Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1752 posty 1580 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Nowa koncepcja geopolityczna dla Polski – PILNIE POTRZEBNA!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

... bo póki co, to jesteśmy dobro- lub mimowolnymi więźniami starych pseudokoncepcji, które jak nie na manowce, to wiodą nas zgoła w przepaść.

 I tę nową koncepcję, nowy paradygmat musimy wypracować sami, bo w przeciwnym wypadku podsunie nam ją jakiś wujek-„dobra rada” (choćby pan Friedman ze Stratforu) w interesie swoich mocodawców, a zrobi to przy tym tak sprytnie, że będziemy się przy tym cieszyć jak murzyn blaszką, jak głupi bateryjką czy jak mały Kazio po dużym piwie.

[por.//macgregor.neon24.pl/post/138979,wujek-dobra-rada ]

Bohdan Urbankowski w swojej najnowszej książce o Adamie Mickiewiczu, sprowadza szalbierstwa Andrzeja Towiańskiego do jednego (przytaczam z pamięci): mówił paryskim wygnańcom to, co chcieli usłyszeć – że ich obecne wyganie ma sens, ze klęska Polski ma sens transcendentny, że już za kilka miesięcy powrócą do Kraju itd itd.

Współczesnym odpowiednikiem błazeństw Towiańskiego jest doktryna Giedroycia, do tej pory siejąca spustoszenie w polskiej polityce wschodniej. Jej zasięg i popularność nie wynika z jej walorów intelektualnych, bo takowych nie ma ani nigdy nie miała (nawet wtedy, kiedy była tworzona w latach 70-tych ubiegłego stulecia, we współpracy z Juliuszem Mieroszewskim, w warunkach sowieckiej dominacji na wschodzie Europy).

To, że jest przyjmowana bezrefleksyjnie przez środowisko „Gazety Polskiej” nie powinno nikogo dziwić: główne walory pani redaktor Gójskiej-Hejke nie leżą bynajmniej między jej uszami; to, że była wytyczną polityki zagranicznej Radka Sikorskiego – no cóż, wyszukany w korcu maku przez MI6 i CIA, strategicznie ożeniony i prowadzony za rączkę szef MSZ, oksfordczyk nie potrafiący samodzielnie napisać przemówienia po angielsku, zapewne do tej pory uważa picie drogich win (wg takich prostaków im droższe tym lepsze) na koszt resortu za najważniejszy obowiązek ministra.

Jednym z powodów niezasłużonej popularności tej doktryny był brak wyraźnie sformułowanej alternatywy – jak wiadomo, na bezrybiu i rak ryba, a na bezpticu i żopa sołowiej – tu grzech zaniedbania wydaje się ciążyć na patriotycznych środowiskach niepiłsudczykowskich.

Drugi powód niezasłużonej popularności i jednoczesnej nieadekwatności doktryny Giedroycia-Mieroszewskiego,  jej braku kontaktu z rzeczywistością Europy środkowej i wschodniej, to miejsce jej powstania, na przedmieściach odległego Paryża –„Bo Paryż częstą odmianą mody się chlubi, a co Francuz wymyśli, to Polak polubi”  - i tak ciągną się za nami te wypociny Kultury nie byle jakiej, bo Paryskiej, z Maison-Laffitte, jak smród po kalesonach, albo jeszcze gorzej, jak Bonaparte w hymnie narodowym.

A propos Boney’ego (jak pieszczotliwie nazywali go bladzi Angielczykowie, nie mylić z esbeckim kapusiem Bonim): chłopak był mistrzem pijaru. Kampanię egipską przerżnął z kretesem (dlatego też dziś kamień z Rosetty można zobaczyć za darmoszkę w londyńskim Muzeum Bytyjskim, a nie za worek Euro w Luwrze), ale po powrocie duParyża kazał bić medale „L’Egypte conquise”, więc paryżanie byli przekonani o jego zwycięstwie niczym lemingi  o sukcesach rządów PO-PSL.  Ja rozumiem, że jeszcze po bitwie pod Jeną-Auerstadt (1806) można było wiązać jakieś nadzieje z cesarzem, ale dziś, kiedy Francuzom chodzi już tylko o Caracale lub choćby o zwrot łapówek wziętych przez złodziei z PO (złodziej z PO to pleonazm?) uważam, że lepiej posłuchać starych nagrań Boney M., niż rodaków Boney-ego.

