Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1788 postów 1686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Myśli ponure.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Włosy kędzierzawe – myśli wichrowate, ale ja akurat mam proste, jeno już siwe, które po kolejnych strzyżeniach odzyskują coraz mniej dawnego koloru.

No cóż, czas pogodzić się z losem i jak Jurek Clooney zaakceptować wejście w fazę „srebrnego lisa” ( nie mylić z Tomaszem czyli dziennikarskim syfi-Lisem ), zwłaszcza, że jak powiadają moi bladzi Angielczykowie z pracy „a man is as young as the woman he feels” ( double-entendre czyli gra półsłowek, jakby kto się zastanawiał ).

Nasz polski odpowiednik Clooneya, przynajmniej jeśli chodzi o umaszczenie, to nieszczęsny Waszczu, czyli jak go określa – apelując o jego jak najszybsze odwołanie – prof. Jerzy Robert Nowak: największy szkodnik w rządzie PiS-u. Nie będę się spierał z panem profesorem o skalę szkodnictwa, zwłaszcza że i super-minister Morawiecki nie powiedział jeszcze ostatniego słowa ( por.Eurostat potwierdza zabójcze tempo przyrostu polskiego zadłużenia w I półroczu 2016 r. Co minutę przybywało nam 246 tys. zł nowego długu! ), zaś nasz Antonio Che-Macierewicz w przerwach między wspólnym z banderowcami podbojem kosmosu i budową wspólnego śmiglowca ( na ruskiej licencji! ) zapomina, że minęło 40 lat i że nie jest już młodym działaczem KOR-u walczącym z sowieckim Imperium Zła, tylko szefem MON-u, które to stanowisko wymaga innych umiejętności, niż szeptana propaganda i strzelanie z korkowca zza węgła, zaś otaczanie się młodziankowatymi doradcami, znającymi się co najwyżej na wyszukiwaniu tanich sensancji w internecie tak naprawde ośmiesza urząd ( co z kolei daje pozór uzasadnienia takim potencjalnie groźnym malkontentom, jak płk Mazguła, por.Jeżeli władza przekroczy granice, to wojsko może kiedyś stanąć w obronie konstytucji ).

Z jednej strony czytając o mataczeniach rządu w sprawie sprzedaży kopalni antracytu (Rząd Beaty Szydło kręci w sprawie likwidacji "nierentownej" kopalni Krupiński ) uświadomiłem sobie ( jak zwykle, cokolwiek późno ), że pani premier o programie swojego rządu dowiaduje się na bieżąco od prezesa Kaczyńskiego, co nie jest samo w sobie złe. Lepiej od prezesa Kaczyńskiego, niż jak w poprzedniej kadencji z Berlina od „naszej złotej Pani” ( pan Michalkiewicz wyjasnia, że określenie „nasza złota Pani” na kanclerzynę Merkel ukuł na wzór piosenki, jaką Niemcy kazali śpiewać Żydom przy pracach przymusowych „marszałek Śmigły-Rydz nie kazał robić nic, a Hitler nasz złoty nauczył nas roboty” ). Natomiast naprawde ważnym pytaniem jest, od kogo dowiaduje sie o swoim programie sam pan Prezes. Bo jesli, jak wszystko na to wskazuje, są to ambasady amerykańska i izraelska [ z UPA-dlińską na okrasę – ja rozumiem zginanie sie jak scyzoryk przed amabasadorem ruskim pruskim i rakuskim czy teraz eskimoskim, no bo takie mamy tradycje od XVIII wieku, ale żeby płaszczyć się i przepraszać odrąbanego siekierą od pługa Deszczycę, czy Szuchewycza juniora, że jego tata nie zdążył wymordować wszystkich Polaków, tak jak zamierzał – to przyznam się przerasta mój intelekt i dobrze, że w takich razach moge poczytać młodego Wildsteina, który mi to uzasadni ], to zmiany tego czy innego ministra byłyby bezzasadne.

Przecież ambasada Izraela nie będzie nalegać, by minister Waszczykowski wymiótł żelazną miotłą stajnię po Geremku i zastąpił koszernych Polakami, tak jak ambasada amerykańska nie będzie nalegać na wymianę ministra obrony narodowej w obawie przed sprowokowaniem przez niego małej wojenki zastepczej na przesmyku suwalskim! Jeśli już, to dokładnie odwrotnie.

Weźmy takie pieprzenie w bambus w sprawie CETA: wg prezesa Kaczyńskiego nic nie jest przesądzone, wg premier Szydło umowa zabezpieczy interesy Polski, bo w sądzie arbitrażowym będzie jeden Polak – np. Rzepliński? – normalnedéjà vu z okresu “konsultacji” i podpisywania Traktatu Lizbońskiego, który też nie miał prawa naruszyć naszej suwerenności! – a teraz byle Guj [ Verhofstadt] stawia naszego biednego Waszczu na baczność, a ten płoni się jak nastolatek przyłapany na onanizmie. Ostatnio nasza tyle sympatyczna, co biedna pani premier wyznała w chwili szczerości, że kwestionowanie przez KE rozwiązań prawnych w Polsce "w głowie jej się nie mieści" , tak jak kilka tygodni wczesniej westchnęła, że chyba trzeba będzie zmienić traktaty europejskie. No normalnie jak w anegdocie pana Michalkiewicza o sytuacji w 1939 roku w Krakowie:”wojna musi się skończyć do końca roku, bo ja dłużej już tego nie wytrzymam!”.

