Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1752 posty 1580 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

CETA czyli w PiSdu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

No co tu mówić, jak nie ma o czym gadać?

Rzecz znakomicie wypunktował już pan Romuald Kałwa ( Parlament Europejski przegłosował CETA ), Wojtek Olszański z Sumienia Narodu zdarł gardło, analitycy przeanalizowali i kto ma ze dwie szare komórki do dyspozycji, ten doskonale wie, że CETA to koń trojański TTiP czyli jedna wielka kupa gówna.

 
Swego czasu pani Premier ( niech jak najszybciej wraca do zdrowia ) – przepraszam za wyrażenie, ale nie szkoda róż, gdy płoną lasy – pierdoliła trzy po trzy w sposób godny samego Donalda Tuska:


  Zadbaliśmy czy osraliśmy, bo tak nakazał nam amerykański suweren? W jaki sposób zadbaliśmy? Rząd jak wiadomo, zawsze się wyżywi zdrową żywnością, a polskojęzyczne chłopstwo pańszczyźniane wraz z miejskim plebsem będą żreć GMO i zdychać na raka.

 
Aspekt polityczny umowy CETA dobrze skomentował pan Marian Piłka:

 
Parlament Europejski przegłosował umowę o „wolnym” handlu z Kanadą. Za umową głosowała nie tylko Platforma Obywatelska, ale także zdecydowana większość parlamentarzystów PiS-u.
Głosując za CETA, PiS poparł rezygnuje z suwerennych praw Rzeczpospolitej nad międzynarodowymi korporacjami działającymi na terenie naszego państwa. Oznacza to także ograniczenie praw obywatelskich naszego narodu.
Bowiem korporacje nie tylko będą mogły kształtować polski proces legislacyjny, ale w przypadku uchwalenia ustaw sprzecznych z ich interesami, będą mogły domagać się odszkodowań przed międzynarodowymi sądami. To metoda na ekonomiczną eksploatacje państw przez korporacje. To kolejny etap destrukcji państwa narodowego. Wystawia też, wzorem Balcerowicza, polskie rolnictwo, na nierównoprawną konkurencję, która przyczyni się do wypchnięcia polskiego eksportu rolnego z rynku unijnego. Wystawia też na szwank bezpieczeństwo żywnościowe godząc się na uznanie kanadyjskich, bardzo liberalnych certyfikatów produkcyjnych, w tym na import modyfikowanej genetycznie żywności.
Głosując za CETA, PiS po raz kolejny zdradził fundamentalne polskie interesy w Unii Europejskiej. Poprzednio bowiem wynegocjował Traktat Lizboński, który faktycznie pozbawił Polskę prawawspółdecydowania o polityce unijnej.
Jest jedna różnica w postępowaniu PIS i PO. Gdy PO głosi szczerze swoja nihilistyczną ideologię, to PiS prowadzi taką samą politykę głosząc hasła patriotyczne. Słowa po prostu służą tu ukryciu i zamaskowaniu prawdziwego sensu prowadzonych działań. PiS głosi ideologię „powstania z kolan” w stosunkach międzynarodowych. Chyba tylko po to PiS „powstał z kolan”, bo padanie na twarz przed międzynarodowymi korporacjami z pozycji stojącej jest bardziej efektowne.
Za CETA w Europarlamencie zgodnie głosowali posłowie POPiS-u ( nawet profesor Legutko! ) i pajac Korwin-Mikke.
Zdrowym chłopskim rozsądkiem wykazali się jak zawsze w takich przypadkach „chłopi z Wiejskiej” czyli Peezelowcy:

 
„prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zarzucił PiS, iż odważnie wymachują szabelką, żeby po chwili wywiesić w Brukseli białą flagę. Rząd bierze na siebie 100 % odpowiedzialności za przyjęcie szkodliwej umowy CETA”.
 
 
Wiem, wiem, PSL zachowuje się jak kurew częsciej niż rzadziej, ale czasami jak wyżej.
Za gównianą wisienkę na torcie z gówna niech posłużą wypowiedzi byłej szefowej MSZ, pani Anny Fotygi. Przyznam, że takiego bełkotu nie wydaje z siebie nawet ospały Witek Waszczykowski:

 
Relacje polsko-kanadyjskie mają charakter strategiczny, nie koniunkturalny, potwierdzany wielokrotną walką o naszą wolność.

 
[ to już nawet z Kanadą walczymy za wolność waszą i naszą? Czy chodzi może o azyl udzielany przez Kanadyjczyków banderowskim zbrodniarzom? ]

 
Tę umowę oceniam jednak jako dodatkowy element naszej architektury bezpieczeństwa.Relacje transatlantyckie wzmacniają Polskę, również w układzie wewnątrzeuropejskim.

