Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1788 postów 1686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Postęp czyli od siekiery do granatnika.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W PiS-owskiej polityce wschodniej poraża jej bezrefleksyjność, bezalternatywność i samo-zaganianie się w ślepy zaułek.

Nie wiem, na ile wynika to z zaczadzenia ciagnącymi się za nami jak smród po gaciach pomysłami Giedroycia, których wartość intelektualną można porównać bodaj chyba tylko do babskiego gadania o gender – a na ile z zewnętrznego sterowania, np. z ambasady amerykańskiej.

Nasi Umiłowani nie wyobrażają sobie prowadzenia suwerennej polityki nawet teoretycznie, więc ostatnio głosujemy jak nie na Stronnictwo Folksdojczów ( z Ryżym Wałkoniem w tle ) to na żoliborskich Filosemitników, tupiących ostatnio nóżkami, żeby zrobić swojemu S/S ( Suwerenowi/Sojusznikowi ) tzw. wielką przysługę, czyli udostępnić polskie terytorium i polskie mięso armatnie do małej wojenki z Moskalikami na drugorzędnym ( wobec Pacyfiku ) froncie europejskim.

W wywiadzie dla Radia Katowice prezes PiS Jarosław Kaczyński przyznał, że władze USA „niesamowicie” ingerowały w wewnętrzne sprawy naszego kraju, a on sam był naciskany przez Waszyngton „w sprawach, które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować”. Szef PiS liczy na to, że za kadencji Donalda Trumpa te naciski ustaną. ( zakresy.pl ).

Naciski dotyczyły niewątpliwie żydowskich roszczeń-uroszczeń wobec Polski, a wypowiadane były przez izraelskich lobbystów ( takich jak senator-rekordzista Marco Rubio, który zainkasował od Braci Strasznych prawie pół miliona dolarów – w zielonym świetle owej gigantycznej łapówki przestaje dziwić, że nagle jakiś pół-Meksykanin bardziej przeżywa i płacze nad pożydowskim mieniem bezspadkowym niż sam Och Ach Szewach [Szewach Weiss w "DGP": Czy mam prawo was krytykować? – Polska to wolny kraj, rób co chcesz, stary capie, ja na przykład mam cię w niekoszernej doopie ]  ).

Ambasador USA w Polin, ups, w Polsce, zakazał PiS-owi przyjęcia ustawy wołyńskiej, potępiającej banderowskie ( z coraz większym trudem, ale wciąż staram się odróżniać banderowskich degeneratów od normalnych, uczciwych Ukrainców ) genocidium atrox na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, albowiem przelana wówczas niewinna krew wciąż jeszcze powstrzymuje „warszawski rząd” przed oficjalnym, zbrojnym zaangażowaniem się Polski w Donbasie.

A przecież nic bardziej nie ukontentowałoby i Amerykanów ( zwłaszcza neo-konów czyli paleo-judeokomuchów ), ale też i Niemców i Braci Strasznych i nawet ukraińskich rezunów dzielnie walczących ostatnio z resztkami państwowej infrastruktury, z polskimi pomnikami, z konsulatami, no bo przecież nie z Rosjanami, niż Polacy po raz kolejny robiący już nawet nie za „pawia narodów i papugę” ( Słowacki, „Grób Agamemnona” ), ale za durnia narodów.

W takich okolicznościach przyrody nie dziwi dokoptowana do tradycyjnych andronów Giedroycia zasada: „wszystkiemu winien Putin”, co oczywiście daje banderopitekom wolną rękę i przyzwolenie na wszystko; mam zatem taką szczerą nadzieję, że już wkrótce urżną głowę ukraińskiemu ambasadorowi na Ukrainie ( nie, nie pomyliłem się ) Janowi Piekle, o co znów wspólnie oskarżymy Putina.

Rosyjski Sputnik ( medium rzecz jasna propagandowe, ale przynajmniej niemogące ukryć, iż przedstawia tylko i wyłącznie rosyjski punkt widzenia ) zamieścił ciekawą opinię Tomasza Maciejczuka:

Strzelającym w konsulat, według Tomasza Maciejczuka, kierowała nienawiść wobec Polski i Polaków i to jest właśnie to, co kiedyś motywowało ludzi z OUN i UPA, kiedy masakrowali Polaków na Wołyniu.

