Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1788 postów 1686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Kukiz: Najpierw zajmijmy się penalizacją banderyzmu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Paweł jaki jest, każdy widzi, ale przyznam się, że wolę jego nieokrzesany zdrowy rozsądek od doktoranckich rozpraw maleńkich uczonych, z powagą rozbierających różnice między przodkiem a tyłkiem ...

... a podpadających pod fraszkę Kochanowskiego „Na matematyka”.

A już na pewno przedkładam go nad przemądrzałka Wojtka Cejrowskiego, który ostatnio musiał przedobrzyć z jakimiś latynoskimi ziołami, bo jak nie każde nam strzelać do Ruskich, to oddaje Szczecin Niemcom czyli robi za durnia, bynajmniej niepożytecznego.

Jak wiadomo, póki co bandero-PiS blokuje penalizację banderyzmu w Polsce, bo rzekomo popsuje to przeznakomite obecnie stosunki między dupą a batem, tzn. nami a Ukrainą (chodzi tu o sąsiadujące z nami przyjazne mocarstwo, które nas broni i finansuje, a w którym banderyzmu nie ma, a nawet jeśli jest, to marginalnie). Nie jestem z bandero-PiS-u i zapewne z tego powodu mój prosty, gojowski umysł nie jest w stanie pojąć, dlaczego ręka podniesiona na terrorystę, ludobójcę i agenta Abwehry, czyli Stepana Banderę miałaby być w takim razie obcięta zamiast pogłaskana.

Gwoli sprawiedliwości, pomału pojawiają się głosy sprawiedliwych w pisowskiej bandero-sodomie i da dobry Pan Bóg, że liczba ich dojdzie do dziesięciu, zanim przeleje się czara gniewu i goryczy (poniżej odnośniki do artykułów z portalu „wWazelinie”:

Nie można ulec ukraińskiemu szantażowi. Potomkowie morderców z UPA blokują prace poszukiwawcze na Kresach

Koniec złudzeń. Czas dokonać zdecydowanej reorientacji w naszej polityce wobec Ukrainy

Po zażyciu z takiej mańki wiele osób takich jak ja wreszcie odetchnie, bo przestanie na nas ciążyć piętno „ruskiego agenta”. Wyznam, że pomału zaczynałem już tęsknić do dawnych czasów, bo przez ostatnie ćwierć wieku jak nie byłem rasistą, kseno- i homofobem, to politycznym troglodytą, zacofańcem z ciemnogrodu, antysemitą, trollem i agentem Putina w śmierdzących onucach ... a za komuny byłem tylko zwykłym warchołem].

Tymczasem Sejm przyjął nowelizację ustawy o zakazie propagowania komunizmu etc. W sumie bardzo ładnie, ale ...

W „Dziadach cz.III”, w scenie z salonu literackiego czytamy:

„Wieleż lat czekać trzeba, nim się przedmiot świeży

Jak figa ucukruje, jak tytuń uleży?”

Temat dekomunizacji tak już się u nas ucukrował i uleżał, że większość zdążyła zapomnieć, o co chodzi, za największych dekomunizatorów robi kolejne pokolenie żydokomuny, zaś o wolnościach obywatelskich i gorpodarczych pouczają nas osobniki pokroju partyjnego doktrynera z Instytutu Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu czyli profesora Leszka Balcerowicza (por. najnowsze: Balcerowicz do Polaków: wyemigrujcie na Białoruś!)

Będziemy zatem sprawdzać, czy na przedmieściach Piździejowic nie uchował się czasem na tablicy Janek Krasicki, za charakterystyczną koszulkę z obrośniętym jak małpa Che Guevarą będzie można dostać dwa lata, a tymczasem Rysiek Kalisz dalej będzie podjeżdżał na gej-parady swoim jaguarem, uniwersytety będą nauczać genderowskich koszałków-opałków,  komunistyczna par excellence ‘Krytyka Polityczna” nadal będzie finansowana z budżetu, z pieniędzy ciężko zarobionych przez przedstawicieli polskiego „ciemnogrodu”, zaś w UE neo-komunizm coraz otwarciej staje się oficjalną doktryną i religią.

Za Gałczyńskim Ildefonsem:

„A tymczasem na mieście 
Insze były tam treście, 
Niby ten sam tytuł w przedzie, 
Ale w środku, strach powiedzieć: 
PRZYGODY PEDERASTÓW”.

A zatem na mieście pojawiły się insze treście, czego wyrazem są pojedyńcze na razie odgłosy zdrowego rozsądku na wWazelinie (a może tylko wyrachowania, bo ostatecznie Kresowiacy to duży elektorat, który kolejny raz nie da się oszukać). Tymczasem „Gazety Polskiej”, jako konkurencji na medialnym rynku, jeszcze nikt o zmianie trendu nie powiadomił, więc biedacy nadal jeszcze dmą w stara trąbkę, aż ktoś się w końcu zorientuje, że coś jest nie tak – tyle, że znając inteligencję autorów i czytelników „Strefy Wolnego Słowa” może to jeszcze potrwać ;)

A propos dekomunizacji i „Gazety Polskiej” , przypomniała mi się ich akcja z 6-7 stycznia 2007  (we współpracy z red. Tomaszem Terlikowskim) zablokowania ingresu arcybiskupa Stanisława Wielgusa do archikatedry warszawskiej – w wyniku rozpętanej nagonki arcybiskup zrezygnował i mamy w to miejsce kard. Kazimierza Nycza. To sie nazywa zamienić siekierkę na kijek!

Bogu dzięki, że „Gazeta Polska” nie istniała w czasach opisywanych w Dziejach Apostolskich – Święty Paweł bowiem, zanim został Pawłem, był nie tylko tajnym współpracownikiem Szawłem, ale jak podaje Pismo „dyszał żądzą zabijania uczniów Pańskich” i ówczesny rednacz GaPola, nazwijmy go Tomasz-Jehuda Sakiewka, dla przyjaciół Judasz, utrąciłby go jak amen w pacierzu, no i dziś chrześcijaństwo byłoby sektą znaną tylko historykom judaizmu, na co rzecz jasna Opatrzność nie mogła pozwolić.

Ale powróćmy do Pawła Kukiza.

W rozmowie z wyraźnie niebędącym w najwyższej formie intelektualnej red. Mazurkiem powiedział:

– Uważam, że w pierwszej kolejności tak Sejm, jak i Senat powinny zająć się zakazem propagowania banderyzmu… – stwierdził Kukiz.

