Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1820 postów 2006 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Fetysze i demony.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tytuł nieco mylący, bo wpis nie jest w zasadzie poświęcony obyczajom ludów prymitywnych czy zdegenerowanych.

A zresztą, czemu nie. W bardzo ciekawym opracowaniu Stanisława Żurka o przygotowaniach UPA(herojam sława!) do mordów na Polakach, czytamy m.in.:

„Rozsiane posterunki milicji ukraińskiej po wszystkich wsiach zużyły ten okres na szkolenie wojskowe młodzieży i odpowiednią propagandę. Zbiórki, sypanie mogił, święcenie narzędzi zbrodni w cerkwiach i na mogiłach (popi zawsze brali czynny udział), procesje, zaklęcia, przysięgi itp. był to wstęp do zbrodniczej akcji. Niesamowicie wyglądało święcenie noży przed rzezią, podobne do tańca wojennego Indian. W nocy przy blasku pochodni, obchodzili w koło mogiłę i wkłuwali w nią noże, ślubując w podobny sposób kłuć Polaków”

(zahttps://polskaniepodlegla.pl: Zanim zaczęło się ludobójstwo. Zobaczcie jak oddziały UPA przygotowywały się do mordu na Polakach – polecam lekturę całości)

Można to zestawić z poematem Tarasa Szewczenki (któremu w ramach dziejów głupoty w Polsce postawiono w Lublinie pomnik na skwerze jego imienia) pt. „Hajdamacy”:

I jak my z nożami,

Z nożami świętymi,

I z ojcem Maksymem

W tę noc pohulamy,

Lachów pohajdamy,

I tak pohulamy,

By piekło się śmiało

(...)

Dzieci moje — katolicy…

By nie było zdrady,

By nie było gadaniny,

Panowie gromada,

Jam przysięgał rznąć ich wszystkich,

Biorąc nóż ten w ręce…

Syny moje! syny moje!

Czemu wy maleńcy?

Czemu Lacha wy nie rżniecie?…”

— „Będziemy rznąć, tatku!”

— „Nie będziecie! Nie będziecie!

Przeklęta bądź, matko —

O, przeklęta katoliczko,

Coś ich porodziła!

Lepiej byś przed wschodem słońca

Potopiła była!

Mniej by grzechu: zmarlibyście

Nie katolikami;

A dziś, a dziś… syny moje!

Biadaż mi dziś z wami!

Pocałujcie mnie, dziateczki,

Nie ja was zabiję,

A przysięga.”

Machnął nożem

I dziatki nie żyją.

Popadały krwią oblane:

„Ojcze!” bełkotnęły,

„Ojcze, ojcze… my nie Lachy!

 „My…” i zamilczały.

— „Trza pochować?”

— „ Nie potrzeba!

Oni odszczepieńcy.

Pamiętam jak przed laty nie byłem w stanie nie tyle zrozumieć, co w ogóle przyjąć do wiadomości, że np. banderowcy pod rygorem śmierci wymagali od młodych adeptów zamordowania własnej matki i sióstr, jeśli te były Polkami [gwoli wyjaśnienia, w małżeństwach mieszanych ukraińsko-polskich synowie byli wychowywani po mieczu, a córki po kądzieli jeśli chodzi o narodowość i wyznanie], co uzasadniano koniecznością oczyszczenia krwi [a nie koniecznością zemsty za „paleja” Jaremę – jak nam próbują dziś wmawiać patentowani kłamcy]. Nie ukrywam, że właśnie ów satanistyczny nakaz czyszczenia krwi przez zamordowanie własnej matki i sióstr (czy dzieci – jak w poemacie Szewczenki) nakazuje mi kwalifikować OUN-UPA (herojam sława!) poniżej bydła.

Zdarzały się przypadki, że syn zamiast wykonać rozkaz OUN-UPA (herojam sława!) decydował się ostrzec matkę i siostry i próbował z nimi uciec sprzed święconego noża, stając się tym sposobem Sprawiedliwym Ukraińcem, zaś dla osobników pokroju Piotra Tymy i Włodzimierza Wiatrowycza zdrajcą nacji.

Podobnie mieszkającemu już w Kanadzie wielkiemu Ukraińcowi i przyjacielowi Polski, Wiktorowi Poliszczukowi (w odróżnieniu od oszusta i wydrwigrosza Szewacha Weissa wciąż nieodznaczonemu orderem Orła Białego) grożono – surprise, surprise! – zabiciem żony Polki, ale szczęśliwie skończyło się tylko na próbie podpalenia domu.

