Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1752 posty 1580 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Ukraina: zablokowane ekshumacje.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

... i tylko jak to teraz zwalić na stronę trzecią, kolumnę piątą i Putina w szczególności?

 Za Radiem Maryja:

Nie będzie prac poszukiwawczych i ekshumacji na terenie Ukrainy. Tamtejsze władze wstrzymały wcześniej wydane pozwolenie, przez co Instytut Pamięci Narodowej ma związane ręce. Strona ukraińska zasłania się względami bezpieczeństwa.

To miał być kolejny etap odkrywania prawdy historycznej. Polscy naukowcy i wolontariusze planowali wznowić prace poszukiwawcze ofiar ludobójstwa na Wołyniu na terenie miejscowości Ostrówki, Tynne oraz w dzielnicy Lwowa. Władze ukraińskie cofnęły jednak zgodę na rozpoczęcie prac.

Strona ukraińska twierdzi, że nie jest w stanie zapewnić ekspertom bezpieczeństwa w trakcie prowadzonych poszukiwań i badań. W całej sprawie niezwykle ważny jest czas – mówi dr Leon Popek z pionu poszukiwań i identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej.

– Te miejsca są dewastowane, te miejsca uciekają nam z pamięci, dlatego że odchodzą ostatni świadkowie. Będzie coraz trudniej dotrzeć. Nawet jeśli świadkowie pokażą nam pewien obszar do przeszukania, to dla nas, poszukiwaczy, którzy tym się zajmują, będzie już łatwiej sprecyzować, namierzyć to miejsce przy pomocy świdrów geologicznych, przy pomocy wykopów sondażowych czy georadarów – tłumaczy dr Leon Popek.

Skala problemu jest ogromna. Masowe mordy, jakich dokonali na Polakach Ukraińcy to obecnie około 10 tysięcy pojedynczych i zbiorowych mogił, bądź po prostu nieopisanych i nieoznaczonych dołów śmierci.

– Tam rośnie las, są pola, łąki. Te doły śmierci, nie mogiły, w żaden sposób nie są oznaczone żadnym krzyżem zwraca uwagę dr Leon Popek. 

Profesor Włodzimierz Osadczy wskazuje, że również państwo polskie nie jest bez winy, bo nie zabiega w sposób właściwy o prawdę historyczną.

– Jest od pewnego czasu mianowany przez nowy MSZ ambasador RP w Kijowie, który tylko tym się zajmuje, że śledzi 5 kolumnę Putina, która rzekomo cały czas mąci. Wszystkie zamachy, które były zorganizowane na pomniki polskie, wszystkie zamachy, które były związane z atakiem na konsulat w Łucku, spalenie szkoły w Mościskach, które teraz nie zrobiły chyba żadnego większego wrażenia, bo wpisuje się to w pewną normalność – podkreśla prof. Włodzimierz Osadczy.  

Normalność, na którą zgody być nie może, a dziś Ukraińcy gloryfikują tych, którzy mordowali Polaków np. poprzez nadanie imienia jednej z ulic Kijowa dowódcy Ukraińskiej Powstańczej Armii Romana Szuchewycza.

– Dzisiaj zbrodniarze na Ukrainie są w glorii chwały, są bohaterami. Organizacje nacjonalistów, organizacja Ukraińskiej Powstańczej Armii, dzisiaj są postrzegani na Ukrainie jako bohaterzy – wskazuje Zdzisław Koguciuk.

Inicjator budowy pomnika ofiar ludobójstwa na Wołyniu dodaje, że ofiary te nie mogą doczekać się upamiętnienia także w Lublinie.

– Pięć lat trwa już walka, żeby powstał pomnik i dalej jeszcze nie ma stosownych decyzji. Nie ma decyzji odnośnie finansowania, bo Kresowianie są za ubodzy, żeby to postawić – zwraca uwagę Zdzisław Koguciuk.

Szansą na przełamanie w sprawie Wołynia może być Polsko-Ukraińskie Forum Partnerstwa. Jego członkowie obradowali w sobotę. Na razie deklaracji odejścia od upamiętniania osób, które dokonały ludobójstwa oraz pomocy w prowadzeniu prac poszukiwawczych i badań po prostu nie ma.

 

TV Trwam News/RIRM

 

Źródło: //www.radiomaryja.pl

 

[Pitolenie o Szopenie/Chopinie. Wiadomo, że jest to wcześniej zapowiadana zemsta rezunów za demontaż nielegalnego pomnika bandytów z UPA w Hruszowicach (trzeba pamiętać, że pomnik ten nie stał bynajmniej na grobie – nikt w naszej cywilizacji nie neguje potrzeby posiadania grobu nawet przez bandytów z UPA, ale czym innym jest grób – zakładając, że święta ziemia zechce przyjąć ciała piekłoszczyków, a nie będzie ich ze swego łona wyrzucać jak onegdaj truchło Władysława Sicińskiego z Upity, a czym innym gloryfikujący złoczyńców pomnik).

