Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1793 posty 1695 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Białoruś głupcze!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dla polskiego bezpieczeństwa najważniejsze jest funkcjonowanie w miarę niezależnego państwa białoruskiego.

 Na tle zatruwających polską myśl polityczną swoimi miazmatami ( = bzdetami ) i elukubracjami ( = wypocinami ) geo-cymbalistów vel popłuczyn po Giedroyciu pokroju Żurawskiego vel Grajewskiego, przy których nawet podrabinek Jankiel wymięka, czystym światłem rozsądku i rozumu jaśnieją analitycy związani z miesięcznikiem Polityka polska oraz z portalem geopolityka.net/ ( który ukazuje się pod patronatem PTG ), a w szczególności cenię sobie publikacje dr Andrzeja Zapałowskiego z Przemyśla (zapalowski.eu/ ).

[ Muszę ze wstydem przyznac, że swego czasu duże nadzieje wiązałem z Krzysztofem Szczerskim, jeszcze w czasach, kiedy potrafił dosłownie wdeptać w ziemię „księcia-małżonka”, kiedy ten niezrównoważony a wyszukany w korcu maku przez MI6 osobnik przedstawiał w 2013 założenia „polskiej” polityki zagranicznej, por. Dyplomacja Sikorskiego to katastrofa .

Niestety, płonne były me nadzieje – być może miała miejsce sytuacja analogiczna do opisywanej w „Pani Twardowskiej” – „ Na patrona z trybunału, Co milczkiem wypróżniał rondel, Zadzwonił kieską pomału, Z patrona robi się kondel” – odkąd został sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP zachowuje się, jakby mu ktoś mózg obrzezał i jeszcze wyciął w połowie, bo nie potrafi myślec inaczej jak po ukraińsku ... A może to tylko zaczęło mu się czkawką odbijać roczne seminarium w Instytucie Schumana w Budapeszcie ( 1997 ) i dawny Szczerski coraz bardziej robi się ... Czerski? ]

W najnowszym wywiadzie dla „Naszego Dziennika” ...

STOP – zatrzymam się na chwyłku, albowiem mam prośbę do naszych dyżurnych tropicieli ‘syjamizmu’

[ Tu warto może przypomnieć słowa hymnu Syjamu, śpiewanego na melodię „God Save the Queen”:

Ah wah ta nar Siam

Ah wah ta nar Siam

Ah wah ta narz!  ( x 2 )

OK, żartowałem, fonetycznie wychodzi „ah, what an arse I am, ..., ah, what an arse!” ]

Wiem tedy, że ojciec Rydzyk to Żyd, „Nasz Dziennik” to tak naprawdę „Nasz Koszernik”, dr Zapałowski to Żyd, piszący te słowa to Żyd z Żyda pra-Żyda, ktokolwiek stawia mi koszerne gwiazdki poparcia pod tekstem, czyni to tylko w ramach plemiennego, żydowskiego wsparcia itd.

Podobnie Grzegorz Braun ( prawdziwe nazwisko Jojne Baruch ), którego będę cytował później ...

Skoro zatem już to wszystko wiemy, to prosiłbym może nie powtarzac tych oczywistości w komentarzach ... no chyba że ktoś ma już taki wewnętrzny imperatyw i naprawde musi, bo inaczej pęknie ...

OK, zapychamy dalej:

W najnowszym wywiadzie dr Zapałowskiego dla „Naszego Dziennika” ( por. Nie warto odwracać się od Białorusi – polecam lekturę całości ) czytamy m.in.:

Dla naszego bezpieczeństwa na wschodzie najważniejsza jest Ukraina jako bufor między Rosją a Polską?