Prezes Kaczyński jest jak na warunki unijne politkiem naprawdę wybitnym [ „na bezpticu i żopa sołowiej” – a już szczególnie w porównaniu z powyciąganymi z dupy mędrcami pokroju Petru ( „Rubikoń” żalił się ostatnio, że na Podkarpaciu nie można nigdzie dokonać zabiegu ciąży – jako tradycjonalista wszystkich zabiegów ciąży dokonywałem w alkowie, więc nie rozumiem, czemu Podkarpacie miałoby mieć z tym problem ) ], więc przypuszczanie, iż nie rozumie, o co tak naprawdę chodzi w umowie CETA, byłoby co najmniej niegrzeczne ( a chodzi przede wszystkim o wyjęcie działalności amerykańskich korporacji w UE spod jurysdykcji państw narodowych, a nawet spod jurysdykcji unijnej – więc kto i kogo robi tutaj w ch*ja pieprzeniem o „zabezpieczeniu polskich interesów”??? ).

No ale skoro tak, skoro obecne władze ( a przynajmnie jego inteligentna część czyli np. prezes Kaczyński ), mimo całego patriotycznego kostiumu ( krakuska na głowie, pawie póro w rzyci ) robi nas w kompletnego wała, więc najprawdopodobniej po raz kolejny robiony jest jakiś deal ponad naszymi głowami, być może nawet zgodnie z „mal-motem” hrabiego Wielopolskiego, jakoby dla Polaków można było coś zrobić, ale z Polakami nie. Stąd „bezalternatywne” zespawanie polskiej racji stanu z amerykańską i rozpaczliwe udowadnianie towarzyszom amerykańskim, że to obecne władze są nadal najlepszymi plenipotentami ich interesów w regionie. A że nie ma to zbyt wiele z interesami Polski ...

Jak pisze Grzegorz Braun:

„Problem w tym, że aby ten efekt uzyskać, aby plasować się na czele amerykańskiej listy „naszych s…nsynów” w Europie Środkowej, trzeba w kontakcie z tym akurat transatlantyckim partnerem zapomnieć o polskim interesie narodowym i polskiej racji stanu. I na tej właśnie ścieżce desygnowani przez Jarosława Kaczyńskiego najwyżsi urzędnicy państwowi postąpili już bardzo daleko. I czynili to z taką skwapliwością, że można się poważnie zastanowić, czy zostało im jeszcze cokolwiek, czym mogliby bardziej zadowolić swoich amerykańskich patronów.Czy przypadkiem nie wyprzedali już wszystkiego, czym dysponowali?

A i tak przecież łaska pańska na pstrym koniu jeździ i gwarancji nie ma żadnych – Amerykanie zawsze przecież mogą zastąpić Kaczyńskiego choćby wyposzczonymi do granic wytrzymałości komuchami, którzy zrobią wszystko  ... za wypełniony dolarami karton po butach.

Słowem, jest dobrze, choć nie beznadziejnie, bo jest jeszcze Bóg na niebie.

No i żebyśmy nie dali się sprowokować do żadnej wojenki, choćby Macierewicz odnalazł film z Putinem oobiście zestrzeliwującym samolot pod Smoleńskiem.

KOMENTARZE

 • prezydent Duda na Wegrzech
  http://parezja.pl/duda-wegrow-opuscimy-mozecie-liczyc-polske/

  bardzo to miłe, ale czy Polacy mogą liczyć na Polskę, a w szczególności prześladowani Polacy na Wileńszczyźnie? A we Lwowie?
 • To tez jest piękne
  Jak ogłosił Stoltenberg do Kanady, Niemiec, USA i Wielkiej Brytanii, które już zadeklarowały już wcześniej, że będą wysyłać rotacyjnie swoje oddziały do Polski i państw nadbałtyckich dołączą kolejne państwa. Polska, Albania, Włochy i Słowenia mają "uzupełnić" batalion kanadyjski na Łotwie. Belgia, Chorwacja, Luksemburg, Francja, Holandia i Norwegia wyślą żołnierzy do batalionu niemieckiego jaki ma znaleźć się na Litwie. Francuscy żołnierze, wraz z Duńczykami mają pojawić się także przy brytyjskim batalionie w Estonii. W Polsce batalion armii amerykańskiej zostanie uzupełniony żołnierzami brytyjskimi i rumuńskimi.
  "Nasze siły będą w rzeczywistości wielonarodowe. Ta decyzja jest bezwarunkową deklaracją: NATO działa jako jedna całość. Atak na sojusznika będzie rozpatrywany jako atak na nas wszystkich" - oświadczył Stoltenberg.
  Czytaj także: Rosyjskie korwety rakietowe wpłynęły na Bałtyk
  nato.int/kresy.pl

  - brakuje mi jeszcze tylko Kosowarów, samowarów, samojedów i zołnierzy z wysp owczych - wtedy dopiero czułbym sie bezpieczny
 • Macierewicz w październiku ujawni całą prawdę!
  Minister wojny jakiś czas temu obiecał, że w październiku ujawni całą prawdę o zamachu katyńskim!
  Miesiąc dobiega końca a tu nic?
  Tak się poznaje ludzi poważnych od tych drugich.
 • "Łaskę"
  można robić wiele razy, nie ma na to limitu panie Braun.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728