[Tu przypomnijmy słynne słowa Romana Szuchewycza:

Jeśli trzeba będzie zlikwidować nawet połowę Ukraińców, to ta druga połowa będzie czysta jak szklanka źródlanej wody.-wg Poliszczuka z rąk OUN-UPA śmierć poniosło nawet 80 tys. Ukraińców, tych, którzy nie dali się opętać]

 

Dawniej myślałem, że tego typu tradycje sięgają Dmytro Doncowa i Jewhena Konowalca, a tu proszę, zostały jak najbardziej utrwalone w „wielkiej, romantycznej poezji ukraińskiej” Tarasa Szewczenki. Parafrazując klasyka, jaki naród, taki wieszcz.

A propos wieszcza, chciałem niniejszym donieść „Gazecie Polskiej”, iż wykryłem kolejnego ruskiego agenta, niejakiego Mickiewicza Adama, który skrywszy się w ustępie (do dziadów) napisał „Do przyjaciół Moskali”, a i w samym „Panu Tadeuszu” przedstawił rosyjskiego kapitana Rykowa jako człeka prawego i sympatycznego, zaś zruszczałego Polaka, majora Płuta, jako skończonego łajdaka i platformersa, którego słusznie Gerwazy pohajdamaczył „scyzorykiem”.

I tym sposobem doszedłem do GaPola, o którym od samego początku chciałem pisać. Albowiem należy kuć żelazo póki gorące, zaś złapanemu in flagranti złoczyńcowi kuć mordę, żeby nie uciekł i nie udawał potem dziewicy [a w przypadku GaPola nie udawał patrioty]

Jak powiada profesor Jerzy Rober Nowak, „Gazeta Polska” jest najbardziej probanderowskim, a jednoczesnie najbardziej prożydowskim periodykiem na tzw. „prawicy”, które to iunctim nie wydaje się przypadkowe.  Już w konflikcie polsko-ukraińskim na początku XX wieku, Żydzi najczęściej stawali po tej drugiej stronie, licząc na stanie się inteligencją ukraińską – Polacy takowej pomocy nie potrzebowali, bo mieli własną inteligencję.

Dziś Żydzi wspierają Ukrainę, albowiem po zamachu stanu (tzw. Euromajdanie) stała się ich wyjątkowym żerowiskiem i nową ziemią obiecaną, ich prezydent (Walcman), ich premier(Hrojsman), a nawet część nacjonalistów(Kołomojski w słynnej koszulce z krwawą menorą i napisem „ja żydobanderowiec”).

[Apetyty Żydów są większe, tą nową ziemią obiecaną ma być Ukrpol, propagowany szpalta w szpaltę i pióro w pióro przez gazety Wyborczą oraz tzw. Polską – stąd wniosek dla Polaków: Trójmorze TAK, Ukraina NIE, Wyborczą spuścić w kiblu, Gazetę Polską spuścić w kiblu, dokładnie tam, gdzie jest miejsce kłamców i jurgieltników].

We wcześniejszym wpisie demaskowałem kłamstwa i manipulacje GaPola o tym, jak to rzekomo rezuny z nazistowskiego „Azowa” oddały hołd ofiarom wołyńskiego ludobójsta (por.Kur...two GaPola czyli Strefa Probanderowskiej Manipulacji – przy okazji, należy zwrócić baczną uwagę na niejakiego dr Mariusza Pateya, który robi za narodowca, a w rzeczywistości bierze udział w probanderowskiej hucpie, czyli bezczelnie kłamie, a kłamcom ufać nie należy, droga młodzieży!).

Wściekły probanderyzm połączony z nieracjonalnym filosemityzmem tej polskiej tylko z nazwy gazety, zaś w polityce wschodniej wspólny front z żydowską gazetą dla Polaków  (scil. Wyborczą) [por. michnikowski Ukrpol i forsowana  przez GaPola oś Polska-Ukraina] nakazuje podejrzewać ją o co najmniej nieświadome szabesgojowanie na rzecz Judeopolonii. Rozważania i pseudoanalizy typu czy redaktor Sakiewicz jest świadomy tego, co robi, są w sumie nieistotne [moim zdaniem fakt chwalenia się orderem SBU (de facto ukraińskiej filii KGB) świadczy raczej o jego poważnych ograniczeniach umysłowych, ale mogę się mylić].