– Rzeczywiście tak się wielu wydaje, ale tak nie jest. Dla Polski obecnie istotniejsze jest funkcjonowanie – w miarę – niezależnego państwa białoruskiego. Jeżeli z perspektywy wieków spojrzymy na tradycyjne ekspansje na Polskę, to kierunek ukraiński był w większości związany z zagrożeniami z południowej Europy i Bliskiego Wschodu. Natomiast kierunek białoruski był głównym traktem, który generował zagrożenia dla naszej państwowości. Trzeba też pamiętać, iż Białorusini są najbliżsi Polakom, bo są współobywatelami Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Przez wieki wzajemnie gwarantowaliśmy sobie bezpieczeństwo i tak powinno być w przyszłości.

Co zatem powinno być celem polskiej polityki zagranicznej na kierunku wschodnim?

– Po pierwsze, polska polityka zagraniczna powinna być nastawiona na ustabilizowanie sytuacji na Ukrainie, a po drugie, na współpracę z Białorusią, nawet biorąc pod uwagę głębokie związki tego państwa z Rosją. Istotnym elementem zacieśnienia współpracy jest także wysoce prawdopodobny przebieg tego chińskiego projektu Nowego Jedwabnego Szlaku właśnie przez Białoruś i Polskę. Ukraina ze względu na to, iż jest i będzie jeszcze przez lata państwem zdestabilizowanym, sama siebie skazuje na peryferyjność w tym projekcie. Żeby ten projekt mógł się ziścić, muszą być spełnione pewne warunki, a zwłaszcza utrzymanie stabilizacji tego obszaru. W przeciwnym wypadku może to skutkować zakończeniem projektu nad Bałtykiem z wykluczeniem zarówno Polski, jak i Białorusi. Sam projekt Jedwabnego Szlaku jest dla naszego regionu wielką szansą, zwłaszcza że Polska i Białoruś leżą na peryferiach wpływów interesów Chin, co jest niezwykle ważne z punktu widzenia naszego bezpieczeństwa.

( ... )

Co zyskujemy, wspierając Białoruś i współpracując z nią?

– Przede wszystkim korzyścią jest stabilne państwo u naszych wschodnich granic, z którym możemy współpracować chociażby w kwestii niwelowania presji migracyjnej z państw muzułmańskich byłego Związku Sowieckiego. Jeżeli założymy, iż Ukraina jeszcze przez lata będzie zdestabilizowana na różnych poziomach, w tym zwłaszcza gospodarczo, a Litwa ma znikomy potencjał gospodarczy, demograficzny i geopolityczny, to Białoruś jest bardzo dobrze rokującym partnerem gospodarczym.  

Jak Polska i Białoruś ze względu na swoje położenie rysują się w światowej geopolityce?

– Dla Stanów Zjednoczonych zarówno Polska, jak i Białoruś są częścią tzw. Rimlandu, czyli pasa państw graniczących z Rosją, nad którymi kontrola zapewnia przewagę strategiczną Waszyngtonu nad Rosją i Chinami. Dla Moskwy Białoruś jest obszarem rdzeniowym dla rosyjskich koncepcji geopolitycznych, obszarem wyłącznych wpływów tego państwa, a zatem jest postrzegana jako niesamodzielne i niesuwerenne państwo. Natomiast Polska jest widziana jako państwo, w którym trzeba zneutralizować wpływy Stanów Zjednoczonych. Tak czy inaczej zarówno Polska, jak i Białoruś są polem konfrontacji mocarstw. W dobrze pojętym naszym wspólnym interesie jest niedopuszczenie do wykorzystania naszych państw do rywalizacji państw trzecich. Dlatego też nasze geopolityczne położenie z obszaru rywalizacji mocarstw musimy przekształcić w obszar możliwej współpracy, bo to odnosi się do naszego egzystencjonalnego bezpieczeństwa.

( Artykuł opublikowany na stronie: 
//naszdziennik.pl/polska-kraj/178739,nie-warto-sie-odwracac-od-bialorusi.html ).

Jak powiada Grzegorz Braun – „Białoruś to ostatnie niedomknięte okienko polskiej geopolityki” oraz ( moja parafraza ) w odróżnieniu od mieszkańców republiki kowieńsko-wileńskiej oraz Ukraińców naród, z którym nie mamy żadnej historycznej „kosy”.