„W Polsce panuje poczucie, że wszystkie te smutne przypadki są rosyjską prowokacją, ale szczerze mówiąc, powinniśmy dojść do wniosku, że Ukraina nie jest w stanie kontrolować swojego terytorium i rosyjskie uzbrojone grupy dywersyjne działają już nie tylko w Donbasie, ale również w Zachodniej Ukrainie.

Coraz bardziej martwię się o bezpieczeństwo mniejszości polskiej na Ukrainie. Czekam, aż zdarzy się coś strasznego i znowu usłyszymy od Klimkina i Poroszenki, że wszystkiemu winne są rosyjskie służby.

W rzeczywistości za bezpieczeństwo na terytorium Ukrainy odpowiada Ukraina i mamy nadzieję, że polski rząd zażąda znacznej poprawy środków bezpieczeństwa nie tylko polskich dyplomatów, ale także polskich organizacji społecznych, które mogą być przedmiotem różnych prowokacji. Chociaż, szczerze mówiąc, coraz mniej wierzę, że są to prowokacje. Na Ukrainie jest dość dużo antypolsko nastawionych radykalistów, którzy uważają Polskę i Polaków za zagrożenie dla swojego państwa i narodu” — zauważył z niepokojem Maciejczuk. ( za Sputnik-Polska: Rola granatnika ... )

Podobnie wyraża się dr Zapałowski:

„Problem nie polega na tym czyja to prowokacja (moim zdaniem zanarchizowanych grup nacjonalistycznych) ale to, że państwo ukraińskie nie jest w stanie już tego kontrolować. I nad tym powinni dumać politycy!”

Tymczasem u nas dominuje przekaz ( od banderowskiego apologety Pawło Kowala, po najwyraźniej politycznie przecwelowanego prezydenckiego ministra Szczerskiego - a naprawdę tak się dobrze zapowiadał ... nie mogę tego darować ):

Is fecit, cui prodest, to Rosjanie chcą tym sposobem zniszczyć / pogorszyć stosunki polsko-ukraińskie” – stosunki domyślnie pokazywane jako braterskie i serdeczne. A tymczasem żadnych dobrych stosunków nie ma. Ukraińcy nie potrafią stworzyć własnego państwa, a jednocześnie znakomicie radzą sobie z tworzeniem agresywnej i wiecznie roszczeniowej mniejszości ( por. Kuriozalne filmy projektu Polska Lab w Przemyślu na temat relacji polsko-ukraińskich ), jedna reka stale wyciągięta po polskie pieniądze, a a druga wciąga na piedestał zwyrodniałych oprawców i morderców Polaków.

I jeszcze to charakterystyczne chyba tylko dla Ukraińców ( prawdziwych bądź farbowanych ) udawanie niedorozwiniętego umysłowo:

Wicepremier Ukrainy do spraw integracji z UE i NATO Iwanna Kłympusz-Cyncadze oświadczyła, że władze w Kijowie są gotowe przeprosić za Rzeź Wołyńską, jeśli tylko polska strona przedstawi dowody na to, że dowódca Ukraińskiej Powstańczej Armii Roman Szuchewycz faktycznie „zrobił coś złego".

No to może przypomnijmy pani wicepremier Ukrainy:

Nazista, ukraiński nacjonalista, esesman i dowódca zbrodniczego SS Nachtigall wsławionego mordem polskich profesorów we Lwowie i pogromem żydów oraz dowódca UPA, odpowiedzialnej za ludobójstwo Polaków oraz Żydów, Ukraińców, Rosjan, Czechów i innych na terenie Wołynia, Podola, Małopolski Wschodniej i Lwowa.

Agent hitlerowski w Polsce, w Niemczech przeszedł przeszkolenie dywersyjno-szpiegowskie pod kierunkiem Abwehry.

W 1926 roku brał udział w zamachu na kuratora szkolnego ziemi lwowskiej Stanisława Sobińskiego, strzelając mu w tył głowy przy ul.Zielonej we Lwowie.

Organizował napad rabunkowy na pocztę w Gródku Jagiellońskim oraz zamach terrorystyczny na radziecki konsulat we Lwowie.

