Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1813 postów 1792 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Potrzebny spójny przekaz.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszyscy rozsądni rodzice wiedzą, a przynajmniej wiedzieć powinni, iż jednym z najważniejszych elementów wychowania dziecka jest jasny, zrozumiały, spójny i konsekwentny przekaz tego, co się od pociechy wymaga.

 Myślę, że Ameryki tu nie odkrywam ( sam będąc rodzicem jako mąż - sprawca wielu ciąż ):

- dziecko powinno dokładnie wiedzieć, czego się od niego oczekuje

- zdarza się, że jeden z rodziców jest w czymś bardziej wymagający od drugiego ( nie raz sam skutecznie chowałem się za mamy plecami przed ojcowskim pasem ), ale istotne jest, żeby wymagania ze strony ojca i matki były ze soba spójne ( co dotyczny również szeroko pojętego światopoglądu )

- wymagania te muszą być konsekwentne, tzn. nie można tego samego zachowania raz aprobować czy nawet w przypływie dobrego humoru uważać za świetny żart, a innym razem, będąc w innym nastroju dać reprymendę czy karać.

Wiem, wiem, wiśta wio, łatwo powiedzieć, ale taka jest teoria i pożądana praktyka.

A teraz zastosujmy to do naszej polityki wschodniej.

Zainspirował mnie poniższy fragment wywiadu z Kornelem Morawieckim ( za forsal.pl )

Rozumiem, że różnice dotyczą polityki zagranicznej. Chodzi zwłaszcza o politykę wobec Ukrainy.

 

Polityka wschodnia PiS jest po prostu błędna. Tak jak błędna była polityka PO. Czymś nienormalnym jest, że dwa największe narody na obszarze Europy Środkowej i Wschodniej - Polacy i Rosjanie - są nastawiani przeciwko sobie. Rząd polski, polskie media nastawiają Polaków przeciw Rosjanom i to samo, tylko odwrotnie, robi rząd rosyjski.

 

Czy można jednak przechodzić do porządku dziennego wobec wyraźnych zamiarów imperialnych Rosji?

 

Nie widzę zamiarów imperialnych ze strony Rosji. Skoro przez trzy lata Rosja broni się rękami i nogami, żeby nie wziąć Doniecka, to miałaby wziąć Warszawę? Przecież samoloty ukraińskie bombardowały Donieck. Polska powinna pomagać w pojednaniu obu stron. Na Ukrainie od czasu Majdanu jest coraz gorzej. Nie tylko jest wojna domowa, ale jest bieda, bandytyzm. My takiej polityki nie możemy ślepo wspierać. Nie możemy też zgadzać się na gloryfikowanie morderców.

Ma pan na myśli nacjonalistów ukraińskich?

Mam na myśli tych, którzy zabijali okrutnie Polaków, ale także Żydów i samych Ukraińców. Można wybaczyć mordercom, ale nie można ich gloryfikować.

PiS zbyt daleko się posuwa w tej sprawie?

Nie o to chodzi. PiS zbyt łatwo godzi się ma heroizację bestialstwa i robi w ten sposób krzywdę Polakom, Ukraińcom i Rosjanom.

Jaki pan ma pogląd w sprawie obecności wojsk NATO w Polsce? Tu polityka rządu jest słuszna?

Nie widzę takiej konieczności. Nie wierzę, by wojskaamerykańskie, rozlokowane tam, skąd wyszły wojska radzieckie, były ostoją naszej obrony. Jeżeli Donald Trump dogada się z Władimirem Putinem, na co będziemy mogli liczyć?

