Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1769 postów 1626 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Srokowski: Polsko, bądź odważna i dumna!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„od najmłodszych lat trzymam się złotej zasady, by mówić to, co myślę, opowiadać się za tym, co dobre dla Polski, robić to, co powoduje, że człowiek staje się lepszy, mądrzejszy i wrażliwszy”

 Nie mam pojęcia, jak zareagują na mój felieton koledzy w redakcji, szef, a także Łaskawi Czytelnicy. Ale od najmłodszych lat trzymam się złotej zasady, by mówić to, co myślę, opowiadać się za tym, co dobre dla Polski, robić to, co powoduje, że człowiek staje się lepszy, mądrzejszy i wrażliwszy. Szczególnie zależy mi na tym, by mój kraj był godny. Bym był dumny ze swojego kraju. Gdyż, jak mój kraj jest godny, godnie się zachowuje wobec swoich obywateli i wobec świata, to i ja się w nim czuję godniej, lepiej.

Mam poczucie dumy, że mieszkam w takim kraju. Ponieważ wiem, że buduje on sensownie swoją przyszłość i nie muszę się za niego wstydzić. Do tej pory nie mogłem się doszukać w moim kraju, a więc i w państwie, jako wielkiej organizacji, która jest odpowiedzialna za Naród, nie mogłem się doszukać godności. Moje państwo nieustannie się przed kimś kajało, uginało kark. Nieustannie czegoś się bało. A to Wschodu, a to Zachodu, a to Południa, a to Północy. Gięło kark przed Unią Europejską. I przed Ukrainą. A ja nie chcę, by przed kimkolwiek gięło kark. Chcę, by moje państwo miało swoją dumę, godność i honor. Bo tylko takie państwo zasługuje na szacunek. I oto po raz pierwszy, od kiedy znaleźliśmy się w tej nieszczęsnej Unii Europejskiej, Polska nie ugięła przed nią karku. Tylko w tych kategoriach patrzę na to, co się zdarzyło ostatnio. Nie przez pryzmat tak nędznej postaci jak Tusk czy równie nieciekawej postaci jak Saryusz-Wolski.

Jeden i drugi funta kłaków niewarci. Służyli i nadal służą jako najemnicy obcych interesów. Tusk, wiadomo, nie raz się ześwinił. A Saryusz-Wolski, którego tak mocno wychwalają politycy rządzącej partii, to kawał drania w sprawach kresowych. Na te odwiecznie polskie ziemie, w których głębi wciąż płyną rzeki polskiej krwi, a głosy pomordowanych przez ukraińskich terrorystów Polaków nie pozwalają o sobie zapomnieć, na te ziemie chce Saryusz-Wolski wysyłać Ukrainie broń, by dalej rozlewała krew, tym razem wyciekającą z ciał jej własnych, zbuntowanych obywateli. Nieważni są więc dla mnie ani Tusk, ani Saryusz-Wolski. Nieważne jest dla mnie, czy Polska wygrała, czy przegrała na szczycie tej nieszczęsnej Unii. Bo jeden i drugi kandydat do kitu. I do kitu taka Unia, która z pogardą patrzy na mój kraj.

Oto jeden z „wielkich” prezydentów powiada do nas, Polaków: Wy macie zasady, a my mamy fundusze strukturalne. I straszy nas, i szantażuje. I to ma być wspólnota państw, które się wzajemnie szanują? A na dodatek grozi paluszkiem, że wsiada do pospiesznego pociągu, w którym znajdą się tylko najsilniejsi pasażerowie. Co to za wspólnota, która szykuje pierwszą klasę tylko dla wybranych, a drugą dla gorszych, biedaków. I zapewne trzecią, dla najgorszych, którzy ze strachu słowa nie pisną. Pytam więc, co to za Unia, która gardzi swoimi partnerami, kpi z biedniejszych i chorych, naigrywa się ze słabych i niedożywionych.

