Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1821 postów 2009 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Banderowska usterka Gowina.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gowin pałętał się za młodu między UD i UW, zas w latach 2007-2013 był „członkiem PO wysunietym na czoło”, więc charakteryzujące go usterki moralno-intelektualne specyjalnie mnie nie zaskakują.

 Chciałem jednak zwrócić uwagę na jedną z nich, którą uważam za szczególnie szkodliwą.

Za portalem Kresy.pl (sól w oku dla mikrocefali i szkodników po Giedroyciu):
 
W programie „Młodzież Kontra”, emitowanym przez TVP INFO, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin odpowiedział na pytanie o swój stosunek do ewentualnej ustawy zabraniającej gloryfikacji OUN-UPA i zaprzeczania dokonanemu przez te organizacje ludobójstwu.
"Czy nie uważa pan premier, że Ukraińcy, którzy dopuścili się propagowania banderyzmu oraz symboli UPA, między innymi jak to było z sytuacją w Przemyślu, powinni zostać wyrzuceni z polskich uczelni” – zapytał Gowina reprezentujący ruch Kukiz ’15 Mateusz Gil.
„Jeszcze gdy byłem posłem Platformy Obywatelskiej głosowałem za uznaniem zbrodni wołyńskiej za ludobójstwo i tu nie ma między nami różnicy. Jest natomiast pytanie czy pewne prawdy historyczne trzeba obwarowywać ustawą, czy nie. To jest pytanie i zasadnicze i związane z kontekstem międzynarodowym” – mówił wicepremier oraz  minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.
Gowin tłumaczył co rozumie pod pojęcie kontekstu międzynarodowego i jak on się ma do kwestii prawdy historycznej – „Nasi wschodni sąsiedzi Ukraińcy są ofiarą rosyjskiej agresji. W tej sytuacji uważam, że spory o historię z Ukraińcami powinniśmy odłożyć na inne okoliczności”
 
Absolutnie nie zgadzam się z autorem jednego z komentarzy, jakoby wicepremier Gowin był „zakamuflowaną banderowską kurwą”, bo nie jest, a już na pewno nie jest banderowską. Po prostu dokładnie tak działa wirus giedroycizmu, prometeizmu, pseudojagiellonizmu, międzymorza i wszystkich związanych z tym głupot.
Oczywistym dla każdego (z wyjątkiem takich inteligencików Ą-Ę, co to bułkę przez bibułkę, a ***** gołą ręką) jest to, że jeśli chcemy coś od U’krainy, to łatwiej uzyskać to teraz, kiedy sam byt tego sztucznego państwa zależy od polskiego wsparcia, a nie wtedy, kiedy np. staną się najważniejszym protektoratem Niemiec, co spowoduje przekształcenie kwestii polskiej w element wewnętrznej polityki niemieckiej.
Ale pomińmy tę kwestię jako niezwykle skomplikowaną i przerastającą możliwości intelektualne absolwenta historii filozofii na UJ.
 
Nasz spór z Ukraińcami o historię to nie jest kwestia daty dziennej urodzin Mieszka Pierwszego, ale kwestia naszego i ich być czy nie być, ważniejsza od urojonej rosyjskiej agresji.
Kilka lat temu m.in. od Polski i polskich władz mogło jeszcze zależeć, jakie siły przejmą władzę w Kijowie, czy takie, z którymi będzie możliwa współpraca, czy też banderowcy, którzy przekształcą zachodnią połać kraju w antysemicki, antyrosyjski i antypolski, ale za to proniemiecki Banderstaat (niem. Staat = państwo, Stadt = miasto).
Własnie skutkiem takiej postawy jak ta cytowana wicepremiera Gowina (rosyjska agresja-sresja, atak czołgowy na Polskę wyprowadzany z Krymu i przez przecinkę na wysokości Gołdapi, więc spory odkładamy na świętego Dygdy, co go nie ma nigdy), proces tworzenia wielkiego Banderstaatu-mega-Kosowa jest już przesądzony – naszym sąsiadem, na własne nasze życzenie nie jest już żadna U’kraina, a Bandero-Chazaria. Pięknie, *****, pięknie, testament Lecha Kaczyńskiego wypełniony z nawiązką!
 