Oficjalnym powodem jest „niemożność zapewnienia polskim ekspertom bezpieczeństwa” – czy chodzi o impotencję państwa, z którym mamy razem (po dołączeniu do nas jednego czołgu litewskiego) nie tylko bronić Europy przed Putinem, ale nawet dobywać Moskwy?

To może państwo polskie samo zapewniłoby bezpieczeństwo polskim ekspertom i wolontariuszom, podobnie zresztą jak wszystkim mieszkającym na wschodzie Polakom?

A co tymczasem robi „polski” ambasador w Kijowie, nomen omen Piekło? Zapewne poluje w internecie na piątą kolumnę Putina ...

A co do Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa, to jak zwykle i zawsze zapomina się, iż to, co w cywilizacji łacińskiej jest wyciągnięciem ręki i wolą kompromisu, to w cywilizacji turańskiej rozumiane jest jako oznaka słabości, jako objaw dalszego pochylenia drzewa, na które koza może coraz wyżej skakać.

PS

W związku z tegoroczną szwanc-paradą „Genitalia na sztandary” w Warszawie, 40 ambasadorów podpisało się pod listem poparcia dla zakonu ojców dupeuszów itp, w tym m.in. ambasador Ukrainy, Andrzej Deszczyca, najwidoczniej utożsamiając europejskość z promocją pidarasów. Ciekawe, czy ktoś w naszym MSZ-ie miał na tyle przytomności, żeby wezwać "Jego Ekscelencję" na dywanik i przyłożyć mu batem przez ten pusty, banderowski łeb ]

KOMENTARZE

 • Jak twierdzi pan nomen omen Piekło,ponoć "polski" ambasador na Ukrainie /dla mnie, niestety nie jest ambasadorem mojego kraju./:
  Polska i Ukraina to "jeden wspólny organizm"!Wynika z tego że zostało postanowione celowe, rorzedzenie, rozcieńczenie narodu polskiego m.in. Ukraińcami i przez to jeszcze większe ,osaczenie i osłabienie go w ten sposób, po wyemigrowaniu 3-4 mln Rodaków na obczyznę..
  Panu Piekło,przeszkadzają w tym zamierzeniu Polacy.... polskie ugrupowania prawicowe i zapewne środowiska kresowe.
  Należy się być może spodziewać, w związku z tym specjalnej ustawy opracowanej w trybie błyskawicznym nocą, o zakazie wspominania o Banderze, Szuchewyczu, UPA, Wołyniu ,SS Galizien, pogromie polskich profesorów we Lwowie,Balgrodzie, Bieszczadach, celowości akcji "Wisła", udziału formacji kilku batalionów SS Galizien w tłumieniu Powstania Warszawskiego itd.A także o obecnych "wyczynach"braci pana Piekło w Polsce, a jest ich mnóstwo.
  Książki i wykłady na ten temat, powinny zostac spalone przy okrzykach Sława Ukrainie ,Hierojam slawa".
  Zresztą, 11 czerwca w Peremyślu ,etnicznie ukraińskim mieście ,odbędzie się kolejny przemarsz ukraińskich zasiedleńców przez miasto przy dźwiękach Czerwonej Kaliny i oklaskach władz miasta .
  https://youtu.be/O2oIaRwA2Gc

  http://kresy.pl/wydarzenia/ukraincy-przemaszeruja-ulicami-przemysla-dniu-zniesienia-wiz-zapowiedziano-kontrmanifestacje/
  Niewykluczone ,że sprawą krótkiego czasu jest założenie w Polsce partii probanderowskiej, nie ma przecież zakazu propagowania banderyzmu w Polsce.Jest już kilkunastu kandydatów wśród "polskich" polityków na czlonków tejże partii!
  Ciekawe, jak szybko odbyłaby się rejestracja takiej partii???? 1 dzień!!

  fragment art:całośc na stronie kresy.pl!
  Dla Polski przyjęcie milionów Ukraińców nie jest problemem, bo przez to oba kraje są jak jeden wspólny organizm – mówi Jan Piekło, Ambasador RP na Ukrainie. Dodaje, że konkretnym zagrożeniem są polskie ugrupowania prawicowe.......
  Polski ambasador wyraził przekonanie, że gloryfikacja Stepana Bandery na pewno nie wpłynie na relacje obu państw.
 • @trojanka 19:15:00
  http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/rzeczy-ukraincy-nakrecili-film-o-ukradzionej-polakow-chelmszczyznie/

  http://kresy.pl/wydarzenia/pieklo-przyjecie-milionow-ukraincow-dla-polski-problemem-zagrozeniem-sa-polskie-partie-prawicowe/
 • W związku z tak wielka spolegliwością i strachem "polskich elyt" zaczynają już szkalowanie pomników ofiar UPA w Polsce!!
  Zapewne niebawem będzie żądanie ich usunięcia!!
  http://kresy.pl/wydarzenia/gdansku-zdewastowano-pomnik-ofiar-oun-upa-foto/
 • @trojanka 19:33:14
  Już 3 lata temu Ukraińcy zażadali demontażu pomnika ofiar UPA w POLSCE!!!!I tak krok po kroku...
  W Przemyślu zdemontowano pomnik ofiar UPA
  https://parezja.pl/przemyslu-zdemontowano-pomnik-ofiar-upa/

  trochę za soczysty jezyk pana Caleiba, ale racje ma!