PS

Gwoli uzupełnienia:

A co tymczasem wyprawiają kolejne rządy warszawskie? Normalnie jak z prognozami finansowymi Petru ( taki młody, a już Rumun ) czyli dokładnie odwrotnie.

Przez ostatnie 20 lat wydaliśmy ponad 800 mln PLN na destabilizację Białorusi ( TV Biełsat ) co poskutkowało, ale rozbiciem kwitnących wcześniej organizacji polskich. Ostatnio Baćka informował o wyłapaniu kilkudziesięciu agentów-majdaniarzy. Modus operandi jest oczywiście amerykański, ale niech mi kaktus na sempiternie wyrośnie, jeśli odbyło się to bez logistycznego wsparcia ze strony polskiej ( wszak robienie darmowej łaski Amerykanom to polski modus operandi).

KOMENTARZE

 • O błędach dotychczasowej polityki wschodniej rządów warszawskich możnaby pisac opasłe tomiszcza
  "Po pierwsze, polska polityka zagraniczna powinna być nastawiona na ustabilizowanie sytuacji na Ukrainie, a po drugie, na współpracę z Białorusią", a robimy dokladnie odwrotnie;

  odnośnie UKR Polska powinna współpracowac z regionami wschodnimi, na których nie ma dominacji banderyzmu, zaś regiony zbanderyzowane izolowąc - znów robimy odwrotnie

  miast stabilizowac sytuację na UKR - przyczyniamy się do jej zaostrzenia ( "polska partia wojny za amerykańskie pieniądze i ewentualnym kosztem polskiej młodziezy" )

  itd itd
 • @MacGregor 14:53:39
  Ze wszystkim mogę się zgodzić, ale nigdy nie zgodzę się z twierdzeniem, że są to "błędy dotychczasowej polityki wschodniej rządów warszawskich".
  To nie są błędy, to są świadomie i z pełną premedytacją przyjęte i realizowane cele polityki żydowskiego reżimu IIIRP.

  Z błędami mielibyśmy do czynienia wtedy, gdyby założone cele były zgodne z interesem narodu i państwa Polaków, ale niezbyt umiejętnie realizowane. Tymczasem interes narodu i państwa Polaków od 1990r. nie został nigdy zdefiniowany.
 • :)))
  //Podobnie Grzegorz Braun ( prawdziwe nazwisko Jojne Baruch)//

  he he he...że też pan Kosiur nie zdążył tego zapodać:))...albo coś przeoczyłem?:)) daję syjamską gwiazdkę:))
 • @trybeus 17:16:12
  tzn 5 syjamskich gwiazdek...
 • @MacGregor 14:53:39
  Łukaszenka: nie dopuszczę do „scenariusza ukraińskiego" na Białorusi.
  Pewne osoby chcą destabilizować sytuację w kraju i wykorzystują (do tego - red.) wszystkie możliwe sposoby, ale władza nie dopuści do łańcuchowej reakcji łamania prawa - uprzedza prezydent Białorusi. Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka powiedział, że nie wolno dopuścić do powtórzenia ukraińskiego scenariusza i uprzedza o konieczności przestrzegania prawa. W piątek szef państwa odbywa wizytę w obwodzie grodzieńskim, w trakcie której porozmawiał z pracownikami przedsiębiorstwa rolnego Arvibelagro. Słowa Łukaszenki przytacza białoruska redakcja Sputnika.
  Łukaszenka: Piąta kolumna przy wsparciu Zachodu próbuje zaostrzyć sytuację na Białorusi.
  Komitet Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) wszczął sprawę karną z § 3 art. 293 Kodeksu karnego Białorusi, w związku ze szkoleniem i przygotowaniem do uczestnictwa w masowych protestach. W trakcie operacji specjalnej, przeprowadzonej przez jednostki operacyjne w ciągu ostatnich kilku dni, w całym kraju dokonano ok. 30 rewizji w miejscach zamieszkania figurantów sprawy karnej. W trakcie przeszukań zatrzymano karabiny, pistolety, karabin maszynowy, granaty, noże do rzucania, siekiery, a także przedmioty do przygotowania urządzeń wybuchowych domowej roboty.