Tak więc trujące wapory giedroyciowszczyzny wciąż betonują polskie myślenie o geopolityce. Żeby nie być gołosłownym, za przykład niech posłuży artykułPolska i Ukraina to jedno państwo naszego Kolegi-Blogera. Z jednej strony jest to projekcja szlachetnych pragnień, ale co z tego, jeśli nie uwzględniają tego, co istnieje realnie? [Rzeczony artykuł zawiera przy tym tyle romantycznych mitów i anachronizmów, że brakowało jedynie stwierdzenia, iż zwycięstwo pod Grunwaldem to wynik przyjaźni, tolerancji i współpracy Polaków z krajami LBU].

Polecam zapis wideo panelu dyskusyjnego ze Stanisławem Srokowskim (człowiekiem niebywałej kultury osobistej) oraz dr Leszkiem Szykulskim (www.geopolityka.net)  pt.”Ukraina – państwo upadłe?” w Centrum edukacyjnym Powiśle z kwietnia tego roku (https://www.youtube.com/watch?v=kqii6wUB1LU ).

W 30 minucie słychać odgłosy próby rozbicia spotkania przez zwołanych przez media społecznościowe banderowców, szczęściem Polska i Ukraina to NIE JEST jedno państwo i spotkanie kontynuowano.

Jak tłumaczył dr Szykulski, geopolityka jako taka cieszy się na Ukrainie złą sławą (poprzez skojarzenie z geopolityką rosyjską). Dominuje więc prymitywna koncepcja banderowska: mamy na wschodzie konflikt z Rosją, więc należy z nią walczyć i tyle (praktyka wyglada inaczej – łatwiej walczyć nocą ze składem horyłki pod Kijowem, niż z uzbrojonym opołczeńcem), zaś wokół pozostałych granic odkrywać coraz to nowe ziemie etnicznie ukraińskie i je zajmować (w przypadku Polski nie tylko „zakierzonie”, ale już i Kraków, a nawet i Warszawę, w zalezności od ilości wypitej wódki; tymczasem Wrocław już jest etnicznie ukraiński, zaś po nadaniu obywatelstwa polskiego Ukraińcom wg pomysłu Jarosława „Młodszego” Gowina, będzie można liczyć na ponad 35 miejsc w polskim Sejmie, nie licząc dotychczasowych jawnych (Miron Sycz „niewychowany w sympatii do Polski”) czy ukrytych (Schetyna, marszałek Kuchciński, ten od uzgodnień z synem zbrodniarza Szuchewycza). Jedyne alternatywne, autentycznie ukraińskie koncepcje geopolityczne podkreślają budowanie potegi własnego państwa w oparciu o WŁASNE siły i zasoby, a jeśli  „Międzymorze”, to od Morza Czarnego do Bałtyku w sojuszu z Białorusią i republikami bałtyckimi z Ukrainą jako dominującym elementem układanki i współpracą z Niemcami.

Najważniejszy przykład: do stołu rozmów w sprawie „uregulowania” sytuacji w Donbasie i na wschodzie Ukrainy, poza Rosją, zaproszono Niemcy i nawet Francję, ale nie Polskę. Żaden z liczących się polityków ukraińskich nie zaprosił Polski – ale tymczasem nie tyle główni, co gówni specjalisci i doradcy od polskiej polityki wschodniej swoje. [Ergo, pogonić durniów pokroju Targalski czy Grajewski vel Żurawski nie czekając ani chwili!]

Znowuż Stanisław Srokowski zwrócił uwagę na inna bardzo ważną rzecz – nawet jeśli znajdzie się ukraińskiego partnera do rozmowy, który chciałby usiąść z nami do stołu i porozmawiać poważnie o przeszłości, a nie pleść banderowskie bzdury (skądinad kłamliwe), że Polacy byli panami i dlatego trzeba było ich porabać siekierami (większość polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa to chłopi), to wówczas taka osoba z miejsca podlega ostracyzmowi jako zdrajca (tu nawetnie chodzi o kogos, kto przyjmie polski punkt widzenia, ale wogóle zdecyduje się na przedstawienie i analizę faktów. Z tego samego powodu ataman Symon Petlura (do 1923 roku ukrywany w Polsce) uważany jest na Ukrainie za zdrajcę i czy może nas dziwić, że polskie próby zastąpienia nim banderowskich herojów skazane są na porażkę?

