Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1606 postów 944 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Zbrodnie godne i niegodne pamięci?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rzeczywistym celem lansowania utopii multicywilizacyjnej, związku łacińskiej Polski, turańskiej Ukrainy, bizantyńskiej Białorusi i Republiki Litewskiej, było sparaliżowanie w Polsce myślenia kategoriami interesu narodowego.

 

 Wpływ cywilizacji talmudycznej w Polin to nie tyle kulturowy „dwużydzian Polaka” (powstały na gruncie zejścia się żydowskiego kpiarza z polskim kpem),  ale przede wszystkim etyka sytuacyjna („jeśli goj wpadnie do studni, to należy mu pomóc, jeśli nieudzielenie tej pomocy miałoby sie obrócić przeciwko Żydom”, zaś w zgrabnej wersji bolszewickiej „moralne jest to, co służy rewolucji, a niemoralne to, co jej szkodzi”),

 której rozsadnikiem prócz środowiska prawniczego o żydokomunistycznej proweniencji był zawsze „organ Michnika”, z którego mikrocefale aspirujące do miana intelektualistów(por.”my intelektualiści” Władka Frasyniuka) do dziś zasysają swoje mądrości akomodowane do bieżącego etapu.

 [Jedynym kłopotem z etyką cywilizacyjną i jej zależnością od mądrości etapu jest to, że z chwilą, kiedy redaktorowi Michnikowi zepsuje się telefon, nie wiemy co myśleć ani co jest dobre, a co złe, a jak nas poucza przykład Kukuńka, ta sama osoba raz jest małpą z brzytwą (czy wariatem z siekierą), a raz skarbem narodowym, problem w tym, że tylko z organu Michnika możemy się dowiedzieć kiedy jest kim].

 

W takich okolicznościach przyrody przestało mnie już dziwić, że w stalmudyzowanej Polsce nawet przerażające zbrodnie na narodzie polskim można swobodnie i bez żenady relatywizować. I tak ofiary katastrofy (zamachu?) smoleńskiej wspominane są co miesiąc w ramach nowej, oficjalnej liturgii państwowej, a jednoczesnie (za profesorem Osadczym) Jesteśmy jedynym państwem na świecie, które toleruje to, że ponad 100 tysięcy szczątków jego obywateli [np. na Wołyniu] można poniewierać i bezcześcić”. Ale te 100 tysięcy szczątków nie ma znaczenia, można o nich zapomnieć w imię budowy utopii „Międzymorza”, albowiem z perspektywy Warszawy czy Żoliborza, kresowi Polacy to najwidocznie towar, który można poświęcić, jak nie ‘dla dobrych stosunków z Sajudisem’, to dla innych doraźnych celów.
 
Stąd np. co roku wspominamy o zbrodni katyńskiej, bo mimo wielokrotnego przepraszania za nią przez kolejne władze RF i udostępnienia dokumentów, można nią wciąż dźgać złowrogiego Putina w pełne nienawiści oczy, podobnie jak wspominaniem rzezi Pragi 1794, masakry 8 kwietnia 1861 roku w Warszawie itd.
 A jednocześnie cisza panuje nad „sarmackim Katyniem” 1652 roku pod Batohem czy zbrodnią w Ponarach 1941-1944, której póki co żaden rząd Letuwy jednoznacznie nie potępił ani za nią nie przeprosił

 (pro domo sua: mój dziadek był jednym z 400 Polaków zamordowanych przez Niemców i ich żmudzkich kolaborantów w 1942 roku w Święcianach – od czasu odzyskania przez Letuwę niepodległości w 1990 sytuacja zmieniła się o tyle, że zafałszowano tablicę na miejscowym pomniku).

Ze względu na spojrzenie w kontekscie obecnej polityki wchodniej, polecam komentarz redakcji „Narodowych konserwatystów” dotyczący niepamiętanej zbrodni w Ponarach:

 
Zbrodnia ponarska, jakkolwiek pochłonęła równie wiele polskich ofiar co zbrodnia katyńska (oblicza się liczbę zamordowanych w podwileńskich Ponarach na 20 tysięcy Polaków i 80 tys. Żydów), to w odróżnieniu od tej ostatniej wciąż pozostaje w zapomnieniu.
Jest ona, podobnie jak rzeź wołyńska, tematem wielce niewygodnym dla establishmentu III RP, który przez dwie ostatnie dekady realizował tzw. „politykę jagiellońską” .
 