 

Trudno się z powyższym nie zgodzić ( no chyba, że ktoś, jak red. Tomasz Sakiewicz, z rusofobii uczynił sposób na życie – tak już na tym świecie pełnym złości jest,  że jeden żyje dostatnio z walki z ubóstwem, drugi, urodziwszy sie z charakterem kurwy, żyje z donosicielstwa walcząc z ksenofobią i tropiąc myślozbrodnie itd itd )

Niedawno sam Naczelnik Państwa wzbudził konsternację i palpitację serc wielu, stwierdziwszy bez ogródek:

„Ukraina z Banderą do Europy nie wejdzie”

Nie możemy przez lata zgadzać się, by na Ukrainie budowano kult ludzi, którzy wobec Polaków dopuścili się ludobójstwa, i to takiego, że choć trudno było przebić w okrucieństwie Niemców, to oni ich przebili. Krótko mówiąc to sprawa pewnego wyboru Ukrainy. Powiedziałem wyraźnie panu prezydentowi Poroszence, że z Banderą to oni do Europy nie wejdą. To jest sprawa dla mnie jasna, bo wykazaliśmy ogromną cierpliwość, ale są jej granice

Cytując z pamięci Bohdana Chmielnickiego ( a może tylko ś.p. Bohdana Stupkę ) : zbyt późno, zbyt późno żeście mi te buławę przywieźli.

Naród ukraiński jest nie tylko cokolwiek zdziczały, ale i delikatnie to ujmując moralnie niedorozwinięty, więc nawet im się specyjalnie nie dziwię, że teraz przecierają oczy ze zdumienia: Matka-Polka z korzeniami czyli Anne Applebaum uroczyście udzieliła dyspensy banderyzmowi, Amerykanie na spółkę z Chazarami dali im pozwolenie na rezanie Moskali ( ‘Moskali na noży!’ wołała czerń z nazistowkiej „Swobody” szturmując cerkiew prawosławną ), sam Naczelnik wznosil na majdanie kabotyńskie okrzyki, a tu nagle taka wolta?

Nie dziwią zatem takie komentarze zdezorientowanych rezunów ( zapewne studiujących na polskich uczelniach za polskie pieniądze i za polskie stypendia ):

Viktor Glek

kacinsky stupid donkey and don t know history, he is used condom, really

ВалерийГудков

my na Ukrainie nie wymagamy usunąć słowa z hymnu Polski, gdzie wspominają pana Jak Czarniecki i co zrobił dla narodu ukraińskiego

ВолодимирСтріченко · 

Пішов ти в дупу пане Качинський...

Viktor Poliukh · 

„Każde państwo ma prawo do obrony”. Ukraina też. [ = genocyd na ludności cywilnej jako obrona konieczna – to a propos niedorozwoju moralnego tej nacji McG ]

ОлегКубіцький

Na Alejach Ujazdowskich w Warszawie stoi pomnik faszyście piłsudskiemu, który wymordował tyle ukraińców, ile zniszczyli hitler i stalin razem wzięci!

[ Szacuje się, że wskutek trzech klęsk głodu w latach 1921-1947, bez wliczania ofiar wojny, na Ukrainie zmarło około 10 mln ludzi. Na skutek samego „Hołodomoru” w latach 1932-33 zmarło z głodu 6-7 mln osób, z czego połowa na terytorium USSR.

Cytowany komentarz przywodzi jako żywo na pamięć wypowiedzi żydowskich łajdaków, piszących dla zachodnich gazet za zamówieie przemysłu holokaustycznego, że w czasie wojny więcej Żydów zginęło z rąk polskich niż „nazistowskich” ]

Mikhail Vladyka · 

Jaroslaw juz zachorowal patalogija mozgu?

 

Reakcje te, aczkolwiek świadczące o dysfunkcji moralnej i intelektualnej piszących, specyjalnie mnie nie dziwią, nie mamy bowiem w tym przypadku do czynienia z normalnym, dojrzałym i ucywilizowanym narodem.

[ por. „dlatego zabijaliście wtedy swoich sąsiadów? – bo tak trzeba było.- aha, a dziś już nie trzeba? – no nie trzeba. – a jak znów trzeba będzie? – a to wtedy znów będziemy rezać” – na podstawie wspomnień mojej Mamy, rozmowa z najlepszą koleżanką z pracy, z rodziny rezunów przesiedlonych w ramach Akcji Wisła ].

Czyż nie mówimy, że kto daje i odbiera, ten się w piekle poniewiera?