A z ostatniej chwili, zwróćmy uwagę nie tylko na bezczelność  i ultymatywność żądań prymitywnego banderowca Parubija (obozy filtracyjne dla mieszkańców Donbasu!) wobec Polski w rozmowie z Markiem Kuchcińskim (jak widac bycie durniem nie stoi na preszkodzie, by piastowac urząd marszałka Sejmu) , ale też na typowe (że tak powiem „typiczne”) podejście do historii („Z marszałkiem Kuchcińskim zawsze dochodzimy do wniosku, że historią powinni zajmować się historycy, a my wspólnie powinniśmy budować teraźniejszość i przyszłość [... ]Ponadto, Parubij zaapelował o pamięć „o światłych stronicach w naszej historii, takich jak wspólna obrona Warszawy przed czerwoną hordą”. – Warto przypominać, że kiedy byliśmy razem, to odnosiliśmy zwycięstwa –  zaznaczył.)zahttps://kresy.pl

Szkoda, że nie wspomniał o polsko-ukraińskim braterstwie broni podczas tłumienia Powstania Warszawskiego.

Nie chcę przedłużać, ale jeśli ktoś do tej pory nie zauważył, w jaką ślepą uliczkę prowadzi nas pokutująca do tej pory wsród naszych polityków doktryna Giedroycia i nie widzi, że ma się tak do rzeczywistości jak pięść do nosa, to ... nie jest osobą spostrzegawczą, a jest raczej pokroju młodego Wildsteina, który parę razy przejechał U’krainę wzduż i wszerz i żadnego banderowca nie widział (por. List w sprawie odwołania Dawida Wildsteina), w czym przypomina panią Małgorzatę Niezabitowską (z jej zajebiaszczą fryzurą a la paź-homoseksualista), która jeździła po całej Polsce z nadzieją sfotografowania jakiegoś ocalałego Żyda, ale nie znalazła! (a wystarczyło przecież zajechać do warszawskiego czy wrocławskiego magistratu, o Sądzie Najwyższym nie wpominając).

Podsumowując pewne fakty i mity:

- Ukraińcy to nie są nasi bracia, ale dumni i do dziś czerpiący profity ze zbrodni swoich ojców i dziadów potomkowie morderców naszych braci (copyright Max Kolonko) - nasi bracia leżą porabani po dołach, rowach, bez krzyża i bez modlitwy, zamordowani podwójnie, najpierw siekierą, teraz przez niepamięć, przehandlowani i olani ciepłym moczem przez PiS i wszystkie poprzednie rządy warszawskie)

- Ukraina nie jest formalnie w stanie wojny z Rosją, co więcej, jej eksport broni do Rosji stale wzrasta (czyli tak, jakby Polska do końca września 1939 roku wciąz sprzedawała broń Niemcom)

- Ukraina nie widzi w Polsce partnera do Międzymorza, ani tym bardziej „przyjaciela” i jednoznacznie odrzuca nasze narzucanie się w roli „adwokata” – owszem, chce od nas darmowego finansowania, ale geopolitycznie i gospodarczo uważa nas za konkurenta, którego należy osłabić

- Ukraina (junta kijowska, wsparta na przerażającej mieszance żydo-banderowskiej) nie broni Polski przed Rosją, ale WCIĄGA Polske do wojny z Rosją

Jak mawiał Jan Tadeusz Stanisławski „i to by było na tyle”, do tematu powrócę.

KOMENTARZE

 • jarosław "młodszy" gowin, pisze się tylko z małej,
  jak i resztę tych farbowańców !
 • A to dawidek pieprzony!
  ///pokroju młodego Wildsteina, który parę razy przejechał U’krainę wzduż i wszerz i żadnego banderowca nie widział ///

  W celu unaocznienia małemu Wildsteinowi tego i owego, należy co rychło wysłać go ( kopniakami w razie by się opierał),do pobliskiego Lwowa.
  Bowiem wkrótce tj 30 lipca w tym pięknym mieście odbędzie się SZUCHIEWICZ-FEST https://www.google.pl/search?q=%D1%88%D1%83%D1%85%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87+%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82&client=firefox-a&tbm=vid&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwiPrt_j8OLUAhWKBBoKHYnwAFkQ_AUIDCgD&biw=1280&bih=657&dpr=1#q=%D1%88%D1%83%D1%85%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87+%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82

  pouczestniczy młodziak w rekonstrukcjach historycznych (bo jak raz 30 czerwca przypada rocznica ) https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogromy_lwowskie_%281941%29 i zaraz zobaczy problem.
  Żeby tylko zdążył nam dać sygnał że "zobaczył"
 • Ks. Stanisław Małkowski zaprasza na Obchody Kresowe do Warszawy
  https://youtu.be/qsuTwO9EB3U
 • Poseł Wojciech Bakun (Kukiz'15) zaprasza na Obchody Kresowe do Warszawy
  https://youtu.be/k3t4j2LmMho