Profesor Jerzy Robert Nowak podkreśla całkowite pominięcie przez GaPola, GłuPCa oraz Rzeczpospolitą jakichkolwiek wzmianek o rocznicy ludobójstwa na Wołyniu (poza wspominaną wcześniej manipulacją z „Azowem”).

Temat całkowicie zlekceważył również pan prezydent Duda. Jak powiada Aleksander Wojciechowski (NFP), wielkie okazje nie zdarzają się małym ludziom. Pan prezydent miał szanse objąć społeczne obchody rocznicowe (9/07/2017) swoim patronatem, ale zlekceważył – pamiętajmy, kogo my mamy zlekceważyć w przyszłych wyborach! A jest nas 6 milionów kresowian!

Pan profesor Jerzy Robert Nowak tak pisze na swoim blogu:

Rejterada A. Dudy pod naciskiem opinii publicznej

Poza setkami negatywnych opinii na temat odmowy A. Dudy w internecie uderzył w niego zaskakująco ostry tekst Elema w „Fakcie” z 11 lipca2017 r. pt. „Dziwny wybór prezydenta. Księżna Kate ważniejsza niż Wołyń.” Autor pisał m.in. : „Jak dowiedział sie jednak Fakt, prezydent nie weźmie udziału w uroczystościach. Napisał tylko list. Wróci do Warszawy dopiero za tydzień, gdy stolicę odwiedzi brytyjska para książęca William (35 l.) i Kate 35 l). Czyżby byli ważniejsi od ofiar rzezi wołyńskiej?”. (Podkr.-JRN). Tak liczne ostre ataki na Dudę wywołały na pewno wielką konsternację we władzach PiS i przypuszczam , że Dudę spotkało bardzo mocne zasłużone ruganie ze strony prezesa J. Kaczyńskiego. W tej sytuacji Duda nagle przerwał urlop w Jastarni i pojawił się na jakichś pośpiesznie ad hoc przygotowanych maleńkich obchodach rocznicy rzezi wołyńskiej w Gdańsku przy udziale zaledwie kilkudziesięciu osób. (W obchodach społecznych z 9 lipca, którym Duda odmówił patronatu, wzięło udział ponad tysiąc osób). .Ta niespodziewana obecność Dudy na obchodach w Gdańsku i króciutkie przemówienie miały wyraźnie na celu ratować twarz nieudacznego prezydenta. Ale kresowiacy i tak na pewno nigdy nie zapomną mu jego zachowania. Redakcja „Faktu” triumfowała. Na portalu „Faktu” napisano już w tytule: „Sukces Faktu! Po naszej interwencji prezydent przerwał urlop i włączył się obchody rocznicy rzezi wołyńskiej”. W tekście komentarza „Faktu” znalazły się zaś m.in. słowa: „Dopiero po godzinie 16 Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Andrzej Duda włączy się w obchody i złoży kwiaty pod pomnikiem w Gdańsku. Godzinę wcześniej wiedziały o tym służby, m.in. policja, która otrzymała zadanie zabezpieczenia przejazdu prezydenckiej kolumny. Wizyta w Gdańsku była więc organizowana w trybie ekspresowym. Szkoda, że prezydent, który również wielokrotnie mówił o pamięci historycznej, dopiero po interwencji mediów (podkr.- JRN)zdecydował się na kilka godzin zrezygnować z urlopu i znowu stać się głową państwa”. 

Co popchnęło prezydenta A. Dudę do takiego zlekceważenia kresowian?

Co popchnęło prezydenta Dudę do tak samobójczego kroku?Myślę, że chodzi tu głównie o jego niewolniczy wręcz serwilizm wobec USA. I nie chodzi tu o prezydenta Donalda Trumpa, tak przyjaznego dla Polski i Polaków, lecz o jakże wpływowe w Stanach Zjednoczonych kręgi polityków i dziennikarzy żydowskich, którzy maksymalnie popierają Ukrainę.A prezydent A. Duda wydaje się wręcz niewolniczo uzależniony od żydowskiego patronatu., Raz jeszcze przypominam dwa hasła w internecie. Pod hasłem prezydent A. Duda o antypolonizmie - zero wpisów na temat jakichkolwiek konkretnych wystąpień prezydenta RP przeciw antypolonizmowi, choć chodzi o zjawisko tak potężne i tak niebezpieczne dla Polski. Za to pod hasłem - prezydent A. Duda o antysemityzmie ogromne morze wpisów. Podejrzewam, że w kierunku skrajnego uzależnienia, wręcz ubezwłasnowolnienia od Żydów, popchnęli prezydenta Dudę jego teść Julian Kornhauser (polakożerca, autor osławionego wiersza szkalującego kielczan) i zona Agata, skądinąd niebrzydka, elegancka i bardzo bystra pani, z klasą. Tyle, że przypuszczalnie przesiąknięta jest bardzo mocnym patriotyzmem żydowskim, z niedostatkiem polskiego. Zapytam np., co kazało jej wraz z córką akurat w dniu prapremiery filmu „Smoleńsk” zamiast na ten film dość manifestacyjnie pójść na komedię żydowskiego reżysera Woody Allena. (Zaraz pochwalono ją w internecie za to, że „wykazała się odwagą, wybierając film Woody Allena zamiast smoleńskiego gniota!”). W sytuacji zaś, gdy sam Duda jest bardzo miękkim człowiekiem, tym potężniejszy musi być na niego wpływ poglądów bardzo inteligentnej żydowskiej żony - Agaty i teścia J. Kornhausera.