[ Autorzy „Jednominutowego menadżera” opowiadają taką anegdotę:

„Chiński cesarz powiedział wezyrowi: podzielmy się rolami, ja bedę od nagradzania, a ty od karania – tak się stało.

Po jakims czasie cesarz powiada: no dobrze, to teraz zamieńmy się rolami, ja będę od karania, a ty od nagradzania – i po tygodniu cesarza zgładzono, a wezyr został cesarzem”.

Skutkiem zamiany ról, lud zaczął się dziwić i gniewać, co się stało z dawnym dobrym cesarzem, który nagle obrócił się w tyrana – i pozbył się go.

A na jego miejsce posadził wezyra – owszem, wcześniej był zły, ale zmienił się na lepsze ].

 

Jak widać, swoją dotychczas niefrasobliwą polityką narobiliśmy juz tyle zła, że więcej chyba nie można.

No, ale co się stało, to się nie odstanie, co teraz?

Otóż przed wszystkim „jasny, zrozumiały, spójny i konsekwentny przekaz tego, co się od pociechy wymaga”.

Nie może być tak, że Naczelnik Kaczyński z trzyletnim wprawdzie opóźnieniem, ale jasno i konkretnie, za nim w wersji rozmiękczonej szef MSZ, nieszczęsny Waszczu, a tymczasem ukraiński ( sic! ) ambasador w Kijowie, nomen omen Piekło, wręcz przeciwnie

( por. W złożonej interpelacji lider Ruchu Narodowego zwrócił uwagę szefowi MSZ, że ambasador RP w Kijowie podważa stanowisko szefa polskiej dyplomacji na temat rozwoju banderyzmu na Ukrainie. W związku z tym zapytał o jego dymisję. ).

Trzeba pilnie wyjąć z sejmowej zamrażarki choćby projekt ustawy autorstwa Kukiz-15

( por. Kto osłania banderyzm ).

Polskie państwo ma wciąż wszystkie narzędzia potrzebne do powstrzymania i docelowej całkowitej likwidacji banderyzmu ( środki polityczne, międzynarodowe, finansowe, wywiadowcze ).

Banderyzm musi być zrównany z nazizmem z wszystkimi tego konsekwencjami – hańbą, potepieniem, penalizacją propagowania itd itd.

X. Isakowicz pochwalił pograniczników, że nakazali ostatnio jakimus rezunowi zdjąć nazistowską flagę, na co ten zareagował świętym  oburzeniem, że on nie tak sobie wyobrażał przyjaźń z Polską i że nikt mu banderyzmu z serca nie wyrwie.

W takich przypadkach musi być zero dyskusji, misiaczek w paszport i wypad.

Oficjalny rozsadnik banderyzmu w naszych kraju czyli ZUwP ( jak zawsze w takich przypadkach futrowany z budżetu, który nie ma z czego sfinansowac książek dla polskich szkół na wschodzie, skądinąd coraz częściej likwidowanych przy milczącej zgodzie polskiego MSZ ) powinien zostać pozbawiony jakichkolwiek dotacji – jedyne, co może i powinien  dostac, to nadzór służb wywiadowczych, przy jednoczesnej izolacji politycznej i medialnej ( to samo dotyczy RAŚ-owców ).

Polska powinna współpracować ze wschodnimi okręgami Ukrainy, tam, gdzie banderyzm jeszcze nie zapuścił swoich gangrenujących korzeni, a także z republikami noworosyjskimi, wobec których nie mamy przeciez żadnej kosy, zaś zainteresowanie częscią zachodnią winno się ograniczyć do pomocy i monitorowania sytuacji zamieszkałych tam Polaków.

Przekaz powinien być jak dla dziecka: jasny, zrozumiały, spójny i konsekwentny.

Wszystko jest proste i oczywiste ... owszem, moze na początek będzie nieco bólu i smrodu ( np. odwołanie obydwu banderowskich ambasadorów: Deszczycy i Piekły, automatyczne wydalanie z Polski za banderowską symbolikę ) czyli  jak przy przecinaniu ropienia, ale wkrótce potem rozpocznie się samorzutne oczyszczanie i ozdrowienie.