– Ale gdzie ma pan w Polsce banderyzm? – przerwał prowadzący rozmowę Robert Mazurek.

Paweł Kukiz zwrócił uwagę na propagowanie banderyzmu na Ukrainie, ale Mazurek ponownie mu przerwał. – I chciałby pan, żeby Polacy zakazali Ukraińcom [propagowania banderyzmu – red.], tak? – pyta dziennikarz.

– Nie, proszę pana – odparł Kukiz. – Chciałbym, żeby w Polsce nastąpiła penalizacja banderyzmu, bo ten milion, półtora miliona Ukraińców, którzy przebywają w Polsce, po powrocie na Ukrainę mogliby mówić swoim ziomkom, że w Polsce Bandera jest „be”.

 

– Zanim pan zacznie ustawiać Ukraińcom prawo… – zaczął Mazurek. – Nie Ukraińcom – mówię o polskim prawie – podkreślił Kukiz.

[Od czasów zapoczątkowania tej specyficznej mody przez panią red. Monikę Olejnik, przerywanie wypowiedzi zaproszonemu gościowi i zagłuszanie jego wypowiedzi, jeżeli odpowiada nie tak, jak prowadzący sobie tego życzy, stało sie jak widać prawdziwą plagą polskojęzycznego dziennikarstwa].

Źródło: //kresy.pl

Zdjęcie wprowadzające: Neobanderowcy z „Prawego Sektora” i batalionów ochotniczych ze swoim idolem w strefie ATO.

[To z nimi chcemy tworzyć ‘Międzymorze’ i iść wspólnie na Moskwę]

Źródło:  https://adnovumteam.wordpress.com

KOMENTARZE

 • Ależ nie będzie penalizacji idei i religii banderowskiej, /w żadnym razie/, która być może wkrótce zapanuje w Polsce!!!
  No bo powedzmy sobie realnie, jeśli jak widac w sasiednim poście , mamy byc jednym krajem, to bezwzglednie musimy przyjąć ideologię banderowską i jej twórców i bohaterów jako swoją!!Bo to jest ideologia wyznawana przez władze Ukrainy i jakąś część tamtejszego społeczeństwa!!Podwaliną państwowości, weterani UPA i weterani SS Gazlizien sa bohaterami tego kraju, czci ich się tam.
  No i jak sobie wyobrazić marsz ku czci SS Galizien w Kijowie bez udxziału Polaków, członków rządu i parlamentu?????w jednym kraju?????
  Więc jak może być penalizacja, absolutnie nie, nie nie!!Wołynia nigdy nie było,jakis tam epizod, byli, umarli i po ptokach, każdy kiedyś umrze nie??? to nowy powiew historii, świeży pogląd na sprawę!!dobro wyższe wynikające z połączenia bratnich krajów w jeden organizm.
  Tylko prostych, zwykłych ludzi i tu i tam jest żal.

  Niektórzy ruscy agenci Kremla w Polsce i za granicą,nie kochający Ukrainy , Bandery, Szuchewycza i SS Galizien, uważają natomiast za zidiociałe pomysły i plany, aby połączyć z Polską??????całkowicie skorumpowany kraj, zniszczony i wyprzedany przemysł, wycięte znaczne obszary lasów, wyszabrowane złoża naturalne np . bursztyn, społeczeństwo bardzo zaniedbane zdrowotnie, ze składami śmieci we Lwowie których nie potrafią zutylizowac.Tylko cichaczem wywożą nocą do sąsiednich okręgów. A w związku z grożącą epidemią tyfusu i duru brzusznego planuja się wywózke dzieci z miasta!!

  https://youtu.be/Z4rA4oaILu4

  I miliony sztuk broni w wolnym obiegu!!
  I TO MAJĄ wziąć POLACY na swoje utrzymanie, na swoje barki???????????????tylko szatan mógł miec taki pomysł!!
  Ciekawe bardzo ILE jeszcze brzemion planują wrzucić umęczonym Polakom na barki,chorzy i źli ludzie???Ilu jeszcze młodych ucieknie z kraju, bo to nie jest emigracja, to jest ucieczka młodych Polaków, oni
  u c i e k a j ą z POlski!!!

  https://youtu.be/HDdX17E9sR0

  https://youtu.be/XfrZ3O6h7EA

  Masowe zatrucia jadem kiełbasianym, ofiary śmiertelne.
  https://youtu.be/4bGcNzEq28Y


  A w ogołe to znowu MUSIMY!!!Musimy ich zrozumieć, i płacić, płacić płacić, zasiłki stypendia,na 60 organizacji ukraińskich w Polsce, budować drogi, leczyć i rehabilitować.

  Bo Polacy mogą się jeszcze bardziej wytężyc, jeszcze więcej pracować, wszystkim zadośćuczynić,odjąć swoim dzieciom i sobie jeszcze więcej od przysłwowiowej gęby!!Byle INNI byli zadowoleni i nas polubili i hegemon był zadowolony!!
  Aż Polacy zdechną,z chorób stresu,dzieci w wieku 10 lat z popsutymi zębami i krzywymi kręgosłupami itd. Żywiciel padnie !Co wtedy zrobią biedaki??którym jesteśmy winni 65 mld oraz ci na naszym utrzymaniu!Nie wiem!!
  https://youtu.be/UwrgnOUreAU
 • Tak rządzi Prawy Sektor,ten bohater juz wącha kawiatki przegiął!
  Zlał prokuratora po pysku!ale sa następcy!!
  https://youtu.be/v5vSCGSvf3U
 • Czysta nacja" ma być!!
  https://youtu.be/yI15-XQI7aU
 • Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej
  http://kresykedzierzynkozle.pl/wp-content/uploads/2016/09/PLAKAT-768x1080.jpg

  http://kresykedzierzynkozle.pl/patriotyczny-zwiazek-org-kresowych-i-kombatanckich/narodowy-dzien-pamieci-ofiar-ludobojstwa-polakow-na-kresach-wschodnich/
 • @trojanka 18:23:47
  https://www.facebook.com/Sprawa.kresowa.sprawa.narodowa/?ref=py_c