Wygląda na to, że obecny prezydent Polski jest bardziej uzależniony od Żydów niż jakikolwiek inny prezydent RP w przeszłości. Bardziej nawet niż bucowaty B. Komorowski, którym przecież dyrygowała bardzo pokaźna i nachalna barysznia, córka pary żydowskich esbeków. Czy tak powinien się zachowywać prezydent Polski, wybrany przez patriotyczny elektorat?

Poprawność polityczna prawicowych mediów

Przy okazji obchodów rocznicy rzezi smoleńskiej wyraźnie zaznaczyła się obojętność części prawicowych mediów. Społeczne obchody odnotował tylko „Nasz Dziennik”, podczas, gdy pominęła je m.in. „Gazeta Polska codziennie”. Z kolei obchody Narodowego Dnia Ofiar Ludobójstwa Ukraińskiego w dniu 11 lipca zostały odnotowane przez „Nasz Dziennik” i „Gazetę Polską codziennie
,ale całkowicie pominięto je w rzekomo prawicowej „Rzeczpospolitej” i w najbardziej proukraińskim czasopiśmie polskim”- tygodniku „ Gazeta Polska”(!!!). Program I telewizji publicznej J. Kurskiego „wsławił się” zaś wyświetleniem filmu „Zapomniane rzezie wołyńskie w reżyserii Tadeusza Arciucha i Macieja Wojciechowskiego w okresie między 23,45 a OO.25. Oto czas, który „patriotyczny” Jacek Kurski widzi za najlepszy dla przypomnienia przemilczanej przez dziesięciolecia ogromnej tragedii Polaków. Tytuł filmu jest prawdziwie wymowny. Zesłane w telewizji publicznej na okres tuż przed północą „zapomniane zbrodnie wołyńskie” mają być nadal zapomniane. Ogromny nietakt i skandal! Inny film „Skrawek piekła na Podolu” w reżyserii Jolanty Kessler-Chojeckiej doczekał się nieco lepszego losu - wyświetlono go między 23 ,15 a 23,45.

 

(za //jerzyrnowak.blogspot.co.uk)

Przykre to jest, ale widać też światełko w tunelu. Oburzenie internautów nie okazało się wcale daremne i zmusiło prezydenta to przerwania urlopu i oddania hołdu pomordowanym Polakom (na zdjęciach widać jego naburmuszoną minę jak u dziecka, któremu kazano iść wcześniej spać). Podobny wypadek miał miejsce bodaj w grudniu 2016, kiedy na widok spadających słupków prezes Kaczyński też przerwał urlop i osobiście zablokował premie dla parlamentarzystów (używam tego słowa z braku lepszego – za czasów pierwszej i drugiej Rzeczpospolitej mieliśmy posłów i senatorów, a w dzisiejszej RP 3.5 mamy w sporej części jakiś zwierzyniec, panią Pomaskę, panią Schleswig-Holstein, która jest głupsza nawet od Pomaski, co jakiś czas chowają leki panu Niesiołowskiemu i właśnie wtedy pozwalają mu zabierać głos itd itd, jest wyjątkowy nawet jak na polskie warunki cymbał Ryszard Petru, na którego głosowało prawie 130 tys. osób, no ale formalnie są to wszystko „parlamentarzyści”).

A wracając do żydobanderowskiej Gazety zwanej prześmiewczo Polską: jej stałą cechą jest też granicząca z chorobą psychiczną rusofobia, która nie ma jakiegokolwiek uzasadnienia politycznego ani moralnego.

