy przykład tego, jak powinny rozwijać się relacje między Polską i Ukrainą. Rozwój infrastruktury, szczególnie dróg, pokazuje, jak krwiobiegi obu krajów spajają Ukrainę z Polską i sprawiają, że stają się one coraz bliższe sobie – oświadczył po podpisaniu umów Nowak.
  Dzisiaj w Kijowie podpisano umowę na mocy której polskie firmy odremontują drogi do polsko-ukraińskich przejść granicznych.
  Pieniądze na remont ukraińskich dróg zostaną wydane z kredytu udzielonego Ukrainie przez Polskę."
 • @Robik 14:51:25
  Czyli mamy dwóch nowych naiwnych bankrutów . Ave :)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728