  Dr Ewa Kurek zaprasza na Obchody Kresowe do Warszawy.

  https://youtu.be/caCZfTnMh_I
 • @ikulalibal 13:27:57
  No własnie, chyba że lwowski (bandersztacki?) "Szuchewyczfest" organizuje im jak zykle Putin i jego kolumna?

  mam nadzieję, ze wsród honorowych gości na festiwalu będzie i prezes Kaczyński, i prezydent Duda z żoną i teściem, i marszałek Kuchciński między Parubijem a Szuchewyczem juniorem oraz prezydencki minister Krzysztof Szczerski, który od czasu objęcia stanowiska porzucił rozum iprzyzwoitość

  - wszyscy oni są siebie wzajem warci

  PS - czy jest jakaś jedna porządna organzacja kresowa, któa mogłaby działać jako swoiste propolskie lobby?

  pozdr
 • W Przemyślu na procesji było 1500 Ukraińców z całej Ukrainy
  https://sergiuszblog.wordpress.com/2017/06/25/w-przemyslu-na-procesji-bylo-1500-ukraincow-z-calej-ukrainy/


  Zdzisław Koguciuk z Lublina, działacz „Solidarności” w stanie wojennym i współorganizator strajków w PKP w 1980 roku oraz inicjator budowy pomnika Ofiar UPA w Lublinie nie został wpuszczony na Ukrainę.

  http://www.fronda.pl/forum/ks-isakowicz-zaleski-na-ukraine-nie-wpuszczono-budowniczego-pomnikow-ofiar-upa,81358.html
 • Przedstawiciele państw członkowskich w Radzie UE formalnie zatwierdzili porozumienie ws. korzystnych dla Ukrainy preferencji
  handlowych.

  Środki te są z naszej strony gestem wsparcia politycznego i gospodarczego dla Ukrainy. Ze względu na trudną sytuację, w której obecnie znajduje się Ukraina, mamy nadzieję na szybkie wdrożenie tych regulacji – napisał w oświadczeniu Christian Cardony, minister gospodarki Malty, która do końca czerwca przewodniczy w Radzie UE.

  Zatwierdzone propozycje mają poprawić dostęp do rynku unijnego dla ukraińskich eksporterów. Jak tłumaczono, w związku z trudną sytuacją gospodarczą na Ukrainie i podejmowanymi w tym kraju reformami.

  Nowe preferencje uzupełniają te, które obowiązują od początku 2016 roku. Teraz, na trzyletni okres wprowadzone zostaną dodatkowe preferencje na bezcłowy import: miodu naturalnego (2,5 tys. ton), przetworzone pomidory, przecier (3 tys. ton), sok winogronowy (500 ton), owies (4 tys. ton), pszenicę (65 tys. ton), kukurydzę (625 tys. ton), jęczmień (325 tys. ton) oraz kasze zbożowe (7,8 tys. ton).

  onadto, przewiduje się całkowite zniesienie ceł importowych na szereg towarów przemysłowych. Szczególnie na nawozy sztuczne, barwniki, pigmenty i inne substancje barwiące, miedź, aluminium, obuwie, a także sprzęt radiowo-telewizyjny.

  Przeczytaj: Polscy europosłowie chcieli zablokować proukraińskie regulacje UE. „Rzeczpospolita” ich krytykuje

  Nowe regulacje powinny wejść w życie przed końcem września br. Z kolei w dniach 12-13 lipca w Kijowie odbędzie się szczyt UE-Ukraina.


  Eurokraci forsowali preferencje
  Jak wcześniej informowaliśmy, Parlament Europejski wraz z unijną Rada doszły do porozumienia ws. tzw. autonomicznych środków handlowych (ATM) dla Ukrainy. Polska była jednym z nielicznych krajów, które na posiedzeniach Rady sprzeciwiały się propozycjom Komisji Europejskiej. Nasz kraj został jednak przegłosowany. Później polscy eurodeputowani (zarówno z PiS, jak i z PO i PSL) próbowali utrącić propozycję Brukseli w Europarlamencie. Udało im się ja ograniczyć, ale została ona ostatecznie przyjęta.