  http://www.citizengo.org/pl/signit/45807/view
 • @trojanka 20:22:55
  Alez to proste jak sznurek w kieszeni!Ten kto sobie wykoncypowal (na pewno autorstwo tego pomyslu nie jest polskie;tu "czeba umysl miecz bystry jak szfist szczaly") polaczenie Polski i Banderlandii chcial tym sposobem przez tylny lufcik (bo juz nie drzwi) wprowadzic Ukraine do Nato i ustawic "flankie" natowska przy granicy z Rosja.
 • @Herkules 03:56:50
  Wyląda "nato", ze niestety taki maja plan, kościste łapy!!
  http://kresy.pl/wydarzenia/bandera-i-ja-banderowska-propaganda-w-polskiej-szkole-dla-ukraincow-foto-video/

  http://wolnosc24.pl/2017/04/03/ukrainski-burmistrz-z-banderowska-flaga-chcial-wjechac-do-polski/
  http://xportal.pl/?p=29275
 • Dawanie obywatelstwa imigrantom z Ukrainy to droga do ukraińskiej partii w Sejmie
  Dr Robert Wyszyński dla Kresów.pl:

  Marek Trojan http://kresy.pl/wydarzenia/dr-wyszynski-dla-kresow-pl-dawanie-obywatelstwa-imigrantom-ukrainy-droga-ukrainskiej-partii-sejmie/

  W rozmowie z Kresami.pl socjolog dr Robert Wyszyński (UW) zwraca uwagę na groźne konsekwencje propozycji masowego nadawania imigrantom z Ukrainy polskiego obywatelstwa. Zaznacza m.in., że jeśli się zmobilizują, w polskim Sejmie może znaleźć się nawet ponad 30 ukraińskich posłów.

  W Polsce ostatnio pojawiły się głosy wzywające do nadania Ukraińcom przyjeżdżającym do Polski kolejnych przywilejów. Wicepremier Jarosław Gowin stwierdził niedawno, że Polska powinna otworzyć się na imigrantów ze Wschodu, głównie z Ukrainy, włącznie z ułatwianiem im otrzymania polskiego obywatelstwa. Po to, by zatrzymać w Polsce tych, którzy już przyjechali, a także zachęcić kolejne osoby do przyjazdu.

  Jeżeli chcemy zatrzymać tutaj naszych ukraińskich pracowników, ale także młodych naukowców, to powinniśmy otworzyć dla nich drogę do stosunkowo szybkiego uzyskiwania obywatelstwa polskiego. Jeżeli Polacy w Wielkiej Brytanii mogą uzyskiwać obywatelstwo po pięciu latach pobytu na terenie wysp brytyjskich, to wydaje mi się, że analogiczne rozwiązanie powinniśmy wprowadzić w Polsce w odniesieniu do Ukraińców – podkreślił wicepremier.

  Później w podobnym tonie wypowiedział się na łamach „Rzeczpospolitej” jej były wicenaczelny, Andrzej Talaga:

  – Czas na rewolucyjną, proukraińską politykę imigracyjną. Warto otworzyć na Ukraińców nie tylko plantacje truskawek, ale uczelnie, zarządy firm, a nawet armię.

  Przeczytaj: Talaga w „Rzeczpospolitej”: otwórzmy nasze uczelnie i armię na Ukraińców

  Strwoniony koszt

  Dr Robert Wyszyński, socjolog z UW, były dyrektor Instytutu Kresowego i ekspert ds. migracji przypomina o tym, że mamy już kilka milionów Polaków, którzy wyemigrowali za granicę. – Należałoby stworzyć dla nich warunki do powrotu – uważa dr Wyszyński. Zwraca uwagę na szereg teorii dotyczących migracji: demograficznych, ekonomicznych, a także socjologiczne.

  W klasycznych, ekonomicznych teoriach migracji mówi się, że swobodny przepływ ludności ma sens, ponieważ po jakimś czasie ci, którzy w danym miejscu pozostali, głównie specjaliści, staną się bardziej dobrem unikalnym na rynku. I siłą rzeczy będą więcej zarabiać. Tyle tylko, że tak się nie dzieje. Ponieważ teorie te zakładają, że państwo chroni swoich obywateli samo siebie. A u nas, jak widać, nie – tłumaczy socjolog.

  – Polska zapłaciła za to wielką cenę, wielu Polaków przeżyło tragedie rodzinne, jak rozbicie rodzin, dzieci trafiające do ośrodków opiekuńczych itp. To są tragedie milionów ludzi. A teraz ten ogromny koszt zostanie strwoniony – mówi dr Wyszyński. – Gdy brakuje np. lekarzy, pielęgniarek czy osób z innych zawodów deficytowych, którzy wyjechali, to pensje tych, którzy zostali, powinny rosną. Tyle, że teoretycy nie założyli, że nasze państwo zamiast strzec dobro obywateli sięga po tańszych pracowników z zagranicy.

  PRZECZYTAJ: Dr Mech dla Kresów.pl: projekt ściągania Ukraińców i nadawania im obywatelstwa jest zabójczy

  – Jeżeli Polacy, którzy wyjechali, mają wrócić, to coś musi ich tu przyciągnąć, a stamtąd wypchnąć – uważa ekspert. – Pytanie, czy ktoś w Polsce w ogóle chce zmienić tę sytuację, która tych ludzi wypchnęła na emigrację. Wypchnęły ich umowy śmieciowe, niskie płace, bezrobocie, za niski poziom życia itd. Czy ktoś chce coś zmienić, żeby oni wrócili, czy po prostu chce się ściągnąć innych, którzy chwilowo lub na dłużej ich zastąpią. Godząc się na te warunki, które Polaków wypchnęły  – Ludzie by wrócili – gdyby zmieniło się to, co ich z Polski wypchnęło. Tyle tylko, że tak się nie dzieje – podkreśla dr Wyszyński. – Bardzo dziwi mnie to, od Polaków żyjących na Wschodzie wymaga się egzaminów z języka polskiego, geografii itd. Np. Karta Polaka tego wymaga. Podobnie w przypadku repatriantów, zesłańców, choć teraz ma się to zmienić. Natomiast od Ukraińców nie jest wymagane nic.

  Dr Wyszyński zwraca uwagę, że w coś podobnego „wpadła” Europa Zachodnia. – Oni myśleli, że ktoś im będzie zarabiał na emerytury, renty itp., utrzymywał upadające szpitale. Natomiast w drugim pokoleniu zaczęły się problemy. Przykładowo, w latach 50. czy 60. XX . algierscy imigranci w pierwszym pokoleniu we Francji nic nie robili. Natomiast zaczęły się potem, w drugim pokoleniu. Ci ludzie dorastają i nie mogą się odnaleźć.