Jestem przeciwko takiej Unii. Ale jestem wreszcie dumny ze swojego państwa, które miało już dosyć tej arogancji, buty, cynizmu i pomiatania sobą. I po raz pierwszy powiedziało: NIE! I nie jakieś gry i zakulisowe gierki mnie interesują. Nie wygrana czy przegrana, ale godna postawa. W postawie Pani Premier Szydło widzę godność i dumę swojego państwa. Po raz pierwszy od lat to widzę. I mam nadzieję, że już nigdy i nigdzie żaden Jacques Chirac nie powie: Stracili dobrą okazję, by siedzieć cicho. Od tej pory Unia inaczej spojrzy na mój kraj. Co nie znaczy, że jestem dumny ze wszystkiego, co moje państwo czyni. Nie, nie jestem dumny. Nie jestem dumny, że moje państwo milczy, kiedy jego obywatele są obrażani, poniżani i gnębieni przez obce siły.

Nie jestem dumny, kiedy moje państwo poprzez złą politykę wewnętrzną wypycha z mojego kraju miliony młodych, zdolnych, wykształconych Polaków, a w ich miejsce sprowadza po cichu miliony Ukraińców, z którymi wkrótce sobie nie poradzi. Nie jestem dumny, kiedy słyszę, że w polskim mieście, Lublinie, polscy obywatele nie mogą czytać publicznie po polsku ukraińskiego poety, Szewczenki, ponieważ wkracza w takie czytanie policja i zabrania im, podczas kiedy tuż obok społeczność ukraińska czyta bez żadnych przeszkód, a na dodatek, płaci jej za to jeszcze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ktoś z ministerstwa powinien za to beknąć. I to porządnie.

Chwaląc więc państwo polskie za przywracanie Polakom dumy, równocześnie wzywam władze, by nie niszczyły w Polakach godności. Jak by powiedział Horacy: Polsko, odważ się być mądra. I jak by powiedział Winston Churchill: Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. Może teraz zaczną się z Polską liczyć inni. Może wreszcie będą nas szanować. To inwestycja w przyszłość.

Może wreszcie Polska tupnie nogą, bo znowu we Lwowie i Podkamieniu Ukraińcy hańbią polskie pomniki, profanują i bezczeszczą znaki identyfikacyjne pomordowanych polskich profesorów na Wzgórzach Wuleckich. Czekamy na Twój głos, Polsko! Dlaczego milczysz, ministrze spraw zagranicznych?! Dlaczego śpisz, Polska Ambasado we Lwowie?! Znowu chcesz, by nami gardzono?

www.srokowski.art.pl

 

( za polskaniepodlegla.pl )

KOMENTARZE

 • Perspektywa dziennikarza
  Max Kolonko też o tym
  https://www.youtube.com/watch?v=MynGle3qq-s
 • Polsko bądź rozważna
  .
  a nie durna !

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Brzmi podobnie, a rozsądku nie brakuje.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/
 • Pan Srokowski jest dumny
  z uchwały Wołyńskiej, którą okrzyknął w swoim ubiegłorocznym artykule w Warszawskiej Gazecie jako wielkie zwycięstwo środowisk kresowych, a która była w rzeczywistości rzuceniem dosłownie na odczepnego tymże środowiskom jak psu ochłapu, żeby wreszcie tenże przestał szczekać i którą niejaki Waszczykowski podsumoiwał w słowach do ukraińskiego MSZ, że została uchwalona tylko po to, żeby więcej już do tematu nie wracać, czyli zamknąć gęby natrętnym kresowiakom.

  z partii rządzącej, która nadal w ciemno popiera banderowską Ukrainę i panującą na niej banderowską ideologię, jako oficjalną wykładnię polityczną tego upadłego tworu. Udzielanie przez PiS kolejnych pożyczek 9bezzwrotnych0, żeby mogli kupować broń i amunicję za te pieniądze, której będą nadal używać w celu masowej eksterminacji wlasnych obywateli na wschodzie swego państwa.