Dziś stoimy przed kolejnym niebezpieczeństwem, już nie za wschodnią, ale w naszych własnych granicach, przed którym tylko ustawa penalizująca (i to bardzo surowo) banderyzm i propagowanie OUN-UPA może nas uratować. Mamy z pewnością ponad milion świeżych imigrantów z Ukrainy, którzy mogą potencjalnie zostać zzombifikowani przez ZUwP i inne organizacje banderowskie w Polsce. Taka zombifikacja miliona (a wg marzeń absolwenta zaocznego liceum ogólnokształcącego w Siedlcach i prezesa ZPP, Cezarego Kaźmierczaka, pięciu milionów) Ukraińców oznaczałaby przywalenie Polski kamieniem grobowym. Nie tylko zastąpienie finansowania ZUwP jego nadzorem kontrwywiadowczym, ale też pilna ustawa zabraniająca szerzenia rzeczonej gangreny w Polsce i za granicą są równie koniecznymi jak pilnymi elementami dla założenia parasola ochronnego dla niezarażonej i niezzombifikowanej jeszcze części Ukraińców przebywających w Polsce. Zaś głupie kunktatorstwo Gowina to niezawodna recepta na kolejne orlęta: przemyskie, chełmskie i lubelskie – no ale dla niektórych środowisk dobra tragedia jest jak heroina, dopiero ona daje kopa!

KOMENTARZE

 • Przykro mi,
  że mogę dać tylko 5*
 • Gowin...
  Jak się wejdzie między wrony, tak się skacze jak i ony.
 • Niewykluczone,
  ze nadejda nowe instrukcje od najwazniejszego sojusznika, ktöry bezlitosnie ostrugal wsparcie dla Ukrainy. Na dodatek , nietaktownie, zazadal rozliczenia z przekazanych dotacji.
  Po wizycie D.Trampa p.Gowin bedzie juz wiedzial, czy zmartwic sie, czy ucieszyc. Na dwoje babka wrözyla, bo jak widzimy, prezydentura p.Trumpa to co i rusz jakas siurpryza.
  Dobra notka. Pozdrawiam.
 • Czy japończycy mają większe cojones od Polaków ?
  Wygląda, że tak, skoro muslimów tam nie uświadczysz, a zmierzam do tego, że gdybyśmy mieli Polski Rząd to takim zagraniczniakom jak ukraińcy, przy wydawaniu wiz musieli by podpisać zobowiązanie do ścisłego przestrzegania prawa polskiego, w razie jego nadużycia 100 % emigrantów wraca do domu, tylko gdzie jest Nasze Prawo, które daje możliwości kultu pedała bandery ?
 • @morgan 22:24:44
  Jak w XXI wieku nazwać postawę danego państwa na wytyczne innego państwa choćby największego ?
  Cisną się słowa najgorsze jakie zna świat...
 • jeszcze a propos sliskiego Gowina
  dziś postanowił robić za znawcę (a mógł milczeć i nadal uchodzić za mędrca)

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-gowin-o-wyborach-w-wlk-brytanii-to-zly-sygnal-dla-europy,nId,2404108

  "zły sygnał dla Europy" - WTF???????
 • @autor - ktoś tu nie rozumie znaczenia słowa "kontekst"
  Wg mnie to charyzmatyczna wypowiedź Gowina...

  Mądrość to wiedzieć, co kiedy powiedzieć, a nie mieć rację i chlapać nią niezależnie od kontekstu.

  Jedynym żywym mitem, na jakim Ukraina może zbudować tożsamość, jest walka o niepodległość od ZSRR. A tę walkę prowadziły dwie grupy zbrojne: UON i UPA.

  Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, czy mądre było obstawienie opcji niemieckiej w latach 1941-42 (krystalizowanie się ukraińskiej myśli narodowej) przeciwko ZSRR, jednak musimy pamiętać, że Ukraina 10 lat wcześniej przeszła Wielki Głód, który jej właśnie Wielki Brat zafundował. Mając do wyboru 100 lat względnego spokoju i powolnego rozwoju austriackiej Galicji i 20 lat brutalnej sowietyzacji wybrali Ukraińcy kulturę germańską. I akurat wcale im się nie dziwię.

  Pod względem psychologicznym można ich zrozumieć. Ich wybór (Niemcy za sojusznika) był wyborem na wskroś europejskim (NIE wobec komunizmu). Tragizm ich polegał na tym, że jednocześnie obrócili się przeciwko Polsce i Polakom tam zamieszkującym, którzy, mimo że niechętni Sowietom, nigdy nie poczuwali się do duchowej jedności z germańskim imperializmem.

  Nie godząc się na bandycką postawę, jaką UPA i UON (w różnym stopniu) zajęła wobec kresowian o polskim obywatelstwie, trzeba zrozumieć ich wybór ideowy wobec ZSRR. To trudne, bo w jednej osobie (w wojownikach ukraińskich) splata się to, co heroiczne z tym, co bandyckie.

  Nie mam najmniejszych oporów, by uznać opór Ukraińców wobec grożącej jej ponownej sowietyzacji, za bohaterstwo.
  Nie mam także najmniejszych oporów, by stwierdzić, że Wołyń był jednym z największych (kto wie, czy nie największym, bo mimo wszystko czymś bardziej humanitarnym jest zrzucenie bomby atomowej, niż nadziewanie na widły na oczach dzieci) morderstw na tle narodowościowym, jakie zna historia.

  Kontekst - umiejętność grania nim w polityce to bardzo ważna cecha. Gowin to potrafi. Kaczyński także.

  Gowin powoli, systematycznie, acz konsekwentnie rośnie na charyzmatycznego przywódcę. Jak znam życie, to obstawiam, że Kaczyński (obawiając się wzrostu znaczenia Gowina) oddeleguje go do jakieś pobocznej działalności, np. przy RB ONZ, jako reptezentant niestały członka.
 • Komentarz
  .
  @maharaja 09:49:27
  „Jedynym żywym mitem, na jakim Ukraina może zbudować tożsamość … dwie grupy zbrojne: UON i UPA .“

  - http://si.neon24.pl/post/137040,nie-banderowska-ukraina-7#comment_1368409

  „Jedynie banderowcy są motywem państwotwórczym krainy U … ”

  @provincjał 09:32:12

  „gdybyśmy mieli Polski Rząd ”, za czasów okupacji nazistowskiej zarządzał Polakami pan Frank, dziś są to ludzie w rodzaju Gowina, Tuska czy Kaczyńskiego, przy czym jest rzczą objętną, czy są to często cytowani Żydzi, czy tylko szabas goje albo inni zaprzańcy.

  - https://www.youtube.com/watch?v=iF35z8JntfU&t=5s

  skutek jest ten sam. Zasadniczy problem polega na tym, że czysy Generalnej Guberni rozumiane były prawie przez wszystkich Polaków jako okupacja, dziś nie

  - http://wps.neon24.pl/post/134667,zydzi-z-iii-rp-maja-prywatyzowac-bialorus#comment_1341228

  pijani ze szczęścia bełkoczą liczni o Wolnej Polsce.

  „Kilka lat temu m.in. od Polski i polskich władz mogło jeszcze zależeć“, z uwagi na powyższe, trudno jest mi sobie wyobrazić, że od zarządzających dzisiejszą Generalną Gubernią mogło kiedykolwiek coś zależeć. Na temat dzisiejszych władz okupacyjnych pisano wielokroć:

  - http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/138046,alarm#comment_1380176

  „Banderowska usterka Gowina.“, nie chodzi o usterkę, to kastracja. Imperium rzymskie także odkryło zalety kastratów pełniących funkcje nadzoru. Dygresja. Ostatni dwaj kanclerze w RFN: Schroeder i Merkel są n.p. takimi kastratami, oboej są bezdzietni. Być może, że przechodzimy do fazy kastratów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031