  Ekspert stawia pytanie, czy Polska ma jakikolwiek projekt adaptacyjny. – Mówimy „multikulti-nie”, natomiast robimy coś wręcz odwrotnego. W jednej szkole podstawowej na warszawskiej Woli są np. już lekcje języka ukraińskiego. Nawet religii uczy się po ukraińsku. Miasto Warszawa, jak wcześniej Wrocław, zaczęło za to płacić. Nie mamy żadnego projektu adaptacyjnego!

  – Gdybyśmy utrzymywali czyjąś odrębność, żeby tych ludzi odesłać, jak np. Francuzi dzieci polskich górników w dwudziestoleciu międzywojennym, dla których stworzono osobny system edukacji, to co innego. Ale u nas widać, że wyraźnie wszystko idzie w stronę podtrzymywania odrębności. Jeśli jednocześnie dajemy takim ludziom obywatelstwo, to jest to produkowanie mniejszości na skalę masową. Jaki w tym cel? Doświadczenia historyczne mówią nam, że wiąże się to z pewnymi niebezpieczeństwami – uważa dr Wyszyński.

  PRZECZYTAJ: Dr Cezary Mech dla Kresów.pl: Ukraińcy obniżają Polakom wynagrodzenia i zmuszają ich do emigracji

  – W ten sposób tracimy to, co mogliśmy zyskać przez – jak to niektórzy pejoratywnie ujmowali – „pozbycie się nawisu demograficznego”, tych „zbędnych” ludzi. Jak się okazało, oni wcale tacy „zbędni” nie byli – mówi dr Wyszyński.

  Ekspert zwraca też uwagę, że społeczeństwo emigrujące przez pewne niepokoje społeczne, zabiera ten „bagaż” ze sobą. – To niezadowolenie, odrzucenie wartości społecznych czy państwowych, zwątpienie – niosą ze sobą. To nie jest tak, że wracają do jakiegoś społeczeństwa obywatelskiego. Do tego tam trwa konflikt. Wśród nich są też ludzie chociażby przeszkoleni w używaniu broni.

  Dr Wyszyński zwraca również uwagę, że nikt nie pozostawi ukraińskich imigrantów całkowicie samych sobie. – Kościół grekokatolicki już zapowiedział, że będzie strzegł ich odrębności i tożsamości. Poza tym, żadne państwo całkowicie nie pozostawia swojej diaspory. Prowadzi się politykę. Wprowadzając całkowicie nowy element do społeczeństwa polskiego dajemy pole do oddziaływania państwom ościennym. W niedługim czasie to najpewniej się pojawi.

  Socjolog przypomina, że przyjeżdżający do Polski Ukraińcy niejako automatycznie stają się częścią mniejszości ukraińskiej. Co rodzi określone konsekwencje. Nie obowiązuje ich np. 5-proc. próg wyborczy. – Należy się spodziewać, że w polskim parlamencie niebawem pojawią się pierwsi ukraińscy posłowie. Nie muszą odsiedzieć 100 lat, jak np. Czeczeńcy, żeby uznać ich za mniejszość – mówi dr Wyszyński. Natomiast nawet Ukraińcy z Donbasu stają się częścią mniejszości. A zgodnie z ustawą o mniejszościach, muszą być przez państwo polskie wspierani. Chociażby finansowo. W tym np. gazety, a także szkolnictwo. W szkole dziecko mniejszościowe już dostaje więcej, niż polskie.

  – Pytanie brzmi: czy chcemy jakoś tych Ukraińców integrować, czy po prostu potrzebni są względnie tani robotnicy, bo nasi wyjechali z Polski? To rodzi kolejne problemy. Bezrefleksyjne przyjmowanie Ukraińców zmusi nas do wyasygnowania gigantycznych kwot na rosnącą mniejszość.

  Ekspert podkreśla, że struktura nowej mniejszości będzie całkowicie inna. – Nie będzie starszych ludzi, tylko głównie ludzie młodzi, a do tego dzieci – mówi dr Wyszyński. – Nawet jeśli byłoby to milion ludzi, którzy dostaną obywatelstwo i prawo, to przy obecnym stopniu partycypacji Polaków w wyborach mogą odnieść sukces wyborczy. Mniejszość zawsze się mobilizuje, a tu mogą liczyć na wsparcie np. Kościoła grekokatolickiego. Ukraińcy mogą zdobyć 7-8 proc. głosów w wyborach, wprowadzając do Sejmu ponad 30 posłów. Czyli porównywalnie z Kukiz’15. Jeżeli ktoś tego nie widzi… Tutaj, jak przed wojną, może odrodzić się koło mniejszości ukraińskiej.

  CZYTAJ TAKŻE: Ukrainizacja polskiego rynku pracy jest nieunikniona? „Jesteśmy nakierowywani na gospodarczą zapaść”

  – Nawet jeśli połowa z nich nie pójdzie, to mieliby jakieś 4 proc. głosów. A tyle będą mieli na pewno. Do tego, mają prawo do subwencji wyborczych – dodaje.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20495&Itemid=100
 • Środowiska kresowe domagają się dymisji Dawida Wildsteina z powodu promowania przez niego neobanderyzmu
  http://prawy.pl/wp-content/uploads/2017/06/wildstein_dawid-300x169.jpgPortal

  Prawy.pl dotarł do listu, jaki środowiska kresowe zamierzają wysłać do prezesa TVP Jacka Kurskiego, w którym zawarły wniosek o dymisję red. Dawida Wildsteina w związku z promowaniem przez niego banderyzmu. Obecnie trwa zbiórka podpisów pod listem.
  Kresowe Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Żary, 24.06.2017

  im. Orląt Lwowskich

  SUOZUN Oddział w Żarach

  Klub Tarnopolan TMLiKPW w Żarach

  ul. Bohaterów Getta 22

  68-200 Żary

  Pan Jacek Kurski

  Prezes Telewizji Polskiej

  Wniosek

  dotyczy: natychmiastowej dymisji redaktora Dawida Wildsteina w związku z promocją na antenie TVP gloryfikatorów ukraińskich ludobójców narodu polskiego.