 
[ zrzeczenie się suwerenności państwowej na rzecz korporacji wzmacnia nasze bezpieczeństwo? ]

 
W obecnych układach strumienie handlu świadczą o dalekosiężnych związkach.Ta umowa podkreśla związki transatlantyckie

 
[ ??? WTF? Umowa podkresla nierozerwalnosć sojuszu PRL z bratnim, Związkiem Radzieckim? Wszak to ta sama retoryka kretyna ]

 
Europosłanka odniosła się do zarzutu, że przez umowę CETA rynki państw członkowskich mogą zostać zmonopolizowane przez kanadyjskich przedsiębiorców. Zdaniem deputowanej do PE, przed takim zjawiskiem chroni nas cały pakiet unijnego ustawodawstwa.
Sama mam pewne zastrzeżenia, ale w Polsce większy monopol, niż działanie układów w samorządach trudno sobie wyobrazić i żadna korporacja tego nie przewyższy
— przyznała Fotyga.
Była szefowa MSZ przypomniała, że również Amerykanie są znaczącym inwestorem na polskim rynku, ale nie mówi się o takim ryzyku, jak ma to miejsce w przypadku Kanady.
Jakoś nie ma obaw, by te przedsiębiorstwa go dominowały
— zauważyła.

 
[ Inwestor na polskim rynku dotychczas podlegał polskiemu czy unijnemu prawu, dzięki CETA będzie z niego wyłączony!!! ].

 
Powyższe cytaty z wypowiedzi mataczącej kretynki zaczerpnąłem z portali kresy.pl oraz wWazelinie.pl
 

Niech was wszystkich, durnie i zdrajcy, szlag trafi i ch*j wam w d*pę i kotwica w plecy!!! 

KOMENTARZE

 • 5*
  Ciekawe czym kieruje się syjonistyczne bydełko dajace 1* - ? - choć to pytanie retoryczne.
 • Ile jeszcze trzeba tych "owocow",
  ...zeby narod wreszcie przejrzal na oczy i przestal wybierac sposrod oszustow podstawionych przez kabałę? Ile to juz takich jak ceta ustaw przepchnal przez sejm uklad popisu?
  Ale narod daje sie nadal wciagac w pozorowane protesty i uliczne utarczki o sprawy duzo mniejszej wagi niz te, o ktorych malo mowia popisowskie mendia.
 • WPS
  Najbardziej zabawne i oburzające zarazem jest owo 'płakanie nad rozlanym mlekiem" przez takiego weterana Sejmu RP, jak poseł m.in. AWS i PiS Marian Piłka, który przyklaskiwał wejściu Polski do NATO i UE, a teraz nagle sie obudził i chciałby się przybrać w piórka "polskiego orła"

  Od 1989 działał w Zjednoczeniu Chrześcijańsko-Narodowym. W latach 1991–1993 zasiadał w Sejmie I kadencji (wybrany z listy Wyborczej Akcji Katolickiej). Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Łączności z Polakami za Granicą. W lutym 1996 objął funkcję prezesa ZChN[3], którą sprawował do maja 2000[4]. Po wejściu partii w skład Akcji Wyborczej Solidarność, został w marcu 1997 wiceprzewodniczącym AWS[5]. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku liczbą 15 274 głosów został wybrany posłem na Sejm III kadencji z listy Akcji. W marcu 2001 wystąpił z ZChN[6] i współtworzył Przymierze Prawicy[7].
  W wyborach parlamentarnych w tym samym roku, jako członek tej partii, otrzymując 9659 głosów, został wybrany w okręgu siedleckim na posła IV kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości. Rok później po połączeniu obu ugrupowań, został członkiem PiS. W wyborach w 2005 uzyskał reelekcję (otrzymał 14 761 głosów). W V kadencji Sejmu pełnił funkcje wiceprzewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych
 • Balonik.
  W chwili obecnej CETA to balonik. Założę się że w najbliższym czasie, aż do finalizowania umowy TTIP , nic się nie będzie działo strasznego. Zadziałają TYLKO te dobre mechanizmy. ONI planują z b.dużym wyprzedzeniem.
  Po co był Brexit? Mają teraz /niektórzy twierdzą że nawet siedem lat/ czas na rozstanie się ze wspólnym rynkiem. Przecież nie będzie ich obowiązywała umowa CETA a później TTIP. Doskonale wiedzieli co robią, lobbowali za przystąpieniem do umów, a później podczas kampanii referendalnej Rząd Brytyjski słabo oponował, to było aż za bardzo widoczne.
 • Zgoda w 100%
  Zdrajcom i durniom sprzedającym Polskę kotwica w plecy.
  Temu plastikowemu z Kanady to samo.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31