W 1930 roku był organizatorem zamachu na posła Tadeusza Hołówkę (sympatyka ukraińców) w Truskawcu

W 1934 roku był organizatorem zamachu na Ministra Spraw Wewnętrznych II RP - Bronisława Pierackiego.

30 czerwca 1941 roku wkroczył do Lwowa ukraiński batalion Nachtigall pod dowództwem ukraińskim - Romana Szuchewycza. Oddział ten uczestniczył w tragicznych pogromach lwowskiej ludności żydowskiej i mordzie profesorów lwowskich.

11 lipca 1943 jako dowódzca UPA wydał rozkaz: "Śmierć jednego Lacha to metr wolnej Ukrainy, Albo będzie Ukraina albo lechicka krew po kolana, Polaków w pień wyciąć."

UPA rozpoczęła mordy ludności polskiej na Wołyniu, w nocy 11 lipca 1943 roku zaatakowała jednocześnie 167 miejscowości polskich, mordując w bestialski sposób ich mieszkańców i grabiąc ich mienie.

25 lutego 1944 roku dowódca UPA Roman Szuchewycz rozkazał: "W związku z sukcesami wojsk sowieckich konieczne jest przyspieszenie likwidacji Polaków, muszą zostać całkowicie zgładzeni, ich wioski spalone (...) ludność polską należy zniszczyć."

( za "Rzeźnik Wołynia" – Bohaterem Ukrainy )

Dorzućmy jeszcze:

na zarzut mordowania Ukraińców odparł: „Jeśli trzeba będzie zlikwidować nawet połowę Ukraińców, to ta druga połowa będzie czysta jak szklanka źródlanej wody”

Widzi ktoś w tym coś złego? Ile lat miał w tamtych czasach Putin, bo może to on wtedy tak szalał na Wołyniu, żeby poróżnić nas z Ukraińcami?

Rzekome dobre stosunki z UKR możemy sobie o kant prdla pobić, choćby dopóki poświęcona temu diabelskiemu pomiotowi ( R.Szuchewyczowi ) tablica hańbi elewację polskiej szkoły we Lwowie.

[ PS – ostatnio modne jest u nas pisanie o „wojnie hybrydowej”, tak jakby kiedykolwiek wojny hybrydowymi nie były – no ale niedouki już tak mają, że ukrywają swoje nieuctwo modnym słowem-wytrychem. Tymczasem warto użyc słowa „hybrydowy” w innym kontekscie:

[ neo ] Banderyzm to hybrydowy potwór, powstały z krzyżówki ukraińskiego szowinizmu, niemieckiego nazizmu i syjonizmu nowojorskich handlarzy holocaustem

za Banderyzm to hybrydowy potwór - rozmowa z płk. Janem Niewińskim ]

  

KOMENTARZE

 • Pytanie
  W jakim celu JK, udzielił takiego wywiadu i przyznał się o naciskach?
 • Myślałem, że Maciejczuk ciut zmądrzał ale nie.
  Geny przodków przesiedlonych w ramach Akcji Wisła są jednak u niego mocne. A może go rosyjska narzeczona rzuciła?
  Wczoraj w rosyjskim programie "Место встречи"
  https://youtu.be/TqYwCK7sPQE , nadawał znów głupio na Rosję i do tego ostentacyjnie podał rękę banderowcowi w wyszywankach.
  Drugi, co to tak się udziela w rosyjskich programach Zygmunt Dzięciołowski, wczoraj w programie "60 минут"
  https://youtu.be/ijwMeHFmGpU , stwierdził, że Polacy zawsze będą wspierać Ukrainę. - nie wiem z jakiej racji wypowiada się on za wszystkich Polaków?
 • Na tych świrów PiS-owsko banderowskich,tylko o.Rydzyk i KK. ma wpływ.
  Jak ich będą dalej popierać nic się nie zmieni.
  Będą mieć 20 - 30 w porywach do 40 % poparcia.

  Alternatywa to PO różowe hieny z muzułmanami z rolą fagasa Niemiec - nie wiadomo co lepsze banderowcy czy muzułmanie.

  POPiS w działaniu... tfu.


  Nie ma na kogo głosować.
 • dobre
  http://prawy.pl/48500-rzeczniczka-maria-zacharowa-zaorala-andrija-deszczyce-w-sprawie-lucka/

  "Bosko. Ja bym jeszcze dodała, że z pomocą działań hybrydowych Rosja przyczyniła się do mianowania Deszczycy ambasadorem w Polsce po to, żeby skompromitować Ukrainę w oczach Polaków."