[Nagłówki z ostatnich dni, np. Obława augustowska z lipca 1945 jako największa powojenna zbrodnia na Polakach (prawie 600 osób). Tymczasem wg minimalistycznych obliczeń profesora Grzegorza Hryciuka, na terenie Małopolski Wschodniej (z wyłączeniem Wołynia) w latach 1945-46 czyli już po wojnie, OUN-UPA(herojam sława!) wymordowała 5-6 tys. Polaków (wyliczenia innych historyków są wielokrotnie większe). Na tym tle widać dopiero, jaką wielka komunistyczną zbrodnią była akcja „Wisła” (szydzę, jakby ktoś nie zauważył).

Straszne oburzenie redaktora Kapuścińskiego w GaPola wywołał zapowiadany II Zlot Braterstwa Polsko-Rosyjskiego w Bornem-Sulinowie na Pomorzu Zachodnim (por. Komuszy skandal) – choć nie przeszkadzało mu polerowanie lasek banderowcom z Azowa przez panią Małgorzatę Gosiewską). Głąb Kapuściński nie może znieść, że Maciej Poręba (syn znanego reżysera) rzekomo w mundurze bolszewickim (głąb jak to głąb) prowadzi rozmowy (najnowsza z dr Przybyłem pt. Co Rosjanie myślą o Polsce i Polakach – bardzo polecam!) które potem można odsłuchać na YT, zamiast siedzieć w więźniu. Kiedy np. rok temu w Brodach pod Lwowem Ukraińcy uczcili pamięć żołnierzy Waffen-SS w mundurach SS-Galizien i OUN-UPA, a pop im święcił, wówczas głąb Kapuściński milczał, nie wiemy tylko, czy z aprobaty, czy myśląc, że to prowokacja Putina].

Dość już tego dobrego, bo rozpisałem się jakbym tworzył listę prezentów do Świętego Mikołaja.

Tytuł wpisu – Fetysze i demony.

Grzegorz Braun twierdzi i przekonywująco dowodzi na licznych przykładach, że tzw., polski inteligent” (nie mylić z yntelygentamy typu Władek „My Inteligenci” Frasyniuk) choruje na mitomanię i idealizm, a szczególnie judeoidealizm i jak widzi Żyda, to postrzega go jak Jankiela z cymbałami i wręcz przed nim klęka (a „sekutki” są takie, że potem za przyjaciela Polski robi oszust i chachmęt Szewach Weiss). I potem wśród tzw. inteligentów więcej mamy „dwużydzianów Polaka”, niż judeo-realistycznych Polaków.

To samo dotyczy Ukraińców – kiedyś była chłopomania, a dziś fetyszyzowanie Ukrainy, w dodatku Ukrainy nie tyle idealizowanej, co zgoła wymyślonej („nasi bracia, niezbędni nam gospodarczo, militarnie, międzymorze” – brednia goni brednię).

A zarówno w przypadku Żydów jak i Ukraińców konieczny jest zwykły realizm. Przed kim nas bronią, do czego są potrzebni? Jaki był i jest ich wkład w nasza historię?

Politycy z Bożej łaski – a może raczej z Bożego dopustu – prześcigają się w deklaracjach, jak to ich celem jest wielka i silna Ukraina … Co za bzdury, celem polskiego polityka winna być wielka i silna Polska, a Ukraina jak już musi być, to niech będzie, ale raczej mała, słaba i od polskiego widzimisię w swoim istnieniu zależna.

Wiemy już, co jest fetyszem polskiej polityki i tym bardziej wiemy, co jest demonem – Rosja. W dziele jej demonizowania GaPol z GłuPCem nie dadzą się oczywiście nikomu prześcignąć. Ale po co właściwie i w czyim interesie jest to demonizowanie, które nie pozwala nam nawiązać normalnych stosunków z olbrzymim państwem, które było, jest i będzie jednym z kreatywnych czynników tej części świata. Dlaczego wbrew zdrowemu rozsądkowi sami sobie zawężamy pole manewru? Ja nie twierdzę, że państwo rosyjskie jest nam dziś przyjazne, ale czy przyjaznymi państwami są dziś dla Polski Niemcy(chcący nas złamać i narzucić mechanizm relokacji) albo czcząca najgorszych zbrodniarzy jakich nosiła kiedykolwiek święta ziemia Ukraina, wciąż rozkradająca zagrabione polskie dziedzictwo i gnębiąca naszych Rodaków?