  https://youtu.be/62T684Sgtcs

  https://skribh.wordpress.com/2017/04/26/466-spolecznicy-rozbiora-pomnik-upa-w-hruszowicach-polskie-sluzby-probowaly-to-zablokowac/

  http://kresy.pl/wydarzenia/na-wolyniu-poswieca-pomnik-poleglych-w-walce-z-polskimi-okupantami-foto/

  Trzydziestego kwietnia br. na starym cmentarzu w Horochowie na Wołyniu odbędzie się uroczysty „miting-requem” oraz poświęcenie krzyża-pomnika pamięci wszystkich ukraińskich mieszkańców miasta, którzy polegli w walce z „rosyjskimi, niemieckimi i polskimi okupantami za wolność i niezależność Ukrainy” – poinformował miejscowy portal Rajon Horochiw powołując się na anons nacjonalistycznej partii Swoboda.
  https://i0.wp.com/kresy.pl/wp-content/uploads/2017/04/krzyz-w-horochowie2.jpg
 • @trojanka 19:51:42
  http://zlubaczowa.pl/index.php/news/wydarzenia/2506-czy-na-terenie-powiatu-lubaczowskiego-jest-wiecej-pomnikow-upa
  https://youtu.be/PCsoTAoQHjg
 • Jeden wspólny organizm!!
  http://warszawa.eska.pl/newsy/napad-na-wlasciciela-kantoru-zlodzieje-byli-dobrze-przygotowani-szczegoly-napadu/465348
 • Ogólnopolskie Społeczne Obchody Dnia Pamięci Ofiar ukraińskiego LUDOBÓJSTWA na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.
  https://zrzutka.pl/komitet-ogolnopolskich-obchodow-narodowego-dnia-pamieci-ludobojstwa-polakow-na-kresach-wsch

  Ogólnopolskie Społeczne Obchody Dnia Pamięci Ofiar ukraińskiego LUDOBÓJSTWA na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

  Warszawa niedziela 9 lipca 2017 r. o godz. 12.00 - a nie jak wcześniej podawano o 13.00 - startujemy spod Grobu Nieznanego Żołnierza a nie z Katedry Polowej WP!

  Ogólnopolskie Społeczne Obchody Dnia Pamięci Ofiar LUDOBÓJSTWA OUN - UPA odbędą się w Warszawie w niedzielę 9 lipca na dwa dni przed - po raz pierwszy w tym roku obchodzonym po uchwale sejmowej z 22 lipca 2016 r. - Narodowym Dniem Pamięci Ofiar ludobójstwa w Małopolsce Wschodniej i na Wołyniu a przypadającym na dzień 11 lipca.

  Obchody społeczne rozpoczną się 9 lipca w Warszawie na pl. Piłsudskiego o godz. 12.00 hymnem państwowym i uroczystą zmianą warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza a następnie okolicznościowymi przemówieniami oraz Apelem Poległych. Po tych uroczystościach o godz. 13.00 na ulice Warszawy wyjdzie Marsz Kresowy, w którym przejdą przedstawiciele środowisk kresowych i patriotycznych z całego Kraju. Marsz zakończy się pod Katedrą Polową Wojska Polskiego przy ul. Długiej gdzie o godz. 14.15 zostanie odprawiona msza w intencji Ofiar a po niej o godz. 15.30 pod pomnikiem powstania warszawskiego na pl. Krasińskich odbędzie się koncert kresowy.

  O zorganizowanie tych Obchodów przez Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich w Warszawie na początku lutego zaapelował pisarz kresowy - Stanisław Srokowski.
  W odpowiedzi na Jego apel powstał Komitet Honorowy Obchodów z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim jako Przewodniczącym oraz dr Lucyną Kulińską, Stanisławem Srokowskim i Witoldem Listowskim jako Wiceprzewodniczącymi.

  W Komitecie, którego aktualny skład podajemy poniżej znajdują się zaproszeni przedstawiciele: duchowieństwa, środowisk kresowych z całej Polski, środowisk naukowych, politycy i działacze społeczni broniący prawdy o ludobójstwie OUN - UPA dokonanym na obywatelach polskich.
 • @trojanka 23:07:47
  https://pl-pl.facebook.com/Ukrai%C5%84ska-V-kolumna-w-Polsce-514729365331686/

  http://www.citizengo.org/pl/45807-zmiana-na-pomniku-ludobojstwo-na-kresach-na-ludnosci-polskiej-zostalo-dokonane-przez

  http://www.citizengo.org/pl/70903-petycja-do-parlamentu-europejskiego-i-komisji-europejskiej-w-sprawie-gloryfikowania
 • @trojanka 19:15:00
  nie ma co się dziwić, jarkacz jest też banderowcem - dowód - występy na majdanie pod pachą wybitnego intelektualisty, boksera ...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31