  Szanowny Panie Prezesie,

  zmuszeni jesteśmy, jako środowiska reprezentujące ofiary ukraińskiego ludobójstwa, ostro zaprotestować przeciwko emisji programu z cyklu „Studio Wschód” pod red. Dawida Wildsteina, który ukazał się w dniu 24 czerwca 2017 r. na antenie TVP Info o godz. 17.10.

  Twórcy tego „dzieła” w sposób absolutnie niedopuszczalny i haniebny dokonali kryptoreklamy banderowskiej mordowni pod nazwą „Kryjówka” (przepraszamy za to określenie, ale inne nie przychodzi nam do głowy w odniesieniu do lokalu obwieszonego upowskimi insygniami, gdzie na porządku dziennym są zawołania morderców z UPA: „Sława Ukraini-herojam sława i Sława Nacji-smert woroham”), która to knajpa znajduje się we Lwowie i słynie z gloryfikacji ludobójców narodu polskiego: OUN-UPA. Takąż funkcję spełnia występujący tam zespół pod nazwą „Ot Vinta”, który także był promowany przez polskich dziennikarzy tego programu. Wystarczy stwierdzić, że lider tej grupy wyraża się per „osobistość” o ukraińskim zbrodniarzu wojennym i ludobójcy narodu polskiego Stepanie Banderze. To wszystko na antenie TVP Info za pieniądze polskiego podatnika!

  Obecność w tzw. „Kryjówce”- czyli miejscu jawnie honorującym największych morderców Polaków (i nie tylko, ręce banderowców są po łokcie umorusane we krwi polskiej, żydowskiej, rosyjskiej, ormiańskiej, czeskiej, słowackiej, węgierskiej, ale i ukraińskiej-Sprawiedliwych Ukraińców) spod czarno-czerwonych szmat UPA- jest uwłaczająca dla każdego przyzwoitego Polaka i nikt wychowany w duchu polskiego patriotyzmu nigdy by się tam nie znalazł (podobnie jak w mordowniach neonazistowskich na terenie Niemiec). Niestety Pani Redaktor TVP Info nie przeszkadza (!) wszechobecny w tym miejscu kult ludobójców narodu polskiego, czuje się tam dobrze i musi koniecznie poinformować innych rodaków (za pieniądze polskiego podatnika!), jak fajnie jest w banderowskiej mordowni. Wydaje się, że elementarna przyzwoitość nie jest wśród podległych Panu dziennikarzy, jeśli takie osoby można tak nazwać, zbyt popularna.

  W tym uwłaczającym godności każdego Polaka miejscu, w szczególności Kresowian, promowany był jednocześnie przez TVP Info ukraiński zespół muzyczny pod nazwą „Ot Vinta”. Grupa ta słynie z gloryfikacji banderowców, przeciwko ich wjazdowi na teren Polski protestowali patriotyczni kibice „Polonii” Przemyśl i udało im się na szczęście doprowadzić do zakazu wjazdu na teren Najjaśniejszej Rzeczpospolitej tych banderowskich propagandystów. Działalność promocyjna TVP, za pieniądze polskiego podatnika, na rzecz gloryfikatorów ukraińskich ludobójców narodu polskiego, jest rzeczą niedopuszczalną i wstydliwą.

  Absolutnym skandalem było zaprezentowanie w tym programie fragmentu „utworu” grupy „Ot Vinta”, w którym padają słowa o „wybebeszaniu ludzkich flaków”. Gdy Ukrainiec, w mordowni „Kryjówka”, która bez cienia żenady reklamuje się jako miejsce upamiętniania upowców, śpiewa piosenkę traktującą o wybebeszaniu ludzkich flaków a TVP INFO bez cienia refleksji to emituje, jest to krańcowy brak taktu, empatii i zwykłej przyzwoitości!!! Nasi najstarsi krewni pamiętają dobrze wybebeszone banderowskimi siekierami i widłami wnętrzności swoich bliskich, niemowlaki nadziewane na sztachety od płotu, rozpruwane widłami i piłami brzuchy ciężarnych polskich kobiet. Czujemy się obrażeni i upokorzeni faktem, iż polska telewizja może na swej antenie emitować coś tak obrzydliwego!!!

  Poza tym uporczywe promowanie tezy ukraińskich kłamców i relatywistów historycznych o tym, że władze Ukrainy gloryfikują ludobójców narodu polskiego (np. Stepan Bandera, Roman Szuchewycz) nie dlatego iż mordowali Polaków, lecz walczyli z Sowietami. No cóż, głupota ludzka i brak przyzwoitości nie mają granic. Ludobójstwo jest przestępstwem, które nie ulega przedawnieniu i wykluczającym jego sprawców z grona osób mogących w normalnym państwie znaleźć się na pomnikach. Adolf Hitler, zbrodniarz wojenny i ludobójca, był jednocześnie największym bojownikiem ze Stalinem i Sowietami, lecz tylko w jakimś chorym mózgu mogłaby się zrodzić myśl, by temu niemieckiemu łajdakowi stawiać pomniki „bo walczył z Ruskimi”. Ukraińcy nie mają niestety żadnych skrupułów ani cienia przyzwoitości, ewidentnym zbrodniarzom i ludobójcom stawiają pomniki (Bandera, Szuchewycz), co jest wyrazem totalnej degeneracji lub kompletnego zaślepienia zbrodniczą ideologią, której efektem były masowe mordy Polaków. W naszym przekonaniu zasada „zero” tolerancji dla banderowskiej ideologii jest jedynym akceptowalnym i właściwym zachowaniem ze strony Polaków i polskich władz.

  Pani Redaktor „Studia Wschód” z uporem maniaka używa cały czas terminu „rzeź wołyńska”, ani razu nie pada z jej ust słowo ludobójstwo!!! Wydaje się, że nie dotarła do niej, jak i do redaktora Dawida Wildsteina, informacja, iż ukraińscy nacjonaliści dokonali okrutnego ludobójstwa ponad 200 tysięcy Polaków a w ubiegłym roku polski parlament uchwalił ustanowienie 11 Lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar ukraińskiego ludobójstwa. Używanie przez polskich dziennikarzy łagodzących zamienników dla określania tej ohydnej ukraińskiej zbrodni np. „tragedia wołyńska”, „wydarzenia wołyńskie”, „dramat wołyński”, „rzeź wołyńska” (byle tylko nie ludobójstwo), stosowanych często przez banderowskich propagandystów, jest rzeczą niedopuszczalną i szkodliwą. Dziennikarze TVP powinni być zobligowani do posługiwania się określeniami zgodnymi z prawdą historyczną.