  Oprócz tego w miejscu zamieszkania zatrzymanych znaleziono przedmioty z symboliką batalionu „Azow", UNA-UNSO oraz instruktaże prowadzenia działań wojennych w warunkach miejskich.

  Sytuacja ukraińska nie będzie mieć miejsca za moich rządów. Nie mogę dopuścić, by na Białorusi powtórzył się wariant ukraiński — powiedział Łukaszenka. Ps..Niedawno otworzył granice dla wrogów, więc czego oczekuje? Tak Baćka kończą się romanse z JewUE...Duraczok Baćka skakał i skakał a tu majdan.. Znieśli sankcje duraczok poczuł się jak w niebie, ale tu na powitanie miast aniołów przybyły sukinsyny. Teraz Baćka z trwogą puka do przyjaciela na wschodzie z zapytaniem czy ma jeszcze tam czego szukać. Jedynym rozsądnym wyjściem dla Łukaszenki to przyłączenie się do Rosji bo czy wcześniej czy później kolorowa rewolucja będzie na Białorusi, jeśli nie za jego kadencji to w następnej. Potrzebna jest mądrość i zdecydowane działanie w kierunku powrotu do silnej i stabilnej Rosji bo Białoruś to przecież Ruś czyli Rosja tylko dodała sobie przydomek Biała.
 • @MacGregor
  Gigantyczna wpadka Waszczykowskiego! Tym razem WCALE nie śmieszna! Witold Waszczykowski, szef MSZ w programie "Gość Wydarzeń" wypowiedział, mówiąc delikatnie - mało fortunne słowa. Internet zawrzał. Szef MSZ Witold Waszczykowski już nie raz był na ustach internautów i komentatorów sceny politycznej. Przypomnijmy chociażby wpadkę z San Escobarem, która okazała się być natchnieniem dla wielu artystów. Tym razem jednak minister ostro przesadził. Wypowiedział się na temat wojny na Bałkanach i uznał ją za... "marginalną"(sic!!!). Te słowa nie mogły pozostać bez echa. Czy to zwykłe przejęzyczenie, ignorancja, a może brak znajomości historii?
  - Unia Europejska nie jest klubem altruistów. Jest instytucją zbudowaną po to, by w Europie nie było wojny i od 70 lat wojny nie ma. Poza marginalnymi wojnami na Bałkanach czy w tej chwili... – mówił. Wojna na Bałkanach, tocząca się na terytorium Bośni i Hercegowiny w latach 1992-1995 została określona jako jedna z najbardziej krwawych. Podczas starć dochodziło do masowego ludobójstwa, czystek etnicznych. Na Bałkanach zginęło od 97 tys. do 110 tys. ludzi (niektóre źródła podają nawet do 200 tys.), a ponad 1,8 miliona zostało uchodźcami. Hipokryzja Waszczykowskiego i MSZ. Jak organizacje Sorosa, niemieckie fundacje itp. mieszają się do spraw Polski to źle, jak do białoruskich to dobrze. Cała ta zadyma ma na celu postawienie Łukaszenki w niekomfortowej dla niego sytuacji, gdzie jedynym "sojusznikiem" Białorusi zostanie Rosja. Ja potępiam wtrącanie się warszawskiego MSZ do spraw wewnętrznych Białorusi! Panowie politycy, jak wam się podoba wtrącanie Niemiec i Francji w polskie sprawy? Kiedy "polskie" MSZ zacznie zajmować się polskimi sprawami takimi jak np. sprawą uznania mniejszości polskiej w Niemczech?
 • Dobry tekst
  w pełni się zgadzam z przemyśleniami autora. O siebie dodam, że obserwując poczynania banderowców z Prawego Sektora i batalionu Azov widać już od kilku tygodni wzmożone działania na odcinku białoruskim zarówno w wymiarze propagandowym jak i wsparcia osobowego ludźmi którzy posiadają doświadczenie w nakręcaniu walk ulicznych z Kijowa.