Czas najwyższy na opamiętanie się i pójście po rozum do POLSKIEJ głowy  

KOMENTARZE

 • I znowu zepsują szansę dla Polski...
  Zrażą ludzi i oddadzą władzę jurgieltnikom, tak jak w 2007r :(
 • Nie wiem kiedy wreszcie stanie się zrozumiałe,
  że obecne granice Polski są optymalne?
  Naszych obecnych granic musimy bronić jak świętość!
  A tym, którzy marzą o międzymorzach, trójmorzach, UKRPOL, wspólnego państwa z Ukrainą, niech udadzą się do psychiatry a najlepiej bezpowrotnie na Ukrainę lub do Izraela czy Usraela.
  Nikt ich tutaj na siłę nie trzyma.
 • Petycja
  Żądamy uznania przez Ukraiński rząd Ukraińskiej Powstańczej Armii za formacje zbrodniczą i przyznania się do rzezi wołyńskiej.
  http://petitiongo.org/pl/petition/stop-gloryfikacji-upa?mp=admin.message.success
 • @lorenco 19:46:50
  Komentarze pod artykułem o rosyjskich hakerach którzy ponoć a jakże zaatakowali Irlandię. No to robią teraz taką robotę jak Niemcy z radiostacją w Gliwicach, tylko zamiast Polaków będa ruscy hakerzy. Są wszędzie !!!
  Zwróć uwagę na to ,że nicki są jakby polskiej prowieniencji /Japa od Pan Japa jak sądzę/!Oznacza to, że zorganizowano razem z ukraińcami grupę do szczucia do wojny z ruskimi!Polską grupę.Pochodzącą zapewne z wiadomej gazety i pochodnych!nie daj Boże żeby z monu lub msw . generał Misio kakałko na nowej posadzie za nasze pieniądze jak i reszta.....Bo to oznacza rychły wybuch wojny, to szczucie!

  CYTUJę:
  ~Japa- 3 min temu
  Juz czas wypalic ROSJE z mapy Atomowym Ogniem!!! Nadchodzi ten moment!!!!!


  jonatan- 50 min temu
  Państwa zachodnie powinny się bronić.A najlepszą obroną jest atak.Należy przygotować i wywołać w Rosji rewolucję.
  WYRÓŻNIJ1520ODPOWIEDZODPOWIEDZI: 3


  Tu nie wiadomo o co chodzi, czyli Ukraina:
  FBI- 38 min temu
  Rosyjscy agenci działają wszędzie, w tym w Polsce, gdzie bawią się w cesarskie rządzenie z drabinki.

  ~Polacy- Dzisiaj (17:33)
  Świat bez rosji będzie lepszy


  ~=woj=- Dzisiaj (17:53)
  k@capia to "imperium" zła!


  ~głodny rusek- 1 godz. 55 min temu
  Kiedy Pan Trump da nam żryć?

  ~Kłym
  Rozwalić Rosję i wybić Rosjan do gołej ziemi - 3 godz. temu

  Robin- Dzisiaj (16:47)
  Apeluje do Księstwa Moskiewskiego o uwolnienie swoich koloni w europie wschodniej i Syberii

