Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1631 postów 1021 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Uwaga na wazelinę!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jest to przestroga dla każdej władzy, bo wystarczy, że ktoś złosliwie dosypie piasku i hemoroidy murowane.

Pomińmy PRL-owską paleohistorię i niezapomniane hołdy Wisławy Szymborskiej typu „Lenin – nowego człowieczeństwa Adam”.

Pamiętam z dzieciństwa opowiadane jako dowcip rzekome fragmenty z przemówień tow. Wiesława:

- Przed wojną gospodarka Polski stała nad przepaścią, a dziś dokonaliśmy wielkiego kroku naprzód.

- Przed wojną przypadało zero traktorów na głowę mieszkańca, a dziś zwiększyliśmy tę liczbę dzisięciokrotnie itd itd.

Za poprzedniej, platformerskiej ekipy nie tylko  oportuniści-włazidupy ( por. „ksiądz” Sowa:  Ćwierć wieku hossy, czyli Polski nowy złoty wiek ), ale przede wszystkim sama władza namaszczała się wazeliną o smaku malin. Najczęściej zamawiano laurki i laudacje w zaprzyjaźnionych mediach zachodnich ( „mamo, tato, chwalą nas, my ich, oni nas” ),

por:

"Złota szansa" - tak prestiżowy brytyjski tygodnik "The Economist" nazwał najnowszy 12-stronicowy dodatek poświęcony Polsce.

Polska - zdaniem The Economist - osiągnęła największy od kilkuset lat sukces.

albo też:

Nadchodzi najlepszy od 500 lat czas dla Polski - prognozuje analityk BŚ

Piątkowski wylicza, że w ciągu zaledwie 20 lat Polska zdołała zrekompensować prawie 500 lat spadku gospodarczego. To jego zdaniem bezprecedensowy wyczyn porównywalny tylko z sukcesem gospodarczym niektórych krajów azjatyckich, np. Japonii, Korei Południowej i Chin.

Ale nie stroniono też od samochwalstwa, np. Bredzisław Komorowski ubiegając się o reelekcję wołał rubasznie:„trzeba być ślepym żeby nie widzieć, że żyjemy w złotym okresie dla Polski!” czy wczesniej słynna ‘zielona wyspa’ Tuska ( na mapie pogrążonej w recesji Europy, dwie zielone wyspy to Polska i ... Grecja! ).

Tymczasem nowe władze utrzymały się przy sterze mimo niemieckich prób wysadzenia ich w powietrze ( komisje weneckie i weneryczne, Guje i Timmermansy histeryczne, ciamajdan koderastów itp ) – co więcej, chyba nawet tłusta, niemiecka Makrela, wobec nowych okoliczności przyrody związanych z wygraną Trampka, pogodziła się CHWILOWO z istnieniem prezesa Kaczyńskiego i jak złośliwie pisze pan Michalkiewicz,przybyła z gospodarską wizytą do „małego żydowskiego miasteczka na niemieckim pograniczu”, żeby na czas pieriedyszki ustanowić jakiś modus vivendi z Jarosławem Kaczyńskim – oczywiście do następnego razu.

Musiało to przewrócić nieco w głowie samemu Prezesowi, a co dopiero różnym „wiernotom” ( copyright Ewaryst Fedorowicz ), świecącym światłem od Prezesa odbitym!

Zapewne nie będzie łatwo przebić ( przewazelinować? ) rekordu TV Republika i zamieszczonego na jej stronie felietonu Pawła Zastrzeżyńskiego:

Hołd dla Premier Beaty Szydło

Czy słowo hołd nie jest tu najbardziej trafną formą wyrazu wdzięczności. Nie da się ująć w jednym obrazie tego uśmiechu radości, tych skromnych Polaków, ale można to wyraźnie zobaczyć. Jeżeli jest taka możliwość można uklęknąć i oddać hołd. Za to dobro, którego pierwszy raz są spadkobiercami.

[ Nie mniej pouczające od samego panegiryku są zamieszczone pod nim komentarze, np. „Po polsku baba z jajami, następna Jadwiga lub Bona Sforza” ]

Portal wPolityce.pl też dzielnie staje w szranki i choć zachował dotychczasową nazwę, to od kilku miesięcy działa w nowej i zapewniającej lepszy poślizg formule „wWazelinie.pl”. Np. w dzisiejszym felietonie, który brzmi jak publiczne wołanie o jakąś posadę, skądinąd rozsądna pani Elżbieta Królikowska-Avis pisze m.in:

Właśnie dzięki tej rozważnej, opartej na wartościach, polityce zagranicznej już dziś, choć Niemcy czy Francja nigdy nam tego nie przyznają, to Polska nadaje ton przyszłości Europy

... a tymczasem szefem MSZ jest Witek o horyzontach kwalifikujących go może na szefa poczty w przedwojennym Wołkowysku, ale nie więcej.

Ale ja to wszystko rozumiem, zaś różnym Bartkom i Miśkom powynagradzanym za oportunizm ciepłymi posadami nawet zwyczajnie po ludzku zazdroszczę.

I tylko radziłbym nie przesadzać z tą wazeliną, bo jak ktoś dosypie pisaku, to hemoroidy murowane ...

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031