  Przypominamy, że Rząd Ukrainy od wielu lat uniemożliwia nam dokonanie ekshumacji naszych krewnych brutalnie pomordowanych przez OUN-UPA, do chwili obecnej dziesiątki tysięcy polskich obywateli spoczywają w dołach i jamach jak padłe dzikie zwierzęta, bez grobu i znaku krzyża. To wielki wstyd, że polska telewizja nie emituje programów upominających się o należną cześć dla ofiar ludobójstwa (zwłaszcza w momencie wydania przez Ukrainę kolejnego zakazu prac ekshumacyjnych na Wołyniu), natomiast zajmuje się kryptoreklamą ukraińskich knajp i Ukraińca wyjącego wśród portretów Bandery o „wybebeszaniu flaków”- wstyd Panie Prezesie!

  We Lwowie jest mnóstwo przepięknych miejsc związanych z polską historią i tradycją, w banderowskiej knajpie „Kryjówka” żaden przyzwoity Polak nie powinien się znaleźć, skąd tam wizyta dziennikarzy TVP (opłacanych przez polskiego podatnika)?!

  Prosimy o nadanie w tym samym paśmie emisyjnym przeprosin dla wszystkich krewnych ofiar ukraińskiego ludobójstwa, którzy poczuli się urażeni i mocno dotknięci faktem, iż polska telewizja promuje miejsca i ludzi gloryfikujących morderców naszych krewnych.

  Domagamy się, aby Pan Prezes sprawił, by dziennikarze TVP prezentowali polski punkt widzenia a nie zajmowali się sianiem banderowskich kłamstw.

  Domagamy się natychmiastowej dymisji redaktora Dawida Wildsteina, twórcy tego „dzieła”, lżącego pamięć ofiar ukraińskiego ludobójstwa. Ciekawe, czy tenże „dziennikarz” nadałby podobny materiał z nazistowskiej knajpy w Berlinie, gdzie zespół pod nazwą „Vom Propeller” śpiewałby skoczne piosenki o gazowaniu w Auschwitz? Pytanie retoryczne.

  Delikatnie sugerujemy Panu Prezesowi, by podjął działania sprawiające, aby Telewizja Polska zajęła się promocją polskich (!) zespołów muzycznych z terenów dawnych Kresów Wschodnich RP i ewentualną promocją polskich (!) Domów Kultury, świątyń, restauracji, zamiast miejsc o bardzo podłej reputacji, lżących pamięć polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa.

  Ps...Coś podobnego, tzn. Polak w telewizji żydowskiej w Izraelu, na pewno nie miałoby miejsca. Natychmiast zdymisjonować tą żydowską szumowinę. Paszport go nie czyni Polakiem. Należy sprawę skierować do prokuratury poprzez Redutę Dobrego Imienia. Za ten skandal wywalić dziada na zbity pysk.To ma być Polak.Dla niego ważniejsze są Izrael i Ukraina niż Polska. Dziwne, że żyd nie zwalcza ideologii banderowskiej? Przecież to jego współziomkowie byli brani na cel nr1. Gdyby w szeregu stał żyd, Polak i Moskal zapewne pierwszy od siekiery padłby żyd, później Polak, Moskal by w tym czasie uciekł. Żydokomuna wiecznie żywa: dziadkiem tej kreatury był członek Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy, która w swych antypolskich działaniach na Kresach często współpracowała z podobnymi sobie bandytami z OUN. Bo żyd bardziej nienawidzi narodu w którym mieszka aniżeli kocha swój. Dlatego jedni żydzi w traktacie wersalskim chcieli, aby Pomorze i Wielkopolska były polskie, a inni żydzi chcieli, aby pozostało ono przy Niemcach. To wyjątkowa hańba.Temu Żydkowi się w głowie pomieszało.Bardzo dziwię się ,że PIS toleruje w tvp człowieka który nie potrafi się prawidłowo wypowiedzieć,obraża polski naród.Kurski się nie nadaje.To jego wina.Programy w tvp są na bardzo niskim poziomie, bezideowe jak za komuny.Głupawe seriale.Kto to ogląda?.Na wysokim poziomie jest TVP Historia.Gratulacje.
 • @trojanka 18:29:20
  We Wrocławiu "rządzonym" przez myckowego Dupkiewicza i PO w roku 2016 wszystkie mieszkania socjalne przekazano Ukraińcom i to trwa nadal - to się dzieje w innych dużych miastach i nie tylko.
 • @trojanka 18:23:47
  Ukraińcy: Odbudujcie nam pomnik UPA, to pozwolimy IPN kontynuować prace poszukiwawcze. Władze Ukrainy nadal wstrzymują prace poszukiwawcze IPN na swoim terytorium oraz legalizację polskich upamiętnień na dawnych Kresach. Jako warunek sine qua non dla ewentualnego wyrażenia zgody podają… odbudowanie przez Polaków pomnika UPA w Hruszowicach [sic!].

  O skandalicznym stanowisku ukraińskich władz poinformował dyrektor Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN Adam Siwek, który w poniedziałek usiłował rozmawiać ze stroną ukraińską na temat współpracy w obszarze historycznych upamiętnień. Ukraińcy byli jednak niewzruszeni – albo zdemontowany przez polskich narodowców pomnik UPA zostanie odbudowany, albo strona polska może zapomnieć o jakichkolwiek pracach na terytorium Ukrainy.

  Co więcej, strona ukraińska domaga się, aby wszystkie wzniesione bezprawnie upamiętnienia (w zdecydowanej większości poświęcone rezunom spod znaku OUN-UPA) zostały zalegalizowane.

  Pomniki te, podobnie zresztą jak i ten w Hruszowicach, wzniesiono – co przyznał resort kultury – z naruszeniem obowiązującego w Polsce prawa. Stronie ukraińskiej nie przeszkadza to jednak w formułowaniu takich roszczeń.