  -trafiony zatopiony ;)
 • @MacGregor 17:19:02
  ...dla prezesa K.,wersja o prowokacji Rosji jest prawdopodobna, On w to wierzy!
  Nie ma nic do śmiechu...tfu.

  Polska w rękach gościa,który stracił kontakt z rzeczywistością i wierzy w brednie Majdaniarzy.
 • @MacGregor 17:19:02
  Deszczyca to też główny prowodyr ataku na rosyjską ambasadę w Kijowie; wtedy wybito okna w ambasadzie, zniszczono samochody dyplomatów:
  https://youtu.be/soLM7wEBrhU
  Deszczyca wymyślił określenie Putin hujlo.
  Deszczyca powinien siedzieć w więzieniu a nie pełnić funkcję ambasadora.
  Ataków na rosyjską ambasadę było więcej a także na konsulaty rosyjskie.
  https://youtu.be/WjVoTZnLAN8
  W pewnym stopniu Rosja też jest winna zachowywania się ukropskich " aktywistów" - po szeregu mniej czy poważniejszych incydentach czy wręcz atakach na placówki dyplomatyczne na banki, czy obywateli rosyjskich, powinna już dawno zerwać stosunki dyplomatyczne z Ukrainą.
 • @lorenco 18:29:25
  ... i taki Deszczyca robi teraz za ambasadora w Polsce... tfu.
 • @Seth 18:42:17
  Nie wiem dlaczego wszyscy się tak "pieszczą" z tą Ukrainą - powiedzmy, że tzw. Zachód to nic dziwnego ale żeby Rosja?
  Jest prawdopodobieństwo, że Ukraina ma broń atomową czy konkretną czy tą walizkową.
  Rosja przyznała, że w czasie przenoszenia atomówek z terenów Ukrainy do Rosji, nie wszystko "w papierach" się zgodziło, a atomówki walizkowe zginęły w ilości kilkudziesięciu sztuk.
  Nie wierzę, żeby przywódcy zachodni byli tak głupi, żeby nie widzieć co się faktycznie dzieje na Ukrainie. Być może poddawani są szantażowi.
  Ale to wszystko co napisałem, to są w sumie moje wnioski, człowieka zdziwionego postępowaniem w stosunku do Ukrainy tzw. Zachodu i Rosji też. Pewnie błędne, ponieważ zakutych głów, zwłaszcza na Zachodzie nie brakuje.
 • Głos Polaka, wołającego na pustyni..i wielu innych Polaków, wyborców i płatników podatków.Z których, utrzymują rządy,
  sejm i Senat!!także pana Kowala, Kuchcińskiego,Terleckiego ,Żurawskiego, panią Lichocką, panią Przełomiec i pana Targalskiego!!!
  https://youtu.be/WJRAqHzbVqk
 • @lorenco 19:18:31
  ..."przywódcy zachodni" [U.S.A.] wg mnie na Ukrainie po prostu robią racjonalną politykę na Ukrainie.Zemsta za Syrię na Putinie.
  Mają pionka i grają przeciwko Rosji.