  KE stwierdziła, że Ukrainie trzeba pomóc jeszcze bardziej, tłumacząc to konfliktem w Donbasie i złą sytuacją gospodarczą kraju. Według nieoficjalnych informacji, poza Polską przeciwko koncesjom protestowały również Węgry, a także Bułgaria. Wszystkie te kraje zostały jednak przegłosowane.

  – Czy te decyzje będą miały swoje konsekwencje? One już je mają – mówił Kresom.pl poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko, przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi.

  – Z sąsiadami trzeba żyć dobrze, trzeba im pomagać, tylko jeśli Unia Europejska widzi potrzebę, może i słuszną, pomagania Ukrainie, to dobrze byłoby, żeby nie robiła tego tylko kosztem Polski. A w tej chwili tak to wygląda – stwierdził Sachajko.

  Czytaj więcej:

  Unijne rozporządzenie umożliwi Ukrainie zalanie UE swoim zbożem? Strona polska jest na „nie”

  Ukraińska produkcja rolna zaleje Polskę – tego chce Bruksela

  – Jeżeli w UE brakuje zboża, to przecież możne je załadować na pociągi, zaplombować wagony i wysłać je tam, gdzie go brakuje. Np. do Holandii, Hiszpanii czy Francji. Natomiast w tej chwili produkty rolne z Ukrainy zostają zaraz za granicą – uważa szef sejmowej komisji rolnictwa.

  Zdaniem posła, najgorsza jest sytuacja panuje na wschód od Wisły, gdzie import z Ukrainy wpływa m.in. na obniżkę cen zbóż, niekorzystną dla polskich rolników. – Wszystko co do nas dojedzie powoduje, że polscy rolnicy zaczynają sprzedawać znacznie poniżej kosztów. Wynika to z tego, że Polska jako kraj członkowski UE musimy trzymać wysoki standard naszych produktów rolnych. Nie możemy korzystać z takich środków ochrony roślin, jakie są używane na Ukrainie, ponieważ u nas muszą one zostać dopuszczone. Ponadto, mamy droższą ropę i generalnie gorsze ziemie od Ukraińców. Już te trzy czynniki powodują, że produkcja zboża w Polsce jest znacznie droższa niż na Ukrainie.

  Co grozi polskim rolnikom
  Jak informowaliśmy wcześniej, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz uważa, że ukraińska żywność, na którą Komisja Europejska zwiększyła bezcłowe kwoty eksportowe, zagrozi polskim rolnikom. Podkreśla, że decyzją Unii Europejskiej ukraińska żywność będzie mogła szerokim strumieniem wpływać do polski. Dzięki temu dojdzie do podwojenia ukraińskiego eksportu zbóż do UE, który i tak jest już teraz ogromny.

  Zdaniem prezesa ukraińskie kontyngenty w pierwszej kolejności trafiają do Polski – mogą zdestabilizować rynek. Dodał także, że już w zeszłym roku ukraińska żywność, zwłaszcza zboże wywołało poważne problemy. Wskazuje, że z powodu decyzji Komisji Europejskiej sytuacja w tym roku może być jeszcze gorsza.

  Ponadto, jak dowiedziała się dziennikarka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon na ustalenie wysokich limitów bezcłowego importu z Ukrainy najbardziej naciskały Niemcy.

  consilium.europa.eu / Zik.ua / Kresy.pl

  http://kresy.pl/wydarzenia/rada-ue-zatwierdzila-preferencje-handlowe-dla-ukrainy/
 • @MacGregor
  100/100 Pozdrawiam .Polecam. http://www.fronda.pl/blogi/prawda-o-nobliscie/ukrainscy-mordercy-polakow-w-powstaniu-warszawskim,39339.html
 • ŻĄDAMY USTAWY O LUDOBÓJSTWIE POLSKIEJ LUDNOŚCI NA KRESACH WSCHODNICH II RP, DOKONANYM PRZEZ UKRAIŃSKICH SZOWINISTÓW Z OUN-UPA
  ŻĄDAMY USTAWY O LUDOBÓJSTWIE POLSKIEJ LUDNOŚCI NA KRESACH WSCHODNICH II RP, DOKONANYM PRZEZ UKRAIŃSKICH SZOWINISTÓW Z OUN-UPA.
  Janusz Sanocki zaprasza na Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ukraińskiego Ludobójstwa na Polakach

  https://youtu.be/zHOt83Qmhe8
  http://www.citizengo.org/pl/signit/45807/view


  https://www.facebook.com/Sprawa.kresowa.sprawa.narodowa/?ref=py_c
 • @trojanka 14:40:10
  Taaa...
  https://sergiuszblog.wordpress.com/2017/06/28/ukraincy-jedna-128-brygada-podbije-cale-wegry/