 • @@@!
  Setki zatrzymanych, w tym Polka. Prezydent Duda zaniepokojony zajściami na Białorusi. Z dużym rozczarowaniem przyjąłem tę sytuację, w jaki sposób władze białoruskie, pan prezydent Łukaszenka postępują wobec opozycji – powiedział Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Słowenii oraz Przewodniczącym Prezydium Bośni i Hercegowiny. Prezydent odniósł się w ten sposób do masowych zatrzymań, które przeprowadziły w ostatnich dniach władze Białorusi w związku z organizacją ulicznych protestów. W sobotę z kolei sąd w Mińsku skazał na 15 dni aresztu obywatelkę RP, stale mieszkającą na Białorusi. Dorota N. została zatrzymana dzień wcześniej za niepodporządkowanie się poleceniom milicjantów. Zatrzymanie to nie miało jednak związku z sobotnim protestem w stolicy. Ogromnie mnie zaniepokoiło i stanowi dla mnie także rozczarowanie to zachowanie, jakie zostało zaprezentowane wobec Polki, która została aresztowana podkreślił prezydent. Nie ukrywam, że mnie to niepokoi, a rozczarowanie bierze się stąd, że miałem nadzieję, że jednak pan prezydent Łukaszenka jednak zmienia swoją politykę, zwłaszcza, że dawał w ciągu ostatniego roku, przynajmniej takie było wrażenie wyraźne tego sygnały mówił prezydent. Była pewna nadzieja, że jednak Białoruś i pan prezydent będą chcieli bardziej zbliżać się do standardów obowiązujących w Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o relacje między władzą a opozycją, jeżeli chodzi o prowadzenie spraw państwowych. Niestety, jak widać kierunek jest przeciwny dodał. Zapowiedział monitorowanie rozwoju wydarzeń. Będziemy także monitować w tej sprawie, nie zostawimy tego zapewnił. Nasza postawa i ocena jest absolutnie jednoznaczna i oczywiście ona jest jednoznacznie negatywna podkreślił.
  http://niezalezna.pl/96049-setki-zatrzymanych-w-tym-polka-prezydent-duda-zaniepokojony-zajsciami-na-bialorusi
  Ps...Niech pan prezydent Duda zajmie się burdelem w Polsce, tym co wyrabiała i wyrabia nadal "nasza" policja( czy ona u nas głaszcze po główkach i do domu odwozi? tam na Białorusi jakoś policja nie strzela z broni gładkolufowej do manifestujących czy rozrabiających ludzi jak to u nas bywało, i nadal bywa, bezkarnie zabijając, robiąc kalekami, etc..przykładów aż nadto i to sfilmowanych, dostępnych w sieci, także w You Tube.), straże miejskie i wiejskie, ochroniarze, prokuratury i sądy i UE, a Białoruś zostawi w spokoju. Ciekawe, że jak ktoś podskakuje milicji na Białorusi i ta profesjonalnie reaguje to źle i be, a ja mam pytanie: Jak się zachowuje policja na zachodzie gdy protestują ludzie??? Niech pan prezydent Duda spróbuje powiedzieć w Brukseli coś na temat islamizacji Europy to wtedy zobaczymy co się stanie. Odwagi panie prezydencie! Zobaczymy jakie STANDARDY panują w Unii Europejskiej jak się ruszy temat najazdu dziczy islamskiej i murzyńskiej na Europę... Ale to tak na marginesie. Bardzo zasmuciły mnie słowa pana Dudy. Podwójne standardy, hipokryzja, zakłamanie. Białoruś jest pięknym i czystym krajem. Dobre drogi w porównaniu z UE, pola obsiane, a nie tak jak w Polsce czy innych krajach UE, brak ciapaków czy