  Dop.mój.
  Księstwo Moskiewskie, to jest to co miało powstać po przejęciu Rosji za Jeklcyna i Gorbaczowa przez anglosyjon.Reszta miała byz zabrana i z Rosji planowano zostawić skrawek jako Księstwo Moskiewskie.
 • @trojanka 20:12:24
  Jak to jest w grach komputerowych, gracz ma zwykle 3 "życia".
  Jakby ktoś wymyślił taką grę wojenną, że jak przegra za pierwszym razem, to mu komputer czy konsola wybucha.
 • Wysoki rangą oficer UPA, który własnoręcznie odrąbywał Polakom głowy
  http://prawy.pl/wp-content/uploads/2017/07/enej-203x300.jpg
  Dla Ukraińców z Wołynia Petro Olijnyk pseudonim „Enej”, używający też pseudonimów „Roman” i „Serhij” jest bohaterem. Dla Polaków, którym udało się zbiec przed banderowskimi nożami i siekierami był zbrodniarzem i to znanym z bezwzględności i okrucieństwa. By zagrzewać swych podwładnych do boju, to pomimo że był oficerem wysokiej rangi, własnoręcznie jak twierdzą świadkowie, odrąbywał głowy swym ofiarom. Był zwykłym… katem Wołynia, unurzanym w lackiej krwi i takim powinien być w Polsce zapamiętany. Całość tu
  http://prawy.pl/54296-wysoki-ranga-oficer-upa-ktory-wlasnorecznie-odrabywal-polakom-glowy/
 • @trojanka 20:12:24
  Izraelskie media donoszą, że w ramach kontraktu na Patrioty, Polska kupi izraelskie rakiety za przynajmniej miliard dolarów.
  W ramach kontraktu z amerykańskim koncernem zbrojeniowym Raytheon, Polska zakupi 8 systemów rakietowych Patriot po miliard dolarów za sztukę. Umowa zostanie sfinalizowana w listopadzie i obejmuje również zakup pocisków przechwytujących z izraelskiego systemu rakietowego o nazwie Proca Dawida.
  Umowa opiewająca na blisko 8 miliardów dolarów (tj. niemal 30 miliardów złotych) obejmuje system obronny Patriot w najnowocześniejszej konfiguracji. W świetle obecnych napięć w Europie Wschodniej, Polska przeznaczyła już 14,5 miliarda dolarów (tj. prawie 54 miliardy złotych) na modernizację sił zbrojnych.  Choć rzecznik prasowy Rafael Advanced Defense System nie potwierdza jeszcze podpisania umowy, to zgodnie z najnowszymi doniesieniami izraelski koncern zbrojeniowy Rafael Advanced Defense System (RADS) miałby zarobić na niej około miliarda dolarów, co czyniłoby tę umowę jedną z największych transakcji w historii firmy. Polska będzie także pierwszym importerem pocisków przechwytujących SkyCeptor, które nasz kraj ma zamiar zintegrować z systemami Patriot.
  W ten sposób Polska może zaoszczędzić, ponieważ jedna rakieta Patriot to koszt 4,5 miliona dolarów (16,7 miliona złotych), zaś SkyCeptor to "tylko" 450 tysięcy dolarów (1,6 miliona złotych). Z wypowiedzi Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza dowiedzieliśmy się, że system rakietowy Patriot trafi do Polski najpóźniej w 2022 roku.  Jak widać Polska zaczyna zbroić się po zęby, aby we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi stać się regionalną potęgą i zrealizować projekt Międzymorza. Z kolei dla amerykańskich i izraelskich firm zbrojeniowych jest to dobry interes i okazja, aby sprzedać uzbrojenie warte miliardy dolarów, które najwyraźniej posłuży w jakiejś wojence. Jak mawiają - wojna to biznes.
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/izraelskie-media-donosza-ze-w-ramach-kontraktu-na-patrioty-polska-kupi-izraelskie-rakiety
 • Zielińska (Kukiz'15) dla wSensie: Gdyby nie sprezentowano 100 milionów na ukraińskie drogi, to nie trzeba by podnosić opłat
  Zielińska (Kukiz'15) dla wSensie: Gdyby nie sprezentowano 100 milionów na ukraińskie drogi, to nie trzeba by podnosić opłat Polakom.

  https://www.wsensie.pl/polska/24129-zielinska-kukiz-15-dla-wsensie-gdyby-nie-sprezentowano-100-milionow-na-ukrainskie-drogi-to-nie-trzeba-by-podnosic-oplat-polakom
 • @kula Lis 67 21:07:09
  https://www.facebook.com/groups/1839711859584314/permalink/2046028838952614/
 • @lorenco 21:11:50
  Z Qu...szonami raczej nie wygramy . https://warszawskagazeta.pl/polityka/item/4562-nowa-minister-spraw-zagranicznych-kanady-chrystia-freeland-dumna-wnuczka-kolaboranta Stąd ta pomoc dla banderopiteków . Ave.
 • @trojanka 21:15:54
  Ave . http://wolna-polska.pl/wiadomosci/przywrocmy-polsce-lwow-wilno-2017-01
 • Wypędzenia Polaków ze wschodnich województw Rzeczpospolitej…
  Dr Lucyna Kulińska – „Wypędzenia Polaków ze wschodnich województw Rzeczpospolitej (…)”