 
Z perspektywy lat cisną się wnioski, iż rzeczywistym celem lansowania utopii multicywilizacyjnej, którą jest koncepcja jakiegoś związku czy też pewnej formy współdziałania łacińskiej Polski, turańskiej Ukrainy, bizantyńskiej Białorusi i Republiki Litewskiej, było sparaliżowanie w Polsce myślenia kategoriami interesu narodowego. Poprzez celowe zasłonięcie perspektywą utopi quasi-jagiellońskiej wrogich Polakom i kulturze polskiej (oraz w ogóle cywilizacji łacińskiej) działań Żmudzinów i Ukraińców stworzone zostały warunki propagandowe dla oddania naszych rodaków na Wschodzie na pastwę wrogich szowinizmów. Władze III RP porzuciły nie tylko starania o bieżący status Polaków na Kresach, ale zaniechały adekwatnych działań na rzecz ujawnienia prawdy o czystkach etnicznych na Polakach, ścigania i osądzenia zbrodniarzy oraz upamiętnienia ofiar.
 
Wobec fałszowania historii i nieznajomości przez Polaków ich ojczystych dziejów, łatwo jest winić za złe relacje Polski ze wschodnimi sąsiadami wyłącznie Polaków, którzy obejmując w latach 1919-1920 granicami naszego państwa ziemie jakoby etnicznie niepolskie, wyrządzili rzekomo krzywdę słabszym od siebie narodom na Kresach. Według tej wrogiej Polsce koncepcji Polacy powinni dobrowolnie opuścić swoje zabużańskie i nadniemeńskie ojcowizny, zrzekając się do nich praw.
 
Dla napaści na polskość i Polaków dobiera się wyselekcjonowane i wyjęte z kontekstu historycznego wydarzenia, abstrahując od przyczyn tych wydarzeń i że w istocie były one usprawiedliwione. I tak np. zajęcie Wileńszczyzny przez Litwina gen. Lucjana Żeligowskiego (urodzonego w Oszmianie na Litwie) wielu nieprzyjaciół polskości, wbrew bezwzględnie etnicznie polskiemu charakterowi tej ziemi, atakuje jako okupację stolicy Litwy (fałszując jednocześnie pojęcie „Litwa”), podczas gdy to właśnie opanowanie Litwy środkowej (zamieszkiwanej w większości przez Polaków części dawnego Wielkiego Księstwa Litewskiego) przez Żmudzinów zakończyłoby się jej kolonizacją i usunięciem stamtąd Polaków i kultury polskiej. Tak się równolegle potoczyły losy Polaków z Laudy na Litwie kowieńskiej w latach 1918-1940.
 
Zgodnie z tą samą strategią anty-Polacy przemilczają lub bagatelizują zbrodnie nacjonalistów ukraińskich na Kresach południowo – wschodnich, a zmuszają Naród Polski do przepraszania za Akcję Wisła, w ramach której wysiedlono Ukraińców z Podkarpacia na ziemie zachodnie i północne, dlatego iż ze wsi ukraińskich rekrutowali się i tam znajdowali wsparcie i aprowizację ludobójcy z Ukraińskiej Powstańczej Armii.
Poza elitami III RP zbrodnia w Ponarach nie była wygodna także dla wielu państw i międzynarodowych środowisk wpływu.
 
Tematyki unikały i nadal unikają opiniotwórcze ośrodki liberalne, pro”europejskie”, globalistyczne i tolerancjonistyczne, nieprzychylne narodom chrześcijańskim, zwłaszcza  Narodowi Polskiemu.
Mówienie o ludobójstwie na Polakach nie leży w szczególności w interesie propagandy odmawiającej Narodowi Polskiemu statusu ofiary zbrodni ludobójstwa niemieckiego, i oskarżającej za holokaust nie Niemców, lecz podbity i sterroryzowany przez niemieckich nazistów (III Rzeszę i jej kolaborantów) Naród Polski.
 
Tematyki unikają również Niemcy, ponoszący odpowiedzialność nie tylko za zbrodnię ponarską, lecz za tysiące wielkich i mniejszych zbrodni na okupowanych ziemiach polskich.
 
Zbrodnia ta nie jest również wygodna dla Rosjan, bo po przyłączeniu Litewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej do Związku Sowieckiego odpowiedzialność za ludobójstwo spadała na część „narodu radzieckiego”. Z tego względu za czasów sowieckich na pamiątkowym monumencie w Ponarach znajdowała się fałszująca istotę sprawy tablica, że ofiarami zbrodni byli “obywatele radzieccy”, a sprawstwo dokonanej rękami Żmudzinów zbrodni przypisywano niemieckim faszystom.
 
Główni zaś wykonawcy zbrodni, Żmudzini, unikają tematyki ponarskiej, gdyż podważa ona zasadność ich pretensji do Wilna i ziemi wileńskiej, skoro mogły one zostać osiągnięte jedynie poprzez eksterminację mieszkających tam w zdecydowanej większości Polaków i żmudzką kolonizację Wileńszczyzny.
 
 
 
(PS - jest jeszcze jeden naród, rzekomo nam bratni, który swoje "odwieczne ziemie etniczne" poszerzał i nadal pragnie poszerzać tymi samymi metodami, przez eksterminację rdzennych mieszkańców)
 
 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30