  Obamie,to nawet prezes PiS i rząd podpadł i ingerował w wewnętrzne sprawy Polski - a pisowcy teraz się odwdzięczają kontraktem na 30 mld PLN.
  Wizy chociaż załatwią za taki szmal... ?
 • Czy we w postpezetpeerze ludzie w ogóle myślą czy są kalkami ?
  JAK nie można widzieć gołych faktów, czy czarny toruński kolor i poziome paski biało czerwone z pięcioramiennymi davidkami całkowicie umysły IM zakadziły, JAK można działać wbrew Polskiej Racji Stanu i Polskiemu Interesowi Narodowemu, wiem naiwne pytania, ale czy siła $ jest aż tak POtężna ?
 • @zbig71 16:46:33
  JK miał chwilę szczerości, powiedział o wtrącaniu się USA do polskiej polityki nawet w sprawach, w których nie powinni mieć nic do powiedzenia!Czego ,większość rozumnych ludzi w Polsce się domyślała!Potem powiedział do Poroszenki że " Z Banderą na sztandarach,do Europy nie wejdziecie".Miał biedaczysko moment, kiedy powiedział to co myśli i powiedział prawdę.Ale został utemperowany i "usadzony".Przez środowiska "swojej" frakcji probanderowskiej, również jak sądzę środowiska probanderowskiej innej partii pod nazwą PO. Usadzono go żeby "nie drażnić ukraińskiej wrażliwości" jak mawiał były minister PIS oraz PO, rebe Sikorski , po żonie Appelbaum!!
  Co, jak ktoś słusznie zauważył /chyba dr Kulińska/ jest całkowicie niemoralne gdyż zwielokrotni tylko bezczelność ukraińskich nacjonalistów, i upewni ich w mniemaniu , że wszystko im wolno, gdyż winni obecnych i przyszłych "akcji" są już wyznaczeni!!Więc oczekujemy na nastepną "akcję" ukraińskich nazi bnad, które bez przeszkód rządzą obecnie tamże!!
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wolyn-katolikom-w-rownem-odmowiono-zwrotu-kosciola-niech-sie-zwroca-do-rosji

  Dzisiaj w Drohobyczu odbędzie się marsz z pochodniami na cześć działaczy OUN-UPA

  1 kwietnia w Drohobyczu z okazji 110 rocznicy urodzin dwóch wysoko postawionych działaczy OUN-UPA Dmytra Hrycaja „Perebijnisa” i Zenona Kossaka „Tarnawskiego” odbędzie się marsz z pochodniami. Organizatorem marszu jest związany z pułkiem Azow „Nacjonalny Korpus”.

  Dmytro Hrycaj był m.in. szefem sztabu UPA w latach 1943-1945, a więc w czasach największego nasilenia ludobójstwa ludności polskiej przez ukraińskich nacjonalistów. Zenon Kossak był działaczem OUN, w 1934 roku został skazany przez polski sąd na karę więzienia za udział w zamachu na posła Tadeusza Hołówkę. Obaj zginęli w latach 1939-45.

  Marsz zacznie się przy pomniku Tarasa Szewczenki, a zakończy pod pomnikiem „bojowników o wolność Ukrainy”.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/dzisiaj-w-drohobyczu-odbedzie-sie-marsz-z-pochodniami-na-czesc-dzialaczy-oun-upa
 • @zbig71 16:46:33
  Już "naprawiony" i "poinstruowany"pan J.Kaczyński!Mam nadzieję, ze kota mu nie zabili!!
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/jaroslaw-kaczynski-za-atakiem-na-konsulat-w-lucku-moze-stac-rosja

  A tu "kolega z opozycj"i!!
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/niesiolowski-uchwala-wolynska-paskudna-i-prorosyjska-ks-isakowicz-zaleski-glupcem-lub-agentem-moskwy-video
 • @MacGregor
  No to i ja coś dołożę o stanie czyli o istniejącym już trupie czyli o Marynarce Wojennej. Będąc wczoraj na Helu rozmawiałem z oficerami marynarki wojennej. Powiedzieli mi przy wódeczce, a jeden z nich służy na tej fregacie, że fregata Puławski od początku jest bezbronna bo nie ma uzbrojenia od samego początku! Po prostu na kupno rakiet, etc nie było nas stać! Następna sprawa to radar ochrony wybrzeża, który od ponad 3 lat jest niesprawny, tylko dla pozoru antena się kręci, a obsługa ma ubaw. Ostatnio był u nich generał na inspekcji, pytał: bosmanie dlaczego na monitorze nic nic nie ma? Odpowiedź bosmana: bo radar jest w konserwacji. Generał: przyjąłem meldunek! Teraz o potencjalnej obronie Helu na którym nic nie ma. Broń i amunicja w magazynach oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów od Helu! Gdyby tak Putinowi odbiło i chciałby nas zaatakować to Polskę zajmuje w 24 godziny, to opinia oficerów marynarki wojennej istniejącej na papierze i w wyobraźni decydentów! Wojska pancerne mają po 2 pociski ppanc. na czołg! Magazyny amunicji oddalone o 50-100km od jednostek! To osiągnięcia psychiatry Klicha i pomiotu banderowskiego ukropa Siemioniuka vel Siemoniaka!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728