murzynów...i co? Chcą zrobić syf na Białorusi tak jak w zachodniej Europie i Polsce? Popieram w tym co robi ze swołoczą Łukaszenkę. Spokój na Białorusi wyraźnie komuś przeszkadza. Chce wywołać podobny bałagan do tego, który miał miejsce w Kijowie. Spokój w Europie i na Świecie stoi komuś na drodze...Znowu doczekaliśmy ciekawych czasów. Sprawa jest prosta - pejsowatym (mającym już swoich agentów/usłużnych psów/polityków/prezydentów/premierów/"reprezentantów" w całej Europie) chodzi o przejęcie przeładunku towarów przemieszczanych drogą kolejową z Chin do Europy (na Białorusi kończą się szerokie tory i należy przeładować towar na węższe, żeby mógł dalej podróżować) lub przejęcie i kontrolę transportu kołowego - samochodowego do Europy. Łukaszenka nie chce tego oddać ponieważ widzi tutaj potężna szansę na rozwój Białorusi!!! Od początku lat dziewięćdziesiątych ciągle gada się w Polsce, że Łukaszenka to rozbójnik i dyktator. Stawia się Białoruś jako przykład braku demokracji. Mówiło się, że jak nie wejdziemy do Unii to czeka nas ten sam los, który spotkał Białoruś. Tymczasem nie widzi się w Polsce Białorusinów, szukających pracy za parę nędznych groszy, tak jak to robią Ukraińcy. Mają robotę u siebie, dobrze żyją, biznes się kręci. Zwykli Białorusini nie mieszają się do polityki, chcą spokojnie i dostatnio żyć. Chyba lepiej wyszli na tej dyktaturze, niż Polska na tej swojej pseudo demokracji unijnej. Nie wyjechało tam dwa miliony ludzi za granicę, żeby szukać chleba i swojej życiowej szansy. Jaką mamy pociechę z tej naszej nędznej demokracji, gdy Polak robi za murzyna we własnym kraju, albo sytuacja materialna zmusza go do emigracji?
 • czerskiego marzenia
  ...destabilizacja Ukrainy to 5 mld dolarów
  ...destabilizacja na Białorusi 10 ???
  ...realizacja celów USA to koszt równy zniszczeniu pola konfrontacji mocarstw..poprzednio mieliśmy zająć Kopenhagę i Hagę teraz Petrchow.
  ... czerski ma ewakuację z pola konfrontacji zapewnioną w cpierwszym rzucie tj. 6 godzin..
 • @kula Lis 66 16:16:56
  ..polskie MSZ realizuje plany USA....a w nich interes Polski jest przedmiotem,nie podmiotem...to nie miasta i mosty USA będą niszczone,a polskie i bialoruskie, a to już czysta kalkulacja prowadzenia wojen na nieswoim terytorium...tak trudno zrozumieć ??
 • @Miksa 18:21:13
  ..tylko trudodzień na Majdanie to 100 dolarów,a teraz za 200...
 • @kula Lis 66 19:50:41
  Duda jako zwolennik "oddolnych"demonstracji za dolary USA na Ukrainie i darczyńca 4 mld z naszych podatków na rzecz Prawego Sektora angażuje sie w nową awanturę na nasz koszt, już mamy ponad milion beneficjentów Prawego Sektora,a teraz Duda chce nowych z Białorusi...Duda realizując polecenia z Waszyngtonu i Jerozolimy zapomniał o swoich wystąpieniach wyborcach.....taki patriota do stołka..nic dziwnego,że ludzie nauki nie chcą z Jego rąk odznaczeń...dobrze by był by zamiast stoków Karpacza odwiedzil ulice Aleppo ..., bo to samo nam szykuje..mówiąc o pokoju prze do wojny...chociaż zawsze tak było.."ci co wojnę wywołali w schronach przeczekali,a ci co w okopach walczyli tam zostali"...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728