  Pan Srokowski jest dumny z wyrzucenia przez partię rządzącą dosłownie do sejmowego śmietnika ustawy penalizującej w Polsce banderowską ideologię i litewski nazim jako ideologie zbrodnicze i antypolskie na równi z nazizmem niemieckim. Za to podnieca się żenującym kabaretem odegranym przez Waszczykowskiego w UE.
  Innych bredni wymienionych w tym tekście już nawet nie wspominam, bo szkoda nerwów. Więcej takich samozwańczych autorytetów kresowych jak ten pan i możecie być pewni, że środowiska kresowe, nak tórych czele stoją właśnie tacy ludzie jak Srokowski, Siemaszko i im podobni będą walczyć o prawdę dotyczącą kresowego ludobójstwa doslownie do końca świata i jeden dzień dłużej czyi na świętego NIGDY! Bo o to chyba im wlaśnie chodzi!
 • IPNu rzeczy ważne i bez znaczenia
  .
  @Jacek Boki 06:44:09

  „z uchwały Wołyńskiej, którą okrzyknął w swoim ubiegłorocznym artykule w Warszawskiej Gazecie jako wielkie zwycięstwo środowisk kresowych, a która była w rzeczywistości rzuceniem dosłownie na odczepnego tymże środowiskom jak psu ochłapu

  Co każdy patriota polski powinien zrozumieć:
  IPN został powołany do wykrycia rzeczy najważniejszej dla nas, tzn. zbrodni PRL i ich siepaczy, tej tak tragicznej zbrodni sięgającej pewnie 1 miliona ofiar, wyłączając naturalnie zbrodnie osób spokrewnionych z tzw. holokaustem.

  Zbrodnie banderowców, jest mowa o zaledwie parudziesiątkach tysięcy, za to wymordowanych w bestialski sposób, otrzymały zgodnie z miarą ważności uchwałę, a po co ma się ta znakomita ferajna bohaterów narodowych

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

  zaprzątać głowę taką duperelą, zgodnie z wytycznymi Departamentu Stanu USA, jak paredziesiąt tysięcy Polaków bestialsko wymordowanych przez naszych dzisiejszych wiernych sojuszników banderowców i ich żydowskich oligarchów i innych finansowych awanturników,

  - https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  których przecie u nas też nie brak. Jak pan Szymek stwierdził w linku, są przecie ważniejsze rzeczy i bardziej wartościowe, także na Wołyniu i Ukrainie.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Geneza

  Uzna uważny czytelnik, że bagatelizuję zbrodnie na Wołyniu, powinien dokładniej przeczytać i zrozumieć intencję autora oddzielenia rzeczy ważnych od tych bez znaczenia, ziarna od plew.
 • Odwaga i Duma ? czyli idiotyzm patriotyczny.
  Odwaga i duma to uczucia, emocje, pierwotne instynkty a uczucia bywają najczęściej ślepe.

  Polska powinna być Mądra i Rozważna...
  Mądrość i Rozwaga to rozumu, myślenie...intelekt.

  To co napisałem to fundamentalna kulturowa wręcz słabość Polski.
  Więcej rozumu mniej emocji.

  Patriotyzm po Polsku to czyste emocje często wręcz absurdalne, samobójcze, destrukcyjne.

  Czas na krzewienie w kulturze Polskiej patriotyzmu opartego na rozumie, na myśleniu, na obiektywizmie...

  Żadna partia na scenie politycznej tego nie robi.
  Wszystkie rozgrywają emocje, uczucia.. czyli prowadzą wrogą destrukcyjną wobec narodu Polskiego politykę.

  A Kościół wręcz wyłącznie żeruje na emocjach i to KK jest winny (1000 letnia tradycja zniewalania umysłów Słowian) tej destrukcyjnej formy Polskiego "patriotyzmu" czyli patriotyzmu idioty, ciemnogrodu, przy kruchtowego... sączonego obłudnie z ambony przez ponad 1000 lat.
  No i naród, Słowianie zostali zdegenerowani do cna.

  Dzisiaj tę degeneracyjną misję kontynuuje PIS.
  Rozum, obiektywizm.. nie emocje.. czyli obłąkana nieracjonalna miłość i taka sama nienawiść...
  Takich "bohaterów" się lansuje, takich się koloryzuje, szminkuje, pudruje..
  To wszystko to są działania w istocie wrogie wobec Narodu Polskiego
  Takie działania mogą prowadzić albo głupcy, idiocie, ludzie o małych rozumkach albo wrogowie narodu Polskiego.

  .
 • Polsko, bądź odważna i dumna!
  Prezydent Duda wyraził radość z zainstalowania się AJC w Polsce.
  Możemy być dumni.....................

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031