  – Taki stan rzeczy to efekt służalczej postawy establishmentu III RP wobec Ukrainy – skomentował całą sprawę znany działacz kresowy ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że „PiS obiecywał zmianę na lepsze, ale jest jeszcze gorzej niż za rządów poprzedniej władzy”. – Vide: „grzechy zaniechania” ze strony ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego i ambasadora RP w Kijowie Jana Piekło oraz finansowanego z kieszeni polskiego podatnika Polsko-Ukraińskie Forum Partnerstwa, które jak określił jego przewodniczący Jan Malicki składa się wyłącznie z „miłośników Ukrainy” zaznaczył ks. Isakowicz-Zaleski. Jakby tego było mało, szef MSZ rozpoczął wojenkę z kancelarią Prezydenta RP. Ukraińscy oligarchowie i banderowcy mogą więc grać na nosie Polakom, ile tylko chcą. Dlatego też 80% ofiar bandytów z OUN-UPA nadal nie ma swoich grobów i chrześcijańskich pochówków konkludował.

  Ps..Jedyna możliwa polska odpowiedź na ten bezczelny ukraiński szantaż to zrównanie z ziemią wszystkich ukraińskich nielegalnych pomników i wystawienie za to rachunku ukraińskiej ambasadzie lub ukraińskiemu IPN !!! [„Moim zdaniem potrzebna jest bardzo odważna decyzja, żeby nie tylko otworzyć polski rynek pracy dla Ukraińców, ale żeby w ogóle Polskę otworzyć dla Ukraińców i żeby otworzyć perspektywy przyznawania obywatelstwa polskiego” – mówił Gowin.] „Taki stan rzeczy to efekt służalczej postawy establishmentu III RP wobec Ukrainy. PiS obiecywał zmianę na lepsze, ale jest jeszcze gorzej niż za rządów poprzedniej władzy. Vide: „grzechy zaniechania” ze strony ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego i ambasadora RP w Kijowie Jana Piekło oraz finansowanego z kieszeni polskiego podatnika Polsko-Ukraińskie Forum Partnerstwa, które – jak określił jego przewodniczący Jan Malicki – składa się wyłącznie z „miłośników Ukrainy”.”
  http://isakowicz.pl/odpowiedzialnosc-za-wstrzymanie-prac-ipn-ponosi-takze-witold-waszczykowski/
 • @trojanka 18:23:47
  Tam gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. To koncepcja żydów stworzenia Judeopoloni na terenach polsko-ukraińskich. Ukrainę już mają opanowaną legalnie a Polskę też tylko pozostało jeszcze zalegalizowanie tego polskiego odcinka oraz zalegalizowanie Judeopoloni oczywiście. Znakomitym pretekstem dla opinii międzynarodowej będzie zaprowadzenie porządku w dzikich zwaśnionych tubylczych terenach polskich i ukraińskich pod zarządem mądrych i szlachetnych żydów. Zarząd ten i ich osadnictwo wzmocnione będzie 65 miliardowym dolarowym plus odsetki zastrzykiem pieniężnym od polskiej hołoty. Tereny ukraińskie są już gotowe a polskie też prawie łącznie ze świetną zagrywką niewpuszczania muzułmanów. Jeśli myślicie że PiS robi to dla nas to się grubo mylicie. Gdyby to chodziło o Polaków to by ani PiS tego nie zrobił ani by mu międzynarodowa nagonka żydokomuny na to nie pozwoliła. A tak popatrzcie jak to się pięknie układa! Tam gdzie żydzi mają swoje tereny założyć tam ciapatych nie ma i nie będzie! Tu chodzi o żydów! „W ciągu ostatnich kilku lat żydowscy inwestorzy pod pretekstem budowy parku rozrywki skupili ok. 600 ha ziemi w gminie Mszczonów wraz ze znajdującymi się tam olbrzymimi zasobami wód geotermalnych. Polscy właściciele działek za namową samorządowców z „pocałowaniem ręki” wyzbyli się swojej własności. Kilka dni temu w małej miejscowości Wręcza odbyła się „Uroczystość Wkopania Pierwszej Łopaty”. W imieniu inwestorów pierwszy przemówił Mosze (Mooky) Greidinger, szef sieci kin Cinema City, który obiecał Polakom wiele miejsc pracy. Jako następny głos zabrał wójt Józef Kurek. Podziękował on osobom, które zgodziły się sprzedać grunty inwestorowi, firmie Global City Holdings, by następnie zwrócić się do przedmówcy: Szanowny Panie Mooky Greidinger, dla Pana i Pańskich współpracowników należą się szczególne podziękowania za wielką determinację, za piękny projekt parku i za zaufanie dla Mszczonowa. Mooky, Thank you very much – Toda Raba!!! Na koniec uroczystości aktu poświęcenia terenu przyszłego Park of Poland dokonał ksiądz proboszcz Tadeusz Przybylski. Według zapowiedzi inwestorów Park of Poland ma objąć 20 ha terenu. Tak do końca nie wiadomo, na co Żydzi chcą przeznaczyć pozostałe kilkaset hektarów. Przebąkują o jakichś hotelach, domach, ulicach i parkingach. Czy ktoś w Polsce posiada moc rozliczenia ich ze sposobu realizacji tych zapowiedzi? Obawa, że na zakupionym terenie zbudują sobie wszystko, czego tylko zapragną, wydaje się ze wszech miar uzasadniona.
  Puzzel nr 2.
  W listopadzie ubiegłego roku polskojęzyczne media ujawniły, że izraelska firma iHLS, działająca jak to lakonicznie określono w branży bezpieczeństwa, jest bardzo blisko zakupu od Gminy Miasta Radom udziałów w Porcie Lotniczym „Radom” S.A. Podpisano stosowny list intencyjny. Odległość między Wręczą a Radomiem to tylko jedna godzina jazdy samochodem. Przez kolejne pół roku media milczą w tej sprawie. Czyżby firma z Izraela wycofała się z transakcji? A jeśli tak, to dlaczego? Silnym tropem wydaje się być w tej sprawie dziwne przyspieszenie przez rząd Prawa i Sprawiedliwości kwestii budowy Centralnego Portu Lotniczego. Na początku tego roku potwierdził to prezes Jarosław Kaczyński, mówiąc bez ogródek: To wielkie międzynarodowe lotnisko jest nam potrzebne i to jest, według mnie, priorytet. Dziś wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że powstanie ono… w gminie Mszczonów. Czy będzie ono graniczyć z gruntami należącymi do żydowskich inwestorów? A może zbudowane zostanie na części ich działek, tworząc jakąś eksterytorialną autostradę powietrzną? Jakby tego wszystkiego było mało, kilka dni temu LOT poinformował o zwiększeniu liczby połączeń z… Izraelem! Z kolei premier Szydło najpierw powtórzyła za Kaczyńskim: to jest bardzo ważny projekt, który ma w tej chwili charakter priorytetowy, a następnie zapowiedziała, że po „majówce” ujawni nazwisko pełnomocnika rządu do spraw budowy Centralnego Portu Lotniczego.”
 • @trojanka 18:23:47
  Ukraińska rodzina udawała syryjskich uchodźców w Niemczech. Jak donosi niemiecki dziennik „Die Welt” – Po niemieckim oficerze Bundeswehry, który planował zamachy, teraz syryjskimi uchodźcami okazała się ukraińska rodzina.
  We wrześniu 2014 r. do Niemiec przybyła cała rodzina z Ukrainy, która… złożyła podanie o azyl. BAMF w 2015 r. przyznał im azyl oraz status uchodźców. Pisemnie. Urzędnicy z rodziną nigdy się nie spotkali osobiście. Prawo pobytu zostało udzielone ot tak, na fali tzw. polityki otwartych drzwi i narzuconej odgórnie kultury powitania. Kontroli tożsamości nie było. Rodzina otrzymała lokum w obozie dla uchodźców w okręgu Borken w rejencji Münster oraz zasiłek. I zapewne doczekałaby się w końcu własnego mieszkania, gdyby nie chwaliła się swoim oszustwem. Ukraińcy mówili innym mieszkańcom obozu, by także podawali się za Syryjczyków, bo „niemieckich urzędników łatwo oszukać”. Śmiali się, że „głupi Niemcy” nawet nie zauważyli, że żaden z nich nie mówi po arabsku.Ktoś doniósł i BAMF cofnął im decyzję o przyznaniu rodzinie azylu. Tymczasem Ukraińcy zaskarżyli decyzję BAMF do sądu. Ponieważ nie można tak sobie cofnąć decyzji administracyjnej, bo to godzi w zasadę „bezpieczeństwa prawa”, która chroni obywateli przed samowolą urzędników. Niestety ze względu na to, że Ukraińcy otrzymali azyl na podstawie fałszywych przesłanek sprawę przed sądem pewnie przegrają.
  Ps..Jak miło przy okazji wylazły typowe cechy narodowe:
  1) Ukraińcy – przechwalali się swoim przestępstwem
  2) Niemcy – działanie niemieckiego państwa nie opiera się na porządku, ale na donosach.
  U nas azyl i zasiłek (1 tys) otrzymuje były bojownik …..Prawego Sektora(ściągnął rodzinę). Czym głupota niemiecka różni się od polskiej?
 • @trojanka
  Coś mi Kukiz bardzo śmierdzi.. Kukiz krytykuje komisję weryfikacyjną: To show, w którym Jaki ma zaistnieć jako szeryf...ocenił we wtorek Paweł Kukiz. Według niego komisja powinna szukać „elementarnej sprawiedliwości, a nie tylko rewanżu i pognębienia przeciwnika politycznego”. Kukiz był pytany we wtorek w radiowej Trójce, jak postrzega komisję po pierwszych przesłuchaniach. Na razie znam tylko powierzchownie te wszystkie sytuacje. Widzę, że prezydent Gronkiewicz-Waltz używa przeróżnych sztuczek prawniczych - tutaj nawet zawodowy prawnik może się pogubić. Ja prawnikiem nie jestem powiedział. Jedna rzecz, która mnie martwi, że robi się kolejny show, w którym Patryk Jaki ma zaistnieć, jako szeryf, taki boss stwierdził lider Kukiz‘15. Według niego, nacisk należy przede wszystkim położyć na to, żeby wyjaśnić stan prawny nieruchomości, żeby właściciele otrzymali należne im pieniądze. Należy od tej strony podejść do sprawy - stwierdził Kukiz - by szukać „elementarnej sprawiedliwości, a nie tylko rewanżu i pognębienia przeciwnika politycznego”. Ja za panią Gronkiewicz, ani za jej partią nie przepadam mówiąc delikatnie - natomiast nie zmienia to faktu, że podstawowym interesem, powinien być interes obywateli, którzy zostali pokrzywdzeni podczas tego procesu, tzw. reprywatyzacji, a nie ugrywanie kapitału politycznego powiedział Kukiz.