  Dr Lucyna Kulińska – „Wypędzenia Polaków ze wschodnich województw Rzeczpospolitej (…)” – Konferencja Naukowa „Należna pamięć, nie zemsta” – 8.07.2017, Warszawa

  https://youtu.be/2XK67rc-MOo
 • @trojanka 21:33:19
  za wolna-polska.pl
 • @trojanka 21:34:18
  Czekam kiedy się doczekamy powrotu naszych ziem do macierzy .Ave .https://www.youtube.com/watch?v=awLZSJ7SIUA
 • @Repsol 21:42:37
  Jakoś sobie tego nie mogę wyobrazić!No i co z Ukraińcami tam mieszkającymi??To też ma wejśc w skład Międzymorza??oni nadal na nasze garby, a my w nędzy???czy Litwini np.
  A banderowskie rezuny jako rezydenci, czy w siłach zbrojnych???No i przesuwka granic, a co Niemiaszki na to,zażądają Śląska???
 • @trojanka 21:50:14
  Spokojnie damy radę . Wszystko wróci na swoje miejsce . Kwestia czasu . Nie można przyszłości budować na kłamstwie .Wszystko pierdyknie w właściwym momencie . Bywaj z Bogiem .Ave. https://www.youtube.com/watch?v=rAZ-BqMEfK8
 • @Repsol 21:42:37
  Repsolku a jakże, sercem i duszą chciałoby się aby Lwów wrócił do macierzy. Ta joj!
  https://youtu.be/lHBiAhiddJ8
  Jednak tam już nie ma polskiego Lwowa.
  Tam już od dawna panuje nastrój Ukrainy, zapach Ukrainy, zapach zła.
  Nam to do niczego niepotrzebne: krew Polaków jest świętością i należy dbać o każdego Polaka tu w Polsce aby nie wyjeżdżał z Ojczyzny aby pola nie stały odłogiem aby przemysł był polski, sklepy, hurtownie, banki, aby Polak czuł się w swojej Ojczyźnie gospodarzem.
  To co mamy trzeba uszanować i pilnować raczej aby ukropy nie zalazły na tzw. Zakierzonie bo to to bezczelne jest, niedługo będą twierdzić, że Polacy to byli zawsze wasalami Ukraińców.
 • @trojanka 21:50:14
  Mieszkam na Podkarpaciu i nie wyobrażam sobie jakichkolwiek przesunięć granic!
  To tak, jakby przesunąć płot na sąsiednią działkę i obudzić zombie!
 • @lorenco 22:33:00
  Spokojnie wrócimy na swoje i Wielka Polska wróci tam gdzie jej miejsce .Banderopitekami się nie przejmuj . Mimo starań "naszego" chazarskiego sejmu i władzy wiem że My Naród damy radę . Ave Amigo . https://wiadomosci.wp.pl/polska-zablokuje-ukraine-tej-waznej-wypowiedzi-waszczykowskiego-nikt-nie-zauwazyl-6140954186552961a
 • @Repsol 22:43:31
  Na Ukrainie zauważyli tę wypowiedź i stwierdzili, że Bandery się nie wyrzekną.
  Niedługo zmienią front i oprócz nienawidzenia Rosji będą nienawidzić Polskę, już oficjalnie.
 • @lorenco 22:52:29
  No to te qu..y zginą marnie . Będzie znowu granica z Rosją . Na pohybel Porochowi & Co . Ave Amigo .https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • I z życzeniami Dobrej Nocy!!
  https://vk.com/video275530320_456239123

  https://youtu.be/8x8S5Mgimy0
 • @trojanka 23:12:31
  Dobrej nocy . Ave. : https://www.youtube.com/watch?v=aHW7t3esD2Q
 • I od lwowskich puchaczy ,Dywizjon 307!!
  https://youtu.be/TEYETFzSwAY
 • Autor & Wszyscy!
  Rzadko oceniam, a dziś jestem zgodny- 5!
  Tzw. czytanie ze zrozumieniem.
  Wszyscy zainteresowani komentatorzy wiedzą (oceny świadczą i mnóstwo linków).
  Najważniejsze więc w tym tekście jest zdanie (w nawiasie- dobrze, że z wykrzyknikiem!): "(... kłamcom ufać nie należy, droga młodzieży!)- Od siebie dodam tylko: Sic!

  pOZDRAWIANM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • Pytanie do autora.
  Mr McGregory, co pan zrobił że taki kundel Husky omija pana blog szerokim łukiem?
  (5)
 • @lorenco 22:33:00 a Polacy? rozbrojeni!
  Milion sztuk broni w rękach Ukraińców! Ukraińcy posiadają obecnie niemal milion sztuk broni – powiedział deputowany Rady Najwyższej Anton Gieraszczenko w jednym z programów telewizji 112 Ukraina.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201707165888885-sputnik-ukraina-bron/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031