I jest tylko jeden szkopuł: jest to program dla przywódców z jajami i przywódczyń z ikrą, a u nas jak widać wiekszość miękkim wackiem była robiona. Ot i żal.

A tymczasem jak na obrazku wprowadzającym – czas ucieka.

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • A tymczasem, co już pewnie wszyscy czytali ,i o czym wielokrotnie tu pisałam,że ten czas nadejdzie szybko......ale niech tam....
  Dwie Ukrainki próbowały wwieźć do Polski działko przeciwlotnicze o kalibrze 30 mm

  ak poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn - W wyniku kontroli celnej na przejściu granicznym w Dorohusku, udaremniono próbę wwiezienia do Polski elementów działa systemu artyleryjskiego AK-630, kaliber 30 mm. Działko z zamkiem, produkcji sowieckiej, przewożone było samochodem dostawczym na ukraińskich tablicach rejestracyjnych. Broń została zgłoszona jako element hydrauliczny. Służby zatrzymały dwie obywatelki Ukrainy podróżujące samochodem.

  Sprawą zajęła się lubelska delegatura Agenci Bezpieczeństwa Wewnętrznego. ABW zabezpieczyła działko oraz wspólnie z policją i celnikami przeszukała miejsce, gdzie miało ono trafić oraz inny lokal.

  Oprócz wspomnianych dwóch Ukrainek, zatrzymano również dwie inne osoby i wykryto dodatkowo 1300 paczek papierosów bez akcyzy.

  Jeden z obywateli Ukrainy stale mieszka w Polsce. Cała czwórka na wniosek prokuratury została aresztowana przez sąd na trzy miesiące, informuje RMF24.


  Żaryn poinformował, że zatrzymani nie przyznali się do próby przemytu sprzętu wojskowego.

  Kresy.pl / Rmf24.pl
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/dwie-ukrainki-probowaly-wwiezc-do-polski-dzialko-przeciwlotnicze-o-kalibrze-30-mm

  ==========================================
  I co charakterystyczne -NIE PRZYZNALI SIĘ!!!!
 • Dr Zapałowski: granice przyzwoitości zostały przekroczone.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/dr-zapalowski-granice-przyzwoitosci-zostaly-przekroczone7

  Próby wymuszania na państwie specjalnych przywilejów przez tak roszczeniową grupę jak Związek Ukraińców w Polsce są zwyczajnie nieprzyzwoite. Państwo polskie powinno jednoznacznie wskazać jego przedstawicielom, że granice przyzwoitości zostały przekroczone – mówi dr Andrzej Zapałowski.
  Dr Andrzej Zapałowski, historyk i ekspert ds. bezpieczeństwa krytycznie skomentował w wywiadzie dla „Naszego Dziennika” inicjatywę szefa Związku Ukraińców w Polsce Piotra Tymy, który zamierza utworzyć w Przemyślu Centrum Ukraińskiej Kultury Ziem Przygranicznych:

  - Jest to niezwykle niebezpieczna inicjatywa, zresztą nie tylko dla Polski, ale także dla Ukrainy. Obecne kierownictwo Związku Ukraińców w Polsce, które nad tą inicjatywą będzie sprawować kontrolę, ma bardzo głębokie sympatie probanderowskie. To zaś w przełożeniu na bieżące relacje może prowadzić do trwałych napięć w rejonie pogranicza polsko-ukraińskiego.

  Ekspert przyznaje, że jest to dalszy ciąg konsekwentnego budowania w tym mieście struktur, które niekoniecznie muszą być przychylne Polsce i Polakom. Przypomina, że już w latach 70. w sposób zorganizowany w rejon Przemyśla ściągano Ukraińców o sympatiach nacjonalistycznych. Podobnie było w 2002 r. w ramach akcji „Powroty”, gdy w środowisku ukraińskim specjalną komisję, weryfikującą osoby, które następnie wspomagano w osiedlaniu się w rejonie miasta.