  Ps..Dlatego tak ważne jest, by w przyszłych wyborach dać większość sejmową PiS. Kukiz też trzyma brudne łapy w kamienicach. Następny który jest ...''za a nawet przeciw''...! Kukiz wciąż w rozkroku. Ani za ani przeciw. Dziś mówi, że za PO nie przepada, ale 4 lata temu był rączka w rączkę z Tuskiem. Pamiętajmy o tym. Koń trojański ujawnia się dopiero w czasie bitwy. to wydmuszka,taka jak Petru. Petru miał służyć za platformę lub bufor partii panów czyli PO,a Kukiz miał obierać głosy PiSowi -gdyby był w koalicji służyłby do rozwalenia rządu tak jak Giertych... Pozostawienie spraw prokuraturze tj kontynuacja" aby było, tak jak było". Nie myślałem, że Kukiz jest tak głupi. Obalenie systemu bez obalaczy nie możliwe. Panie ministrze i przewodniczący Jaki -tak dalej.
 • @trojanka 20:34:03
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/573/65/5736562.jpg
  Ukraiński oficer sprzedał ŁRL poufne informacje. Oficer Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał funkcjonariuszom policji Ługańskiej Republiki Ludowej dane o składzie osobowym sztabu operacji wojskowej w Donbasie - podaje ługańskie centrum informacyjne, powołując się na Centrum Współdziałania Społecznego MSW ŁRL. Oficer zadzwonił na gorącą linię i zaoferował ujawnienie informacji w zamian za wynagrodzenie. „W ramach prowadzonego przez MSW ŁRL programu opłacania informacji o zbrodniach ukraińskich pacyfikatorów oficer przekazał operatorom gorącej linii szereg danych o składzie osobowym sztabu operacji wojskowej w Donbasie"- przekazał ukraiński resort. Informator powiedział, że wśród ukraińskich żołnierzy gwałtownie wzrosła ilość wykroczeń takich jak niesubordynacja i uchylanie się od służby. Według jego informacji, ukraińscy wojskowi nierzadko zażywają narkotyki i nimi handlują.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728