  Ukraińcy: jedna 128 brygada podbije całe Węgry
 • Znamienici jewreje Ukrainy, czyli cały rząd i większośc polityków oraz cyngiel Prawy Sektor!!!!
  Kiedyś banderyzm ich mordował, teraz go sprytnie wykorzystują dla swoich celów!
  https://youtu.be/uOHCQe_FRUw

  Siedziba Ukraińskiej Ochotniczej Armii pod dowództwem poprzedniego szefa Prawego Sektora D.Jarosza!
  https://youtu.be/psjexPyRpPA
 • Tak si ę nadzwyczaj szczęśliwie składa, że wszyscy rządzący i wysocy urzędnicy są miliarerami.
  Ukraińcy mają podwyżki cen gazu, wody i ciepła co 3 miesiące, praktycznie wszystkiego.
  Koszty tej sytuacji zostały przepchnięte m.in. na polskie społeczeństwo,zmuszając kolejne rządy do dalszego zadłużania obywateli i kraju.
  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/539829,kukiz-15-stanislaw-tyszka-dlug-publiczny-zadluzenie-konstytucja-for-licznik-dlugu.html

  http://www.pch24.pl/100-mln-euro-na-remonty-drog--polski-rzad-po-raz-kolejny-pozyczyl-pieniadze-ukrainie,50349,i.html

  Ta akcja, w zamyśle miała znaczną część młodych Ukraińców wypchnąć z kraju m.in. do Polski, jako tanią siłę roboczą jak już ci ,których imienia nie wolno wymawiać, odpoczną sobie w Polin!!!stąd ta histeria z jednym "wspólnym" krajem i usilnymi próbami wymuszania na nas niechcianej "przyjaźni", lejąca się strumienaim propaganda i przekręcanie historii..Rebe Dudkiewicz wie co mówi, i rebe Ta- laga też.

  https://marucha.wordpress.com/2017/06/17/dokad-wyjedzie-12-milionow-ukraincow/

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Lista-najbogatszych-Ukraincow-3507812.html  http://www.tygodniknarodowy.pl/3090/mfw-ukrainski-budzet-pusty-lecz-ministrowie-w-kijo/

  http://kresy.pl/wydarzenia/talaga-rzeczpospolitej-otworzmy-uczelnie-armie-ukraincow/
 • @trojanka 17:09:53
  http://biznes.interia.pl/podatki/news/szydlo-nalezy-rozwazyc-pomysl-podniesienia-oplaty-paliwowej,2526442,4211


  http://www.pch24.pl/100-mln-euro-na-remonty-drog--polski-rzad-po-raz-kolejny-pozyczyl-pieniadze-ukrainie,50349,i.html
 • Jedno powiem wam
  jebać ukraine
 • i tych
  co wspierają ukrainę, wieczna hańba tym skurwielom
 • @MacGregor 14:15:19
  Ukraiński intelektualista uzasadnia mordy na Polakach! .. .. . Mordy na polskiej ludności cywilnej na Wołyniu były uzasadnione, gdyż Ukraińcy walczyli o własne państwo. Bez tego budowa tego państwa nie była możliwa – twierdzi ukraiński pisarz Taras Prochaśko. ... ...
  https://kresy24.pl/ukrainski-intelektualista-uzasadnia-mordy-na-polakach/
 • @MacGregor 14:15:19
  Wybielanie ukraińskiej przeszłości. „Foreign Policy” demaskuje fałszerza historii

  https://kresy24.pl/wybielanie-ukrainskiej-przeszlosci-foreign-policy-demaskuje-falszerza-historii/

  https://kresy24.pl/wiatrowycz-coraz-bardziej-szkodzi-ukrainie-zamyka-droge-do-nato-i-ue-wpycha-w-objecia-moskwy/
 • @MacGregor
  Koniec sojuszu energetycznego pomiędzy Polską a Ukrainą?

  https://kresy24.pl/koniec-sojuszu-energetycznego-pomiedzy-polska-a-ukraina/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31