  CZYTAJ TAKŻE: Lider Związku Ukraińców w Polsce promuje grupę podważającą polskość Przemyśla

  - (…) to, co się dzieje w przestrzeni medialnej, a dotyczy mniejszości ukraińskiej w rejonie Przemyśla, jest koordynowane i sterowane. Natomiast wszystkie osoby, które stają temu środowisku na drodze, są stygmatyzowane etykietką „agenta Moskwy” – zaznacza dr Zapałowski. Odnosząc się do oburzenia Tymy z faktu, że polski rząd odmówił ZUwP dofinansowania obchodów 70. rocznicy operacji „Wisła” zaznaczył, że działacze związku „przyzwyczaili się, że przez dwie dekady dostawali od polskich władz to, co chcieli”.
  cd. na stronie kresy.pl
 • Zgodnie z pielęgnowaną tradycją, aktywiści nazi batalionu "Azow" ,tym razem malowali dom szefowej Narodowego Banku Ukrainy
  Waleriji Gontariewej!
  https://youtu.be/N5W_EhqJGDs
 • @
  Panie bloger, od dzisiaj są już poważniejsze sprawy. Stalo się to o czym mówiłem 2 lata temu. Polska i Polacy umoczyli a śmieją się Upaincy i Żydzi.
  No i stało się.

  "Zniesienie wiz dla Ukraińców. Na Twitterze wrze"
  money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zniesienie-wiz-dla-ukraincow-praca-dla,135,0,2295431.html
 • „moralnie niedorozwinięty“ ? „naród ukraiński“ ?
  .
  „Naród ukraiński jest nie tylko cokolwiek zdziczały, ale i delikatnie to ujmując moralnie niedorozwinięty, “

  Być może, że mieszkańcy krainy U, jak niektórzy teren między Polską i Donbasem nazywają, wcale nie stworzyli żadnego narodu. Co prawda różnorodność języków nie musi być przeszkodą w tworzeniu zarówno narodu jak i państwa, por. choćby Szwajcarię, ale jak już zwracano uwagę, kraina U nie ma żadnej tradycji państwowej

  - http://si.neon24.pl/post/137040,nie-banderowska-ukraina-7#comment_1368409

  i ruch banderowski jest chyba jedyną państwotwórczą tradycją w krainie U, która jest godna odnotowania. Pomimo znanego zamiłowania administracji USA do współpracy z elementami przestępczymi

  - http://ndp.neon24.pl/post/132563,gen-miroslaw-rozanski-nato-wiecej-halasu-niz-konkretow#comment_1318959

  być może chętnie skorzystali by z oferty jakiegoś innego ruchu narodowego w krainie U, ale poza banderowcami nie mieli tam nic innego do dyspozycji. Z konieczności, aby zgrabnie przeprowadzić pucz na Majdanie musieli oprzeć się na jedynej sile politycznej, którą faszyści niemieccy im scedowali, na zbrodniczych banderowcach.

  Brak jakichkolwiek nie przestępczych sił politycznych wskazuje raczej na to, że w przypadku krainy U nie sposób mówić jest o narodzie a cóż dopiero państwie.

  „zdziczałość” Ukraińców bierze się chyba ze świadomości swej słabości, zdając sobie sprawę z tego, że nie zasługują na nazwę narodu, zbrodniczymi ekscesami i terrorem chcą przekonać, że tak nie jest.

  No cóż, to co się dzieje w Polsce, co autor opisuje, też nie dowodzi najlepszego stanu polskiego społeczeństwa i jego tzw. „elit” politycznych, ale o warszawskich kundlach już pisano.

  „moralnie niedorozwinięty“ jest także społeczność judejska, która dla odmiiany niegdy nie zabiegała o to, aby stworzyć naród czy państwo, także Izrael po wyczerpaniu zasobów, stan Morza Martwego najlepiej tego dowodzi, będzie musiał zniknąć z kart historii, jak to zapowiedział Achmanidejad.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031